کار در امارات

4 شهریور 1400 3 نظر

کار در امارات

امارات متحده عربی، کشوری در جنوب غربی آسیا و واقع در منطقه خاورمیانه می باشد. امارات یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه خاورمیانه و جهان محسوب می گردد. این کشور با اقتصادی پویا، صنعت گردشگری قدرتمند و نرخ بیکاری پایین همواره پذیرای گردشگران، سرمایه گذاران خارجی و مهاجران می باشد. روش های مختلفی جهت مهاجرت به امارات وجود دارد که یکی از این روش ها کار در امارات می باشد. البته  با توجه به این که سیاست های کلان کشور امارات مبتنی بر جذب سرمایه گذاران خارجی می باشد، بنابراین به افرادی که از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند امتیازات بیشتری داده می شود. کسانی می توانند از طریق کار در امارات و کاریابی دبی به اقامت این کشور برسند که موفق به یافتن شغل مناسب و همچنین پیشنهاد کاری گردند. با توجه به این که کار در دبی و امارات نیازمند داشتن پیشنهاد کاری می باشد، و با توجه به شرایط سختی که در اعطای اقامت کاری امارات به ایرانیان وجود دارد، این روش می تواند دشواری های خاصی داشته باشد که در ادامه به آن اشاره می گردد. در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص قانون ویزای کار امارات برای ایرانیان دشته باشید، می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

تماس با ما

 

ویزای کار امارات

همان گونه که در بخش قبل به آن اشاره شد، کار در دبی و امارات برای اشخاصی ممکن می باشد که دارای پیشنهاد کاری مناسب از این کشور باشند. فردی که دارای دعوت نامه کاری از امارات باشد می تواند درخواست ویزای کاری خود را ارائه دهد. در صورت موافقت با درخواست وی در ابتدا اقامتی کوتاه به مدت دو ماه دریافت کرده تا وارد امارات شود. پس از استقرار در خاک امارات این اقامت با توجه به مدت زمان قرارداد کاری قابل تمدید خواهد بود. متقاضی اصلی کار در امارات می تواند خانواده خود را نیز به همراه بیاورد. البته با توجه به شرایط دیپلماتیک خاصی که در سال های اخیر بین ایران و امارت به وجود آمده است، حتی با وجود دراشتن پیشنهاد شغلی از این کشور دریافت ویزای کار امارات امری حتمی نمی باشد. بنابراین پیشنهاد می گردد انرژی و زمانی که صرف کاریابی در دبی می شود را به کشورهایی اختصاص دهید که شانس ویزای بالاتری داشته باشید. جهت آشنایی با قوانین کاری و ویزاهای کاری در کشورهای مختلف جهان پیشنهاد می گردد محصول زیر را تهیه بفرمایید.

 

کار در پرتغال

 

اقامت دبی از طریق کار

در مرحله اول برای مهاجرت کاری به دبی و اخذ اقامت دبی از طریق کار باید به این مهم دقت کافی را داشته باشید که شما نیاز به پیشنهاد کار از کار فرما دارید. همه مهاجرینی که قصد دارند ویزای کار دبی را دریافت کنند نیاز به حداقل اعتبار 3 ماهه در گذرنامه خود دارند. فراموش نکنید که اگر در مهاجرت کاری به دبی پیشنهاد کاری داشته باشید تمامی این موارد را کارفرما برای شما در نظر می گیرد.

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات

از نظر قانونی شخصی که موفق به کاریابی در دبی و امارات گردیده است و شغلی در کشور امارات متحده عربی یافته است، با آن پیشنهاد شغلی مجوز کار در امارات را به دست می آورد. البته مسلماً جهت کار در دبی نیاز به دریافت ویزای کار امارات می باشد. شخص جهت دریافت این  ویزا لازم است که مدارک زیر را به سفارت و ارگان های مربوطه ارائه دهد:تحصیل دکترا در اتریش

  • گذرنامه معتبر
  • عکس منطبق با پاسپورت
  • ارائه نامه کاری مورد نظر
  • تکمیل فرم های مربوطه سفارت
  • ارائه گواهی پزشکی و سلامت جسمی و روانی
 

نرخ بیکاری و بازار کار در امارات

در مهاجرت کاری به هر کشوری و ار جمله امارات، بررسی نرخ بیکاری بسیار کلیدی و اساسی می باشد. نرخ بیکاری مناسب نشان دهنده رونق اقتصادی، توسعه صنایع و پویایی تجارت ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک می باشد. بنابراین نرخ بیکاری پایین عامل جذب کننده مناسبی برای نیروی کاری ماهر و متخصص می باشد. بررسی نرخ بیکاری امارات در سال های گذشته این کشور را هم تراز با کشورهای برتر دنیا از قبیل آلمان، اتریش و کانادا قرار می دهد. بررسی نمودار زیر برای عزیزانی که به دنبال کار در امارات هستند پیشنهاد می گردد.

کار در پرتغال

 

لیست مشاغل مورد نیاز امارات 2021

همان طور که می دانید قدم اول مهاجرت کاری به امارات، کاریابی در این کشور و یافتن شغل مناسب می باشد. آگاهی از مشاغل مورد نیاز امارات جهت کار در امارات بسیار مهم می باشد. در هر کشور با توجه به سیاست های کلان موجود در آن کشور مشاغل مورد نیاز متفاوت خواهند بود. دانستن مشاغل مورد نیاز در امارات باعث می شود که افراد با اطمینان خاطر بیشتری شروع به کاریابی در این کشور کنند. در جدول زیر تعدادی از مشاغل مورد نیاز در سال 2020 را در این کشور می بینیم:

شغل

درآمد سالیانه

مدیریت حسابداری

80 الی 113 هزار دلار

مدیر امور اقتصادی و مالی

196-400 هزار دلار

مدیریت ریسک

98-150 هزار دلار

سرپرست دیجیتال

170-260 هزار دلار

متخصص هوش مصنوعی

52-125 هزار دلار

متخصص استعدادیابی

39-58 هزار دلار

مشاور حقوقی

90-155 هزار دلار

همان گونه که می بینیم مشاغلی که در حوزه های مالی و اقتصادی می باشند با توجه به سیاست های کلی امارات مورد تقاضای بیشتری قرار گرفته اند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور گردآوری و نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن از نظر حقوقی و شرعی جایز نمی باشد. با توجه به لزوم کاریابی در امارات جهت اشتغال در این کشور و دشواری های موجود در این موضوع پیشنهاد می گردد در خصوص مهاجرت کاری به کشورهایی نظیر آلمان واتریش که نیاز به پیشنهاد کاری ندارند مطالعه ای از طریق مقالات زیر داشته باشید.

کار در امارات
🔺کار در آلمان🔺
کار در امارات
🔺کار در اتریش🔺
 

حقوق و درآمد کار در دبی

موضوع دیگری که می بایست بررسی گردد میزان درآمدها در امارات و همچنین حقوق و درآمد کار در دبی می باشد. با توجه به این که شهر دبی یکی از مراکز بزرگ تجاری دنیا و از شهرهای بسیار مهم در خاورمیانه محسوب می گردد بررسی حقوق و درآمد کار در دبی می تواند مهم باشد. کار در امارات با توجه به مشاغل افرادو تحصیلات آن ها شرایط متفاوتی را ایجاد می کند. فردی که دارای تحصیلات آکادمیک باشد و مرتبط با دانش وتحصیلات خود مشغول به کار باشد، حداقل درآمد ماهیانه ای حدود 3200 دلار آمریکا خواهند داشت. افرادی که به عنوان تکنیسن شناخته می شوند و در کار با ماشین آلات و ابزار صنعتی دارای تخصص و مهارت هستند حداقل درآمد ماهیانه ای معادل 1900 دلار دریافت می کنند. کارگران ماهر نیز حداقل درآمد ماهیانه ای حدود 1300 دلار به دست می آورند. در جدول زیر می توانید تعدادی از مشاغل مهم و پردرآمد امارات را به تفصیل مشاهده کنید:

شغل

حقوق ماهیانه (درهم امارات)

حسابدار

11000

معمار

15000

وکیل

24000

صندوقدار

9900

تکنسین کامپیوتر

13500

دندان پزشک

39000

برنامه نویس

15000

پرستار

13500

منشی

9400

 

شرایط اخذ ویزای همراه امارات

طبیعتاً شخصی که به دنبال مهاجرت کاری به امارات می باشد، تمایل دارد که خانواده خود را نیز با خود به همراه داشته باشد. طبق قوانین کار در امارات و قوانین مهاجرت به دبی از طریق کار، افرادی که به کار کارگری مشغول باشند اجازه استفاده از قانون ویزای همراه را ندارند. به مشاغلی کارگری گفته می شود که انجام دادن آن ها نیاز به تخصص خاصی ندارد. افرادی که با توجه به تخصص و حرفه خاصی که دارند موفق به دریافت پیشنهاد کاری و کسب اقامت کاری امارات شده اند می تواند خانواده خود را به همراه داشته باشند. هر شخص می تواند همسر، دختران تا زمانی که مجرد باشند و پسر تا زیر 18 سال را به همراه خود داشته باشد. بندهای موجود در قرارداد کاری منعقده، تاثیر زیادی در تایم حضور فرد و خانواده وی در امارات دارند. همراهان در امارات به صورت نیمه وقت اجازه اشتغال دارند. فرزندان می توانند از تحصیل در این کشور به صورت رایگان استفاده کنند.

 

نحوه کاریابی و معرفی موسسات کاریابی در امارات

پس از ارزیابی شرایط کلی کار در امارات، کار در دبی، کاریابی امارات، قوانین و حقوق و درآمد کار در دبی و امارات و مهاجرت به دبی از طریق کار و شرایط کلی دریافت ویزا در این کشور به این مهم پی بردیم که اولین واساسی ترین قدم در اخذ اقامت کاری امارت دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای اماراتی می باشد. شما در اولین گام می بایست با ارائه رزومه شغلی و علمی پربار و قوی و سوابق کاری خوب و مناسب کارفرمای اماراتی را متقاعد کنید که شما را استخدام نماید. شما شخصاً می توانید اقدام به کاریابی در امارات بنمایید ولی با توجه به عدم آشنایی با محیط این کشور پیشنهاد می گردد از موسسات کاریابی در امارات استفاده کنید. موسسات کاریابی در امارت و کاریابی امارات در واقع به عنوان یک پل بین شما و کارفرما قرار می گیرند، رزومه شغلی شما را دریافت می کنند و در اختیار کارفرمایان قرار می دهند و با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز امارات شانس شما را جهت کاریابی در امارات می سنجند. در این موضوع رزومه نویسی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. زیرا با توجه به این که کارفرما به شما دسترسی ندارد، بنابراین رزومه شما معرف شما و تخصص ها و مهارت ها و شخصیت شماست. سایت ها و موسسات کاریابی در کشورهای عربی نقش پر رنگی را ایفا می کنند. درصد بالایی از کارفرمایان نیروهای مورد نیاز خود را از این طریق تامین می کنند. در ادامه تعدادی از کاریابی امارات و موسسات کاریابی معتبر در امارات معرفی شده اند:

نام موسسه کاریابی امارات

 

وب سایت کاریابی در امارات

موسسه کاریابی اختاپوس

https://www.akhtaboot.com/en

 

موسسه کاریابی (BAC)

https://www.bacme.com/

 

موسسه کاریابی (DUBIZZLE)

https://www.dubizzle.com/

 

موسسه کاریابی (GET THAT)

https://getthat.com/jobs

 

موسسه کاریابی استعدادهای خلیج

https://www.gulftalent.com/

 

 

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت امارات از طریق کار

کار در امارات و مهاجرت به دبی از طریق کار همانند سایر روش های مهاجرت به امارات دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد. از جمله مزایای مهاجرت به دبی از طریق کار، عدم وجود مالیات بر درآمد می باشد که عملاً افرادی که مشغول به کار در این کشور می شوند هیچ گونه مالیاتی به دولت پرداخت نمی کنند. ولی نکته مهمی که در این روش مهاجرتی وجود دارد این می باشد که کار در امارات منجر به اقامت دائم و یا تابعیت امارت نمی شود. همان گونه که می دانید پاسپورت امارات تا سال گذشته معتبرترین پاسپورت بین کشورهای جهان به شمار می آمد. البته در سال 2020 محدودیت های اعمال شده جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، باعث کاهش امتیاز پاسپورت امارات تا رتبه 14 شده اند. اشخاصی که مشغول به کار در دبی و امارات هستند به مدت قرارداد کاری خود اقامت موقت دریافت می کنند. این اقامت قابل تمدید تا 30 سال می باشد. پس از گذشت سی سال شخص می تواند تحت شرایط خاصی درخواست اقامت دائم امارات را بدهد. ولی این اقامت با توجه به قوانین فعلی این کشور هرگز منجر به تابعیت نمی گردد.

سرمایه گذاری در اسپانیا

🔺مهاجرت و اقامت امارات🔺

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در امارات هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

سوالات متداول راجع به کار در امارات

مهم ترین گام در دریافت اقامت کاری امارات چه می باشد؟

مهم ترین و نخستین قدم در مهاجرت به امارات از طریق کار دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در امارات می باشد.

مالیات بر درآمد جهت کار در امارت چه میزان می باشد؟

یکی از مزایای اشتغال در امارات عدم پرداخت مالیات می باشد.

آیا متقاضی اصلی کار و کاریابی در امارت می تواند خانواده خود را به همراه ببرد؟

شخصی که موفق به یافت شغل در کشور امارات و دست یابی به اقامت این کشور گردد می تواند خانواده خود را نیز به همراه داشته باشد.

آیا کار در امارت منجر به دریافت شهروندی امارات می گردد؟

کار در امارات فقط منجر به دریافت اقامت موقت امارات می شود که تا سی سال قابل تمدید می باشد.

 

 

_____________سخن پایانی در باب کار در امارات_____________

امارات همانند سایر کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از لحاظ ذخایر نفتی محسوب می شود. البته رهبران امارات با دیدی بلند مدت این کشور را از یک کشور جهان سومی به یکی از زیباترین و پیشرفته ترین مناطق تجاری و گردشگری جهان تبدیل کرده اند. به همین دلیل خیلی از افراد به هدف بیزینس و یا کار در امارات تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. در این نوشتار موضوعات متفاوتی که مربوط قوانین کار در امارات، مشاغل مورد نیاز در این کشور، میزان درآمدها و همچنین مدارم مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری امارات بررسی شدند. البته لازم به ذکر است که دریافت پیشنهاد کاری قبل از هر گونه اقدامی مهم و الزامی می باشد. به همین دلیل موسسات کاریابی در امارات نقش عمده ای را در تامین نیروی کار مورد نیاز در امارت ایفا می کنند. با توجه به پیچیدگی های موجود در دریافت پیشنهاد کاری از این کشور و همچنین اخذ ویزای کار در امارات برای ایرانیان، پیشنهاد می گردد از طریق روش هایی مانند جستجوی کار در آلمان و یا جستجوی کار در اتریش که نیاز به دعوت نامه کاری ندارند اقدام به مهاجرت بکنید. در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص قانون ویزای کار امارات برای ایرانیان دارید، می توانید آن ها را در بخش دیدگاه همین مقاله مطرح کنید. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فاطمه اسدی
سلام.من کارشناس رادیولوژی هستم.۴۱ ساله هستم.می خواستم ببینم اونجا إمکان کاریابی دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما برای کار در این زمینه ابتدا باید مدرک خود را معادلسازی نمایید و بعد کارفرما پیدا کنید. در صورتی که بتوانید مدرکتان را معادلسازی نمایید شانس این را دارید تا در این کشور مشغول به کار شوید.
رضا اسدی
سلام من دنبال کار در امارات هستم 41 سال سن دارم بیشتر فقط میتونم به عنوان راننده استخدام بشوم آیا چنین چیزی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای این منظور باید بتوانید کارفرمایی بیابید که برای شما جاب آفر ارسال نمایید و به واسطه آن اقامت کاری بدست آورید. شما می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور برای کاریابی استفاده نمایید.
کورش عباسی
سلام من جوشکار حرفه ای هستم ولی مدرکی ندارم چجوری میتونم در دبی وامارات کار کنم دنبال یه واسطه میگردم که بتونه برای من کار پیدا کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای کار در دبی و امارات باید کارفرمایی در این کشور بیابید که برای شما جاب آفر ارسال نماید و شما به آن واسطه بتوانید ویزای کاری دریافت کرده و به این کشور تشریف ببرید. برای کاریابی می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید.