پاسپورت هند

20 دی 1401 3 نظر

پاسپورت هند

در این نوشتار بنا بر این است تا تمام روش ها و مسیرهای منتهی به دریافت پاسپورت هند را به نحو دقیق و جامعی مورد بررسی قرار دهیم. به صورت کلی از شش روش امکان دریافت پاسپورت هند و مهاجرت به این کشور وجود دارد. مسیر مهاجرت و دریافت پاسپورت هند از طریق روش هایی همانند تولد، ازدواج، کار، تحصیل، پناهندگی، سرمایه گذاری میسر می باشد. در این مقاله ما بر آنیم تا تمام 6 مسیر مهاجرتی، شرایط تابعیت هند و زندگی در هند برای ایرانیان را مفصلاً مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است؛ پیش از آن که فردی بتواند درخواست تابعیت و پاسپورت هند را داشته باشد، می بایست در ابتدای امر اقامت دائم این کشور را به دست آورد. برای مهاجرت به هند و دریافت اقامت دائم این کشور تمام مسیرهای موجود را می بایست بررسی نمود. قاعدتاً انتخاب مسیر مناسب و درست برای مهاجرت هر فرد کاملاً وابسته به خصوصیات و شرایط زندگی وی اعم از سن، تحصیلات، بودجه، سرمایه و سایر شرایط او می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اقامت دائم، تابعیت و زندگی در هند برای ایرانیان و یا سایر کشورهای طراز اول در سطح جهانی به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم است تا از طریق تماس تلفنی با موسسه و کارشناسان ما و همچنین کامل کردن فرم تماس بر روی وب سایت موسسه، به صورت رایگان شرایط خود را بررسی نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرند؛

 • اعتبار پاسپورت هند
 • روش های اخذ پاسپورت هند
 • اخذ پاسپورت هند از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت هند از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت هند از طریق تحصیل
 • اخذ پاسپورت هند از طریق کار
 • اخذ پاسپورت هند از طرق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت هند از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در هند
 • مزایا و معایب پاسپورت هند
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت هند
 • سخن پایانی در باب پاسپورت هند

پاسپورت هنداعتبار پاسپورت هند

پیش از مهاجرت به هر کشوری لازم است که از شرایط و هزینه های زندگی در آن کشور، نحوه دریافت اقامت، تابعیت و همچنین شرایط عمومی، اقتصادی و سیاسی کشور مقصد به دقت آگاهی لازم را پیدا نمود. کشور هند با نام رسمی جمهوری هند کشوری واقع در آسیا می باشد و هم مرز کشورهایی نظیر پاکستان و چین است. پایتخت این کشور دهلی و زبان رسمی آن انگلیسی و هندی می باشد. یکی از نکاتی که می بایست برای دریافت پاسپورت هند به آن توجه نمایید؛ اعتبار آن در سطح جهانی می باشد. رتبه پاسپورت هند در مقایسه با سایر کشورها نشان دهنده ارزش آن در میان سایر کشورهای دنیا می باشد. در حال حاضر پاسپورت هند در رتبه 48 در دنیا قرار دارد و در کنار پاسپورت کشورهایی نظیر اردن، الجزایر، جمهوری دومینیکن قرار می گیرد. دارنده پاسپورت هند این امکان را دارد تا به 18 کشور در سطح جهان بدون پاسپورت ورود نماید و برای 33 کشور لازم است که در حین ورود ویزا دریافت نماید و برای 147 کشور در جهان لازم است که پیش از ورود برای دریافت ویزا اقدام نماید.

روش های اخذ پاسپورت هند

به صورت کلی برای دریافت پاسپورت هند و یا مهاجرت به هر کشوری که مد نظر دارید؛ شش روش قانونی وجود دارد. این روش ها عبارت اند از؛ تولد، ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و پناهندگی. در این نوشتار بر آنیم تا تمام مسیرهای موجود را کاملاً مورد بررسی قرار دهیم. شما می توانید پیش از هر گونه اقدام و تصمیم گیری در خصوص مهاجرت که یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی هر فرد محسوب می شود؛ محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید. در این محصول تمام مسیرهای معقول و قانونی موجود در جهان برای امر مهاجرت کاملاً به بهترین و جامع ترین حالت ممکن توسط مدیریت محترم موسسه ملک پور تدریس خواهد شد. با مشاهده این محصول شما می توانید به اندازه یک کارشناس مهاجرتی در عرصه بین الملل صاحب نظر باشید. از شرایط اقامت دائم در هندوستان و یا سایر کشورهای طراز اول جهانی آگاهی کافی پیدا نموده و همچنین وضعیت خود را با شرایط و قوانین حال حاضر دنیا تطبیق داده و بهترین و مناسبترین روش مهاجرتی موجود را برای خود برگزینید.

راهنمای گام به گام اخذ افامت

اخذ پاسپورت هند از طریق تولد

در این قسمت شرایط اخذ پاسپورت هند از طریق تولد را بررسی خواهیم نمود. تابعیت یکی از اصطلاحات رایج حقوق بین ‌الملل خصوصی است که شاید امروزه در اکثر کشورهای جهان از طرف حقوقدانان، معنای واحد و یکسانی برای آن ارائه شده است؛ رابطه سیاسی، حقوقی و معنوی که شخص را به دولت معینی مرتبط می سازد و در نتیجه آن شخص و دولت از حقوق و تکالیف متقابل برخوردار می شوند را تابعیت می نامیم. در این میان کشورها برای اعطای این تابعیت در بدو تولد، از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. برای توضیح این مطلب به صورت مختصر می توان چنین گفت: بر اساس اصل خاک؛ فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد می ‌شود، تابعیت یا شهروندی آن کشور را دریافت می ‌کند. این اصل در مقابل اصل خون قرار می‌گیرد و بیشتر در کشورهای مهاجرپذیر مورد اقبال واقع شده ‌است. اصل خون هم، شیوه ‌ای از اعطای تابعیت است که تحت عنوان آن، تابعیت هر شخص بر اساس تابعیت یک یا هر دوی والدین او تعیین می ‌شود و در واقع انتسابی می باشد. جمهوری هند در اعطای تابعیت از سیستم خون پیروی می کند، این به این معناست که؛ اگر پدر یا مادر فرزند متولد شده پاسپورت هند را داشته باشند به صورت ساده تر تبعه این کشور باشند، فرزند آن ها به صورت خودکار تابعیت و پاسپورت هند را به دست می آورد.

اخذ پاسپورت هند از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های رسیدن به تابعیت و پاسپورت هند البته به صورت غیر مستقیم مسیر تحصیلی می باشد. جالب است بدانید تحصیل در تمامی کشورهای دنیا مستقیماً منتهی به دریافت اقامت دائم و یا تابعیت کشور مقصد نخواهد بود، بلکه دانشجو می بایست پس از اتمام دوره تحصیلی خود وارد بازار کار شود و به عنوان یک انسان مفید در جامعه آن کشور ادغام شود. در این صورت پس از گذشت چند سال (بنا به قوانین مدون آن کشور) امکان درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت آن کشور را خواهد داشت. متقاضی تحصیل در هند با توجه به ارزان بودن شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی بسیار زیاد می باشد. علاوه بر هزینه های معقول تحصیل و زندگی در هند، تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی در تمام رشته ها اعم از پزشکی، مهندسی و گرایش های مرتبط امکان پذیر است. دوره های تحصیلی در این کشور همانند ایران شامل کارشناسی (سه تا پنج سال)، کارشناسی ارشد (یک و نیم تا سه سال) و دکتری (چهار ساله) می باشد. لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان معتبر برای ورود به دانشگاه های این کشور که بسته به مقطع مورد نظر متغیر می باشد، از الزامات است. به طور میانگین هزینه های تحصیل در هند سالیانه حدوداً هزار تا پنج هزار دلار می باشد.

پاسپورت هند

تحصیل در هند

اخذ پاسپورت هند از طریق ازدواج

کشورها در زمینه احوال شخصیه و ازدواج با تبعه خارجی قوانین متفاوتی دارند. در حقوق مدنی ایران به موجب ماده 976 بند 6 مقرر شده است که؛ هر زن تبعه خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند،تابعه ایران محسوب می شود. به موجب این ماده تابعیت زوج به زوجه تحمیل می شود. اما عکس این قضیه صادق نیست. یعنی تابعیت زن به همسر خود منتقل نخواهد شد و مرد تابعیت ایران را تحصیل نمی کند. در جمهوری هند در صورتی اتباع بیگانه می توانند از طریق ازدواج تابعیت این کشور را تحصیل نمایند که پیش از اقدام به ازدواج به مدت یک ماه در این کشور اقامت داشته باشند و این موضوع را بتوان اثبات نمود. تنها از این مسیر متقاضی می تواند توسط ازدواج با یک تبعه هندی درخواست تابعیت و پاسپورت هند را داشته باشد. البته لازم به ذکر است که این درخواست را می تواند پس از گذشت مدت هفت سال از ازدواج و اقامت در این کشور ارائه نماید.  

اخذ پاسپورت هند از طریق کار

جمهوری هند برای اتباع ایرانی به صورت مستقیم ویزای جستجوی کار صادر نخواهد کرد. اما چنان چه فردی بتواند از یک کارفرمای هندی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت نماید تحت شرایطی امکان ورود به این کشور و کار کردن را خواهد داشت. پس از طی مراحل لازم و دریافت پیشنهاد کاری و ورود به این کشور، نیروی کار می تواند پس از گذشت حدوداً هفت تا دوازده سال درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت هند را داشته باشد. شاید لازم باشد توجه شما را به این نکته جلب نماییم که جمهوری هند پس از چین از لحاظ جمعیت در جهان در جایگاه دوم در سطح دنیا قرار دارد. واجدین شرایط برای دریافت کار در این کشور بسیار زیاد می باشد. برای آگاهی از شرایط کار در یک کشور پیش از مهاجرت لازم است که از نرخ بیکاری در کشور مقصد آگاهی داشته باشیم. در جدول زیر نرخ بیکاری در کشور هند در یک بازه زمانی ده ساله را می توانید مشاهده نمایید.

تحصیل در هند

در این قسمت به تعدادی از مشاغل مورد نیاز در کشور هند اشاره خواهیم نمود؛

 

مشاغل مورد نیاز در هند

مهندسین ساختمان، عمران

مهندسین کامپیوتر

مشاغل مرتبط با تجزیه و تحلیل داده، آمار

پزشکان

مشاغل مرتبط با رشته مدیریتی و بازاریابی

مشاورین کسب و کار

اخذ پاسپورت هند از طرق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از مسیرهای قانونی برای رسیدن به پاسپورت هند می باشد. جمهوری هند در سطح جهان در شمار یکی از کشورهای در حال توسعه محسوب خواهد شد. اتباع ایرانی اجازه خرید ملک در این کشور را ندارند. ضمن این که خرید ملک در هند آثار اقامتی برای ایرانیان به همراه نخواهد داشت. در خصوص ثبت شرکت، خرید سهام و اوراق قرضه و سایر مسیرهای سرمایه گذاری نیز باید گفت با توجه به کم ارزش بودن پول رایج این کشور در مقابل دلار و نرخ تورم و شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر هند شاید بهتر باشد کشورهای توسعه یافته و طراز اول در سطح جهان همانند؛ اتریش و کانادا را به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری ایمن انتخاب نمود. لازم به ذکر است که فساد قوه قضاییه و عدم توانایی دولت هند برای کنترل این فساد یکی از مواردی است که سرمایه گذاری می بایست پیش از هر گونه اقدام برای انتقال سرمایه خود به این کشور مد نظر قرار دهد. به صورت کلی در صورتی که سرمایه گذار خارجی مبلغ 1.5 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در این کشور وارد کند و برای حداقل بیست نفر از اتباع هندی اشتغال زایی نماید، پس از هفت سال سکونت و کار کردن در این کشور می تواند برای خود و خانواده درخواست نماید.

اخذ پاسپورت هند از طریق پناهندگی

در ابتدای امر در خصوص اخذ پاسپورت هند و سایر کشورهای جهان از طریق پناهندگی می بایست ذکر نماییم که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی به هیچ کشوری ارائه نداده و نخواهد داد و مطالب نگارش شده صرفاً جهت بالا بردن سطح دانش شما در این زمینه و آگاهی از خطرات این مسیر می باشد. لازم به ذکر است در حالی که متقاضی برای مهاجرت به یک کشور می تواند از مسیرهای قانونی و با حفظ شان و منزلت انسانی خود بهترین انتخاب را داشته باشد؛ پناهندگی پر خطرترین روش برای دریافت اقامت و مهاجرت یک کشور می باشد. جمهوری هند از جمله کشورهایی است که به دلیل عدم عضویت در کنوانسیون حمایت از پناهندگان، هیچ امکانات و حمایتی را در قبال پناه جویان در نظر نگرفته است، همین موضوع این کشور را به یکی از بدترین گزینه ها برای پناه جویان تبدیل می نماید. برای درخواست پناهندگی در هند نیز متقاضی می بایست از طریق تسلیم درخواست خود به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد؛ شرایط اقامت دائم در هندوستان را پیگیری نماید.

پاسپورت هند

هزینه های زندگی در هند

برای دریافت تابعیت و پاسپورت هند لازم است که پیش از هر اقدامی در خصوص هزینه های زندگی در این کشور آگاهی لازم را کسب نمایید. به طور کلی زندگی در هند برای ایرانیان شاید به اندازه زندگی در کشورهای اروپایی چه به لحاظ فرهنگ و چه از نظر موقعیت جغرافیایی و فاصله مکانی خیلی متفاوت با شرایط ایران نباشد. این نوشتار تماماً توسط کارشناسان ما در موسسه ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است و هر گونه کپی برداری و رونوشت از آن با ذکر منبع و بدون ذکر آن؛ غیر قانونی، خلاف عرف و شرع خواهد بود. در ادامه هزینه های زندگی در هند را در قالب دو جدول اعم از هزینه های خورد و خوراک و همچنین هزینه های مرتبط با مسکن تهیه نمودیم. برای محاسبه آسان و مقایسه با شرایط زندگی در کشورهای دیگر مبالغ به دلار محاسبه شده است. به طور کلی هزینه های زندگی در هند بسیار معقول به نظر می رسد. در یک مقیاس کلی هزینه زندگی یک دانشجو با احتساب خورد و خوراک و هزینه های مسکن در یک ماه شاید حدوداً به رقم 500 تا 600 دلار برسد.

 

کالا و خدمات در هند

هزینه به دلار

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

$ 2.17 

مک دونالد

$ 3.96

اینترنت ماهیانه

$ 11.13  

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

$ 0.68

تاکسی (1 کیلومتر)

$ 0.22

بلیط حمل و نقل عمومی (1 طرفه)

$ 0.27

برنج سفید (1 کیلوگرم)

$ 0.72

شیر (1 گالن)

$ 0.68

آب (یک و نیم لیتر)

$ 0.38  

 

هزینه های مربوط به اجاره خانه و خرید ملک در هند در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

هزینه اجاره و خرید ملک در هند

هزینه به دلار

 اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

$ 168.82

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

$ 105.08

خرید آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر (هر متر مربع)

$ 1،351.56    

خرید آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر (هر متر مربع)

$ 696.58

مزایا و معایب پاسپورت هند

اخذ تابعیت و پاسپورت هند قاعدتاً مزایا و معایب مختص به خود را دارد. در این قسمت بر آنیم تا مزایا و معایب دریافت پاسپورت هند را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. از جمله مزایای دریافت پاسپورت هند می توان به ؛ نزدیکی به ایران و امکان رفت و آمد آسان، هزینه های معقول زندگی، شهریه های به نسب پایین تحصیلی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود. همچنین از جمله معایب دریافت تابعیت و پاسپورت هند می توان به؛ لزوم از دست دادن تابعیت فعلی، کم ارزش بودن روپیه هندی در مقابل دلار و یورو و در نتیجه وجود نوسان های مداوم ارزی، تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی، لزوم یادگیری زبان هندی برای دریافت پاسپورت هندی، اعتبار بسیار کم پاسپورت هند در مقایسه با پاسپورت کشورهای اروپایی، عدم وجود تفاوت آنچنانی در مقایسه با رفاه و امکانات موجود در ایران و فساد بسیار گسترده در ادارات دولتی اشاره نمود.

سوالات متداول راجع به پاسپورت هند

✅ آیا دریافت پاسپورت هند برای اتباع ایرانی امکان پذیر است؟

این امکان به صورت مستقیم وجود ندارد. از طریق ازدواج و کار پس از 7 سال امکان درخواست برای پاسپورت هند وجود دارد.

✅ آیا امکان دریافت پاسپورت هند از طریق خرید ملک برای اتباع ایرانی امکان پذیر است؟

خیر. امکان خرید ملک در هند برای اتباع بیگانه وجود ندارد و آثار اقامتی نیز به همراه ندارد.

✅ آیا مهاجرت به هند از طریق کار و دریافت پاسپورت هند امکان پذیر است؟

هند ویزای کار مستقیم صادر نمی کند. در صورت پیدا کردن کارفرما و دریافت جاب آفر مهاجرت کاری به هند امکان پذیر است و پس از 7 سال امکان درخواست برای پاسپورت هند وجود دارد.

✅ دریافت پاسپورت هند از طریق خرید ملک وجود دارد؟

خیر. برای اتباع ایرانی خرید ملک در هند آثار اقامتی به همراه ندارد.  

 

_____________سخن پایانی_____________

شرایط اقامت دائم، تابعیت و زندگی در هند برای ایرانیان و مهم ترین نکات شرایط تابعیت هند را به تفصیل مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم و مزایا و معایب اخذ پاسپورت هند را نیز مورد مطالعه قرار دادیم. هند به عنوان یک کشور خارجی با هزینه های معقول چه از نظر شهریه های دانشگاه و چه هزینه های زندگی برای یک دانشجو برای تحصیل مناسب به نظر می رسد. منتهای مراتب در نهایت هند یک کشور آسیایی توسعه نیافته می باشد که شاید گزینه مناسبی برای مهاجرت به نظر نرسد. مبلغ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور نیز بالا می باشد که در مقایسه با کشورهای اروپایی طراز اول جهانی نظیر اتریش که با مبلغ بسیار کمتری امکان ثبت شرکت در آن وجود دارد، قابل مقایسه نمی باشد. مهاجرت و دریافت پاسپورت هند از طریق ازدواج و کار نیز پس از هفت سال مقدور خواهد بود. ضمن این که شرایط تابعیت هند به این صورت است که این کشور دو تابعیتی را نمی پذیرد. در نتیجه برای دریافت تابعیت و پاسپورت هند شما می بایست حتماً تابعیت پیشین خود را کنار بگذارید. شما می توانید برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کشورهای طراز اول جهانی نظیر؛ اتریش، آلمان، کانادا و... به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نموده و یا از طریق ارتباط تلفنی از مشاوره تلفنی رایگان و تجارب کارشناسان موسسه بهره مند گردید و بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشید. همچنین شما می توانید ذیل این صفحه سوالات و ابهامات خود را با ما در میان بگذارید و به کامل ترین صورت ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 3.93 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نیما رضایی
ممنون از مقاله خوبتون پاسپورت هند را من میخوام از طریق تحصیل در این کشور بگیرم چطوری میتونم درخواست ویزای تحصیلی بدم من ۲۹ سالمه مهندسی آی تی هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما می توانید در مورد دانشگاههای این کشور سرچ کرده و مدارک مورد نیاز را آماده کرده و اپلای بفرمایید. ولی ویزای تحصیلی منجر به اخذ پاسپورت نشده و شما باید ویزا کاری بعد از تحصیل اخذ کنید. سپاس
Amirsharma
سلام.ایاباپاسپورت هند سفر توریستی به اوکراین بدون ویزا هست یا ویزا فرودگاهی تعلق میگیرد ممنون.تاریخ۶,۱۴۰۰
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز شما میتوانید با مطالعه مقالات سایت موسسه ملکپور در مورد پاسپورت هند و یا سفر به اوکراین اطلاعات کامل کسب نمایید https://malekpourmie.net/پاسپورت-هند/amp/ https://malekpourlaw.net/ویزای-توریستی-اوکراین/amp/
Amirsharma
سلام.ایاباپاسپورت هند سفر توریستی به اوکراین بدون ویزا هست یا ویزا فرودگاهی تعلق میگیرد ممنون.تاریخ۶,۱۴۰۰
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز شما میتوانید با مطالعه مقالات سایت موسسه ملکپور در مورد پاسپورت هند و یا سفر به اوکراین اطلاعات کامل کسب نمایید https://malekpourmie.net/پاسپورت-هند/amp/ https://malekpourlaw.net/ویزای-توریستی-اوکراین/amp/
مشاوره رایگان