پاسپورت جمهوری چک

12 اسفند 1401 1 نظر

پاسپورت جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک، روش های دریافت تابعیت جمهوری چک، شهروندی چک و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت چک در مقاله پیش روی شما عزیزان مورد آنالیز و تحلیل تخصصی واقع گردیده است. جمهوری چک اولین کشور از اعضای پیشین کماکان است که مطابق با گزارشات بانک جهانی آمار تحت عنوان کشورهای توسعه ‌یافته واقع شده است. در اینجا لازم می دانیم به این نکته اشاره داشته باشیم که کشور جمهوری چک یکی از بالاترین شاخص های پیشرفت نیروی انسانی را در اروپای شرقی دارا است. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود می توانید به کلیه دفاتر موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید مقالات مرتبط به مهاجرت به جمهوری چک واخذ پاسپورت کشور جمهوری چک را در کلیه سایت های موسسه ملک پور مطالعه نمایید و از فایلهای تصویری مربوطه بهره مند شوید.

در ادامه به مطالب ذیل خواهیم پرداخت:

 • آشنایی با کشور جمهوری چک و پاسپورت آن
 • بررسی اعتبار پاسپورت جمهوری چک
 • شرایط اخذ پاسپورت جمهوری چک
  • از طریق کار
  • از طریق ازدواج
  • از طریق سرمایه گذاری
  • از طریق تولد
  • از طریق تحصیل
  • از طریق پناهندگی
 • مزایا و معایب زندگی در جمهوری چک
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت جمهوری چک
 • پاسپورت جمهوری چک و سخن پایانی

پاسپورت جمهوری چکآشنایی با کشور جمهوری چک و پاسپورت آن

قبل از پرداختن به پاسپورت جمهوری چک و روش های دریافت آن، بهتر است که به ارائه مطالبی جهت آشنایی با کشور جمهوری چک بپردازیم. کشور چک در اروپای مرکزی قرار دارد و از جمله اعضای اتحادیه اروپا حساب می گردد. کشور جمهوری چک در اوایل سال میلادی ۱۹۹۳ و به دنبال تفکیک کشور چکسلواکی سابق بوجود آمد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می گردد. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هند و اروپایی هستند. کشور جمهوری چک به دلیل دارا بودن نیروی کار فوق‌العاده ماهر به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شده است. دامداری و جنگل‌داری نیز در جمهوری چک متداول می باشد. کارخانه ماشین‌سازی اشکودا و کارخانه‌های تولید کریستال کمک بسیاری به اقتصاد آن می‌کند. صنعت گردشگری و طبیعت زیبای این کشور سالانه توریست های بسیاری از سرار دنیا پذیرا می شود. از صادرات جمهوری چک، می‌توان به سنگ آهن و زغال سنگ اشاره نمود. در ادامه، جدولی را مشاهده می نماییم که اطلاعات مختصری را در راستای آشنایی با کشور جمهوری چک نمایش داده است.

 

نام کشور

جمهوری چک

پایتخت

پراگ

جمعیت

10. 230. 060

مساحت

78. 866 کیلومتر مربع

زبان رسمی

زبان چک /چکی

واحد پول

کرون چک (CZK)

 

کشور جمهوری چک از جهات مختلفی می تواند به عنوان مقصد مهاجرتی افراد شناخته شود. برای مثال تحصیل پزشکی در جمهوری چک از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و به همین دلیل افراد بسیاری ممکن است مهاجرت به جمهوری چک را برای تحصیل و ادامه زندگی خود انتخاب نمایند. بالطبع پاسپورت جمهوری چک، ارزش آن، مزایای دریافت پاسپورت جمهوری چک و مدت زمان لازم جهت اخذ آن برای چنین افرادی حائز اهمیت است. در ادامه مقاله به صورت جزئی به موضوع پاسپورت جمهوری چک و شرایط اخذ آن در روش های مختلف پرداخته خواهد شد.

بررسی اعتبار پاسپورت جمهوری چک

جهت تحلیل و آنالیز اعتبار و ارزش جهانی پاسپورت یک کشور یکی از مهم ترین نکات این نکته است که دارندگان پاسپورت کشور مورد نظر امکان سفر بدون ویزا به چه کشورهایی را دارند. کشور جمهوری چک در رتبه پنجم از منظر اعتبار در کنار کشورهایی همچون مجارستان قرار دارد. اشخاصی که از پاسپورت جمهوری چک برخوردار هستند این امکان را دارند که به 114 کشور جهان بدون اخذ ویزا سفر کنند. همانگونه که اشاره کردیم کشور جمهوری چک از نظر اعتبار پاسپورت در جایگاه بسیار خوبی می باشد و از نظر قدرت پاسپورت در رده 5 و جایگاه 26 جهان واقع شده است که رتبه با ارزشی می باشد. در صورتی که تمایل دارید به چک مهاجرت کنید یا از تابعیت جمهوری چک مطلع گردید می توانید جهت کسب اطلاعات جامع از چگونگی اخذ تابعیت جمهوری چک و نحوه دریافت پاسپورت چک و حتی دیگر کشورها، از ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت موسسه ملک پور که در لینک زیر موجود است استفاده نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

شرایط اخذ پاسپورت پاسپورت جمهوری چک

 پاسپورت جمهوری چک را از روش های گوناگونی می توان اخذ نمود. به طور مثال یکی از این روش های اخذ پاسپورت جمهوری چک، از طریق تحصیل می باشد. از طرق دیگر همچون کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی نیز می توان به پاسپورت این کشور دست یافت که بهتر است جهت وکسب اطلاعات بیشتر، در خصوص این روش ها توضیحات جامعتری ارائه دهیم. مقاله که در حال مطالعه آن هستید به وسیله موسسه ملک پور تألیف گردیده و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً و قانوناً حرام می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های اخذ اقامت چک از طریق تحصیل پزشکی می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که از هر روشی بخواهیم اقدام کنیم ابتدا اقامت موقت سپس اقامت دائم و بعد این ها می توان تقاضای پاسپورت داد.

 • از طریق کار

جهت اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق کار، در ابتدا باید ویزای کاری دریافت کرد و بعد از کار و پرداخت بیمه و مالیات و اخذ اقامت دائم به پاسپورت این کشور رسید. جهت رسیدن به این هدف از طریق کار در وهله اول می بایست از طرف یک کارفرما از تبعه جمهوری چک و یا شرکت ثبت شده در کشور چک پیشنهاد شغلی اخذ کرد. برای اخذ پیشنهاد شغلی می بایست رزومه تحصیلی و کاری خویش را به کاریابی ها یا شرکتهای هدف ارسال کرد و با تایید کارفرمای چکی به استخدام شرکت درآمد. در این روش روند بدین ترتیب است که درصورتی فردی از شهروندان چک و در نهایت از اتحادیه اروپا جهت آن جایگاه شغلی پیدا نشد، کارفرمای چکی می تواند با تایید اداره کار و اداره مهاجرت چک اقدام به ارسال جاب آفر نماید تا شخص متقاضی یک قدم به اخذ پاسپورت جمهوری چک نزدیک شود. این روش از روش های بسیار سخت مهاجرت و کسب اقامت کشور جمهوری چک می باشد زیرا در موارد بسیار نادری کارفرما تمایل به استخدام اتباع غیر از اتحادیه اروپا می باشند چون در هر صورت اولویت استخدام با تبعه جمهوری چک و در نهایت شهروند اتحادیه اروپا می باشد. افرادی که در زمینه های شغلی مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک فعالیت دارند، شانس بیشتری جهت کاریابی و دریافت پیشنهاد کاری در این کشور دارند. اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چمک، با مراجعه به وب سایت سفارت این کشور و مطالعه منابع معتبر در این زمینه امکان پذیر است.

پاسپورت جمهوری چک

شرایط کار در جمهوری چک را می توان با ارزیابی نموداری بیکاری این کشور بررسی کرد. در نمودار فوق، نرخ بیکاری کشور جمهوری چک را مشاهده می نمایید. میزان بیکاری کشور جمهوری چک در سال 2018 و همچنین در چند سال اخیر نرخ پایینی می باشد در یکسال اخیر نرخ بیکاری کشور جمهوری چک 2. 07% می باشد که این بدین معناست که این کشور با کمبود نیروی کار مواجه است و شرایط کار در جمهوری چک برای متخصصان مساعد می باشد. در مقاله زیر شما عزیزان می توانید اخذ ویزای کار در جمهوری چک را با کشور اتریش مقایسه نمایید.

پاسپورت جمهوری چک

ویزای کاری اتریش

 • از طریق ازدواج

دریافت پاسپورت جمهوری چک از طریق ازدواج امکان پذیر است. در صورتی که زن و یا مردی از اتباع دیگر کشورها با زن و یا مردی از اتباع کشور جمهوری چک ازدواج نماید می تواند اقامت دائم کشور جمهوری چک را دریافت نماید. البته در ابتدای امر طرفین باید مدارکی جهت اثبات حقیقی بودن این ازدواج ارائه نمایند که شامل مدارکی مبنی بر تجرد طرفین زن و مرد و همچنین دارا بودن پاسپورت معتبر برای هر دو طرف می باشد. معمولاً ازدواج در جمهوری چک در کلیساها و یا شهرداری ها انجام و ثبت می گردد. البته ازدواج می تواند در کشور دیگری نیز انجام شود که در مراحله اول ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت جمهوری چک جهت ارائه درخواست ویزای ازدواج الزامی خواهد بود که پس از وارد شدن به خاک کشور جمهوری چک باید ازدواج طرفین بصورت رسمی ثبت گردد و پس از آن متقاضی اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق ازدواج باید برای دریافت کارت اقامت اقدام کند. به این نکته توجه نمایید که کارت اقامت دائم متقاضی اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق ازدواج، بعد از گذشت 3 سال از تاریخ ازدواج در جمهوری چک و زندگی در کنار یکدیکر صادر می گردد و پس از مدت 5 سال از دریافت کارت اقامت دائم می توانند به جهت دریافت پاسپورت جمهوری چک اقدام کنند.

پاسپورت جمهوری چک

 • از طریق سرمایه گذاری

در این بخش به بررسی نحوه دریافت پاسپورت جمهوری چک از طرق سرمایه گذاری مستقیم می پردازیم. سرمایه گذاری در این کشور می تواند از طرق مختلفی به وقوع بپیوندد به طور مثال ثبت شرکت یا کارآفرینی منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت جمهوری چک می شود. در ابتدا امر جهت شخص متقاضی اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه ویزای 6 ماهه صادر می شود که در غایت امر به مدت دو سال تمدید و با گذشت پنج سال اقامت در کشور جمهوری چک و صورت گرفتن فعالیت های اقتصادی مربوطه می توان تقاضای دریافت اقامت دائم را به اداره مهاجرت این کشور ارائه کرد. پس از دریافت کارت اقامت دائم و گذشت 5 سال از دریافت کارت اقامت دائم می توان درخواست اخذ پاسپورت این کشور را ارائه نموده و موفق به اخذ آن شد. در پروسه سرمایه گذاری در جمهوری چک کارت اقامت دائم برای متقاضی اصلی و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می گردد. متقاضیان اخذ پاسپورت جمهوری چک که در این کشور تحصیل نموده باشند پس از فارغ التحصیلی قادر به تمدید کارت اقامت بعد از پایان تحصیلات خود و استفاده از راه های ثبت شرکت و کارآفرینی خواهد بود. در روش اخذ اقامت دائم و نهایتاً اخذ پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری هزینه دقیقی تعیین نشده است و با توجه به فعالیت اقتصادی مورد نظر میزان سرمایه مورد نیاز متفاوت می باشد اما می توان اینگونه گفت که به منظور ثبت شرکت در کشور جمهوری چک حداقل میزان سرمایه 10. 000 یورو خواهد بود. از جمله الزامات سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک تسلط کامل به زبان چکی می باشد. از جمله عوامل مهم در رابطه با سرمایه گذاری در کشورها توجه به شاخص هایی نظیر نرخ رشد اقتصادی و همچنین نرخ مالیات در این کشورها می باشد که تعیین کننده امنیت سرمایه گذاری در آنها خواهد بود.

در نمودار  شما عزیزان میزان رشد اقتصدی را در کشور جمهوری چک مشاهده می فرمایید. همانگونه که می بینید در نمودار ذیل فراز و نشیب رشد اقتصادی کشور جمهوری چک را از سال 2010 می بینید همانطور که ملاحظه می نمایید در سال2015 به بیشترین میزان خود یعنی 5. 31 درصد و در سال 2017 به نرخ قابل توجهی نسبت به سال های قبل یعنی 29. 4 درصد رسیده است که این دو سال بیشترین نرخ رشد اقتصادی در کشور چک بوده است.

پاسپورت جمهوری چک

 • از طریق تولد

در خصوص اخذ پاسپورت کشور جمهوری چک از طریق تولد ابتدا باید به این مطلب را مد نظر داشت که کشور جمهوری چک از چه اصلی پیروی می نماید؟ قانون اصل خاک یا قانون اصل خون؟ چرا که تعدادی از کشورها نظیر آمریکا و کانادا از قانون خاک پیروی می نمایند بدین معنا می باشد که کودکی که در خاک آمریکا یا کانادا متولد می گردد می تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت نماید، حتی اگر والدینی از اتباع دیگر کشورها داشته باشد، در صورتی که کودکی که در خاک کشورهایی که تابع قوانین اصل خون هستند، متولد شود، حتماً باید والدینی از اتباع همان کشور باشد، می توانند تابعیت کشورهای تابع خون را کسب نمایند. کشور جمهوری چک تابع اصل خون می باشد و در چنانچه کودکی در این کشور متولد شود و والدین وی از اتباع دیگر کشورها را دارا باشند نمی تواند تابعیت و پاسپورت جمهوری چک را دریافت نماید. در این کشور تنها در صورتی که پدر و مادر و یا حداقل یکی از آنها از اتباع کشور جمهوری چک باشند قادر به اخذ پاسپورت جمهوری چک خواهد بود. البته شرایطی نظیر تولد کودکی در کشور جمهوری چک از پدر و مادری مجهول نیز می تواند شامل اخذ تابعیت و پاسپورت جمهوری چک گردد.

 • از طریق تحصیل

از دیگر طرق دریافت پاسپورت جمهوری چک می توان به تحصیل در جمهوری چک و مهاجرت تحصیلی اشاره نمود که شما از این طریق می توانید اقامت دائم و در نهایت پاسپورت جمهوری چک را اخذ نمایید. در ابتدای امر خدمت شما سروران باید عرض کنیم که تحصیل در جمهوری چک خود به تنهایی موجب اخذ پاسپورت جمهوری چک نخواهد شد و بعد از پایان تحصیل و اقامت تحصیلی در جمهوری چک باید در مدت زمان تعیین شده کار مناسبی یافت و مشغول به کار شد. تحصیل در جمهوری چک در همه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر خواهد بود. تحصیل در مقطع کارشناسی در جمهوری چک در بیشتر رشته ها به زبان چکی می باشد و در دانشگاه های خصوصی می توان رشته هایی نظیر مدیریت، و هتل داری و توریسم به زبان انگلیسی تحصیل نمود. لازم به ذکر است افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی در جمهوری چک به زبان انگلیسی دارند می توانند در دانشگاه چالرز چک به این مهم دست یابند و لازم به ذکر است که تحصیل در این دانشگاه مورد تایید کشورهای اروپایی و وزارت بهداشت ایران می باشد.

پاسپورت جمهوری چک

تحصیل پزشکی در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از رشته ها به هر دو زبان انگلیسی و چک موجود می باشد. تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری به دو زبان چکی و انگلیسی می باشد جهت پذیرش و تحصیل در مقطع دکتری حضوری یک سوپروایزر یا استاد راهنما که از قبل با متقاضی تحصیل دکتری در کشور جمهوری چک مصاحبه نموده و تمایل به استفاده از وی در یک پروژه علمی تمایل داشته باشد. همچنین از جمله الزامات تحصیل در مقطع دکتری در کشور جمهوری چک داشتن مدرک زبان با نمره 7 آیلتس خوهد بود. از جمله نکات مثبت در رابطه با تحصیل در کشور جمهوری چک می توان به هزینه پایین تحصیل و همچنین دانشگاههایی با رنک بالا می توان نام برد. همچنین نرخ بیکاری پایین کشور جمهوری چک از عوامل بسیار مهم در انتخاب این کشور به جهت تحصیل خواهد بود چرا که مدت زمان معینی به دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شده در کشور جمهوری چک تعلق می گیرد که می توانند با یافتن کاری مناسب به اقامت کاری دریافت نمایند. متقاضیانی که به زبان چک تسلط کافی داشته باشند در زمینه کاریابی بسیار موفق تر خواهند بود. همچنین می توان با تسلط به زبان چک با شرکت در آزمون های پزشکی شرکت نمایند و با قبولی در این آزمون های در دانشگاهها به صورت رایگان به تحصیل پزشکی در کشور جمهوری چک پرداخت.

در ادامه به معرفی دانشگاههای مطرح کشور جمهوری چک خواهیم پرداخت.

 • Czech Technical University
 • Charles University
 • Masaryk University
 • Palacký University
 • Czech Technical University
 • University of Economics

پاسپورت جمهوری چک

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

 • از طریق پناهندگی

پناهندگی از سخت ترین و دشوارترین راههای مهاجرت به کشورها می باشد. برای مهاجرت می توان از طرق قانونی اقدام نمود و برای هر شخصی راهی وجود دارد. موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی نخواهد داشت و اطلاعاتی در این زمینه ارائه نمی نماید. پناهنده به فردی گفته می شود که از نظر جانی در کشور خود یا کشور مبدا در معرض خطر باشد و امکان زندگی را در کشور خود بنا به دلایل مختلف مانند عضویت در گروه های خاص، داشتن اعتقاداتی خاص و... را ندارد. لازم به ذکر است کشور جمهوری چک عضو کنوانسیون ژنو می باشد اما هیچ گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی ندارد و پناهنده نمی پذیرد.

مزایا و معایب زندگی در جمهوری چک

در صورت تمایل به مهاجرت به جمهوری چک و اخذ پاسپورت جمهوری چک به این مطلب توجه داشته باشید که بهترین مسیر برای مهاجرت به جمهوری چک مهاجرت تحصیلی می باشد که می تواند در انتها با یافتن کار مناسب منجر به اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت جمهوری چک گردد. برای کسب اطلاعات کامل در زمینه تحصیل در جمهوری چک می توانید از مشاوره کارشناسان و مشاوران متخصص در امر مهاجرت موسسه ملک پور استفاده نمایید. مشاوران زبده موسسه ملک پور می توانند به در راستای اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک کمک نمایند. چنانچه علاقمند به دریافت پاسپورت جمهوری چک هستید باید راه ها و مسیرهای قانونی و قابل دسترس را بشناسید، جمهوری چک با توجه به نرخ پایین بیکاری و شرایط خوب اقامت پس از تحصیل برای افرادی که دانش کامل در زبان چکی دارند، کشور مناسبی برای افرادی است که علاقمند به مهاجرت تحصیلی هستند و تمایل دارند از این طریق کارت اقامت و پاسپورت جمهوری چک را دریافت کنند. یک وکیل مجرب و آگاه می تواند شما را در دریافت پذیرش از دانشگاه ها و کالج های جمهوری چک و اخذ ویزای تحصیلی این کشور یاری رسانند.


سوالات متداول راجع به پاسپورت جمهوری چک

✅ آیا با تحصیل در جمهوری چک، اجازه کار پس از تحصیل نداریم و نمی توان به ماندن فکر کرد؟

کشور چک اجازه کار پس از تحصیل را برای ۳ ماه به متقاضیان اعطا می کند و دانشجویان فرصت دارند که در این بازه زمانی شغل مناسب را پیدا کنند.

✅ آیا روشی جهت خرید پاسپورت جمهور چک وجود دارد؟

کشور جمهوری چک در این خصوصی قانونی وضع نکرده است؛ در صورت تمایل برای خرید پاسپورت می توانید پاسپورت دیگر کشورها را از جمله قبرس، ترکیه و... از طرق مختلفی خریداری نمایید.

✅ آیا کشور جمهوری چک پس از اتفاقات دهه ۹۰ شمسی با ایران از نظر سیاسی دچار مشکل شده و این امر بر مهاجرت ایرانیان به جمهوری چک تأثیر داشته است؟

به طور کلی نظام سوسیالیست اروپا مطابق با قوانینش عمل می کند و شما را به چشم یک مهاجر می بیند نه سیاست گذار؛ پس در این مورد خیالتان آسوده باشد.

✅ سریع ترین راه برای دریافت پاسپورت جمهوری چک چیست؟

سریع ترین و بهترین راه برای دریافت پاسپورت با توجه به شرایط افراد، متفاوت است. شرایط شما بایستی توسط متخصصین امور مهاجرتی بررسی و مسیر مهاجرت به درستی انتخاب شود تا بتوان به این هدف دست یافت. برنامه ریزی و مشاوره جهت مهاجرت امری حیاتی است.


_____________پاسپورت جمهوری چک و سخن پایانی_____________

پاسپورت جمهوری چک و شرایط مهم جهت اخذ آن نیاز به آگاهی کامل در رابطه با کلیه راه ها و مدارک مورد نیاز دارد که تنها با مشورت با وکیل مهاجرت مجرب در امور بین الملل می توانید به این مهم دست یابید. سالانه بسیاری از درخواست های مبنی بر اخذ اقامت و یا تابعیت از کلیه راههای مهاجرت رد می گردند که همگی به دلیل نبود آشنایی کامل به کلیه بندهای قانونی مهم در امر قوانین مهم کشور ها در رابطه با مهاجرین می باشد. نوع چینش مدارک جهت ارائه درخواست ویزا و طی نمودن درست و بجای کلیه مراحل جهت اخذ ویزاهای مهاجرتی متفاوت از جمله دلایل عمده در شکست بسیاری از پرونده های مهاجرتی می باشد. چنانچه به اقامت اخذ پاسپورت جمهوری چک و دیگر کشورها علاقمند هستید موسسه ملک پور با بهرمندی از وکیل مهاجرت مجرب در امور بین الملل آماده است تا شما سروران را در این امر خطیر و هزینه بر یاری رساند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص پاسپورت جمهوری چک و کشورهای دیگر می توانید با مشاورین متخصص موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در بخش ثبت پرسش وب سایت، سؤالات خود در خصوص پاسپورت جمهوری چک را مطرح فرمایید و پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
فرناز صادقی
با سلام و عرض ادب آیا دریافت پاسپورت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر از این طریق شما نمی توانید پاسپورت بگیرید اما راههای دیگری مثل تحصیل یا کار می تواند منجر به اقامت شما و نهایتاً پاسپورت گردد.
مشاوره رایگان