ویزای توریستی سوئد

14 دی 1401 بدون نظر

ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد، مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی کشور سوئد و ویزای توریستی سوئد با دعوتنامه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اتباع کشورهای اروپایی و اتباع برخی از دیگر کشورها جهت بازدید از کشور سوئد نیازی به دریافت ویزای توریستی این کشور ندارند اما اتباع برخی دیگر از کشورها باید با دریافت ویزای توریستی سوئد وارد خاک این کشور شوند. کشور سوئد که یکی از کشورهای بسیار زیبای واقع در شمال اروپا می باشد هر سال توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران خارجی را به خود جلب می نماید. دریافت ویزای توریستی در هر کشوری بر اساس قوانین خاص آن کشور انجام می پذیرد که کشور سوئد نیز از این قانون مستثنی نیست. در این مقاله تلاش نموده ایم تا به سوالات احتمالی متقاضیان سفر به سوئد از طریق دریافت ویزای توریستی سوئد پاسخ دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه به این موضوع و یا دریافت ویزآهای مختلف کشور سوئد از مشاوره تلفنی موسسه ملک پور به صورت رایگان بهره مند گردید. در ادامه تلاش نموده ایم تا عناوین زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 • شرایط عمومی ویزای توریستی سوئد
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئد
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی سوئد
 • تمدید ویزای توریستی سوئد
 • گرفتن وقت سفارت سوئد
 • مراحل اخذ ویزای توریستی سوئد
 • ویزای توریستی سوئد با وثیقه یا بدون وثیقه
 • خدمات مؤسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی سوئد
 • ریجکتی ویزای توریستی سوئد
 • ویزای توریستی سوئد، تضمینی و با گارانتی
 • سخن پایانی

 

تحصیل در مدارس کاناداشرایط عمومی ویزای توریستی سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای بسیار زیبای حوزه اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است. این کشور با مناظری بسیار چشمگیر و دلنواز و تاریخ غنی هر سال مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد. آب و هوای این کشور بسیار تمیز است و در امتداد سواحل آن مجمع الجزایر بسیار زیبایی به چشم می‌خورند. شهروندان سوئدی مردمی بسیار مشتاق و علاقه مند به کمک می باشند. دریاچه ها و جنگل های بسیار زیبا و با شکوهی در این کشور وجود دارند و زمانی را برای ماجراجویی افراد و لذت بردن گردشگران فراهم می نمایند. ایرانیان جهت ورود به خاک کشور سوئد نیازمند دریافت ویزای توریستی سوئد با توجه به شرایط و قوانین این کشور هستند. برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید دارای تمکن مالی مناسب باشند و خود را بیمه درمانی نیز نمایند تا در صورت بروز هرگونه حوادث بتوانند از بیمه درمانی استفاده نمایند. متقاضیان بابد توجه داشته باشند که در طی مدت ذکر شده در ویزا قادر به ماندن در کشور سوئد هستند و از طریق این ویزا حق تحصیل و کار در این کشور را نخواهند داشت. خوانندگان گرامی برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت در کشورهای مختلف می توانید محصول بینظیر راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئد

برای دریافت ویزای توریستی سوئد و یا هر یک از کشورهای عضو شنگن، مدارکی مورد نیاز است که در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت. مدارک لازم و ضروری جهت دریافت ویزای توریستی سوئد عبارتند از:

 • پر نمودن فرم درخواست ویزای سوئد
 • پاسپورت با حداقل میزان اعتبار سه ماه که در طی ده سال اخیر صادر گردیده است.
 • اثبات تمکن مالی جهت سفر و زندگی در مدت ذکر شده در ویزا در سوئد به مبلغ 450 کرون سوئد به ازای هر روز زندگی در این کشور. در صورتی که فرد دارای بستگانی در کشور سوئد باشد که قصد دارد در طول مدت ویزا در نزد آن ها باقی بماند، این مبلغ کاهش پیدا خواهد کرد. اثبات تمکن مالی از طریق ارائه پرینت بانکی محقق می گردد. لازم به ذکر است در صورت داشتن آشنا و بستگان در سوئد آن ها می توانند تعهد نمایند که مسئولیت تأمین هزینه های فرد در مدت اقامت در سوئد را بر عهده خواهند داشت.
 • بیمه های مسافرتی با پوشش دهی هزینه هایی معادل 30 هزار یورو که در تمامی کشورهای عضو اتحادیه شنگن دارای اعتبار باشند.
 • سه قطعه عکس رنگی و بدون عینک
 • در صورت تحصیل یا اشتغال، ارائه نامه اشتغال به کار و اشتغال به تحصیل ضروری است.

برای شهروندان و اتباع کشورهایی نظیر آلبانی، کشور ارمنستان، کشور آذربایجان، کشور بوسنی و هرزگوین، کشور گرجستان، کشور مقدونیه، کشور مولداوی، کشور مونته نگرو، کشور روسیه، کشور صربستان و کشور اکراین توافقنامه ای به منظور تسهیل دریافت ویزا بین کشورهای ذکر شده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی سوئد

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام اخذ ویزای توریستی هر کشوری از جمله ویزای توریستی سوئد و یا ویزای توریستی سوئد با دعوتنامه باید توسط متقاضیان این نوع ویزاها مورد توجه قرار گیرد، مدت درخواست ویزا است. مدت زمان صدور ویزا در وابستگی کامل به زمان درخواست ویزا توسط متقاضی جهت سفر به کشور سوئد است. معمولاً ویزای توریستی سوئد در کشور ایران طی دو هفته توسط سفارت ایران پاسخ داده شده و در صورت قبولی صادر می گردد. ذکر این نکته ضروری است که زمان پاسخ دهی سفارت سوئد با توجه به تعداد درخواست های متقاضیان دریافت ویزای توریستی سوئد متفاوت می باشد اما جهت اطمینان خاطر فرد بهتر است که دو ماه قبل جهت دریافت ویزا اقدام نماید. این مقاله توسط موسسه ملک پور نوشته شده و تنظیم گردیده است و کپی برداری از بخش های مختلف آن شرعاً و قانوناً حرام بوده و جرم محسوب می گردد. در دو ماه سپتامبر و ژانویه تعداد درخواست ها و پرونده ها زیاد می باشد و لذا تایم سفارت در این دو ماه طولانی تر از دیگر ماه ها خواهد بود و متقاضیان حتماً باید به این نکته توجه داشته باشند.

تمدید ویزای توریستی سوئد

ویزاهای توریستی که تحت عنوان ویزای توریستی شنگن صادر می گردند و یا ویزای توریستی سوئد تنها دارای اعتبار 90 روز می باشند و حتی اشخاصی که دارای ویزاهای مالتیپل پنج سال می باشند در هر شش ماه تنها حق اقامت نود روزه در هر یک از کشورهای اروپایی از جمله کشور سوئد را دارند. بر اساس قوانین موجود در اکثر کشورهای اروپایی امکان تمدید ویزای توریستی برای متقاضیان ویزای توریستی سوئد و ویزای توریستی اکثر کشورهای اروپایی وجود ندارد اما با توجه به شرایط فرد و در صورت ارائه دلایل قانع کننده و محکم جهت تمدید ویزا، این امکان وجود دارد که ویزای توریستی متقاضی با توجه به شرایطی خاص تمدید گردد. البته این امر بسیار بعید به نظر می رسد اما همانگونه که بیان گردید دلایل شخص باید بسیار قانع کننده باشند. در صورتی که فرد دارای ویزای توریستی سوئد، بیش از 90 روز در خاک کشور سوئد باقی مانده باشد و هیچ دلیل مناسبی جهت تمدید ویزای خود نداشته باشد، به ازای روزهایی که بیش از اعتبار ویزای خود در این کشور باقی مانده است جریمه می گردد.

گرفتن وقت سفارت سوئد

متقاضیان دریافت ویزای توریستی سوئد در اولین قدم باید جهت اخذ وقت از سفارت کشور سوئد در کشور مبدأ از طریق وب‌سایت سفارت اقدام نمایند. همانگونه که در بخش های قبل ذکر گردید زمان نوبت دهی سفارت در ماه های سپتامبر و ژانویه با تاخیر بیش از ماه های دیگر همراه می باشد، که این مورد به دلیل کثرت پرونده ها در این دو ماه است. در وبسایت کشور سوئد فرم درخواست ویزای سوئد وجود دارد که باید به دقت توسط متقاضی تکمیل شود و به صورت آنلاین برای سفارت ارسال گردد. پر نمودن فرم درخواست ویزای سوئد تنها نیازمند 15 الی 30 دقیقه زمان است و پس از آن شخص باید جهت ارائه مدارک مورد نیاز و تأیید هویت خود به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید. ساعات امکان مراجعه به سفارت در وبسایت آن مشخص گردیده است. آدرس و شماره تماس سفارت سوئد در ایران در قسمت زیر قابل مشاهده است:

 • آدرس سفارت سوئد در تهران: تهران، خيابان پاسداران، بالاتر از فرمانيه، خيابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک 27
 • شماره تلفن: 02123712200

مراحل اخذ ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد همانند دریافت دیگر ویزاها پروسه ای چند مرحله ای است که تمامی مراحل آن باید به درستی انجام شوند. بهتر است این کار توسط کارشناسان معتبر مهاجرتی صورت پذیرد تا شانس دریافت ویزا افزایش پیدا نماید لذا در اولین مرحله شخص باید با مشاورین مؤسسات معتبر مهاجرتی مشاوره نماید تا شرایط شغلی، شرایط خانوادگی، میزان تمکن مالی و تاریخچه سفرهای قبلی وی مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که متقاضی دارای ریجکتی در یکی از ویزاهای پیشین خود باشد، پرونده وی با دقت بیشتری بررسی می گردد تا از ریجکتی احتمالی دوباره جلوگیری شود. برای اینگونه متقاضیان بهتر است که ورود به خاک کشور سوئد از یک کشور دیگر انجام شود. در مرحله بعد مدارک مورد نیاز آماده شده و جهت گرفتن وقت سفارت برای متقاضی ویزای توریستی سوئد اقدام می شود. پس از دریافت جواب سفارت، و در صورت تایید، اقدامات لازم جهت صدور ویزا انجام می گیرد اما در صورت رد شدن ویزا، باید جهت برطرف نمودن مشکل و اعتراض به رد شدن ویزا اقدام نمود. امکان سفر به سوئد بدون ویزا برای اتباع کشورهای اروپایی و اتباع کشورهای دارای پاسپورت معتبر قدرتمند امکان پذیر است.

ویزای توریستی سوئد با وثیقه یا بدون وثیقه

دریافت ویزای توریستی سوئد برای متقاضیان در اکثر موارد نیازمند وثیقه می باشد. ذکر این نکته در این بخش از مقاله ضروری است که متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی سوئد باید دارای دعوت نامه باشند که امکان صدور این دعوت نامه ها تنها از جانب افراد دارای پشتوانه مالی مناسب و یا دارای موقعیت و شرایط اجتماعی سطح بالا امکان پذیر می باشد. وجود دعوت نامه تاثیر زیادی بر روال پرونده داشته و شانس دریافت ویزای توریستی سوئد را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. در صورتی که دریافت کننده ویزای توریستی در کشور سوئد مرتکب جرم شده و یا اینکه درخواست پناهندگی نماید، شخص ارسال کننده دعوت نامه با مشکلات بسیاری رو به رو می‌گردد و حتی تا مدت ها قادر به صدور دعوت نامه نخواهد بود. لذا جهت جلوگیری از این امر و به منظور مشخص شدن حسن نیت فرد مبلغی به عنوان وثیقه از متقاضی ویزای توریستی سوئد دریافت شده و پس از بازگشت از سفر به وی عودت داده خواهد شد.

خدمات مؤسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی سوئد

ویزای های توریستی کشورهای مختلف از جمله ویزای توریستی سوئد بسیار مورد توجه و علاقه مردمان کشورهای مختلف جهت تفریح و یا ملاقات با دوستان و بستگان ساکن این کشور است. موسسه ملک پور با داشتن بیش از پانزده سال سابقه کاری کاملا درخشان در امور مهاجرتی به صورت مداوم در هر زمانی آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز در زمینه مهاجرت و یا دریافت ویزای توریستی سوئد و دیگر کشورها می باشد. همچنین این مؤسسه جهت سهولت کار متقاضیان عزیز و احترام به حقوق آن ها مشاوره های تلفنی رایگانی را ارائه می دهد که شما می توانید در زمینه های مختلف مهاجرتی با مشاورین مجرب مؤسسه ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی داشته و از اطلاعات کامل و بروز آن ها بهره مند گردید.

ریجکتی ویزای توریستی سوئد

با وجود ارائه مدارک به صورت کامل گاهی موقع ممکن است ویزای توریستی سوئد ریجکت شود و این مورد در وابستگی به نظر افسر پرونده نیز می باشد. در صورت قوی بودن پرونده و همچنین کامل بودن مدارک ارائه شده به صورت معمول ریجکتی وجود نخواهد نداشت اما در کل دریافت ویزای فوری سوئد از جمله ویزای توریستی سوئد با ریسک هایی همراه می باشد. برخی از دلایل ریجکتی ویزا در این بخش از مقاله ارائه گردیده اند.

 • مشخص نبودن علت سفر به کشور سوئد: ممکن است دلایل شخصی ارائه شده مطابقتی با پرونده نداشته باشد و یا این که تعداد سفرهای قبلی فرد اندک باشد. زیرا به صورت معمول دلیل منطقی برای این مورد وجود ندارد که افرادی که چندان اهل سفر حتی به نقاط نزدیک کشور خود نیستند به صورت ناگهانی قصد سفر به اروپا را نمایند.
 • تمکن مالی ناکافی: عدم ارائه تمکن مالی جهت پوشش دهی هزینه های سفر به سوئد و اقامت در این کشور باعث ریجکتی ویزای توریستی سوئد می شود.
 • جعلی بودن مدارک: در صورتی که برخی از مدارک ارائه شده به سفارت جعلی باشند ویزای متقاضی ریجکت می گردد.
 • نداشتن بیمه مسافرتی: افراد جهت ورود به کشور سوئد از طریق ویزای توریستی سوئد باید دارای بیمه مسافرتی باشند که نداشتن بیمه ممکن است باعث رد شدن درخواست صدور ویزا شود.
 • نبود دلایل برگشت قانع کننده:در صورتی که شخص دلایل قانع کننده ای برای برگشت به کشور خود ارائه ندهد سفارت با درخواست ویزای توریستی سوئد موافقت نخواهد کرد.

ویزای توریستی سوئد، تضمینی و با گارانتی

در کل هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا سوئد و ویزای توریستی سوئد و یا انواع دیگر ویزاها در هر کشوری وجود ندارد. زیرا هیچگونه نمی توان موفقیت و یا عدم موفقیت فرد در دریافت ویزا را تضمین نمود. زیرا مشاهده شده است که افراد بسیاری بوده اند که مدارک خود را به صورت کامل ارائه نموده بودند و دارای موقعیت و شرایط بسیار مناسبی بودند اما موفق به دریافت ویزا نشدند. علت سخت گیری های موجود در رابطه با صدور ویزا این است که افراد بسیاری از طریق ویزای توریستی از جمله ویزای توریستی سوئد وارد کشور مربوطه می شوند و در آنجا درخواست پناهندگی می دهند. وجود وابستگی هایی در ایران نظیر خانواده، شرایط مالی، شرایط کاری و غیره که بازگشت فرد به کشور خود را تا حدودی گارانتی می نماید می تواند باعث افزایش شانس دریافت ویزای توریستی سوئد شود. در صورت نداشتن وابستگی به صورت معمول امکان رد شدن ویزا تا حد زیادی وجود دارد. در دریافت ویزای توریستی سوئد نظر افسر پرونده و نظر سفارت نیز دارای تأثیرات فراوانی است. متقاضیان باید بسیار باهوش بوده و بدانند که تضمینی در این زمینه وجود ندارد و تضمین دریافت ویزا که توسط برخی از مؤسسات بیان می گردد صحیح نمی باشد. موسسه ملک پور که اساس کار خود را بر مبنای صداقت قرار داده است به متقاضیان عزیز اعلام می دارد که تنها تضمین موجود در این زمینه جمع آوری مدارک به صورت کامل و بدون نقص جهت جلوگیری از ریجکتی ویزا تا حد ممکن است.


_____________سخن پایانی__________

گرفتن ویزا سوئد جهت گردش در این کشور و یا همان ویزای توریستی سوئد می تواند به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای علاقه مندان به گردش در سوئد و دیدن زیبایی های این کشور و یا کشورهای عضو اتحادیه شنگن باشد. وجود دعوت نامه از جانب آشنایان و بستگان در سوئد و یا داشتن دلایل قوی جهت بازگشت به کشور می تواند شانس دریافت ویزا را تا حد زیادی افزایش دهد. مدت اعتبار این ویزا تنها نود روز است و امکان تمدید آن وجود ندارد مگر این که دلایل قانع کننده ای در این زمینه از جانب متقاضی دارنده ویزای توریستی سوئد وجود داشته باشد. افرادی که با دریافت ویزای توریستی وارد خاک کشور سوئد می شوند تنها گردشگر محسوب می گردند و حق کار و یا تحصیل در این کشور با استفاده از این ویزا را نخواهند داشت و در صورتی که متقاضیان قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارند باید از دیگر روش های مهاجرتی موجود استفاده نمایند. همانگونه که بیان نمودیم امکان سفر به سوئد بدون ویزا برای اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورهای دارای پاسپورت قدرتمند امکان پذیر است. برای دریافت اطلاعا کاملتر و چگونگی دریافت ویزای توریستی سوئد از مشاوره تلفنی موسسه ملک پور به صورت کاملاً رایگان بهره مند شده و یا سوالات خود را در زیر همین متن مطرح نمایید و جواب آن ها را هر چه سریعتر از جانب کارشناسان ما دریافت کنید.

امتیاز 3 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان