کار در اروپا

13 مهر 1400 5 نظر

کار در اروپا

کار در اروپا به جهت مزایای بسیاری که برای متقاضیان کار دارد به خصوص در دو دهه اخیر به یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار تبدیل شده است؛ قرار گرفتن در حوزه شنگن و امکان رفت و آمد آسان به سایر کشور های اروپایی، دسترسی به اقامت دائم در کوتاه ترین زمان و امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده از جمله مزایای استخدام نیروی کار در اروپا به شمار می آید. افراد برای مهاجرت کاری به کشور های اروپایی یا می بایست پیشنهاد شغلی ( Job Offer ) داشته باشند یا از طریق ویزا های جستجوی کار ( Job Seeker ) اقدام نمایند. برای مهاجرت کاری می بایست چند نکته را مد نظر قرار دهید؛ بهترین سن برای دریافت شغل مورد نظر بین 30 تا 40 سال می باشد؛ به این معنا که هر چه سن فرد به سی نزدیک تر باشد نیروی کاری جوان محسوب شده و شرایط بهتری خواهد داشت. مورد بعدی توجه به نرخ بیکاری در کشور مقصد می باشد؛ هرچه نرخ بیکاری در آن کشور پایین تر باشد در نتیجه شانس دریافت کار بیشتر خواهد بود و مورد بعدی این است که مدرک تحصیلی و سابقه شغلی شما می بایست جزو مشاغل مورد نیاز در اروپا باشد تا شانس دریافت کار و اخذ اقامت کاری بسیار بالاتر رود. در این نوشتار همواره تلاش ما بر این است که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص شرایط کار در اروپا و مشاغل مورد نیاز در اروپا، چگونگی اخذ ویزاهای کاری در اروپا، نحوه استخدام نیروی کار در اروپا و همچنین بهترین کشور اروپایی برای کار را در اختیار شما همراهان بزرگوار قرار دهیم. توصیه می نماییم جهت آشنایی با نحوه دریافت ویزای جستجوی کار و پیشنهاد کاری توضیحات دقیق و شفاف مشاوران مجرب ما را مطالعه فرمایید. در نهایت امیدواریم بتوانیم تمامی ابهامات شما را برطرف نموده و توضیحات دقیقی در خصوص این موضوع ارائه دهیم. شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و یا ضمن تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در این مقاله همراه باشید.

در ادامه، به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط عمومی کار در اروپا
 • شرایط کار و استخدام در اروپا
 • کار در اروپا از طریق اخذ جاب آفر (پیشنهاد شغلی)
 • کار در اروپا با اخذ ویزای جاب سیکر (جستجوی کار)
 • شرایط کار در اروپای شرقی
 • مشاغل مورد نیاز اروپا 2021
 • حقوق و مزایای کار در اروپا
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در اروپا
 • شرایط اخذ ویزای همراه در اروپا
 • نحوه کاریابی در اروپا و معروفترین مؤسسات کاریابی اروپا
 • اخذ اقامت و تابعیت در اروپا از طریق کار
 • سوالات متداول راجع به کار در اروپا
 • سخن پایانی درباره کار در اروپا

کار در نروژ

شرایط کار و استخدام در اروپا

برای شرایط کار و استخدام در اروپا لازم است بدانید که کشورهای اروپایی معمولاً از قوانین و شرایط یکسانی پیروی می کنند. در صورتی که هدف شما کار در کشور های اروپایی باشد، می بایست سراغ کشور هایی بروید که نرخ بیکاری در آن ها پایین بوده و ضمناً رشته تحصیلی شما از مشاغل مورد نیاز آن کشور باشد. این دو مورد می تواند شانس دریافت کار و فرصت شغلی را برای متقاضیان جویای کار در اروپا بسیار افزایش دهد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت کاری اروپای شرقی

فایل صوتی موسسه ملکپور در زمینه مهاجرت کاری اروپای شرقی

فایل تصویری موسسه ملکپور در زمینه مهاجرت کاری اروپای شرقی

 

به عنوان مثال، در دانمارک و سوئد به نیروی کار متخصص در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری نیاز داشته و شدیداً در این رشته ها کمبود نیروی انسانی متخصص وجود دارد. فارغ التحصیلان در رشته های فوق الذکر با امکان بردن همراهان و اعضای خانواده به صورت همزمان و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، مستقیماً برای دوره های زبان در این کشور ها پذیرش شده و برای معادل سازی مدارک خود اقدام می نمایند و پس از گذراندن دوره زبان بومی کشور مقصد می توانند جذب بازار کار مورد نظر خود شوند.

به صورت کلی، چنان چه ذکر نمودیم برای کار کردن در کشور های اروپایی متقاضیان یا از طریق جاب آفر و در صورت عدم وجود آن می بایست از طریق جاب سیکر اقدام نمایند.

کار در اروپا از طریق اخذ جاب آفر (پیشنهاد شغلی)

جاب آفر در عمل به معنای دریافت یا داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت، کشور یا کارفرمای خارجی می باشد. اخذ جاب آفر برای استخدام نیروی کار در اروپا دارای فرآیندی طولانی و پیچیده می باشد. کارفرما پیش از آن که بخواهد یک تبعه خارجی را به استخدام خود درآورد؛ می بایست ابتدا به مدت 3 ماه فرصت شغلی مورد نظر را در همان کشور و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی نماید. چنان چه حتی یک نفر برای دریافت جایگاه شغلی مورد نظر واجد شرایط باشد؛ کارفرما بر اساس قانون "ترجیح نیروی بومی" موظف به استخدام وی می باشد. این موضوع به شدت کار را برای اتباع ایرانی سخت می نماید. اما برخی کشور ها برای یک تعداد از مشاغل مورد نیاز خود به این دلیل که با کمبود نیروی کاری ماهر مواجه هستند، در آن زمینه کاری به خصوص نیروی کاری جذب می نمایند.

به طور مثال، کشور سوئد در سال های اخیر طرح هایی برای جذب نیروی کار انسانی در رشته IT به اجرا گذاشته و به افراد متقاضی کار با مدارک و سوابق کاری در رشته کامپیوتر پیشنهاد شغلی ارائه کرده و از این طریق نیروی کاری متخصص را جذب می نماید. همچنین کشور دانمارک شرایط ویژه ای را برای مهاجرت پزشکان به این کشور در نظر گرفته است.

کار در اروپا با اخذ ویزای جاب سیکر (جستجوی کار)

در قسمت قبلی مشاهده نمودید، شرایط کار در اروپا برای افرادی که دارای اقامت در محدوده کشورهای اروپایی نیستند؛ دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. متقاضیان جویای کار در اروپا می توانند جهت دریافت شغل و مهاجرت به کشور های اروپایی از طریق کار؛ ابتدای امر از طریق ویزای جاب سیکر وارد خاک کشور مقصد شده و مستقیماً و به صورت فیزیکی به جستجوی کار مورد نظر خود پرداخته و با کارفرمایان به صورت مستقیم طرف صحبت شوند. ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار صرفاً فقط به فرد متقاضی و فقط به مدت 6 ماه اهدا خواهد شد. درحال حاضر این نوع ویزا فقط در دو کشور آلمان و اتریش برای ایرانیان به دلیل نیاز شدید برای جذب نیروی کار ماهر و متخصص صادر می شود. هر یک از این دو کشور برای اعطای این ویزا شرایط مختص خود را ارائه خواهند نمود. این ویزا در صورتی منجر به اخذ ویزا و اقامت کاری خواهد شد که فرد بتواند فرصت شغلی مورد نظر را از آن خود نماید.

شرایط کار در اروپای شرقی

افرادی که قصد دارند تا در کشورهای اروپای شرقی مشغول به کار شوند می بایست این نکته را در نظر داشته باشند که غالب کشورهای اروپای شرقی دارای مسائل و مشکلات متعددی مانند ضعف دموکراسی، فساد بالا، بیکاری گسترده، تورم بالا و رفاه پایین هستند و در نتیجه افراد متقاصی کار در اروپا بهتر است به جای کار در این کشورها به دنبال کار در کشورهای طراز اول اروپا مانند آلمان، اتریش، نروژ و سوئد باشند و در نتیجه کار در کشورهای اروپای شرقی اکیداً به شما عزیزان توصیه نمی شود.

مشاغل مورد نیاز اروپا 2021

از مهم ترین نکات قابل توجه جهت شرایط کار و استخدام در اروپا و کار در کشورهای عضو اتحادیه، فعالیت در زمینه مشاغل مورد نیاز اروپا می باشد. بدین صورت که رشته تحصیلی و کاری شما در زمینه ای باشد که فرصت های کاری ما به ازای آن در کشورهای اروپایی بسیار بوده و از طرفی با کمبود نیروی کار در این زمینه ها روبرو باشند. لیست مشاغل مورد نیاز اروپا در کشورهای مختلف، هر ساله توسط دولت آن کشور اعلام می شود. در شرایط کنونی با توجه به سختی ها و دشواری های دریافت پیشنهاد کاری و کار در اروپا از طریق اخذ جاب آفر، بیشتر ایرانیان متقاضیان کار در اروپا متقاضی دریافت ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش هستند. چرا که شرایط کار در این دو کشور بسیار مناسب بوده و با صدور ویزای جستجوی کار، فرصت مناسبی را برای حضور متقاضیان کار در این کشورها فراهم کرده است. البته این ویزای 6 ماهه قابل تمدید نیست و در صورت عدم موفقیت فرد در یافتن کار در اروپا در طی این مدت، بایستی به وطن خود بازگردد. اطلاعاتی که در این مقاله به شما عزیزان ارائه می شود، توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور جمع آوری و تنظیم شده است و کپی برداری از آن بدون اشاره به منبع، از لحاظ قانونی و شرعی ممنوع و خلاف می باشد. عموماً مشاغل مورد نیاز اروپا در زمینه رشته های فنی مهندسی و پزشکی و گرایش های آن مانند پرستاری، دندانپزشکی و... است. 

 

    عناوین شغلی مورد نیاز در کشور آلمان

  عناوین شغلی مورد نیاز در کشور اتریش

مهندسی مواد و متالوژی

مهندسی مکانیک

مهندسی عمران سازه

مهندسین برق

مهندسی فرآیند

مهندسان فارغ التحصیل در زمینه پردازش داده ها

مهندسی الکترونیک

مهندسی مخابرات

حسابداران و مشاورین مالی و آمارشناسان علمی

فارغ التحصیلان علوم اجتماعی،اقتصاددانان

مهندسی ارتباطات

پزشکان

 

حقوق و مزایای کار در اروپا

از دلایل افزایش روزافزون متقاضیان جویای کار در اروپا میانگین حقوق بالا، نرخ بیکاری پایین و همچنین رفاه اجتماعی، استاندارد و کیفیت بالای زندگی می باشد. در لیست ذیل میانگین حقوق نیروی کار انسانی در دو کشور آلمان و اتریش را مشاهده می نمایید. میانگین حقوق در کشور اتریش به طور متوسط حدود 3.818 یورو در ماه و در کشور آلمان حدوداً 3.770 در ماه می باشد.

 

عنوان شغلی

درآمد به یورو در اتریش

درآمد به یورو در آلمان

مهندس مکانیک

6158

5201

مهندس کامپیوتر

4657

4583

حسابدار

2870

3427

برنامه نویس کامپیوتر

3079

2083

مشاور مالی

3900

4600

مدیر پروژه

4200

5030

دندانپزشک

8300

9600

پرستار

3400

4000

پزشک

6800

7900

مهندس عمران

3700

4300

مهندس شیمی

3400

4000

 

در ویزاهای کاری اعم از جاب آفر و یا جاب سیکر متقاضی کار در اروپا می تواند پس از عقد قرارداد کاری و دریافت اقامت کاری کشور مقصد درخواست الحاق خانواده خود را تسلیم نماید. به واسطه این درخواست امکان الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال طبق قوانین بین المللی پیوست خانواده وجود خواهد داشت. همسر اجازه کار تمام وقت داشته و هزینه تحصیلات فرزندان زیر هجده سال به صورت رایگان می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراهان

ارائه مدارک هویتی

ارائه سند ازدواج

اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های خانواده پس از الحاق

ارائه فرم ها و مدارک مربوطه

ارائه مدرک معتبر زبان حتی در سطوح ابتدایی و اولیه (تاثیر مثبت خواهد داشت)

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در اروپا

دریافت ویزاهای جستجوی کار در آلمان بر اساس امتیاز بندی نمی باشد، منتهای مراتب داشتن حداقل مدرک لیسانس، حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با مدرک لیسانس، سن (زیر 40 سال) و مدرک زبان B1 گوته از جمله شرایط مورد نیاز دریافت ویزای جاب سیکر آلمان می باشد. دریافت این ویزا حدودا یک سال به طول می انجامد. ویزای جاب سیکر اتریش تحت سه عنوان؛ نیروی کار ماهر و متخصص، نیروی کار کلیدی و نیروی کار متخصص در مشاغلی که کمبود نیروی کار انسانی ماهر دارند؛ تعریف خواهد شد. هر کدام از این سه مورد امتیاز بندی مربوط به خود را دارد. داشتن مدرک تحصیلی آکادمیک حداقل لیسانس به بالا، بازه سنی مناسب، ارائه مدرک زبان معتبر اعم از انگلیسی و یا آلمانی و همچنین سابقه کار مناسب و مرتبط با تحصیلات متقاصی، از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزا می باشد. در جدول ذیل این امتیازات را به صورت کلی مشاهده خواهید نمود. 

 

امتیازبندی ویزاهای جستجوی کار اتریش

نیروی کار ماهر

70 امتیاز از 100 امتیاز

نیروی کار متخصص در مشاغل خاص

55 از 90 امتیاز

نیروی کار کلیدی

حداقل 55 امتیاز

 

اطلاعات جزیی در خصوص نحوه محاسبه امتیازات برای ویزای کاری اتریش  را در لینک زیر دریافت نمایید.

کار در اروپا

ویزای کاری اتریش

به صورت کلی ارائه موارد یاد شده در جدول زیر از جمله مدارک ابتدایی و لازم برای دریافت ویزای کار در اروپا می باشد. مهم ترین نکته برای اخذ ویزای جستجوی کار در اروپا ارائه تمکن مالی مناسب طی زمان اقامت شش ماهه در این کشور ها می باشد. متقاضی جویای کار در اروپا می بایست مدارک مورد نیاز خود را به سفارت کشور مورد نظر ارائه نماید. کنسولگری با همکاری اداره کار و مهاجرت درخواست متقاضی را بررسی نموده و تصمیم نهایی را اخذ می نماید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در اروپا

مدارک هویتی معتبر؛ پاسپورت، عکس با مشخصات گذرنامه ای

ارائه سابقه کاری معتبر و مرتبط

ارائه مدرک زبان معتبر

ارائه مدارک تحصیلی

ارائه تمکن مالی مناسب برای مدت 6 ماهه اقامت در اتریش یا آلمان

ارائه فرم های تکمیل شده و مرتبط با ویزای کار در اروپا

شرایط اخذ ویزای همراه در اروپا

افردای که علاقمند به برای کار در اروپا اقدام هستند، در صورت متأهل بودن قصد دارند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به کشور مقصد ببرند. خوشبختانه اروپا به دلیل اهمیت زیادی که برای مفهوم خانواده قائل است این امکان را فراهم می کند که شما برای آن ها نیز ویزای همراه بگیرید. البته در ویزاهای جستجوی کار امکان همزمان اقدام کردن وجود ندارد و شما زمانی که کار مورد نظر خود را پیدا نمودید می توانید جهت اخذ اقامت اعضای خانواده خود نیز اقدام نمایید. معمولاً فرزندان تا زیر 18 سال در پرونده شما قرار می گیرند. از موارد مهمی که در این پروسه می بایست بدان توجه کرد، بحث تمکن مالی می باشد. متقاضی باید نشان دهد که امکانات لازم از جمله مسکن مناسب و حقوق کافی را برای تأمین زندگی اعضای خانواده خود دارد.

نحوه کاریابی در اروپا و معروفترین مؤسسات کاریابی اروپا

چنان چه پیشتر ذکر نمودیم توجه به نرخ بیکاری از جمله ضروری ترین شرایط مورد نیاز برای دریافت کار در اروپا می باشد. نرخ بیکاری در دو کشور صنعتی آلمان و اتریش را می توانید در نمودار های ذیل این مطلب مشاهده نمایید. نرخ بیکار در آلمان 3.04 درصد و در اتریش 4.6 درصد می باشد. این اعداد به این معنا هستند که از هر صد نفر در این دو کشور به طور متوسط 95 نفر دارای شغل و حرفه می باشند.

کار در اروپا

 

کار در اروپا

 

همچنین در دو نمودار زیر، نرخ بیکاری کشورهای سوئد و دانمارک برای شما عزیزان آورده شده است.

 

کار در اروپا

 

کار در اروپا

 

متقاضیان جویای کار در اروپا می توانند هم به صورت فیزیکی و پس از دریافت ویزای جستجوی کار مستقیماً با کارفرمای مورد نظر خود وارد مصاحبه و گفتگو بر سر دریافت شغل شوند و یا حتی پیش از سفر به کشور مقصد از طریق سایت های معتبر کاریابی چه سایت های خصوصی و چه سایت های دولتی اقدام به مکاتبه با کارفرماهای مختلف نموده و در نهایت مصاحبه را در کشور مقصد به انجام برسانند. ذیل این مطلب برخی از موسسات کاریابی معتبر در دو کشور فوق الذکر را به سمع و نظر شما همراهان گرامی خواهیم رساند.

سایت ها و موسسات معتبر کاریابی

آلمان

اتریش

www.jobvector.de

www.jobpilot.at

www.stepstone.de

www.derstandard.at/stellenmarkt

www.monster.de

www.dermarkt.at

www.indeed.de

www.ams.or.at

www.make-it-in-germany.com

Start People

Az Futuro – Trabajar en Alemania

PBS Job Service

Contacts & Management

Otti & Partner

TTA Personal GmbH

JOBBOX

Spouse Career Centre

Experis Personalberatung

 

کار در اروپا

اخذ اقامت و تابعیت در اروپا از طریق کار

کار در کشور های اروپایی و شرایط کار در اروپا و دو کشور آلمان و اتریش را بررسی نمودیم. قوانین کار به صورت کلی در محدوده اتحادیه اروپا از شرایط و مقررات یکسانی پیروی می نمایند. مهاجرت به اروپا از طریق کار؛ شرایط کار و استخدام در اروپا و اخذ اقامت کاری در نهایت منجر به کسب اقامت دائم و تابعیت و شهروندی خواهد شد. چنان چه متقاضی جویای کار در اروپا بتواند به مدت پنج سال در اروپا قرارداد کاری خود را تمدید نموده و اقامت کاری داشته باشد؛ به این معنا که برای وی بیمه و مالیات رد شود، می تواند پس از اتمام سال پنجم برای دریافت اقامت دائم و پس از گذشت 1 سال از اقامت دائم (در سال ششم) برای دریافت شهروندی و پاسپورت کشور مقصد اقدام نماید. به صورت کلی متقاضی دریافت تابعیت و شهروندی در یک کشور می بایست تعلق و علقه خود را اثبات نموده و تا حد زیادی با فرهنگ و عرف آن جامعه ادغام شود، در عین حال از قوانین و مقررات و زبان کشور یاد شده آگاهی کامل داشته باشد.

توصیه می نماییم پیش از شروع به هر گونه اقدامی در زمینه امر خطیری چون مهاجرت که دگرگون کننده آینده شما خواهد بود، زمان گذاشته و به دقت شرایط و گزینه های منطبق با شرایط خود را بررسی نمایید تا بتوانید معقول ترین تصمیم گیری ممکن را داشته باشید. موسسه ملک پور محصولی را تدوین نموده که به گمان ما کامل ترین و جامع ترین توضیحات ممکن در خصوص روش هایی است که شما را به بهترین وجه و با کمترین هزینه به اخذ فرصت شغلی مورد نظرتان می رساند و ما به راستی بر این باوریم که اگر به درستی و با دقت به آن گوش فرا دهید این امکان برای شما فراهم است تا سطح علمی خود را به اندازه یک مشاور متخصص در امور کاریابی ارتقاء دهید. شما با تهیه محصول ویدئویی راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور آموزش می بینید که چگونه به جستجوی کار بپردازید، از چه منابعی برای کاریابی استفاده کنید و برای یافتن کار چه نگرشی داشته باشید و موسسه حقوقی ملک پور همواره آماده ارائه خدمات عملی و انجام پروسه های مهاجرتی در زمینه های یاد شده به شما همراهان همیشگی خواهد بود.

کار در اروپامهاجرت و اقامت اروپا


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: سلام وقتتون بخیر.اگر با ویزای توریستی وارد اروپا بشیم و کارفرمایی پیدا کنیم ،میتونیم ویزامونو به ویزای کار تبدیل کنیم یا خیر؟من لیسانس‌ جوشکاری دارم و ۱۲ سال سابقه ی کار در این زمینه دارم.

پاسخ:


سوالات متداول راجع به کار در اروپا

پرسش: روش های مهاجرت از طریق کار به کشور های اروپایی کدام اند؟

پاسخ: متقاضی مهاجرت از طریق کار در اروپا یا می بایست از یک کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشد یا از طریق ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) برای اخذ فرصت شغلی مورد نظر خود اقدام نماید.

پرسش: در حال حاضر کدام کشور ها به اتباع ایرانی ویزای جستجوی کار اعطا می نمایند؟

پاسخ: دو کشور آلمان و اتریش در حال حاضر برای ایرانیان ویزای جستجوی کار صادر می نمایند.

پرسش: آیا به واسطه دریافت کار در اروپا می توان به اقامت دائم دست یافت؟

پاسخ: بله. با اخذ شغل در اروپا و داشتن اقامت موقت به مدت 5 سال در کشور های اروپایی و رد شدن بیمه و مالیات برای متقاضی، وی می تواند درخواست اقامت دائم نموده و با گذشت 1 سال پس از دریافت اقامت دائم می تواند برای دریافت تابعیت درخواست خود را تسلیم نماید.

پرسش: آیا با دریافت کار در اروپا امکان اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان متقاضی کار در اروپا وجود دارد؟

پاسخ: بله پس از عقد قرارداد کاری و دریافت ویزای کار در اروپا امکان الحاق خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود خواهد داشت.

پرسش: آیا با داشتن اقامت کاری تحصیلات فرزندان در اروپا رایگان خواهد بود؟

پاسخ: بله. تحصیلات فرزندان در صورتی که والدین آن ها در اروپا اقامت داشته باشند رایگان خواهد بود.


_____________ سخن پایانی درباره کار در اروپا _____________

شرایط کار در اروپا، نحوه کاریابی در اروپا، ویزاهای جاب سیکر و جاب آفر در اروپا، استخدام نیروی کار در اروپا و بهترین کشور اروپایی برای کار را بررسی نمودیم. اخذ ویزای های جستجوی کار در دو کشور آلمان و اتریش دو مسیری هستند که در حال حاضر از سطح دشواری کمتری برای اتباع ایرانی برخوردارند. اخذ ویزای جستجوی کار در هر دو این کشور ها طی بازه زمانی یک ساله میسر خواهد شد. نرخ بیکاری پایین آلمان و اتریش برای یافتن شغل مورد نظر متقاضیان کار در اروپا بسیار کمک کننده خواهد بود. برای استخدام نیروی کار در اروپا، اقدام در بازه سنی مناسب، ارائه مدرک تحصیلی و سابقه کار مناسب در کنار سطح معقولی از دانش زبان و مهارت های عملی در گرایش کاری متقاضی بسیار حائز اهمیت می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در اروپا و ویزاهای کاری، نحوه استخدام و شرایط کار در اروپا و سایر کشور های طراز اول در سطح جهان با موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی تخصصی مشاورین مجرب ما بهره مند گردید. پر واضح است، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام در این نوشتار می توانید در قسمت دیدگاه ها، نظرات و سوالات خود را با ما در میان گذاشته و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 4.55 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سرمد
سلام. خسته نباشید. من 32 سال دارم. کارمند شهرداری هستم با مدرک لیسانس حسابداری. 8 سال بیمه کار دارم. متأهلم و مدرگ گوته دارم. می تونم ویزای جستجوی کار آلمان رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب رشته شما حسابداری می باشد و از طریق ویزای جستجوی کار نمی توانید اقدام فرمایید اما راههای دیگری وجود دارد که برای مهاجرت اقدام فرمایید لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
شهاب سعدابادی
سلام ممنون بابت مقاله ارائه شده شما. کار در اروپا به زبان ساده است ولی در عمل من هر کاری میکنم هیچ کاریابی جوابم را نمی‌دهد واقعا سخت شده است شما برای کار در اروما با جاب افر اقدامی دارید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب به دلیل اینکه هیچگونه اطلاعاتی از قبیل سن و تحصیلات نفرمودید لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
ندا مرادی
سلام من ۲۶ ساله کارشناس مامایی هستم با دو سال سابقه کار و مدرک آیلتس ۷ می خواستم بدونم آیا امکان مهاجرا برای من موجود هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله برای خیلی از کشورها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
لیلا
سلام و خدا قوت من 32 سالمه و کارشناسی حقوق هستم . آیا امکان کارو مهاجرت برای من وجود داره ؟ تو چه کشورهایی و چجوری؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله می تونید برای معادلسازی و ادامه تحصیل اقدام کنید تا به اجازه کار برسید در اتریش هلند فنلاند سوئیس دانمارک برای اطلاعات کاملتر با مشاورین تماس بگیرید
مقدم
با سلام بابنده و همسرم دکتری مهندسی شیمی و مهندسی برق داریم. ایا برای کار در هلند المان و یا اتریش سانش داریم ؟ با توجه به وضعیت کرونا و بسته بودن فعلی سفارت المان چه مدت زمانی دریافت ویزای کاری زمان میبرد. از بین کشورهای المان -هلند- اتریش - بلژیک و لوکرامبورگ کدام را برای شرایط ما پیشنهاد می کنید ضمنا هر دو دکتری از ژاپن داریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما و همسر محترمتان در رشته های بسیار خوبی تحصیل کرده اید و رشته های مهندسی شیمی و مهندسی برق جزو رشته های مورد نیاز در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آلمان، اتریش، هلند و ... می باشد. اما با توجه به شرایط کرونا شاید شرایط جذب نیروی کار توسط کارفرما مقداری سخت تر است و اولویت با جذب نیروی بومی می باشد. شما می توانید به روش های دیگر وارد اروپا شوید و در محیط کارفرما پیدا کنید و وارد بازار کار شوید. تمام کشورهایی که نام بردید شرایط خوبی برای رشته های شما دارند و شما حتی می توانید با استفاده از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور برای کاریابی اقدام بفرمایید.