تحصیل در پرتغال

22 مهر 1400 6 نظر
 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

تحصیل در پرتغال، شرایط پذیرش و تحصیل رایگان در پرتغال و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در پرتغال از جمله موضوعاتی هستندکه در این مقاله به تفصیل مورد بحث و تحلیل علمی قرار داده می شوند. از جمله مهمترین شرایط تحصیل در پرتغال به چه مواردی می توان اشاره داشت؟ شرایط اخذ اقامت تحصیلی در پرتغال چیست؟ هزینه های تحصیل در کشور پرتغال به چه میزان می باشند؟ آیا پس از اتمام تحصیل در پرتغال امکان اشتغال به کار وجود دارد؟ "تحصیل در پرتغال ملک پور" یکی از عبارات کلیدی پرجستجو در مرورگرهای جستجوگر می باشد و به همین دلیل، سعی بر آن داریم تا پاسخ به سوالات یادشده و دیگر نکات مهم پیرامون موضوع "تحصیل در پرتغال ملک پور" را در این مقاله شرح دهیم. در ادامه مقاله که از سوی متخصصان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به نگارش در آمده است با ما همراه باشید. سعی بر آن شده است که تمامی نکات مهم در خصوص تحصیل در کشور پرتغال بیان شده باشد تا نقطه ابهامی پس از این مطالعه برای شما باقی نماند اما چنانچه سوال دیگری داشتید تردیدی در تماس با موسسه حقوقی ملک پور و بهره گیری از مشاوره های تلفنی رایگان به خود راه ندهید. در ادامه این مقاله به توصیف موارد زیر می پردازیم:

 • شرایط عمومی تحصیل در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال در مدارس
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال
 • تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال
 • بورسیه تحصیل در پرتغال
 • هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در پرتغال
 • معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل در پرتغال
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در پرتغال
 • موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در پرتغال
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال و سخن پایانی

اقامت پرتغال

تحصیل در پرتغال

شرایط عمومی تحصیل در پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای زیبای واقع در بخش جنوب غربی اروپاست که در همسایگی کشور اسپانیا قرار گرفته است. آب و هوای کشور پرتغال، در بخش شمالی کشور، دارای آب و هوایی معتدل و در بخش جنوبی کشور، آب و هوایی گرم است. مساحت این کشور در حدود ۹۱۷۲۰ کیلومتر مربع و دارای جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر است. واحد رسمی پول رایج در کشور پرتغال، یورو می باشد. لیسبون پایتخت این کشور و دارای بیشترین بخش از جمعیت داخلی این کشور به شمار می رود. 

علاقه مندان و متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپا در دانشگاه های معتبر را دارند می دادند که تحصیل و اقامت پرتغال یکی از بهترین مقاصد می باشد. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در پرتغال، هزینه های پایین زندگی و تحصیل پرتغال (در حدود ۳ تا ۵ هزار یورو در سال) در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است. فرهنگ مردم کشور پرتغال شباهت های بسیاری را به فرهنگ مردم ایران دارد. سال تحصیلی در پرتغال از ماه سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد.

تحصیل در پرتغال

اقامت پرتغال

تحصیل در پرتغال در مدارس

 مقاطع تحصیلی در مدارس کشور پرتغال، مقاطع تحصیلی دبستان و دبیرستان را در بر می گیرد. همانند کشور ایران، دانش آموزان در کشور پرتغال نیز می توانند هم در مدارس دولتی و هم در مدارس خصوصی بسته به شرایط مدنظر دانش آموزان و والدین آنها، به تحصیل خود ادامه بدهند. سن ۶ سالگی، سن آغاز تحصیل دانش آموزان در کشور پرتغال می باشد که تا پایان کسب مدرک دیپلم به ۳ سطح که در زیر به توصیف آنها پرداخته ایم، تقسیم می شود:

سطح اول: تحصیل دانش آموزان در سنین بین ۶ تا ۹ سالگی را شامل می شود که در بر دارنده فراگیری آموزش زبان پرتغالی، زبان انگلیسی، ریاضیات، زیست شناسی، موسیقی و تربیت اصول دینی می باشد.

سطح دوم: تحصیل دانش آموزان در سنین بین ۱۰ الی ۱۵ سالگی را شامل می شود که تعلیم دروس ریاضیات، علوم، فیزیک، شیمی، تاریخ و جغرافیا، کامپیوتر، زبان انگلیسی، زبان پرتغالی و آموزه های اصول دینی را در بردارد.

سطح سوم: کسب مدرک تحصیلی دیپلم مربوط به این سطح می باشد که تا سن ۱۷ سالگی دانش آموزان ادامه دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

مقطع کارشناسی تحصیل در پرتغال، دوره ای حدودا ۴ ساله است. یکی از پیش نیاز های اصلی اشتغال به تحصیل در این مقطع در کشور پرتغال، برخورداری دانش آموز از مدرک پیش دانشگاهی است. چنانچه بنا به هر دلیلی فرد متقاضی، مدرک پیش دانشگاهی را ندارد، باید ابتدا این دوره را بگذراند تا بتواند مجوز ورود به دانشگاه را داشته باشد. گذراندن مقطع کارشناسی در کشور پرتغال، مستلزم گذراندن با موفقیت ۲۴۰ واحد درسی است. زبان پرتغالی و یا اسپانیایی، زبان به کار رفته در دانشگاه های پرتغال در مقطع کارشناسی می باشد. در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی، به دانشجویان مجوز اشتغال به کار به میزان ۱۰ ساعت در هفته داده شده است. پس از آنکه افراد از مقطع کارشناسی در کشور پرتغال فارغ التحصیل شدند، به آنها اجازه داده می شود تا حداکثر به مدت ۱ سال در این کشور حضور داشته باشند و به دنبال شغل مدنظر خود بگردند. لازم به ذکر است که مدت زمان اشتغال به کار پاره وقت دانشجویی همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی، جزو سوابق کار متقاضی به حساب نمی آیند اما در پیدا کردن کار تمام وقت پس از فارغ التحصیلی دانشجویان در مقطع لیسانس به آنها کمک می کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

 تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد نیز شامل یک دوره دو ساله است. گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال، مستلزم گذراندن با موفقیت ۹۰ الی ۱۲۰ واحد درسی است. گرایش متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال این است که دروس دانشگاه در این مقطع، تماماً به صورت زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر این کشور ارائه شوند. یکی از پیش نیاز های اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های بین المللی کشور پرتغال، دارا بودن نمره ۶ یا ۶/۵ مدرک IELTS می باشد. علاوه بر این، امکان حضور در کلاس های دانشگاهی با زبان پرتغالی، پس از گذراندن دوره های مورد نیاز زبان پرتغالی وجود دارد. هزینه لازم برای فراگیری زبان پرتغالی بین ۲۵۰ الی ۴۰۰ یورو می باشد که می توان گفت فراگیری این زبان در نهایت منجر به کاهش هزینه های مربوط به تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد، می گردد.

تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال

مدت زمان دوره تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری، بنا به رشته های انتخابی دانش آموزان بین حدود ۳ الی ۵ سال زمان می برد. ارائه پایان نامه یکی از الزامات اصلی و لازم جهت اخذ مدرک دکتری است. دانشجویان چنانچه متقاضی اشتغال به کار همزمان با مدت تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری می باشند، به آنها مجوز ۳۰ ساعته کار در هفته داده می شود. همانند مقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری نیز در این کشور می توانند بدون تسلط بر زبان پرتغالی، از کلاس های با پایه زبان انگلیسی، بهره جویند. متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال باید پیش از اقدام به مهاجرت با اساتید مجرب دانشگاه مکاتباتی را داشته باشد و پس از اینکه یک سورپروایزر را پیدا کرد، برای مهاجرت برای تحصیل در این مقطع اقدام کند. اعطای بورسیه تحصیلی نیازمند برخورداری دانشجو از شرایط مطلوب در مقطع رقابتی سطح دکتری می باشد. در صورتی که تمایل دارید برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت نمایید و قصد فراگیری زبان در مدت زمان کوتاه و بدون نیاز به حضور در کلاس های حضوری به دلایل مشغله کاری را دارید، محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان انگلیسی می تواند کمک بسیاری به شما کند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

بورسیه تحصیل در پرتغال

 شرایط برخورداری دانشجویان از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های اعطایی تحصیل در پرتغال، در بین متقاضیان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا، تحت شرایط یکسانی، ارائه می شود. امکان استفاده از امکانات رفاهی مخصوص دانشجویان از جمله امکانات خوابگاهی و غذایی، تمایل دانشجویان متقاضی مهاجرت را به شرایط تحصیل در پرتغال معطوف داشته است. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، در کلیه مراحل اخذ بورسیه تحصیل همراه شما خواهند بود تا مرحله به مرحله، شرایط را برای شما ساده تر سازند. اخذ بورسیه تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر کشور پرتغال، یکی از راه های با تضمین جهت مهاجرت به پرتغال خواهد بود. نحوه اعطای بورسیه تحصیلی در کشورهای اروپایی که کشور پرتغال نیز یکی از آنها مستثنی نمی باشد، به دو صورت است:  

بورسیه تحصیلی که بر مبنای رزومه افراد، معدل و ریز نمرات بدست آمده آن هاست و شامل کلیه هزینه های تحصیلی فرد می شود و بورسیه زندگی که بدین صورت است که پس از ورود دانشجو به دانشگاه های پرتغال چنانچه معدل دروسش بالا باشد می تواند مجدداًً نسبت به درخواست بورسیه تحصیلی اقدام کند. این نوع بورسیه علاوه بر هزینه های تحصیلی، کلیه هزینه های زندگی فرد را نیز در بر می گیرد.

 هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال

 تحصیل در پرتغال در دانشگاه های دولتی نیز همانند دیگر کشورها، بسیار کم هزینه تر و مناسب تر از تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور می باشد. هزینه های مورد نیاز برای تحصیل و اقامت پرتغال، تنها شامل ۶ هزار یورو می باشد که در مقایسه با کشور های اروپایی، نسبتا هزینه ای پایین به شمار می رود. همانطور که می دانید بر آورد هزینه های مربوط به زندگی از فردی به فرد دیگر بسته به شرایط زندگی، مکان زندگی و دیگر پرداخت های مربوط به سبک زندگی افراد متفاوت است اما در ادامه این بخش برای اینکه چشم اندازی کلی را برای شما در ارتباط با هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال را مجسم کنیم، برخی از متوسط های هزینه های مورد نیاز را بیان می کنیم. توجه شما را به جدول هزینه ها معطوف می داریم:

 

هزینه زندگی در پرتغال ژانویه 2021

رستوران در پرتغال

رستوران در پرتغال

قیمت (€)

گستره (€)

وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت

€ ۷٫۰۰

۵٫۵۰-۱۰٫۰۰

وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)

۳۰٫۰۰ €

۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

سوپر مارکت در پرتغال

شیر (۱ لیتر)

۰٫۶۱ €

۰٫۵۰-۰٫۸۰

نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)

۱٫۰۷ €

۰٫۷۰-۱٫۷۵

برنج سفید (۱ کیلوگرم)

۰٫۸۶ €

۰٫۶۸-۱٫۱۰

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۱٫۶۸ €

۱٫۲۰-۲٫۲۰

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)

۷٫۲۹ €

۵٫۰۰-۱۲٫۰۰

سینه مرغ (۱ کیلوگرم)

۵٫۴۲ €

۴٫۰۰-۷٫۰۰

گوشت گاو (۱ کیلوگرم)

۸٫۹۷ €

۷٫۰۰-۱۲٫۲۰

سیب زمینی (۱ کیلوگرم)

۰٫۷۸ €

۰٫۵۰-۱٫۱۰

پیاز (۱ کیلوگرم)

۰٫۸۶ €

۰٫۶۰-۱٫۵۰

کاهو (۱ سر)

۰٫۸۸ €

۰٫۵۰-۱٫۴۵

آب (بطری ۱٫۵ لیتر)

۰٫۵۱ €

۰٫۲۰-۱٫۰۰

حمل و نقل در پرتغال

بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)

۱٫۵۰ €

۱٫۲۵-۱٫۸۵

بلیط ماهانه (استفاده معمول)

۳۶٫۰۰ €

۳۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

شروع تاکسی

۳٫۲۵ €

۳٫۰۰-۳٫۹۰

تاکسی هر ۱ کیلومتر

۰٫۴۸ €

۰٫۴۷-۰٫۹۴

تاکسی هر ۱ ساعت

۱۴٫۸۰ €

۱۴٫۸۰-۲۰٫۰۰

بنزین (۱ لیتر)

۱٫۴۹ €

۱٫۴۰-۱٫۶۰

فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline

۲۵,۰۰۰٫۰۰ €

۲۰,۰۰۰٫۰۰-۲۷,۸۲۵٫۰۰

تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور

۲۴,۳۲۱٫۹۳ €

۲۱,۴۰۰٫۰۰-۲۸,۰۰۰٫۰۰

موارد کاربردی – قبوض

عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2

۸۹٫۵۹ €

۵۲٫۶۲-۱۳۰٫۷۷

۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)

۰٫۱۶ €

۰٫۱۰-۰٫۳۰

اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)

۲۹٫۲۷ €

۲۲٫۰۰-۴۰٫۰۰

ورزش و اوقات فراغت درپرتغال

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال

۳۴٫۵۷ €

۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰

(اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته)

۱۱٫۵۷ €

۵٫۰۰-۲۰٫۰۰

سینما

۶٫۵۰ €

۶٫۰۰-۷٫۰۰

۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H & M، …)

۲۷٫۹۲ €

۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

۱ جفت کفش نایک

۶۹٫۱۲ €

۵۰٫۰۰-۹۰٫۰۰

۱ جفت کفش مردانه چرم

۷۷٫۷۲ €

۵۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰

اجاره ماهانه منزل در پرتغال

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۵۸۳٫۳۶ €

۳۵۰٫۰۰-۹۰۰٫۰۰

آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز

۴۰۰٫۲۴ €

۲۵۰٫۰۰-۶۰۰٫۰۰

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر

۱,۰۱۳٫۴۷ €

۵۳۰٫۰۰-۱,۷۰۰٫۰۰

آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز

۶۷۳٫۰۱ €

۴۰۰٫۰۰-۱,۰۰۰٫۰۰

قیمت خرید آپارتمان در پرتغال

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

€ ۲,۳۹۴٫۲۶

۱,۰۹۳٫۰۰-۴,۵۰۰٫۰۰

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

۱,۳۳۶٫۱۲ €

۸۵۰٫۰۰-۲,۱۵۲٫۷۸

حقوق و دستمزد در پرتغال

میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)

۸۰۴٫۲۷ €

 

نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله

۲٫۷۰

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال، اینجا کلیک فرمایید.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال

 چنانچه متقاضی کار دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال می باشید، باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2020 اندکی بیشتر از 5 درصد برآورده شده است. قراردادهای کاری در پرتغال نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی، شامل قراردادهای دائمی، ثابت و پاره وقت می باشند. دانشجویان در کشور پرتغال اکثراً در حدود حداقل ۲۰ ساعت در هفته را به کار اختصاص می دهند. که در البته در مقطع کارشناسی، دانشجویان مجوز مبادرت به اشتغال از ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته و مقطع کارشناسی ارشد از ۱۵ الی ۲۰ ساعت را دارا می باشند. دانشجویان محصل در مقطع دکتری می توانند به صورت تمام وقت چنانچه ضربه ای به سطح تحصیل آنها وارد نشود، کار کنند. این مقاله توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده و تکثیر از آن به هر نحو شرعاً و عرفاً مجاز نمی باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری کشور پرتغال در چندین سال اخیر را نشان می دهد:

تحصیل در پرتغال

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در پرتغال

همراهان دانشجویانی که مشغول تحصیل در پرتغال می باشند، می توانند با توجه به قانون مصوب برای همراهان، در این کشور حضور داشته باشند البته همانطور به تصویب قوانین بین المللی رسیده است. همراه به همسر شخص متقاضی تحصیل در پرتغال و فرزندان زیر ۱۸ سال وی عنوان می شود. چنانچه متقاضی تحصیل در پرتغال، بتواند پذیرش در دانشگاه های این کشور را به دست آورد، می تواند نسبت به درخواست ویزای همراه خانواده خود نیز اقدام کند. یکی از شروط اصلی برخورداری همراهان از ویزای همراه تحصیل در پرتغال، اثبات تمکن مالی و توانایی تامین هزینه های زندگی مربوط به خانواده همراه می باشد. پس از ارائه مدارک اثبات تمکن مالی و مدارک مربوط به احراز هویت و رابطه بین زوجین، پرونده همراهان متقاضی تحصیل در پرتغال مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، مجوز ویزای همراه برای خانواده متقاضی تحصیل در پرتغال نیز صادر می گردد. گواهی عدم سوء پیشینه یکی دیگر از الزامات مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه کشور پرتغال به شمار می رود.

معرفی دانشگاه های برتر برای تحصیل در پرتغال

بسیاری از متقاضیانی که درخواست پذیرش و ادامه تحصیل در پرتغال را دارند، پیش تر از اقدام، سطح کیفیت آموزشی و همینطور رتبه جهانی دانشگاه های پرتغال را مورد بررسی قرار داده اند. بنا بر آمار ارائه شده دانشگاه های برتر کشور پرتغال در سطح جهانی شامل موارد زیر می باشند:

 

دانشگاه

توضیحات

دانشگاه پورتو

 واقع در شهر پورتو و دارای رتبه جهانی ۴۰۰

دانشگاه لیسبون

 بزرگترین دانشگاه پرتغال و دارای رتبه جهانی ۵۰۰

دانشگاه نووالیسائو

 بیش از 19500 دانشجو و دارای رتبه جهانی ۵۰۰

دانشگاه کوئیمبرا

قدیمی ترین دانشگاه پرتغال و دارای رتبه جهانی ۵۰۱

 دانشگاه مینهو

بیش از 20000 دانشجو

دانشگاه نوین لیسبون

 دارای تقریبا 20000 دانشجو و رتبه جهانی ۳۰۵

دانشگاه الگارو

 یکی از بهترین دانشگاه های دولتی جهان و دارای تقریباً ۱۰ هزار دانشجو

 

نام دانشگاه در پرتغال

رتبه کشوری

رتبه بین المللی و جهانی

Universidade do Porto

1

223

Universidade de Lisboa

2

233

Universidade de Coimbra

3

335

Universidade do Minho

4

427

Universidade Nova de Lisboa

5

444

Universidade de Aveiro

6

508

Universidade da Beira Interior

7

1011

Universidade de Tras os Montes e Alto Douro

8

1093

Instituto Politécnico do Porto

9

1150

Universidade do Algarve

10

1192

Universidade do Porto

1

223

Universidade de Lisboa

2

233

Universidade de Coimbra

3

335

Universidade do Minho

4

427

Universidade Nova de Lisboa

5

444

Universidade de Aveiro

6

508

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در پرتغال

عمده ترین شرایط داشتن مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای تحصیل در پرتغال شامل موارد زیر می باشند:

تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه مدارک احراز هویتی معتبر
 • ارائه مدارک مربوط به محل سکونت متقاضیان و دانشجویان
 • ارائه مدارک بیمه نامه تاریخ دارو معتبر مسافرتی
 • ارائه مدارک مربوط به پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی حین تحصیل برای متقاضیان و خانواده همراه
 • ارائه درخواست نامه به جهت ادامه تحصیل در پرتغال از سوی دانشجویان و متقاضیان
 • ارائه مدارک مربوط به مدارک زبانی مورد نیاز هر مقطع تحصیلی
 • ارائه مدارک معتبر دال بر تایید پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر در پرتغال
 • حداقل نمرات مورد نیاز جهت گذراندن آزمون ورودی
 • تکمیل فرم مربوط به درخواست ادامه تحصیل در پرتغال
 • سوابق علمی معتبر در اثبات مهارت های لازم در رشته تحصیلی دانشگاهی شخص متقاضی
 • اصل و ترجمه انگلیسی مدارک قبلی مقاطع تحصیلی

 موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال

گردشگری یکی از اصلی ترین بازارهای کاری پر رونق در کشور پرتغال است اما هنوز هم باید مجدداً اعلام کرد که پیدا کردن شغل مناسب در کشور پرتغال به دلیل نرخ بالای بیکاری در این کشور، شرایط تقریبا سخت و رقابتی را در میان متقاضیان دارد. بهش فروش و بازاریابی در حدود ۱۵٪ از کل نرخ اشتغال این کشور را دارا می باشد. پس از تحصیل در پرتغال، چنانچه شخصی متقاضی حضور در کشور پرتغال می باشد حداکثر ۱ سال فرصت تا شغل مناسب را بیابد. برای اینکار نیاز است که شخص فرم های مربوط به کار که مربوط به شرایط تحصیلی و‌سابقه کاری شخص می باشد را به صورت آنلاین پر کند. چنانچه برای مصاحبه فرا خوانده شد، باید کلیه مدارک مربوط به ادعاهای خود در رزومه کاری را ارائه دهد. بیش ترین نکته یاری رسان در استخدام شخص، تسلط و مهارت وی بر تجارب حرفه ای است. رشته مرتبط فارغ التحصیلان به شغل مورد نظر از دیگر اولویت های استخدامی کار پس از تحصیل در پرتغال به شمار می رود.  

تحصیل در پرتغال

کار در پرتغال

پیشنهاد می گردد در صورتی که تمایل به مهاجرت دارید ویدیوی گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید و همانند یک وکیل مهاجرتی تمامی طرق مهاجرتی به کشورهای مختلف را بررسی کرده و مسیر خود را انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در پرتغال

یکی از اصلی ترین مزیت های تحصیل در پرتغال برای متقاضیان تحصیل در این کشور، مجوز اقامت ۱ ساله ای است که پس از تحصیل به فارغ التحصیل تعلق می گیرد تا در این مدت بتواند همزمان با یافتن شغل مورد نظر به تثبیت شرایط خود بپردازد و در نهایت پس از استخدام در شرکت های معتبر این کشور و گذراندن ۵ سال تحصیل و زندگی در پرتغال، چنانچه سوءپیشینه ای را نداشته باشند بتوانند نسبت به دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اقدام کنند و سپس مجدداً پس از گذراندن ۵ سال از اقامت دائم، نسبت به دریافت مجوز تابعیت این کشور اقدام کنند. اقامت پس از تحصیل و فارغ التحصیلی در پرتغال به یکی از طرق اقامت از طریق کار، سرمایه گذاری، اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق ازدواج امکان پذیر است. لازم به ذکر است که اخذ مجوز اقامت کشور پرتغال تا زمانی که شخص دانشجو می باشد، قابل پیگیری و دستیابی نمی باشد و لذا پس از اتمام تحصیل در پرتغال، متقاضی باید نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در مدت زمان مقرر اقامت کوتاه مدت در این کشور اقدام نماید. از معایب تحصیل در پرتغال می توان به زبان رسمی این کشور و نیاز به یادگیری آن جهت کار در پرتغال اشاره کرد. گرچه تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال امکان پذیر است؛ اما از معایب تحصیل در پرتغال می توان به این موضوع اشاره کرد که متقاضیان برای ورود به بازار کار و توانایی برقراری ارتباط با کارفرما و ارباب رجوع، لازم است که تسلط کافی بر زبان پرتغالی نیز داشته باشند.


سوالات متداول در زمینه تحصیل در پرتغال

آیا تحصیل رایگان در پرتغال امکان پذیر است؟
خیر. برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال باید شهریه بپردازید.

آیا تحصیل بدون مدرک زبان در پرتغال امکان پذیر است؟
برای اینکه شانس دریافت ویزای تحصیلی پرتغال کاهش نیابد، توصیه می شود حتماً مدرک زبان داشته باشید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال چیست؟
بورسیه های تحصیلی در پرتغال معمولاً در مقطع دکترا ارائه می شوند و برای اخذ آن می بایست رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و … ارائه داد.

شرایط کار پس از تحصیل در پرتغال چیست؟
پس از فارغ التحصیلی به دانشجو فرصت داده می شود تا در کشور پرتغال به جستجوی کار بپردازد و در صورتی موفقیت در یافتن شغل مناسب، نوع اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد.


_____________________ تحصیل در پرتغال و سخن پایانی _____________________

تحصیل در پرتغال، هزینه های مرتبط با تحصیل در کشور پرتغال، شرایط پذیرش و تحصیل رایگان در پرتغال و نحوه اقدام برای اخذ تابعیت پس از تحصیل در پرتغال از جمله موضوعات اصلی بودند که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفتند. همانطور که در مقاله نیز ذکر شد، مهاجرت تحصیلی به پرتغال، یکی از امن ترین و مطمئن ترین و نتیجه بخش ترین راه های مهاجرت به کشور پرتغال به شمار می رود. با توجه به هزینه های پایین مورد نیاز جهت تحصیل و امکان اخذ پذیرش راحت تر نسبت به دیگر و عدم نیاز به مدرک زبانی با نمره بالا، مهاجرت از طریق تحصیل در پرتغال یکی از راه های پر متقاضی در بین متقاضی مهاجرت می باشد. البته شرایط هر فرد و روش زندگی متفاوت وی باعث شده تا به شمار پیشنهاد کنیم که پیش از هرگونه تصمیم گیری در باب تحصیل در پرتغال و مهاجرت، با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و از مشاوره های رایگان تلفنی بهره بگیرید. همچنین می توانید سوالات و انتقادات خود را در بخش ثبت پرسش مطرح سازید و در کمتر از 12 ساعت پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کیوان پور احمد
سلام و عرض ادب و ارادت، ممنون از مقاله کاملتون دو تا سوال داشتم. اول اینکه آیا بعد از تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه به فرد داده می شود تا به دنبال کار بگردد؟ دوم اینکه آیا به همسر و فرزندان اجازه ورود داده می شود و همسر اجازه کار خواهد داشت؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز همانطور که در متن مقاله نیز عنوان شده است کشور پرتغال پس از تحصیل تا یک سال به دانشجو اقامت میدهد که می تواند فرد به دنبال کار بگردد. درخصوص همراه هم با توجه به اینکه ریسک برای ما ایرانی ها وجود دارد بهتر است نفر اصلی که پذیرش گرفت بعد درخواست ویزای همراه بدهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سمانه
سلام وقت بخیر شهریه مقطع ارشد توی پرتغال به چه صورته و آیا از ابتدا امکانش هست که بورس به فرد تعلق بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای خصوصی بین ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو می باشد . اگر رزومه خوبی داشته باشید بله بورسیه تعلق می گیرد.
مهران
با سلام و خسته نباشید با فرض گرفتن ویزای تحصیلی، مدت زمان 2سال تحصیل در مقطع ارشد جزو بازه ی زمانی گرفتن اقامت به حساب میاد؟ به صورت کلی کسی که ویزای تحصیلی داره از چه زمانی میتونه برای اقامت اقدام کنه؟ و چه مدت طول میکشه.؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، مدت تحصیل شما در بازه گرفتن اقامت شما به طور کامل محسوب نمیشود و پس از اینکه شما شغلی پیدا کنید و اقامتتان را به اقامت کاری تبدیل نمایید و 5 سال را تکمیل کنید می توانید اقامت دائم و پس از آن پاسپورت دریافت کنید.
جهانمهر
با سلام. آیا با داشتن 44 سال سن و مدرک کارشناسی معتبر دولتی متناسب با سابقه کاری و البته مدرک زبان آیلتس 6.5 ( درحال حاضر اکسپایر شده) میتوان برای مقطع ارشد در کشور پرتقال اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما مناسب است بهتر بود وضعیت تاهل و شرایط تمکن مالی را هم میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند کشورهای مختلفی امکان اقدام برای شما وجود خواهد داشت
جهانمهر
با سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما. متاهل هستم و با تمکن مالی حدود 300 میلیون تومان. در زمینه نفت و گاز سابقه کار دارم و اگر امکانش باشه توی همین زمینه ادامه تحصیل بدهم در کشور پرتغال. با احترام
X

فرم پاسخ به این نظر