کار پس از تحصیل در لهستان

بدون نظر

کار پس از تحصیل در لهستان

کار پس از تحصیل در لهستان، اخذ اقامت کاری پس از تحصیل در لهستان و چگونگی کاریابی در لهستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا لهستان کشور مناسبی برای کار است؟ چگونه می توان به کاریابی در لهستان پرداخت؟ شرایط اخذ ویزای کار در لهستان چگونه است؟ شرایط کار پس از تحصیل در لهستان و چگونگی اخذ ویزای کار در این کشور در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب اقامت کاری لهستان و کار پس از تحصیل در لهستان خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی راجع به کار پس از تحصیل در لهستان با کارشناسان موسسه ملک پور ؛ تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

 • شرایط کشور لهستان برای کار پس از تحصیل
 • شرایط اخذ ویزای کاری لهستان
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار لهستان
 • نرخ بیکاری در لهستان
 • مشاغل مورد نیاز لهستان
 • میزان حقوق در لهستان
 • نحوه کاریابی در لهستان
 • معرفی مؤسسات کاریابی در لهستان
 • ویزای همراه دانشجویی در لهستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت لهستان
 • کار پس از تحصیل در لهستان و سخن پایانی

خرید ملک در مالزیشرایط کشور لهستان برای کار پس از تحصیل

کشور لهستان در شمال دریای بالتیک قرار دارد این کشور دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمندی است که هنوز هم مورد تأیید تاریخ نویسان بزرگ قرار گرفته است. جمعیت کشور لهستان بیش از 38 میلیون نفر اعلام شده است. ارز رسمی کشور لهستان زلوتی می باشد. پایتخت لهستان شهر ورشو می باشد و مهم‌ترین صادرات لهستان، ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، خواربار و حیوانات زنده و فراورده‌ های کشاورزی است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور لهستان را دارند باید بدانند که این کشور از دسته کشورهای است که هزینه های زندگی در آن پایین است و امکانات زندگی در سطح متوسطی قرار دارد. کسانی که در خارج از لهستان زندگی می کنند در صورتی می توانند در لهستان کار کنند که به طور قانونی اقامت داشته باشند و یا ویزای کار در لهستان را داشته باشند. بعضی از شغل ها که نیاز به مدارک عالی دارند، افراد برای انجام دادن آن نیازی به ویزای کار یا اقامت ندارند. کار پس از تحصیل در لهستان نیز در صورتی که مدرک تحصیلی فرد مورد تایید قرار بگیرد و شخص موفق به دریافت پیشنهاد کار شود امکان پذیر است.

شرایط اخذ ویزای کاری لهستان

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون نیاز به ویزای کار، برای کار پس از تحصیل در لهستان اقدام کنید و در شغلی که مد نظر دارید شروع به کار کنید. در صورتی که قصد داشته باشید بیشتر از سه ماه کار کنید باید برای دریافت ویزای اقامت موقت خود اقدام کنید، این ویزا حداکثر تا سه سال قابل تمدید است. برای دریافت ویزای کاری جویندگان کار خارج از اتحادیه اروپا معمولاً به پیشنهاد کاری رسمی از طرف شرکت های لهستانی نیاز است. پس از اخذ این ویزا، متقاضی می تواند با شرایط مشخص شده در این ویزا در لهستان کار کند. برای دریافت ویزای کار لهستان، کارفرمای متقاضی می بایست فرم درخواست اجازه کار را تکمیل کند و برای استخدام فرد خارجی تاییدیه دریافت نماید. در دوره 2 سال اول اقامت کارجو فقط می تواند در محلی که در مجوز کار ذکر شده است کار کند، همچنین نمی تواند موقعیت شغلی خود را تغییر دهد. نیروی کار در صورتی که در 2 سال اول کار در لهستان تصمیم به ترک شرکت خود گرفت، مجوز کار خود را از دست می دهد. اجازه کار در لهستان برای افراد خارج از اتحادیه اروپا ممکن است در شرایط زیر صادر شود:

 • استخدام یک فرد در یک شرکت لهستانی
 • عضویت در هیئت مدیره یا شراکت در یک شرکت لهستانی
 • هنگامی که شخصی برای شرکت غیر لهستانی کار می کند، اما بیشتر از ۳۰ روز در یک شعبه لهستانی کار می کند.

 در لهستان ویزا های که برای متقاضیان ارئه می شود به 4 نوع دسته بندی می شوند:

 • ویزا A
 • ویزاB
 • ویزاC
 • ویزا D

که برای کسانی قصد دارند از طریق کار اقامت دائم بگیرند ویزا نوع D پیشنهاد می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای کار لهستان

در میان تمام کشور های اروپایی، لهستان یکی از کشور هایی است که بازار کار مورد توجهی دارد. هر ساله تعداد خارجیانی که به لهستان می آیند در حال افزایش است. برای کار پس از تحصیل در لهستان به ویزا و مجوز کار نیاز دارید. لطفا تهیه اسناد و مدارک ذکر شده بسیار دقت کنید چرا که اگر نقص و یا ایرادی در مدارک وجود داشته باشد، ممکن است درخواست شما رد شود. ردی ویزا و مجوز کار نیز ممکن است تاثیر منفی بر درخواست دوباره شما داشته باشد. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار و هم چنین مدراک لازم برای درخواست مجوز کار شامل موارد ذیل هستند:

 • سند سفر
 • فرم درخواست ویزا امضا شده و امضا شده
 • چهار عکس بیومتریک
 • هزینه ویزا
 • بیمه سلامت

همچنین به طور معمول برای درخواست مجوز کار به مدارک ذیل نیاز است:

 • فرم درخواست مجوز کار
 • چهار عکس به روز شده در اندازه گذرنامه
 • سه نسخه از گذرنامه
 • مدرک پرداخت هزینه اداری

نرخ بیکاری در لهستان

افرادی که کشور لهستان را به قصد ادامه تحصیل انتخاب می کنند، می بایست از شرایط کار پس از تحصیل و شانس کاریابی خود آگاه باشند. یکی از شاخصه هایی که می تواند به شما در تصمیم گیری و انتخاب مناسب ترین کشور از لحاظ شانس کار پس از تحصیل در لهستان کمک کند، بررسی نرخ بیکاری لهستان است. در حالی که لهستان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپای مرکزی است، رشد اقتصاد در آن کاهش چشم گیری داشته است و سیستم رفاهی پر هزینه کمکی به بهبود آن نکرده است. با این حال، بیکاری در حال کاهش است و اکنون میانگین آن به پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا رسیده است. نرخ بیکاری لهستان در ژوئن سال 2020 از 6 درصد به 6.1 درصد در ماه قبل رسید که نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است. با توجه به اینکه سال گذشته نرخ بیکاری در لهستان به 5.3 درصد رسیده بود، این نرخ در بحران ویروس کرونا، بالاترین میزان نرخ بیکاری از فوریه سال گذشته تا به امروز را داشته است و تعداد بیکاران از یک ماه گذشته 14.8 هزار نفر افزایش یافته است. این تعداد به بالاترین سطح خود نسبت به دو سال گذشته یعنی 1027 هزار نفر رسیده است. نمودار نرخ بیکاری کشور لهستان در سال های اخیر را در شکل زیر مشاهده می کنید.

کار در لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

یکی دیگر از مواردی که می تواند به اشخاص برای انتخاب رشته تحصیلی و آگاهی از شرایط کار پس از تحصیل در لهستان کمک کند، بررسی مشاغل مورد نیاز این کشور است. اگر چه بیشتر نیروی کار پس از تحصیل در لهستان در بخش خدمات است، اما سایر صنایع اصلی شامل مواد شیمیایی، استخراج زغال سنگ، فناوری مواد غذایی، آهن و فولاد، ماشین سازی، کشتی سازی و منسوجات نیز به نیرو نیاز دارند. در زمینه هایی مانند ارتباطات از راه دور و فناوری اطلاعات، موقعیت های کاری برای افرادی که مهارت زبان یا علوم کامپیوتر دارند وجود دارد. در بانکداری و امور مالی، آموزش، مدیریت و گردشگری نیز فرصت های کاری خوبی پیدا می شود. توجه به این لیست می توانید برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل آینده شما کمک کند. اما این نکته مهم را در نظر داشته باشید که لیست مشاغل مورد نیاز دائمی نیست و ممکن است پس از مدت کوتاهی کمبود نیروی کار در رشته های مذکور جبران شود. بنابراین این لیست ممکن است برای آینده نگری و انتخاب رشته تحصیلی مناسب نباشد اما می تواند به شما کمک کند که متوجه شوید آیا تخصص شما در این کشور مورد نیاز هست یا خیر؟

در جدول ذیل نمونه ای از مشاغل با نیاز به نیروی کار حرفه ای را مشاهده می کنید.

 

تخصص

مشاغل مورد نیاز

اقتصاد نفت

کارشناس ارشد فرآیند

پایتون

اطلاعات فنی متخصص

مهندس کیفیت و آزمایش فناوری اطلاعات

کارآموزی فنی

حسابدار

تحلیلگر حسابداری و گزارشگری مالی

هماهنگ کننده جریان کار

مرکز فرماندهی مرکز پردازنده مرکزی

مدیر حساب

کارمند پشتیبانی

میزان حقوق در لهستان

شخصی که در لهستان کار می کند چقدر می تواند درآمد کسب کند؟ فردی که در این کشور کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 7،560 زلوتی درآمد دارد. محدوده حقوق از 1910 زلوتی تا 33،800 زلوتی می باشد که برای شغل های پر درآمد این مبلغ بیشتر است. میانگین حقوق 7،110 زلوتی در هر ماه است، به این معنی که نیمی از مردم کمتر از 7،110 زلوتی درآمد دارند و نیم دیگر بیش از 7،110 زلوتی درآمد دارند. گرچه جنسیت نباید تاثیری در میزان حقوق و دستمزد داشته باشد ولی در لهستان این امر تأثیر دارد و کارمندان مرد 6 درصد بیشتر از زنان همکار خود درآمد دارند. میانگین درصد افزایش سالانه حقوق در لهستان به این گونه است که کارمندان در این کشور هر 17 ماه یک افزایش حقوق تقریباً 8 درصدی رادریافت می کنند. در جدول زیر می توانید لیست برخی از مشاغل به همراه میزان درآمدشان را در لهستان مشاهده کنید.

 

عنوان شغلی

میزان درآمد

حسابدار

1523$

وکالت

3288$

آشپز

1863$

مدیر عامل

5095$

تکنیسین کامپیوتر

1760$

دندان پزشک

5350$

مدیر منابع انسانی

3008$

داروخانه

2628$

معلم

1764$

خدمه رستوران

1337$

نحوه کاریابی در لهستان

کسانی که از کشور های عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا برای کار به لهستان سفر می کنند و یا اشخاصی که در لهستان تحصیل کرده اند و هنوز اجازه حضور در این کشور را دارند، می توانند از خدماتی که دفاتر کار منطقه ای لهستان ارائه می دهند استفاده کنند و شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند. علاوه براین آگهی های استخدام زیادی در روزنامه های لهستان وجود دارد. همچنین پورتال تحرک شغلی اروپا مکان دیگری برای جستجوی کار در این کشور برای افراد جویای کار است. اگر می خواهید در یک سازمان خاصی کار کنید می توانید درخواست کار خود را برای کارفرمای سازمان مربوطه ارسال کنید. افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند در صورتی می توانند برای کار پس از تحصیل در لهستان اقدام کنند که دعوت نامه کاری دریافت کرده باشند. برای دریافت این دعوت نامه کاری مراجعه به وب سایت های کاریابی مناسب ترین راه کار است. چرا که مؤسسات کاریابی از طریق وب سایت های خود روزمه متقاضیان را دریافت کرده و با ارتباط با کارفرمایان می توانند برای یافتن کار پس از تحصیل در لهستان به متقاضی کمک کنند.

کار پس از تحصیل در لهستان

معرفی مؤسسات کاریابی در لهستان

برای درخواست کار پس از تحصیل در لهستان می توانید از طریق مؤسسات کاریابی پیشنهاد کار بگیرید. مشاغل زیادی در سرتاسر لهستان برای مهاجران در صنایع مختلف فروش و بازاریابی، مالی، بانکی و حسابداری، دارویی، پزشکی، فناوری اطلاعات و فناوری، مهندسی و ساخت و ساز، تولید و تدارکات، حقوقی، اداری و منابع انسانی در دسترس است. این دفاتر با تجربه سرویس های حرفه ای با کیفیت بالا ارائه می کنند و با درک درست از نیاز مشتریان پیشنهاد های کاری را معرفی می کنند. لیست آژانس های استخدام در آرژانتین در فهرست زیر ذکر شده است:

 • آژانس کاریابی کوزالین
 • آژانس استخدام GBS
 • آژانس کاریابی ورشو
 • آژانس کاریابی WORKSOL
 • ژانس کاریابی پوزنان
 • آژانس کاریابی وروتسلاو

ویزای همراه دانشجویی در لهستان

درخواست ویزا برای اعضا خانواده توسط خارجیانی انجام می‌شود که در قلمرو جمهوری لهستان زندگی می‌کنند. حضور این عضو از خانواده در این کشور الزامی ندارد. به هر حال اگر تمایل به گرفتن ویزا همراه دارید یکی از روش های آن برای افرادی که در لهستان اقامت دارند و خانواده آن ها می خواهند به این کشور بروند، گرفتن ویزای توریستی است که کوتاه مدت است. اگر می خواهند مدت طولانی تری در این کشور بمانند، اعضا خانواده فرد مهاجر می تواند شامل همسر، کودک خردسال شخص و فرزند خوانده وابسته پایین تر از 18 سال که شخص حضانت او را به عهده دارد، باشد. اجازه اقامت در قلمرو جمهوری لهستان برای مدت بیش از 3 ماه مجاز است. این اجازه برای بیش از 3 ماه تا 3 سال، با امکان درخواست برای مجوزهای بعدی اعطا می شود.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت لهستان

برای کار پس از تحصیل در لهستان اقامت شما تا زمانی ممکن است که ویزای کاری شما اعتبار داشته باشد که این اعتبار برای اولین ورودتان به لهستان بین سه ماه تا سه سال است. برای افرادی که ویزای اقامت موقت را دریافت کرده اند کارت اقامت صادر می شود. در صورتی که موفق شوید در لهستان شغل مناسب خود را یافته و استخدام شوید، می توانید برای دریافت اقامت دائم و تابعیت نیز امیدوار باشید. امکان درخواست اقامت دائم یا تابعیت پس از 5 سال کار و زندگی در لهستان وجود دارد. در لهستان اقامت دائم برای مدت نامحدود صادر می شود و کارت اقامت به مدت 10 سال معتبر است، به این معنی که باید هر 10 سال یکبار تعویض شود. اجازه اقامت دائم در لهستان به فرد این حق را نمی دهد که در کشور دیگری کار کند. مگر اینکه فرد نسبت به دریافت پاسپورت و تابعیت اقدام کند. برای دریافت تابعیت تسلط به زبان رایج این کشور، عدم سو پیشینه و ادغام شدن با جامعه از شروط لازم و ضروری است.


_____________کار پس از تحصیل در لهستان و سخن پایانی_____________

کار پس از تحصیل در لهستان، اخذ ویزای کار لهستان، چگونگی کاریابی در لهستان و اخذ اقامت کاری پس از تحصیل در لهستان در این نوشتار بررسی شد. با بررسی مواردی از قبیل شرایط عمومی کار در در لهستان، مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا، نرخ بیکاری، مشاغل مورد درخواست این کشور برای مهاجران کار و ذکر آژانس های کاریابی سعی شد پیرامون مسائل مهم راجع به اقامت کار پس از تحصیل در لهستان و کار در آن مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم برای گرفتن اقامت از طریق کار به موسسه ملک پور مراجعه کرده و با سایر کشور هایی که اخذ اقامت کاری در آن ها راحت تر است از جمله کانادا، آلمان، اتریش و.. آشنا شوید. امیدواریم توانسته باشیم سؤالات شما در خصوص کار پس از تحصیل در لهستان را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید و همچنین با امتیاز دهی ستاره ای به مجموعه ما میزان رضایت خود را بیان کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان