کارآفرینی در کانادا

10 خرداد 1402 17 نظر

موضوع اصلی و مهم نوشتاری که اکنون مطالعه آن را شروع نموده اید، در خصوص کارآفرینی در کانادا و مهاجرت کارآفرینی کانادا، اقامت سرمایه گذاری کانادا با کارآفرینی و شرایط ویزای استارت آپ کانادا می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا چقدر است؟ شرایط مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا کدامند؟ مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟ در ادامه به این سوالات و سایر سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد. به دلیل شرایط اقتصادی خوب کانادا بسیاری از اتباع خارجی و واجد شرایط قصد دارند تا از طریق برنامه‌ های کارآفرینی به این کشور مهاجرت نمایند. در مقاله پیش رو به بررسی جزئیات کارآفرینی در کانادا و یا در استان های آن خواهیم پرداخت. اگر شما هم یکی از هزاران متقاضی کارآفرینی می باشید که که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌ های متعدد و متنوع ارائه شده توسط این کشور و ایالت های آن را دارید، می توانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی با مؤسسه MIE تماس حاصل نمایید و از کارشناسان حاذق این مؤسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد آسان ترین اقامت 50 هزار دلاری کانادا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل در مدارس کانادا

کارآفرینی در کانادا

شرایط برنامه های کارآفرینی در کانادا

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکا است‌. امروزه این کشور و ایالت های آن به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی برنامه های کارآفرینی را ارائه می‌دهند. این برنامه ها، بر اساس سیستم امتیازبندی می باشند. هدف دولت کانادا از ارائه برنامه های کارآفرینی این است که سرمایه‌ گذار خارجی مبلغی را به منظور رشد اقتصاد کانادا در این کشور سرمایه‌گذاری کند. در نظر داشته باشید که هر استان برنامه خاص خود را دارد. از این رو افراد بایستی شرایط اولیه مهاجرت کارآفرینی کانادا در ایالت مورد نظر را داشته باشند. ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه اقامت کانادا


در ادامه شرایط کامل کارآفرینی در کانادا و ایالات های آن را با ذکر جزئیات توضیح خواهیم داد.

کار در کانادا

ویدیو موسسه MIE در مورد راه اندازی بیزنس در کانادا و اخذ اقامت


اقامت کارآفرینی کانادا

یکی از اهداف اصلی متقاضیان مهاجرت به کانادا یا سایر کشور ها اخذ اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می باشد. درحال حاضر متقاضیان از روش های متنوعی نظیر: روش کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری یا کارآفرینی و ویزای افراد خاص به این کشور مهاجرت می نمایند. امروزه جمع کثیری از اتباع خارجی در صدد مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری یا مهاجرت کارآفرینی کانادا هستند. زیرا این روش یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد که منجر به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت این کشور می‌ شود. استان های کانادا در خصوص برنامه‌ های کارآفرینی و اقامت شرایط خاص خود را دارند ولی همه آن ها تحت دولت فدرال اداره می شوند. لطفاً در نظر داشته باشید که ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) یکی از فاکتور های مهم کارآفرینی در کانادا و ایالات های آن می باشد. بیزینس پلنی که ارائه می‌شود، باید متناسب با ایالت انتخابی شما جهت کارآفرینی باشد. در صورت تایید طرح تجاری به متقاضی جایزه داده می‌شود تا از این طریق به کانادا مهاجرت نماید.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش فوق العاده کار آفرینی


برنامه کارآفرینی در استان های مختلف کانادا

برنامه کارآفرینی در هریک از استان های کانادا به شیوه خود پیش می رود و افرادی که به دنبال کسب ویزا و مهاجرت کارآفرینی کانادا می باشند، بسیار مهم است که ابتدا به این نکته توجه کنند که کدام استان کانادا را برای کارآفرینی و زندگی انتخاب می نمایند.

ایالت هایی که دارای برنامه کارآفرینی برای مهاجرت هستند شامل: کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا، انتاریو، پرنس ادوارد، آیلند، ساسکاچوان و همچنین 3 ناحیه نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان می باشد و هرکدام با توجه به سیاست و اهداف خود، دارای یک رویکرد متفاوت و قابل ارائه برای کارآفرینانی که قصد مهاجرت به کانادا برای کارآفرینی دارند، می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت کانادا شرایط ویژه


کارآفرینی در کانادا در استان انتاریو

انتاریو یکی از استان‌ های زیبای کانادا می باشد. این استان مقصد بسیاری از اتباع ایرانی جهت کارآفرینی است. تورنتو یکی از بزرگ‌ ترین شهرهای این استان است. اگر قصد دارید در این شهر سرمایه گذاری نمایید، بایستی امتیازات لازم را کسب کنید. زیرا این برنامه کارآفرینی همانند سایر برنامه‌ های استانی کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد.

جزئیات امتیاز بندی را در زیر این متن تشریح نمودیم:

محدوده شهر

سرمایه مورد نیاز

سابقه کاری

مدرک تحصیلی

سن

مدرک زبان

داخل شهر تورنتو

800 هزار دلار(سرمایه)600 هزار دلار (سرمایه گذاری)

2 سال مدیریت

دارای امتیاز و غیر الزامی

---

CLB4

خارج شهر تورنتو

400 هزار دلار (سرمایه) 200 هزار دلار (سرمایه گذاری)

2 سال مدیریت

دارای امتیاز و غیر الزامی

---

CLB4

بدون محدودیت در شهر

600 هزار دلار (سرمایه) 200 هزار دلار (سرمایه گذاری)

3سال مالکیت مشاغل

حداقل فوق دیپلم

 

CLB4

شهر های خیلی کوچک با جمعیت کم

300هزار دلار(سرمایه) 100 هزار دلار (سرمایه گذاری)

3سال مالکیت مشاغل

حداقل فوق دیپلم

 

CLB4

شهر های شمال کانادا

600 هزار دلار (سرمایه) 300 هزار دلار (نقد) 250 هزار دلار (سرمایه گذاری)

3 سال مالکیت بیزینس با سابقه مدیریت

حداقل کاردانی

دارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سال

CLB 5

متقاضی باید در ۵ سال گذشته ۲ سال سابقه کار نشان دهد. در واقع باید ثابت نماید که در کشور مبدا بیزینسی داشته است که خود صاحب آن بیزینس بوده است. البته اگر شخص، سابقه مدیریت سطح بالا به جای سابقه بیزینس نشان دهد، مورد قبول می باشد.

اگر می خواهید داخل تورنتو سرمایه گذاری نمایید، بایستی ۸۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و از این مبلغ حداقل باید ۶۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید. حال اگر می‌خواهید خارج تورنتو سرمایه گذاری نمایید، بایستی۴۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و ۲۰۰ هزار دلار آن را سرمایه گذاری کنید. لطفاً توجه نمایید که اگر رشته تحصیلی و سابقه بیزینس شما در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دیجیتال و موارد این چنینی باشد، می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار در داخل تورنتو سرمایه گذاری نمایید. البته باید مبلغ ۴۰۰ هزار دلار نشان دهید.

 • ارائه مدرک تحصیلی الزامی نمی باشد ولی اگر سطح تحصیلات متقاضی بالا باشد به امتیازاتش افزوده می‌شود.
 • این برنامه محدودیت سنی ندارد ولی از لحاظ کاری مهم است که متقاضی توانایی راه اندازی بیزینس را داشته باشد.
 • ارائه مدرک CLB4 الزامی است استخدام ۲ نیرو داخل تورنتو و یک نیرو خارج تورنتو الزامی می باشد.
 • اگر متقاضی بیزینسی را خریداری نماید بایستی یک سال قبل از ارائه درخواست خود سفر اکتشافی به تورنتو داشته باشد و از منطقه انتخابی خود جهت سرمایه‌ گذاری بازدید کرده باشد.
 • اگر متقاضی تمایل دارد بیزینس جدیدی را راه اندازی کند نیازی به بازدید از منطقه سرمایه گذاری نمی باشد.
 • بیزینسی که خریداری می نمایید چه داخل تورنتو باشد، چه خارج تورنتو بایستی حداقل مالک یک سوم آن باشید.
 • ارائه بیزینس پلن الزامی می باشد هر اندازه بیزینس‌ پلن شما قوی باشد به همان اندازه موفق تر خواهید بود.
 • اگر در یک شاخه خاص بیزینس داشته باشید امتیاز بیشتری کسب می نمایید. مثلا اگر نشان دهید بیزینس شما در کشور مبدا رشد ۲۰ درصدی داشته است، امتیاز بیشتری کسب می نمایید اشخاصی که شرایط ذکر شده در این قسمت را داشته باشند، در برنامه ثبت نام می شوند. در این برنامه همانند برنامه اسکیل ورکر کانادا اشخاص بر اساس امتیازاتی که کسب می نمایند، انتخاب می‌شوند. معمولاً در هر دوره ۱۵ الی ۳۰ نفر را انتخاب می‌کنند. پس از دریافت دعوتنامه بایستی در یک مدت مشخص مدارک خود را جهت بررسی برای دولت ارسال نمایید. سپس از شما خواسته می شود تا برای انجام یک مصاحبه از طریق ویزای توریستی به کانادا مهاجرت نمایید. در نهایت پس از این که تایید شدید، می توانید برای اقامت کاری دو ساله اقدام کنید. شما تنها ۲۰ ماه فرصت دارید تا بیزینس خود را راه اندازی نموده و گزارش کار خود را به دولت ارائه دهید. اگر ثابت شود که بر اساس طرح تجاری خود عمل کرده اید، می توانید برای اقامت دائم خود و اعضای خانواده(همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال) خود نیز اقدام نمایید.

 

فایل صوتی موسسه MIE در مورد کم ترین میزان سرمایه گذاری در برنامه های کارآفرینی استانی کانادا

کارآفرینی در کانادا در جزیره پرنس ادوارد

همانطور که آگاهید، کانادا کشوری مهاجر پذیر و انگلیسی زبان می باشد. همین امر موجب گشته تا این کشور به یکی از گزینه‌ های اصلی سرمایه‌ گذاری در کانادا تبدیل گردد. یکی از مقاصد بسیار زیبا جهت سرمایه‌ گذاری جزیره پرنس ادوارد می باشد. برنامه کارآفرینی در این جزیره نسبت به سایر ایالات کانادا مقرون به صرفه و ارزان می باشد. اگر واجد شرایط باشید، می توانید از طریق این طرح برای شریک زندگی و فرزندان زیر ۲۲ سال خود نیز اقامت بگیرید.

ویدیو موسسه MIE در مورد کارآفرینی پرینس ادوارد


فایل صوتی موسسه MIE در مورد کارآفرینی پرینس ادوارد

شرایط مورد نیاز جهت سرمایه‌گذاری در جزیره پرنس ادوارد در جدول زیر شرح داده شده است.

محدوده شهری

بدون محدودیت

مبلغ

600000دلار(دارایی) 150000دلار (سرمایه گذاری)

سابقه کاری

حداقل 3 سال

مدرک تحصیلی

حداقل مدرک دیپلم (0 امتیاز)

سن

سن 21 تا 59 سال-بیشترین امتیاز از 25 تا 44 سال

مدرک زبان

CLB5

ویزای توریستی

اجبار به بازدید قبل از اقدام نیست

میزان سهم سرمایه گذار

بدون محدودیت

وضعیت اقامت

اقامت کاری دو ساله

همراه

فرزند تا 22سال-مدرک زبان همسر و سابقه کاری همسر امتیاز دارد.

جهت سرمایه ‌گذاری در این جزیره متقاضی بایستی امتیازات لازم را کسب نماید. از آن جا که این جزیره درصدد جذب سرمایه گذار خارجی می باشد، کسب امتیاز لازم کار چندان سختی نیست. کسب این امتیازات از فاکتورهایی نظیر سن، سطح تحصیلات، مدرک زبان، رزومه شریک زندگی(سطح زبان و سابقه کار)، رزومه فرزندان و مدرک تحصیلی می باشد‌. بر اساس نظریه دولت کانادا سرمایه گذاران خارجی می توانند در زمینه کشاورزی، ماهیگیری یا هر بیزینسی که به اقتصاد این استان کمک شایانی کند، فعالیت کنند. جالب است بدانید، در برنامه این استان نیازی به استخدام شهروند کانادایی نمی باشد. در زیر این متن جزئیات امتیاز بندی در این استان آورده شده است:

 • اگر ۲۱ تا ۴۹ سال سن داشته باشید امتیاز بالایی کسب خواهید کرد.
 • در این برنامه نشان دادن ۳ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته یا ۵ سال سابقه کار در ۷ سال گذشته از الزامات می باشد. به عنوان مثال اگر ثابت نمایید که در ۷ سال گذشته ۵ سال مالک بیش از نیمی از یک بیزینس فعال بوده اید، ۵۰ امتیاز کسب می نمایید و یا نشان دهید در ۵ سال گذشته ۳ سال مالک بیش از نیمی از یک بیزینس فعال بوده‌ اید، ۴۰ امتیاز کسب می کنید. لطفاً توجه نمایید سابقه کاری که ارائه می‌دهید کاملاً مرتبط با بیزینس درخواستی شما باشد.
 • اگر مدرک فوق لیسانس یا دکترا داشته باشید، موفق به کسب ۲۵ امتیاز می شوید. حالا اگر مدرکی که ارائه می‌دهید لیسانس یا فوق دیپلم به همراه یک مدرک اضافی باشد، موفق به کسب ۲۰ امتیاز خواهید شد.
 • اگر در یک شهروند کشوری می باشید.
 • که زبان رسمی آن انگلیسی یا فرانسوی است برای شما امتیاز دارد.
 • اگر در کشوری که زبان بومی آنان انگلیسی یا فرانسوی است، کار کرده‌اید یا تحصیل نموده اید برای شما امتیاز دارد.
 • رزومه شریک زندگی و فرزندانتان برای شما امتیاز دارد منظور از رزومه، سابقه کاری و مدرک زبان آنان می‌باشد.

کارآفرینی در کانادا در استان نووا اسکوشیا

کانادا به دلیل ارائه برنامه های متنوع کارآفرینی و از سوی دیگر به دلیل انگلیسی‌ زبان بودن مردمانش گزینه بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری یا کارآفرینی می باشد. این کشور با آغوش باز پذیرای سرمایه‌ گذارانی است که باعث پیشرفت اقتصاد این کشور شوند. یکی دیگر از برنامه‌ های کارآفرینی در استان نووا اسکوشیا است. جدول زیر نشان دهنده شرایط این طرح می باشد‌.

محدوده شهری

ندارد- بیزینس بیرون از هلیفکس امتیاز جداگانه دارد.

مبلغ

600000 دلار (دارایی) 150000 دلار (سرمایه گذاری)

سابقه کاری

3 الی 5 سال

مدرک تحصیلی

حداقل دیپلم با 8 امتیاز

سن

21 تا 55

مدرک زبان

CLB5

سفر اکتشافی

ندارد مگر کسانی که می خواهند یک بیزینس آماده بخرند

میزان سهم سرمایه گذار

بدون محدودیت

وضعیت اقامت

کاری حداقل 1 ساله

همراه

همسر و فرزندان تا 22 سال- مدرک زبان و سابقه کاری همسرامتیاز دارد

استخدام افراد کانادایی

اجباری به استخدام نیست ولی امتیاز دارد

برای سرمایه‌ گذاری در این استان باید موفق به کسب امتیازات لازم شوید در زیر این نوشتار به شرح جزئیات امتیازبندی پرداخته ایم:

 • اگر سن شما بین ۳۳ تا ۳۹ سال باشد، موفق به کسب بالاترین امتیاز خواهید شد
 • می بایست حداقل ۵ سال سابقه کار مدیریتی نشان دهید البته اگر نشان دهید که مالک صد در صد یک بیزینس بوده اید، دیگر نیازی به ارائه سابقه کار مدیریتی نمی باشد
 • اگر سطح تحصیلات متقاضی بالای دیپلم باشد، امتیاز کسب می نماید. به عبارتی متقاضی کارآفرینی که یک دیپلم ارائه دهد، موفق به کسب ۸ امتیاز می شود
 • هرچه سطح تحصیلات متقاضی بالاتر باشد و مدارک بالاتری ارائه دهد موفق به کسب امتیاز بیشتری می‌شود
 • اگر بیزینس موجود در این استان را خریداری نمایید، بایستی یک بار به کانادا سفر کنید ولی اگر قصد دارید بیزینس جدیدی را راه اندازی نمایید، سفر اکتشافی ضروری نمی باشد
 • شما از رزومه همسرتان(مدرک زبان و سابقه کار)و رزومه فرزندتان و همچنین اگر در این استان تحصیل کرده باشید یا کار کرده باشید امتیاز کسب می نمایید.

کارآفرینی در کانادا در استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک یکی از استان های بسیار خوب کانادا می باشد که در سال های اخیر تقاضا جهت کارآفرینی در این استان افزایش یافته است. شما با کارآفرینی در این استان از همان ابتدا اقامت دائم کانادا دریافت می نمایید. از این طریق خانواده شما نیز به اقامت دائم دست می یابند. نکته حائز اهمیت در خصوص کارآفرینی در نیوبرانزویک این است که پیش از این اشخاص بلافاصله پس از خرید بیزینس فعال در این استان یا راه اندازی بیزینس جدید برای خود و اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال) اقامت دائم کانادا را کسب می نمودند. بعلاوه پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به عنوان امانت به دولت نیوبرانزویک از اقدامات کارآفرینی در این استان بود. البته آنان پس از یک سال در صورتی که نشان می‌ دادند بیزینس خود را راه اندازی نمودند، می توانستند این مبلغ را بازپس بگیرند. اما در حال حاضر برنامه کارآفرینی در این استان تغییر کرده است. دیگر نیازی به پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار دلار نمی باشد. طبق قوانین جدید اشخاص بایستی در ابتدا پس از کسب کردن امتیازات لازم با ویزا Work Permit به نیوبرانزویک سفر کنند. به آنان ۹ ماه اجازه داده می‌شود تا بیزینس خود را در این استان راه اندازی نمایند. پس از گذشت یک سال شخص بایستی گزارش کسب و کار خود را به دولت ارائه دهد در این صورت می‌تواند برای خود و اعضای وابسته اقامت دائم دریافت نماید. یکی دیگر از تغییرات این برنامه در مبلغ سرمایه‌ گذاری می‌باشد. پیش از این اشخاص می بایست حداقل ۲۵۰ هزار دلار در نیوبرانزویک سرمایه‌گذاری می‌کردند، اما طبق قوانین جدید مبلغ این سرمایه‌ گذاری کاهش یافته و به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار رسیده است. بعلاوه سن افراد نسبت به قبل افزایش یافته و به ۵۹ سال رسیده است. در جدول زیر امتیازات لازم جهت کارآفرینی در استان نیوبرانزویک اشاره شده است.

میزان سرمایه

500000 دلار (دارایی) 150000 دلار (سرمایه گذاری)

سابقه کاری

3 الی 5 سال

مدرک تحصیلی

حداقل دیپلم

سن

22 تا 59

مدرک زبان

CLB5

وضعیت اقامت

اقامت کاری حداقل 1 ساله

همراه

همسر و فرزندان تا 22 سال

کارآفرینی در کبک کانادا

کبک یکی از پرجمعیت ترین استان های کانادا با هشت میلیون نفر، بستر متناسبی برای شکوفایی و پیشرفت می باشد که شهرهای مهمی از جمله مونترال نیز در این استان قرار گرفته است. شرایطی که استان کبک برای مهاجران در نظر گرفته تا با رعایت آنها، مجوز اقامت و ویزای کارآفرینی این استان به آنها داده شود، شامل چندین گزینه همچون موارد ذکر شده در ادامه می باشد:

 • مدیریت یک کسب و کار
 • تسلط به زبان رایج کانادا (اجباری نبوده اما امتیاز به شمار می رود)
 • مدرک دانشگاهی (دارای امتیاز)
 • برخورداری از حداقل سرمایه به مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار به همراه حداقل دو میلیون دلار سرمایه شخصی

کارآفرینی در بریتیش کلمبیا کانادا

یکی از استان های کانادا که بیشترین میزان کسب و کار و بیزنس های استارتاپی را در دل خود جای داده، بریتیش کلمبیا می باشد که استان مناسبی برای کارآفرینی در کانادا است. گردشگری مهم ترین رونق دهنده این استان می باشد و شرایطی که برای کارآفرینی در این استان باید رعایت شود عبارتند از:

 • داشتن سابقه مدیریتی بیزنس به مدت حداقل 3 سال در گذشته اخیر
 • داشتن مدرک CLB4
 • ارائه حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم
 • سن فرد از 64 سال تجاوز نکند
 • توانایی سرمایه گذاری در شهر های کوچک بریتیش کلمبیا به مبلغ حداقل 100 هزار دلار با پشتوانه دارایی حداقل 300 هزار دلار
 • داشتن حداقل مبلغ 200 هزار دلار برای سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ با پشتوانه دارایی حداقل 600 هزار دلار
 • تجربه حداقل یکبار سفر به کانادا

کارآفرینی در ساسکاچوان کانادا

کارآفرینانی که ایده بیزنسی مربوط به تولید غلات، ذرت، غذای دام، نفت، گاز و ذرت دارند، بهترین استان برای عملی کردن اهدافشان، ساسکاچوان می باشد چرا که 95 درصد تولیدات در ساسکوچوان به موارد ذکر شده اختصاص می یابد. اگر قصد کارآفرینی در کانادا و استان ساسکاچوان را دارید پس داشتن شرایط زیر برایتان ضروری است:

 • سابقه سه سال مدیریت در چهارسال اخیر
 • داشتن مدرک زبان  CLB 4
 • سن متقاضی میبایست بین 20 الی 54 سال باشد
 • تجربه سفر به کانادا حداقل یک مرتبه
 • الزام سرمایه گذاری در شهرهای کوچک با مبلغ 200 هزاردلار با پشتوانه 550 هزار دلار وجود دارد.
 • سرمایه گذاری 300 هزار دلاری در شهرهای بزرگ با حداقل دارایی 550 هزار دلار، ضروری است.

کارآفرینی در آلبرتا کانادا

هدف کارآفرینی در آلبرتا می تواند مهیای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا برای متقاضیان مهاجرت و کار در این کشور باشد. برای راضی کردن مسئولان استان آلبرتا، باید مدارک معتبری در جهت داشتن شرایط زیر ارائه دهید:

 • داشتن مدرک زبان در حد آیلتس 5
 • فارغ التحصیلی در 10 سال اخیر از دانشگاه
 • دارا بودن 100 هزار یورو سرمایه و سرمایه گذاری 50 هزار یورو از سرمایه برای کسب و کار
 • داشتن مدرک دانشگاهی معتبر و مرتبط با نیاز این استان مانند هواشناسی، امور مالی، تکنولوژی، داروسازی و...

کارآفرینی در مانیتوبا کانادا

گندم یکی از راه های رونق اقتصادی این استان یک میلیون نفری است که فرصت مناسبی برای کارآفرینی در کانادا را مهیا کرده است. برای کارآفرینان علاقه مند به صنعت کشاورزی باید اضافه کنیم که 40 درصد از محصولات زراعی این استان را کاشت گندم دربرگرفته است. از شرایط لازم الاجرا برای اخذ مجوز کارآفرینی در این استان مواردی که در ادامه آمده، می باشد:

 • ارائه مدرک سابقه سه ساله مدیریت در 5 سال اخیر
 • داشتن مدرک زبان CLB 5
 • ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
 • سن بین 25 الی 49 سال باشد
 • سرمایه گذاری در شهرهای کوچک با مبلغ 150 هزار دلار به همراه دارایی حداقل 500 هزار دلار
 • سرمایه گذاری 250 هزار دلاری در شهرهای بزرگ استان با حداقل 500 هزار دلار دارایی

کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور کانادا

شرایطی که در ادامه بصورت تیتروار ذکر شده است، همان قوانین الزامی بوده که باید برای مهاجرت و کارآفرینی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا، دارا بود:

 • 5 سال سابقه مدیریت کسب و کار در 10 سال اخیر
 • سن فرد بیشتر از 60 سال نباشد
 • داشتن حداقل مدرک زبان CLB 5
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار به همراه دارایی حداقل 500 هزار دلار در این استان

کارآفرینی در یوکان کانادا

استان کوچک یوکان با جمعیت 34 هزار نفر، دارای صنعت معدن که 30 درصد اقتصاد این کشور را دارد، دربرمی گیرد که کارگردانان بسیاری به دلیل مناظر زیبا، این استان را برای لوکیشن های فیلمبرداری خود انتخاب کرده اند و برای کارآفرینی در استان یوکان باید واجد شرایط زیر بود:

 • 5 سال سابقه مدیریت
 • داشتن مدرک زبان
 • سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار به همراه پشتوانه دارایی 500 هزار دلار

شرایط اخذ ویزای کارآفرینی کانادا

کارآفرینی در کانادا یکی از سیاست های مورد علاقه دولت این کشور بوده که با اعطای مجوز ورود و اقامت کانادا، کارآفرینان را راغب به ورود به کانادا و زندگی در این کشور کرده تا تفکرات کارآفرینی خود را در کانادا پیاده سازی کنند.

راه اندازی برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی در راستای همین سیاست های دولت کانادا به وجود آمده است که به وسیله آن، کارآفرینان می توانند به کانادا مهاجرت کنند. لازمه استفاده از این برنامه مهاجرتی، داشتن شرایط زیر است:

 • خریدن تجارت فعال یا ایجاد کسب و کار
 • نداشتن سوپیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی و سرمایه مناسب
 • کسب حداقل امتیاز مورد نظر هر استان
 • تسلط به یکی از زبان های رایج در کانادا (انگلیسی_فرانسوی)
 • داشتن سلامت جسمی و روحی

شرایط صلاحیت دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

برای اثبات اینکه فردی صلاحیت و قابلیت کارآفرینی را در کانادا دارد باید دارای ویژگی هایی باشد و این ویژگی ها است که به اداره مهاجرت کانادا ثابت می کند این فرد می تواند خدمات مفیدی را برای کانادا به ارمغان آورد و با کارآفرینی موجب اشتغال و رونق اقتصادی این کشور شود.

در واقع با داشتن چندین ویژگی است که صلاحیت دریافت ویزای کارآفرینی برای افراد به وجود آمده و دولت این کشور را مجاب به اعطای ویزای کارآفرینی به متقاضی مهاجرت می کند. این ویژگی ها شامل موارد زیر است:

 • داشتن سهام یک کسب و کار
 • داشتن تجربه مدیریتی کسب و کار در گذشته و زمانی که اقدام به مهاجرت کانادا می کند
 • توانایی ایجاد فرصت شغلی برای مردم کانادا

مدت زمان اخذ ویزای کارآفرینی کانادا چقدر است

بدیهی است که برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، در اولین قدم ارسال درخواست به اداره مهاجرت این کشور ضروری است و افراد بعد از ارسال مدارک و تعهدات کاری خود مبتنی بر راه اندازی یک بیزنس قوی در کانادا، مجوز خود را دریافت خواهند کرد اما اینکه این پروسه تا چه زمان به طول بکشد، تا حدود زیادی به میزان تلاش افراد و برنامه بیزنس پلن و ایده های آنها بستگی دارد و اگر متقاضی مهاجرت به سرعت و منظم پیگیر روند اخذ ویزای خود باشد و درصورت نبود مشکلی که متضاد با سیاست های کانادا باشد، فرایند اخذ ویزای کارآفرینی کانادا بین 1 تا 2 سال تکمیل شده و افراد بعد از نهایت 2 سال، قادر به اقامت به کشور کانادا خواهند بود.

حداقل سرمایه مورد نیاز برنامه کارآفرینی در کانادا

بزرگترین سوالی که برای کارآفرینان متقاضی مهاجرت به کانادا بوجود می آید این است که برای مهاجرت و شروع بیزنس خود در کانادا به چه مقدار سرمایه نیاز دارند. برای پاسخگویی به این سوال باید گفت که میزان سرمایه در این برنامه مهاجرتی یکسان نبوده و ارتباط با نوع بیزنس و فعالیت افراد دارد. درصد سهام، استان انتخابی، نوع امکانات مورد نیاز و موارد از این قبیل، تعیین کننده میزان سرمایه مورد نیاز برای کارآفرینی در کانادا می باشد.

حال اگر بخواهیم یک میانگین از این هزینه ها را ذکر کنیم، به عدد 50.000 دلار الی75000 کانادا که یک مبلغ حداقلی می باشد، می رسیم که کارآفرینان میبایست برای اجرا کردن طرح بیزنس خود حداقل از این میزان سرمایه برخوردار باشند. خوبی این روش این است که زمانی که فرد به کانادا وارد می شود، سرمایه خود را به همراه خود می برد.

انواع ثبت شرکت در کارآفرینی کانادا

جهت کارآفرینی در کانادا از چهار روش می‌توانید، شرکتی را ثبت نمایید. ازجمله: شرکت تعاونی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مشارکتی و شرکت با مالکیت شخصی. در ذیل این مطلب به بررسی این چهار روش می پردازیم. شرکت با مسئولیت محدود: یکی از روش های رایج و پر هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. متقاضی برای خود و اعضای خانواده می تواند این شرکت را ثبت نماید.

 • ثبت شرکت تعاونی:

امروزه برخی از افراد جهت کارآفرینی در کانادا از طریق روش ثبت شرکت تعاونی استفاده می نمایند. این روش همانند روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود بین سرمایه‌ گذاران جهت کارآفرینی ثبت می شود.

 • مالکیت شخصی:

یکی از روش های ساده جهت ثبت شرکت و کارآفرینی در کانادا ثبت شرکت با مالکیت شخصی می باشد. از آن جا که مسئولیت اشخاص در این نوع ثبت شرکت بدون محدودیت است، بانک های موجود در کشور کانادا تمایلی برای پرداخت وام ندارند.

 • ثبت شرکت مشارکتی:

در این ثبت شرکت، همه افراد شریک می باشند.اگر یکی از اعضا از این طریق وامی دریافت نمایند همه اعضا مسئول پرداخت آن هستند.

هزینه کارآفرینی در کانادا

سرمایه‌ گذاران جهت کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت موظف به پرداخت هزینه‌ هایی می باشند. به خاطر داشته باشید که هزینه های ثبت شرکت در کانادا جهت کارآفرینی گزاف نمی باشد. در جدول زیر به هزینه ثبت شرکت در ایالات مختلف اشاره نمودیم.

نام شهر

هزینه (دلار کانادا)

هزینه ثبت شرکتدر ایالت کبک

326

هزینه ثبت شرکت در ایالت آلبرتا

450

هزینه ثبت شرکت در ایالت اونتاریو

360

هزینه ثبت شرکت در ایالت نووا اسکوتیا

337

هزینه ثبت شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا

350

 

کار درکانادا

این مقاله را از دست ندهید: کار در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های کار در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مزایای کارآفرینی کانادا

کانادا کشوری کم جمعیت می باشد که امروزه به دلیل ارائه برنامه های متنوع، اجرای برنامه‌ های آموزشی در سطح پیشرفته و به دلیل حمایت از سرمایه گذاران خارجی به عنوان بهترین کشور جهت مهاجرت شناخته شده است. برنامه های کارآفرینی متعدد این کشور همگی منجر به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت کانادا می‌شود. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه مؤسسه مشاوره ای MIE تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع جایز نیست. در زیر این نوشتار، نقاط مثبت کارآفرینی در کانادا را تشریح نمودیم:

 • بالا بودن انرژی و منابع معدنی در کشور کانادا
 • کانادا به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت در جهان شناخته شده است اشخاصی که به عنوان کارآفرین به کانادا مهاجرت می کنند، مالیات کمتری نسبت به مالیات فردی پرداخت می‌نمایند.
 • کانادا دارای سیستم بانکی پیشرفته و بسیار خوبی می باشد.

مراحل ثبت کارآفرینی در کانادا

اولین گام جهت کارآفرینی در کانادا ثبت شرکت می باشد. لازم است بدانید ثبت شرکت در این کشور کار پیچیده و دشواری نمی باشد. در ادامه مراحل ثبت شرکت به ترتیب توضیح داده شده است:

 • مرحله اول (انتخاب نام شرکت):

اولین مرحله ثبت شرکت انتخاب نام شرکت می باشد. نام شرکت بایستی با افکار عالی پشت آن انتخاب شود و باید به اندازه کافی توصیفی باشد تا نشان دهد این تجارت خاص مربوط به چه شرکتی است. لطفاً دقت نمایید اسمی که انتخاب می کنید از قبل موجود نباشد. این بدان معناست که سرمایه‌ گذاران می بایست چندین پیشنهاد برای نام شرکت ارائه دهند تا در صورت رد نام اول، نام دوم انتخاب شود.

 •  مرحله دوم (مقاله‌ های کامل ثبت نام):

برای ثبت شرکت در کانادا مهم نیست که در چه حوزه‌ای باشید همه شرکت های موجود در کانادا برای ادامه روند بایستی دارای اساسنامه باشند. در اساسنامه بایستی تعداد شرکت با نام شرکت، نحوه سرمایه‌ گذاری، هدف و غیره به زبان فرانسوی و انگلیسی ذکر شوند.

 • مرحله سوم (تعیین مدیرعامل):

مدیر عاملی که تعیین می‌نمایید، بایستی بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. سرمایه‌ گذاران خارجی جهت کارآفرینی در کانادا می بایست گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهند.

 • مرحله چهارم (تکمیل فرم های مربوطه):

در این مرحله متقاضی بایستی تمامی فرم های مربوط به ثبت شرکت را تکمیل نماید و با توجه به نوع بیزینس خریداری شده تمام هزینه‌ های آن را پرداخت کند.

جایگاه طرح تجاری و بیزنس پلن در کارآفرینی کانادا

تمامی سرمایه گذارانی که می خواهند از طریق برنامه کارآفرینی به کانادا مهاجرت نمایند، بایستی قبل از اقدام بیزینس پلن(طرح تجاری) ارائه دهند. بیزینس پلن گزارشی کامل درباره طرح کسب و کار است. به عبارت دقیق‌ تر این طرح تجاری بایستی نشان دهد، طرحی بسیار سودمند برای کشور کانادا می باشد و در رشد اقتصاد این کشور تاثیر گذار است. تمامی سرمایه‌ گذاران خارجی جهت کارآفرینی در کانادا موظف هستند، بیزینس پلنی ارائه دهند که در خصوص خدمات، منابع انسانی، تولید و تکنولوژی باشد. متقاضیان کارآفرین می بایست به بررسی چند سوالی که در این قسمت مطرح می‌شود، بپردازند تا در ادامه طرح تجاری خود موفق باشند. آیا بیزینس پلنی که ارائه می‌ دهید منجر به سود بالا خواهد شد؟ هدف شما از راه اندازی بیزینس چیست؟ چگونه می خواهید رقابت سالمی با رقیب های خود در کانادا داشته باشید؟ شما بایستی پاسخ این سوالات را به صورت کتبی در طرح تجاری خود ارائه دهید.

نکات مهم در خصوص کارآفرینی در کانادا

یکی از نکات حائز اهمیت در بحث مهاجرت به کانادا مسافت بین کشور ایران و کانادا می باشد. یکی از اهداف سرمایه‌ گذاران خارجی در کانادا این است که پس از راه اندازی بیزینس خود در کشور میزبان، بتوانند به راحتی به ایران سفر کنند. لطفا توجه نمایید که رفتن به کانادا راحت نیست. می بایست مساحت بیشتری را نسبت به کشورهای اروپایی طی کنید تا به کانادا برسید. بعلاوه ثبت شرکت و کارآفرینی در کانادا قوانین پیچیده تری نسبت به کشورهای اروپایی دارد. سرمایه‌ گذاران باید تمامی این شرایط را مد نظر داشته باشند.

کارآفرینی کانادا یا کاریابی کانادا

کارآفرینی کانادا به معنای راه اندازی بیزنس جدید و فکر شده در این کشور می باشد که افراد، ایده و توانمندی های خود را در کانادا اجرا و شکوفا می نمایند. ویزای کارآفرینی کانادا به همین منظور به وجود آمده و این در مقابل کاریابی کانادا که افراد در جست و جوی یک کار از قبل به وجود آمده در کانادا برای فعالیت می باشند. کاریابی همان یافتن شغل براساس مهارت و توانمندی فردی متقاضیان بوده که از طریق پیشنهاد کارفرمایان کانادایی رخ می دهد این در حالی است که کارآفرینان خود مشاغل متعددی را در این کشور به وجود می آورند.

استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

یکی از موارد مهم در امر سرمایه گذاری بررسی استاندارد های سرمایه گذاری می باشد. سرمایه‌ گذاران بایستی به طور دقیق مواردی نظیر: کنترل فساد، نرخ مصادره اموال و یا به طور کلی شرایط اقتصادی کانادا را بررسی نمایند. در ذیل این متن موارد ذکر شده در این قسمت را تشریح نمودیم.

 • خطر مصادره اموال:

سرمایه‌ گذاران خارجی بایستی قبل از هرگونه اقدامی جهت کارآفرینی از نرخ مصادره اموال در کانادا آگاه شوند. این نرخ عددی بین ۱ تا ۷ را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشهود است ریسک مصادره اموال در کانادا عدد ۱ می باشد. این عدد نشان دهنده پایین بودن نرخ مصادره اموال است.

سرمایه گذاری در کانادا

 •  کنترل فساد:

سرمایه‌ گذار باید اطلاعات کافی از عملکرد قوه قضاییه و دولت کشور مقصد کسب نماید. اگر قوه قضاییه عدالت را بین سرمایه گذار و شهروند کشورش برقرار نماید نرخ کنترل فساد در آن کشور کاهش می‌یابد. این نرخ عددی بین 2.5 تا 2.5- می باشد. همانطور که در نمودار زیر ملاحظه می نمایید این نرخ در کانادا 1.92 می باشد.

کارآفرینی در کانادا

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در کانادا

علاوه بر استاندارد های سرمایه گذاری بررسی شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه عواملی چون تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری در این کشور را بررسی نمودیم.

 • تولید ناخالص داخلی:

بهترین روش جهت تحلیل اقتصاد کشور کانادا یا سایر کشور ها بررسی دقیق تولید ناخالص داخلی است. هر اندازه اقتصاد کشوری قوی و رو به رشد باشد، به همان اندازه میزان تولید ناخالص داخلی افزایش می‌یابد. نمودار زیر میزان تولید ناخالصی داخلی در کانادا را نشان می ‌دهد.

کارآفرینی در کانادا

 • نرخ بیکاری:

تمامی افرادی که به منظور کاریابی‌ یا سرمایه‌ گذاری به خارج از کشور مهاجرت می کنند، قبل از اقدام نرخ بیکاری کشور مقصد را به طور دقیق ارزیابی می‌نمایند. نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد. نموداری که در زیر این قسمت ترسیم نمودیم، نشان‌دهنده نرخ بیکاری در کانادا است.

کارآفرینی در کانادا

 


مهاجرت به کانادا

پرسش:  سلام همسرم ۴۱ ساله فوق لیسانس الکترونیک دارای ۱۵سال سابقه مدیر عامل و متاهل دارای دو فرزند بدون مدرک زبان آیا می‌توانم برای کارآفرینی اقدام کنیم سرمایه ۱۵ میلیارد

پاسخ:

 


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام وقت بخیر، 25 ساله و دارای مدرک پزشکی عمومی و آیلتس 6 با سرمایه 1.6 میلیارد می باشم. آیا با کارآفرینی می توانم از ابتدا اقامت دائم گرفته و برای معادلسازی مدرک پزشکی اقدام نمایم؟

 


 

 

پرسش: تفاوت کارآفرینی در ایالت های مختلف کانادا در چیست؟

 


سوالات متداول

✅ آیا داشتن بیزینس پلن در برنامه های کارآفرینی کانادا الزامی می باشد؟

بله، ارائه طرح تجاری جهت کارآفرینی در کانادا لازم و ضروری می باشد.

✅ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا چقدر می باشد؟

حداقل سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در کانادا ۱۰۰ هزار دلار می باشد.

✅ آیا اخذ اقامت کانادا از طریق کار آفرینی امکان پذیر می باشد؟

بله، تمامی برنامه های کارآفرینی این کشور منجر به اقامت دائم می شود.

✅ آیا اخذ ویزای کاری کانادا جهت کارآفرینی در این کشور الزامی است؟

بله، تمام متقاضیانی که برای کار آفرینی اقدام می ‌نمایند، بایستی پس از دریافت دعوتنامه برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایند.

سخن پایانی

در این نوشتار برای همه کارآفرینان متقاضی که تصمیم به کارآفرینی در کانادا را دارند، شرایط مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا و شرایط ویزای استارتاپ کانادا را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. همانگونه که ذکر نمودیم کشور کانادا به دلیل سرعت و کیفیت بالای زندگی، اقتصاد عالی و منابع طبیعی بالایی که دارد، مکانی مناسب جهت کار، زندگی و سرمایه‌ گذاری می باشد. در این نوشتار سعی نمودیم شما را با کارآفرینی در ایالات مختلف کانادا آشنا نماییم. در مقاله پیش رو شاخصه ها و استاندارد های سرمایه گذاری، مراحل ثبت شرکت در کانادا را نیز مورد بحث و بررسی قرار دادیم. امید است با مطالعه دقیق مقاله کارآفرینی در کانادا، پاسخ ابهاماتی که ممکن است در ذهنتان شکل گرفته باشد را دریافت کرده باشید. شما می توانید، سوالات خود در خصوص کارآفرینی در کانادا و ایالت های آن را در قسمت دیدگاه که در انتهای مقاله آورده شده است، مطرح نمایید تا کاردانان مجرب ما در کوتاه ترین زمان ممکن درصدد پاسخ به آن برآیند. همچنین می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی در خصوص اقامت سرمایه گذاری کانادا با کارآفرینی، با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید. در صورت رضایت از این مقاله پنج ستاره ارزشمند بدهید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سپیده کهبایی
سلام وقت بخیر برای کارافرینی در کانادا کمترین میزانی که میشه در نظر گرفت چقدره؟ و ایا حتما ارائه مدرک زبان لازمه؟ سوال اخرم این هست که ایا میشه وقتی رسیدیم توی محیط کار نکنیم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست گرامی، حداقل شرایط سرمایه برای کارآفرینی در کانادا به این صورت است که شما باید نشان دهید مبلغ 300 هزار دلار سرمایه دارید و باید 100 هزار دلار آن را برای انجام کارآفرینی به کشور کانادا منتقل نمایید. در این مسیر داشتن سوابق مدیریتی بسیار مهم است و نیاز به مدرک زبان سطح بالایی نیست. ضمن اینکه شما باید کسب و کار خود را راه اندازی نمایید تا بتوانید به اقامت دائم در این کشور دست یابید.
ارش
بهترین روش کار آفرینی چه روشی رو شما پیشنهاد می کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهترین روش که هم زود ویزا صدر میشود و هم به کل اعضای خانواده ویزا داده می شود و نیاز به سرمایه کمی دارد کار افرینی از طریق استارتاپ است.
محمد رضا
من قصد ثبت شرکت رو دارم هزینش چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هزینه ثبت شرکت در این کشور با توجه به استانی که انتخاب می کنید، چیزی حدود 300 الی 450 دلار می باشد.
عادل
برای کار آفرینی از شهروند های کانادا چند نفر باید استخدام بکنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقل باید 2 نفر مقیم کانادا استخدام شوند.
عظیمی
سرمایه اولیه برای کارآفرینی چقدر باید باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه اولیه برای ثبت شرکت با توجه به ایالت انتخابی بین 326 الی350 دلار کانادا هزینه دارد
واحدی پور
سلام برای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در کشور کانادا چقدر سرمایه داشته باشیم کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل سرمایه مورد نیاز برای کارافرینی در این کشور، 100 هزار دلار کانادا می باشد.
حسین حسین پور
کمترین و بیشترین میزان سرمایه گذاری برای کارآفرینی کانادا چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در این کشور 100هزار دلار می باشد.
حسین حق بین
سلام میشه بفرمایید اگر توی کانادا سوپر مارکت راه اندازی کنیم میتونیم ویزای این کشور رو دریافت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله خرید و راه اندازی سوپر مارکت نیز یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد.
ناهید گلاب
فرق کارآفرینی و کاریابی رو میشه بفرماییدآیا کارآفرینی همان کاریابی تو کانادا است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کاریابی به معنی جستجوی شغل مناسب اس که نیاز به سرمایه خاصی ندارد اما کارآفرینی به معنی ایجاد یک اشتغال تازه و جدید است که نیاز به سرمایه و استخدام نیرو در کانادا می باشد.
حمید
تفاوت اصلی کارآفرینی و استارتاپ در چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کارآفرینی نیاز به سرمایه بالا و داشتن سابقه مدیریت در کشور مبلغ دارد اما استارتاپ نیاز به سرمایه کمتر و بیزینس پلن قوی دارد.
صائب مختاری
با سلام کل سرما من تقریبا یک میلیون دلاره و می خواستم از روش کار آفرینی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنم. بنده ۴۲ سالمه و مدرک آیلتز ۷ اکادمیک رو دارم و از دانشگاه صنعتی اصفهان توی رشته مهندسی پتروشیمی فارق التحصیل شدم. سرمایه گذاری توی چه کار هایی رو می تونید به من پیشنهاد بدین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما در ایران خودتان کارآفرین هستید و شرکتی دارید برنامه های استانی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در غیر اینصورت برنامه های استارت آپ هم گزینه عالی است که از همان ابتدا منجر به دریافت اقامت دائم می شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
شیما عالی نسب
سلام سرمایه لازم برای کارآفرینی در تورنتو از طریق برنامه استانی در داخل و اطراف شهر تورنتو چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر قصد سرمایه گذاری داخل شهرتورنتو را دارید باید۸۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و از این مبلغ حداقل باید ۶۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید. و اگر می‌خواهید خارج تورنتو سرمایه گذاری نمایید، بایستی۴۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و ۲۰۰ هزار دلار آن را سرمایه گذاری کنید.
حسن سعادتی
سلام من توی ایران یک کارآفرین هستم و شرکت برنامه نویسی دارم میخواستم بدونم حداقل سرمایه ای که بشه باهاش در کانادا شرکت راه بندازیم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل سرمایه بستگی به کار و تجهیزات و امکانات مورد نیاز شما دارد. به طور کلی می توان گفت حداقل سرمایه لازم ۱۰۰ هزار دلاربرای کارآفرینی در این کشور می باشد.
ناصر آقا میر
سلام در روش کارآفرینی حتما باید یه کانادایی و استخدام کنیم نمیشه مثلا من شرکت راه اندازی کنم بعد از آشناهای خودم که ایرانی هستن و دارم توی کانادا زندگي میکنن رو استخدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود بله در روش کار آفرینی شما حتما باید برای احداقل2 نفر کانادایی ایجاد اشتغال نمایید و حقوق و مزایای انها را تامین نمایید.
aysan
سلام قصد دارم در یکی از شهر های کانادا ثبت شرکت داشته باشم میخواستم بدونم هزینه ثبت شرکت در شهر ها خیلی با هم تفاوت دارن؟ این هزینه حدودا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام سایر هزینه ها در کانادا ممکن است در شهر های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشد اما هزینه ثبت شرکت در شهر های مختلف تفاوت چندانی با هم ندارد و بین320 تا370 دلار می باشد
سعید گل افشان
سلام روزتون بخیر من توی ایران کارخونه نساجی دارم یعنی سابقه کار کارآفرینی رو کامل دارم میخواستم در کانادا یک شرکت راه اندازی کنم و از طریق کار آفرینی اقامت دریافت کنم حالا سوالم اینه سن من 55 سال هست از این روش نمیتونم اقدام گمک امتیاز های لازم رو کسب نمی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود در صورت داشتن سایر امتیاز ها فقط امتیاز سن به طور کامل برای شما لحاظ نمی گردد در واقع اگر سن شما زیر 60 سال باشد مانعی برای اقدام از این روش نیست.
saba moradi
سلام برای اینکه بتونیم از روش کارآفرینی اقدام کنیم حتما باید از افراد مقیم کانادا افراد رو استخدام کنیم؟ من و همسرم 5 سال سابقه کارآفرینی و تولید پوشاک در ایران رو داشتیم این سابقه برای مهاجرت ما کافی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز بله در روش کارآفرینی حداقل یک فرد مقیم باید استخدام شود و حقوق و بیمه و ... برای او صادر گردد برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد شرایط تان برای مهاجرت با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان