پاسپورت امارات

15 خرداد 1402 بدون نظر

پاسپورت امارات با رتبه یک جهانی امکان سفر به 180 کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی و الکترونیکی را به دارندگانش می دهد. گرفتن پاسپورت امارات از طریق راه های سرمایه گذاری، تولد و ازدواج با شرایط خاصی ممکن می باشد و از راه های دیگر نمیتوان به آن رسید. این کشور تابعیت دوگانه یا مضاعف را نخواهد پذیرفت و افراد برای درخواست بایستی تابعیت قبلی را سلب نمایند. شرایط سخت گذرنامه اماراتی این سند را ارزشمند نموده است. موسسه ملک پور با داشتن تجارب فوق العاده در مورد امور مهاجرتی، مشاوره اولیه موسسه ملک پور به صورت رایگان در اختیار می گذارد. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پاسپورت امارات

شرایط اخذ پاسپورت امارات

سالانه افراد زیادی به جهت تجارت به کشور امارات می روند. از این رو داشتن پاسپورت امارات می تواند شرایط ویژه ای را برای این افراد به همراه داشته باشد. عزیزانی که این تابعیت را دارا هستند موظف هستند شرایط خاصی را رعایت کنند و در صورتی که نتوانند مطابق با این قوانین عمل کنند امکان اخراج شدن از کشور برای آنها وجود خواهد داشت. دریافت این پاسپورت به صورت مستقیم برای توابع کشورهای مختلف امکان پذیر نمی باشد. در روشهای سرمایه گذاری پس از سی سال، تولد با شرایط خاص و ازدواج مردان اماراتی می توان به گذرنامه امارات رسید.

اعتبار و رتبه پاسپورت امارات

مهمترین مساله در دریافت پاسپورت هر کشور، میزان اعتبار آن پاسپورت در دنیا می باشد. عزیزانی که تمایل دارند تا پاسپورت امارات را دریافت نمایند می بایست بدانند که با داشتن این پاسپورت می توانند به 118 کشور در دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند. به طور کلی با دارا بودن پاسپورت کشور امارات، متقاضیان برای ورود به 57 کشور نیز باید ویزا دریافت نمایند و در 29 کشور می توانند ویزای خود را در بدو ورود به آن کشور دریافت نمایند.

اسامی سازمان های مختلف

امتیازبندی

passportindex

180

visaindex

174

Nomad Passport Index Ranking

110.5

Henley Passport Index

178

رتبه پاسپورت امارات

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت امارات

تعداد کشورهای بدون ویزا با پاسپورت امارات در سال 2023 طبق آمار سایت passportindex حدود 118 مورد است که در جدول زیر به همراه مدت مجاز اقامت لیست شده اند.

نام

مدت مجاز (روز)

نام

مدت مجاز (روز)

Albania

90

Liechtenstein

90

Andorra

90

Lithuania

90

Antigua and Barbuda

90

Luxembourg

90

Argentina

90

Malaysia

90

Armenia

180

Mali

90

Austria

90

Malta

90

Bahamas

90

Mauritius

90

Bahrain

بدون مدت مجاز

Mexico

180

Barbados

90

Micronesia

30

Belarus

90

Moldova

90

Belgium

90

Monaco

90

Bosnia and Herzegovina

90

Montenegro

90

Botswana

90

Morocco

90

Brazil

90

Mozambique

30

Brunei

30

Nauru

بدون محدودیت

Bulgaria

90

Netherlands

90

Burkina Faso

بدون محدودیت

Nicaragua

90

Chad

بدون محدودیت

North Macedonia

90

Chile

90

Norway

90

China

30

Oman

بدون محدودیت

Colombia

90

Palestinian

بدون محدودیت

Costa Rica

90

Panama

90

Croatia

90

Paraguay

90

Cuba

90

Peru

90

Cyprus

90

Philippines

30

Czech Republic

90

Poland

90

Denmark

90

Portugal

90

Dominica

180

Qatar

بدون محدودیت

Dominican Republic

بدون محدودیت

Romania

90

Ecuador

90

Russian

90

Egypt

180

Saint Kitts and Nevis

90

El Salvador

90

Saint Lucia

60

Equatorial Guinea

90

San Marino

90

Estonia

90

Sao Tome and Principe

15

Fiji

120

Saudi Arabia

بدون محدودیت

Finland

90

Senegal

90

France

90

Serbia

90

Gambia

90

Singapore

30

Georgia

90

Slovakia

90

Germany

90

Slovenia

90

Greece

90

Solomon Islands

90

Grenada

90

South Africa

90

Guatemala

90

Spain

90

Haiti

90

St. Vincent and the Grenadines

90

Honduras

90

Sudan

بدون محدودیت

Hong Kong

30

Suriname

90

Hungary

90

Sweden

90

Iceland

90

Switzerland

90

Ireland

90

Syria

بدون محدودیت

Israel

90

Tajikistan

30

Italy

90

Thailand

30

Japan

30

Tonga

60

Jordan

90

Tunisia

90

Kazakhstan

30

Ukraine

90

Kosovo

90

Uruguay

90

Kuwait

بدون محدودیت

Uzbekistan

30

Kyrgyzstan

60

Vanuatu

90

Latvia

90

Vatican City

90

Lebanon

180

Zambia

90

روش های اخذ پاسپورت امارات

روش های دریافت پاسپورت امارات همانند سایر کشورها نیست و عموما سخت بدست می آید. روش های سرمایه گذاری، ازدواج، تولد با شرایط خاصی قابلیت دریافت گذرنامه اماراتی دارند در سایر موارد نمی توان به این سند دست یافت. در ذیل به بررسی جزئی مسیرهای کلی و نحوه گرفتن پاسپورت می پردازیم.

اخذ پاسپورت امارات از طریق کار

برای دریافت ویزای کار کشور امارات، متقاضیان می بایست در ابتدا یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور امارات را دریافت کنند. سپس با داشتن این پیشنهاد و قرارداد کاری می توانند برای اخذ ویزای کاری امارات اقدام کنند. پیدا کردن شغل در امارات همانند کشورهای دیگر فرآیند خاص خود را دارد. کارفرما در ابتدا می بایست در کشور امارات به دنبال متقاضی کار بگردد و در صورتی که کارفرما کسی را نتواند پیدا کند می تواند برای خارج از کشور پیشنهاد شغلی ارسال کند.

یکی از اصلی ترین مسائل برای پیدا کردن کار در امارات، پایین بودن نرخ بیکاری این کشور می باشد. مطابق با نمودار زیر نرخ بیکاری در امارات 3.1 می باشد. به همین منظور بسیاری از افراد به هدف کار کردن و دریافت اقامت، کشور امارات را مقصد خود قرار می دهند.

نمودار نرخ بیکاری امارات

اما مطابق با قوانین کشور امارات، دریافت کار و یا دریافت اقامت کاری بلند مدت منجر به دریافت پاسپورت امارات متحده عربی نخواهد شد. متقاضی با داشتن این اقامت، صرفاً می تواند اقامت خود را دائماً تمدید کند. همچنین متقاضی کار بعد از اتمام قرارداد کاری می بایست به کشور خود بازگردد.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

بنر محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

پاسپورت امارات از طریق تحصیل

به طور کلی در کشور امارات دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارند. دانشگاه های دولتی مختص افرادی می باشد که در این کشور زندگی می کنند و مقیم هستند. دانشگاه های خصوصی برای متقاضیان بین المللی می باشد و به صورت کلی به دو زبان انگلیسی و عربی می باشند. امروزه دانشگاه های آمریکایی بسیاری در امارات هستند که سالانه دانشجویان زیادی به قصد تحصیل در این دانشگاه ها ویزای تحصیلی امارات را دریافت می کنند. دانشجویان می توانند بعد از چند ترم به کشور آمریکا انتقالی بگیرند. مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور امارات متناسب با طول دوره تحصیل دانشجو در این کشور می باشد. هزینه تحصیل در امارات نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار زیاد می باشد. از طرفی برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس درخواست می دهند اجازه داشتن همراه وجود ندارد. در صورتی که دانشجو بعد از فارغ التحصیلی بتواند شغل مناسب پیدا کند می تواند ویزای امارات از نوع تحصیلی را به ویزای کاری تغییر دهد. اما لازم است بدانید روش کاری و یا تحصیلی منجر به اخذ پاسپورت امارات برای متقاضی بین المللی نخواهد شد.

پاسپورت امارات از طریق سرمایه گذاری

کشور امارات، یکی از کشورهای پیشرفته در حوضه خلیج فارس محسوب می شود. امروزه سرمایه گذاران زیادی به قصد دریافت اقامت وارد این کشور می شوند و در زمینه های خرید ملک سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند اقامت امارات را اخذ نمایند. اما لازم است بدانید دریافت پاسپورت امارات با خرید ملک در امارات امکان پذیر نمی باشد. آنها تنها می توانند اقامت بلند مدت 5 تا 10 ساله متناسب با ارزش ملک خریداری شده را دریافت نمایند. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری، ثبت شرکت می باشد. طبق قوانین کشور امارات، در صورتی که متقاضی شرکت با سهامی خاص به مبلغ 5 میلیون درهم را ثبت کند. می تواند اقامت 2 یا 3 ساله دریافت نماید. مدت اقامت به منظقه ای که شخص ثبت شرکت را در آن انجام می دهد بستگی دارد.

ویدئو موسسه MIE در مورد همه چیز در مورد ثبت شرکت امارات و عمان


 

برای دریافت اقامت 10 ساله امارات، متقاضی می بایست ملکی به ارزش 10 میلیون درهم خریداری کند. همچنین برای دریافت اقامت 5 سال متقاضی باید به ارزش 5 میلیون درهم ملک خریداری کند و این مبلغ باید به صورت نقد باشد و در قالب وام نباشد و همچنین به مدت 3 سال هم در این کشور بماند. با توجه به شرایط سرمایه گذاری که در کشور امارات وجود دارد، متقاضیان به راحتی نمی توانند پاسپورت امارات متحده عربی را دریافت نمایند. در صورتی که با این مبالغ می توانند در کشورهای اروپایی سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشند که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت شود را داشته باشند.

پاسپورت امارات از طریق تولد

در بسیاری از کشورها، تولد فرزند در خاک آن کشور منجر به اخذ پاسپورت و تابعیت آن کشور می شود. اما مطابق با قوانین امارات، تولد فرزند در کشور امارات منجر به پاسپورت نمی شود زیرا قانون این کشور مطابق با خون می باشد. در صورتی شخص می تواند گذرنامه امارات را اخذ نماید که پدر یا مادر وی دارای پاسپورت اماراتی باشند.

پاسپورت امارات از طریق ازدواج

در بسیاری از کشورها از جمله امارات، توجه بسیاری به امر ازدواج شده است. دولت این کشور به دلیل اینکه اهمیت بسیاری برای خانواده قائل است، شرایط ویژه ای را برای افرادی که با شخص اماراتی ازدواج می کنند در نظر گرفته است. این شرایط با بسیاری از کشورها متفاوت می باشد. مادامی که یک زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کند می تواند اقامت امارات را دریافت کند. در صورتی که بتوانند بچه دار شوند و در مدت زمان 7 سال با یکدیگر زندگی کنند. زن می تواند با رها کردن تابعیت اصلی خود، پاسپورت امارات را دریافت نماید. اما زمانی که زوج نتوانند بچه دار شوند، اعطای پاسپورت برای زن بعد از مدت 10 سال امکان پذیر می باشد. در صورتی که یک زن اماراتی با یک مرد خارجی ازدواج کند، مرد خارجی تنها می تواند اقامت امارات را داشته باشد و به هیچ عنوان گذرنامه اماراتی را نمی تواند دریافت کند.

پاسپورت امارات از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور در رابطه با موضوع پناهندگی هیچگونه فعالیتی ندارد و به شما عزیزان هم توسعه می کند از طریق راه های قانونی مهاجرت کنید. این مطلب صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی شما عزیزان در این مقاله نوشته شده است.

مطابق با قوانین کنوانسیون ژنو، در صورتی که شخصی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد و از نظر جانی مورد تهدید واقع شده باشد، می تواند در کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند درخواست پناهندگی کند. لازم به ذکر است کشور امارات عضو کنوانسیون ژنو نمی باشد به همین منظور پناهندگی در این کشور منجر به اخذ اقامت و یا پاسپورت نمی شود. اما در سالهای گذشته تحت شرایط خاصی دولت این کشور با درخواست پناهندگی برخی از افراد سوریه ای و یا عراقی موافقت به عمل آورده است.

نکات مهم در مورد پاسپورت امارات

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، روش های دریافت پاسپورت امارات محدود است. همچنین طبق قوانین این کشور مطلع شدیم که اخذ پاسپورت امارات با خرید ملک در این کشور امکان پذیر نمی باشد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه پاسپورت امارات در اول جهان قرار گرفته است تمایل دارند تا از طریقی برای دریافت این پاسپورت ارزشمند اقدام کنند. در بسیاری از روش ها من جمله سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری، متقاضیان می توانند اقامت کوتاه مدت این کشور را دریافت نمایند. علاوه بر این، افرادی که به مدت 30 سال در امارات زندگی کنند می توانند برای اخذ پاسپورت امارات اقدام نمایند. این مدت نسبت به سایر کشورها نظیر آمریکا، کانادا و یا کشورهای اروپایی بسیار زیاد می باشد. در بسیاری از کشورها متقاضیان بعد از مدت 5 سال می توانند پاسپورت و تابعیت آن کشور را دریافت نمایند. علاوه بر تمامی این موارد، اعطای پاسپورت دارای شرایط خاصی نظیر تک تابعیتی می باشد. متقاضیان در صورتی که بتوانند واجد شرایط اخذ این پاسپورت شوند می بایست پاسپورت و یا تابعیت خود را ترک نمایند. زیرا امارات دو تابعیتی را تحت هیچ شرایطی نمی پذیرد.

مزایای پاسپورت امارات

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت امارات

در صورتی که شخص واجد شرایط دریافت پاسپورت امارات باشد می بایست مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت این کشور را تهیه نماید. به طور کلی این مدارک شامل:بنر مدارک

  • ثبت نام در سامانه دریافت پاسپورت
  • ارائه گواهی شهروندی امارات
  • عکس
  • عقدنامه
  • اطلاعات فرزندان
  • گواهی عدم سوء پیشینه

علاوه بر این موارد، متقاضی می بایست به زبان عربی تسلط کافی داشته باشد در آزمون شهروندی این کشور شرکت کرده باشد.

خدمات موسسه MIE درباره پاسپورت امارات

موسسه ملک پور با داشتن تجارت مختلف در امور مهاجرتی، سعی بر این دارد تا در مورد قوانین کشورها و راه های قانونی مهاجرت شما عزیزان را راهنمایی کند. همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، شرایط اخذ پاسپورت امارات برای افراد خارجی بسیار سخت و دشوار می باشد. در صورتی که متقاضیان می توانند از راه های سرمایه گذاری، تحصیلی و یا کاری در کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و غیره برای دریافت اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت این کشورها به راحتی و در مدت زمان کوتاهتری اقدام کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت امارات هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


پرسش و پاسخ درباره گذرنامه امارات

✔️ آیا پاسپورت امارات با خرید ملک امکان پذیر است؟

خیر. متقاضیان تنها با خرید ملک می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. علاوه بر این مبلغ ملک خریداری شده، تعیین کننده اعتبار اقامت این کشور می باشد.

✔️ آیا اعطای پاسپورت امارات از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

در صورتی که یک زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کند و از او بچه داشته باشد بعد از 7 سال می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کند. اما در صورتی که یک مرد با زن اماراتی ازدواج کند تنها می تواند اقامت این کشور را دریافت نماید.

✔️ آیا رتبه پاسپورت امارات در اول جهان می باشد؟

افرادی که پاسپورت را دریافت می کنند می توانند بدون ویزا به 118 کشور در دنیا سفر کنند. به همین منظور یکی از با ارزشترین پاسپورت ها در دنیا محسوب می شود.

✔️ آیا با تحصیل در امارات، میتوان پاسپورت این کشور ار دریافت کرد؟

دانشجویان تنها با تحصیل در این کشور می توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند. و حتی با کار کردن طولانی در این کشور نمی توانند پاسپورت را دریافت نمایند.


سخن پایانی

روش های دریافت پاسپورت امارات با ارزش را در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم. بسیاری از افراد تمایل دارند تا با خرید ملک بتوانند گذرنامه امارات را به دست آورند. اما باید بدانید که با خرید ملک تنها می توانید اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید. تنها در صورتی که متقاضی خارجی به مدت 30 سال در امارات زندگی کند و تابعیت اصلی خود را ترک نماید می تواند برای پاسپورت امارات اقدام کند. شما عزیزان در صورتی که تمایل دارید تا از طرق مختلف، اقامت و یا پاسپورت با ارزشی را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنید می توانید از روش های قانونی وارد کشورهای اروپایی، آمریکا و یا کانادا شوید. به طور متوسط مدت زمان اخذ اقامت دائم در بسیاری از کشورها 5 ساله می باشد. موسسه ملک پور با داشتن تجارب فوق العاده می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما سروران گرامی می توانید از طریق وب سایت موسسه و یا تماس تلفنی با مشاورین مجرب ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط خود را برای مهاجرت در سریع ترین زمان به صورت رایگان بررسی کنید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان