بورسیه تحصیلی در سوئد

6 آذر 1399 2 نظر

بورسیه تحصیلی در سوئد

بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل را دارند تمایل دارند تا در مورد بورسیه تحصیلی در سوئد اطلاعات کافی را داشته باشند تا بتوانند در صورت نیاز بورسیه تحصیلی در سوئد را دریافت نمایند. جالب است که بدانید سوئد یکی از کشورهایی است که بهترین دانشگاه ها را دارا می باشد و همچنین این دانشگاه ها دارای بورسیه تحصیلی متفاوت نیز هستند. بنابراین شرایط تحصیل در سوئد به صورت رایگان برای متقاضیان فراهم است. اگر قصد اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد را دارید باید شرایط دریافت بورسیه را نیز دارا باشید مانند اینکه رزومه علمی قوی و مناسبی ارائه نمایید همچنین دارای معدل تحصیلی بالا و سطح زبان مناسبی باشید تا بتوانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد اقدام نمایید. اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی سوئد را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله ذیل را انتها مطالعه نمایید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این مقاله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد را به صورت کامل بررسی می نماید. برای اخذ اطلاعات بیشتر و همچنین بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما در موسسه از طریق تماس تلفنی یا پر کردن فرم تماس ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئد
 • اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
 • اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا
 • معرفی دانشگاه های سوئد
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد
 • هزینه های زندگی در سوئد
 • سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی در سوئد
 • نکات پایانی در رابطه با بورسیه تحصیلی در سوئد

بورسیه تحصیلی در سوئدشرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئد

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد را دارند باید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را به صورت کامل اطلاع داشته باشند تا زمانی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور سوئد اقدام می نمایند بتوانند بورسیه تحصیلی مناسبی را اخذ نمایند.

جالب است که بدانید هر ساله سازمان SI (Swedish institute) بورسیه های تحصیلی متفاوتی را برای دانشجویان ارائه می نماید که باید بدانید این بورسیه های تحصیلی با توجه به مقاطع تحصیلی و شرایط، بسیار متفاوت می باشند. نکته بسیار مهمی که در مورد بورسیه تحصیلی در سوئد باید بدانید این است که دریافت بورسیه تحصیلی در کشور سوئد با سختی بسیاری همراه است و در بیشتر مواقع برای دانشجویان ایرانی سخت و غیر ممکن خواهد بود.

اگر در اندیشه دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد هستید بهتر است بدانید که بیشتر بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است بنابراین اشخاص متقاضی باید بتوانند رزومه بسیار قوی علمی ارائه نمایند. نکته ای که در مورد بورسیه تحصیلی سوئد باید گفت این است که بیشتر بورسیه های تحصیلی در نیمسال دوم یعنی ترم پاییز ارائه می شود. در مورد اخذ بورسیه تحصیلی باید گفت که هدف از ایجاد بورسیه تحصیلی فراهم آوردن تحصیل رایگان و یا حتی کم هزینه برای دانشجویان می باشد تا دانشجویان بتوانند در موقعیت مناسب و شرایط عالی به تحصیل بپردازند.

 در این بخش بهتر است کمی در مورد تفاوت بورسیه تحصیلی و فاند نیز مطالبی را بگوییم. بورسیه تحصیلی در واقع همان کمک هزینه تحصیلی است که به دانشجویان به منظور کاهش هزینه ها اعطا می شود. بورسیه تحصیلی ممکن است به صورت مستقیم به شخص دانشجو پرداخت شود و یا حتی ممکن است از شهریه تحصیلی کم گردد. فاند در واقع به کمک هزینه زندگی گفته می شود که به اشخاص دانشجویی که تمکن مالی مناسبی برای تامین هزینه های زندگی ندارند پرداخت می شود. در صورتی که در اندیشه مهاجرت به سوئد و تحصیل در این کشور هستید قبل از هر اقدامی در مورد مهاجرت به سوئد و شرایط مهاجرت این کشور اطلاعات کافی را اخذ نمایید برای این منظور می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی در سوئد

مهاجرت به سوئد

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

یکی از مهمترین مواردی که برای دانشجویان حائز اهمیت می باشد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد و در مقطع کارشناسی می باشد به همین دلیل در این بخش شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی را بررسی می نماییم. اگر قصد ادامه تحصیل در این مقطع و اخذ بورسیه تحصیلی را دارید باید بدانید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود ندارد و دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. بهتر است بدانید که دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند به 2 زبان سوئدی و انگلیسی تحصیل نمایند. برای تحصیل به زبان سوئدی فرد دانشجو باید بتواند حداقل مدرک زبان در سطح B1 را ارائه نماید و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان حداقل IELTS 6 نیز ارائه گردد. یکی از مهمترین مواردی که باید بدانید شرایط سنی تحصیل در سوئد می باشد که دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی می توانند تا سن 23 سالگی برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. دانشجویانی که برای تحصیل در این مقطع اقدام می نمایند می توانند تحصیلات خود را طی 3 سال به اتمام برسانند و مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند. دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند امکان کار پاره وقت در حدود 10 ساعت در هفته را خواهند داشت که در این صورت می توانند تا حدودی هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. در مورد هزینه تحصیل در کشور سوئد و در مقطع کارشناسی باید گفت که هزینه تحصیل با توجه به نوع دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی شخص متغیر می باشد اما به طور میانگین دانشجویان هزینه ای در حدود 8000 تا 13000 یورو را خواهند داشت. در صورتی که قصد تحصیل در سوئد را دارید برای اینکه اطلاعات بیشتری از شرایط تحصیل در سوئد داشته باشید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی در سوئد

تحصیل در سوئد

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می گیرد. یکی از مزایای مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، امکان اخذ بورسیه تحصیلی است. این شرایط برای متقاضیان تحصیل در سوئد نیز فراهم است و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند از بورسیه تحصیلی در سوئد استفاده نمایند. اما تحصیل در این مقطع و اخذ بورسیه تحصیلی، ملزم به برخورداری از شرایطیست که در ادامه به آن ها می پردازیم. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد دارای محدودیت سنی است و دانشجویان تا سن 33 سالگی می توانند برای ادامه تحصیل در این مقطع اقدام نمایند. طول دوره تحصیل این مقطع، 2 سال است و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد الزامی است. برخوداری از شرایط علمی مناسب مانند نگارش و تألیف مقالات معتبر، نمره زبان بالا و دیگر مواری از این دست نیز از جمله شروط دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد می باشد. تعداد بورسیه های ارائه شده در این مقطع، 900 نوع است که همین امر، نشان دهنده حمایت کشور سوئد از دانشجویان برتر می باشد.

برخی از بورسیه های تحصیلی در سوئد و در مقطع کارشناسی ارشد از قرار ذیل است:

 • BTH Scholarships
 •  Chalmers University of Technology scholarships
 •  Dalarna University scholarships
 •  Halmstad University scholarships
 •  KTH Royal Institute of Technology scholarships

 

بورسیه تحصیلی در سوئد

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا و دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد و در این مقطع یکی از شرایط رایج در بین دانشجویان می باشد. دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع دکترا در سوئد اقدام می نمایند می توانند با شانس بیشتری بورسیه تحصیلی در سوئد را اخذ نمایند چرا که بیشتر بورسیه های تحصیلی در این کشور در مقطع دکترا می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید در ابتدا تایید سوپروایزر (استاد راهنما) را از این کشور داشته باشند همچنین برای تحصیل در این مقطع شخص دانشجو باید رزومه قوی نیز ارائه نماید تا امکان اخذ پذیرش و ویزا وجود داشته باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا علاوه بر داشتن سوپروایزر شخص دانشجو باید حداقل IELTS 7 را نیز ارائه نماید همچنین داشتن مقالات علمی متعدد مانند مقالات داخلی و مقالات ISI در اخذ پذیرش و ویزا از این مقطع بسیار حائز اهمیت می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا معمولاً 4 ساله می باشد و دانشجو پس از گذراندن این دوره می توانند مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند. دانشجویان مقطع دکترا امکان کار پاره وقت به صورت 30 ساعت در هفته را خواهند داشت که در این صورت می توانند بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند.

برخی از بورسیه های تحصیلی مقطع دکترا از قرار ذیل است:

 •  Karlstad University scholarships
 •  Karolinska Institutet scholarships
 •  Kristianstad University scholarships
 •  Linnaeus University scholarships
 •  Lund University scholarships
 •  Mid Sweden University scholarships

معرفی دانشگاه های سوئد

به طور قطع اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئد و تحصیل در سوئد را دارند علاوه بر دانستن شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد و همچنین هزینه تحصیل در سوئد باید دانشگاه های این کشور را نیز برای تحصیل بشناسند تا بتوانند با توجه به شرایط خود دانشگاه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب نمایند. این مقاله توسط کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نوشته شده است به همین دلیل هر گونه کپی برداری از این مقاله شرعاً و قانوناً حرام خواهد بود. در این بخش از مقاله به معرفی دانشگاه های سوئد می پردازیم تا بتوانید با توجه به شرایط و موقعیت هر دانشگاه و همچنین رنکینگ آن دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

نام دانشگاه

شهر

رنکینگ جهانی

رنکینگ داخلی

موسسه فناوری سلطنتی

Kungliga Tekniska högskolan

استکهلم

173

1

دانشگاه لوند

Lunds Universitet

لوند

184

2

دانشگاه اوپسالا

Uppsala Universitet

اوپسالا

186

3

دانشگاه Linköping

Linköpings Universitet

لینکوپینگ

286

4

دانشگاه گوتنبرگ

Göteborgs universitet

گوتنبرگ

330

5

دانشگاه Umeå

Umeå universitet

وستربوتن

350

6

دانشگاه تکنولوژی چالمرز

Chalmers tekniska högskola

گوتنبرگ

367

7

دانشگاه استکهلم

Stockholms universitet

استکهلم

435

8

موسسه کارولینسکا

Karolinska Institutet

استکهلم

622

9

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

Sveriges lantbruksuniversitet

اوپسالا

1170

10

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد

به طور قطع پس از اطلاع از بورسیه تحصیلی در سوئد یکی از موارد مهم برای دانشجویان دانستن مدارک مورد نیاز برای اخذ بورس تحصیلی سوئد 2020 خواهد بود. در صورتی که خواهان اخذ بورس تحصیلی سوئد 2020 هستید باید مدارک مورد نیاز خود را به صورت کامل ارائه نمایید تا بتوانید درخواست بورسیه تحصیلی خود را در این کشور به ثبت برسانید و بورسیه تحصیلی مناسب را برای خود اخذ کنید به همین دلیل در این بخش از مقاله مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد را بررسی می نماییم تا بتوانید با تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور اقدام نمایید چرا که اگر مدارک خود را به صورت کامل و درست ارائه نکنید ممکن است با درخواست بورسیه تحصیلی شما موافقت نشو به همین دلیل تهیه مدارک یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد از قرار ذیل است:

 •  ارائه رزومه قوی
 •  ارائه انگیزه نامه
 •  ارائه نامه سوابق کاری
 •  ارائه پاسپورت معتبر از شخص دانشجو
 •  ارائه مدرک زبان مناسب

برای اطلاع از شرایط و قوانین تحصیل در اکثر کشورها و همچنین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را مشاهده نمایید تا با آگاهی از قوانین و شرایط حال حاضر اکثر کشورها برای مهاجرت خود اقدام نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

هزینه های زندگی در سوئد

برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل را دارند علاوه بر اینکه باید از هزینه تحصیل در سوئد و همچنین شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد اطلاع داشته باشند باید هزینه های زندگی در سوئد را نیز بدانند تا بتوانند با اطلاع از هزینه ها و شرایط زندگی در سوئد برای مهاجرت و ادامه تحصیل به این کشور اقدام نمایند. در مورد هزینه های زندگی در سوئد باید گفت که به طور میانگین هزینه ای در حدود 10.000 تا 13.000 یورو در سال را خواهید داشت که این هزینه ها با توجه به سبک و نوع زندگی افراد ممکن است کمتر و یا بیشتر گردد. در ادامه این بحث می توانید هزینه های زندگی در سوئد را به صورت جزیی بررسی نمایید.

 

موارد

هزینه ها به یورو

رستوران ارزان قیمت

9.55

کاپوچینو

3.51

1بطری آب معدنی

1.65

1 لیتر شیر

1.10

1 کیلو گرم برنج

2.41

12 عدد تخم مرغ

2.72

1 کیلو گرم پنیر

8.35 €

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.32

1 کیلو گرم موز

2.13

1 کیلو گرم گوجه فرنگی

2.90

1 کیلو گرم سیب زمینی

1.10

1 کیلو گرم پیاز

1.24

1 کیلو گرم پرتغال

2.42

 

علاوه بر دانستن هزینه های معمول زندگی مانند هزینه های خورد و خوراک و پوشاک و... باید از هزینه های مسکن مانند اجاره ملک و خرید ملک نیز اطلاع داشته باشید که می توانید این هزینه ها را در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

موارد

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

810.00       

اجاره آپارتمان 1خوابه در خارج از شهر

584.63 

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،303.92

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

937.70 

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

5،146.41

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

3،373.76

 

اگر قصد مهاجرت و تحصیل در این کشور را دارید برای اطلاع کامل تر از هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد می توانید مقاله مربوط به این موضوع را به صورت کامل مطالعه کنید.

بورسیه تحصیلی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد


سوالات متداول راجع به بورسیه تحصیلی در سوئد

✅ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

خیر؛ برای دانشجویان ایرانی در مقطع لیسانس، امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد و دانشجویان در مقاطع بالاتر می توانند بورسیه تحصیلی خود را اخذ نمایند.

✅ متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی چه شرایطی باید داشته باشند؟

شخص دانشجو باید رزومه علمی قوی و مناسب داشته باشد ؛همچنین دارای مدرک زبان مناسب و معدل بالا باشد. علاوه بر این موارد فرد باید اثبات کند که امکان تأمین و پرداخت هزینه های خود را ندارد؛ در این صورت می تواند بورسیه تحصیلی را اخذ نماید.

✅ در حال حاضر چندین بورسیه تحصیلی در سوئد وجود دارد؟

در حال حاضر کشور سوئد دارای 900 بورسیه تحصیلی می باشد که بیشتر این بورسیه ها در مقطع دکترا و سپس در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

✅ آیا بدون ارائه مدارک می توان بورسیه تحصیلی اخذ کرد؟

خیر؛ در صورتی که مدارک خود را به صورت کامل ارائه نکنید امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد.


___________نکات پایانی در رابطه با بورسیه تحصیلی در سوئد___________

در این مقاله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد و شرایط تحصیل در سوئد رایگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا دانشجویانی که قصد مهاجرت و تحصیل در سوئد را دارند از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد اطلاع داشته باشند. همانطور که می دانید برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئد یکی از مهمترین موارد ارائه رزومه قوی و مناسب می باشد تا بتوانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. دانشجویانی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی در سوئد تحصیل نمایند امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع را نخواهند داشت و باید هزینه تحصیل در سوئد و همچنین هزینه زندگی در این کشور را تامین نمایند اما دانشجویانی که برای مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا اقدام می نمایند می توانند بورسیه تحصیلی خود را متناسب با شرایط خود اخذ نمایند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE) اتریش آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما همراهان گرامی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در یک مشاوره تلفنی رایگان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را در صفحه اصلی وب سایت موسسه پر کنید. در صورتی که سوالات متعددی در زمینه بورسیه تحصیلی در سوئد دارید می توانید در قسمت "ثبت پرسش" سوالات خود را مطرح نمایید و پاسخ آن ها را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رحمانی
درود و احترام فراوان. تشکر می کنم از اطلاعات خوبی که در مورد بورسیه تحصیلی در سوئد در اختیار ما گذاشتین. با توجه به هزینه زیاد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، آیا برای تحصیل پزشکی در سوئد بورسیه خاصی تعریف شده یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بورسیه ها عموماً به صرف رشته تحصیلی داده نمی شود بورسیه یا از سمت دولت هستند، یا سازمان های خیریه و گاها نهادهای سیاسی هم مثل کشور آلمان بورس هایی دارد که سالیانه بسته به شرایط به دانشجویان واجد شرایط اهدا می شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
رامین جعفری
باسلام ممنون از مقاله خوبتون آیا دریافت بورسیه تحصیلی سوئد در رشته پزشکی با معدل ۱۹ و سن ۲۰ سال در مقطع کارشناسی امکان پذیر است؟ من تمکن مالی بالایی ندارم و علاقه در در اروپا رایگان بتونم در رشته پزشکی تحصیل کنم. لطفا راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل در رشته پزشکی در این کشور رایگان نبوده و باید با هزینه خودتان تحصیل کنید. ولی در کشور اتریش، اگر به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید و در ازمون ورودی دانشگاه دولتی دانشگاه اتریش قبول شدید میتوانید رایگان تحصیل کنید. ولی باید یکسال در دوره پیش پزشکی با هزینه خود تحصیل کنید. سپاس