پرستاری کانادا

44 نظر

پرستاری کانادا، اخذ پذیرش پرستاری در کانادا و کار در کانادا در رشته پرستاری، حقوق و درامد پرستار در کانادا و شرایط استخدام پرستار خانگی کانادا و موارد دیگر در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. پرستاری کانادا یکی از پر تقاضاترین رشته ها جهت تحصیل است و متقاضیان تحصیل در این رشته می‌توانند از بازار کار مناسب آن استفاده کرده و پس از اتمام تحصیل پرستاری در کانادا، مشغول به کار شوند. این شرایط کاری برای متقاضیان پرستاری کانادا در دوره های کار و تحصیل همزمان، بسیار مناسب تر بوده و امکان دریافت پیشنهاد و مجوز کاری در حین تحصیل، کسب درآمد بالا و اخذ اقامت کانادا در عرض 3 سال برای آنان فراهم می باشد. موسسه ملک پور (MIE) با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت، آماده کمک به شما در خصوص دریافت ویزای پرستاری کانادا است. بدین منظور شما می‌توانید با شماره تلفن‌های موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاورین متخصص این مؤسسه، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین در صورت امکان می توانید فرم تماس را تکمیل نمایید تا جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان، با شما تماس گرفته شود. در مقاله پیش رو، موضوعات زیر به صورت تخصصی بررسی و تحلیل خواهند شد:

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

تماس با ما

پرستاری کانادا

تخصص پرستاری در کانادا

رشته پرستاری در کشور کانادا شامل تخصص‌های متنوعی می‌شود. در ادامه به بررسی مختصر برخی از تخصص‌های پرستاری در کانادا می‌پردازیم.

 • متخصص پرستاری مراقبت های ویژه

به‌عنوان یک پرستار مراقبت‌های ویژه، کشور کانادا به دنبال تجربه افراد در یک واحد مراقبت‌های ویژه (ICU) است که مراقبت‌هایی را برای بیمارانی با شرایط پزشکی تهدید کننده زندگی ارائه می‌دهد. این پرستاران در بخش مراقبت‌های ویژه یک بیمارستان یا مرکز مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند و از بیمارانی مراقبت می‌کنند که جراحی غیر باز، تصادف، تروما یا نارسایی اندام را تجربه کرده‌اند.

افرادی که با تخصص پرستار مراقبت های ویژه در کانادا می‌توانند حقوقی بین 75000 تا 106000 دلار سالانه داشته باشند.

 • متخصص پرستاری مشاور پرستار

مشاوران پرستاری در کانادا ارزیابی‌هایی را در مورد امکانات پرستاری و بیمارستان انجام می‌دهند و در مورد فعالیت‌ها و وظایف مرتبط با پرستاری و مراقبت‌های بهداشتی شهادت تخصصی ارائه می‌دهند. برخی خوداشتغال هستند، در حالی که برخی دیگر برای شرکت‌های مشاوره، بخش مدیریت ریسک بیمارستان، HMOs و شرکت‌های حقوقی کار می‌کنند.

 یک مشاور پرستار در کانادا می‌تواند سالانه بین 78000 تا 109000 دلار درآمد کسب کند.

 • متخصص پرستاری روانپزشک یا پرستاری سلامت روان (.R.P.N)

پرستار بهداشت روانی یا روانپزشکی مورد توجه ویژه مهاجرت به کانادا در هر دو سطح فدرال و استانی (ایالت / قلمرو) هستند. پرستاران واحد روانپزشکی از بیماران مبتلا به بیماری یا بیماری که منجر به بستری شدن موقت یا طولانی مدت در بیمارستان شده است مراقبت می‌کنند. این متخصصین مسئولیت مراقبت از بیمارانی را دارند که از طریق تعامل اجتماعی و درمان‌های سنتی بهبود می‌یابند.
حقوق پرستار سلامت روان در کانادا به طور میانگین در حدود سالیانه 72717 دلار یا ساعتی 37 دلار است.

 • متخصص پرستاری بهداشت حرفهای

پرستاران بهداشت حرفه‌ای در کانادا برای پیشگیری، بررسی و درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مربوط به محل کار فعالیت می‌کنند.

میانگین حقوق پرستار بهداشت حرفه‌ای در کانادا سالانه 67481 دلار یا ساعتی 35 دلار است.

 • متخصص پرستاری تحقیقاتی

محقق پرستار در کشور کانادا فردی است که تحقیقاتی را در زمینه پرستاری برای بهبود آن انجام می‌دهد. این تخصص از دقیق‌ترین و  ارزش‌ترین‌ تخصص‌ها است، زیرا این پرستاران با تحقیقات و اکتشافاتشان مستقیماً بر زندگی بیماران و کادر پزشکی تأثیر می گذارند. حقوق محققان پرستاری در کانادا جزو بهترین‌ها در سطح دنیا است.

 • متخصص پرستاری بالینی

متخصصان پرستاری بالینی در کانادا در یکی از طیف وسیع از تخصص‌ها مانند اطفال، سالمندان، مراقبت‌های اورژانسی و سرطان شناسی، مراقبت‌های مستقیم را به بیماران ارائه می‌دهند. درآمد پرستاران بالینی در کانادا از نظر پرستاری و پیشرفت شغلی بسیار بالاتر از میانگین است.

میانگین حقوق پرستاران بالینی در کانادا در حدود سالانه  81335 دلار است.

 • متخصص پرستاری A&E

در کانادا، متخصصین پرستاری اورژانس، بررسی و درمان سریعی را برای بیماران در مرحله اولیه بیماری و معمولاً در شرایط تهدیدکننده بحرانی که زندگی آن‌ها در خطر است، انجام می‌دهند. متقاضیان این تخصص باید در بخش حوادث و اورژانس در کشور خود در نقشی معادل بوده باشید.

از مراکز پیشرو در این زمینه تورنتو و ونکوور هستند. در این تخصص معمولاً به دنبال افرادی با مهارت بالا از کشورهای دیگر هستند تا از دانش و اطلاعات گسترده‌تری بهره مند شوند

اگر پرستاری هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید با این تخصص کانادا پذیرای شما است.

 • متخصص پرستار اجتماعی یا پرستار بهداشت عمومی

یک پرستار جامعه ( به عنوان یک پرستار بهداشت عمومی نیز شناخته می شود) به مهارت های بسیار خاصی در سطح کارشناسی ارشد یا مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارد. فرصت‌های مطالعاتی فراوان و سودمندی به ویژه در خارج از مناطق اصلی شهری برای بررسی وجود دارند تا این متخصصین در آن‌‌‌ها فعالیت کنند. متوسط حقوق پرستار جامعه در کانادا 75093 دلار در سال یا 39 دلار در ساعت است.

 • متخصص پرستاری در بخش مراقبت های ویژه

با توجه با اینکه همواره کشور کانادا دنبال گسترش دانش خود و بهبود موقعیت خود به عنوان یکی از بهترین کشورهای ارائه دهنده خدمات پزشکی در جهان است این کشور همیشه یک پرستار مراقبت های ویژه را تحت پوشش قرار می‌دهد. میانگین حقوق پرستار مراقبت های ویژه در کانادا سالانه 77756 دلار در یا ساعتی 41 دلار است.

مراحل معادل سازی مدرک پرستاران در کانادا

به عنوان یک پرستار واجد شرایط بین المللی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، اولین وظیفه شما این است که از تآیید مدارک تحصیلی خود نتیجه مثبتی کسب کنید.

در درجه اول برای تصمیم به مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار باید از یک مؤسسه معتبر در رشته پرستاری مورد تآیید در کشور خود فارغ التحصیل شده باشید. باید در شورای پرستاری کشور خود ثبت نام شده باشید همچنین باید مجوز RN/ماما را هم داشته باشید. و با 2 تا 5 سال تجربه در حرفه پرستاری شانس مهاجرت خود را به کانادا افزایش دهید.

مدرک تحصیلی شما در رشته پرستاری برای تطابق باید در کانادا ارزیابی شود. شما یک ارزیابی اعتبار را از کشور محل اقامت خود انجام خواهید داد. ارزیابی صلاحیت پرستاری توسط مقامات رسمی در کانادا تکمیل می‌شود. ارزیابی اعتبار را توسط خدمات ملی ارزیابی پرستاری یا NNAS دریافت خواهید کرد. در این مرحله، شما باید تصمیم بگیرید که کدام ایالت کانادا را می‌خواهید برای این درخواست انتخاب کنید. علت این انتخاب این است که هر ایالت و استان استانداردهای متفاوتی برای واجد شرایط بودن دارند. آن‌ها حتی نیازهای متفاوتی دارند. بنابراین، اعتبارنامه‌ها با معیارهای مختلف برای نیازهای مختلف ارزیابی می‌شوند.

شرایط پذیرش پرستار در کانادا

هر پرستاری که قصد کار در کانادا را داشته باشد باید واجد شرایط کار به عنوان یک پرستار ثبت شده ( RN ) یا کمک پرستار دارای مجوز/ ثبت شده (LPN/RPN) باشد. برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید در انجمن پرستاران کانادا (CAN) یا شورای نظارت بر کمک پرستاران کانادا (CCPNR) ثبت نام کند. از سوی دیگر از آنجایی که تقاضا برای پرستاران در حال افزایش است، به پرستاران فرصت داده می شود تا به دنبال اقامت دائم یا موقت در کانادا باشند. در کانادا شرایط ثبت نام بر اساس استان ها و مناطق جداگانه تعیین می شود. برای ثبت نام در CNA یا CCPNR، پرستاران ابتدا باید به نهاد نظارتی پرستاری استان یا منطقه ای که مایل به کار هستند درخواست دهند. به طور کلی، برای اینکه متقاضی واجد شرایط ثبت نام به عنوان RN یا LPN باشد، باید شایستگی خود را برای درخواست پرستاری یا کمک پرستاری نشان دهد. برای نشان دادن این موضوع، متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را ترجمه و ارائه دهد. هنگامی که مدارک تحصیلی معادل برنامه های آموزش پرستاری در کانادا باشد، نهاد نظارتی پرستاری سایر الزامات درخواست را بررسی می کند.این الزامات که شرایط پذیرش پرستار در کانادا هستند معمولاً شامل معیارهایی مانند تجربه کاری، شخصیت و اخلاق حرفه ای، مهارت و تسلط بر زبان، عدم برخورداری از سوء سابقه یا سابقه کیفری است.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت پرستاران به کانادا

 

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا

در این مقاله ما سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

بهترین شهر کانادا برای پرستاران

در ادامه برخی دیگر از شهرهایی که در کانادا پذیرش پرستار و کمک پرستار دارند در جدول زیر آمده است:

شهرهای کانادا برای پرستاران و کمک پرستاران

بریتیش کلمبیا

انتاریو

مانیتوبا

جزیره پرنس ادوارد

کبک

ساسکاچوان

آلبرتا

نیوبرانزویک

شرایط پرستار RN در کانادا

Registered nurses یا پرستار RN، پرستارانی هستند که در بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های پرستاری کار می ‌کنند. شرایط پرستار RN در کانادا به این صورت است که معمولاً به صورت شیفتی کار می‌ کنند تا پوشش شبانه ‌روزی ارائه دهند. آنها ممکن است شب ها، آخر هفته ها و تعطیلات کار کنند. همچنین ممکن است آماده خدمت باشند یعنی در حال انجام وظیفه بوده و باید در مدت زمان کوتاهی در دسترس باشند.

آینده شغلی رشته پرستاری در کانادا

این روز ها بیش از پیش بر اهمیت خدمات درمان و کارکنان این پیشه توجه می شود. شغل پرستاری از مشاغل مهم و تاثیر گذار در بهداشت و درمان هر کشوری محسوب می شود. از سوی دیگر سالانه شاهد افزایش تقاضا در این رشته و شغل هستیم. با این حال اداره آمار کار جهانی پیش بینی می کند که تا سال 2028 شغل پرستاری 12 درصد رشد داشته باشد. با این حال از تقاضای زیاد کانادا و استان های این کشور برای پرستاران بومی و بین المللی نیز نمی توان صرفنظر کرد. بسیاری از پرستاران علاقه به کار و مهاجرت به کانادا دارند که باید اشاره کرد که این پیشه امنیت شغلی مناسبی در کشور دارد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پرستار به کانادا

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد امروزه بیش از گذشته شاهد مهاجرت پرستاران به کانادا هستیم. مزایا، تقاضا و بازار کار این پرستاری در کانادا همواره از موقعیت خوبی برخوردار بوده است. ما در این بخش مدارک مورد نیاز مهاجرت پرستار به کانادا را برای شما آورده ایم این مدارک عبارتند از:

 • مدارک شناسایی و هویتی
 • پاسپورت
 • مدارک اموزشی اصل همراه با رو نوشت
 • سوابق تحصیلی
 • ارائه مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه
 • ثبت نام در شورای پرستاری در داخل کشور در حال حاضر انجام می شود، مدارک ثبت نام باید توسط مراجع صدور مجوز ارسال شود.
 • ارائه مدرک زبانIELTS یا  CELBAN
 • کلیه مدارک و گواهی ها باید با ذکر شمار تلفن و رسمی باشد
 • پرداخت مبلغ 650 دلار

بهترین استان های کانادا برای مهاجرت پرستار به کانادا

در حال حاضر تقاضای مشاغل پرستاری در کانادا افزایش یافته است که در آن متخصصان می توانند 20 تا 30 دلار در ساعت درآمد کسب کنند. بهترین استان های کانادا برای مهاجرت پرستار به کانادا عباراتند از:

 • مانیتوبا

مانیتوبا یکی از استان های مرکزی کانادا است و یکی از استان های برتر است که به شدت به پرستار نیاز دارد. گفته می شود به طور متوسط، پرستاران ثبت نام شده 37.11 دلار در ساعت درآمد دارند.

 • نیوبرانزویک

نیوبرانزویک مانند منیتوبا از بهترین استان های کانادا برای مهاجرت پرستاران است. پرستاران می توانند حداقل 28 دلار در ساعت درآمد کسب کنند.

 • نوا اسکوشیا

به دلیل کمبود پرستار، نوا اسکوشیا فارغ التحصیلان پرستاری را استخدام کرده است که بیش از میانگین حقوق این کشور درآمد دارند. اگر فردی دارای مدرک لیسانس در رشته پرستاری باشد، می تواند حدود 38 دلار در ساعت درآمد داشته باشد که 4.5 درصد بیشتر از میانگین ملی است

 • کبک

این استان بستر مناسبی برای شغل پرستاران است. مشاغل پرستاری در این استان می توانند حداقل 20 دلار در ساعت درآمد داشته باشند.

کد مشاغل شغل پرستاری در کانادا

کد مشاغل شغل پرستاری در کانادا NOC 3012 است. در حال حاضر بیش از 4000 شغل پرستاری در کانادا هم برای پرستاران داخلی و هم برای آنهایی که دارای مدارک بین المللی هستند وجود دارد. پرستاری با کد3012 در لیست NOC کانادا قرار دارد. گفتنی است که کانادا بیش از 1 میلیون مهاجر ماهر جدید را طی دو سال آینده می پذیرد که همگی در دسته های مختلف ویزای اقامت دائم می باشند مانند:

 • ویزای کار ماهر فدرال برای پرستاران
 • ویزای نامزدی استانی برای پرستاران NOC 3012 در کانادا

مراحل کار به عنوان پرستار در کانادا

برای اینکه در سمت شغلی پرستاری در کانادا مشغول به کار شوید باید NCLEX را بگذرانید. NCLEX اختصاری National Council Licensure و به معنی آزمون مجوز شورای ملی در کانادا است. NCLEX یک آزمون ملی برای صدور مجوز پرستاری در ایالات متحده و کانادا است. پس از موفقیت در این آزمون مدارک  مورد نیاز مهاجرت پرستاری به کانادا باید ارائه شود. مراحل کار به عنوان پرستار در کانادا شامل موراد زیر است:

 • تحقیق پیرامون انجمن های استانی پرستاران
 • ارزیابی و ارائه مدارک
 • ارسال درخواست برای خدمات ملی ارزیابی پرستاری
 • انتخاب یک گزینه مهاجرت

مزایای پرستاری در کانادا

پرستاری از پرطرفدارین مشاغل جهان است که همواره بازار کار فروان و البته متقاضی زیادی دارد. این شغل ویژگی هایی برجسته ای دارد که از جمله آن  می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امنیت شغلی
 • محیط کار منعطف
 • حقوق بالا
 • انعطاف پذیری
 • مهارت های قابل انتقال
 • فرصت های بی پایان یادگیری
 • رهبری و مدیریت

در ادامه برخی از دلایلی که از مزایای پرستاری در کانادا به شمار می رود آمده است.

 • تقاضا

از سال 2019، کانادا بیش از 17000 نقش شغلی برای پرستاران دارد. گفتنی است که هیئت کنفرانس کانادا برآورد کرده است که تقاضا برای پرستاران در کشورشان در دهه آینده دو برابر خواهد شد.

 • امنیت شغلی

با توجه به تقاضای بالا، پرستاران می توانند انتظار داشته باشند که همیشه وضعیت شغلی خود را حفظ می کنند. کانادا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته و برتر است و پرستاری همیشه با نقش های شغلی متنوع همراه است

 • شغلی قابل احترام و سودمند

شغل پرستاری در کانادا با توجه به تلاش های این پیشه بسیار محترم شمرده می شود و معمولا بالاترین درجه خدمات به آن ها ارائه می شود

 • دستمزدهای بالا

پرستارها در کانادا می توانند سالانه بین 60000 تا 104000 دلار کانادا درآمد کسب کنند. به عنوان یک پرستار ثبت نام شده در کانادا، می توانید سالانه بین 60000 تا 104000 دلار کانادا درآمد کسب کنند. همچنین در صورتی که مهارت های جراحی‌های مانند نوروپاتی، بیماری‌های قلبی عروقی و... آشنایی و تسلط داشته باشند در امد بیشتری خواهند داشت.

 • ساعات کاری منعطف

در کانادا پرستاران می توانند ساعات کاری خود را به صورت پاره وقت یا تمام وقت انتخاب کنند.

 • محدوده کاری وسیع و جهانی

پرستاران کانادا می توانند فرصت های شغلی در جهان نظیر مراقبت های بهداشت خانگی، خانه‌های سالمندان و بیمارستان‌های خیریه برای رسیدگی به بیماران، نیازها، رژیم غذایی، روتین، آلرژی‌ها و غیره هر بیمار را پیگیری کنند.

 • فرصت های یادگیری حرفه ای فراوان

در این شغل مهارت ها و تجربه های پرستاران زیاد شده و همواره فرصت یادگیری و حرفه ای شدن و پیشرفت دارند.

 • محیط کاری متنوع

این شغل تقاضای زیادی دارد و از این رو در محیط های متنوع کاری امکان فعالیت دارد. نظیر خیریه ها، مراقبت از سالمندان و...

هزینه مهاجرت پرستاران به کانادا

بدون شک آمادگی و مهاجرت به هر کشوری امری هزینه بر است که با توجه به نحوه و فرآیند مهاجرت این هزینه مقداری متفاوت خواهد داشت. همان طور که گفته شد مدارک مربوط به رشته پرستاری پرستاران خارجی، توسط NNAS مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. ارزیابی مدارک (توسط NNAS)، 650 دلار کانادا هزینه دارد و اولین مرحله اجباری در تضمین ویزای کانادا و ثبت نام پرستاری شما در کانادا است. با توجه به اینکه این مهاجرت از نوع کاری است 155 دلار نیز باید برای دریافت ویزای کاری کانادا پرداخت کنید.

مهاجرت پرستاران به کانادا بدون مدرک زبان

اگر می‌خواهید به عنوان یک پرستار در کانادا مشغول به کار شوید، باید در زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشید. بنابراین مهاجرت یک پرستار به کشور کانادا بدون داشتن مدرک زبان امکان‌پذیر نمی‌باشد. دو نوع آزمون زبان می‌تواند مهاجرت شما در این زمینه را تأیید کند. آزمون CELBAN –معیار ارزیابی انگلیسی کانادایی برای پرستاران یا آزمون آیلتس – سیستم آزمون بین‌المللی انگلیسی دو آزمون رایج هستند. دریافت نمراتی که در ادامه مشاهده می‌کنید، اثباتی است بر مهارت زبان انگلیسی شما.

 • در آزمون آیلتس لازم است نمرات اسپیکینگ 7، لیسنینگ 7.5، ریدینگ 6.5، رایتینگ 7، کلی 7 را بدست آورید.
 • در آزمون CELBAN لازم است نمرات اسپیکینگ 8، لیسنینگ 10، ریدینگ 8 و رایتینگ 7 را بدست آورید.
 • به یاد داشته باشید که نتایج آزمون انگلیسی باید توسط مقامات آزمون به هیئت پرستاری در کانادا ارسال شود.

حقوق پرستار در کانادا

همانطور که می دانید شغل پرستاری یکی از با ارزش ترین شغل های دنیا است، چرا که پرستاران با مراقبت از افراد و خانواده به اشخاص یک جامعه کمک می کنند به همین علت هم حقوق پرستار در کانادا بسیار متغییر است. کشور کانادا به دلیل مهاجر پذیر بودن، سالانه تعداد  زیادی فرد پرستار را در کشور خود می پذیرد. همانطور که می دانید رشته پرستاری شامل مشاغل زیادی بوده و نمی توان درامد پرستار در کانادا را به صورت دقیق محاسبه کرد؛ اما به صورت کلی میانگین درامد پرستاری در کانادا سالانه 68500 دلار کانادا می باشد که به صورت حقوق ماهانه پرستار در کانادا  5700 دلار کانادا می شود.

انواع پرستار در کانادا

در ابتدا و قبل از بررسی شرایط پرستاری کانادا باید به انواع مختلف پرستار در کانادا اشاره شود. پرستاران در کانادا دارای انواع و درجات مختلفی می باشند. بسته به درجه و مدرک تحصیلی پرستاران، شرایط شغلی متفاوتی برای آنان وجود دارد و درآمد متفاوتی نیز دریافت می نمایند. اطلاع از انواع پرستار در کانادا می تواند در تصمیم متقاضی تحصیل پرستاری کانادا و انتخاب دوره تحصیلی وی مؤثر باشد. در ادامه این بخش، انواع پرستار در کانادا معرفی خواهند شد:

 • پرستار ثبت شده (RN): این پرستاران دارای مدرک لیسانس 4 ساله در کانادا هستند.
 • پرستار ثبت شده عملی (RPN): این پرستاران دوره های 2 الی 3 ساله پرستاری را در ایالات اونتاریو یا کبک گذرانده اند.
 • پرستار ثبت شده عملی (LPN): این پرستاران دوره های 2 الی 3 سال پرستاری را در سایر ایالات گذرانده اند.
 • پرستار ثبت شده روان پزشکی
 • پرستار سلامت روانی
 • پرستار خانگی (نگهداری از فرزندان در منزل): نیاز به تحصیلات دانشگاهی و بیشتر از دیپلم (حتی به مدت 1 سال پس از دیپلم و کاردانی)
 • پرستار متخصص: این پرستاران ثبت شده می باشند که مجوز برخی امور تخصصی تر نظیر تجویز دارو و... را نیز دارند.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کوآپ پرستاری و دستیار بهداشت در کانادا


هزینه زندگی در کانادا

اطلاع از هزینه های زندگی جهت اقدام برای پرستاری کانادا از مهمترین مسائل جهت بررسی و مطالعه می باشد. کانادا کشوری وسیع و بزرگ است که هزینه های زندگی در شهرهای مختلف آن متفاوت بوده و این میزان در شهرهای کوچک، بسیار کمتر از شهرهای اصلی نظیر ونکوور و تورنتو می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیل در کانادا، هزینه های زندگی در این کشور نیز دارای اهمیت زیادی برای علاقمندان به تحصیل پرستاری کانادا می باشد. هرچند تحصیل در دوره های کوآپ پرستای کانادا که توسط برخی از کالج های این کشور برگزار می شود، تقریباً رایگان بوده و با امکان اشتغال در دوره تحصیل و کارآموزی، بخش اعظمی از هزینه زندگی در کانادا نیز قابل تأمین می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کانادا به طور متوسط بین 1000 تا 1500 دلار در ماه می باشد. در جدول ذیل، به برخی از هزینه های زندگی در این کشور اشاره شده است.

 

موارد کالا و خدمات

هزینه ها

تخم مرغ

2 دلار کانادا

پنیر محلی

10 دلار کانادا

سینه مرغ

8.8 دلار کانادا

سیب

2 دلار کانادا

موز

1.7 دلار کانادا

قهوه

3 دلار کانادا

رفت و آمد ماهیانه

70 دلار کانادا

برق، گاز، اینترنت و...

240 دلار کانادا

اجاره مسکن

500 الی 800 دلار

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

متقاضیان تحصیل پرستاری که متأهل بوده و قصد دارند در طول تحصیل پرستاری در کشور کانادا، همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشند، می توانند درخواست ورود خانواده خود را به این کشور داشته باشند. ویزای همراه و الحاق خانواده برای همسر و فرزندان زیر 21 سال که وابسته به پدر و مادر می باشند، صادر می شود. درخواست ویزای همراه در کانادا به دو صورت می باشد:

 1. ویزا همراه عادی که شخص می تواند در کشور کانادا به همراه همسر و فرزندان خود حضور داشته باشد و دوره های تحصیلی را نیز بگذراند.
 2. ویزای کاری (Open work permit) که بر اساس آن، همراه اجازه کار تمام وقت در کشور کانادا را خواهد داشت و می تواند برای هر کارفرما که بخواهد، مشغول به کار شود.

دانشجویان محصل در کالج های برگزارکننده دوره های کوآپ پرستاری کانادا می توانند 1 سال پس از تحصیل در این کشور، یعنی پس از آن که مجوز کار خود را به طور رسمی و پس از دریافت پیشنهاد کاری اخذ نمایند، نسبت به درخواست حضور همراهان خود در کانادا اقدام کنند. البته این اصل به طور کلی وجود دارد که همواره بهتر است که متقاضیان تحصیل پرستاری کانادا، تقاضای الحاق همراهان خود را همزمان با پرونده مهاجرتی خود ارائه ننمایند، چرا که این امر موجب کاهش ریسک رد ویزای آنان می شود.

درامد پرستاری در کانادا

میزان حقوق پرستاران در ایالت های مختلف کانادا، متفاوت است. بسته به میزان نیاز ایالت های مختلف به فارغ التحصیلان رشته پرستاری و کمبود نیرو در این حوزه، ممکن است میزان حقوق پرستاران نیز کمتر یا بیشتر باشد. همانطور که گفته شد پرستاری کانادا دارای انواع متنوعی می باشد و میزان حقوق در هر یک از رشته ها متفاوت می باشد. همچنین میزان حقوق به ازای اشتغال به پرستاری کانادا در بیمارستان های دولتی با میزان حقوق دریافتی در بیمارستان های خصوصی، آسایشگاه ها و مراکز خصوصی متفاوت می باشد. به طور کلی، با توجه به نیاز فراوان کشور کانادا به نیروی کار در رشته پرستاری، این افراد دارای حقوق بهتری نسبت به رشته های دیگر می باشند. به طوری که چنانچه حداقل حقوق در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا، 13 دلار کانادا در ساعت باشد؛ برای فارغ التحصیلان دوره کوآپ پرستاری کانادا در صورت اشتغال در مراکز خصوصی حداقل ساعتی 16 دلار کانادا و در صورت اشتغال در مراکز عمومی و بیمارستان های دولتی، حداقل 20 دلار در ساعت می باشد.

پرستاری کانادا

مرکز فعالیت پرستاری کانادا

میزان حقوق

وزارت امنیت و بهداشت اونتاریو

117.000 دلار در سال

خدمات خون کانادا

120.000 دلار در سال

بیمارستان عمومی یورک شمالی

ساعتی 40 دلار

موسسه خدمات بهداشتی الیزابت

ساعتی 33 دلار

پرستاران استخدام دولت کانادا

ساعتی 39 دلار

سازمان سلامت روانی کانادا

109.000 دلار در سال

همکاران سلامت پریلیوم

35 دلار در ساعت

مرکز سلامت فریزر

76000 دلار در سال

از جمله مزیت های تحصیل پرستاری کانادا در دوره های کوآپ و برخی کالج ها، امکان اشتغال در بیمارستان های دولتی با حقوق بالا می باشد.

دریافت ویزای پرستاری کانادا

روند اخذ ویزا از مهمترین مراحل جهت مهاجرت به کانادا و تحصیل پرستاری در این کشور می باشد. نکته بسیار مهم در خصوص اخذ ویزای پرستاری کانادا، ارائه مستندات و دلایل کافی و منطقی دال بر هدف تحصیل در این کشور می باشد. زمانی که افسر ویزا احساس کند که شخص متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، قصد تحصیل ندارد و دانشجوی واقعی نمی باشد، درخواست ویزای وی را رد می نماید. به همین علت، رعایت برخی موارد برای متقاضیان اخذ ویزا جهت تحصیل پرستاری کانادا الزامی می باشد. مهمترین این موارد رعایت گپ تحصیلی، ارائه صحیح مدارک، انتخاب دوره مناسب جهت پذیرش و ارائه مدرک زبان و تمکن مالی کافی می باشد. شرایط اصلی جهت درخواست ویزای دانشجویی کانادا عبارتند از:

 • پذیرش در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در کانادا
 • تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل و دانشجویی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • شرایط جسمانی مناسب جهت تحصیل
 • مدرک ترک کشور کانادا پس از اتمام تحصیل

شرایط کار پس از تحصیل پرستاری کانادا

یکی از مهمترین مباحث مطرح در پرستاری کانادا، شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در کانادا می باشد. چرا که بسیاری از متقاضیان تحصیل پرستاری در کانادا، خواستار اشتغال در این کشور پس از پایان تحصیلات خود می باشند. یکی از نکات مثبت تحصیل پرستاری کانادا، موقعیت های شغلی بسیار آن پس از تحصیل می باشد. نرخ پایین بیکاری در این کشور، گواه احتمال زیاد دریافت پیشنهاد شغلی در پایان دوره تحصیلی می باشد.

پرستاری کانادا

با توجه به نیاز گسترده کانادا به پرستار، شرایط کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در کانادا بسیار مناسب می باشد. به طوری که افراد در حین تحصیل نیز می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. این فرصت برای دانشجویان دوره های کوآپ بسیار عالی و ویژه است. چرا که این دانشجویان می توانند در حین تحصیل، پیشنهاد شغلی دریافت کرده و پس از 1 سال تحصیل، مجوز کار خود را اخذ نمایند. همچنین دوره های 2 ساله کارآموزی آنان نیز به عنوان سابقه کاری برای این افراد محسوب می شود.

به طور کلی از جمله شرایط تحصیل در کانادا، قانون اقامت پس از تحصیل (PGWP) می باشد که بر اساس آن، دانشجویان فارغ التحصیل از مراکز آموزشی کانادا، در صورتی که دوره تحصیل آنان بیش از 9 ماه باشد، می توانند به میزان مدت تحصیل خود در این کشور حضور داشته و در جستجوی کار باشند.

پرستاری کانادا

شرایط کار پرستار خانگی کانادا

پرستاران خانگی در کانادا، شغل نگهداری کودکان و سالمندان در کانادا و شامل شغل بیبی سیتر(Babysitter) می باشد.

برنامه پرستاران خانگی در کانادا شامل دو کد رشته می باشد:

 • Home Support Worker Pilot با کد رشته 4412
 • Home Child Care Provider Pilot با کد رشته 4411

برنامه پایلوت یا آزمایشی پرستار خانگی کانادا (Home Child Caregiver) برنامه ای است که تا 5 سال به صورت آزمایشی ادامه دارد. پس از گذشت 5 سال این برنامه ممکن است ادامه داشته باشد و تبدیل به یک برنامه دائمی شود و یا ممکن است باز هم تغییراتی داشته باشد. با توجه به قوانین جدید برای پرستاران خانگی در کانادا، اکنون فرصت مناسبی برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا است تا در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. این برنامه برای افرادی که در کانادا سابقه کار ندارند هم شرایطی فراهم کرده است که امکان به دست آوردن اقامت کار و در نهایت اقامت دائم را داشته باشند. در واقع افراد پس از اخذ اقامت کاری و به دست آوردن دو سال سابقه کار می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. برنامه پرستار خانگی کانادا شامل پرستار سالمند در منزل و پرستار کودک در منزل می باشد.

این برنامه از طریق اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای دارای فرزند زیر 18 سال که تمکن مالی لازم برای نگهداری کودک را داشته باشد امکان پذیر است. این پیشنهاد شغلی می بایست تمام وقت و برای سی ساعت کار در هفته باشد. مدرک زبان آیلتس 5 و مدرک دانشگاهی (حتی کاردانی و 1 سال بالاتر از دیپلم) از ضروریات اخذ اقامت کانادا از این طریق می باشد.

وظایف پرستار بچه در کانادا شمال موارد زیر می باشد:

 • نظارت و مراقبت از کودکان در محل کارفرما یا محل زندگی خود
 • انجام امور استحمام، تغذیه و لباس پوشیدن نوزادان و کودکان
 • تعویض پوشک نوزاد
 • وعده های غذایی را برای کودکان برنامه ریزی، آماده و سرو می کند و ممکن است سایر وظایف خانه داری را نیز انجام دهد.
 • طبق دستور کارفرما، نظارت بر فعالیت های کودکان مانند وعده های غذایی و دوره های استراحت نیز ممکن است انجام شود.
 • کودکان را مطابق روش های درخواستی والدین نظم دهد.
 • حمایت از سلامت عاطفی و رشد اجتماعی کودکان.
 • ایجاد محیط امن و سالم در خانه
 • آموزش بهداشت شخصی به کودکان
 • آموزش های متناسب با سن از طریق فعالیت های سازمان یافته مانند بازی ها، کاردستی، خواندن و گردش
 • رساندن کودکان به مدرسه و یا سایر قرارهای ملاقات طبق نظر والدین
 • ممکن است ملزم به ثبت سوابق فعالیت های روزمره و اطلاعات بهداشتی در مورد هر کودک باشد.

از مهمترین نکات در زمینه کار پرستاران خانگی کانادا این است که پرستاران خارجی برای کار در کانادا پس از ورود به این کشور می بایست مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کرده و اجازه کار به عنوان پرستار را به دست آورند. پرستاران پس از ارزیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان مربوطه، می بایست در آزمونی شرکت کرده و در صورتی قبولی در آزمون و طی دوره های کارورزی، اجازه کار به عنوان پرستار را دریافت می کنند.

در مورد حقوق و مزایای پرستاران خانگی کانادا می توان گفت که متوسط حقوق ارائه دهنده خدمات مراقبت از کودکان در خانه در کانادا  28470 دلار در سال است. بیشترین حقوق در این شغل برای کارگران با تجربه نیز سالانه  31200 دلار گزارش شده است.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پرستاران خانگی در کانادا


اخذ اقامت از طریق پرستاری در کانادا

برای متقاضیانی که در کانادا تحصیل کرده و دوره پرستاری کانادا را گذرانده اند، روش های سریعتری برای اخذ اقامت دائم این افراد وجود دارد. اکثر پرستاران در زمان تحصیل و پس از آن مشغول به کار شده و از سابقه کار و مدرک تحصیلی کانادایی برخوردار می شوند. در این حال می توانند با توجه به امتیازات زیادی که این افراد در روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) کانادا بدست می آورند، می توانند با ارائه مدرک زبان مناسب و تقویت سایر عوامل امتیازآور در سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry)، اقامت دائم خود را دریافت نمایند. همچنین شخصی که با این روش وارد کانادا می شود، می تواند از امتیاز پیشنهاد شغلی نیز استفاده نماید. چرا که عموماً پرستاران در اتمام دوره تحصیلی خود، از مؤسسات و مراکز مختلف، پیشنهاد شغلی دریافت کرده و می توانند در روش اسکیل ورکر و برنامه اکسپرس اینتری کسب امتیاز نمایند. نکته قابل توجه، ضرورت معادل سازی مدرک تحصیلی افرادی می باشد که مدرک تحصیلی پرستاری خود را در کشورهای دیگر اخذ نموده اند. دانشجویانی که در دوره های 3 ساله کوآپ پرستاری کانادا شرکت می نمایند، می توانند از پایان سال سوم، اقامت دائم خود را برای این کشور دریافت نمایند. این روش، یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت کانادا می باشد. کد شغلی (NOC) ثبت شده پرستاران در کانادا، 3012 می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه شرایط لازم جهت اقدام پرستاران برای مهاجرت به کانادا

به منظور اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر می توانید ویدئو آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا را تهیه فرموده و با سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری که مبنای این روش می باشد، بیشتر آشنا شوید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستاری کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سؤالات متداول

انواع پرستاری در کانادا را نام ببرید؟

پرستار ثبت شده (دارای مدرک لیسانس 4 ساله)، پرستار ثبت شده عملی (دوره 2-3 ساله پرستاری در انتاریو و کبک یا سایر ایالات)، پرستار ثبت شده روان پزشکی، پرستار سلامت روانی، پرستار خانگی (نگهداری فرزند در خانه) و پرستار متخصص (دارای مجوز تجویز دارو و...)

مقاطع و دوره های تحصیل پرستاری در کانادا کدامند؟

لیسانس علوم پرستاری، فوق لیسانس پرستاری، دوره کوآپ پرستاری، دستیار مراقبت های بهداشتی و دوره پیشرفته برای پرستاران دارای مجوز عملی 

آیا تحصیل پرستاری در کانادا نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد؟

خیر؛ به طور معمول برای ورود به رشته پرستاری در مقاطع مختلف، آزمون خاصی وجود ندارد و متقاضی بایستی از معدل و نمرات مناسب در دروس مربوطه برخوردار باشد. اما برای ورود به دوره فوق لیسانس پرستاری در برخی دانشگاه ها، نیاز به شرکت در آزمونی است که توسط سازمان پرستاری کانادا برگزار می شود.

شرایط کار در کانادا برای پرستارانی که مدرک تحصیلی خود را خارج از کانادا گرفته اند چگونه است؟

افرادی که مدرک تحصیلی پرستاری از دانشگاه یا کالج های خارج از کانادا گرفته اند برای کار در کانادا بایستی در آزمون مربوطه شرکت نمایند.

شرایط استخدام پرستار خانگی در کانادا چیست؟

علاوه بر داشتن پیشنهاد کار تمام وقت از خانواده ای در کانادا که فرزند زیر 18 سال دارد، مدرک تحصیلی مرتبط بالاتر از دیپلم و حداقل دو سال سابقه کار از اصلی ترین شرایط استخدام پرستار خانگی در کانادا است.

هزینه تحصیل دوره های پرستاری در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل دوره های پرستاری در ایالات و دانشگاه های مختلف کانادا و بسته به طول دوره و نوع آن متفاوت است. عموماً هزینه تحصیل دوره های پزشکی و بهداشت از 14 هزار دلار کانادا شروع شده و تا 30 هزار دلار کانادا متغیر است.

 سخن پایانی 

پرستاری کانادا، شرایط تحصیل و کار در رشته پرستاری مانند بورسیه و ویزای پرستاری در کانادا، حقوق و درامد پرستار در کانادا و شرایط استخدام پرستار خانگی کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. دوره های کوآپ پرستاری کانادا، یکی از دوره های تحصیلی در کشور کانادا می باشد که به عنوان سریع ترین روش اخذ اقامت برای این کشور محسوب می شود. به علت تقاضای زیاد بازار کار، فرصت های شغلی فراوانی پیش روی فارغ التحصیلان دوره های کوآپ پرستاری کانادا وجود دارد که تضمین شده بوده و در عرض 1 سال، منجر به دریافت پیشنهاد کاری و اخذ مجوز کار در کانادا می شود. بنابراین تحصیل پرستاری کانادا، روشی مطمئن جهت ورود به بازار کار کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت، برخورداری از مشاوران عضو شورای قانون گذاری اداره مهاجرت کانادا (ICCRC)، آماده ارائه بهترین خدمات در خصوص کار پرستاری کانادا می باشد. این موسسه از طریق همکاری با وکلای برجسته کانادایی و همچنین تسلط بر قوانین مهاجرتی این کشور در زمینه های مختلف، موفقیت شما در زمینه اخذ مجوز تحصیل پرستاری در کانادا را تضمین می نماید. به منظور بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی مختلف استفاده نمایید. از جمله پل های ارتباطی با موسسه ملک پور، تماس تلفنی می باشد که در این صورت می توانید از مشاوران متخصص این مجموعه، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. روش دیگر، ثبت اطلاعات خود از طریق تکمیل فرم تماس می باشد. در این صورت، مشاوران ما با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان عرضه خواهند کرد. در انتهای این بخش و در قسمت "ثبت پرسش" همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

امتیاز 4.47 از 5 ( 39 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
احمد یوسفی
مقاله از تمامی مقالات پرستاری رو نت کامل تر بود دست گلتون درد نکنه. در خصوص پرستاری کانادا اگه با لیسانس رشته ای مثل زیست بخوایم پرستاری از اول بخونیم قبول میکنن یا نه .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از حسن توجه شما دوست عزیز. تحصیل پرستاری در صورتی که گپ تحصیلی بالا نداشته باشید و سن شما زیر 25 سال باشد، امکان پذیر است. شرایط خود را با کارشناسان در میان گذاشته و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمایید. * مانا باشید *
Sahahib
سلام من متولد ١٣٧٣/٢/٣١ و داراي ليسانس حسابداري هستم رشته ديپلمم انساني هست آيا شرايط شركت در تحصيل هيچكدام از موارد پرستاري يا پرستاري در منزل را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، جهت تحصیل در شاخه پرستاری احتیاج به سابقه تحصیلی مرتبط بوده و همچنین جهت اقدام از طریق پرستار خانگی نیار به سابقه کار مرتبط و ارائه نامه از کارفرما به عنوان پرستار در منزل دارید. * مانا باشید *
فرهاد احمدی
با عرض سلام و خسته نباشید.من 28سالمه لیسانس پرستاری دارم و دارم برای مدرک زبان اقدام میکنم و احتمالا نمره ی 6 یا 6/5 بگیرم و دو سالم سابقه ی کار دارم که به عنوان پیام اور بهداشت بودم. کدوم راه برای من برای مهاجرت به کانادا ممکن تر و راحت تره؟ ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه پرستار هستید و مدرک شما باید معادلسازی شود یکی از بهترین روشهای مهاجرت برای شما تحصیل است که از طریق آن اقدام به معادلسازی مدرک در کانادا نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علی علی زاده
سلام ممنون از این مقاله خوبتون ایا روند معادل سازی پرستاران توی کانادا مثل روند معادل سازی پزشکان خیلی خیلی سخت هست یا نه راحت تر قبول میکنن ؟ بعد با پرستاری کانادا میشه از اونجا بعد از چند سال رفت امریکا ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط امتحان و معادلسازی پرستاران در کانادا با پزشکان متفاوت است پزشکان آزمون USLME که سه مرحله ای است را در پیش دارند ولی پرستاران خیر آزمون RN را می گذرانند که ساده تر است. درخصوص جواب دومتان هم بلی شما با داشتن اقامت کانادا می توانید برای کشور امریکا هم اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
شقایق اسدی
باسلام و عرض خسته نباشید آیا دکتری پرستاری معادل پزشک عمومی است؟کسی که در کالج پرستاری درس میخواند در نهایت با گرفتن دکتری پرستاری پزشک خانواده میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیلی متوجه سوال شما نشدم ولی این ها دو رشته متفاوت هستند، پزشکی یک فیلد جدا و پرستاری هم یک فیلد جداست اینها باهم خلط نمی شوند مگر اینکه شما تغییر رشته داده باشید. موفق باشید.
رامین دستوری
سلام، ممنون از مقاله پرستاری کانادا، بسیار کامل بود مخصوصا ویدئو ها. یک سوالی در خصوص پرستاری از کودکان داشتم. من شرایط لازم و تجربه کاری دارم ولی کسی را در کانادا ندارم که فرزند داشته باشد. شما می توانید پیشنهاد شغلی برای من اخذ نمایید؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه ارسال پیشنهاد شغلی شرایط و خاص و ویژه خود دارد و باید از طریق خود کارفرما یا کاریابی های بین المللی صورت بپذیرد ما در زمینه کاریابی به صورت موارد خاص و چند بار در سال اقدام میکنیم. موفق باشید
مهلا رادمهر
با سلام وخسته نباشید . من دانشجوی رشته ی زبان انگلیسی هستم و سه یا چهار ترم دیگه مدرک لیسانسم رو میگیرم همچنین از بچگی به کلاس زبان می رفتم و امسال مدرک زبانم رو میگیرم . نمرات زبانم هم در دوره ی دبیرستان خوب بوده با این حساب ایا بازم لازم است که من با توجه بع اینکه لیسانس زبان هم میگیرم بازم ایلس داشته باشم ؟ همچنین من بیست و یک سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز چون شما بالای 18 سال هستید یکی از مدارکی که باید ارائه بدهید نمره زبان آیلتس البته برخی رشته ها و دانشگاه ها نیاز به مدرک زبان ندارند و با یک مصاحبه هم شما می توانید پذیرش دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهراد بختیاری
سلام. ممنون از شما بابت مقاله خوبتون. پسر من با 21 سال سن داشنجوی پرستاری دانشگاه تهران هست و جزو نفرات برتر دانشگاه هم به شمار میره. زبان و نمراتش خیلی خوب هست. میخواستم بدونم با این شرایط میتونه برای پذیرش تحصیل پرستاری یا پزشکی در کانادا اقدام کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل پزشکی در کشور کانادا نیازمند این که که ایشان یک لیسان در رشته های علوم پایه بگیرند و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایند. و ترجیحاً هم این لیسانس باید کانادایی باشد. سن فرزند شما مناسب است و می تواند برای لیسانس کانادا اقدام نمایدهمچنین کالج هایی هم در کشور کانادا هستند که فرزند شما با آموزشهای 1 تا 2 ساله می تواند وارد بازار کار پرستاری شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهدی
سلام من متولد ۷۸ هستم ۳ روزه که سربازیم تمام شده و برگشتم میشه راهنماییم کنی مسیر کلی من برای مهاجرت به کانادا چطوریه؟ اول باید چکار کنم بعد چکار و بعد چکار اینطور مدرکم دیپلم تجربی نظام قدیمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی که دارید یکی از بهترین راه ها برای شما می تواند تحصیل در کانادا باشد که شما پس از آموزش می توانید وارد بازار کار کانادا هم بشوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
Parsa
سلام در آمد کوآپ با مثلا RN چقدر فرق میکنه. واین که تامین شغلی هاش چه فرقی داره و ادامه ی تحصیل برای کسی که کوآپ میگیره چه جوریه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب درامد کوآپ بسته به دانشگاه کاملا متفاوت می باشد و اصلا نمیتوتن پیش بینی کرد که درآمد RN بیشتر است یا کواپ در هر دو صورت شانس کاریابی یابی شما پس از اتمام دوره به جهت کسب تجربه عملی بالا خواهد بود.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 20 سالم هست دیپلم دارم و میخوام توی رشته پرستاری درس بخونم هزینه تحصیل و شرایط تحصیل به چه صورته ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام هزینه تحصیل در کانادا بطور متوسط سالی ۱۴ تا ۱۷ هزار دلار
ARMAN
سلام من بیست سال سن دارم و مدرک لیسانس پرستاری دارم اگر برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کنم چقدر طول میکشد تا مدرک بگیرم و میتوانم همراه با درس خواندن در کانادا کارهم بکنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله میشه مدرکتون رو معادل سازی کنید و حین تحصیل اجازه کار دارید برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
رضا
سلام من دیپلم زیست با معدل کل۱۶:۵۰دارم و توانایی پرداخت یکجای شهریه هم دارم و از لحاظ مسکن هم مشکلی ندارم فقط مدرک زبان ندارم میخواستم ببینم خودشون دوره زبان میذارن یا نه سنم ۱۹ساله و شانسی برای پذیرش و دریافت ویزا دارم یانه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت شما از لحاظ سنی در شرایط مناسبی قرار دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی آیلتس 6 رو حداقل لازمه که ارائه بدید. در صورت نداشتن این مدرک امکان ثبت نام در دوره های زبان یا دوره های University Transfer وجود دارد. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
کامران ناصری
سلام.من لیسانس پرستاری رو دارم و 6سال هم سابقه کاری دارم خواستم بگم آیا میتونم مهاجرت کاری برم کانادا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای کار در کانادا باید ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادلسازی کنید که کشور کانادا برای امر معادلسازی ویزایی در اختیار شما قرار نمی دهد. اما می توانید برای کار در کشورهای آلمان، سوئد و دانمارک اقدام داشته باشید.
هادی کریمی
با سلام من ۲۲ سالمه لیسانس پرستاری دارم میخواستم برای ادامه تحصیل به کانادا برم و تاحالا هم سربازی نرفتم شرایط چطوری از لحاظ مالی هم اوکی هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، ابتدا بهتر است موضوع خروج از کشور را با نظام وظیفه در میان بگذارید تا مشکلی برای این موضوع به وجود نیاید. اما در صورتی که بخواهید در رشته پرستاری مشغول به کار یا تحصیل شوید باید مدرک خود را در کانادا معادلسازی نمایید. برای این منظور ویزایی صادر نمی شود اما راهکارهایی وجود دارد که می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
Erfan
سلام.من امسال کنکور دادم و می‌تونم پرستاری بخونم.می‌خواستم بدونم چطوری فول فاند برای تحصیل پرستاری در کانادا رو اخذ کنم.به غیر از آیلتس،چه شرط و شروطی به طور کلی داره که با یه دید باز پرستاری بخونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای ورود به دانشگاه در رشته پرستاری بهتر است شما ابتدا دوره کالج سپری کنید و داشتن مدرک زبان و هزینه های تحصیل و زندگی از جمله موارد مهم برای دریافت پذیرش و ویزا است. امکان دریافت فاند در مقاطع لیسانس برای دانشجویان به مراتب پایین تر از سایر مقاطع بالاتر است.
فروزان ستوده راد
سلام . پرستارم با ۲۳ سال سابقه کار ۴۸ساله و مدرک زبان ندارم مجردم ایا امکان مهاجرت به کانادا را دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
احسان فرهادی
سلام خسته نباشید من کاردانی فوریت های پزشکی دارم ،میتونم توی کانادا مشغول به کار باشم توی حوزه کاری خودم و شرایطش چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی خود و وضعیت تاهل و ... را میفرمودین ورود از طریق ویزای تحصیلی میتواند گزینه مناسبی باشد با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
اراد سپهری
سلام وقت بخیر.من دانشحوی رشته ی پرستاریم و تمایل دارم بعد از فارغ التخصیلی به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بپرسم بعد از مهاجرت و معادلسازی مدرکم میتونم تغییر رشته بدم و رشته ی پزشکی بخونم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این امکان وجود دارد بهتر بود شرایط سنی تون رو هم میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند
اراد سپهری
۲۳ سالمه و خدمت هم نرفتم.یعنی با رفتن به سربازی و فارغ التحصیلی ۲۷ سالم میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بله میتوانید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
اراد سپهری
۲۳ سالمه و خدمت هم نرفتم.یعنی با رفتن به سربازی و فارغ التحصیلی ۲۷ سالم میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بله میتوانید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
مرتضی
با سلام خواهرزادم ترم ۷ پرستاری هست ، امسال تموم میکنه ، چطوری میتونه به کانادا مهاجرت کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب و مدرک زبان انگلیسی می توانند پذیرش تحصیلی بگیرند. اما در صورت اینکه قصد داشته باشند ویزای کاری بگیرند می توانند برای کشورهایی مانند انگلستان المان اتریش و ... اقدام نمایند.
سیدحسن موسوی
با سلام. بنده در ایران لیسانس اتاق عمل دارم . آیا در کانادا معادل سازی میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله در صورت قبولی در ازمون ها مدرک شما معادلسازی می گردد.
ناشناس
سلام و وقت بخیر .عذر میخوام اینطور که نوشتین یعنی حتی اگه داخل ایران لیسانس پرستاری رو بگیریم و سابقه کار و زبان رو اوکی کنیم بعد آزمون آر ان رو بدیم میتونیم مشغول شیم در کانادا ؟یا با وجود آزمون آر ان باز هم باید در دانشگاه های اونجا تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت قبولی در ازمون های معادلسازی می توانید مشغول به کار گردید.
Nasim N
سلام من مقیم و شهروند سوید هستم و اکنون مشغول گذراندن ترم چهارم رشته پرستاری در کشور سوید هستم و علاقه دارم بقیه ترمها را در کشور کانادا استان بریتیش کلومبیا ادامه دهم. لطف کنید چه شرایتی و چه مدارکی لازم دارم چنانچه امکان پذیر باشد با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر می خواهید انتقالی بگیرید باید نگاه بکنید ببینید که دانشگاهی که در سوئد تحصیل می کنید آیا در کانادا شعبه دارد یا خیر و اینکه از دانشگاه تان کمک بگیرید ببینید برنامه انتقالی دارند به کشور کانادا یا خیر.
سمر شیبانی
ایا راه مستقیمی برای ورود به کانادا برای معادل سازی مدرک پرستاران وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
شما می توانید برای تحصیل و یا سرمایه گذاری وارد این کشور شده و پس از ورود معادلسازی مدارکتان را انجام دهید و ویزایی برای معادلسازی به صورت مستقیم صادر نمی گردد.
پردیس زمانی
سلام وقت بخیر من رشته کمک پرستاری در ایران خوندم برای ارشد میتونم در کشور کانادا پرستاری بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته لیسانس شما می بایست پرستاری باشد. شما می توانید در شاخه های بهداشت و سلامت پذیرش بگیرید.
پردیس احمدی
سلام، من 3 ساله پرستارم و میخوام زبان بخونم، خواستم بدونم شرایط کار برای کانادا بهتره یا آلمان؟ که من زبانشون رو شروع کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر کشور آلمان شرایط آسان تری برای پذیرش و کار پرستاران در نظر دارد و ویزا برای معادلسازی ارائه می نماید اما کانادا ویزایی برای معادلسازی برای کادر درمان صادر نمیکند.
ماریا
سلام، تا چه سنی شانس گرفتن پذیرش برای رشته پرستاری هست در کانادا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد.
فرهام
سلام و عرض ادب من 24 سالمه و پرستار هستم بهترین مسیری که می تونم از طریق اون به کانادا مهاجرت کنم چه روشیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهترین روش برای شما روش تحصیلی می باشد.
سحر
سلام، آیا اگر من با لیسانس پرستاری وارد کانادا شوم، برای کار کردن باید مدرکم رو معادلسازی کنم یا مدرکم رو میپذیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما حتما باید مدرک خود را معادلسازی نمایید تا به شما اجازه کار داده شود.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 34 سالمه لیسانس پرستاری دارم و 5 سال سابقه کار در بیمارستان دولتی را دارم مجرد هستم و ایلتس 6 دارم از نظر شما برای معادلسازی در کانادا شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط سن و سابقه کار شما خوب است اما برای گذراندن دوره معادلسازی باید اقامت داشته باشید و این امر را باید از روش های دیگر پیش ببرید. اما در صورتی که آیلتس 7 داشته باشید می توانید برای کار انگلستان اقدام داشته باشید.
محسن معینی
سلام من پرستار هستم و ۳۱ سالمه و ۶ سال سابقه کار پرستاری دارم چطور میتونم برای پرستاری کانادا اقدام کنم ؟ ارائه مدرک زبان مهمه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارات. در صورتی که شما برای تحصیل بتوانید ویزای تحصیل دریافت کنید، پس از آن می توانید برای شرکت در دوره های پرستاری در کانادا را خواهید داشت.
رحمتی
سلام وقت بخیر بنده کارشناسی پرستاری دارم با ۷ سال سابقه کار ۳۸ سالمه ایا برای ادامه تحصیل میتونم اقدام کنم به کشور کانادا و ارشد بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به گپ تحصیلی که دارید مقداری ریسک ویزا برای شما وجود دارد بهتر است برای کشورهای اقدام کنید که روی سن و گپ تحصیلی حساس نمی‌باشند مانند اتریش فنلاند هلند سوئد دانمارک بلژیک
حسین
سلام، من لیسانس پرستاری دارم، آیا میتونم فوق لیسانس بخونم در کانادا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی شما بایستی بررسی گردد. در صورت داشتن سن مناسب و مدرک زبان امکان اقدام وجود دارد.
سلطانی
سلام وقت بخیر بابت مهاجرت پرستاران به کانادا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید من دانشجوی سال سوم پرستاری هستم امکانش هست با موسسه شما اقدام کنم؟ چه سطح زبانی می‌خواد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان اقدام برای تحصیل در کانادا را خواهید داشت اما در کانادا از ابتدا باید تحصیل خود را آغاز نمایید یا اینکه پس از اتمام تحصیل برای معادلسازی اقدام نمایید.
موسوی
سلام در مورد تحصیل در رشته پرستاری در مقطع فوق لیسانس راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب، گپ تحصیلی پایین و سطح زبان در حد آیلتس ۷ می‌توانید برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید.
نینا
سلام خسته نباشید. اگر توی ایران سال سوم پرستاری باشیم و بخوایم برای تحصیل پرستاری توی کانادا اقدام کنیم، آیا باید از اول شروع کنیم؟ اصلا قابل اقدام هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به دانشگاه مقصد دارد که دروس دانشگاه مبدا را معادل سازی نماید یا خیر
Gohar
سلام خسته نباشید من دو ترم پرستاری در ایران خوندم آیا امکان معادل سازی مدرک وجود داره که ادامه تحصیلاتم رو در کانادا ادامه بدم یا باید از اول بخونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شما بایستی ۴ سال دوره‌های ساینس را در کشور کانادا بگذرانید به همین دلیل بایستی از ابتدا پذیرش تحصیلی بگیرید.
سفیدی
ایا برای معادلسازی پرستاری در کانادا حتما باید انگلیسی رو تا حد خوبی مدرک داشته باشیم؟ بدون مدرک زبان امکان معادلسازی وجود نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن ایلتس ۷ ضروری می باشد.
نادیا حسنی
سلام 23 ساله هستم سال اخر پرستاری در ایران و تمایل دارم در رشته خودم مشغول به کار بشم، راحت ترین روشی که میتونم به کانادا مهاجرت کنم و در رشته خودکم کار کنم چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای روش های تحصیلی و یا نوآفرینی اقدام داشته باشید و پس از دریافت اقامت و معادلسازی در این کشور مشغول به کار شوید.
دریا آبرون
سلام و عرض ارادت آیا برای دوره کوآپ پرستاری کانادا الان امکان اقدام وجود داره و چه شرایطی براش لازمه؟ با دیپلم میشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که سن مناسب و مدرک زبان داشته باشید می‌توانید اقدام کنید بهتر است برای دریافت مشاوره با موسس تماس حاصل نمایید
شیرین
سلام و عرض ادب آیا در صورتی که در ایران تحصیل پرستاری داشته باشیم و بدون سابقه کار میشه برای ادامه تحصیل در همین رشته وارد کانادا شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن حدقل ۱ تا ۲ سال سابقه کاری لازم است.
مژگان عباسی
سلام وقت بخیر آیا با 34 سال سن و لیسانس زیست میشه مستقیما برای پذیرش رشته پرستاری درخواست داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید توسط مشاورین موسسه بررسی شود. میتوانید با شماره 02149196000 تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.
نارگل امیرگل
نمره زبان پی تی ای هم مورد قبول هست برای کانادا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در یک سری موارد بله ولی برای کار و یا تحصیل در زمینه پرستاری در حال حاضر خیر مورد قبول نیست.
مشاوره رایگان