پاسپورت بلاروس

6 نظر

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس، ارزش و اعتبار پاسپورت بلاروس و انواع روش های اخذ تابعیت بلاروس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا به صورت کلی ایرانیان قادر به اخذ پاسپورت بلاروس  هستند؟ با چه روش هایی میتوان تابعیت بلاروس را اخذ نمود؟ اعتبار پاسپورت کشور بلاروس در آزادی سفر به دیگر کشور ها در چه رده ای قرار دارد؟ در گردآوری و تهیه این مقاله سعی شده است که به تمامی سوالات فوق و برخی دیگر از سوالات احتمالی در خصوص پاسپورت بلاروس پرداخته شده و اطلاعات کامل و جامعی از در این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. اگر طی مطالعه و بررسی این مقاله سوال یا ابهامی در خصوص موضوع مقاله برای شما پیش آمد می توانید به سادگی در انتهای این مقاله سوالات خود را طرح نموده تا متخصص مهاجرتی این موسسه در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.  همچنین شما بزرگواران همواره قادر هستید با موسسه ملک پور در سرتاسر جهان تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان متخصصین کار آزموده این موسسه در تکمیل اطلاعات مهاجرتی خود بهره مند شوید.

در ادامه این مقاله به تفضیل در خصوص پاسپورت بلاروس موارد زیر توضیح داده شده و اطلاعات کاملی در خصوص آنها بیان شده است.

 • پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلاروس و اعتبار آن
 • پاسپورت بلاروس و روش های اخذ پاسپورت
 •      پاسپورت بلاروس از طریق کار
 •      پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل
 •      پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 •      پاسپورت بلاروس از طریق تولد
 •      پاسپورت بلاروس از طرق ازدواج
 •      پاسپورت بلاروس و پناهندگی
 • پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب پاسپورت بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول در زمینه اخذ پاسپورت بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و سخن پایانی

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی

شرایط کلی در خصوص پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی کشور بلاروس در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. برای رسیدن به اقامت و تابعیت این کشور و اخذ پاسپورت بلاروس مانند دیگر کشور ها روش های تولد، تحصیل، کار، ازدواج،  سرمایه گذاری و پناهندگی قابل تحلیل و بررسی می باشند. در یافت پاسپورت یک کشور به معنای اخذ تابعیت آن کشور می باشد و تبعه های یکی کشور تحت حمایت دولت آن کشور در سطح بین المللی قرار می گیرد. به صورت کلی اقامت دائم یک کشور و شرایط شهروندی خیلی متفاوت نمی باشد و تفاوت های خاصی بین این دو وجود دارد. به طور مثال، فرد با اقامت دائم نمی تواند در امور سیاسی ورود و دخالت نموده و یا پست های مهم دولتی و سیاسی را اخذ نماید ولی با اخذ پاسپورت فرد تمام حقوق را خواهد داشت.

بلاروس یکی از کشور های اروپایی بوده که عضو اتحادیه بوده ولی عضو اتحادیه شنگن نمی باشد. کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لتونی و لیتوانی همسایه های این کشور می باشند و از شهرهای اصلی و مهم بلاروس مینسک، برست، گرودنو، موگلیف و ویتبسک را می توان بام برد و مینسک پایتخت این کشور است. این کشور دارای شش استان داشته و زبان روسی و بلاروسی زبان های رسمی این کشور هستند. همچنین نظام سیاسی حاکم بر این کشور جمهوری بوده و به صورت کلی دارای نظام اقتصادی نسبتاً پایداری می باشد. درصد اصلی یعنی در حدود 83 درصد جمعیت 10 میلیون نفری این کشور را بلاروسی ها تشکیل می دهند بعد از آن اقوام روسی، لهستانی و اوکراینی بزرگترین بخش از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. وسعت کشور بلاروس در حدود 207.600 کیلومتر مربع می باشد. برخی از شاخصه های اصلی و نکات مهم این کشور در جدول زیر نمایش داده شده است.

ردیف

شرح

توضیح

1

زبان رسمی

بلاروسی، روسی

2

مساحت

207600 کیلومتر مربع

3

پایتخت

مینسک

4

میزان GDP در سال 2019

60 میلیارد دلار

5

واحد پول

روبل بلاروس

6

جمعیت

10 میلیون نفر

 پاسپورت بلاروس و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت بلاروس و آزادی سفر دارندگان پاسپورت بلاروس در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. بر خلاف قوانین، کشور روسیه دارای پاسپورت داخلی نمی باشد و فقط برای انجام سفر های خارجی صادر می شود. به صورت کلی پاسپورت بلاروس در تمامی سنین به شهروندان بلاروس تعلق می گیرد ولی بهتر است شخص تا سن 14 سالگی جهت اخذ آن اقدان نماید. بر اساس آمار ارائه شده در سایت پاسپورت ایندکس passport index که معتبر ترین سایت بررسی اعتبار پاسپورت کشور ها می باشد، دارندگان پاسپورت بلاروس می توانند به 44 کشور جهان بدون ویزا و 40 کشور جهان با ویزا در مقصد به آسانی رفت و آمد نمایند، این آمار این کشور را در کنار کشور قزاقستان در رتبه 54 ام رنکینگ جهانی قرار می دهد. این آمار با توجه به اروپایی بودن کشور بلاروس آمار نسبتاً ضعیفی بوده و شرایط خیلی آسانی را برای شهروندان خود رقم نمی زند. لازم به ذکر است این مقاله توسط تیم  موسسه ملک پور گرد آوری و تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و یا استفاده از اطلاعات آن بدون ذکر منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگیری می باشد.

در جدول زیر اطلاعات نسبتاً مناسبی کاملی در خصوص اعتبار و رنک پاسپورت بلاروس در کنار برخی دیگر از کشور با توجه به آخرین آمار ارائه شده در سال 2019 جهت مقایسه نمایش داده شده است.

رتبه در جهان

نام کشور

تعداد کل

کشور های بدون نیاز به ویزا

تعداد کشور های ویزا در مقصد

1

امارات متحده عربیه

177

118

59

3

آلمان

167

127

40

4

کانادا

165

115

50

30

گرانادا

129

96

33

54

بلاروس

84

44

40

87

جمهوری اسلامی ایران

47

12

35

94

افغانستان

34

5

29

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می فرمایید، اعتبار پاسپورت گرانادا که یکی از جزایر حوزه کارائیب میباشد و برنامه هایی برای سرمایه گذاری و خرید پاسپورت در این کشور وجود دارد بسیار بالاتر از پاسپورت بلاروس می باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاهده شرایط در باب پاسپورت گرانادا می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت گرانادا

پاسپورت بلاروس و روش های اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت بلاروس از روش های مختلفی امکان پذیر است. یکی اصلی ترین و معروف ترین روش در اخذ پاسپورت بلاروس روش های ثبت شرکت و تحصیل در این کشور می باشد. در ادامه این مقاله در بخش پاسپورت بلاروس و روش های سرمایه گذاری و تحصیل به طور کامل به آن پرداخته شده است. روش های دیگری اخذ پاسپورت بلاروس از جمله تولد، ازدواج ، پناهندگی و کار نیز در ادامه همین زیر عنوان به تفکیک بررسی خواهد شد. در این زیر عنوان شرایط اخذ پاسپورت بلاروس از هر شش روش مهاجرت و جزییات آن کاملا شرح داده شده است. جهت تصمیم گیری در خصوص پروسه مهاجرت خود، موسسه ملک پور سری ویدئو هایی را تهیه نموده و اختیار شما عزیزان قرار داده است. با مشاهده دقیق و بررسی کامل  سر ویدئوهای راهنمای گام به گام انتخاب مسیر اطلاعات کاملی را در خصوص قوانین و شرایط مهاجرتی کشور ها کسب کرده و به سادگی می توانید  بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمائید. جهت تهیه و کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

پاسپورت بلاروس

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت بلاروس از طریق کار

به صورت کلی مهاجرت از طریق کار برای اخذ پاسپورت بلاروس و یا به صورت کلی اخذ شهروندی کشور ها یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت می باشد. نرخ بیکاری در آخرین آمار های ارائه شده کمتر از 1 درصد و در حدود 0.3 درصد در سال 2019 بوده است که این آمار به معنی نیاز بسیار بالا به نیروی کار می باشد. برای کار در این کشور اگر شهروند کشور هایی چون روسیه و یا اکراین نباشید، نیاز به مجوز کار (Special permission) خواهید داشت.این مجوز کار توسط اداره کار به افرادی که متقاضی کار در بلاروس هستند، اعطا می گردد. برای اخذ مجوز کار در ابتدا بایدبا کارفرمای خود مکاتبه و رایزنی نمایید و تاییدیه اولیه را از کارفرمای مورد نظر خود بگیرید در ادامه کارفرما باید برای نیروی کاری که متقاضی استخدام وی میباشد دعوت نامه شغلی دریافت نموده و این درخواست خود را به اداره کار بلاروس تحویل نماید. با داشتن این مجوز و داشتن پیشنهاد شغلی برای متخصصین و کسانی که دارای تحصیلات و تخصص مناسب باشند ویزای کار 2 ساله و برای کسانی که تحصیلات و تخصص ندارند ویزای کار یک ساله صادر می شود.

به صورت کلی این کشور دارای بحران نیروی کار می باشد اما اصلی ترین مشاغل مورد نیاز در این کشور به شرح زیر می باشند.

 • پرستار
 • مهندس در امور مختلف
 • دکتر – متخصص
 • فروشنده و متخصص فروش
 • خشت مال
 • نقاش
 • آشپز
 • نجار بتنی
 • راننده

در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور بلاروس در ده سال گذشته نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید، نرخ بیکاری در این کشور در اکثر این بازه زمانی کمتر از 6 درصد می باشد.

پاسپورت بلاروس

 

در جدول زیر به صورت میانگین برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در بلاروس نمایش داده شده است. (مقادیر به دلار آمریکا می باشد)

 

ردیف

شرح

قیمت (دلار آمریکا)

1

یک وعده غذا به همراه نوشیدنی در رستوران

7.75

2

یک وعده غذای فست فود (بیگ مک کومبو)

4.68

3

1 لیتر شیر

0.70

4

12 عدد تخم مرغ

1.18

5

سیب زمینی

0.45

6

پانصد گرم نان سفید

0.61

7

اینترنت 8 مگابایت بر ثانیه - نامحدود

9

8

قیمت تلوزیون 40 اینچ

287

 

میانگین هزینه های اجاره مسکن در کشور بلاروس در جدول زیر نمایش داده شده است:

ردیف

شرح

قیمت (دلار آمریکا)

1

اجاره یک واحد 85 متری مبله در محله گران قیمت

525

2

اجاره یک واحد 85 متری مبله در محله معمولی

382

3

اجاره یک واحد 45 متری مبله در محله گران قیمت

433

4

اجاره یک واحد 45 متری مبله در محله معمولی

275

پاسپورت بلاروس

کار در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل در این کشور در زیر عنوان زیر مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در کشور بلاروس به دلیل هزینه های پایین زندگی و تحصیل و همچنین پروسه نسبتاً آسان در اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور یکی از مقاصد محبوب جهت تحصیل بوده که علاقه مندان بسیاری را به خود جذب می نماید. تحصیل این کشور دارای 48 دانشگاه و موسسه آموزش تحصیلات تکمیلی دارد که بیشترین آنها در شهر مینسک پایتخت این کشور واقع شده اند. علاوه بر این دانشگاه ها،  دانشگاه های دیگری برای تحصیل رشته پزشکی و رشته های فنی مهندسی نیز در این کشور وجود دارند. در میان دانشگاه های بلاروس 4 دانشگاه وجود دارند که از مابقی دانشگاه ها قوی تر بوده و اعتبار مناسبی در رنکینگ جهانی دارند و می توان گفت بهترین دانشگاه های بلاروس هستند که در ادامه اسامی آنها را مشاهده می فرمایید.

 • دانشگاه دولتی بلاروس

 • دانشگاه فنی ملی بلاروس

 • دانشگاه دولتی اطلاعات و رادیوالکترونیک بلاروس

 • دانشگاه یانکا کوپالا گروندو بلاروس

اکثر دوره های دانشگاهی در کشور زبان روسی بوده و متقاضی با زبان رسمی غیر روسی برای ورود به آنها باید حداقل ۸ ماه دوره زبان روسی گذرانده و سپس برای ورود به دانشگاه اقدام نماید. این دوره ها معمولاً هزینه ای معادل 1800 دلار دارند. شایان ذکر است که برخی از دوره ها در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس شده و حتی یک دوره تحصیل پزشکی نیز به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد اما به دلیل آنکه دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشند باعث شده که گزینه مناسبی برای متقاضیان ایرانی نباشند. تحصیل به صورت عادی در بلاروس سالانه در حدود 2000 الی 3500 دلار هزینه داشته و دوره های پزشکی که که معمولاً دوره های گرانی هستند در این کشور سالانه در حدود 4500 دلار می باشد.

 مانند بسیاری از کشور های جهان به صرف تحصیل در کشور بلاروس نمی توان به اقامت دائم و پاسپورت رسید. در این کشور دانشجویان پس از تحصیل برای تمدید اقامت باید وارد بازار کار شوند و با پیدا کردن کارفرما درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری ارائه نمایند. در این کشور بر خلاف بسیاری از کشور های اروپایی پس از هفت سال اقامت کاری و زندگی در این کشور می توان به اقامت دائم رسید و پس از گذشت چند سال از اقامت دائم این کشور و نشان دادن شرایط زبان و برخی دیگر از مباحث برای اخذ پاسپورت بلاروس اقدام نمود.

در جدول زیر لیست برخی از معتبرترین و مهمترین دانشگاه های بلاروس و شهری که در آن واقع شده اند نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید، بیشتر دانشگاه های معتبر این کشور در شهر مینسک واقع شده اند. شایان ذکر است دانشگاه دولتی بلاروس که بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های این کشور دارد در رتبه 334 جهان قرار گرفته است.

 

رتبه در کشور

نام دانشگاه یا موسسه تحصیلات عالیه

شهر

توضیحات

1

Belarusian State University

مینسک

رتبه جهانی 334

2

Belarusian National Technical University

مینسک

رتبه 751-800 در جهان

3

Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics

مینسک

تاسیس در سال 1964

4

Yanka Kupala State University of Grodno

گرادنو

دارای 18000 دانشجو

 

به صورت کلی به غیر از مقطع دکترا فاند برای دانشجویان بین المللی که از ابتدای ثبت نام به متقاضیان تعلق گیرد وجود نداشته ولی دانشجویان علاوه بر انجام کارهای دانشجویی که 20 ساعت در هفته می باشد اجازه دارند برای اسکولارشیپ های مختلف که در دانشگاه ها و استانهای مختلف می تواند متفاوت باشد اقدام نمایند.

پاسپورت بلاروس

تحصیل در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بلاروس به عنوان یکی از روش های اخذ پاسپورت بلاروس در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از اصلی ترین نکات سرمایه گذاری در بلاروس قابلیت فعالیت آزادانه در تمامی کشور های عضو EEU  که شامل کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان می باشد، است. در کشور بلاروس به صرف سرمایه گذاری و به صورت مستقیم پاسپورت بلاروس تعلق نگرفته و فرد پس از سرمایه گذاری باید چند سال در این کشور با دریافت اقامت موقت زندگی نماید. یکی از رایج ترین و امن ترین انواع سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک و یا خرید یک بیزینس می باشد. با انجام خرید های ذکر شده به سرمایه گذار یک اقامت 1 ساله قابل تمدید داده می شود که بعد از هفت سال زندگی در این کشور می تواند منجر به اقامت دائم شود. سخت گیری های بسیار در پروسه اعطای اقامت دائم و شهروندی در این کشور باعث شده که این کشور جزو بهترین مقاصد سرمایه گذاری قرار نگیرد. همچنین زمان رسیدن به اقامت دائم و پاسپورت نیز در این کشور بسیار طولانی بوده و دانستن زبان روسی جزو ملزومات اصلی اخذ پاسپورت بلاروس می باشد.

از سوی دیگر نرخ مصادره اموال برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی بالاتر بوده و سرمایه گذاران خارجی از امنیت مناسبی بر خوردار نمی باشند. بالا بودن این شاخصه در مقایسه با دیگر کشور ها که بیانگر کم بودن امنیت سرمایه گذاران خارجی می باشد باعث کاهش جاذبه این کشور برای متقاضیان می باشد. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال در این کشور نمایش داده شده است. شایان ذکر است این عدد در بازه 1-7 بوده و عدد پایینتر بیانگر امنیت بالاتر سرمایه گذاران خارجی می باشد.

پاسپورت بلاروس

آماری که در نمودار فوق نمایش داده شده است بیانگر این است که در سال 2019 میزان نرخ مصادره اموال در این کشور بر روی عدد 5 که عدد نسبتاً بالایی است قرار داشته و این در حالی است که بسیاری از کشور های معتبر جهان مانند اتریش، آلمان و کانادا و کشور های حوزه اسکاندیناوی دارای نرخ مصادره اموال برابر ۱ که نشان دهنده امنیت بالا آنها می باشد، دارند.

 در ادامه  این زیر عنوان نمودار سرانه تولید ناخالص ملی GDP به عنوان یکی از اصلی ترین شاخصه های در انتخاب مقصد سرمایه گذاری که بیانگر پیشرفت و بهبود شرایط اقتصادی یک کشور می باشد نمایش داده شده است.  همانطور که مشاهده می نمایید در دهه گذشته سرانه تولید ناخالص ملی در این کشور همواره رو به پیشرفت بوده و از این لحاظ شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران رقم زده است.

پاسپورت بلاروس

 

پاسپورت بلاروس

اقامت بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تولد

شرایط پاسپورت بلاروس در شرایط مختلف تولد در در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. در قوانین بین الملل به صورت کلی پاسپورت از طریق تولد به دو روش کلی در کشور های مختلف انجام می گیرد. که شامل روش روش خون و روش خاک می باشد. در اکثر کشور ها به خصوص کشور های اروپایی اخذ تابعیت از طریق خون انجام می گیرد و اگر حداقل یکی از والذین فرزند متولد شده در این کشور می تواند پاسپورت دریافت نماید و تابعیت این کشور را اخذ نماید. دیگر روش عملکرد در خصوص اخذ تابعیت فرزند متولد شده، روش دیگر اخذ تابعیت از طریق قانون خاک می باشد یعنی به فردی که در خاک آن کشورها متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین  به وی تابعیت اعطا می شود به عنوان مثال کشورهایی چون کانادا، برزیل و آمریکا از این قانون پیروی می نمایند.. قانون حاک بر تولد فرزند در بلاروس قانون خون است و در شرایط خاصی که والدین در این کشور اقامت بلند مدت داشته باشند به فرزند آنها پاسپورت بلاروس تعلق خواهد گرفت.

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به قواعد تولد

پاسپورت بلاروس از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت بلاروس به وسیله ازدواج در این بند مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت اخذ پاسپورت بلاروس به صورت مستقیم به وسیله ازدواج قابل دستیابی نمی باشد و نیاز است در ابتدا والدین اقامت دریافت کرد و پس از چند سال زندگی در این کشور درخواست پاسپورت بلاروس نماید. شایان ذکر است برای انجام این پروسه باید قوانین رعایت شود. به طور مثال متقاضی باید بالای 18 سال و این ازدواج ازدواج اول وی باشد. مدارک مورد نیاز جهت ثبت رسمی ازدوانام برده شده است:

 • پاسپورت فرد متقاضی که به روسی ترجمه شده باشد.

 • مدرک اقامت قانونی شخص خارجی در بلاروس

 • مدرک مجرد بودن شخص برای ازدواج با فرد بلاروسی

برای اینکه متقاضی ازدواج بتواند اقامت بلاروس را اخذ، همسر وی باید یا تبعه بلاروس باشد و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و قادر باشد درآمد ثابت ماهانه نشان بدهد.در این شرایط شخص می تواند اجازه الحاق همسر را اخذ نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه ازدواج با فرد خارجی

پاسپورت بلاروس و پناهندگی

یکی از طرق نا مناسب و غلط در اخذ پاسپورت بلاروس روش پناهندگی می باشد. پناهنده به فردی گفته می شود که به دلایل خاصی همچون نژاد، ملیت، دین، عضویت در گروه اجتماعی یا سیاسی خاصی از نظر جسمی و روانی در کشور خود مورد تهدید بوده و در صورت برگشت وی به کشورش ممکن است مورد شکنجه ، آزار و اذیت یا مرگ قرار گیرد. اگر فردی بتواند موارد فوق را به اثبات برساند به وی عنوان پناهنده اعطا می شود. در کشور بلاروس پناهجو پس از تایید درخواست پناهندگی اش و 7 سال اقامت در این کشور می تواند درخواست پاسپورت نماید. بیش از 95 درصد پناهندگان در کشور بلاروس را پناهجویان اوکراینی تشکیل می دهند. 5 درصد باقیمانده از کشور های دیگر همچون ایران، عراق، افغانستان، سوریه و دیگر کشور ها می باشند. پناهندگی یک روش اشتباه پر خطر و پر فراز و نشیب در اخذ اقامت یک کشور می باشد. بلاروس نیز مانند دیگر کشور های اروپایی در سال های اخیر سخت گیری های بسیاری را در پذیرش پناهندگان به کشورش داشته و اکثرا پرونده های دروغین مورد قبول قرار نمی گیرند. ار این رو بهتر است قبل از هرگونه اقدام در این روش در ابتدا متقاضیان روش های قانونی مهاجرت مناسبشان را بررسی نموده و بهترین راه را برای پروسه مهاجرتشان انتخاب نمایند. شایان ذکر است که موسسه ملک پور هیچ نوع خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی نداشته و این روش را به هیچ عنوان به موکلین خود توصیه نمی نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

 

پاسپورت بلاروس

پناهندگی بلاروس

پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب پاسپورت بلاروس

به صورت کلی پاسپورت بلاروس و تابعیت این کشور اعتبار بالایی نداشته و مزایای زیادی را در اختیار شهروندان بلاروس قرار نمی دهد.  اصلی ترین و مهمترین نکات در باب پاسپورت بلاروس و به صورت کلی مهاجرت به کشور بلاروس به شرح زیر می باشد.

 • سفر آزادانه بدون ویزا یا با ویزا در مقصد به 84 کشور جهان
 • پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل
 • طولانی بودن مدت زمان اخذ اقامت دائم و پاسپورت نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی
 • کم بودن نرخ بیکاری در این کشور ( نرخ بیکاری کمتر از 1 درصد)
 • آب و هوای نسبتاً سرد
 • مورد قبول نبودن دانشگاه های پزشکی این کشور در ایران
 • امنیت پایین سرمایه گداری برای سرمایه گذاران خارجی

پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت بلاروس و اخذ اقامت دائم این کشور یک مبحث حقوق بین الملل خصوصی بوده و افراد قادر خواهند بود در باب اخذ پاسپورت و اقامت بلاروس از راهنمایی ها و مشاوره های متخصص در امور قانونی بهره مند گردند تا با کاهش ریسک و کمترین هزینه بهترین روش اقامتی و سرمایه گذاری را برای خود و خانوادشان اتخاذ نمایند. دریافت پاسپورت و اخذ اقامت در کشور های مختلف جهان به ویژه از روش هایی مثل سرمایه گذاری و تحصیل نیازمند مشاور مجرب و کار آزموده  بوده که به شرایط اقتصادی و قوانین داخلی کشور ها تسلط داشته. موسسه ملک پور با داشتن دفاتر مختلف در سرتاسر جهان و به خصوص در کشور بلاروس آماده خود را در پذیرفتن انواع روش های مهاجرتی به بلاروس و دیگر کشور های اروپایی اعلام نموده و با رابطه مستقیم با مشاوران در کشور های مختلف سعی می نماید پرونده هایمراجعین خود را به بهترین نوع ممکن پیش برده و به سرانجام برساند. شما عزیزان همواره می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان با دفاتر این موسسه ارتباط برقرار نموده و اطلاعات مهاجرتی خود را افزایش دهید. در صورت تمایل می توانید به برخی از ویزا های اخذ شده توسط این موسسه  در لینک های زیر قرار داده شده است مراجعه نموده و نمونه های موفق فراوان این موسسه را در گالری ویزا های این موسسه مشاهده بفرمایید.

پاسپورت بلاروس

گالری ویزاها

سوالات متداول در زمینه اخذ پاسپورت بلاروس

اعتبار پاسپورت بلاروس چقدر است؟
فعلا ًاین پاسپورت به عنوان 54 امین پاسپورت جهان محسوب شده و به شهروندان بلاروسی امکان مسافرت آزادانه و بدون ویزا به 44 کشور جهان را می دهد.

آیا از طریق تولد فرزند در بلاروس می توان تابعیت بلاروس را اخذ کرد؟
خیر. تنها فرزندی که یکی از والدینش بلاروسی باشد حق اخذ پاسپورت کشور بلاروس را دارا می باشد.

چگونه می توانیم پاسپورت بلاروس بگیریم؟
در صورتی که شما به وسیله یکی از روشهای مهاجرتی به این کشور وارد شده و به مدت 7 سال در این کشور به طور قانونی زندگی کنید و اقامت داشته باشید، می توانید برای دریافت اقامت دائم یا پاسپورت این کشور اقدام کنید.

 

_____________________ پاسپورت بلاروس و سخن پایانی _____________________

پاسپورت بلاروس و ارزش و اعتبار پاسپورت بلاروس و انواع روش های اخذ تابعیت بلاروس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی سوالات که در ابتدای مقاله در خصوص پاسپورت بلاروس طرح شده بود پاسخ علمی و کاربردی داده شود. در این تهیه و گرد آوری این مقاله سعی گردید کاملی در باب انواع روش های اخذ پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی آن از منابع معتبر و رسمی جمع آوری ارائه شود. موسسه ملک پور در تمام طول فعالیت خود و به خصوص در سالهای اخیر سعی نموده با بهره گیری کاربردی از بستر فضای مجازی و نرم افزار های روز دنیا و همچنین مشاورین ارتباط مستقیم با مشاورین متخصص در تمامی کشور های جهان سعی نموده بهترین خدمات مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی را به مراجعین خود ارائه نماید. گواه ما در تمامی این 15 سال رضایتمندی مشتریان ما از سطح کیفی خدمات این موسسه بوده و این پیشگامی و سابقه طولانی مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما بزرگواران می توانید با ارتباط مستقیم با موسسه ملک پور از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب این موسسه بین المللی در ایران و دیگر کشور ها جهان بهره مند شده و اطلاعات مهاجرتی خود را تکمیل نمایید و خود را بیش از پیش آماده پروسه مهاجرتتان نمایید. . از شما عزیزان تقاضا می شود سوالات خود را در باب پاسپورت بلاروس در محلی که در انتهای مقاله برای شما جهت پرسش و پاسخ قرار داده شده است به اشتراک بگذارید تا مشاورین این موسسه در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما باشند.

امتیاز 4.18 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حسن اسماعیلی
سلام وقتتون بخیر ممنون از مقاله خوبتون عذر می خواهم آیا می توان با کار کردن در کشور بلاروس به اقامت دائم و پاسپورت رسید؟ چند سال طول می کشد تا پاسپورت به من و همسرم پس از ورود به بازار کار داده شود؟ با تشکر و احترام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور بلاروس مثل کشورهای اروپایی نیست که شما با 4 یا 5 سال کار کردن به اقامت و دائم و پاسپورت برسید. کشور بلاروس هم همانند روسیه است و اهدای پاسپورت آن بالای 10 سال به طول می انجامد. موفق باشید.
مانا
سلام و عرض ادب من 33 سالم هست و پرستارم با توجه به این که نرخ بیکاری این کشور به شدت پایینه و در زمینه کاری من نیاز به نیروی انسانی دارند به چه دلیلی مثل دانمارک و سوئد نمیشه به واسطه گذروندن یک دوره زبان ورود کنیم به این کشور و مدرکمون رو معادل سازی کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر پذیرش و ویزایی از کشور بلاروس داشته باشید می توانید اقدام کنید اما باید ببینید که این کشور مهاجر می پذیرد یا نه عموماً مردم کشورهایی چون روسیه بلاروس و اکراین خودشان مهاجرت می کنند تا به یک کشور سطح بالاتر بروند. موفق باشید.
شيرين حسينى
با سلام ممنونم از مقاله خوبتون آيا دريافت پاسپورت بلاروس از طريق سرمايه گذارى در ملك امكان پذير است؟ حداقل مبلغ سرمايه گذارى چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب سرمایه گذاری در بلاروس مستقیماً منجر به پاسپورت نمی شود شما می توانید از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک می توانید ابتدا اقامت این کشور را دریافت نمایید و پس از چند سال تحت یک سری شرایط از جمله رعایت شرط حضور، یادگیری زبان رسمی این شرکت و عدم ارتکاب جرم پاسپورت این کشور را دریافت نمایید .برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
arash
سلام من تکنسین در رشته لوله کشی گاز خانگی هستم و در رشته جوشکاری برق کاملا حرفه ای و پانزده سال سابقه کاری دارم . ایا درکشور کانادا شرکت های هستند که نیاز به تکنسین جوشکار برق و لوله های گازی داشته باشند . در صورت نیاز به تکنسین من امادگی کامل برای معرفی به یک شرکت در کانادا را دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت حرفه ای که در آن تخصص دارید جزو عناوین مشاغل مورد نیاز در کانادا،اتریش و آلمان می باشد.در صورتی که مدرک تحصیلی مرتبط و سن شما مناسب باشد امکان اقدام برای مهاجرت کاری به کشورهای مذکور را خواهید داشت. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان با موسسه ارتباط برقرار نمایید.موفق باشید.
مسعود
با سلام ممنون از راهنمایی هاتون من ۶سال است که در شغل رانندگی ترانزیتی مشغول به کار هستم و تا حالا ۵ ویزای بلاروس و روسیه از سفارت گرفتم و به این کشورها سفر کرده ام و اکنون هم درحاله سفر هستم.در صورتی که من با یک دختر تبعه بلاروس ازدواج کنم میتونم پاسپورت بلاروس را دریافت کنم؟ من قبلا یک ازدواج ناموفق که به طلاق کشیده شد را داشتم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام مخاطب گرامی بله در صورت ازدواج با یک فرد تبعه بلاروس اگر قوانین لازم را رعایت نمایید می توانید به اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور دست یابید  
اسماعیل فغانی
ویزای دعوتنامه پناهندگی از شهروند بلاروسی برای یک ایرانی ایا قانونی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه MIE در مورد پناهندگی خدماتی ندارد.
مشاوره رایگان