مهاجرت پزشکان به سوئد

10 اسفند 1401 11 نظر

مهاجرت پزشکان به سوئد، شرایط اخذ اقامت سوئد برای پزشکان و متخصصین رشته های پیراپزشکی و شرایط ویژه کار سوئد برای گروه درمانی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط مهاجرت پزشکان چیست؟ آیا پزشکان جهت کار در سوئد، نیاز به معادل سازی مدارک خود دارند؟ مهاجرت پزشکان به سوئد چه هزینه هایی دارد؟ یکی از مباحثی که همیشه مورد بحث و سوال بوده است، شرایط مهاجرت پزشکان به سوئد و دیگر کشورها بوده است. شرایط مهاجرت به سوئد برای پزشکان یا برخی مشاغل و حرفه های دیگر، دارای تفاوت می باشد و به همین علت شرایط مهاجرتی آنان، نیاز به بررسی اختصاصی دارد. به علت پیچیدگی های خاص و شرایط و قوانین متفاوت جهت مهاجرت پزشکان، عدم وجود منابع اطلاعاتی مفید در خصوص مهاجرت پزشکان حس می شود و به همین علت، موسسه ملک پور بر این هدف است که با ارائه مقالات علمی که به کمک مشاوران و وکلای محلی این کشور و جستجو در سایت های معتبر به تحریر در آمده است ارائه این مطالب به معنی ارائه خدمت به شما عزیزان نمی باشد برای کسب اطلاعات از میزان خدمات با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهرهمند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان و پرستاران به سوئد


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت پزشکان به سوئد

درباره کشور سوئد و شرایط مهاجرت پزشکان به سوئد

سوئد کشوری در قسمت اروپای شمالی و حوزه اسکاندیناویست و در سال های اخیر به علت کیفیت بالای زندگی و شرایط رفاه، امنیت، آزادی و اقتصاد مناسب، متقاضیان بسیاری این کشور را مقصدی ایده آل جهت مهاجرت پسندیده اند. کشور سوئد با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر و زبان رسمی سوئدی، نیاز به نیروی پزشک متخصص داشته است و حتی در مشاغل پیراپزشکی نیز از متخصصین استقبال می کند. زبان رسمی کشور سوئد، زبان سوئدی می باشد و مهاجرت پزشکان به سوئد، نیازمند به داشتن دانش زبان سوئدی می باشد. البته الزاماً نیازی نیست که قبل از مهاجرت به سوئد، زبان این کشور را فراگرفت و امکان یادگیری زبان سوئدی در کشور سوئد وجود دارد. کشور سوئد نیز نظیر دانمارک به علت وجود نیاز به نیروی کار متخصص در زمینه های پیراپزشکی شرایط مناسبی جهت ورود به این کشور مشخص کرده است. پزشکان به علت اینکه حرفه آنها با زندگی مردم در ارتباط مستقیم است در هر کشور شرایط ورود به نظام پزشکی متفاوت است و سخت گیری هایی در این خصوص وجود دارد که با بسیاری از رشته ها متفاوت است. پزشکان برای دریافت مجوز کار برای مهاجرت از طریق کار در سوئد به گذراندن دوره های معادل سازی مدرک خود دارند و در نهایت باید آزمون های کشور سوئد را بگذرانند تا بتوانند به عنوان پزشک مشغول به کار شوند. مراحل معادل سازی در این مقاله بررسی می شود.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق کار

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت پزشکان به سوئد مهاجرت از طریق کار است. مهاجرت کاری به صورت مستقیم و غیر مستقیم قابل تقسیم است. مهاجرت کاری مستقیم یعنی شخص با دریافت پیشنهاد کاری به صورت مستقیم وارد بخش مربوطه می شود و مشغول به کار می شود ولی برای پزشکان به علت اینکه مدارک پزشکی و تحصیلی آنها معادل سازی نشده است بیمارستان ها و مراکز درمانی اجازه استخدام آنها را ندارند و به این ترتیب ویزای کار در سوئد مستقیم برای پزشکان امکان پذیر نیست و باید به صورت غیر مستقیم ویزای سوئد از نوع کاری دریافت کنند. مهاجرت پزشکان به هدف کار نیازمند ورود به کشور سوئد و انجام روند معادل سازی مدرک خود را دارد. حال ورود به کشور سوئد و گذراندن دوره های معادل سازی می تواند با انواع مختلف ویزا باشد که از دوره های کارآموزی می توان مثال زد تا انواع مختلف ویزای سرمایه گذاری و حتی دوره های زبان سوئدی می توانند گزینه های مناسبی جهت ورود به این کشور باشند. عموماً پزشکان جهت کار با ورود به کشور سوئد با دوره های زبان سوئدی و یادگیری زبان سوئدی مشغول به کارآموزی می شوند و پس از این دوره کارآموزی مشغول به کار در کشور سوئد می شوند. این روند تقریبا یک سال بطول می انجامد و اگر شخص پزشک بتواند زبان سوئدی را قبل از ورود به سوئد تا حدودی فراگیرد سریعتر وارد نظام پزشکی سوئد خواهد شد. البته شرایط ورود به نظام پزشکی سوئد برای پزشکان تقریبا با دندان پزشکان و سایر مشاغل پیراپزشکی یکسان می باشد.

در نمودار زیر می توانید از تغییرات نرخ بیکاری در کشور سوئد آگاه شوید:

مهاجرت پزشکان به سوئد

مراحل معادلسازی مدرک پزشکی در سوئد به صورت گام به گام

شاید مهمترین بخش مهاجرت پزشکان به سوئد روند معادل سازی مدارک پزشکی در این کشور می باشد. معادل سازی در کشور سوئد چند مرحله دارد که در این بخش این مراحل بررسی خواهند شد.

مرحله اول ارزیابی مدارک: در مرحله اول که نیاز به حضور در کشور سوئد نیز ندارد متقاضی باید مدرک تحصیلی خود را به اداره بهداشت دانمارک ارسال کنند تا مدارک آنها ارزیابی شود. این ارزیابی حدوداً 6 الی 8 ماه زمان میبرد و در نهایت اداره بهداشت سوئد اعلام می کند که مدارک تحصیلی و دوره های گذرانده شده مورد تائید سوئد می باشد یا خیر.

مرحله دوم آزمون زبان سوئدی: پس از ارزیابی مدارک و تائید آنها در وزارت بهداشت کشور سوئد یادگیری زبان سوئدی و در نهایت آزمون زبان سوئدی می باشد. دوره های زبان سوئدی را می توان در کشور سوئد نیز فرا گرفت و پس از گذراندن دوره ها در آزمون زبان سوئدی این کشور شرکت کرد.

مرحله سوم گذراندن دوره های دانشگاهی: پس از اتمام مراحل اول و یادگیری زبان سوئدی یک ترم باید برخی دروس مخصوص نظام پزشکی سوئد نظیر قوانین مربوط به بیمار و پزشک و... در دانشگاه های سوئد گذرانده شود تا پزشک خارجی از قواعد و قوانین نظام پزشکی این کشور مطلع باشد.

مرحله چهارم گذراندن دوره کارآموزی: در این مرحله پزشک حداقل به مدت 6 ماه در یکی از مراکز درمانی و بیمارستان های کشور سوئد به عنوان پزشک کارآموز مشغول به کار می شود که عموماً این دوره ها با حقوق می باشد. البته امکان گذراندن دوره کارآموزی بلافاصله پس از یادگیری زبان سوئدی نیز امکان پذیر است.

مرحله پنجم آزمون نظام پزشکی کشور سوئد: پس از اتمام دوره های کارآموزی و یادگیری زبان سوئدی به صورت کامل آزمونی به صورت کتبی و عملی از پزشکان به عمل خواهد آماد تا آمادگی کامل آنها جهت ورود و عضویت در نظام پزشکی کشور سوئد ارزیابی شود. پس از اتمام این آزمون و موفقیت در آن که تعداد محدودی در سال انجام می شود پزشک مدرک معتبر پزشکی در سوئد را دریافت می کند که مجوز استخدام به عنوان پزشک و حتی افتتاح مطب شخصی را با آن دارد.

کار در جمهوری چک

آزمون معادلسازی برای مهاجرت پزشکان به سوئد چگونه است؟

دانشگاه اومئو از طرف هیئت ملی بهداشت رفاه مامور شده تا آزمون معادل سازی برای مهاجرت پزشکان را برگزار نمایند. بسیاری از پزشکان می خواهند بدانند که آزمون معادل سازی برای مهاجرت پزشکان به سوئد چگونه است؟ هدف از آزمون سنجش میزان دانش و مهارت عملی و نظری پزشکان می باشد. این آزمون شامل دو بخش تئوری و عملی است، که ابتدا بخش تئوری را باید امتحان دهید و درصورت قبولی بخش عملی را امتحان می دهید. در کل شما ۵ بار برای بخش تئوری، و ۳ بار برای بخشش عملی، فرصت دارید تا نمره قبولی را کسب کنید. اگر در اولین امتحان موفق نشدید، ۵ سال فرصت دارید که قبل از یک جولای آزمون تئوری را انجام دهید. کلیه آزمون ها به زبان سوئدی می باشد. قسمت های آزمون تئوری شامل مقالات علمی، به زبان انگلیسی می باشد. در طول آزمون نظری، میزان درک و توانایی بکارگیری دانش بالینی و مهارت ها و توانایی های شما مورد سنجش قرار می گیرد. به عنوان مثال توانایی انجام وظایف مختلف در یک موقعیت بالینی استاندارد را می سنجند. این آزمون انواع موقعیت های بالینی را پوشش می دهد که شامل: تاریخچه، اطلاعات، وضعیت معاینات، تفسیر معاینات، cpr و تعاملات حرفه ای می باشد. برای اطلاع از شرایط تحصیل در دوره زبان انگلیسی در سوئد این مقاله را مطالعه کنید.

چه کسانی می توانند در این آزمون شرکت کنند؟

افرادی که آموزش پزشکی از خارج از اتحادیه اروپا دیده باشند و در کشور خود به طبابت پرداخته باشند، می توانند برای معادل سازی مدرک خود در این آزمون شرکت کرده، و پس از پذیرفته شدن در کشور سوئد مشغول طبابت شوند.

مراحل درخواست شرکت در آزمون به شرح زیر است:

 • فرم درخواست: در مرحله اول فرم درخواست برای کاربر در وبسایت آماده می شود و باید درخواست خود را ارسال می کنید.
 • ارسال درخواست: درخواست شما توسط هیئت ملی بهداشت دانشگاه بررسی می شود.
 • بررسی درخواست: معمولا این بررسی بین 2 هفته تا 3 ماه ممکن است طول بکشد و بعد از این مدت به شما اعلام می شود که آیا صلاحیت شرکت در این آزمون را دارید یا خیر؟
 • اعلام نتایج: اگر تشخیص داده شد که شما صلاحیت شرکت در این آزمون را دارید در وب سایت ثبت نام خود را تکمیل کرده و برای آزمون آتی آماده خواهید شد.
 • آزمون وب: هنگامی که هر دو بخش آزمون را پشت سر گذاشتید، می توانید به مرحله بعدی بروید و در آزمون شرکت کنید. این دوره بر قوانین و مقرراتی که نظام مراقبت های بهداشتی مشمول آن است تمرکز دارد و به صورت رایگان برگزار می گردد.

رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور سوئد

همانطور که می دانید، شرایط مناسبی برای مهاجرت کادر درمان به سوئد در اقامت کاری در نظر گرفته شده و امکان اخذ ویزای یک ساله جهت آموزش زبان سوئدی و معادل سازی مدارک مرتبط با بهداشت و درمان وجود دارد. جهت اخذ این ویزا شخص باید در دوره های زبان سوئدی ثبت نام کرده و در کشور سوئد دوره های زبان و مراحل معادل سازی و آزمون های مرتبط با رشته را شرکت کند. رشته هایی که در کشور سوئد جهت معادل سازی معرفی شده اند:

 • شنوایی سنجی (Audiologist)
 • علوم زیست پزشکی (biomedical sciences)
 • کایروپراکتیک (chiropractor)
 • بهداشت دهان (dental hygienist)
 • دندان پزشک (Dental Practitioner)
 • تغذیه (dietitian)
 • پزشک (doctor of medicine)
 • مشاور بهداشت و درمان (healthcare counselor)
 • فیزیک پزشکی (medical physicist)
 • مامایی (Midwife)
 • پرستار (Nurse responsible for general care)
 • کار درمانی (occupational therapy)
 • بینایی سنجی (optician)
 • مهندسی ارتوپدی (orthopaedic engineering)
 • داروساز (pharmacist)
 • فیزیوتراپیست (Physiotherapist)
 • نسخه نویس (prescriptionist)
 • روان شناسی (Psychologist)
 • روان درمانی (psychotherapist)
 • رادیوگرافی (Radiographer)
 • گفتار درمانی (speech and language pathologist)

برخی مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان که در لیست فوق نیستند نیز برای کار در کشور سوئد نیاز به معادل سازی ندارند و در رشته هایی نظیر دستیار پرستار و یا تکنسین داروسازی بدون نیاز به معادل سازی امکان کار و اقامت وجود دارد.

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

در این مقاله ما جوانب مهاجرت دندانپزشکان به سوئد را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئد

اگر دارای مدرک پزشکی هستید، و قصد دارید که به سوئد مهاجرت کاری کنید، باید بدانید که مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئد چیست؟ برای مهاجرت به سوئد لازم است مدارک زیر را که به زبان سوئدی و یا انگلیسی ترجمه شده باشد، ارسال کنید:

 • درخواست ارزیابی تحصیلات
 • یک کپی از تمامی مدارک تحصیلی و کاری خود ارسال کنید
 • کپی پاسپورت معتبر و کارت شناسایی معتبر سوئدی در صورت وجود
 • یک کپی از گواهی تحصیلات تکمیل شده
 • اگر نام و نام خانوادگی خود را تغییر داده باشید کپی از مدارکی که نشان دهنده تغییر قانونی نام و نام خانوادگی تان باشد
 • ارائه مدارک که نشان دهنده تسلط شما به زبان سوئدی و یا دانمارکی و یا نروژی باشد
 • پرداخت هزینه درخواست

پس از ورود به سیستم ارسال این مدارک یک تاییدیه به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پزشک به سوئد چیست؟

از آنجایی که پزشکان به طور مستقیم با بیماران ارتباط برقرار می کنند، و برای درمان بیماران باید بتوانند در مناطق شهری یا روستایی کار کنند و با افراد عامی و بومی جامعه ارتباط بر قرار کنند. برای مهاجرت کاری به سوئد لازم است مدرک زبان بومی این کشور را داشته باشند. مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پزشک به سوئد چیست؟ نیاز است حداقل c1 برای زبان سوئدی، دانمارکی و یا نروژی را داشته باشید، از این رو دوره هایی برای متخصصان در دانشگاه های استکهلم و گوتنبرگ و لوند طراحی شده که بتوانید با مراجعه به وب سایت موسسه سوئدی si اطلاعاتی درباره یادگیری زبان سوئدی کسب کنید. یکی از ارائه دهنده های دوره های زبان folkuniversitetet است بنابراین بهترین اقدام این است که ابتدا به یادگیری زبان بومی سوئدی بپردازید و سپس برای معادل سازی اقدام کنید.

مدت زمان و هزینه های پروسه معادلسازی مدرک پزشکی در سوئد

اگر شما از قبل گواهی صلاحیت طبابت را در کشور خود داشتید قطعا برایتان سوال است که مدت زمان و هزینه های پروسه معادلسازی مدرک پزشکی در سوئد چقدر است؟ برای اینکه مدرک شما برای سوئد معادل سازی شود نیاز است که حداقل یک سال در این کشور در دوره های تخصصی ST شرکت کنید که طول این دوره به میزان پیشرفت شما بستگی دارد و بین دو تا چهار سال متغییر است. دوره معادل سازی رایگان نیست و اگر شما دانشجوی غیر از اتحادیه اروپا باشید باید هزار حدود ۱۲ هزار کرون در ماه هزینه تحصیل در سوئد کنید. همچنین هزینه درخواست اگر کارآموزی را در سوئد درخواست داده باشید، هزینه درخواست 2900 کرون است و اگر کارآموزی را در سوئد سپری نکرده باشید، هزینه 870 کرون خواهد بود.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در سوئد منجر به اقامت خواهد شد و یکی از روش های مناسب برای مهاجرت پزشکان می باشد. برخی پزشکان جهت مهاجرت روش سرمایه گذاری را به علت عدم وجود دشواری های معادل سازی و درآمد مناسب از طریق سرمایه گذاری انتخاب می کنند. سرمایه گذاری یکی از روش های مورد علاقه پزشکان جهت مهاجرت می باشد. سرمایه گذاری در کشورهای مختلف روش های متفاوتی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام، خود حمایتی و... دارد. در کشور سوئد تنها روشی که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری مشخص شده است ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار فعال می باشد. اشخاصی که قصد راه اندازی شرکت و انجام کسب و کار خود را دارند می توانند از این طریق اقامت کشور سوئد را اخذ کنند. در این روش اجازه کار کردن برای شخص دیگری را ندارند و باید با شرکت خود مشغول به کار شوند و همینطور طرح تجاری آنها باید مورد تائید دولت سوئد قرار گیرد. مواردی که جهت سرمایه گذاری در سوئد باید رعایت شود:

 • ارائه سوابق کاری تخصصی و قوی در زمینه فعالیتی که قصد انجام آن را دارد.
 • ارائه مدرک زبان و دانش زبان سوئدی یا انگلیسی
 • ارائه مدرکی که شخص متقاضی اقامت حداقل 50 درصد یا بیشتر از سهام شرکت را دارد.
 • خدمات شرکت باید در کشور سوئد ارائه شود.
 • ارائه تمکن مالی کافی جهت اثبات هزینه های سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت و هزینه های زندگی شخص و خانواده اش.
 • ارائه مدارکی که شخص در کشور سوئد مشتریانی دارد.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق تحصیل می باشد. یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش های مهاجرت پزشکان در اکثر کشورها روش اخذ ویزاهای تحصیلی می باشد. پزشکان با گذراندن دوره های تحصیلی و ثبت نام در دوره های تحصیلی وارد کشور سوئد شده و در حین گذراندن دوره تحصیلی مد نظر دوره های معادل سازی خود را نیز می گذرانند. این دوره های تحصیلی ممکن است دوره های کوتاه مدت در حوزه سلامت و بهداشت، دوره های مدیریت کسب و کار و انواع دوره های MBA و یا حتی دوره های زبان و یا گذراندن دوره تخصص باشد. تحصیل در سوئد در چند سال قبل نظیر کشورهایی مثل اتریش و نروژ رایگان بود ولی با حذف قانون تحصیل رایگان برای اتباع خارج اتحادیه اروپا دانشگاه های این کشور شهریه برای دوره ها مشخص کرده اند که باعث شده است کشور سوئد به علت هزینه زندگی در سوئد جزو گزینه های اول ویزای تحصیلی در اروپا نباشد. ولی با اینکه دوره های تحصیلی در این کشور هزینه دارد ولی با این حال یکی از روش های مناسب جهت ورود به این کشور می باشند. تحصیل در کشور سوئد سالیانه حدود 10 الی 12 هزار یورو هزینه دارد و مزایایی نظیر امکان اخذ ویزای همراه و مجوز کار برای همراه و تحصیل به زبان انگلیسی از نکات مثبت تحصیل در کشور سوئد می باشد.

میزان هزینه مهاجرت پزشکان به سوئد

هزینه مهاجرت پزشکان به سوئد بستگی به مسیر انتخابی شخص دارد. هزینه را می توان در بخش های مختلف مزایا و معایب زندگی در سوئد یافت. در این بخش به هزینه هایی که مربوط به ورود به کشور سوئد و انجام روند معادل سازی و هزینه های زندگی در سوئد می باشد می پردازیم. شخص پزشک باید هزینه های گذراندن دوره های معادل سازی و هزینه های زندگی را با خود به همراه داشته باشد زیرا گذراندن دوره های معادل سازی زمان بر و دشوار می باشد. لازم به ذکر است که انجام کار های متفرقه راه مناسبی برای پزشکان جهت کسب درآمد نباشد و قطعا تمرکز پزشک در این مدت بر روی دوره ها خواهد بود به همین جهت توصیه می شود حتماً قبل از اقدام جهت این روند هزینه های حداقل 18 ماه دوره ها و زندگی در حساب بانکی سپرده شود. به طور کلی هزینه های تحصیل در دوره های زبان سوئدی در سال بین 8 الی 12 هزار یورو می باشد که ممکن است طول دوره زبان سوئدی به 18 ماه نیز ادامه یابد. همینطور شخص باید هزینه های زندگی خود و خانواده اش را نیز در حسابی سپرده ارائه دهد. هزینه های زندگی در کشور سوئد به طور متوسط برای یک شخص تنها 1000 الی 1500 یورو در ماه می باشد که دو سوم این مبلغ شامل ملک می باشد. برخی از هزینه های زندگی در لیست زیر مشخص شده است:

کالا و خدمات

هزینه

یک وعده مک دونالد

7.6 یورو

کاپوچینو

3.4 یورو

آب معدنی

1.5 یورو

برنج

2.3 یورو

1 کیلو موز

2 یورو

اینترنت، شارژ ماهیانه و...

65.7 یورو

عضویت ماهیانه باشگاه

32 یورو

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

786.12 یورو

مهاجرت پزشکان به سوئد

بررسی میزان حقوق و درآمد پزشکان در سوئد

بی شک، برای متقاضیان مهاجرت به سوئد جهت کار دانستن میزان حقوق و درآمد در این کشور برای این گروه اهمیت بسیاری دارد. حقوق یک پرستار ثبت یا به اصطلاح ریجستر شده در کشور سوئد 466.282 کرون سوئدی در سال است. نرخ دستمزد ساعتی پرستاران در این کشور به طور میانگین 224 کرون بر ساعت بوده و 7.647 کرون نیز مزایای اضافی برای پرستاران در سال طبق قانون کار کشور سوئد در نظر گرفته شده است. همچنین شخصی که به عنوان پزشک مشغول به کار است یا کاردیولوژی در سوئد به طور معمول و میانگین در هر ماه 177،237 کرون سوئدی درآمد دارد که معادل آن در یک سال 2.126.844 کرون خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در سوئد

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در خصوص مهاجرت پزشکان به سوئد امکان ویزای همراه می باشد. کشور سوئد از نظر احترام به خانواده قوانین بسیار سفت و سختی دارد و یکی از مهمترین و بزرگترین مزیت های کشور سوئد این می باشد که خانواده را از یکدیگر جدا نمیسازد. تقریباً تمامی ویزاهای سوئد نظیر تحصیلی و سرمایه گذاری و کاری امکان ویزای همراه همزمان وجود دارد و حتی در برخی موارد نظیر ویزای تحصیلی سوئد امکان کار تمام وقت برای همراه دانشجو نیز فراهم می باشد. در ویزای پزشکان و روند معادل سازی پزشکان در سوئد همراه شخص که همسر و فرزندان وابسته می باشند می توانند در تمامی این مدت حتی در زمان گذراندن دوره های زبان سوئدی همراه با شخص باشند و حتی تحصیل فرزندان نیز در این کشور به صورت رایگان خواهد بود. برای درخواست ویزای همراه شخص باید هزینه های زندگی خانواده خود را نیز به همراه هزینه های زندگی خود در حسابی به صورت سپرده و قابل دسترس نشان دهد.

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی پزشکان در سوئد

یکی از مهمترین موارد در خصوص مهاجرت پزشکان به سوئد شرایط اخذ اقامت دائم و حقوق شهروندی در این کشور است. کشورهایی نظیر سوئد ورود به آنها کمی دشوار می باشد و قوانین و شرایط خاصی برای ورود به کار در این کشور مشخص شده است ولی کشور سوئد کشوری مهاجر پذیر است و قوانین مختلفی در حمایت از حقوق مهاجرین و نیروهای متخصص خارجی وضع کرده است. در برخی کشورها با اینکه پس از چندین سال کار و زندگی در آن کشورها نمی توان حقوق شهروندی دریافت کرد (نظیر امارات) ولی در کشور سوئد پس از 5 سال زندگی قانونی در این کشور و کار و پرداخت مالیات امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد و در صورتی که اداره مهاجرت متقاعد شود شخص با فرهنگ و زندگی سوئدی سازگار شده است بدون مشکل به وی اقامت دائم و پاسپورت سوئد اعطا می شود. پس از اخذ اقامت دائم شخص از حقوقی نظیر بهداشت و درمان و تحصیل رایگان، استفاده از تسهیلات دولتی نظیر وام های بدون بهره و... استفاده کنند.

 

 

تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: من پزشک هستم ۲۹ ساله و ۳ سال سابقه کار دارم. برای مهاجرت به سوئد و‌معادل سازی ، میتونم به این کشور مهاجرت کنم؟اگر در انتهای یک سال ، فقط به زبان c1 رسیده باشم و نرسم معادل سازی کنم، امکان تمدید ویزا از داخل خاک سوئد هست یا خیر؟ با توجه به اینکه این دوره ی زبان در کالج هست نه دانشگاه

پاسخ:


سوالات متداول راجع به مهاجرت پزشکان به سوئد

✅ مهاجرت پزشکان به سوئد از چه طرقی امکان پذیر است؟

پزشکان به می توانند از طرق مختلف کار، تحصیل و سرمایه گذاری برای مهاجرت به سوئد اقدام نمایند که شرایط هر یک از این روش ها با یکدیگر متفاوت است.

✅ معمولاً زمان ارزیابی مدارک تحصیلی پزشکی در سوئد فرد برای شرکت در دوره در معادلسازی چقدر است؟

معمولاً پس از سه ماه به فرد اعلام می شود که آیا می تواند در آزمون های معادل سازی شرکت کند یا خیر.

✅ آیا برای ارسال درخواست ارزیابی تحصیلات باید زبان سوئدی نیز بلد باشیم و مدارک آن را ارائه دهیم؟

خیر برای ارزیابی تحصیلات شما نیازی به داشتن دانش زبان سوئدی نیست اما باید در مراحل مصاحبه دانش خود را به زبان سوئدی نشان دهید.

✅ اگر هیئت ملی بهداشت تقاضای ما را برای شرکت در دوره معادل سازی رد کند چه کاری باید انجام داد تا با شرکت در دوره موافقت شود؟

اگر تقاضای شما رد شود بدین معنی است که آموزش شما به اندازه کافی مشابه سوئد نبوده، و باید گزینه دیگری را انتخاب کنید. به عنوان مثال: می توانید آموزشهای تکمیلی را در سوئد در کالج ها و دانشگاه ها بگذرانید تا واجد شرایط برای ارسال درخواست شوید. پس از اینکه آموزش های خود را تکمیل کردید می توانید درخواست خود را مجددا برای هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد ارسال کنید.

✅ پروسه مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق کار چگونه است؟

پزشکان متقاضی کار در سوئد بایستی به این کشور وارد شده و با پشت سر گذراندن دوره زبان و اخذ مدرک و سپس معادلسازی مدرک تحصیلی خود، پیشنهاد کاری دریافت کرده و در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار شوند.

✅ مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

به علت پیچیدگی های پروسه معادلسازی مدرک تحصیلی، بسیاری از پزشکان از روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت استفاده می کنند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار منجر به اخذ اقامت در سوئد می شود که نیاز به ارائه بیزنس پلن قوی و مورد تأیید اداره مهاجرت سوئد دارد.

✅ مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق تحصیل چگونه است؟

اخذ ویزای تحصیلی، یکی از روش های مهاجرت پزشک به سوئد است و متقاضیان می توانند در طی دوره تحصیلی خود، مراحل معادلسازی مدرک تحصیلی را پشت سر بگذرانند. این دوره های تحصیلی می تواند دوره های کوتاه مدت در حوزه سلامت و بهداشت، دوره های مدیریت کسب و کار و انواع دوره های MBA و یا حتی دوره های زبان و یا گذراندن دوره تخصص باشد.


_____________________  سخن پایانی _____________________

مهاجرت پزشکان به سوئد، نحوه معادل سازی مدارک پزشکان در سوئد و شرایط ویژه کار سوئد برای گروه درمانی در این مقاله به صورت کامل و علمی، بررسی و تحلیل شد. در صورتی که پزشکان قصد مهاجرت به سوئد را دارند، مسیر برای آنها در شرایط فعلی مناسب و شاید در مقایسه با کشورهای زیادی بسیار ایده آل می باشد. در این حال باید به تمامی جوانب مهاجرت پزشکان به سوئد پرداخت. با وجود اینکه شرایط کار برای پزشکان در کشور سوئد مناسب می باشد؛ اما شاید برخی عزیزان با یادگیری زبان سوئدی و یا اوضاع کشور سوئد از نظر آب و هوایی مشکل داشته باشند و کشورهای دیگری را نیز تمایل به بررسی جهت انجام روند مهاجرت داشته باشند. مهاجرت پزشکان به سوئد، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت پزشکان می باشد و جهت بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به سوئد می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" پایانی این بخش مطرح نمایید تا کارشناسان متخصص در اسرع وقت، به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند. ضمناً اگر مقاله برای شما مفید بود، ما را با دادن 5 ستاره به آن خوشحال کنید.

امتیاز 4.24 از 5 ( 35 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
امیرحسین صادقی
سلام، وقت بخیر. مراحل مهاجرت پزشکان به سوئد چقدر زمان می بره؟ و این که برای دام پزشکان هم همین برنامه هست؟ من خودم پزشک عمومی هستم و همسرم دام پزشک هستن. کدوممون اقدام کنیم بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً پروسه های معادلسازی یک سالی زمانی می برند و درخصوص دام پزشکان هم تا حدودی رول آن از این نظر که مدارکشان باید معادلسازی شود مثل پزشکان است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احمد مرادی
سلام روز بخیر من 32 ساله هستم و پزشک عمومی می باشم. دو سال سابقه کار دارم و از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده ام. آیا پروسه معادل سازی پزشکان در سوئد برای من امکان پذیر است؟ چقدر زمان می برد و چه میزان هزینه دارد؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما از شرایط علمی و سنی خوبی برخوردار هستید و این امکان برای شما فراهم است برای معادسازی حداقل یک سال زمان نیاز است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شکوفه رضایی
سلام و عرض ادب وقت بخیر من پزشک متخصص داخلی هستم با بیش از ده سال سابقه میخواستم بدونم با مدرک تخصص میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله امکانپذیر می باشد برای دریافت اطلاعات با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
ثریا
سلام با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون من می خواستم بپرسم آیا معادلسازی پزشکان در سوئد با گارانتی کار همراه است یا خیر و اینکه معادلسازی چقدر طول می کشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از همراهی شما دوست عزیز برای معادلسازی در سوئد به شما اقامت یک ساله داده می شود تا زبان این کشور را یاد بگیرید و در صورت موفقیت شانس کار برای شما با توجه به نیاز بسیار بالای این کشور به کادر درمان زیاد است.
محمدرضا مختاری راد
سلام، جهت اطمینان میپرسم، درطول دوره زبان ومعادل سازی مدرک و کارآموزی پزشک متخصص، تحصیل وزبان فرزندان رایگان هست یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله در طول دوره معادلسازی شما، تحصیل فرزندان رایگان می باشد.
نازنین بهشتی زاده
سلام،برای متخصص ها چجوریه شرایط؟میتونن با همین مدرک تخصص و رشته ی خودشون اونجا مشغول بشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پزشکان برای کار یا تحصیل در اروپا میبایست مدرک خود را معادلسازی کنند سپس میتوانند مشغول به کار یا تحصیل شوند پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
نازنین
سلام.در حال حاضر با قوانین جدید چطور میشه ویزا گرفت؟پزشک بدون ثبت نام در موسسه های زبان و به تنهایی میشه ویزا گرفت؟با تاییدیه مدارک برای امتحان دادن میشه درخواست ویزا کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما ابتدا باید مدارک تحصیلی و رشته خود را معادلسازی کنید تا اجازه کار و تحصیل در سوئد را داشته باشید برای معادلسازی هم باید مسلط به زبان سوئدی باشید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید
صفیه مهدی نژاد
سلام من۴۰ساله واپتومتریست هستم آیا برای ورود به سوئد شرط سن هم مطرح هست؟ آیا برای ورود مدرک زبان انگلیسی لازم هست یا همون دوره یکساله که اونجا هستیم ومدرک زبان سوئدی بگیریم کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی بشه. https://officialmalekpour.net/contact
هوشنگ مکتبی
سلام در حالت ویزای تحصیلی هزینه تحصیل چقدر است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام هزینه تحصیل سالیانه در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو می باشد 
مشاوره رایگان