هزینه زندگی در کره جنوبی

بدون نظر

هزینه زندگی در کره جنوبی، تجربه زندگی در کره جنوبی و زندگی در کره جنوبی برای ایرانیان موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته اند. کشور کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته آسیای است که امروزه متقاضیان بسیاری قصد مهاجرت به این کشور را دارند. وجود مشاغل با درآمد بالا و صنعت و تکنولوژی در کره جنوبی و نرخ پایین بی کاری، مهاجرت و زندگی در این کشور را برای مهاجران بسیاری جذاب نموده است. امروزه ایرانیان بسیاری نیز کشور کره جنوبی را به عنوان مقصدی برای مهاجرت خود انتخاب می کنند و تمایل به تحصیل و کار در این کشور دارند و برای داشتن مهاجرت موفق لازم است از هزینه های زندگی در کره جنوبی آگاهی لازم را داشته باشند. اگر چنانچه شما عزیزان متقاضی مهاجرت به کشور کره جنوبی هستید و می خواهید در مورد شرایط و هزینه های زندگی در این کشور تحقیق نماید، در وهله نخست مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور به روزترین و کاملترین اطلاعات را از طریق مشاورین مجرب ما به صورت رایگان دریافت نمایید.

در این مقاله موضوعات زیر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است؛

تماس با ما

هزینه زندگی در کره جنوبی

شرایط زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهای شرق آسیاست که با نام جمهوری کره نیز شناخته می شود. پایتخت این کشور کلان شهر سئول است که شهری مدرن و صنعتی محسوب می شود. جمعیت کره بالغ بر 53,637,000 نفر است و مساحتش حدود 100,363 کیلومترمربع می باشد. واحد پول کره جنوبی وون و زبان رسمی مردم کره، زبان کره ای است. البته زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در کشور کره جنوبی پذیرفته شده و در مدارس و دانشگاه ها نیز تحصیل به این زبان امکان پذیر است. در سال های اخیر کشور کره جنوبی رتبه دوم در اقتصاد دنیا را از آن خود کرده است.

کره جنوبی کشوری است که شاخص های رفاهی زندگی در آن مناسب است. در کشور کره جنوبی، آموزش و بهداشت و سلامت از شرایط مطلوبی برخوردار است. از نظر ارتباطات اجتماعی و رضایت از زندگی به دلیل فشار کاری بالایی که در این کشور وجود دارد، آمار افسردگی در این کشور بالا است. اطلاعات شاخص های رفاهی کره به صورت زیر است:

  • نرخ بیکاری کشور کره جنوبی در سال ۲۰۲۳ سه درصد برآورد شده است.
  • به طور میانگین درآمد خانواده در کره 24000 هزار دلار در سال است که این آمار از میانگین oecd کمی پایین تر است.
  • از نظر سطح سواد اجتماعی و سیستم آموزشی این کشور نمره بالایی را داراست و اکثر افراد سواد خواندن را به طور مناسبی دارند.
  • سن امید به زندگی در کره جنوبی ۸۳ سال است که نشان دهنده وجود شرایط کلی خوب برای زندگی در این کشور می باشد.

هزینه های زندگی در کره جنوبی

 برای خانواده چهار نفره، انتظار می رود که به طور متوسط 3,539 دلار هزینه زندگی و اقامت کره جنوبی باشد که این مبلغ به جز هزینه اجاره منزل میباشد. و برای یک فرد مجرد به طور متوسط 980 دلار در ماه بدون احتساب اجاره خانه هزینه زندگی می باشد. جدول زیر هزینه های زندگی یک ماه را به طور بررسی می کند

موارد

فرد مجرد (₩)

خانواده 4 نفره (₩)

هزینه کلی زندگی

1،310،777

4,733,311

هزینه خورد و خوراک

440000 تا 880000

3575000

هزینه حمل و نقل

74648

2314000

اجاره منزل داخل شهر

660,502

1,956,213

اجاره منزل خارج شهر

475,156

1,228,93

اینترنت

3999

3999 الی 5999

بیمه (هر نفر)

157 الی 300 هزار

157 الی 300 هزار

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه های اقامت قانونی


پیشرفت قابل توجه کره جنوبی در بخش های صنعتی و اقتصاد رو به رشد، صنعت و مدرنتیه، این کشور را برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت جذاب نموده است، حال باید دید تجربه زندگی در کره جنوبی و به طور کلی زندگی در کره جنوبی برای ایرانیان به چه صورت است. زمانی که تصمیم به مهاجرت به کشوری می گیرید علاوه بر در نظر گرفتن شرایط مختلف مانند امنیت و سطح رفاه، دموکراسی و آزادی، شرایط آب و هوایی باید به مزایا و معایب زندگی در کشور مورد نظر نیز بیاندیشید.

هزینه اجاره مسکن در کشور کره جنوبی

هزینه اجاره مسکن مهم ترین بخش هزینه زندگی در کره جنوبی است. برای دانشجویانی که در کشور کره جنوبی تحصیل می کنند، مقرون به صرفه ترین مکان برای زندگی سکونت در خوابگاه های دانشجویی است. هزینه اجاره خوابگاه حدود 300 تا 1000 دلار در هر ترم تخمین زده شده است که به توجه به انفرادی یا اشتراکی بودن اتاق ها و ارائه خدمات این رقم تفاوت پیدا می کند. خوابگاه های خصوصی نیز برای استفاده دانشجویان وجود دارد که هزینه آن ها تا ماهی 18000 دلار هم ممکن است برسد. علاوه بر خوابگاه های دانشجویی مکان هایی به صورت پانسیون نیز وجود دارد که هزینه اجاره آن ها حدود 750 دلار است و امکانات ارائه شده در این پانسیون ها نیز متفاوت است. اجاره آپارتمان نیز در کره جنوبی بسته به اینکه در کدام منطقه باشد متفاوت است. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز حدود 670 دلار و اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز حدود 450 دلار است. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 1,846,68 دلار و اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز حدود 1,051,08دلار است.

ویدیو موسسه MIE در مورد راز مهاجرت موفق


هزینه های زندگی روزمره در کره جنوبی

هزینه زندگی در کره جنوبی برای کسانی که قصد مهاجرت در این کشور را دارند، اهمیت ویژه ای دارد و در واقع از دغدغه های مهم متقاضیان به شمار می رود. هزینه زندگی در کره جنوبی در ناحیه و شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. به طور کلی هزینه زندگی در کره جنوبی به دلیل نزدیکی فرهنگ این کشور با معیارهای زندگی در کشورهای غربی چندان بالا نیست. اگرچه کشور کره جنوبی از لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل به کشورهای اروپایی نزدیک است، اما کشوری مهاجر پذیر نیست و چنانچه شما قصد مهاجرت دائم دارید پیشنهاد ما به شما کشورهایی است که مهاجرپذیر تر هستند مانند هلند و کانادا. در ادامه جدولی از هزینه در کره جنوبی ارائه می دهیم.

 

 عنوان

 هزینه

یک وعده غذا در رستوران

6.50 دلار

یک وعده غذای دو نفره در رستوران

40.65 دلار

1 کیلوگرم برنج

3.67 دلار

1 کیلوگرم گوشت

34.21 دلار

بلیط یک طرفه حمل و نقل شهری

1.06 دلار

1 لیتر سوخت خودرو

1.41 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر

504.22 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه حومه شهر

366.76 دلار

 

به طور میانگین یک خانواده چهار نفره برای زندگی در کره جنوبی ماهیانه 2000 دلار آمریکا (به استثنای اجاره) هزینه دارد. یک مهاجر در کره جنوبی باید در ماه 560 دلار آمریکا (به استثنای اجاره) برای هزینه زندگی درکره پرداخت نماید. در کشور کره جنوبی هزینه های آب، برق و گاز مصرفی توسط دولت پرداخت می شود.

مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کره جنوبی

مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کره جنوبی در این بخش مقاله انجام شده است. هزینه زندگی در کره جنوبی در شهرهای مختلف آن متفاوت است. زندگی در کلان شهرهای کره جنوبی پر هزینه و گران است. هزینه های اجاره مسکن و خورد و خوراک در این شهرها نسبت به شهرهای کوچک تر با جمعیت کمتر بسیار متفاوت است. گران ترین شهر کره جنوبی کلان شهر سئول است که پایتخت این کشور می باشد. بعد از سئول جزیره ججو و بوسان دومین شهر بزرگ کره جنوبی است. این شهر یکی از بزرگترین بندرهای جهان را دارد. سومین شهر بزرگ و پر هزینه در کره جنوبی شهر دئگو است که به عنوان پایتخت مد شناخته می شود و هزینه های زندگی در آن بالاست. اینچئون چهارمین شهر بزرگ کره محسوب می شود. این شهر توسط مترو سئول به شهر سئول متصل است و در زمره شهرهای گران کره جنوبی یه شمار می آید. در واقع بیشترین هزینه زندگی در کره جنوبی مربوط به اجاره مسکن است.

 شهر

اجاره آپارتمان یک خوابه

 اجاره آپارتمان 3 خوابه

 سئول

 700 دلار

 2200 دلار

 جزیره ججو

 00 6 دلار

 1000 دلار

 بوسان

 450 دلار

 1000 دلار

 اینچئون

 400 دلار

 100 دلار

 دئگو

 400 دلار

 1000دلار

درآمد شغل های مختلف در کره جنوبی

بدون شک کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته ای است که فرصت های شغلی مناسبی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و در عین حال هزینه های زندگی در کره جنوبی نیز بالاست. بسیاری از خانواده ها در کشور کره جنوبی هزینه های زیادی را برای تحصیل فرزندانشان متحمل می شوند به امید اینکه در آینده به مشاغل پر درآمدی دست یابند. برخی از مشاغل در کره جنوبی درآمد بالایی دارند. از جمله این مشاغل پردرآمد می توان به مدیرعامل ها و سایر مدیران ارشد مؤسسات و شرکت ها در بخش خصوصی و همچنین مدیران اجرایی اشاره کرد که حقوق آن ها معادل 128000 دلار آمریکا برای یک سال است. رتبه دوم از مشاغل پردرآمد متعلق به خلبانان دریایی(Maritime pilot)است که درآمدی حدود 110000 دلار آمریکا دارند. بعد از این مشاغل، خلبان هواپیما با درآمدی حدود 91000 دلار آمریکا در سال قرار می گیرند. سپس جراحان که دستمزدشان حدود 96000 دلار آمریکا در سال است و کارمندان سطح بالا با حقوقی معادل 80000 دلار آمریکا در سال هستند. از دیگر مشاغل پر درآمد در کره جنوبی مشاغلی مانند استاد دانشگاه و وکیل است که درآمدشان حدود 75000 دلار آمریکا در سال است. جالب است بدانید که درآمد قضات در کره جنوبی از وکلای حقوقی پایین تر بوده و معادل 69000 دلار آمریکا در سال است. رقابت برای کسب شغل مناسب در کره جنوبی بالاست و شما با اخذ یکی از مشاغل کره جنوبی حقوق خوبی دریافت می نمایید که تقریباً حدود 68000 دلار آمریکا در سال است. اگرچه کره جنوبی کشوری مدرن و پیشرفته محسوب می شود اما به دلیل فشار زیاد کار در کره جنوبی و ساعات کاری طولانی و استرس زیاد مردم کره اغلب افسرده هستند.

در نمودار زیر نمودار نرخ بیکاری را در کشور کره جنوبی ملاحظه می فرمایید:

نمودار نرخ بیکاری کره


سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در کره جنوبی

✔️ هزینه اجاره آپارتمان در کره جنوبی چقدر است؟

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه بسته به اینکه در مرکز شهر باشد یا خارج از مرکز حدود 450 تا 670 یورو و آپارتمان سه خوابه از 1,846,68 دلار تا حدود 1,051,08دلار است.

✔️ پرهزینه ترین و گران ترین شهرهای کره جنوبی کدام شهرها هستند؟

پرهزینه ترین ترین و گران ترین شهرهای کره جنوبی پایتخت آن شهر سئول و سه شهر بزگ دیگر کره جنوبی با نام های بوسان، دئگو و اینچئون هستند.

✔️ پردرآمدترین مشاغل در کره جنوبی چه شغل هایی هستند؟

پر درآمدترین مشاغل در کره جنوبی مدیران ارشد و مدیر عامل ها هستند. سپس خلبان دریایی و خلبان هواپیما و مدیران سطح بالا را می توان نام برد.

✔️ معایب زندگی در کره جنوبی چیست؟

یکی از معایب زندگی در کره جنوبی طولانی بودن ساعات کاری است. وجود استرس و فشار کار زیاد مردم کره را افسرده کرده است. یکی دیگر از معایب زندگی در کره جنوبی مهاجر پذیر نبودن این کشور است. مهم نیست شما چقدر زبان کره ای بدانید در کره شما همیشه یک خارجی هستید.


سخن پایانی در باب هزینه زندگی در کره جنوبی

در این مقاله هزینه زندگی در کره جنوبی و شرایط زندگی در کشور کره جنوبی مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفت. کشور کره یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای آسیایی است که از نرخ بی کاری پایینی برخودار است و مشاغل پر درآمدی در این کشور وجود دارد. اما وجود ساعات طولانی کار و حجم و سنگینی فشار کار مردم را تحت فشار قرار داده و متأسفانه آمار افسردگی و ابتلا به بیمارهای روحی در این کشور بالاست. زندگی در کلان شهرهای کره بسیار پر هزینه است و شما برای زندگی و کار در این کشور حتما باید زبان کره ای را بیاموزید. اگر شما قصد مهاجرت به کشور کره جنوبی را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که تجربه زندگی ایرانیان در کره جنوبی نشان داده است که کره جنوبی کشوری مهاجر پذیر نیست و شما هر چقدر زبان کره ای بلد باشید باز هم در این کشور به عنوان یک خارجی تلقی می شوید. بنابراین پیشنهاد ما به شما مهاجرت به کشورهایی مثل کانادا و یا کشورهای اروپایی مثل هلند است که در عین حال که صنعت و مدرنیته و سطح رفاه بالایی دارند، مهاجر پذیر نیز هستند و شما در این کشورها یک خارجی قلمداد نمی شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه شما می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و به روزترین و کاملترین اطلاعات را به صورت رایگان دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در پای همین مقاله درج نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 3.93 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان