پاسپورت ترکیه

12 اردیبهشت 1402 30 نظر

پاسپورت ترکیه بر اساس رتبه بندی های جهانی در سال ۲۰۲۳ رتبه 34 را کسب کرده است. شرایط دریافت پاسپورت ترکیه نظیر داشتن تسلط کامل به زبان ترکی، عدم سوءپیشنینه، زندگی به مدت 5 سال، سازگاری با فرهنگ منجر به گذرنامه ای با اعتبار ده ساله می شود و زمانی که گذرنامه منقضی شود، فرد می تواند پاسپورت خود را بدون محدودیت زمانی تمدید کند. از مسیرهای کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، تولد و پناهندگی، مستقیم یا غیر مستقیما می توان این سند را گرفت. می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر با کارشناسان موسسه MIE؛ تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید و با خدمات ما آشنا شوید.

ویدئوی موسسه MIE  در مورد مقایسه کوتاه پاسپورت ترکیه و کارائیب


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه مجموعه ای از موقعیت های مناسب و مزایایی را به افراد می دهد و به همین دلیل است که متقاضیان بسیاری در پی رسیدن به این شرایط می باشند. انواع پاسپورت ترکیه بنا به شرایطی به افراد اعطا می شود و روش هایی که به اخذ گذرنامه ترکیه می انجامد شامل: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و... می شود. برای اطلاع از انواع پاسپورت ترکیه، ادامه مطالب را از دست ندهید.

پاسپورت قرمز یا پاسپورت عمومی

پاسپورت قرمز همان پاسپورتی است که به مردم عادی داده می شود و متقاضیان مهاجرت به ترکیه هم برای اخذ همین نوع پاسپورت تلاش می کنند. پاسپورت قرمز برای افراد بالای 18 سال، اعتبار ده ساله و برای متقاضیان زیر 18 سال، پنج سال اعتبار به دنبال دارد. این پاسپورت برای افرادی صادر می گردد که شامل شرایط دریافت هیچ یک از دیگر پاسپورت ها نباشند. به زبان ترکی به این پاسپورت Bordo pasaport می گویند.

پاسپورت قرمز ترکیه

پاسپورت سبز یا پاسپورت ویژه ترکیه

اعتبار این نوع پاسپورت از مُهر ویژه ای که روی آن زده شده، گرفته می شود و پاسپورت سبز ترکیه تنها به نمایندگان مجلس، کارمندان دولتی و افراد رده بالای دولتی و سیاسی داده می شود. این پاسپورت که به Yeşil pasaport معروف است به دارنده آن اجازه می دهد بدون ویزا به اکثر کشورهای اروپایی، حدود 67 کشور، بدون محدودیت سفر داشته باشند. متقاضی این نوع پاسپورت بر خلاف پاسپورت عمومی نیازی به پرداخت هزینه ای برای گذرنامه نداشته و فقط لازم است 25 یورو برای صدور دفترچه پرداخت نماید.

پاسپورت سبز ترکیه

پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک

دیپلمات های ترک، روسای جمهور گذشته، شهردار، اعضای دیوان عالی عدالت و... مخاطب پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک هستند. همچنین همسر و فرزندان زیر 18 سال افرد دیپلماتیک Siyah pasaport به آنها تعلق میگیرد، اما تنها در صورتی می توانند از این پاسپورت استفاده کنند که به همراه فراد اصلی و نفر دیپلماتی قصد سفر و همراهی را داشته باشند.

پاسپورت مشکی ترکیه

پاسپورت خاکستری یا پاسپورت خدمات ترکیه

افرادی که جزء ماموران دولتی بوده، روزنامه نگاران و همه اشخاص دولتی که برای ماموریت به خارج رفته اند، پاسپورت خاکستری را دریافت می کنند تا بدون نیاز به ویزا، به دیگر کشور ها سفر کنند. این پاسپورت که به Hizmet pasaportu و یا Gri pasaport معروف است اصولا برای کسانی است که:

 • شغل دولتی دارند و به قصد انجام یک ماموریت دولتی از کشور خارج می شوند
 • ورزشکاران ملی ترکیه
 • شهروندان ترکیه ای که برای سازمان های بین المللی که ترکیه عضو آن است کار می کنند
 • کارکنان هلال احمر ترکیه
 • کارمندان انجمن هوانوردی ترکیه
 • همسر و فرزندان زیر 25 سال دارندگان گذرنامه خدمت

پاسپورت خاکستری ترکیه

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه

از مهمترین مواردی که برای اخذ پاسپورت باید به آن توجه کرد میزان اعتبار پاسپورت ترکیه در مقایسه با دیگر کشورها می باشد چرا که اعتبار پاسپورت می‌تواند مشخص نماید شخصی که پاسپورت آن کشور را داراست از چه مزایایی برخوردار خواهد بود. اعتبار پاسپورت ترکیه در ردیف 34 پاسپورت کشورهای دنیا در سطح جهان قرار دارد بنابراین اشخاصی که پاسپورت کشور ترکیه را دارند می توانند:

 • امکان سفر به 69 کشور بدون اخذ ویزا
 • امکان سفر به 50 کشور با ویزای فرودگاهی
 • امکان سفر به 5 کشور دنیا با ویزای الکترونیکی

در صورت داشتن گذرنامه ترکیه برای ورود به 74 کشور شخص متقاضی باید قبل از ورود ویزای خود را اخذ نماید تا امکان ورود به کشور مقصد را داشته باشد.

پاسپورت ترکیهپاسپورت ترکیه

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اعتبار پاسپورت ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

با پاسپورت ترکیه به چند کشور می توان سفر کرد؟

با داشتن پاسپورت ترکیه نیازی نیست که برای سفر به 124 کشور دنیا، تلاشی انجام دهید و با اعتبار پاسپورت ترکیه که در رتبه 34 ام پاسپورت های معتبر جهان قرار دارد، سفر کنید. مدت زمان و شرایط سفر به لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه، کمی متفاوت است که پرداختن به این جزییات بسیار مهم می باشد.

لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه

لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه به همراه مدت اقامت مجاز در جدول ذیل مشاهده می شود.

نام کشور

اعتبار

نام کشور

اعتبار

نام کشور

اعتبار

Andorra

90 روز

Costa Rica

90 روز

South Korea

3 ay

Antigua ve Barbuda

180 روز

Lebanon

90 روز

Georgia

1 yıl

Arjantin

90 روز

Macau

30 روز

Honduras

90 روز

Albania

90 روز

Macedonia

90 روز

Hong Kong

90 روز

Bahamas

-

Maldivs

30 روز

İran

90 روز

Barbados

90 روز

Malezya

90 روز

Jamaica

90 روز

Belarus-White Russia

30 روز

Mauritius

30 روز

Japan

90 روز

Belize

90 روز

Mongolia

30 روز

TRNC

 

Bolivya

90 روز

Moldova

90 روز

Montenegro

90 روز

Bosna-Hersek

90 روز

Nikaragua

90 روز

Qatar

30 روز

Botsvana

-

Niue

30 روز

Kazakhistan

30 روز

Brasil

90 روز

Uzbekistan

30 روز

Kirghizstan

 1 ay

Brunei

30 روز

Palau

Süresiz

Colombia

90 روز

Dominika

21 روز

Panama

6 ay

Kosovo

90 روز

Ekvador

90 روز

Paraguay

90 روز

Singapore

90 روز

El Salvador

90 روز

Peru

90 روز

Syria

90 روز

Fas

90 روز

Sao Tome ve Principe

15 روز

Svaziland

30 روز

Fiji

90 روز

Saint Lucia

6 هفته

Chile

90 روز

Philippines

30 روز

Saint Vincent ve Grenadinler Islands

90 روز

Tayland

30 روز

Filistin

30 روز

The Seychelles

90 روز

Trinidad ve Tobago

30 روز

Guatemala

90 روز

Serbia

90 روز

Tunisia

90 روز

British Virgin Islands

30 روز

Vanuatu

30 روز

Turks ve Caicos Adaları

90 روز

Jordan

90 روز

Venezuela

90 روز

Tuvalu

Süresiz

Uruguay

90 روز

Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları

90 روز

Ukrayna

60 روز

لیست کشورهای با ویزای فرودگاهی

Azerbaijan

30 روز

Comoros

 

Bahrain

15 روز

Madagascar

90 روز

Doğu Timor

30 روز

Samoa

60 روز

Dominican Republic

30 روز

Sri Lanka

30 روز

Indonesia

30 روز

Tanzania

90 روز

Ermenistan

120 روز

Tayvan

30 روز

The Republic of South Africa

30 روز

Togo

 -

Haiti

90 روز

Tonga

31 روز

Iraq

10 روز

Zambiya

30 روز

Kampuchea

30 روز

Umman

30 روز

لیست کشورهای با ویزای الکترونیکی

Fildişi Sahili

 -

Zimbabwean

-

Kenya

-

Mexico

30 روز

Rwanda

 -

Senegal

 -

Tajikistan

60 روز

اعتبار پاسپورت ترکیه برای سفر به کشورهای مختلف

اعتبار پاسپورت یک کشور به معنی معتبر بودن آن پاسپورت برای ورود به سایر کشور ها بدون نیاز به دریافت ویزا می باشد. اعتبار پاسپورت ترکیه برای سفر به کشورهای مختلف، به این صورت است که این پاسپورت در 72 کشور بدون نیاز به دریافت ویزا معتبر می باشد و با این گذرنامه به 47 کشور با ویزای فرودگاهی می توان سفر کرد. در ادامه مقاله توضیحات دقیق تری را در این خصوص خواهید خواند.

سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه 

با محدودیت سفر به آمریکا و اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان، انتخاب یک راه میانبر برای رفتن به آمریکا، اقدام از طریق کشور ترکیه می باشد و سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. در صورتی که کشور ترکیه را به عنوان کشور واسط برای اخذ تابعیت قرار بدهید. ایرانیان می توانند برای اخذ اقامت آمریکا تلاش کرده و به نتیجه برسند که همه اینها منوط به دریافت و استفاده از اعتبار پاسپورت ترکیه و سکونت بدون خروج در این کشور به مدت 6 سال می باشد.

شانس دریافت ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

علاقه مندان ایرانی مهاجرت به آمریکا و اقامت اخذ اقامت این کشور در زمان قرار گرفتن در مراحل و پروسه مختلف اخذ ویزا با محدودیت های روبرو می شوند. اولین محدودیت نبودن سفارت ایالات متحده در کشور ایران می باشد که ناچار متقاضیان برای پیشبرد اهداف خود باید به کشورهای همسایه مانند امارات یا ترکیه مراجعه کنند. از همین رو شاید فکری به وجود آید که اگر پاسپورت ترکیه را به دست آورند در اخذ ویزای آمریکا موفق تر عمل خواهند کرد. با توجه به تغییر ریاست جمهوری کشور آمریکا و عوض شدن قانون و شرایط سخت گیر ایرانی که برای مهاجران ایرانی وجود داشت می توان این گونه برداشت کرد که به جز سفارت کشور آمریکا که در ایران وجود ندارد بقیه مراحل برای اخذ ویزای این کشور دارای شرایط متعادل نسبت به قبل شده است. اما افرادی که می خواهند با پاسپورت کشور ترکیه اقدام به اقامت آمریکا کنند، از آنجایی که سختگیری های کشور آمریکا برای ایرانی های دارای گذرنامه ترکیه کمتر است مخصوصاً برای ویزای کاری، این دسته از افراد شانس بیشتری دارا خواهند بود.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

اگر در کشور ایران درصدد سفر به یکی از کشورهای اروپایی باشید، باید قبل از هر عملی، ویزای آن کشور را اخذ نمایید. اما سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه، به شکلی دیگر پیش خواهد رفت و به دلیل تعامل و توافق ترکیه با اتحادیه اروپا، افراد بدون ویزا می توانند به کشورهای اروپایی از جمله صربستان، اوکراین و قبرس شمالی سفر کنند.

ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه در سالهای اخیر تلاش زیادی داشته تا بتواند خود را عضو اتحادیه اروپا نماید و به پاسپورت شینگن دسترسی پیدا کنند، افرادی که بتوانند به پاسپورت این کشور دست پیدا کنند، بسیار راحت تر می توانند برای دریافت ویزای شینگن اروپا اقدام کنند و در نتیجه به تمام کشورهای عضو شینگن اروپا سفر کنند. اما لازم است بدانید در حال حاضر صرفا ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه قابل دستیابی نیست اما همانطور که در بالا اشاره شد با داشتن گذرنامه ترکیه راه برای رسیدن به ویزای شنگن اروپا ساده تر است.

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا می باشد که شرایط راضی کننده را برای افرادی که در این بخش جهان زندگی میکنند به وجود آورده است. بعضی از افراد به دنبال این هستند که روند دریافت اقامت کشور کانادا را آسان تر کنند. با توجه به محدودیت هایی که کشورهای مختلف جهان برای ایرانی ها در نظر گرفته اند، مسیر دیگر اخذ آسان اقامت ترکیه، این راه میانبر برای متقاضیان ایران وجود دارد که با گرفتن گذرنامه ترکیه مسیر پیش رویشان برای اخذ اقامت کانادا راحت تر جلو رود. افراد جهت ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه راحت تر و با زمان کمتری می توانند برای پروسه مهاجرتی خود اقدام کنند.

سفر به استرالیا با پاسپورت ترکیه

علاقه و زندگی ایده آل در کشور استرالیا بعضی از ایرانیان را بر آن داشت تا همه تلاش خود را برای رسیدن به این کشور و از سرگیری زندگی خود انجام دهند. روش های بسیار مهاجرتی برای کشور استرالیا توسط متقاضیان ایرانی مورد بررسی قرار می گیرد، یکی از آنها از طریق ترکیه خواهد بود. مهاجرت ایرانیان به اکثر کشورهای جهان با توجه به ارتباطات کشور ایران با دیگر کشورهای جهان گاهی با مشکل روبرو می شود و همین امر موجب می گردد تا پروژه مهاجرت افراد گاهی با شکست و یا گذر زمان بسیار زیادی روبرو شود. از همین رو باید در راه های ساده تری برای برای رسیدن به این کشور استفاده کرد. کشور ترکیه چند سال است که مقصد بسیاری از ایرانیان برای اخذ اقامت و سفر انواع سفرها شده است که اتفاقاً راه بسیار ساده برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که خود مزیت بزرگ به شمار می رود چرا که افراد پس از عکس پاسپورت ترکیه حتی اگر نخواستند در این کشور به زندگی بپردازند می‌توانند از این امتیاز استفاده کرده و گذرنامه ترکیه را راه حل مناسب برای مهاجرت به دیگر کشورهای دنیا استفاده نمایند. سفر به استرالیا با پاسپورت ترکیه همه ممنوعیت و محدودیت ها را برای ایرانیان برداشته و آنان می توانند از این طریق به هدف خود برساند.

سفر به انگلیس با پاسپورت ترکیه

زمانی که متقاضیان تصمیم به سفر و مهاجرت به کشور می گیرند اولین شرط در برقراری ارتباط و مراجعه به سفارت آن کشور می باشد. علاقمندان به سفر به انگلیس با توجه به اینکه سفارت این کشور در ایران وجود ندارد نباید از هدف و خواسته خود محروم بمانند. همچنین ممکن است که موانع بسیاری بر سر راه ایرانیان جهت سفر به کشور انگلستان قرار گیرد که همه اینها زمانی قابل حل است که افراد از راه دیگر اقدام کنند. ساده ترین راه این است که ابتدا متقاضیان اقدام به شناسایی قیمت گذرنامه ترکیه کرده و سپس با انتخاب مسیر درست گرفتن گذرنامه ترکیه، همه موانع مهاجرت خود را کنار زنند. سفر به انگلیس با پاسپورت ترکیه دیگر مشکلاتی که ایرانی ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را نخواهد داشت آنها با این مسیر معتبر قادر به رسیدن به کشور انگلستان خواهند بود.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

یکی از روش های سنجش ارزش پاسپورت یک کشور این است که: کدام یک از کشورها پاسپورت این کشور را قبول دارند؟ و بدون نیاز به دریافت ویزا می توانند کدام کشورها کشورها سفر کنند؟ خبر خوش این است که سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است اما باید ویزا اخذ گردد. تقریبا اکثر کشورهای اروپایی بدون ویزا گذرنامه ترکیه را قبول ندارند اما باز هم به دلیل شرایط جهانی پروسه اخذ روادید می تواند راحت تر از پاسپورت ایرانی برای کشورهای اروپایی باشد.

روش های اخذ پاسپورت ترکیه چیست؟

پاسپورت این کشور از روش های مختلفی قابل اخذ می باشد. اشخاصی که قصد گرفتن پاسپورت ترکیه را دارند باید با توجه به شرایط خود بتوانند بهترین روش را برای اخذ پاسپورت انتخاب نمایند. چرا که شرایط هر فرد می تواند در اخذ پاسپورت متفاوت باشد. روش های مختلف مهاجرت به ترکیه جهت اخذ پاسپورت بررسی می گردد، مانند تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی ، ازدواج در ترکیه و همچنین تولد در ترکیه. اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت را دارند باید با توجه به شرایط خود یکی از طرق مهاجرت را انتخاب نمایند تا در نهایت بتوانند به پاسپورت این کشور دست یابند. در ذیل روش های اخذ پاسپورت ترکیه را به طور کامل توضیح می دهیم تا بتوانید در صورت تمایل بهترین روش را برای اخذ پاسپورت انتخاب نمایید.

روش های گرفتن پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه از طریق کار

یکی از روش هایی که می تواند منجر به اخذ پاسپورت ترکیه شود دریافت ویزای کار این کشور است. افرادی که قصد اخذ ویزای ترکیه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایند باید در ابتدا بتوانند یک کارفرما از کشور ترکیه داشته باشند تا بتوانند با دریافت پیشنهاد کاری وارد این کشور شده و به کار مشغول گردند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند مجوز کار در ترکیه را بدست آورد، می تواند برای اقامت کاری نیز اقدام داشته باشد. برای دریافت مجوز کار در ترکیه شخص کارفرما باید در ابتدا به وزارت کار این کشور درخواست خود را مطرح نماید تا در سریع ترین زمان درخواست وی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و شخص متقاضی بتواند مجوز کار خود را از این کشور دریافت نماید. افرادی که موفق به اخذ مجوز کار در ترکیه می شوند باید بدانند که در ابتدا مجوز آنها برای مدت یک سال صادر خواهد شد اما مجوز کار در ترکیه قابلیت تمدید را نیز خواهد داشت که شخص متقاضی در صورت ادامه کار خود در این کشور می‌تواند مجوز کار خود را به مدت 2 سال دیگر تمدید نماید تا بتواند اقامت و سپس تابعیت را نیز بدست آورد. اگر شخص متقاضی کار در ترکیه بتواند برای مدت 8 سال در این کشور مشغول به کار شود پس از گذشت این مدت می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را بدست آورد. جهت گرفتن پاسپورت ترکیه باید در این کشور به مدت 10 سال مشغول به کار شوید و از اقامت دائم خود در این کشور به مدت 10 سال گذشته باشد در این صورت شخص متقاضی می تواند پاسپورت کشور ترکیه را به دست آورد.

بهتر است بدانید افرادی که قصد کار در ترکیه را دارند قبل از اقدام برای کار در این کشور باید به نرخ بیکاری در این کشور توجه نمایند. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه موسسه ملک پور ویزای کار این کشور را توصیه نمی نماید و اشخاصی که قصد کار در کشورهای دیگر را دارند باید کشوری را انتخاب نمایند که نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته باشد تا شانس کاریابی فرد متقاضی نیز بیشتر باشد. در حال حاضر و طبق آخرین آمار سال 2022 نرخ بیکاری در ترکیه حدود 11 درصد مشخص شده است که در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان، اتریش، کانادا و... از نرخ بیکاری بسیار بالایی برخوردار است. نمودار زیر نرخ بیکاری در ترکیه در چند سال اخیر را نشان می دهد:

نمودار نرخ بیکاری در ترکیه

پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه با توجه به نزدیکی آن به ایران می تواند یکی از مقاصد دانشجویان برای تحصیل نیز باشد. با توجه به اینکه برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزا نیست برخی از دانشجویان این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند باید بدانند که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به 2 صورت امکان پذیر است و دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه های خصوصی ترکیه ادامه دهند که البته میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. هزینه زندگی در ترکیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی به مراتب پایین تر از دانشگاه های خصوصی آن می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور از 200 دلار تا 2000 دلار در سال متغیر می باشد که البته بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد و از حدود 8000 دلار در سال آغاز خواهد شد که البته با توجه به مقطع تحصیلی شخص متقاضی نیز می‌تواند تا 20000 دلار در سال متغیر باشد. لیست دانشگاه های برتر ترکیه را در جدول زیر با رتبه جهانی آن ها مشاهده می فرمایید. 

پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه برای اخذ پذیرش تحصیلی در بسیاری از رشته ها دارای آزمون ورودی می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید در ابتدا در آزمون ورودی پذیرفته شوند تا بتوانند برای اخذ پذیرش خود نیز اقدام نمایند. نکته مهمی که باید بدانید این است که با تحصیل در این کشور امکان گرفتن پاسپورت ترکیه وجود ندارد و شخص متقاضی برای اخذ پاسپورت این کشور باید بتواند پس از تحصیل وارد بازار کار این کشور شود و با انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات در این کشور می تواند اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را اخذ نماید. 

قوانین جدید اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه نیز می تواند یکی از روش های مورد توجه جهت گرفتن پاسپورت ترکیه باشد. سرمایه گذاری در ترکیه از روش های متفاوتی امکان پذیر است. در ذیل به روش های سرمایه گذاری در ترکیه اشاره می شود:

 • متقاضیان می توانند با خرید ملک در ترکیه به مبلغ حداقل 400000 دلار آمریکا پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند.
 • شخص متقاضی با انجام سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی به مبلغ 500000 دلار آمریکا و حداقل 3 سال آن را برداشت نکند، می تواند اقامت ترکیه و سپس پاسپورت این کشور را بدست آورد.
 • فرد متقاضی با خرید سهام در ترکیه به مبلغ 500000 دلار آمریکا می تواند درخواست اقامت و در نهایت پاسپورت نماید.
 • فرد متقاضی با خرید اوراق قرضه کشور ترکیه به مبلغ 500000 دلار آمریکا امکان درخواست اقامت و پاسپورت را خواهد داشت.
 • شخص متقاضی با ثبت شرکت در ترکیه و استخدام 50 نفر از شهروندان ترکیه به عنوان نیروی کار امکان اخذ اقامت و سپس پاسپورت را خواهد داشت.

توجه به رشد اقتصادی در کشور مقصد از نکات مهم جهت سرمایه گذاری در کشور خارجی است. نرخ رشد اقتصادی ترکیه در نمودار زیر قابل ملاحظه می باشد:

نمودار رشد اقتصادی ترکیه

 • شرایط جدید اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

دریافت پاسپورت از طریق خرید ملک یکی از آسان ترین مسیرها برای گرفتن پاسپورت در ترکیه است. در این روش مبلغ سرمایه گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است و تا چندی پیش حداقل مبلغ برای این امر 250000 دلار آمریکا بود اما از تاریخ 12 ژوئن 2022 قوانین دریافت پاسپورت از طریق خرید ملک در ترکیه دچار تغییراتی شد که افزایش حداقل مبلغ این طرح به 400000 دلار آمریکا اصلی ترین تغییر ایجاد شده است. در واقع در حال حاضر متقاضی با خرید ملک حداقل به ارزش 400000 دلار می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود پاسپورت را اخذ نماید. متقاضی باید دقت داشته باشد که تا 3 سال اجازه فروش ملک خود را ندارد و باید آن را حفظ کند. مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک نیز یکی از راههای اقامتی است اما منتج به گذرنامه نخواهد شد. جالب است بدانید که کشورهای پرتغال، یونان و اسپانیا در حال حاضر با سرمایه گذاری حدود 250000 تا 350000 یورو به متقاضی، همسر و فرزندان تا سنین بالاتر و حتی پدر و مادر متقاضی اقامت طلایی ارائه می کنند که امکان زندگی و تردد در حوزه شنگن را برای افراد فراهم می کند که بسیار ارزنده است.

نوبت دهی کنسولگری استانبول

این مقاله را از دست ندهید: نوبت دهی کنسولگری استانبول

در این مقاله ما تمام جوانب نوبت دهی کنسولگری استانبول را به شما خواهیم آموخت.

شرایط دریافت پاسپورت ترکیه از طریق تولد فرزند

در برخی کشورها با سیستم خاک به صرف تولد در خاک آن کشور، پاسپورت آن به فرد متولد شده، تعلق می گیرد. در این بخش قصد داریم به تولد در کشور ترکیه و امکان اخذ تابعیت ترکیه از این طریق بپردازیم. با توجه به اینکه 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد: سیستم خون و سیستم خاک که در سیستم خون تولد فرزند در خاک کشور مورد نظر تاثیری بر اخذ تابعیت ندارد. در صورتی که کشوری سیستم خون را دارا باشد اقامت و تابعیت فرزند از والدین به فرزند منتقل می‌شود و تنها در صورتی فرزند می تواند از طریق خاک اقامت را اخذ نماید که والدین وی بدون تابعیت باشند. در کشوری با سیستم خاک فرزند متولد شده در خاک آن کشور، می تواند اقامت و پاسپورت کشور مورد نظر را صرف نظر از تابعیت والدین خود اخذ نماید. ترکیه دارای سیستم خون می باشد و فرزندی که در این کشور متولد شود اقامت و تابعیت را از والدین خود به ارث می برد بنابراین اگر فردی قصد اخذ پاسپورت ترکیه برای فرزند خود داشته باشد، حتی در صورت اقامت در ترکیه، امکان اخذ پاسپورت برای فرزند وی وجود ندارد.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که منجر به گرفتن پاسپورت ترکیه می شود، ازدواج با فردی از اتباع این کشور است. شخصی که از این روش اقدام می نماید باید اثبات نماید که به مدت 3 سال در کنار همسر خود زندگی کرده است، در این صورت می تواند درخواست اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج داشته باشد تا به شخص متقاضی اعطا شود. برای ازدواج با افراد تبعه کشور ترکیه شرایطی وجود دارد مانند اینکه طرفین برای ازدواج باید حداقل دارای 18 سال تمام باشند تا بتوانند ازدواج خود را ثبت نمایند. همچنین اگر شخصی ازدواج قبلی نیز داشته باشد باید اثبات نماید که ازدواج قبلی خود را ملغی نموده است در این صورت می تواند با فرد مورد نظر خود ازدواج نماید و از این طریق پاسپورت را اخذ نماید.

پاسپورت ترکیه از طریق پناهندگی

!!! موسسه ملک پور؛ هیچگونه خدماتی در مورد پناهندگی نداشته و صرفاً این بخش راجع به پناهندگی برای آگاهی شما خوانندگان عزیز نگاشته شده است.

شاید یکی از روش هایی که بتوان گذرنامه ترکیه را اخذ کرد پناهندگی در این کشور باشد اما با توجه به خطراتی که پناهندگی ترکیه و کشورهای دیگر دارد، موسسه ملک پور روش پناهندگی را توصیه نمی نماید. بهتر است بدانید پناهنده به افرادی گفته می شود که در کشور خود مورد آزار و اذیت های زیاد جسمی، روانی، روحی و غیره قرار گرفته باشند، در این صورت می توانند در کشورهای دیگر درخواستی مبنی بر پناهندگی مطرح نمایند.

باید گفت اشخاصی که در ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر درخواست پناهندگی را مطرح می‌نمایند امکان کار و یا حتی تحصیل به صورت قانونی نخواهند داشت و معمولا این اشخاص با مشکلات بسیاری روبه رو خواهند شد که گاه این مشکلات و خطرات برای فرد متقاضی غیر قابل جبران خواهد بود. بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت به ترکیه و گرفتن پاسپورت ترکیه را دارند می توانند از روش های قانونی استفاده نمایند تا بتواند پاسپورت را با روش های قانونی اخذ نمایند.

راهنمای مراحل دریافت پاسپورت ترکیه به صورت گام به گام

قطعا هر آرزو و هدفی برای محقق شدن نیازمند تلاش و کوشش می باشد. علاقه مندان به دریافت گذرنامه ترکیه نیز برای عملی شدن خواسته شان باید مراحل دریافت پاسپورت ترکیه را طی کنند. تلاش برای عبور از مراحل مختلف است که اداره مهاجرت ترکیه را متقاعد می کند که فرد استحقاق دریافت پاسپورت این کشور را دارد یا خیر.

مراحلی که هر فرد موظف به سپری کردن آن می باشد، شامل موارد زیر است:

 • انتخاب بهترین راه برای مهاجرت و دریافت پاسپورت
 • تکمیل مدارک و فرم درخواست
 • دریافت اقامت موقت ترکیه (قبل از رسیدن به اقامت بلند مدت، اقامتی دو ساله به فرد داده می ود تا وضعیت و شرایط وی سنجیده شود)
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز
 • درخواست برای اخذ امتیاز شهروندی و گرفتن پاسپورت (این درخواست از طریق دفاتر پیشخوان دولت در ترکیه امکان پذیر است و درخواست باید توام با تکمیل مدارک و فرم درخواست باشد)

مدت زمان گرفتن پاسپورت ترکیه چقدر است؟

مدت زمان گرفتن پاسپورت ترکیه، بزرگتررین سوال همه متقاضیانی که در این راه قرار دارند، می باشد. مدت گرفتن پاسپورت با توجه به شرایطی همچون نزدیکی با ایران، انعطاف در اعطای پاسپورت، روش های مختلف مهاجرتی و... خیلی به طول نمی انجامد. برای رسیدن به زمان دقیق اخذ پاسپورت این کشور باید به شرایط و نوع رفتار افراد توجه کرد. برای مثال اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری، وابسته به پروسه انجام سرمایه گذاری و اقدامات مربوط به آن می باشد. نقص مدارک و یا تعلل در ارسال آن نیز می تواند موجب تاخیر در اعطای پاسپورت کشور ترکیه باشد. براساس گفته های ذکر شده، نمی توان زمان مشخصی را به عنوان مدت زمان گرفتن پاسپورت ترکیه در نظر گرفت. در واقع این خود متقاضیان می باشند که مدت زمان اخذ پاسپورت را تعیین می نمایند.

مدت اعتبار پاسپورت برای ترکیه

به طور کلی مدت اعتبار اکثر پاسپورت ها در تمام دنیا ۵ سال و در برخی کشور ها 10 ساله می باشد. در واقع پاسپورت مدرک مادام‌العمر مانند شناسنامه و کارت ملی نمی باشد و هر چند سال یکبار باید تمدید شود و پاسپورت جدید تهیه شود. مدت اعتبار پاسپورت ترکیه ۵ ساله می باشد و هر 5 سال یکبار باید تعویض گردد. علت اینکه اعتبار پاسپورت ها پنج سال است این است که تغییرات چهره جدید شما و تغییرات وضعیت زندگی مانند: مجرد بودن یا متاهل بودن و غیره در پاسپورت جدیدتان درج شود.

هزینه و قیمت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت کشور ترکیه در کنار همه شرایط و مراحلی که دارد، دارای هزینه هایی نیز می باشد که بدون پرداخت این هزینه ها، پاسپورت به دست نخواهد آمد. قیمت پاسپورت ترکیه، اصل مهمی در موضوع مورد بحث بوده که دارای ارقام متفاوتی است. برای مثال برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌ گذاری و دریافت پاسپورت، با مبلغ حداقل 250 الی 500 هزار دلار قابل دسترسی است. در این میان هزینه گرفتن شامل هزینه و قیمت پاسپورت ترکیه می باشد که جزییات آن در جدول زیر ذکر شده است:

اعتبار پاسپورت

هزینه (لیر)

پاسپورت با اعتبار 6 ماهه

309

پاسپورت با اعتبار 1 ساله

452

پاسپورت با اعتبار 2 ساله

1048

پاسپورت با اعتبار 3 ساله

1294

پاسپورت با اعتبار 4 ساله

1714

نحوه خرید پاسپورت ترکیه و مدت زمان اخذ آن

یکی از روش های خرید پاسپورت ترکیه، این است که شما یک ملک به ارزش ۴۰۰ هزار دلار در ترکیه خریداری کنید، تا از این طریق بتوانید به اقامت دست پیدا کنید. این روش سریع ترین روش برای خرید پاسپورت ترکیه می باشد. روش دیگری نیز وجود دارد که شما با سرمایه گذاری این مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در بانک های کشور ترکیه، بعد از 3 سال موفق به دریافت پاسپورت این کشور می شوید. این روش، یکی از جدیدترین روش های کشور ترکیه است، که برای خرید پاسپورت ارائه کرده است. لازم به ذکر است که در این روش سود سپرده نیز به شما تعلق میگیرد.

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت ترکیه

افرادی که قصد گرفتن پاسپورت این کشور را دارند، باید طبق انتخاب روش برای رسیدن به هدفشان، مدارکی را تکمیل و به اداره مهاجرت ترکیه، ارائه دهند. این مدارک به دو دسته تقسیم می شود که دسته اول همان مدارک کلی می باشد که در همه روش های مهاجرت به ترکیه یکسان است و دسته دیگر مربوط به مدارک اختصاصی روش مهاجرتی که فرد انتخاب نموده، می باشد. در این بخش آن دسته از مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت ترکیه که کلی می باشد را شرح داده ایم:

 • اصل گذرنامه متقاضی و همراهان وی
 • سند ازدواج یا طلاق برای افراد متاهل
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی برخورداری از تمکن مالی
 • گواهی تسلط به زبان ترکی
 • فیش مربوط به پرداخت هزینه های جاری
 • انجام آزمایشات مربوطه
 • تکمیل فرم درخواست و ارائه آن

نکات مهم در باب اخذ پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاسپورت ترکیه نکات مهم بسیاری وجود دارد که اشخاص متقاضی دریافت پاسپورت باید از آن آگاهی کامل داشته باشند. اشخاصی که قصد گرفتن پاسپورت ترکیه را دارند باید به این نکته توجه نمایند که در مدت اقامت خود در این کشور نباید مرتکب هیچ گونه جرم و جنایتی شوند تا بتوانند بدون هیچ منعی پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. از نکات دیگری که جهت اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد این است که فرد برای دریافت پاسپورت باید به زبان ترکی تسلط کافی داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که باید اثبات نمایند که دارای درآمد و حقوق مناسب می باشند و می توانند هزینه های خود را تامین کنند، در این صورت پاسپورت کشور ترکیه به چنین اشخاصی اعطا خواهد شد. پیش از اقدام جهت اخذ پاسپورت پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را مشاهده نمایید و روش های مهاجرت به کشورهای دیگر و اخذ پاسپورت را به دقت مورد مطالعه قرار دهید و با دانش کافی نسبت به کشور مقصد و روش مورد نظر اقدام فرمایید.

بررسی لزوم استفاده از وکیل مهاجرت به ترکیه

اشخاصی که در اندیشه گرفتن پاسپورت ترکیه و یا دیگر کشورها هستند بهتر است از وکیل معتبر آن کشور استفاده نمایند تا بتوانند با رعایت قوانین و کلیه شروط، با درایت کامل نسبت به اخذ آن گام بردارند. وکیل معتبر از قوانین روز اطلاع داشته و در صورت تغییر قوانین می تواند به بهترین شکل، فرایند را کنترل نماید. به همین دلیل استفاده از وکیل معتبر می‌تواند روند اقدامات برای دریافت پاسپورت را آسان تر نماید. موسسه ملک پور با داشتن تیم مشاوران مجرب محتوای این مقاله را اماده کرده است. برای اصلاع از خدمات دقیق با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

معرفی مزایای پاسپورت ترکیه

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه باید شناسایی شوند. در این بخش به مزایای پاسپورت ترکیه که دایره گسترده ای را تشکیل می دهد که می تواند موجب رشد و ترقی فرد در مراحل مختلف زندگی اش شود و این پاسپورت سرنوشت و زندگی افراد را هم ممکن است تغییر دهد، خواهیم پرداخت. در ادامه به مرور مزایای پاسپورت ترکیه پرداخته ایم:

مزایای پاسپورت ترکیه

 • امکان اخذ تابعیت ترکیه برای متقاضی و خانواده وی
 • قابلیت سفر به کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی بدون اخذ ویزا
 • امکان کار، تحصیل و زندگی با پاسپورت
 • استفاده از مزایای شهروندی ترکیه
 • قابلیت افتتاح حساب بانکی
 • امکان خرید ملک و خودرو
 • امکان تبدیل شدن به شهروند دو تابعیتی
 • قابلیت شرکت در رویداد های سیاسی مانند رای گیری
 • اخد یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا
 • بهره مندی از خدمات درمانی و پزشکی ترکیه
 • امکان تحصیل رایگان در ترکیه
 • اقامت بدون مجوز در ترکیه
 • رفع موانع برای دریافت ویزای کانادا و آمریکا

معایب پاسپورت ترکیه چیست؟

در این بخش قصد داریم برخی از معایب پاسپورت ترکیه را برای شما بازگو کنیم:

 • اولین مورد از معایب پاسپورت ترکیه این است که با داشتن پاسپورت کشور ترکیه تنها به ۷۲ کشور میتوان بدون ویزا سفر کرد. به عبارتی درجه اعتبار پاسپورت ترکیه در جایگاه پاسپورت های معتبر و درجه یک دنیا نمی باشد و برای سفر کردن به سایر کشورها باید ویزای کشور مقصد را دریافت کرد.
 • گذرنامه ترکیه را هر ۵ سال یکبار باید تمدید که برخی از کشورها هستند که مدت اعتبار پاسپورت آنها حتی تا ۱۰ سال نیز می باشد و نیاز به تمدید آن هر 5 سال یکبار نمی باشد
 • نکته بسیار مهم این است که قیمت پاسپورت ترکیه نسبت به کیفیت و امکانات زندگی در این کشور بالا می باشد در واقع با هزینه ای که برای دریافت پاسپورت این کشور می کنید می توانید به پاسپورت کشور های دارای امکانات ویژه و حتی عضو اتحادیه اروپا دست یابید.

 

پرسش: آیا پس از گرفتن پاسپورت ترکیه، مجوز کار در ترکیه با مدرک دامداری داده میشه یا خیر، و اینکه اگه جواب مثبت هست برای معادلسازی و ارزشیابی چه اقداماتی باید انجام بدم؟

پاسخ:


سوالات متداول


✔️ از چه روش هایی می توان پاسپورت ترکیه را اخذ کرد؟

از روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری و خرید ملک.

✔️ آیا ویزای توریستی ترکیه می تواند به پاسپورت ترکیه تبدیل شود؟

ویزای توریستی نمی تواند به پاسپورت تبدیل شود و به این منظور باید برای روش های اقامت ترکیه درخواست داد.

✔️ آیا در صورت تولد در ترکیه می توان تابعیت این کشور را اخذ کرد؟

قانون اعطای تابعیت در ترکیه از اصل خون پیروی می کند و به فرزندان اتباع بیگانه که در این کشور متولد می شوند تابعیت داده نمی شود.

✔️ آیا با خرید ملک در ترکیه می توان پاسپورت ترکیه را اخذ کرد؟

بله، با خرید ملک به ارزش 400000 دلار و پس از گذشت چند سال از مالکیت آن می توان برای گرفتن پاسپورت ترکیه درخواست داد.


سخن پایانی

پاسپورت ترکیه شاید به نسبت برخی از کشورها از طرفداران کمتری برخوردار باشد اما هستند متقاضیانی که به دلایلی قصد اخذ پاسپورت این کشور از روش های مختلف را دارند که روش های ممکن همچون تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه و... جهت دستیابی به پاسپورت کشور ترکیه مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت باید گفت برای اخذ پاسپورت بهتر است کشورهایی را انتخاب نمایید که از شرایط مطلوبی برای کار و زندگی برخوردار باشند. کشورهای اروپایی و در کل کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند جزو بهترین کشورها برای مهاجرت و اخذ پاسپورت محسوب می شوند، به همین دلیل توصیه می گردد کشورهایی مانند آلمان، اتریش، دانمارک و... را مورد بررسی قرار دهید. موسسه MIE در این مقاله درباره شرایط اخذ، ارزش، اعتبار و قیمت پاسپورت ترکیه را بررسی نموده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پاسپورت ترکیه می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید پاسخ کارشناسان را ظرف کمتر از 12 ساعت دریابید و یا با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان بهره مند گردید.

امتیاز 4.68 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آرش جهانخواه
سلام. گرفتن پاسپورتش چقد هزینه داره؟ اصلا ارزش داره یا نه؟ من و همسرم قصد مهاجرت به ترکیه رو داریم. من ۳۲ سال همسرم ۲۸ سال
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، پیش از اقدام برای امر مهاجرت توصیه می شود به طور دقیق اهداف خود را ارزیابی نمایید و با بررسی بیشتر، کشورهایی با سطح کیفیت بالاتر را مدنظر قرار دهید. * مانا باشید *
Atefeh mirhoseini
با عرض سلام و عرض ادب ۲۱ سالمه و میخوام برای پزشکی اقدام کنم ، میخواستم بدونم کجا مناسب تره و مقرون به صرفس ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما اگر کشورهایی مد نظرتان است که هزینه تحصیل پایینی داشته باشند ولی کیفیت بالا. کشورهایی چون فرانسه المان مجارستان کشورهای مناسبی می باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
عرفان بوستان
سلام من شنیدم با خرید ملک حدود 200 هزار لیر میشه ملک توی ترکیه خرید و پاسپورت گرفت درسته این آیا؟ بعد یه سوال دیگه اینکه من با خرید ملک برای خودم برای پدر و مادرم که بالای 65 سال هستن میتونم پاسپورت ترکیه رو براشون بگیرم؟ ممنون از مقاله خوب و کاملتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمندبه اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی مواظب باشید که در دام دلالان نیفتید کشور ترکیه اگ رشما خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا انجام بدهید می توانید پاسپورت هم دریافت نمایید. درخصوص اخذ پاسپورت برای کل خانواده باید دقیق تر بررسی کنیم و نیاز به اطلاعات بیشتری داریم پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
ناهید مقصود
سلام ممنون از مقاله بسیار عالیتان در خصوص پاسپورت ترکیه، واقعا میشه پاسپورت اخذ کرد و خانه را اجاره داد؟ و درآمد ارزی داشت؟ این روش شرط حضور دارد؟ من که فرزند ۱۹ ساله دارم باید دو منزل خرید کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی این امکان برای شما وجود دارد که ملک خریداری شده را اجاره بدهید درخصوص فرزندان بالای 18 سال هم بنا به شرایطی این امکان وجود دارد با یک ملک پاسپورت دریافت کنند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علیفر
سلام و وقت بخیر میخواستم بپرسم دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک حدوداً چه مدت طول میکشه؟ آیا ترکیه ملک بخریم برامون بهتره یا پرتغال؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خرید ملک ترکیه حدود 3 تا 4 ماه زمان میبرد و بعد پاسپورت دریافت میکنید . با توجه به اینکه پرتغال ثبات اقتصادی بیشتری دارد و عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد مزایای بیشتری دارد.
شمسایی
سلام آیا با پاسپورت ترکیه می تونم برای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت به طور کلی می توان گفت بله این امکان وجود دارد اما برای بررسی دقیق شرایط خود بهتر است با مشاورین مجموعه تماس بگیرید تا شرایط شما برای سرمایه گذاری در آمریکا را بررسی نمایند.
دیاکو
سلام خسته نباشید با پاسپورت ترکیه میشه ویزای امریکا رو گرفت یا مهاجرت کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان دریافت ویزای امریکا یا اقامت این کشور با داشتن پاسپورت ترکیه امکان پذیر است. برای این امر بهتر است شرایط خود را با مشاورین مجموعه در میان بگذارید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
یونس
سلام میخواستم بپرسم میشه بدون پاسپورت و با ویزا به ترکیه سفر کرد بعد پاسپورت گرفت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما بدون پاسپورت امکان خروج از کشور را نخواهید داشت. ابتدا باید پاسپورت دریافت کنید و بعد از آن برای دریافت ویزا اقدام نمایید.
ادیب
سلام آیا امکان خرید پاسپورت ترکیه وجود داره؟ در یک سایت دیدم که پاسپورت ۶ ماهه تا بیش از ۳ ساله می فروشند از قیمت ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر. آیا حقیقت داره. من قصد خرید پاسپورت دارم . آیا مکزیک ۴۳۰۰۰ دلار داره پاس میفروشه؟ چون شما معتمد هستید از شما میپرسم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، شما با حداقل خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید و در حال حاضر نیز امکان خرید پاسپورت مکزیک وجود ندارد. بهتر است شرایط خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید تا راه های بهتری را به شما پیشنهاد دهند.
حلما خدابنده لو
سلام وقت بخیر دخترم کاردانی طراحی دوخت داره وقصدادامه،تحصیل در ترکیه داره،امکان داره،خودم ودختر کوچیکم،که هفت سالشه باهم ترکیه اقامت داشته باشیم وترکیه درس بخونه،امکان داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که دخنر کوچکترتان را در مدارس ترکیه ثبت نما کنید خودتان نیز می توانید به عنوان همراه در ترکیه باشید
ماهان
پاسپورت 6 ماهه ترکیه هزینش چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای صدور پاسپورت این کشور با اعتبار 6 ماهه، باید 200 لیر پرداخت شود.
مرادی
با خرید ملک میشه پاس ترکیه رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با خرید ملک الان این امکان فراهم است.
داریوش
سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگر ویزای توریستی بگیریم و وارد ترکیه بشیم هم میتونیم پاسپورت این کشور رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر به صرف وارد شدن به یک کشوری پاسپورت نمی دهند در ترکیه یا باید ملک به ارزش 400.000 دلار خریداری بفرمایید یا در این کشور مشغول به کار شده و بیزنسی راه اندازی نمایید.
ویدا
اعتبار پاسپورت کشور های اروپایی مثل یونان در مقایسه با ترکیه چگونه است؟ کدام کشور بیشتر برای سرمایه گذاری پیشنهاد می شود
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یونان جز اتحادیه و شنگن است درصورتی که ترکیه هیچکدوم اینها نیست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی بندری
با سلام. من سال ۲۰۱۹ در اسپانیا ملکی خریده و دوبار برای اقامت تمکن مالی از سفارت تهران اقدام کرده ام که متاسفانه به دلایل نه چندان درست رد شد. آیا با گرفتن کیملیک ترکیه می توانم برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا از ساف رو آنکارا اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بصورت کلی بلی اگر شما اقامت ترکیه را داشته باشید از سفارت اسپانیا در ترکیه می توانید اقدام کنید. البته قبل از هر اقدامی بهتر است دلایل ردی تان و موارد قبلی پرونده تان را هم با یک وکیل لوکال چک بفرمایید. موفق باشید.
امیر بهشتی
سلام اگر اول ویزای توریستی بگیریم بعد میتونیم اقامت دائم رو با این ویزا بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم وجود ندارد.
احمد اقبالی پور
آیا با داشتن پاسپورت این کشور می توان به کشور هایی مثل کانادا و آمریکا و انگلیس بدون ویزا سفر کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر جهت سفر به کشور های نامبرده نیاز به دریافت ویزای این کشور ها می باشد.
حسین کاظمی
آیا پاس کشور ترکیه از ارزش بالایی برخوردار است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
رتبه جهانی ترکیه برای پاسپورت52 می باشد و با داشتن پاس این کشور می توان به 119 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و یا ویزای فروگاهی و... اقدام کرد.
میلاد دارمند
عرض ادب و احترام. در طول متن گفته بودین که برای دریافت مجوز کار در ترکیه شخص کارفرما باید در ابتدا به وزارت کار این کشور درخواست خود را مطرح نماید. یعنی این کار رو کارفرما قبل از رفتن به ترکیه باید انجام بده یا حتی اگهتوی ترکیه باشم و بعد از اون کارفرما درخواست رو منتقل کنه مشکلی بوجود نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کارفرما باید مجوز استخدام نیروی کار خارجی داشته باشد و این مدارک قبل زا اینکه برای شما پیشنهاد شغلی بفرستند باید آماده شده باشد.
دارابی
پروسه کلی برای گرفتن پاسپرت ترکیه بعد از گذروندن لیسانس و پیدا کردن کار تقریبا چقد طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا شما در ترکیه بعد از 6 7 سال کار کردن می توانید درخواست اقامت بلند مدت و سپس درخواست پاسپورت نمایید. البته یکی از راه های سریع خرید ملک به مبلغ 400.000 دلار هم هست.
Hoda Lavafi
گرفتن پاسپورت از روش تحصیل دانشگاهی چقد طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً به صرف تحصیل به کسی پاسپورت نمی دهند بهتر است بعد تحصیل برای خودتان کسب و کار راه اندازی کنید یا مشغول به کار شوید.
دانیال عابدیان
سلام روزتون بخیر میخواستم برام توضیح بدید که ارزش و اعتبار پاس ترکیه نسبت به ایران آیا خیلی بیشتر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام با داشتن پاس این کشور تنها به 3 کشور بیشتر از ایران می توان بدون ویزا سفر کرد
رضا جمالی
سلام من قصد دارم مهاجرت خیلی سریع به ترکیه کنم میخواستم بدونم روشی هست که بشه پاسپورت این کشور رو تهیه کنیم یا بخریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورتی که مسکن به بلغ400 هزار دلار تهیه کنید در کشور ترکیه می توانید در کمترین زمان ممکن به پاسپورت این کشور دست یابید.
ناصر نجفی
ساده ترین راهی که میشه برای کشور ترکیه اقامت و پاسپورت را به دست آورد چه روشی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش خرید ملک در صورت داشتن سرمایه مناسب ساده ترین راه به دست آوردن اقامت ترکیه است.
علی عابدینی
سلام من یه شرکت ثبت کردم ترکیه و کارت اقامت گرفتم حالا میخواستم برای گرفتن پاس ام اقدام کنم سوالم اینه برای دریافت پاسپورت نیازی به مدرک زبان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز برای دریافت پاسپورت این کشور یکی از شرایط اخذ پاسپورت تسلط به زبان ترکی است و باید گواهی لازم برای تسلط به زبان ترکی را اخذ کنید.
صادق محمدی
سلام روزتون بخیر من شنیدم در صورتی که پاس کشور دیگه مثل ترکیه رو داشته باشیم راحت میشه گرین کارت بگیریم میشه توی این زمینه توضیح بدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در گذشته سختگیری برای ایرانیان بیشتر بود با توجه به تغییر ریاست جمهوری کشور آمریکا سخت گیری برای ایرانیان به حداقل رسیده به جز سفارت کشور آمریکا که در ایران وجود ندارد بقیه مراحل فرقی با بقیه کشور ها ندارد. اما افرادی که می خواهند با پاسپورت کشور دیگه مثل ترکیه اقدام به اقامت آمریکا کنند، سختگیری های کشور آمریکا برای ایرانی های دارای این مدرک مخصوصاً برای ویزای کاری کمتر است، در نتیجه شانس شما بالاتر خواهد بود.
شیما نادمی
سلام درسته که با داشتن پاسپورت ترکیه راحت میشه گرین کارت آمریکا رو دریافت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز برای مهاجرت به آمریکا شما باید شرایط لازم را داشته باشید تا افسر افیسر با ویزای شما موافقت کند اما اگز شرایط کافی رو داشته باشید با توجه به تحریم هایی که امریکا برای ایران در نظر گرفته با داشتن پاسپورت ترکیه چون جز کشور های معاهده مودت هست بله دریافت ویزای آمریکا راحت تر می باشد.
احمد
سلام روزتون بخیر با خرید ملک ارزان در ترکیه هم میشه به پاس این کشور برسیم؟ حداقل قیمت ملک که بشه پاس گرفت چقدر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود خیر با خرید ملک ارزان قیمت امکان دریافت پاس نیست. قیمت ملک خریداری شده باید حداقل 250 هزار یورو باشد و 3 سال این ملک حفظ گردد و بعد از 3 سال برای دریافت پاسپورت اقدام کرد.
samira
سلام من 22 سالمه با یه پسر ترک 7 ماهه که اشنا شدم و قصد داریم با هم ازدواج کنیم، میخواستم بدونم با ازدواج مون میشه برای دریافت پاس این کشور اقدام کنم؟ چقدر طول میشه که بتونم پاسپورت دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز شما باید اثبات کنید که به مدت 3 سال در کنار همسر خود زندگی کرده اید، در این صورت می تواند درخواست اخذ پاسپورت را داشته باشید فقط با ثبت ازدواج خود نمی توانید به پاس این کشور دست یابید، موفق باشید.
مشاوره رایگان