موسسه فناوری کالیفرنیا

1 نظر

در این مقاله قصد داریم تا موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) را به شما عزیزان معرفی کنیم. عناوینی از جمله شرایط مهاجرت به امریکا به قصد تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا و همچنین مدارک مورد نیاز تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا را بررسی خواهیم نمود. در طی سالیات گذشته همواره جزو 5 دانشگاه برتر جهان معرفی شده است. طبق اعلام این موسسه، تنها 7% متقاضیان موفق به قبولی در این موسسه آموزشی می شوند و از بین آنها 93% موفق به فارغ التحصیلی می گردند. این موسسه با هدف پرورش ذهن های خلاق به منظور خلق پروژه های جدید علمی و تحقیقاتی راه اندازی شده است. این موسسه در تمامی زمینه های علمی از جمله فضایی فعالیت دارد و یکی از همکاران NASA به شمار می رود. این موسسه، موسسه آموزشی خصوصی است و در زمینی به مساحت 124 هکتار در شهر پاسادانا ایالت کالیفرنیا ساخته شده است. این دانشگاه دارای 948 دانشجوی فارغ التحصیل در دوره کارشناسی و 1.285 دانشجوی فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است و دانشجویان این دانشگاه تا به حال موفق به اخذ 39 جایزه نوبل شده اند. در این مقاله شما را با شرایط تحصیل در این موسسه علمی معتبر آَشنا خواهیم نمود.لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه mie و با جمع آوری اطلاعات از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایتهای دولتی، سایت دانشگاه کلتک و استفاده از منابع معتبر به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد. شما عزیزان چنانچه پس از مطالعه این مقاله، در زمینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) سوالی داشتید می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان داشته باشید.

همچنین عناوین ذیل را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید.

تماس با ما

موسسه فناوری کالفرنیا(Clatech)

معرفی موسسه فناوری کالیفرنیا یا کلتک (Caltech)

موسسه فناوری کالیفرنیا که با نام دیگر یعنی کلتک نیز مشهور است، یک مرکز تحقیقاتی در کشور آمریکا و در ایالت کالیفرنیا بوده که قطب رشته های مهندسی به شمار می رود. همه نخبه های علمی و البته اساتید صاحب نام و دانشمند در این دانشگاه جمع شده اند تا افراد را به بالاترین درجه تخصص در علوم برسانند. این دانشگاه خصوصی در حال حاضر دارای ۲۳۰۰ دانشجو می باشد که سهم دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ اقامت امریکا نیز شده اند، ۱۳۰ نفر بوده و در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ پذیرش دانشجو می نماید. یکی از ویژگی های شاخص این دانشگاه پیچیدگی و مراحل سخت برای پذیرش دانشجو می باشد. به گونه ای که نرخ قبولی دانشگاه کلتک آمریکا را ۶ درصد تخمین زده اند. علاقمندان در بخش های مهندسی، زیست شناسی، شیمی و مهندسی علوم کاربردی، علوم زمین شناسی و سیاره، علوم انسانی، علوم اجتماعی، فیزیک و ریاضیات می توانند دانشگاه کالبفرنیا را انتخاب کنند.

 

 

یکی از افتخارات قابل توجه موسسه تکنولوژی کالیفرنیا، کسب ۷ جایزه نوبل و ۵۸ مدال علوم از سوی فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی می باشد. مقطع لیسانس موسسه فناوری کالیفرنیا دارای ۲۸ رشته و 30 رشته در مقطع فوق لیسانس و دکترا می باشد. در معرفی موسسه فناوری کالیفرنیا باید این را هم اضافه کنیم که دارای پردیسی به مساحت ۱۲۴ هکتار در پاسادانا است. که این پردیس گسترده دارای هفت ساختمان بوده البته پردیس های دیگر نیز در لوئیزیانا، هاوایی و واشنگتن راه‌اندازی شده است. از ویژگی های مهم پردیس دانشگاه کلتک باید اضافه کنیم که آزمایشگاه لرزه نگاری کلتک برای اطلاعات بسیار ارزشمند زلزله در جهان در این پردیس واقع شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


رنکینگ موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) در سازمان های مختلف

جایگاه علمی موسسه فناوری کالیفرنیا خبر از رعایت استانداردهای علمی جهانی در این موسسه تحقیقاتی می دهد و همین امر بیانگر این موضوع می باشد که فارغ التحصیلان دانشگاه کلتک آمریکا به چه درجه ای از علم دانش و تخصص خواهند رسید. موسسه های رتبه بندی معتبر جهانی بر اساس همین عوامل جایگاهی را برای دانشگاه کلتک در بین دانشگاه های آمریکا وجهان تعیین نموده اند که جزئیات آن را در جدول زیر تحت عنوان رنکینگ موسسه فناوری کالیفرنیا ذکر شده است:

سازمان ها

رده بندی

سازمان QS

6 جهانی

سازمان THE

2 جهانی

سازمان U.S. News & World Report

9 جهانی

سازمان ARWU

9 جهانی

Forbes

45 کشوری

سازمان THE / WSJ

7 کشوری

سازمان U.S. News & World Report

9 کشوری

گزارش Washington Monthly

34 کشوری

 

دانشکده های دانشگاه کلتک (California Institute of Technology)

هر چند که دانشگاه کلتک را باید یک دانشگاه پیشرو و سرآمد در علوم و مهندسی بدانیم اما این موسسه تحقیقاتی در دیگر از رشته های پرطرفدار تحصیلی نیز حرفی برای گفتن دارد و دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، سریعا خود را به بازار کار در آمریکا می رسانند چرا که تخصص های لازم را در بالاترین سطح خود حتی کسب نموده اند. از رشته‌های همچون کوانتوم، فیزیک، شیمی و زیست شناسی که بگذریم، مهمترین دانشکده های دانشگاه کلتک کالیفرنیا را دانشکده های زیر تشکیل می دهد:

 • دانشکده علوم پزشکی زیست شناسی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم زمین شناسی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده ریاضیات و نجوم
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده مهندسی و علمی کاربردی

رشته های دانشگاه کلتک در مقاطع مختلف (Caltech)

رشته های دانشگاه کلتک بیشتر در زمینه علوم مهندسی و تکنولوژی می باشد که هدف و رویای بسیاری از علاقه مندان به این بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به آمریکا و در سراسر دنیا، ورود به دانشگاه کلتک می باشد. مهمترین رشته های کلتک در لیست زیر شرح داده شده است:

لیسانس

فوق لیسانس

دکترا

رشته ریاضیات کاربردی

رشته فیزیک

رشته فیزیک

زیست شناسی

رشته فیزیک نجومی

رشته فیزیک نجومی

مهندسی شیمی

مهندسی زیستی

مهندسی زیستی

مهندسی برق

تجارت

تجارت

زبان انگلیسی

سیستم های محاسباتی

سیستم های محاسباتی

مهندسی مکانیک

مهندسی برق

مهندسی برق

تاریخ

مهندسی علوم کاربردی

مهندسی علوم کاربردی

زمین شناسی

علم مواد

ژئو بیولوژی

اقتصاد

تاریخ

ژئوشیمی

فلسفه

مکانیک سازه

سیستم های کنترل و دینامیک

علم مواد

علوم سیاره

اطلاعات و علوم داده

هزینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا بجز برای متقاضیانی که دارای فاند تحصیلی این دانشگاه نمی باشند، مستلزم پرداخت هزینه است و دانستن این هزینه از آن جهت اهمیت بالایی دارد که متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می بایست به سفارت این کشور نامه گزارش تمکن مالی نشان دهد. طبق اعلام وبسایت رسمی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، میانگین شهریه مورد نیاز برای تحصیل در این موسسه بین 52.506 تا 74.763 دلار آمریکا در سال است که البته این مبلغ پس از دریافت کمک های مالی از سوی دانشگاه می تواند به حدود 24 هزار دلار آمریکا کاهش یابد. گفتنی است طبق اعلام سایت این دانشگاه، 100% دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه با توجه به اخذ بورسیه MERIT و فول فاند، معاف از پرداخت شهریه می باشند.

دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه زندگی دانشجویان کلتک

اطلاع از هزینه زندگی در آمریکا نیز برای دانشجو دارای اهمیت است. هزینه زندگی در آمریکا برای یک دانشجوی مجرد عموماً می بایست از هزینه زندگی فرد عادی و متاهل کمتر باشد، ولی بهرحال دانشجو می بایست این هزینه ها را برای ارزیابی سرمایه مورد نیاز جهت تحصیل و زندگی در کشور آمریکا محاسبه نموده و در نظر داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده در ذیل بصورت میانگین بوده و این مبلغ بسته به سبک زندگی دانشجو می تواند کمتر و یا بیشتر از میزان اعلام شده باشد. لازم به ذکر است که امکان درخواست بورسیه تحصیلی در این دانشگاه قبل و پس از شروع تحصیل وجود خواهد داشت ولی توصیه می شود که پس از شروع تحصیل در این موسسه نسبت به درخواست وام دانشجویی و یا بورسیه تحصیلی اقدام شود. در ذیل، هزینه زندگی در آمریکا را برای شما آورده ایم: 

 

در خوابگاه (یک نفره)

در خوابگاه (2 خوابه مشترک)

در خوابگاه (4 خوابه مشترک)

خارج از خوابگاه (2 خوابه مشترک)

اتاق

15،780 دلار

9،300 دلار

7،860 دلار

15،300 دلار

غذا

9125 دلار

9125 دلار

9125 دلار

9125 دلار

تسهیلات

1200 دلار

1200 دلار

1200 دلار

1800 دلار

کتاب / لوازم

1400 دلار

1.400 دلار

1400 دلار

1400 دلار

هزینه های شخصی

4500 دلار

4500 دلار

4500 دلار

4500 دلار

حمل و نقل

2400 دلار

2400 دلار

2400 دلار

2400 دلار

زیرمجموعه

34،405 دلار

27،925 دلار

26،485 دلار

34،525 دلار

شهریه

52506 دلار

52506 دلار

52506 دلار

52506 دلار

هزینه های اجباری

2031 دلار

2،031 دلار

2،031 دلار

2،031 دلار

مدارک مورد نیاز پذیرش موسسه فناوری کالیفرنیا

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیای آمریکا نیازمند ارائه مدارک و داشتن شرایط خاصی است. این مدارک به دو بخش مدارک مورد نیاز پذیرش و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آمریکا تقسیم بندی می شوند. در ذیل به ترتیب مدارک مورد نیاز پذیرش و ویزا را فهرست خواهیم نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش و ارسال آن تا تاریخ 1 نوامبر هر سال
 • پرداخت 75 دلار هزینه درخواست
 • قبولی در آزمون SAT و ACT
 • قبولی در مصاحبه با اساتید دانشگاه
 • ارائه کارنامه متوسطه دوم
 • ارائه توصیه نامه علمی
 • ارائه مدرک زبان Duolingo و یا TOEFL IBT
 • پرداخت شهریه جهت تحصیل در موسسه (بجز دانشجوی دارنده فاند)

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

 • ایجاد حساب کاربری در وبسایت موسسه
 • ارسال درخواست پذیرش تحصیلی از 1 دسامبر تا 1 ژانویه (بسته به رشته مورد تقاضا)
 • پرداخت شهریه جهت تحصیل در موسسه
 • ارسال SOP
 • ارسال مدرک زبان GRE، TOEFL و یا IELTS به ادرس موسسه
 • آپلود اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی ممهور به مهر و امضای دانشگاه محل تحصیل در حساب کاربری متقاضی
 • آپلود 3 توصیه نامه از اساتید دانشگاهی در حساب کاربری متقاضی
 • آپلود رزومه در حساب کاربری متقاضی

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در موسسه فناوری کالیفرنیا یا Caltech

تسلط و مهارت زبان انگلیسی که شروع اصلی و اولیه برای ورود به دانشگاه های آمریکا از جمله موسسه فناوری کالیفرنیا می باشد. تفاوت موسسه فناوری کالیفرنیا با دیگر موسسه های آموزشی و دانشگاههای ایالات متحده این است که برای ورود به این دانشگاه تنها باید افراد موفق به اخذ مدرک Duolingo و یا TOEFL IBT شده باشند. افرادی که این مدارک را ندارند، قادر به تحصیل در این دانشگاه نخواهند بود. تنها افرادی از ارائه مدرک زبان تافل و دیگر مدارک زبان مورد نیاز اپلای آمریکا برای موسسه کالیفرنیا معاف می شوند که از شهروندان کشور هایی باشند که زبان رسمی آنها انگلیسی بوده و یا دو سال در مدرسه تحصیل کرده باشند که زبان تحصیل آنان انگلیسی باشد. این شرایط بصورت تفصیلی در سایت دانشگاه کلتک موجود است و شما عزیزان میتوانید از طریق لینک انتهای صفحه به ان دسترسی داشته باشید.

آزمون ها

حداقل

نمره پیشنهادی

IELTS

7

7.5

TOEFL

100

100

Duolingo English Test

120

125

 

با توجه به اهمیت این موضوع، تهیه پکیج آموزشی زبان موسسه ملک پور را جهت یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت، به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

 (Coventry University) تحصیل در دانشگاه کاونتری انگلستان

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

تاریخ های مهم و ددلاین موسسه فناوری کالیفرنیا یا کلتک

آگاهی از تاریخ ددلاین موسسه فناوری کالیفرنیا است که به افراد این امکان را می‌دهد که در این موسسه قدرتمند پژوهشی و تحقیقاتی ورود کرده و مسیر تحصیلی و راهشان را تغییر دهند و به موفقیت برسند. پذیرش کلتک عموما در پاییز و زمستان انجام می شود و در صورت در دسترس نبودن نتایج مقطع پیشین می توان اخرین مدارک تحصیلی حاضر را ارائه داد. برای کسب اطلاعات بروز و بیشتر می توانید به سایت دانشگاه کلتک که لینک ان در انتهای مقاله موجود است، مراجعه فرمایید. تاریخ های مهم دانشگاه کلتک که در نهایت تحصیل در امریکا در این موسسه تحقیقاتی را به ارمغان می آورد به شرح زیر می باشد:

مهلت اقدام زودهنگام

ا نوامبر

اعلان های نتایج زودهنگام

اواسط دسامبر

ددلاین تصمیم گیری منظم

3 ژانویه

نتایج تصمیم گیری منظم

اواسط مارس

ددلاین تصمیم گیری منظم

1 می

بورسیه موسسه فناوری کالیفرنیا یا کلتک

با هزینه های تحصیل در آمریکا من جمله شهریه بالا برای دانشجویان کلتک کالیفرنیا، راهی وجود دارد تا این هزینه ها به حداقل برساند و آن هم بهره مندی از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا می باشد. افرادی که در موسسه فناوری کالیفرنیا به تحصیل می پردازند می توانند از انواع کمک هزینه های تحصیلی که این دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود استفاده نمایند البته باید دارای شرایطی همچون رزومه علمی قوی و ریز نمرات بالا برای بهره مندی از این مزایا باشند. همچنین دانشگاه فرصت بهره مندی از مزایای وام را برای دانشجویان به وجود آورده تا مبلغ آن را بعد از فارغ التحصیلی بپردازند افراد در مقطع کارشناسی به بالا می‌توانند از این فرصت استفاده نمایند. برخی از بورسیه های کلتک دانشگاه به شرح زیر است:

 • بورسیه ACS: این بورسیه از بورسیه های تحصیلی در آمریکا به حساب می ایند که به علاقمندان رشته شیمی، بیوشیمی و مهندسی شیمی ارائه می شود. مبلغ آن ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای یک سال می باشد که این مدت زمان قابل تمدید می باشد.
 • بورسیه سازمان شورای آمریکایی: مبلغ این بورسیه 2500 تا ۷۵۰۰ دلار به دانشجویان مهندسی دانشگاه تعلق می گیرد. افراد برای ارائه درخواست آیا باید دردر 11 فوریه اقدام کنند. دارا بودن رزومه علمی قوی ملاک اعطای این نوع بورسیه می باشد.
 • بورسیه BMO Financial Group/Lime Connect: این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی فیزیک و ریاضی و یا یک رشته مرتبط با معلولیت می باشد و مبلغ آن ده هزار دلار در سال است.

موسسه فناوری کالیفرنیا

شرایط اخذ ویزا برای تحصیل در دانشگاه کلتک

ویزای تحصیلی آمریکا F نام دارد و از نوع بلند مدت است. در ذیل می توانید مدارک مورد نیاز اخذ این ویزا را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که طبق گفته وزارت امور خارجه آمریکا، فرآیند صدور ویزای تحصیلی آمریکا ممکن است تا 120 روز (شروع از زمان درخواست) به طول بیانجامد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی یا فرم DS-160
 • عکس پاسپورتی
 • قبولی در مصاحبه با سفارت
 • رسید پرداخت 160 یورو هزینه درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر (حداقل به مدت 6 ماه)
 • گواهی واجد شرایط بودن برای ویزای غیر مهاجرتی (F-1) دانشجویی برای تحصیلات دانشگاهی و دوره زبان ، فرم I-20 یا گواهی صلاحیت غیر مهاجرتی (M-1) برای دانشجویان فنی و حرفه ای ، فرم I-20
 • تاییدیه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات دروس تخصصی (در صورت نیاز)
 • نامه SOP
 • گواهی اثبات تمکن مالی

خوابگاه دانشگاه کلتک و امکانات رفاهی موسسه فناوری کالیفرنیا

خوابگاه دانشگاه کلتک یکی از خدمات این موسسه به دانشجویان خود می باشد و افرادی که دانشگاه کلتک را برای تحصیل انتخاب می‌کند در ازای پرداخت اجاره ماهیانه می توانند از خدمات خوابگاهی متعدد بهره‌مند شود. افراد متاهل و دارای فرزند نیز می توانند از خوابگاه های مخصوصی که برای آنها در نظر گرفته شده است، استفاده نمایند. این خوابگاه‌ها در بیرون از محوطه دانشگاه و در نزدیکی آن واقع شده است. خوابگاه های دانشجویان مقطع دکترا و پست دکترا جدا از خوابگاه های دیگر مقطع های تحصیلی این دانشگاه می باشد و آنها صد در صد از مزایای خوابگاه های این دانشگاه بهره مند می شوند. همه اقامتگاه های مقطع کارشناسی دارای نرخ پایه 3605 دلار برای هر نفر، در هر ترم هستند که جز هزینه های تحصیل در آمریکا به حساب می آیند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال اول اقامتگاه تضمین شده خواهند داشت. انواع مسکن برای این دسته در ذیل لیست شده است.

 • مبله 2 خوابه کاتالینا: یک اتاق را با یک هم اتاقی در اتاق خواب دیگر اجاره می کنید و در فضاهای آپارتمانی مشترک به اشتراک می گذارید. هزینه اسکان ماهانه 810 دلار است.
 • مبله 4 خوابه کاتالینا: یک اتاق را با 3 هم اتاقی در اتاق خواب های دیگر اجاره می کنید و در فضاهای آپارتمانی مشترک استفاده می کنید. هزینه اسکان ماهانه 680 دلار است.
 • مبله استودیو خارج از دانشگاه: به تنهایی استودیو را اجاره می کنید. هزینه اسکان ماهانه 1,370 دلار است.

مشاهیر دانشگاه کلتک

دانشگاه کلتک در پرورش نخبه و دانشمند ها بسیار موفق عمل کرده است و افراد صاحب نامی را تحویل جامع داده است که مهمترین مشاهیر دانشگاه کلتک عبارتند از:

 • کارل دیوید آندرسون: کاشف پوزیترون و میون و برنده جایزه نوبل
 • داگلاس دین اشرف: برنده جایزه نوبل
 • ویلیام شاکلی: دستیار مخترع حالت جامد
 • ورنون اسمیت: برنده جایزه نوبل
 • جان مک کارتی: مخترع لیسپ زبان برنامه نویسی
 • سی گوردن فولرتن: فضانورد
 • هریسون اشمیت: فضانورد
 • فرانک کاپرا: برنده جایزه اسکار

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه کلتک هستید، اینجا کلیک کنید➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول 

شرایط تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)چیست؟

رزومه علمی قوی، داشتن مدرک زبان با نمره بالا و همچنین معدل بالا، اثبات داشتن هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا، قبولی در آزمون موسسه.

رشته های تحصیلی موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) کدامند؟

به صورت کلی 6 گروه زیست شناسی و مهندسی بیولوژیک، شیمی و مهندسی شیمی، مهندسی و علوم کاربردی، علوم زمین شناسی و سیاره ای، علوم انسانی و اجتماعی، فیزیک، ریاضی و نجوم جهت تحصیل در این موسسه وجود دارند.

هزینه تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) آمریکا چقدر است؟

بین 52.506 تا 74.763 دلار آمریکا در سال که البته این مبلغ پس از دریافت کمک های مالی از سوی دانشگاه می تواند به حدود 24 هزار دلار آمریکا کاهش یابد.

هزینه های زندگی در آمریکا چقدر است؟

به طور میانگین ماهیانه حداقل 1200 تا 1500 دلار (غیر از نیویورک و واشنگتن).

 

سخن پایانی

تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech)، هزینه و شرایط تحصیل در موسسه فناوری کالیفرنیا و همچنین نحوه درخواست ویزای دانشجویی آمریکا را با هم در این مقاله بررسی نمودیم. دانستیم که با توجه به تقاضای بالا، تنها 7% از متقاضیان تحصیل در این موسسه معتبر موفق به اخذ پذیرش از آن می شوند. شما عزیزان چنانچه کماکان قصد دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا را دارید می توانید از طریق راه های تماس ذکر شده در این وبسایت، در ساعات اداری با موسسه ملک پور تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان اخذ کنید. 

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم کریمی
ایا امکان اخذ بورسیه در موسسه فناوری کالیفرنیا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله اگر واجد شرایط باشید. برای دانشگاه های معتبر دیگه هم میتونید شانستون رو امتحان کنید
مشاوره رایگان