ویزای بلاروس

بدون نظر

در این مقاله قصد داریم با ویزای بلاروس قیمت آن و شرایط دریافت ویزای کشور بلاروس آشنا شویم. ویزای بلاروس چیست؟ برای دریافت ویزا بلاروس در ایران باید به کجا مراجعه کرد؟ مدارک لازم ویزای بلاروس کدامند؟ مراحل دریافت ویزای بلاروس به چه ترتیب است؟ شرایط مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری بلاروس به چه ترتیب است؟ در این مقاله سعی بر این نموده ایم تا پاسخ مناسبی به این سوالات بدهیم در صورتی که قصد مشاوره در زمینه ویزای بلاروس را دارید می توانید از خدمات مشاوره اولیه رایگان موسسه MIE استفاده نمایید. در ادامه عناوین زیر را مورد بررسی قرار می دهیم.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم:

 • ویزای بلاروس و شرایط عمومی
 • ویزای بلاروس و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی بلاروس
 • ویزای کاری بلاروس
 • ویزاهای بلند مدت بلاروس
 • ویزاهای کوتاه مدت بلاروس
 • ویزاهای ترانزیت بلاروس
 • ویزاهای دیگر بلاروس
 • ویزای بلاروس و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای بلاروس و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای بلاروس و وقت سفارت ویزای بلاروس
 • ویزا بلاروس و مدت زمان صدور
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای بلاروس
 • سخن پایانی در زمینه ویزای بلاروس

تماس با ما

ویزای بلاروس

ویزای بلاروس و شرایط عمومی

متقاضیان دریافت ویزای بلاروس می بایست با شرایط عمومی این کشور آشنا شوند. بلاروس یکی از کشورهای اروپایی است که در همسایگی روسیه، لهستان، لتونی، لیتوانی و اوکراین قرار دارد. پایتخت کشور بلاروس شهر مینسک است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به برست، گمیل و گرودنا اشاره کرد. زبان رسمی مردم بلاروس زبان روسی و زبان بلاروسی است، واحد پول آن نیز روبل بلاروس می‌باشد. این کشور حدود ۲۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و در حدود نه و نیم میلیون نفر نیز در آن زندگی می کنند. بلاروس از جمله کشورهایی است که در سال ۱۹۹۰ و به واسطه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از استقلال یافت و به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. متاسفانه این کشور در سالیان اخیر به دلیل گسترش اعتراضات مردم به نظام حاکم در وضعیت مطلوبی به لحاظ سیاسی و اقتصادی قرار ندارد. در ادامه با شرایط دریافت ویزای بلاروس قیمت آن و  . . . آشنا خواهیم شد.

ویزای بلاروس و انواع ویزا

در ابتدای امر نیاز است تا با انواع و اقسام ویزا ها آشنا شویم. معمولاً ویزاها به چهار نوع ویزای تایپ a،b،c،d تقسیم بندی می گردند که هر کدام تفاوتهایی با هم دارند، برخی از آنها کوتاه مدت و برخی از آنها بلندمدت می باشند. در ادامه با انواع ویزا ها آشنا خواهیم شد:

 • ویزای تایپ A:

ویزای نوع ویزا به لحاظ زمانی کوتاه ترین نوع ویزا می باشد، چرا که به فرد صرفا اجازه می دهد برای استفاده از فرودگاه یک کشور و رفتن به کشور دیگر استفاده نماید. به طور ساده تر می توان گفت فرد با دریافت این نوع ویزا می تواند وارد فرودگاه کشور دیگر شود و از فرودگاه آن کشور برای رفتن به کشور دیگر استفاده نماید.

 • ویزای تایپ B:

این نوع ویزا هم نوعی ویزای ترانزیتی به حساب می آید، بدین ترتیب که فرد می تواند با دریافت ویزای نوع B برای عبور به کشور دیگر استفاده نماید، اما تفاوت آن با ویزای نوع A این است که فرد نیاز نیست که تنها از فرودگاه ان کشور استفاده نماید، بلکه می تواند به مدت زمان ۴-۵ روز در خاک کشور دوم حضور داشته باشد و برای عبور به کشور سوم از آن استفاده کنند. افراد دیگری که از این نوع ویزا استفاده می کنند سیاستمداران و دیپلمات ها برای حضور در کشور های دیگر هستند.

 • ویزای تایپ C:

ویزای تایپ C ویزای اقامت کوتاه مدت است، بدین ترتیب که فردی که قصد سفر به کشوری دیگر را داشته باشد می‌تواند با دریافت ویزای تایپ C برای مدت زمان حداکثر سه ماه در خاک آن کشور حضور داشته باشد و سپس خاک آن کشور را ترک کند.   

 • ویزای تایپ D:

ویزای تایپ D برای متقاضیان اقامت بلند مدت صادر می‌شود. کسانی که از طریق مهاجرت ‌های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری برای مدت زمان بیش از ۳ ماه می‌خواهند در خاک یک کشور اقامت داشته باشند می بایست ویزای تایپ D را دریافت نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

?پاسپورت بلاروس?

 ویزای تحصیلی بلاروس

یکی از راه های مهاجرت به بلاروس تحصیل و دریافت ویزای تایپ D در این کشور است. امکان تحصیل در مدارس و دانشگاههای کشور بلاروس برای متقاضیان خارجی فراهم است. تحصیل در کشور بلاروس از سن شش سالگی آغاز و تا سن ۱۸ سالگی در مدارس این کشور ادامه خواهد داشت. تحصیلات ابتدایی از سن ۶ الی ۱۰ سالگی، تحصیلات راهنمایی از سن ۱۰ الی ۱۴ سالگی و تحصیلات دبیرستان از سن ۱۴ الی ۱۸ سالگی به طول خواهد انجامید. متقاضیان پس از پایان تحصیلات خود در مدارس بلاروس می‌توانند وارد مقطع لیسانس شوند. دروه لیسانس در بلاروس 4 سال، فوق لیسانس 1 الی 2 سال و دکترا حدوداً 3 الی 5 سال (بسته به رشته) طول خواهد کشید. متقاضیانی که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی یا روسی در این کشور آغاز نموده اند می توانند پس از پایان دوران تحصیل خود در این کشور مانده و وارد بازار کار شوند و از این طریق اقامت بلاروس را دریافت نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل در بلاروس?

ویزای کاری بلاروس

بلاروس را نمی توان از جمله کشورهایی که ویزای جستجوی کار را ارائه می کنند به حساب نمی آید. در برخی از کشورها همچون آلمان و اتریش ویزای تحت عنوان ویزای جستجوی کار ارائه می‌شود تا فرد برای جستجوی کار وارد این کشور ها شوند اما در بلاروس این ویزا ارائه نمی گردد، بلکه متقاضیان کار در این کشور باید پیش از مهاجرت به آن مبادرت به کاریابی در این کشور نمایند. پس از پیدا کردن کار در بلاروس می‌توانند با ارائه مدارک مربوطه جهت درخواست ویزای تایپ D کاری از سفارت بلاروس درخواست ویزای کار این کشور را درخواست کنند.  متقاضیانی که از طریق کار وارد بلاروس می شوند می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از لحاظ نرخ بیکاری کشور بلاروس رکورد منحصر به فردی را دارد، میزان نرخ بیکاری در کشور بلاروس تقریباً صفر است، این به دین معناست که تمامی افرادی که در این کشور حضور دارند و مشغول به کار هستند. در ادامه می توانید نمودار نرخ بیکاری کشور بلاروس را مشاهده نمایید.نرخ بیکاری در کشور بلاروستحصیل در خارج از کشور

?کار در بلاروس?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در ایرلند

ویزاهای بلند مدت بلاروس

ویزاهای بلندمدت را تحت عنوان ویزای نوع D می شناسند. این نوع ویزا ها جهت اقامت های بیشتر از سه ماه در خاک یک کشور ارائه می شوند. معمولاً متقاضیان تحصیل، متقاضیان کار و سرمایه گذاران خارجی با استفاده از ویزا های تایپ D وارد کشور مربوطه شده و مشغول به تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری خود خواهند شد. این نوع ویزا ویزایی است که سرانجام منجر به اخذ اقامت دائم تحت شرایطی نیز خواهد شد. ویزاهای بلندمدت بلاروس این ویژگی را دارند که تبدیل به اقامت دائم این کشور شوند. به عنوان مثال افرادی که مهاجرت تحصیلی به بلاروس را انتخاب می کنند، می توانند پس از اتمام تحصیل خود و رسیدن به کار و یا دریافت ویزای مستقیم کاری بلاروس به مدت زمان ۵ سال مشغول به کار در این کشور بوده و اقامت دائم کشور بلاروس را به دست آورند. تحصیل در خارج از کشور

?روش های مهاجرت به بلاروس?

ویزای های کوتاه مدت بلاروس

ویزا های کوتاه مدت که تحت عنوان ویزاهای تایپ‌ C شناخته می شوند ویزاهای اقامتی هستند که به صورت کوتاه مدت به افراد اعطا می گردند. معمولاً ویزای تایپ C جهت سفرهای کاری، مشارکت در فعالیتهای فرهنگی، علمی و آموزشی، فعالیت های دینی، فعالیت های روزنامه نگاری و از همه مهمتر جهت گردشگری به افراد خارجی اعطا می گردد. دیگر ویزاهای کوتاه مدت ویزاهای تایپ A و تایپ B هستندف که پیش تر توضیحاتی در مورد آنها ارائه نمودیم.

ویزاهای ترانزیت بلاروس

ویزاهای تایپ B را تحت عنوان ویزاهای ترانزیت نیز می شناسند. افراد با دریافت ویزا، یک سند حمایتی را دریافت می‌کنند که با واسطه آن فرد می‌تواند وارد شده و پس از طی مدت کوتاه چند روزه خاک بلاروس را جهت مهاجرت و یا سفر به کشور سوم ترک می نمایند. ویزای ترانزیت را می توان به وسیله بلیط های سفر با قطار، ماشین یا هواپیما به دست آورد.  

ویزاهای دیگر بلاروس

برخی از ویزاها به عنوان ویزاهای خاص به شمار می روند و عموماً زیر مجموعه ویزاهای تایپ B و تایپ C قرار می گیرند. اگر بخواهیم برخی از ویزا های خاص را نام ببریم می‌توانیم به ویزا های درمانی جهت ارائه خدمات پزشکی که در کشور مربوطه ارائه می‌شوند و یا ویزای دیپلماتیک که زیرمجموعه ویزای تایپ B هستند و جهت سفرهای دیپلماتیک و سیاسی استفاده می شوند را نام برد. 

ویزای بلاروس و مدارک لازم برای اقدام

متقاضیان که قصد دریافت ویزای بلاروس را دارند و بسته به نوع ویزای خود یا هدف خود می بایست اقدامات و مدارک لازم را ارائه نماید. قصد داریم در این بخش مدارک مورد نیاز برای هر دو راه عمده مهاجرت به بلاروس یعنی کار و تحصیل در این کشور را به صورت تیر وار شرح بدهیم.

مدارک لازم ویزای بلاروس از طریق تحصیل:تحصیل در خارج از کشور

 • مدارک هویتی
 • مدارک مربوط به دریافت پذیرش تحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • دیپلم 12 ساله
 • 4 قطعه عکس
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • و . . .

شرایط دریافت ویزای کشور بلاروس از طریق کار:

 • پاسپورت معتبر
 • تمکیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه مدارک مربوط به دریافت پیشنهاد شغلی
 • ارائه مدارک مربوط به تعهدات کارفرما جهت پرداخت بیمه و حقوق
 • ارائه بیمه نامه
 • و . . .

  تحصیل در خارج از کشور

  ?هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس?

ویزای بلاروس و وکیل متخصص ویزا

همواره توصیه می شود افرادی که در فکر مهاجرت موفق و قانونی هستند، برای انجام پروسه مهاجرت خود، تکمیل مدارک، ارائه آنها و انجام درست و صحیح سایر مراحل قانونی اخذ ویزا، با کارشناسان مجرب و زبده مهاجرتی همکاری نمایند. موسسه MIE قدیمی ترین و بهترین موسسه مهاجرتی ایران با رکورد بیشترین پرونده موفق در کشور، موسسه ای درخشان در این زمینه می باشد که شما عزیزان می توانید تمامی امور مربوط به دریافت ویزای بلاروس یا سایر کشورهای دنیا را با همکاری موسسه MIE دریافت نمایید. هوطنان عزیز می توانند پیش از انعقاد قرارداد با این موسسه، با دریافت چندین مرحله مشاوره دقیق و تخصصی بهترین راه و مسیر را برای آینده خود انتخاب نموده و سپس پای در این مسیر گذاشته و آینده ای درخشان را برای خانواده خود به ارمغان آورند. 

ویزای بلاروس و وقت سفارت ویزای بلاروس

پیش از دریافت وقت سفارت بلاروس باید با همکاری مشاور مهاجرتی خود مدارک مربوط و شرایط لازم برای دریافت ویزا را فراهم آورید و سپس وقت سفارت برای پرونده شما دریافت شود. پس از دریافت وقت سفارت می بایست در موعد مقرر در سفارت حاضر شده و سایر امور مربوطه را حضوراً انجام بدهید. مسلماً در این زمینه نیز مشاور با تجربه می‌تواند سایر پروسه‌ای که خود متقاضی مبادرت به انجام آن ها خواهد کرد را به وی توضیح بدهد. بلاروس از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت دارد برای دریافت ویزا بلاروس در ایران می بایست به شهر تهران و منطقه زعفرانیه که محل وقوع سفارت بلاروس است مراجعه نمود. 

ویزا بلاروس و مدت زمان صدور

ورود به کشور بلاروس و همچنین عبور ترانزیتی از آن نیز نیازمند داشتن ویزا یا گذرنامه معتبر است که افراد می بایست با مراجعه به سفارت یا کنسولگری بلاروس در  کشور محل اقامت خود مراحل دریافت ویزای بلاروس را طی نمایند، همچنین اتباع خارجی که در کشور آنها کنسولگری یا سفارت بلاروس قرار ندارد می بایست با مراجعه به نمایندگی های دیپلماتیک این کشور درخواست ویزای ورود به این کشور را بدهند. معمولاً مدت زمان صدور ویزای بلاروس در صورت ارائه کامل مدارک پنج روز کاری می باشد. همچنین در صورتی که ویزای فرد ویزای فوری تشخیص داده شود این ویزا در مدت زمان دو روز کاری به او ارائه خواهد شد.تحصیل در خارج از کشور

?سرمایه گذاری در بلاروس? 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای بلاروس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای بلاروس

✅مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی بلاروس چیست؟

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی بلاروس شامل مدرک دیپلم ۱۲ ساله، مدرک زبان و مدارک هویتی هستند.

✅برای دریافت ویزای اقامت بلند مدت چه نوع ویزایی را می بایست دریافت نمود؟

در صورتی که فرد قصد اقامت بلند مدت در یک کشور را دارد، می بایست از ویزای تایپ D برای اقامت های بیشتر از سه ماه استفاده کنند.

✅برای دریافت ویزای ترانزیت بلاروس از کدام نوع ویزا می توان استفاده نمود؟

دریافت ویزای ترانزیت بلاروس باید از ویزای تایپ B استفاده نمود.

✅آیا امکان دریافت ویزا کاری به بلاروس ممکن است؟

برای دریافت ویزای کاری بلاروس افراد می بایست پیشنهاد شغلی از این کشور دریافت نمایند و سپس برای دریافت ویزای اقدام کنند.  

✅زمان صدور ویزای بلاروس چقدر است؟

در صورت تکمیل بودن همه مدارک حدود ۵ روز کاری زمان خواهد برد.

_____________سخن پایانی درباره ویزای بلاروس __________

در این مقاله سعی بر این نموده ایم تا به پرسش شما در زمینه ویزای بلاروس چیست پاسخ بدهیم. انواع ویزاها و همچنین شرایط دریافت ویزای تحصیلی و کاری بلاروس در این مقاله بررسی شد، همچنین شرایط شرایط دریافت ویزای کشور بلاروس و مراحل دریافت ویزای بلاروس را نیز شرح دادیم. در صورتی که سوالات بیشتری پیرامون مدارک لازم ویزای بلاروس دارید می توانید در بخش پرسش و پاسخ مقاله که در ذیل آن قرار دارد مطرح نموده تا مشاورین به شما پاسخ دهند و یا اینکه می توانید در تماس با مشاورین موسسه MIE سوالات خود را در این زمینه مطرح نموده تا مشاورین به شما پاسخ بدهند. امیدوارم اطلاعات لازم خود را در زمینه ویزای بلاروس دریافت نموده باشید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان