کارآفرینی در نروژ

بدون نظر

کارآفرینی در نروژ

کارآفرینی در نروژ، استاندارد ها و شاخص های تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق کارآفرینی از مواردی هستند که در این نوشتار بصورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند. آیا کارآفرینی در نروژ برای اتباع خارجی امکان پذیر است؟ روند راه اندازی کسب و کار در نروژ چگونه است؟ آیا از طریق کارآفرینی در نروژ می توان به اقامت این کشور دست یافت؟ در حالت کلی هفت روش برای مهاجرت به کشورهای مختلف وجود داشته که یکی از این روش ها مهاجرت از طریق کارآفرینی می باشد. در این نوشتار قصد داریم شرایط کارآفرینی در نروژ و استاندارد های آن را بررسی نماییم. خوانندگان گرامی امیدواریم که با مطالعه این نوشتار، اطلاعات شما در زمینه اقامت کارآفرینی در نروژ بیشتر شود. همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه و دریافت مشاوره دقیق تر، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و بصورت کاملاً رایگان در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در نروژ
 • بررسی استاندارد ها و شاخصه های تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در نروژ
 • انواع کارآفرینی در نروژ
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در نروژ
 • اخذ اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت
 • سؤالات متداول راجع به کارآفرینی در نروژ
 • سخن پایانی در خصوص کارآفرینی در نروژ

خرید ملک در مالزیمدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در نروژ

همانطور که ذکر شد یکی از روش های مهاجرت به کشور شاد و ثروتمند نروژ، کارآفرینی در این کشور است. برای کارآفرینی در نروژ در وهله اول ارائه یک طرح تجاری قوی لازم است. با توجه به قوانین سرمایه گذاری در نروژ می بایست طرح تجاری مورد نظر علاوه بر اینکه برای شخص سرمایه گذار سود آور است، در این کشور ایجاد شغل کرده و دارای اثر مثبت باشد. یکی از مزایای زندگی در نروژ برخورداری از حقوق برابر در قشرهای مختلف می باشد. لازم به ذکر است شخصی که از طریق کارآفرینی در نروژ اقامت این کشور را اخذ می کند می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز از طریق ویزای الحاق به خانواده اقدام نماید. برای دریافت اطلاعات در زمینه اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در نروژ می توانید محصول بی نظیر گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

اولین قدم برای کارآفرینی در نروژ این است که شما مدارک lورد نیاز را جهت انجام پروسه بصورت کامل و جامع ارائه دهید. در جدول زیر مدارک مورد نیاز کارآفرینی در نروژ را مشاهده می کنید:

 

مدارک مورد نیاز برای کارآفرینی در نروژ

پاسپورت معتبر و مدارک هویتی

مدارکی مبنی بر اثبات صلاحیت در زمینه کارآفرینی مورد نظر

مدارک تحصیلی و سوابق شغلی

بیزنس پلن جامع و مورد تأیید

تعیین محل دقیق برای ثبت شرکت

ارائه تمکن مالی در حساب بانکی جهت تأمین هزینه های لازم

تأییدیه کشور نروژ برای شروع پروسه کارآفرینی

بررسی استانداردها و شاخصه های تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در نروژ

افرادی که به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری علاقمند هستند می بایست استاندارد های اقتصادی کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهند. یکی از مهم ترین نکات در مبحث سرمایه گذاری، حفظ اصل سرمایه می باشد. شاخص های مهم و قابل بررسی برای کارآفرینی در نروژ عبارتند از نرخ مصادره اموال، نرخ بیکاری، کنترل فساد مالی، میزان رشد و شکوفایی اقتصادی و میزان مالیات بر درآمد:

 • نرخ مصادره اموال: برای اینکه بدانیم امنیت کارآفرینی در نروژ به چه صورت است، می بایست نرخ مصادره اموال این کشور را بررسی نماییم. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، نرخ مصادره اموال در نروژ بسیار پایین بوده و این امر حاکی از فضای امن سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه گذاری در نروژ

 • کنترل فساد مالی: نمودار کنترل فساد در مجموع عملکرد دولت را در مقابله با فساد مالی نشان می دهد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، در کشور نروژ میزان کنترل فساد برای سیستم های قضایی و اداری در سطح بالایی قرار دارد و این امر نیز یک آیتم مثبت برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در نروژ محسوب می شود.

کارآفرینی در نروژ

 • رشد اقتصادی: همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید در سال های اخیر کشور نروژ دچار نوسانات اقتصادی بوده اما همچنان یکی از کشورهای مرفه با سطح کیفیت بالای زندگی محسوب می شود.

کارآفرینی در نروژ

 • مالیات بر درآمد: از دیگر مواردی که برای کارآفرینی در نروژ حائز اهمیت می باشد و لازم است که سرمایه گذار در روند برنامه ریزی به آن توجه داشته باشد، میزان مالیات بر درآمد حاصل از سرمایه گذاری است. میزان مالیات را در هر کشور را باید متناسب با سطح درآمد در آن کشور سنجید.

کارآفرینی در نروژ

با مراجعه به مقاله زیر می توانید از شرایط کلی سرمایه گذاری در نروژ اطلاع یابید:

ویزای هنرمندان استرالیا

سرمایه گذاری در نروژ

انواع کارآفرینی در نروژ

برای اقامت کارآفرینی نروژ مهم ترین امر ارائه یک ایده تجاری سود آور است که بتواند شغل ایجاد کند و قابل گسترش باشد. حداقل مبلغ لازم برای کارآفرینی در نروژ 100 هزار یورو است، لازم به ذکر است که این کارآفرینی می تواند در زمینه ثبت شرکت با مسؤلیت محدود یا عضویت در شرکت سهامی یا شرکت شخصی یا انجمن های تعاونی باشد. برای هر کدام از این موارد لازم است که شخص تأییدیه های مورد نیاز را اخذ نماید و مبالغ سرمایه گذاری نیز متفاوت خواهد بود. اشخاصی که قصد کارآفرینی در نروژ را دارند می بایست ویزای تایپ D دریافت نمایند و در صورتیکه به مدت 4 سال بصورت پیوسته از طریق کارآفرینی در نروژ حضور داشته باشند، می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. پس از گذشت دو الی سه سال از اقامت دائم در صورتیکه متقاضیان بتوانند وابستگی به خاک این کشور را اثبات نمایند و هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشند، واجد شرایط اخذ پاسپورت نروژ خواهند بود.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در نروژ

برای راه اندازی کسب و کار و داشتن کارآفرینی در نروژ لازم است که قوانین حاکم بر بازارهای مختلف این کشور را بشناسید و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید. کارآفرینی در کشور نروژ برای اتباع خارجی تنها در یکسری زمینه های خاص امکان پذیر است و همانطور که ذکر شد حداقل سرمایه مورد نیاز 100 هزار یورو می باشد. پس از اینکه سرمایه گذار خارجی مدارک مربوطه را جمع آوری کند و ویزای سرمایه گذاری دریافت نماید، می تواند بر اساس بیزنس پلن مورد تأیید دولت نروژ فعالیت تجاری خود را آغاز نماید. شرکت های نروژ به دو دسته خصوصی (AS) و عمومی (ASA) تقسیم می شوند، شرکت های خصوصی عموماً برای کسب و کارهای کوچک بوده و به مدیرعامل و حداقل یک سهامدار نیاز دارد. شرکت های عمومی برای مشاغل گسترده تر بوده و نیاز است که تعداد نیروی کار بر اساس بیزنس پلن مشخص شود. در هر دو دسته خصوصی و عمومی نیز لازم است که نیروی نروژی وجود داشته باشد.

اخذ اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت کارآفرینی نروژ از طریق ثبت شرکت مستلزم آن است که متقاضی به عنوان یک سرمایه گذار تأیید صلاحیت شده باشد. اگر یک تبعه خارجی اقدام به کارآفرینی در نروژ نماید، لازم است که حقوق کارمندان و کارگران خود را بصورت کامل بپردازد در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه خواهد شد و برای اخذ اقامت دائم به مشکل می خورد. اشاره به این نکته الزامی است که با وجود مزایای بسیار زیاد کارآفرینی در نروژ نمی توان از میزان دستمزد بالای کارکنان چشم پوشی کرد. چنانچه شخصی بمدت 4 سال در کشور نروژ سرمایه گذاری داشته باشد و تمامی قوانین ذکر شده را رعایت نماید، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. خوانندگان گرامی این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور برای استفاده شما عزیزان گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی بوده و شرعاً و عرفاً حرام است.

ویزای هنرمندان استرالیا

اقامت نروژ


سوالات متداول راجع به کارآفرینی در نروژ

✅ آیا می توان از طریق کارآفرینی در نروژ به اقامت این کشور دست یافت؟

بله، در صورتیکه شخص سرمایه گذار تمامی قوانین را رعایت نماید پس از گذشت 4 سال کار در نروژ می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

✅ حداقل مبلغ مورد نیاز برای کارآفرینی در نروژ چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز برای کارآفرینی در نروژ 100 هزار یورو می باشد و بعضاً با توجه به بیزنس پلن ممکن است تا سرمایه 1 میلیون یورویی نیاز باشد.

✅ آیا کارآفرینی در نروژ از طریق ثبت شرکت هم امکان پذیر است؟

بله، ثبت شرکت یکی از انواع کارآفرینی در نروژ است و شخصی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارد می بایست تمامی مراحل کارآفرینی را پشت سر بگذارد.

✅ آیا شخص سرمایه گذار این امکان را دارد که برای اقامت خانواده خود نیز اقدام نماید؟

بله، متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در نروژ برای همسر و فرزندان زیر 18 سال درخواست ویزای الحاق به خانواده نمایند.


_____________سخن پایانی در خصوص کارآفرینی در نروژ_____________

کارآفرینی در نروژ، اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در نروژ، استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور و شرایط اقامت کارآفرینی نروژ از مواردی هستند که در این نوشتار بصورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور نروژ یکی از کشورهای ثروتمند حوزه اسکاندیناوی بوده و در سال های اخیر توجه سرمایه گذاران خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است. کارآفرینی در نروژ مزایای بسیاری داشته لذا برای اشخاصی که علاقمند به برنامه های کارآفرینی متنوع هستند کشور کانادا نیز گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات شما در زمینه کارآفرینی در نروژ بیش تر شده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تماس برقرار نمایید و از طریق دریافت مشاوره رایگان، سوالاتتان را بیان نمایید. علاوه بر آن، می توانید در قسمت ثبت دیدگاه، سوالات مورد نظرتان را ثبت کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان