پناهندگی در کانادا

30 فروردین 1402 4 نظر

پناهندگی کانادا

پناهندگی در کانادا، خطرات پناهندگی در کشور کانادا، روش های قانونی جایگزین پناهندگی در کانادا، بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا، شرایط بازگشت به ایران بعد از پناهندگی در کانادا، شرایط اخذ ویزای بشر دوستانه کانادا و مزایا، هزینه و شرایط پناهندگی در کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چه مراحلی برای پناهندگی در کانادا وجود دارد؟ آیا کانادا عضو کنوانسیون ژنو می باشد و پذیرای پناهندگان است؟ مزایای پناهندگی در کانادا چیست؟ معایب پناهندگی در کانادا کدام است؟ پناهندگی می تواند یکی از روش های مهاجرت به کانادا محسوب شود اما از آنجایی که پناهندگی خطرات بسیاری دارد، در صورتی که قصد اخذ اقامت در کانادا را داشته باشید، بهتر است روش های قانونی را جایگزین پناهندگی در کانادا نمایید که در ادامه راجع به آن ها صحبت شده است. برای پناهندگی در کانادا باید مراحل آن انجام شود و شرایط آن را داشته باشید تا بتوانید درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایید، نکته مهمی که در مورد پناهندگی وجود دارد این است که برای درخواست پناهندگی باید بتوانید کیس پناهندگی موجه مطرح نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد. موسسه ملک پور در این مقاله به پناهندگی در کانادا می پردازد اما باید گفت که موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد. شما می توانید با تماس با موسسه و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره رایگان تلفنی در مورد روش های قانونی اطلاعات دریافت نمایید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارایه می گردد.

 

 • شرایط پناهندگی در کانادا
 • تعریف کنوانسیون ژنو
 • خطرات پناهندگی در کانادا
 • مراحل پناهندگی در کانادا
 • حقوق پناهندگان در کانادا
 • کیس های پناهندگی در کانادا
 • پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی
 • روش های جایگزین پناهندگی در کانادا
 • سوالات متداول در زمینه پناهندگی در کانادا
 • سخن پایانی درباره پناهندگی در کانادا

پناهندگی کانادا

 شرایط پناهندگی در کانادا

کانادا مطابق شکل زیر، کشوری در شمال آمریکاست و از آنجا که کانادا موقعیت مناسبی برای کار و زندگی به شمار می رود، پناهندگی در کانادا مورد اقبال عده بسیاری است. البته پناهندگی شرایط خاص خود را دارد و افرادی که درخواست پناهندگی در کانادا می نمایند باید شرایط آن را داشته باشند.

 

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

در مورد پناهندگی باید گفت که اشخاصی می توانند درخواست پناهندگی نمایند که در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی، روحی و روانی قرار گرفته اند. همچنین در صورتی که کشوری درگیر مشکلاتی مانند جنگ، قحطی و... باشد، افراد آن کشور می توانند درخواست پناهندگی خود را در کشور دیگر مطرح نمایند.

 

 

 • دیگر ویدئوهای موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی
 • ویدئوی اول موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

 

 • ویدئوی دوم موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

 

 • ویدئوی سوم موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

 

پس از درخواست پناهندگی در کانادا و مطرح شدن کیس پناهندگی، شخص متقاضی باید اثبات نماید که در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و ممکن است جان خود را از دست دهد در این صورت درخواست پناهندگی وی مورد بررسی قرار می گیرد.

تحصیل در کانادا

 تعریف کنوانسیون ژنو

پناهندگی در کانادا جزو مواردیست که سوالات متعددی در باب آن پرسیده می شود از جمله اینکه معایب پناهندگی در کانادا چیست؟ مزایای پناهندگی در کانادا چیست و... . به منظور پاسخ به سوالات مطرح شده در این زمینه، بهتر است که ابتدا به بررسی مفاهیم و موضوعات مرتبط بپردازیم. از جمله این موضوعات، کنوانسیون ژنو و بیانیه صادر شده در خصوص مهاجرت از طریق پناهندگی است. در سال 1951 بیانیه ای تحت عنوان کنوانسیون ژنو تصویب شد که در آن به تعریف پناهنده پرداخته و حقوقی را برای آن در نظر گرفته است. بر این اساس، پناهنده به فردی اطلاق می شود که به دلایل مختلفی نظیر نژادی، مذهبی، عقاید سیاسی، عضویت در گروه خاص و... از امنیت کافی در کشور خود برخوردار نبوده، مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و در صورت بازگشت به کشور خود، امنیت وی از لحاظ جانی، مالی و یا روانی تهدید می شود. چنین افرادی می توانند درخواست پناهندگی به کشور دیگری را اعلام کرده و در صورت پذیرش این درخواست، اقامت و تابعیت کشور مورد نظر را به دست آورند. کشورهای بسیاری از جمله کانادا به عضویت کنوانسیون ژنو درآمده و مسئولیت هایی را در برابر پناهندگان متقبل شده اند. البته این در صورتیست که صحت ادعای متقاضیان و تهدید آنان در وطن خود اثبات شده و مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا قرار گیرد. در این صورت می توان از مزایای پناهندگی در کانادا بهره مند شد. ارائه درخواست پناهندگی در کانادا دارای مراحلیست که باید پشت سر گذاشته شود. در نمودار زیر آمار مربوط به کشور مقصد پناهندگان آورده شده است که با توجه به آن کشور کانادا پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و مشاهده می شود در سال 2018، پناهندگان بیش از هر کشور دیگری امید زندگی برتر را در کانادا می جویند. 

پناهندگی کاناداجهت پناهندگی در کانادا می توانید به آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد یا سازمانی مربوطه (UNHCR) مراجعه نمایید. نکته مهمی که وجود دارد این است که بسیاری از افرادی که در کانادا درخواست پناهندگی در کانادا می نمایند سرمایه کافی برای زندگی خود در کانادا را دارند که در این صورت باز هم باید به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد یا یک سازمان ارجاعی مراجعه نمایند تا بتوانند درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند.

کنوانسیون ژنو شامل مهمترین معاهدات بین المللی بشر دوستانه می باشد؛ چرا که این کنوانسیون از افرادی که درگیر جنگ هستند مانند افراد غیر نظامی، کارگران و... و همچنین اشخاصی مانند زندانیان، بیماران گرفتار در جنگ، سربازان و.... حمایت می کند. در واقع در مورد کنوانسیون ژنو باید گفت که این کنوانسیون به دنبال پایان دادن به نقض قوانین ضد بشر دوستانه در تمامی کشورها می باشد. کنوانسیون ژنو دارای بندهای متعددی است که مهمترین بندهای آن شامل محافظت از سربازان، بیماران درگیر جنگ، زندانیان و مردم عادی که گرفتار جنگ شده اند می باشد.

 خطرات پناهندگی در کانادا

پناهندگی در کانادا یکی از مواردی است که با وجود اینکه طرفداران بسیاری دارد اما متقابلاً خطرات بسیاری نیز به همراه دارد که گاها خطراتی که از این راه برای فرد ایجاد می شود،جبران ناپذیر خواهد بود. همین موارد را می توان به عنوان معایب پناهندگی در کانادا برشمرد. در این قسمت به بخشی از خطرات پناهندگی در کانادا اشاره می نماییم.پناهندگی کانادا

 • بسیاری از پناهندگان ورود غیر قانونی به خاک کانادا را انتخاب می نمایند که باید گفت در صورتی که بخواهید با قاچاقچیان انسان اقدام به مهاجرت نمایید باید خطرات آن را بپذیرید چرا که ورود به آب های آزاد می تواند خطرات بسیاری برای شخص متقاضی داشته باشد. گاهاً پیش آمده است که کشتی هایی که حامل قاچاق انسان از آب های آزاد هستند دچار مشکلاتی می شوند که باعث غرق شدن بسیاری از افراد در آب های آزاد و از دست دادن جان این عزیزان می باشد. هر ساله خبرهای متعددی از این قبیل که جان پناهندگان را تهدید می کند، می شنویم.
 • خطرات دیگری که برای پناهندگی در کانادا وجود دارد این است که بسیاری از قاچاقچیان انسان پس از گذر از آب های آزاد، ورود به جنگل های مخوف و صعب العبور را برای رسیدن به مقصد انتخاب می نمایند که بسیاری از افراد به خاطر عبور از مسیرهای صعب العبور و شرایط سخت و حتی گاهاً مواجهه با حیوانات درنده در جنگل جان خود را از دست می دهند.
 • خطر دیگری که افراد پناهنده با آن مواجه می شوند این است که پس از ورود غیر قانونی به مرزهای کانادا ممکن است درگیری هایی بین پلیس امنیت این کشور با پناهندگان صورت گیرد که گاهاً ممکن است این درگیری ها سبب به خطر افتادن جان افراد در پروسه پناهندگی در کانادا شود.
 • از خطرات دیگری که برای پناهندگی در کانادا وجود دارد این است که در پروسه درخواست پناهندگی اگر شخص پناهجو مرتکب جرم شود، با درخواست پناهندگی وی موافقت نخواهد شد که این مسئله ممکن است باعث ایجاد حبس های طولانی مدت برای فرد پناهجو گردد.

 مراحل پناهندگی در کانادا

پناهندگی در کانادا دارای مراحل متعددی می باشد که شخص متقاضی برای درخواست پناهندگی باید مراحل آن را طی نماید تا بتواند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید. اشخاصی که درخواست پناهندگی در کانادا را دارند برای اینکه بتوانند درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند باید در خاک این کشور حضور داشته باشند.

 • نکته بسیار مهم در مورد پناهندگی در کانادا همین موضوع است که اشخاصی که قصد درخواست پناهندگی در کانادا دارند باید در خاک این کشور حضور داشته باشند در صورتی که در خاک کانادا حضور ندارند امکان درخواست پناهندگی برای این اشخاص وجود نخواهد داشت.
 • یکی از مراحل درخواست پناهندگی در کانادا این است که شخصی که به صورت زمینی و یا هوایی وارد خاک کانادا شود می تواند درخواست پناهندگی خود را در مرزهای کانادا و یا در بندری که وارد شده است مطرح نماید که این کار می تواند توسط پلیس مرزی و یا اداره مهاجرت کانادا صورت گیرد.

در نمودار زیر آمار پناهندگان در کشور کانادا تا سال 2018 نشان داده شده است.

پناهندگی کانادا

برای درخواست پناهندگی در کانادا باید فرم هایی که مربوط به درخواست پناهندگی می باشد توسط شخص پناهجو تکمیل گردد.

مراحل درخواست پناهندگی در کانادا به ترتیب زیر است:

 1. شخص و اعظای خانواده اش می بایست قبل از آمدن به کانادا برخی معاینات و آزمایشھای پزشکی را انجام دھد. (مخارج آزمایشات پزشکی، ھمراه با دیگر خدمات پزشکی قبل از سفرتان از سوی دولت کانادا پرداخت می گردد.)
 2. شخص می بایست قبل از ورود به کشور کانادا، مدرک عدم سوء پیشینه کیفری را تهیه کرده و همراه خود داشته باشد.
 3. مقامات دولت کانادا پرونده شما را جھت تصمیم گیری برای قبولی شما درآزمایش ھای پزشکی، امنیتی و کیفری بررسی می کنند. شما احتیاجی به ارائه اطلاعات و مدارک اضافی ندارید مگر اینکه از شما درخواست شود.
 4. در بعضی کشورھا، قبل از سفرتان از شما دعوت می شود تا در برنامه رایگان آشنائی و معرفی شرکت نمائید. این جلسات به خرج دولت کانادا بوده و بوسیله ،Canadian Orientation Abroad " رایگان به نام "آشنائی با کانادا در خارج سازمان بین المللی مھاجرت برگزار می شود. طی این نشست ھا، شما با کانادا و خدمات اسکان پس از ورود به کانادا آشنا می شوید.
 5. وقتی در ھمه آزمایش ھا قبول شدید و مدارک تان حاضرشد، ترتیب سفر شما به کانادا داده خواھد شد. اگر گذرنامه یا مدارک سفر معتبر ندارید، دولت کانادا مدرکی به شما می دھد تا بتوانید به کانادا سفرکنید. (دولت کانادا برای تامین مخارج سفرتان به کانادا به شما وام می دھد که طی 3 تا 8 سال می بایست به دولت کانادا توسط شما بازپرداخت شود.)
 6. شخص متقاضی به محض ورود به خاک کانادا باید درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید.
 7. فرد متقاضی می تواند پس از ورود به خاک کانادا درخواست خود را از طریق مقامات مرزی، پلیس و یا اداره مهاجرت مطرح نماید.
 8. مامورین مستقر در فرودگاه، شما را در فرودگاه به محلی که  کارکنان سازمان خدماتی محلی منتظر شما ھستند، خواھند برد.

 9. پس از درخواست پناهندگی در کانادا، درخواست شخص توسط مقامات رسمی بررسی می شود.
 10. شخص پناهجو باید دلایل خود را برای درخواست پناهندگی در کانادا مطرح نماید.
 11. در بدو ورودتان به کانادا، مدرکی بنام تائید اقامت دائم Confirmation of Permanent Residence شود که در آن ذکر شده است که شما می توانید در این جا به طور دائم به عنوان مقیم دائم زندگی کنید. این بدین معنی است که اقامت دایمی  شما در کانادا قانونی است. براین اساس شما قادر خواهید بود کار کنید یا به مدرسه یا دانشگاه بروید. پیش از آن که برای تابعیت کانادا درخواست کنید، شرایط خاصی برای مدت زمانی که شما باید در کانادا زندگی کنید و حقیقتاً در کانادا باشید وجود دارد. به محض اینکه تمام آن شرایط را احراز کردید، می توانید برای تبعیت کانادا اقدام کنید.

پس از درخواست پناهندگی در کانادا، برای شخص پناهجو جلسه دادرسی تشکیل خواهد شد که در این جلسه فرد پناهجو باید تمام مدارک هویتی خود اعم از شناسنامه، پاسپورت، گواهی رانندگی و... را ارائه نماید تا درخواست پناهندگی وی مورد بررسی قرار گیرد در صورتی که با درخواست وی موافقت شود می تواند درخواست اقامت نماید در غیر این صورت و در مواقعی که درخواست پناهندگی فرد رد می شود باید کشور را ترک نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

حقوق پناهندگان در کانادا

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با خدماتی که دولت کانادا برای پناهندگان در نظر گرفته است آشنا نماییم.

در اولین نقطه ورودتان به کانادا و به محض خروج ازهواپیما، کارکنان یک سازمان خدماتی، منجمله یک مترجم در صورت احتیاج، به استقبال شما می آیند و درانجام مراحل مهاجرتی به شما کمک می کنند. اگر باید پرواز متعاقب دیگری داشته باشید، آنها شما را برای رسیدن به مقصد نهائی تان راهنمائی می  کنند. اگر باید ساعات زیادی برای پرواز بعدی صبر کنید، آنها همچنین غذا و محلی برای خوابیدن برای شما تامین می نمایند. اگر به مقصد نهائی تان رسیده اید، آنها شما را در فرودگاه به محلی که کارکنان سازمان خدماتی محلی منتظر شما هستند، خواهند برد. این کارکنان محلی ترتیب اقامتتان در یک آپارتمان، خانه یا هتل را می  دهند. در بعضی موارد، شما ممکن است قبل از انتقال به محل اقامت دائمی  تان، برای چند روز یا چند هفته درمحلی بصورت موقت اسکان داده شوید.

 کارکنان سازمان خدماتی محلی همچنین به شما کمک می کنند تا با حمایت مالی دولت برای خود غذا و لباس تهیه نمائید.

کارکنان سازمان خدماتی محلی به شما در موارد زیر کمک می  کنند:

 • درخواست بیمه بهداشت استانی؛
 • یافتن دکتر خانوادگی و دندانپرشک؛
 • دادن اطلاعات راجع به سیستم تحصیلی و مدارس و کمک به نامنویسی فرزندان شما در مدرسه؛
 • تکمی ل فرم ها و درخواست ها؛
 • پیدا کردن مترجمی ن کتبی و شفاهی؛
 • ملاقات با افرادی که دارای علایق مشترک و مشابه با شما هستند ؛
 • استفاده از خدمات بانکی، حمل و نقل محلی، و غیره؛
 • ارزیابی احتیاجات شما و ارجاع شما و خانواده تان به خدمات اختصاصی موجود درمحل اقامتتان؛
 • پیشرفت در مهارتهای زبانی، آمادگی برای یافتن کار و دیگر امور.

دولت کانادا حمایت اولیه را برای کمک به شما را برای زندگی در کانادا فراهم می کند. ولی بسیار مهم است که شما توقعات واقع گرایانه داشته باشید. حمایت مالی دولت تا ١ سال از تاریخ ورود شما به کانادا یا تا وقتی که خودکفا شوید ادامه دارد . بعد از ١ سال، شما مسئول تامین زندگی خود و خانواده تان خواهید بود.

شما احتمالا در یکی از شهرهای کانادا اسکان داده خواهید شد. اگر آشنا یا فامیلی در کانادا دارید، ما سعی خواهیم کرد که شما و خانواده تان را تا جایی که ممکن است در نزدیکترین شهر یا شهرک به آنها اسکان دهیم. اما مقصد نهائی اقامت شما به عوامل متفاوتی از جمله خدمات ویژه مورد احتیاج، موجود بودن خانه و محل سکنی، خدمات موجود در جامعه، و تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. اگر فامیل یا آشنایان شما به شهر دیگری در کانادا نقل مکان کردند، لطفاً هرچه زودتر به دولت اطلاع دهید. در عین حال که شما آزاد هستید به هرجائی در کانادا نقل مکان کنید، توصیه می کنیم حداقل یک سال در محل سکونت اولیه بمانید. این به شما اجازه می  دهد که از خدمات برنامه ریزی شده برای خود بهره مند شوید.

برای پناهجویان رعایت قوانین کانادا، سازگاری در جامعه و فرهنگ کانادا و آشنایی با زبان رسمی کشور کانادا (انگلیسی) ضروری است و به همین منظور به شما از سوی سازمان های مربوطه کمک خواهد شد. همچنین به شما برای کاریابی در کانادا و استقلال مالی مساعدت صورت خواهد پذیرفت.

شما همچنین ممکن است بخواهید برای خانوادۀ خود به کشورتان پول بفرستید. شما در انجام این کار آزاد هستید، ولی برای اکثر مردم مشکل است که هم مخارج خود را تأمین نمایند و هنوز پولی مانده باشد که برای خانواۀ خود بفرستند.  بسیاری چیزها قیمت شان در کانادا بیشتر ازمقداری است که شما به آن عادت دارید . به خاطر داشته باشید، برای تطبیق با با زندگی جدیدتان در کانادا نیاز به زمان دارید.

همچنین تحصیل فرزندان شما تا سن 16 سال رایگان خواهد بود. پس از اتمام دبیرستان، فرزندان شما میتوانند به دانشگاه یا کالج بروند. البته برای  تحصیل دردانشگاهها و کالج ها باید شهریه  بپردازید. این دانشگاهها برای کمک به دانشجویان منابعی برای تخصیص بورس یا کمک هزینه یا وام تحصیلی در اختیار دارند.

هنگام ورود به کانادا، شما تحت برنامه موقت بهداشتی فدرال (آی اف اچ پی) Interim Federal Health Program (IFHP)  از خدمات اولیه  بهداشتی و درمانی (از جمله رفتن به دکتر یا بیمارستان) برخوردار خواهید شد تا اینکه شما واجد شرایط برای بیمه بهداشتی استان ها و قلمروها شوید. این پروسه معمولاً ٣ ماه طول می کشد.  در این مدت، شما باید درخواست بیمه بهداشت از استان یا قلمرویی که در آن زندگی می کنید بنمائید.

اگر در طول این روند حس کنید که با بدرفتاری یا سوء استفاده روبرو شده اید،، لطفاً فورا با مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا با ایمیل زیر تماس بگیرید:

[email protected]

تماس با مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، هیچ خطری از لحاظ از دست دادن حمایت مالی یا موقعیت اقامت برای شما ندارد.

پناهندگی در کانادا و کیس های پناهندگی در کانادا

برای پناهندگی در کانادا باید کیس پناهندگی مطرح شود تا در صورتی که درخواست پناهندگی در کانادا را مطرح می نمایید مورد بررسی قرار گیرد. کیس های پناهندگی می توانند متفاوت باشد که در اینجا به کیس های پناهندگی می پردازیم.

پناهندگی سیاسی: یکی از مواردی که افراد می توانند درخواست نمایند بررسی کیس پناهندگی سیاسی می باشد برای درخواست پناهندگی سیاسی فرد پناهجو باید اثبات نماید که در کشور خود به دلیل عضویت در گروه های خاص سیاسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و اگر به کشور خود باز گردد مورد آزار جسمی، روانی و... قرار می گیرد. به همین دلیل درخواست پناهندگی در کانادا و یا کشور دیگر را مطرح نموده است. البته اثبات این مسئله که با قوانین و سیاست های حال حاضر کشور خود مشکلاتی دارید امری دشوار می باشد.

پناهندگی مذهبی: یکی از کیس های پناهندگی که این روزها بسیار توجه افراد را به خود جلب نموده است کیس پناهندگی مذهبی می باشد برای اینکه بتوانید کیس پناهندگی مذهبی را مطرح نمایید باید اثبات نمایید که مذهب خود را تغییر داده اید و به دلیل تغییر مذهب در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار دارید که اگر به کشور خود باز گردید ممکن است جان خود را نیز از دست بدهید. در این صورت می توانید درخواست پناهندگی مذهبی خود را مطرح نمایید در صورتی که نتوانید موارد بیان شده را اثبات نمایید درخواست پناهندگی در کانادا توسط افسر مربوطه رد خواهد شد.

پناهندگی اجتماعی: پناهندگی اجتماعی نیز یکی دیگر از کیس های پناهندگی می باشد اما اگر بخواهید از این طریق درخواست پناهندگی در کانادا نمایید باید بیان نمایید که در کشور مبدأ خود به مشکلاتی مانند جنگ، قحطی و... گرفتار بوده اید. در این صورت می توانید درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایید اثبات اینکه در کشور با چنین مسائلی روبرو هستید، امری سخت و پیچیده می باشد به همین دلیل در بیشتر مواقع پناهندگی اجتماعی مورد تأیید اکثر جوامع نخواهد بود.

پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی

یکی از روش های جذاب و پر طرفدار برای رسیدن به کانادا در میان پناه جویان، پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی می باشدو به این صورت که افراد با مراجعه به موسسات توریستی درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا نموده و در صورت دریافت آن، به محض ورود به کشور کانادا و یا چند روز پس از ورود به کانادا درخواست خود را برای پناهندگی کانادا به افسر پلیس یا افسر مهاجرت اعلام می دارند. از جمله مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت که حداقل یک صفحه خالی جهت استیکر ویزا و 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم اپلیکیشن ویزا
 • 2 عکس پرسنلی که اخیراً گرفته شده است.
 • گردش حساب حداقل 6 ماه اخیر
 • شرایط جسمانی و سلامت کامل
 • سوابق مجرمانه و کیفری نداشته باشد.
 • اداره مهاجرت را متقاعد کند که در کشور خود علقه های مادی و معنوی دارد که قطعاً به کشور خود بازگردد.
 • افسر ویزا را متقاعد کند که در زمان اتمام ویزا، از خاک کانادا خارج می شود.
 • مبلغ کافی جهت اقامت در کانادا در مدت ویزا را داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ویزای توریستی کانادا می توانید می توانید مقاله نگارشی را مطالعه کنید.

روش های جایگزین پناهندگی در کانادا

پناهندگی در کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شود اما روشی غیر قانونی و پر خطر خواهد بود که بهتر است برای مهاجرت به کانادا از روش های قانونی آن بهره مند شوید در حال حاضر روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که می توانید اقدام نمایید مانند تحصیل در کانادا، ویزای کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا و... که در این بخش به صورت کلی به این مسائل پرداخته خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا یکی از روش های مهاجرت قانونی به کانادا می باشد که شاید بتوان گفت یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و جایگزین پناهندگی در کانادا می باشد. برای تحصیل در کانادا اشخاص متقاضی می توانند در هر ۳ مقطع تحصیلی یعنی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری درخواست پذیرش نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا ۴ سال می باشد که دانشجویان برای اقدام باید حداقل مدرک آیلتس ۶ را داشته باشند. همچنین جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیز دانشجویان باید حداقل آیلتس ۶.۵ را ارائه نمایند که البته طول دوره تحصیل در این مقطع در کانادا ۲ ساله خواهد بود. در صورتی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در کانادا دارید، باید بدانید که نیاز به ارائه آیلتس ۷ به بالا داشته و مهمترین مسئله برای ورود به مقطع دکتری در این کشور داشتن سوپروایزر می باشد همچنین تحصیل در این مقطع تقریبا بین ۳ تا ۵ سال زمان خواهد برد.

برای تحصیل در کشور کانادا باید بدانید که در بسیاری از رشته ها مانند رشته های پزشکی، انواع رشته های مهندسی، رشته های مدیریت و... امکان تحصیل را خواهید داشت که البته هزینه تحصیل در هر رشته و مقطع با توجه به نوع دانشگاه و شرایط آن نیز متفاوت است که برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از مواردی که می تواند جایگزین مناسبی برای پناهندگی در کانادا باشد اقدام از طریق اخذ ویزای کار در کانادا می باشد. جهت اخذ ویزای کار در کانادا باید حداقل شرایط مورد نیاز را ارائه نمایید. یکی از مهمترین مواردی که برای اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد سیستم امتیاز بندی آن است. افرادی که قصد کار در کانادا را داشته باشند باید بتوانند امتیاز مورد نیاز این ویزا را دریافت نمایند در صورتی که بتوانید امتیاز مناسب را اخذ نمایید می توانید ویزای کار خود را نیز دریافت کنید برای اخذ ویزای کار کانادا ارائه مدرک تحصیلی حداقل لیسانس یکی از ضروریات این ویزا می باشد همچنین باید بتوانید سابقه کار مرتبط، مدرک زبان و... نیز ارائه نمایید در صورتی که بتوانید شرایط ویزای کار کانادا را داشته باشید می توانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید و اقامت دائم کانادا در بدو ورود دریافت نمایید. ویدئوی اسکیلدورکر کانادا نیز توسط مجموعه تهیه شده و گام به گام شما را در انجام مراحل اکسپرس اینتری راهنمایی می نماید.

پناهندگی کانادا

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق کار و اخذ ویزای کاری می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

از موارد دیگری که می توان جایگزین پناهندگی در کانادا نمود، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. جهت سرمایه گذاری در کانادا از روش های بسیاری مانند ثبت شرکت، خرید ملک، کار آفرینی، خرید اوراق قرضه و... می توان اقدام به سرمایه گذاری کرد. در صورتی که بخواهید اقامت خود را از یکی از روش های سرمایه گذاری بدست آورید باید روشی را انتخاب نمایید که منجر به اخذ اقامت گردد چرا که برخی از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت برای فرد متقاضی نخواهد شد. در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا می توانید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید چرا که با ثبت شرکت در کانادا می توانید درخواست اقامت نمایید اما روش هایی مانند خرید ملک و خرید اوراق قرضه منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

تولد در کانادا می تواند یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور باشد چرا که با توجه به اینکه کشور کانادا سیستم خاک دارد، در صورتی که فرزندی در خاک کشور کانادا متولد شود می تواند اقامت و سپس تابعیت کانادا را به دست آورد. نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که تولد فرزند در خاک کانادا منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای والدین نخواهد شد. البته در صورت وجود شرایطی و با رسیدن فرزند به یک سن خاص این ممکن فراهم خواهد آمد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج در کانادا می تواند یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا باشد اشخاصی که قصد ازدواج در کانادا دارند باید با فردی ازدواج نمایند که دارای تابعیت کانادایی باشد، در این صورت می توانند اقامت و تابعیت خود را از طریق ازدواج اخذ نمایند. برای ازدواج در کانادا شخص باید اثبات نماید که در کانادا همسر وی اسپانسر اوست و توانایی پرداخت هزینه های زندگی را خواهد داشت در این صورت می تواند درخواست ازدواج با فرد مورد نظر خود را مطرح نماید. البته به دلیل بحث ازدواج های صوری، با شدت عمل بسیاری نسبت به ازدواج برخورد می شود و در صورت اقدام غیرقانونی و ازدواج صوری صرفاً به جهت اخذ اقامت کانادا، عواقب نامطلوبی برای طرفین به دنبال دارد.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در نهایت باید گفت امر مهاجرت،  امری حساس است که باید با دانش کافی صورت پذیرد و با توجه به روحیات شخص و شرایط خاص وی، مسیر خاص ویژه خود فرد انتخاب شود تا با انتخابی آگاهانه و دقیق، به سوی زندگی بهتر سوق پیدا کنیم. در ویدئوی گام به گام اخذ اقامت شما می توانید هر آنچه جهت مهاجرت نیاز دارید، دریابید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول در زمینه پناهندگی در کانادا 

آیا با پناهندگی در کانادا می توان تابعیت این کشور را اخذ نمود؟
تنها بخش کمی از متقاضیان پناهندگی که مشکل جدی و واقعی برای فرار و ترک کشور خود دارند (جنگ زدگی، خطر مرگ، ...) می توانند در کشور کانادا و سایر کشورها پناهنده شوند و باقی این افراد به اصطلاح دیپورت خواهند شد.

آیا پناهندگی در کانادا روش خوبی محسوب می شود؟
خیر. بدلیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا، خطرات مسیر، دشواری زندگی در کمپ، تضمینی نبودن قبولی درخواست پناهندگی و وجود روش های جایگزین، روش پناهندگی در کانادا به هیچ وجه توصیه نمی شود.

آیا کشور کانادا جزو پذیرندگان کنوانسیون ژنو محسوب می شود؟
بله. کشور کانادا جزو کشورهای تابع این کنوانسیون محسوب می شود.

خدمات موسسه ملک پور در باب پناهندگی چیست؟
موسسه ملک پور پناهندگی را روش نادرستی دانسته و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد.


_____________________ سخن پایانی درباره پناهندگی در کانادا _____________________

پناهندگی در کانادا شاید بتواند برای برخی از افراد خاص که واجد شرایط خاص کنوانسیون ژنو می باشند، روشی برای مهاجرت محسوب شود اما قطعا برای همگی افراد روشی درست و منطقی نخواهد بود، چرا که با انتخاب پناهندگی در کانادا، پا در راهی پرخطر گذاشته اید که اطمینان از نتیجه نیز وجود ندارد. مهاجرت به کانادا از روش های قانونی و مطمئنی همچون تحصیل، کار و سرمایه گذاری وجود دارد که می توانید جایگزین پناهندگی در کانادا نمایید. ما در این مقاله سعی نمودیم تا شرایط پناهندگی در کانادا و خطراتی که در این مسیر وجود دارد را بررسی نماییم تا در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید بتوانید با آگاهی بیشتر، بهترین روش مهاجرتی خود را انتخاب نمایید. در این مقاله شرایط پناهندگی در کانادا، بازگشت به ایران بعد از پناهندگی در کانادا و مزایا، هزینه و شرایط پناهندگی در کانادا بررسی شد. مجدداً لازم به ذکر است که موسسه مشاوره ای MIE، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی در کانادا و اخذ ویزای بشر دوستانه کانادا ندارد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی تدوین شده است. در این مقاله شرایط پناهندگی در کانادا و همچنین بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا بررسی شد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید. در قسمت "ثبت پرسش" در انتهای مقاله نیز می توانید نظرات و پرسش های خود را مطرح سازید و ظرف کمتر از 12 ساعت پاسخ آن را دریابید.

امتیاز 4.32 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مآهسون
با سلام و عرض ادب ممنون بابت مقاله خوبتون من تصمیم داشتم از طریق پناهندگی اقدام کنم با پسر عمو و چندتا از دوستانم که بعد آشنایی با آقای دکتر ملک پور و سایت های شما و دیدن ویدیو ها و مقالات ایشان من منصرف شدم اما دو تا از دوستام اقدام کردند الان 8 ماه ترکیه هستن گیر کردند!!! من الان از طریق تحصیل میخوام مهاجرت کنم به کانادا اما مدرک زبان ندارم می توانم اقدام کنم؟؟ و اینکه چه مدارکی باید داشته باشم؟ پیشاپیش ممنونم از پاسخگویتان.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خدمت شما دوست عزیز، ممنون از لطف و توجه شما. امکان مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد و می توانید در کانادا زبان را فراگیرید. اما لازم به ذکر است در صورت ارائه مدرک زبان، شانس ویزای شما به نسبت زیادی افزایش می یابد. جهت اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در کانادا، می توانید مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید. * مانا باشید *
Arfatjan
سلام وستهم نباشید جناب ملک پور من شما را از طریق انستا تلگرام و همه ویب هایتات دنبال میکنم موضوعات مفید را یا آور میشود میشه یی لطف بکنن در باره اسپانسر خصوصی ریفیجی کانادا آیا کدام خبر خوش است در سال2020 و یی لطف یکنن بگن چی پروس دارد چقدر مدت را در بر خواهد گرفت تا انتها سپاس پیشاپیش پیش از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم که مارا دنبال می کنید. در نظر داشته باشید که موسسه ملک پور در خصوص پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد. درخصوص مهاجرت به کانادا هم داشتن اسپانسر یا پیشنهاد شغلی کمک بسیاری به شما می تواند بکند. اما برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی شما می باشیم. موفق باشید
اقبال احمد اعطایی
من برای ادامه تحصیل خود کشور کانادا را انتخاب کردم اما کشور ما افغانستان کشور جنگ زده میباشد و نظر به نداشتن اقتصاد خوب نمی توانم سفر نمایم آیا شما کدام کیس تحصیلی دارید که تمام مصارف به دوش کشور کانادا باشد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، نظام آموزشی کانادا بر پایه پرداخت شهریه می باشد و به طور کلی نمی توانید بدون پرداخت هزینه و داشتن هزینه های زندگی خود به این کشور مهاجرت نمایید مگر اینکه شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید و شانس خود را برای بورسیه یا فاند بررسی نمایید.
محمدیان
با سلام امکانش در مورد پناهندگی کانادا از طریق ترکیه توضیح دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز. در نظر داشته باشید که موسسه ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و بهتر است شرایط خود را جهت استفاده از روش های قانونی با مشاورین موسسه در میان بگذارید تا بهترین مسیر مهاجرتی به شما پیشنهاد گردد.
اقبال احمد اعطایی
من برای ادامه تحصیل خود کشور کانادا را انتخاب کردم اما کشور ما افغانستان کشور جنگ زده میباشد و نظر به نداشتن اقتصاد خوب نمی توانم سفر نمایم آیا شما کدام کیس تحصیلی دارید که تمام مصارف به دوش کشور کانادا باشد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، نظام آموزشی کانادا بر پایه پرداخت شهریه می باشد و به طور کلی نمی توانید بدون پرداخت هزینه و داشتن هزینه های زندگی خود به این کشور مهاجرت نمایید مگر اینکه شرایط تحصیلی خوبی داشته باشید و شانس خود را برای بورسیه یا فاند بررسی نمایید.
مشاوره رایگان