کار در ترکیه برای خانم ها

بدون نظر

با توجه به حضور همیشگی و بسیار فعال خانم ها در بازار کار سراسر جهان، امروزه بررسی شرایط و قوانین موجود در کشورهای مختلف درزمینه بررسی روش های کار در ترکیه برای خانم ها دارای اهمیت فراوانی می باشد. با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت و تکنولوژی بانوان تمایل پیدا کردند تا پا به پای مردان در عرصه های مختلف وارد بازار کار شوند و نقش و توانایی های برجسته خود در موقعیت های شغلی را به اثبات برسانند. ما در این مقاله سعی داریم تا کار در ترکیه برای خانم ها را بصورت علمی تحلیل و بررسی نماییم. با توجه به شباهت های بسیار زیاد فرهنگی بین ایران و ترکیه و همچنین نزدیکی این دو کشور به یکدیگر، بانوان زیادی وجود دارند که تمایل دارند جهت پیدا کردن کار در ترکیه به این کشور مهاجرت نمایند. در صورتی که پس از بررسی این مقاله کماکان با ابهامات و سوالاتی روبرو بودید می توانید با موسسه MIE که در زمینه امور مهاجرتی دارای سابقه بسیار است ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه بهره مند شوید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی کار در ترکیه برای خانم ها
 • پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها
 • لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه 2021
 • کاریابی در ترکیه برای خانم ها
 • هزینه های زندگی در ترکیه
 • کار در ترکیه برای خانم ها و نرخ بیکاری
 • کار در ترکیه برای خانم ها و اخذ اقامت ترکیه
 • پرسش و پاسخ درباره کار در ترکیه برای خانم ها
 • سخن نهایی

تماس با ما

کار در ترکیه برای خانم ها

 

شرایط عمومی کار در ترکیه برای خانم ها

جمعیت بانوان موجود در کشور ترکیه تقریبا" در برابری با جمعیت مردان موجود در این کشور است و می‌توان گفت که نیمی از جمعیت کلی کشور ترکیه را بانوان تشکیل می دهند. بنابراین بررسی روش های کار در ترکیه برای خانم ها بسیار مورد اهمیت است. بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در طی سال های اخیر حضور فعال زنان در بازار کار کشور ترکیه بسیار کمتر از مردان می باشد و میزان مشارکت زنان در بازار کار ترکیه تنها حدود 27.34 درصد می باشد، در حالی که این نرخ برای مردان 72.16 درصد است. یکی از دلایل اصلی پایین بودن میزان کار در ترکیه برای خانم ها وجود تبعیض جنسیتی و فرهنگ مرد سالاری موجود در کشور ترکیه می باشد. اگرچه بجای انتخاب گزینه کار در ترکیه برای بانوان می توان کار در کشورهای پیشرفته اروپایی و یا کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و استرالیا را با توجه به بازار کار بسیار مطلوب این کشورها برای بانوان انتخاب نمود، اما کماکان به دلایل ذکر شده کماکان بانوان بسیاری وجود دارند که به کار در این کشور اوراسیایی بیش از کار در دیگر کشورها علاقه دارند. نمودار موجود در زیر  نرخ مشارکت بانوان در بازار کار کشور ترکیه است:

این نمودار نرخ مشارکت بانوان در بازار کار کشور ترکیه را نشان داده است.

پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها

یکی از مهم ترین مواردی که برای بررسی روش های کار در ترکیه برای خانم ها نیاز داریم مسئله درآمد است. میانگین حقوق مشخص شده برای خانم ها در کشور ترکیه حدود 7830 لیر می باشد و کمترین حقوقی که بانوان در این کشور دریافت می نمایند حدود 1980 ایر می باشد. ما در این بخش از مقاله تلاش داریم تا مشاغلی را در ارتباط با کار در ترکیه برای خانم ها مورد بررسی قرار دهیم که در لیست پولسازترین و پردرآمدترین مشاغل موجود در این کشور برای بانوان می باشند. لیست برخی از شغل هایی که در ترکیه برای بانوان درآمد خوبی دارد:

 • رشته های آموزشی
 • رشته حقوق
 • فعالیت های مربوط به فروش و بازاریابی
 • فعالیت های گردشگری
 • مربی بدنسازی
 • مدیریت منابع انسانی
 • طراحی و دکوراسیون داخلی
 • فعالیت در زمینه خدمات اجتماعی
 • مدیریت رویدادها
 • رشته دامپزشکی
 • رشته محیط زیست
 • خدمات بهداشتی و درمانی

میزان حقوق مشاغل ذکر شده در کشور ترکیه برای زنان در سطح بالایی قرار داشته و عنوان پولسازترین مشاغل برای کار در ترکیه برای خانم ها را به خود اختصاص داده اند.

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به ترکیه از طریق کار?

لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه 2021

در این قسمت قصد داریم مشاغل پر بازده را برای کشور ترکیه مورد بررسی قرار دهیم. هدف ما از ذکر لیست مشاغل مورد نیاز و کسب و کار در ترکیه برای خانم ها، تفکیک مشاغل بین زنان و مردان نمی باشد. اما با توجه به تجربه حاصل از مهاجرت بانوان به این کشور و شرایط کار در ترکیه برای خانم ها لیستی از مشاغلی را ارائه می نماییم که دارای راندمان سطح بالاتری نسبت به دیگر مشاغل برای خانم ها در کشور ترکیه می باشند. افرادی که دارای تخصص، مهارت و یا مدرک دانشگاهی در ارتباط با لیست مشاغل ذکر شده در زیر برای بانوان می باشند، می توانند با استفاده از روش های کار در ترکیه برای خانم ها شانس خود را جهت اشتغال به کار در این کشور امتحان نمایند. این لیست که از محبوب‌ترین مشاغل برای بانوان در ترکیه می باشند عبارتند از:

 • تدریس زبان
 • رشته مترجمی زبان
 • رشته حسابداری
 • رشته فناوری اطلاعات
 • رشته های مختلف پزشکی
 • رشته پرستاری
 • رشته مامایی
 • طراحی لباس و مد
 • شاخه های مختلف آرایشگاهی و زیبایی
 • بیوتکنولوژی و داروسازی

تحصیل در خارج از کشور

?کار در ترکیه?

کاریابی در ترکیه برای خانم ها

بانوان علاقه مند به کار در ترکیه برای خانم ها باید با روش های مختلف کاریابی در کشور ترکیه نیز آشنا شوند. بانوان برای اشتغال به کار در ترکیه باید دارای پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر از یک کارفرما و یا شرکت ترک باشند. اما همانگونه که بیان نمودیم این کشور تنها از زنان متخصص و ماهر در مشاغل ذکر شده در بخش های قبلی استقبال می نماید. راه های مختلفی جهت کاریابی در کشور ترکیه وجود دارد که بهترین آنها استفاده از موسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی می باشد. بانوان عزیز با مراجعه به این موسسات و سایت ها و آپلود نمودن رزومه کاری می‌توانند شانس خود برای کار در ترکیه برای خانم ها  را امتحان نمایند. بانوان همچنین می توانند در کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت برای خود بیزینس و کسب و کار مستقلی را راه اندازی نمایند. در فرایند ثبت شرکت، متقاضی موظف به استخدام 5 کارمند دارای تابعیت ترکیه است. بانوان همچنین از طریق خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار در کشور ترکیه می توانند در این کشور سرمایه گذاری نموده و به پاسپورت و تابعیت آن دست پیدا نمایند. با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

هزینه های زندگی در ترکیه

بانوان علاقه مند به کار در ترکیه برای خانم ها باید با هزینه های زندگی در کشور ترکیه نیز آشنا گردند. شهر استانبول، شهر بورسا، آنکارا، شهر ازمیر و آنتالیا به ترتیب در لیست گرانترین و ارزانترین شهرهای کشور ترکیه قرار دارند. هزینه های کلی زندگی در شهر زیبای استانبول در کنار دیگر هزینه های جانبی نظیر تفریح، رستوران، خرید لباس و غیره در سطح بالاتری نسبت به دیگر شهرها قرار دارد. هزینه های مربوط به یک خانواده سه نفره در شهر استانبول با توجه به سبک زندگی آنها حدود 3200 الی 4000 لیر در ماه می باشد. هزینه زندگی در شهر آنتالیا که به عنوان ارزانترین شهر ترکیه شناخته می شود برای همین خانواده سه نفره حدود 1500 الی 2000 لیر است. برای زندگی در شهر استانبول برای یک خانواده 3 نفره بصورت میانگین 4000 لیر در ماه نیاز است. در کل می توان گفت که هزینه زندگی در کشور ترکیه مناسب و مقرون به صرفه می باشد. در جدول زیر شاهد برخی از هزینه های مهم و ضروری اقلام مصرفی در کشور ترکیه هستیم:

هزینه(دلار)

اقلام مصرفی

0.66

شیر (1 لیتر)

0.30

نان تازه (500 گرم)

1.45

برنج (1 کیلوگرم)

1.68

تخم مرغ (12 عدد)

5.94

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

3.10

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

9.11

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

0.84

سیب (1 کیلوگرم)

1.68

موز (1 کیلوگرم)

0.92

پرتقال (1 کیلوگرم)

0.66

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

0.33

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

0.25

پیاز (1 کیلوگرم)

هزینه(دلار)

حمل و نقل

0.43

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

23

هزینه حمل و نقل معمول ماهانه

3.96

تاکسی(یک ساعت)

0.86

بنزین

هزینه(دلار)

رستوران

4.04

غذا، رستوران ارزان قیمت

3.46

رستوران مک دونالد

کار در ترکیه برای خانم ها و نرخ بیکاری

کشور ترکیه با قرار گرفتن در نقطه ای حساس از نظر جغرافیایی دارای یک موقعیت جغرافیایی بسیار اساسی و کاربردی بوده و در واقع به عنوان گذرگاهی میان اروپا و آسیا شناخته می شود. کشورهای بسیاری از سراسر جهان از جاده های این کشور جهت ترانزیت کالا استفاده می نمایند. مواد غذایی، پوشاک و البسه از مهمترین محصولات صادراتی کشور ترکیه هستند. اما در رابطه با کار در ترکیه برای خانم های ایرانی و شرایط کار در ترکیه برای خانم ها باید گفت که با توجه به رکوردهای اقتصادی بسیار شدید در طی چند سال اخیر در این کشور و همچنین با توجه به بحران های ارزی و بدهی های اخیری که ترکیه با آن روبرو بوده است، شرایط اقتصادی این کشور و بازار کار آن نه تنها برای بانوان بلکه برای همه چندان مناسب نمی باشد. نرخ بیکاری موجود در کشور ترکیه نیز در حال حاضر در سطح بالایی قرار دارد که این میزان بیکاری برای خانم ها در نمودار زیر قابل مشاهده است:

نمودار نرخ بیکاری ترکیه

کار در ترکیه برای خانم ها و اخذ اقامت ترکیه

هدف اصلی و نهایی تمامی افرادی که به ترکیه مهاجرت می نمایند نظیر مهاجرت جهت کار در ترکیه برای خانم ها و و بررسی شرایط کار در ترکیه برای خانم ها، دریافت ویزای کاری و در نهایت اقامت کاری کشور ترکیه و تابعیت و پاسپورت این کشور است. بر اساس قوانین موجود در کشور ترکیه، در صورتی که فردی هشت سال مداوم در کشور ترکیه زندگی نموده و مشغول بکار باشد پس از این مدت زمانی می تواند جهت دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام نماید. پس از دریافت اقامت دائم، در صورتی که فرد دارای شرایط لازم برای دریافت تابعیت باشد، از جمله این که به زبان ترکی تسلط پیدا نموده باشد می تواند جهت دریافت پاسپورت ترکیه اقدام نماید. افرادی که پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند می توانند به 70 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر نمایند.

 ⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در ترکیه برای خانم ها هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

پرسش و پاسخ درباره کار در ترکیه برای خانم ها

✅ کمترین میزان حقوق زنان در کشور ترکیه چقدر است؟

کمترین میزان حقوق زنان در کشور ترکیه 1980 لیر می باشد.

✅ آیا خانم ها می توانند در ترکیه شرکت ثبت نمایند؟

بله یکی از راه های ایجاد کسب و کار و اخذ اقامت در ترکیه برای خانم ها راه اندازی و ثبت شرکت است.

✅ پس از چند سال زندگی در ترکیه میتوان اقامت دائم این کشور را بدست آورد؟

پس از 8 سال زندگی در ترکیه میتوان اقامت دائم آن را بدست آورد.

✅ نرخ بیکاری بانوان در کشور ترکیه به چه صورت است؟

نرخ بیکاری بانوان در ترکیه در حال حاضر با توجه به اقتصاد ناپایدار این کشور در سطح بالایی قرار دارد.

_____________سخن پایانی درباره کار در ترکیه برای خانم ها __________

ما در این مقاله به صورت کلی شرایط کار در ترکیه برای خانم ها و روش های کار در ترکیه برای خانم ها را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم در حال حاضر شرایط کار و اقتصاد در کشور ترکیه ناپایدار و نرخ بیکاری بالاخص برای بان آن در سطح بالایی قرار دارد. از مشاغل پولساز در ترکیه برای بانوان می توان به بازاریابی، گردشگری، آموزش، حقوق و غیره اشاره نمود. در صورت 8 سال زندگی و کار در ترکیه میتوان اقامت دائم و سپس تابعیت ترکیه را بدست آورد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با کسب و کار در ترکیه برای خانم ها و بهترین مشاغل برای بانوان در ترکیه از مشاوره موسسه MIE استفاده نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیرین مقاله مطرح نموده و جواب سریع آنها را از ما دریافت نمایید.

امتیاز 3.39 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان