کارآفرینی در هلند

1 نظر

کارآفرینی در هلند

به صورت کلی شش روش قانونی برای مهاجرت تعریف شده است. دریافت اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت به واسطه سرمایه گذاری، یکی از این شش روش قانونی می باشد. سرمایه گذاری در کشورهای خارجی نیز به خودی خود شامل تقسیم بندی هایی از جمله؛ سرمایه گذاری در ملک، سهام، اوراق قرضه، کارآفرینی و... خواهد بود. مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی و اخذ اقامت از طریق استارت آپ و ثبت شرکت در هلند، یکی از روش های مهاجرتی به این کشور است که در این مقاله از تمام جهات مورد تحلیل دقیق قرار خواهد گرفت. برای کارآفرینی در هلند و یا هر کشور ثانی سرمایه گذار می بایست علاوه بر توجه به شرایط، ثبات اقتصادی و سیاسی کشور مقصد، به تمام شاخصه ها و استانداردهای سرمایه گذاری و نیز رعایت حقوق بین الملل توسط دولت میزبان سرمایه توجه لازم را مبذول نماید تا بتواند یک سرمایه گذاری ایمن را به سرانجام برساند. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه ملک پور ارتباط تلفنی برقرار کرده و به بهترین وجه ممکن مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید. برای دریافت جزییات بیشتر در خصوص کارآفرینی در هلند شما را به مطالعه ادامه این نوشتار دعوت می نماییم.

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در هلند
 • بررسی استانداردها و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در هلند
 • انواع کارآفرینی در هلند
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در هلند
 • اخذ اقامت هلند از طریق ثبت شرکت
 • سوالات متداول راجع به کارآفرینی در هلند
 • سخن پایانی در خصوص کارآفرینی در هلند

 

خرید ملک در مالزیمدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در هلند

در وهله اول لازم است بدانید هلند از جمله کشورهایی است که به سرمایه گذار از طریق کارآفرینی به صورت مستقیم ویزایی ارائه نخواهد داد. این به این معنا است که مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی مقدور نمی باشد؛ چرا که در حقیقت کارآفرینی در هلند آثار اقامتی برای سرمایه گذار ندارد. در نتیجه اولین شرط برای عملی کردن کارآفرینی در هلند داشتن اقامت موقت و یا اقامت کاری در این کشور می باشد. با فرض داشتن اقامت هلند متقاضی می بایست مدارک مربوط به تجارت و بیزنس خود در این کشور را ارائه دهید. در جدول زیر این مدارک را می توانید مشاهده نمایید.

 

مدارک مورد نیاز

گذرنامه

اثبات درآمد

اثبات صلاحیت در حرفه مورد نظر (اعم از ارائه گواهینامه، مدارک فنی و یا سابقه کار مرتبط)

ارائه مدارک تحصیلی

طرح تجاری جامع به شرط ورود به تمام جزییات

گزارش کاملی از جنبه های حقوقی و مالی کارآفرینی در هلند

گزارش کامل از تجزیه تحلیل داده های آماری در بازارهای مرتبط در هلند

اثبات مدارکی مبتنی بر داشتن ارتباطات کاری و حرفه ای در هلند

ارائه سند ثبت نام در اتاق بازرگانی هلند (در فرض ثبت شرکت)

ویزای هنرمندان استرالیا

مهاجرت به هلند ازطریق سرمایه گذاری

بررسی استانداردها و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در هلند

پیش از هر گونه اقدام در راستای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی بهتر است در خصوص شرایط کلی اقتصادی، بین المللی و سیاسی کشور میزبان بررسی های لازم صورت بگیرد. در این راستا برخی از مهمترین استانداردها و شاخصه های تاثیرگذار در فرآیند سرمایه گذاری در هلند را در این قسمت مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد.

 • نرخ بیکاری

هلند از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین می باشد. نرخ بیکاری این کشور در سال 2021 روی رقم 4 درصد بوده است که آمار مناسبی محسوب می شود.

سرمایه گذاری در هلند

 • ریسک مصادره اموال (Expropriation risk)

این شاخص میزان امنیت سرمایه کارآفرین در این کشور را نشان می دهد. این شاخص یکی از مهمترین استانداردهای امنیت سرمایه به شمار می آید. حد تعریف این شاخص از عدد یک تا هفت است؛ هر چه این شاخص روی عدد کمتری باشد نشان دهنده امنیت سرمایه خواهد بود.

سرمایه گذاری در هلند

 • کنترل فساد اداری (Control of Corruption)

میزان کنترل فساد در سیستم اداری و قضایی کشورها در محدوده منفی تا مثبت دو و نیم تعریف می شود. این شاخص در واقع نشان دهنده میزان قدرت دولت و سیستم نظارتی آن کشور در کنترل فساد و عدم نفوذ به سیستم قانونی کشور خواهد بود.

سرمایه گذاری در هلند

 • نرخ تورم

نرخ بالای تورم در کشورها قدرت خرید مردم را کاهش داده و در واقع زندگی را سخت خواهد کرد. به همین دلیل است که توجه به نرخ تورم در کشور میزبان سرمایه گذاری ارتباط مستقیمی با رفاه مردم آن کشور خواهد داشت. نرخ تورم زیر 2.5 درصد در کشور هلند به نسبت آمار مناسبی به شمار می آید. در نمودار زیر می توانید نرخ تورم در سالیان گذشته کشور هلند را مشاهده نمایید. 

ثبت شرکت در هلند

 • تولید ناخالص ملی

این شاخص به قدرت خرید مردم هلند اشاره دارد. روند رو به رشد آن را می توانید در یک دهه اخیر در کشور هلند مشاهده نمایید.

سرمایه گذاری در هلند

 • نرخ مالیات بر درآمد مشاغل

مالیات عموماً اولین استانداردی است که توسط سرمایه گذار بررسی خواهد شد. این شاخص البته در هر کشوری به میزان درآمد هر فرد وابسته است. مالیات بر درآمد در این کشور زیر 40 درصد می باشد.

سرمایه گذاری در هلند

 

ویزای هنرمندان استرالیا

سرمایه گذاری در هلند

انواع کارآفرینی در هلند

چنانچه بخواهید به عنوان یک کارآفرین در هلند فعالیتی داشته باشید؛ همان طور که پیشتر عنوان نمودیم داشتن اقامت موقت و یا کاری در این کشور برای اتباع ایرانی الزامی می باشد. اثبات این که راه اندازی این حرفه و در واقع فعالیت تجاری شما در هلند به نحوی همسو با اهداف دولت هلند و در راستای سودرسانی به اتباع هلند می باشد؛ امری ضروری است. در صورتی که متقاضی دریافت اقامت هلند برای راه اندازی شرکت خود هستید؛ فعالیت شما می بایست توسط وزارت اقتصاد هلند مورد ارزیابی حرفه ای قرار گیرد. این ارزیابی شامل بررسی دقیق طرح تجاری، سابقه کاری مرتبط سرمایه گذار و چگونگی سودآوری این طرح برای کشور هلند می باشد. نوشتار پیش رو توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن برخلاف عرف، اخلاقیات و قانون در نظر گرفته خواهد شد. لازم است بدانید؛ کارآفرینی در هلند می تواند به واسطه ثبت شرکت و یا از طریق فرآیند استارت آپ دنبال شود.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در هلند

در صورتی که بخواهید یک شرکت به نام خود ثبت نمایید و به عنوان مدیرعامل یا سهام گذار عمده در این کشور کارآفرینی نمایید، می بایست ثابت کنید حداقل 25% تاثیر مستقیم بر فعالیت شرکت، ایجاد درآمد آن موثر بوده و همچنین مسئول در سود و زیان ناشی از فعالیت حرفه ای شرکت می باشید. در غیر این صورت نوع رابطه شما با شرکت به عنوان یک کارمند و نه کارفرما در نظر گرفته خواهد شد و می بایست مجوز کار در هلند را دریافت نمایید.

در صورتی که به صورت مستقل و آزاد (فریلنسر) قصد فعالیت کاری در این کشور را دارید می بایست یک کارفرما برای نظارت بر کار خود در این کشور معرفی نمایید و توجیه کنید که در بازه حضور خود در این کشور دارای وظایف و تکالیف حرفه ای در رابطه با شغل خود می باشید. برای آشنایی با روش های سرمایه گذاری، یافتن مناسب ترین کشور جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت می توانید با تهیه محصول گام به گام تا اخذ اقامت به تدریس مدیریت محترم موسسه؛ استاد ملک پور ایمن ترین کشور را متناسب با شرایط خود برای سرمایه گذاری و همچنین دستیابی به آثار اقامتی به واسطه سرمایه گذاری و کارآفرینی انتخاب نمایید.  

گام به گام تا اخذ اقامت

اخذ اقامت هلند از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در هلند می بایست صلاحیت شما به عنوان یک تاجر در این کشور احراز شده و به عنوان سرمایه گذار مورد تایید قرار بگیرید. نوع، قالب و مسئولیت شرکت در چهارچوب حقوق هلند می بایست مورد تایید قرار بگیرد. به واسطه ارائه یک طرح تجاری که پشتیبان منافع دولت هلند باشد سرمایه گذار می تواند شخصیت حقوقی شرکت را با وضع اساسنامه، نام تجاری، موقعیت مکانی آن به صورت قانونی به ثبت برساند. ثبت شرکت در این کشور مشمول پرداخت هزینه های هنگفت نخواهد بود. هزینه های دولتی ثبت شرکت در هلند شاید به شصت یورو هم نرسد، همچنین هیچ سقف و کفی در خصوص مبلغ سرمایه اولیه برای راه اندازی شرکت مشخص نشده است. منتهای مراتب در صورتی که متقاضی مهاجرت به این کشور بخواهد کارآفرینی کند و تحت این قالب فعالیت حرفه ای خود را دنبال نماید، مبلغی که به عنوان سرمایه اولیه شرکت در نظر می گیرد می بایست حداقل 1.250.000 یورو باشد.

ویزای هنرمندان استرالیا

ثبت شرکت در هلند


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام برای سرمایه گذاری در هلند چقدر پول نیاز است؟

پاسخ:


سوالات متداول راجع به کارآفرینی در هلند

✅ آیا مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی امکان پذیر است؟

چنانچه سرمایه گذار اقامت کاری یا اقامت موقت هلند را داشته باشد امکان کارآفرینی در این کشور را دارد. اما به صورت مستقیم کارآفرینی در هلند آثار اقامتی برای اتباع ایرانی نخواهد داشت.

✅ آیا دریافت اقامت کارآفرینی هلند به واسطه ثبت شرکت محقق خواهد شد؟

ثبت شرکت یکی از روش های کارآفرینی در هلند است اما به طور کلی اقامتی از این طریق شامل حال سرمایه گذار نخواهد شد.

✅ آیا در صورت کسب اقامت هلند از طریق کارآفرینی امکان الحاق همسر و فرزند کارآفرین به وی وجود دارد؟

بله. چنانچه اقامتی شامل حال متقاضی اصلی شود، همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند به وی ملحق گردند.

✅ آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایزها اقامت کارآفرینی هلند را دریافت نمود؟

خیر. سرمایه گذاری در این حیطه برای سرمایه گذار اقامتی به همراه نخواهد داشت.


_____________سخن پایانی در خصوص کارآفرینی در هلند_____________

چنانچه مشاهده نمودید به طور کلی کارآفرینی در هلند منجر به اخذ اقامت از طریق استارت آپ و ثبت شرکت در هلند نمی شود. بر این اساس شاید بهتر باشد برای سرمایه گذاری در این کشور در ابتدای امر اقامت این کشور را از طرق دیگر به دست آورد و سپس پس از بررسی شرایط و قوانین کسب و کار در این کشور اقدام به سرمایه گذاری و کارآفرینی نماید. همچنین مقدار مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در این کشور بسیار بالا می باشد. به همین دلیل شاید بهتر باشد به کشورهای دیگری برای سرمایه گذاری و کارآفرینی فکر نمود تا مقدار سرمایه کمتری درگیر شود. از جمله این کشورها می توان به اتریش اشاره نمود که با مبلغ 35.000 یورو امکان ثبت شرکت در این کشور وجود دارد و به واسطه کار در این شرکت می توان شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری با مبلغ مناسب را فراهم نمود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله های مرتبط در وب سایت موسسه ملک پور مراجعه کنید. جالب است بدانید به واسطه برقراری تماس با موسسه ملک پور می توانید از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجموعه بهره مند شوید. ضمناً در صورت داشتن هر گونه ابهامی در خصوص عنوان مقاله سوالات خود را با کارشناسان ما در انتهای این نوشتار و در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

امتیاز 4.85 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ستاره رضایی
با سلام و ارادت برای کارآفرینی در هلند با داشتن 1250 هزار یورو باز هم می بایست بیزنس پلن ارائه بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت بلی قطع به یقین بیزنس پلن ضروری ترین مدرک در راستای کارآفرینی در هلند می باشد. توصیه میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان با خطوط موسسه ارتباط برقرار نمایید.
مشاوره رایگان