کار در قبرس

21 مهر 1400 3 نظر

کار در قبرس

کشور قبرس از آب و هوای معتدل برخوردار بوده و از لحاظ جغرافیایی در جنوب ترکیه، غرب سوریه و لبنان، شمال مصر و جنوب غربی یونان قرار گرفته است. قبرس یکی از سریعترین کشورها در خصوص رشد اقتصادی در اروپا محسوب می شود و زندگی و کار در قبرس برای مهاجرین با مزایای بسیاری همراه است. مردم کشور قبرس به زبان های ترکی و یونانی صحبت می کنند و واحد پول قبرس یورو و لیر می باشد. همچنین قبرس از جمله امن ترین مکان ها به خصوص برای مهاجرین به حساب می آید. از آنجا که همه ساله عده ی زیادی این کشور را به عنوان مقصدی برای مهاجرت برگزیده و تحصیل در قبرس و یا اخذ ویزای کاری این کشور را به عنوان راهی برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند، بر آن شدیم تا مطالبی را در خصوص کار در قبرس، درامد، شرایط اعزام نیروی کار و وضعیت کار در قبرس اروپایی در این نوشتار به رشته تحریر درآوریم. در این کشور پرداخته ایم. امید است توانسته باشیم به سؤالات شما همراهان گرامی موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) پاسخ لازم را ارائه نماییم. شما عزیزان می توانید به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با کار در قبرس و مهاجرت به سایر کشورها، فرم تماس را کامل نموده و یا با تلفن های موسسه تماس حاصل نمایید و با مشاورین و کارشناسان متخصص در امر مهاجرت ارتباط برقرار نمایید.

عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند:

 • زندگی در قبرس و شرایط کار در قبرس
 • نرخ بیکاری و بازار کار قبرس
 • ویزای کار قبرس
 • شرایط اخذ ویزای همراه قبرس
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در قبرس
 • میزان حقوق و درآمد در قبرس
 • هزینه های زندگی در قبرس
 • لیست مشاغل مورد نیاز قبرس 2021
 • نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در قبرس
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق کار در قبرس
 • سوالات متداول راجع به کار در قبرس
 • سخن پایانی در باب کار در قبرس

کار در قبرسزندگی در قبرس و شرایط کار در قبرس

کشور قبرس به دلایلی از جمله برخورداری از موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب، هزینه های نسبتاً پایین زندگی، دارا بودن پاسپورت با ارزش و نیز پایین بودن نرخ مالیات، به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرین به خصوص متقاضیان کار در خارج از کشور به حساب می آید. از آنجا که ورود به کشور قبرس برای ایرانی ها نیازمند اخذ ویزا و مجوز کار است، متقاضیان می بایست در ابتدا برای دریافت پیشنهاد و قرارداد کاری از سوی یک کارفرما در این کشور اقدام نمایند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

 

به منظور اعزام نیروی کار به قبرس، تسلط به یکی از زبان های انگلیسی، ترکی و یا یونانی الزامی است. همچنین وجود امنیت بالا در قبرس باعث شده است تا افراد بسیاری، تحصیل در قبرس را به عنوان راهی برای مهاجرت خود انتخاب نمایند. بنابراین یکی از راه هایی که شرایط کار در قبرس برای ایرانیان را هموار می سازد، مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می باشد. به طور کلی در این مقاله به بررسی چگونگی دریافت ویزای کار در قبرس، شرایط شرایط اخذ ویزای همراه قبرس و نیز نکاتی در خصوص نحوه کاریابی و میزان درآمد در این کشور پرداخته ایم.

نرخ بیکاری و بازار کار قبرس

شاخص نرخ بیکاری از جمله مهم ترین فاکتورها برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت است. نرخ بیکاری نشان دهنده شرایط کاری موجود در کشور مورد نظر است و هرچه این نرخ پایین تر باشد، می توان نتیجه گرفت که شرایط کاریابی در آن کشور مهیا تر بوده و به تبع آن کشور مقصد مناسب تری برای مهاجرت به قبرس خصوص از طریق کار است. از این رو اکیداً توصیه می شود که قبل از اقدام برای اعزام نیروی کار به قبرس، میزان نرخ بیکاری در این کشور را مطالعه و بررسی نمایید. نرخ بیکاری و بازار کار قبرس از سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ روند افزایشی داشته و تا نرخ ۱۶ درصد هم رسیده است و پس از آن تا به امروز سیر نزولی را طی نموده و در سال 2019 به 7.27 درصد رسیده است. در جدول زیر میزان نرخ بیکاری و بازار کار قبرس را در سال های اخیر مشاهده می نمایید:

کار در قبرس

ویزای کار قبرس

تمامی شهروندان غیراتحادیه اروپا برای کار در قبرس نیازمند اخذ مجوز کار در این کشور هستند. از آنجا که کشور قبرس دارای اقتصادی رو به رشد است و کار و زندگی در این کشور مزایای به خصوصی را برای مهاجرین به ارمغان می آورد، افراد بسیاری برای دریافت ویزای کار در قبرس اقدام می نمایند. پایین بودن نسبی نرخ مالیات در این کشور نیز از دلایل دیگری برای انتخاب این کشور توسط متقاضیان کار در خارج از کشور است. برای دریافت ویزای کار در قبرس ابتدا نیاز است متقاضی یک نامه و مجوز کار از سوی کارفرما در این کشور دریافت نموده و سپس برای اخذ ویزای کار در قبرس اقدام نماید. اقامت کاری در قبرس به صورت ۴ ساله ارائه شده و قابل تمدید نمی باشد؛ اما تمدید آن برای افراد متخصص در زمینه های مورد نیاز این کشور امکان پذیر می باشد.

ویزاهای کار در قبرس عبارتند از:

 • ویزای کاری برای کار آموزان
 • ویزای کاری استخدام در شرکت های عمومی
 • ویزای کاری استخدام در شرکت های بین المللی
 • ویزای کاری کار در خانه
 • ویزای کاری برای انجام کارهای داوطلبانه
 • ویزای کاری برای کارآفرینی و استارت آپ

شرایط اخذ ویزای همراه قبرس

امکان اخذ ویزای همراه یکی از اساسی ترین مسائلی است که قبل از اقدام برای کار در قبرس می بایست توسط متقاضیان به صورت دقیق بررسی گردد. به طور کلی می توان گفت ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی داده می شود و اخذ آن برای متقاضیان کار در قبرس در صورت داشتن اقامت حداقل ۲ ساله این کشور امکان پذیر است. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. همچنین لازم به ذکر است که مدت این ویزا ۱ سال بوده و پس از گذشت یک سال نیاز به تمدید خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در قبرس

از مهم‌ترین مراحل اقدام برای اخذ ویزای کار در قبرس، آماده سازی مدارک جهت ارائه آن ها به سفارت این کشور می باشد. با توجه به نوع ویزای مورد نظر، مدارک مورد نیاز برای تحویل به سفارت این کشور به منظور اشتغال به کار در قبرس متفاوت می باشد. اما به طور کلی ارائه مدارک زیر مشترکاً برای انواع ویزای کار در قبرس نیاز است:

 • رزومه کاریتحصیل دکترا در اتریش
 • مدارک هویتی
 • کپی گذرنامه
 • نامه تمکن مالی
 • بیمه نامه
 • انجام تست های سلامت
 • تأییدیه قرارداد کاری میان متقاضی و کارفرما
 • فرم های مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در قبرس به صورت پر شده

شما عزیزان می توانید به منظور دریافت خدمات در خصوص کاریابی در خارج از کشور، محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را به تدریس استاد ملک پوره تهیه کرده و از آن بهره مند گردید.

کار در قبرس

میزان حقوق و درامد در قبرس

موضوع میزان درآمد در کشور مورد نظر، یکی از اساسی ترین موضوعاتیست که نیاز است متقاضیان قبل از هرگونه اقدام برای اخذ ویزای کار مورد بررسی دقیق قرار دهند. میزان درآمد دریافتی می بایست با میزان مخارج زندگی در یک کشور متناسب بوده و متقاضی به راحتی بتواند با استفاده از درآمد حاصل از کار خود، از امکانات رفاهی استفاده نماید. واحد پول قبرس به صورت یورو و لیر می باشد و در ارتباط با حداقل میزان درامد در قبرس می توان گفت این میزان برای کارگران ساده در حدود ماهیانه ۸۷۰ یورو است. به طور متوسط درآمد دریافتی در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس در حدود ماهیانه ۱۳۰۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است که میزان حقوق ذکر شده در قرارداد فرد متقاضی کار در قبرس و کارفرما نباید کمتر از میزان حداقل درامد در قبرس باشد. در جدول زیر نام برخی از مشاغل به همراه حقوق آن ها را مشاهده می نمایید:

 

شغل

میزان درآمد سالیانه (یورو)

وکیل

۳۹۰۰۰

 مدیر بازاریابی

۴۵۰۰۰

مدیر اقتصادی

۱۱۰۰۰

مدیر IT

۳۶۰۰۰

مهندس نرم افزار

۲۴۰۰۰

حسابدار

۲۶۰۰۰

مدیر مالی

۹۹۰۰۰

هزینه های زندگی در قبرس

هزینه های زندگی در قبرس با توجه به نرخ مالیات پایین در این کشور و مقایسه قبرس با دیگر کشور های اروپایی، بسیار پایین است. اما به طور مثال نرخ اجاره خانه در کشور قبرس در مقام مقایسه با کشور ایران، حدود 20 درصد گران تر می باشد. در جدولی که ذیل این مطلب ارائه شده است هزینه های اجاره و خرید ملک قبرس را مشاهده خواهید نمود؛

 

اجاره و خرید ملک در قبرس

هزینه به یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

582.94 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

468.85 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،007.71 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

795،65 یورو

خرید یک مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

2،049.44 یورو

خرید یک مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

1،554.62 یورو

 

در جدول زیر نیز نرخ برخی از اقلام مصرفی زندگی در جمهوری قبرس توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور جمع آوری گشته که آن را جهت بالا بردن آگاهی و شناخت هرچه بیشتر شما از شرایط زندگی در کشور قبرس، به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

 

اقلام مصرفی

هزینه به یورو

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

12 یورو

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

48 یورو

مک دونالد

6 یورو

اینترنت ماهیانه

38.57 یورو

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

5 یورو

بنزین (1 لیتر)

1.22 یورو

گوشت مرغ (1 کیلوگرم)

8.08 یورو

برنج سفید (1 کیلوگرم)

1.54 یورو

شیر (1 لیتر)

1.37 یورو

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

لیست مشاغل مورد نیاز قبرس 2021

به طور کلی هر کشوری به نیروی کار متخصص در زمینه های به خصوصی نیاز دارد و همه ساله بر اساس سیاست هایی از ورود چنین افرادی به کشور خود استقبال می نماید. همچنین اخذ ویزای کار در صورت داشتن تخصص در زمینه های مورد نیاز کشور مورد نظر، از جمله کلیدی ترین مواردیست که می بایست از قبل مورد بررسی قرار گیرد. به طور کلی کشور قبرس برای متقاضیان کار در این کشور، اقامتی به مدت ۴ سال و بدون قابلیت تمدید ارائه می دهد؛ اما در خصوص سیاست های کشور قبرس به منظور جذب نیروی کار متخصص در رشته های مورد نیاز، لازم به ذکر است که تمهیداتی برای اخذ اقامت دائم افرادی که زمینه کاری آن ها مورد نیاز کشور قبرس باشد در نظر گرفته شده است.

در جدول زیر اسامی برخی از لیست مشاغل مورد نیاز قبرس 2021 را مشاهده می نمایید:

 

مشاغل مورد نیاز قبرس 2020

مهندس

دندانپزشک

حسابدار

داروساز

پزشک

پرستار

کار در قبرس

نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در قبرس

یکی از شرایط دریافت ویزای کار در قبرس این است که متقاضی در ابتدا پروسه کاریابی در این کشور را انجام دهد. برای انجام این امر می بایست متقاضی به زبان انگلیسی، ترکی و یا یونانی تسلط کافی  داشته باشد. از راه های کاریابی در کشور قبرس این است که متقاضی از طریق مؤسسات و شرکتهای کاریابی در قبرس اقدام نماید. همچنین متقاضی می تواند طی یک سفر توریستی به قبرس و با ارائه رزومه خود به کارفرما، برای دریافت پیشنهاد کاری و استخدام در قبرس اقدام نماید. در حالت دیگر فرد به دلیل استقبال قبرس از نیروهای کار تحصیل کرده در کشور خود می تواند با مهاجرت از طریق تحصیل در قبرس، برای کاریابی اقدام نماید. بسیاری از شرکتهای کاریابی در قبرس، علاوه بر فعالیت های حضوری، دارای خدمات آنلاین نیز می باشند؛ با مراجعه به وب سایت این مؤسسات می توانید از فرصت های شغلی موجود در این کشور اطلاع یابید.

در جدول زیر نام برخی از مؤسسات و شرکتهای کاریابی در قبرس را مشاهده می نمایید:

 

www. cyprusemployment. com

Kariera. com. cy

www. cyprusjobcenter. com

www. cyprusjobs. com

اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق ویزای کار

اخذ اقامت دائم و تابعیت قبرس، موضوعیست که از اهمیت بسیار بالایی برای متقاضیان کار در قبرس برخوردار است. همانطور که پیش تر گفته شد امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضیان کار در قبرس در رشته های پرتقاضا وجود داشته و در غیر این صورت این پروسه با مشکل همراه خواهد بود. به طور کلی فرد به منظور اخذ اقامت دائم قبرس می بایست به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار باشد. همچنین متقاضی پس از گذشت ۷ سال از زندگی و کار در قبرس می تواند برای اخذ پاسپورت قبرس اقدام نماید. لازم به ذکر است که کشور قبرس برنامه های دیگری را نیز برای اخذ پاسپورت ارائه می دهد و یکی از آن ها سرمایه گذاری به مبلغ ۲ میلیون یورو در بخش املاک این کشور است.


سوالات متداول راجع به کار در قبرس

✅ میزان درآمد در قبرس چقدر است؟

میزان درآمد در قبرس برای کارگران ساده در حدود ماهیانه ۸۷۰ یورو است و متوسط درآمد دریافتی در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس در حدود ماهیانه ۱۳۰۰ یورو می باشد.

✅ زبان رسمی کشور قبرس چیست؟

مردم کشور قبرس به زبان های ترکی و یونانی صحبت می کنند.

✅ کدام دسته از مشاغل برای کار در قبرس مناسب هستند؟

مشاغل در زمینه هایی همچون برق و IT از جمله مشاغل پرتقاضاترین مشاغل در قبرس محسوب می شوند.

✅  نرخ بیکاری در کشور قبرس چقدر است؟

نرخ بیکاری و بازار کار قبرس در سال 2019 به 7.27 درصد رسیده است.


_____________سخن پایانی در باب کار در قبرس_____________

همان گونه که مطرح شد کشور قبرس به دلیل ارائه امکانات رفاهی مناسب، هزینه های نسبتاً پایین زندگی و نیز برخورداری از آب و هوای مناسب، همواره به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت برای ایرانیان به حساب می آید. کشور قبرس ‌در مقایسه با کشورهای صنعتی مانند آلمان و اتریش از نرخ بیکاری نسبتاً بالایی برخوردار است؛ اما می توان گفت افراد متخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز این کشور مانند IT و برق می توانند از آینده شغلی و نیز مزایای اقامتی خوبی در این کشور برخوردار شوند. به طور کلی کار در قبرس برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا پروسه نسبتاً پیچیده ای را طی می کند و افراد می بایست حتماً در ابتدا با یک کارفرما در این کشور قرارداد کاری تنظیم نمایند. امید است توانسته باشیم در این نوشتار پاسخگوی سؤالات شما عزیزان در خصوص وضعیت کار در قبرس اروپایی، درامد، شرایط اعزام نیروی کار و استخدام در قبرس باشیم. شما عزیزان می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما همراهان گرامی باشند. همچنین می توانید به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با کار در قبرس و نیز مهاجرت به قبرس و سایر کشورها با تلفن های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
جلیل حاتم زاده
سلام جوشکارحرفه ای گازهستم بامدرک فنی حرفه ای خودمم ۱سال قبرس یونان بودم سال ۸۳تا۸۴نیکوزیا ولیماسوربرای اقدم ویزاکارچه کاربایدانجام بدیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و پشتوانه مالی تان هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرزاد جعفری
سلام من 37 ساله و مکانیک هستم، کشورهای زیادی رو بررسی کردم و تقریبا مسیر پیش روی خودم رو با مقالات شما پیدا کردم اما یه مقدار زبانم ضعیف هست. میخوام بدونم که آیا بدون مدرک زبان و آشنایی اولیه می تونم برای کار در قبرس اقدام داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله می توانید کار را شروع کنید و حین پروسه مدرک زبان خود را ارائه دهید .لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
مهدی جام شکر
سلام دارای گواهینامه لیفتراک با سابقه کار هستم آیا میتونم در خواست کار بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، در صورتی که شرایط سن و زبان خوبی داشته باشید و بتوانید جاب آفر از کارفرمایی دریافت کنید بله شانس دریافت اقامت کاری خواهید داشت.