مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

10 اسفند 1401 16 نظر

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد، اخذ ویزای کار برای دندانپزشکان در کشور سوئد، شرایط اخذ اقامت سوئد برای دندانپزشکان و درامد دندانپزشک در سوئد در این کشور مورد بررسی علمی قرار می گیرد. آیا از شرایط مهاجرت برای دندانپزشکان به کشور سوئد اطلاع دارید؟ آیا دندانپزشکان در کشور سوئد، امکان کار و اخذ اقامت و تابعیت را خواهند داشت؟ مهاجرت دندانپزشک به سوئد یکی از مواردیست که این روزها بسیار مورد توجه افراد متقاضی قرار گرفته است. با توجه به کمبود نیروی کار دانپزشکان که در کشور سوئد وجود دارد، بسیاری از افراد قصد مهاجرت به سوئد و ورود به بازار کار در سوئد را دارند. به همین دلیل بسیاری از دندانپزشکان، در اندیشه مهاجرت به این کشور و اخذ مجوز کاری و اقامت از طریق مهاجرت دندانپزشکان به سوئد می باشند تا بتوانند پس از معادل سازی مدرک تحصیلی خود برای کار در این کشور اقدام نمایند. موسسه mie در این مقاله به شرایط مهاجرت دندانپزشکان به سوئد می پردازد. لازم به ذکر است این مقاله  توسط موسسه mie و با جمع آوری اطلاعات از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایتهای دولتی و استفاده از منابع معتبر به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد. برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید. ضمن این که در صورت پر کردن فرم تماس می توانید اعلام درخواست برای دریافت تماس و مشاوره تلفنی رایگان نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

شرایط مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

با توجه به کمبود نیروی کاری مهاجرت کادر درمان به سوئد از جمله دندانپزشکان یکی از پر طرفدارترین روش ها محسوب می شود. اما قبل از پرداختن به شرایط مهاجرت دندانپزشکان به سوئد قصد داریم تا در مورد این کشور اطلاعات مورد نیاز را بیان نماییم تا با شرایط این کشور آشنا شوید. 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان و پرستاران به سوئد


 

سوئد کشوری است که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از سمت غرب با نروژ از سمت شمال شرق با فنلاند، از قسمت شرق با خلیج بوتنی، از سمت جنوب شرقی با دریای بالتیک و همچنین از قسمت جنوب غربی با کشور زیبای دانمارک هم مرز می باشد. بزرگترین شهر سوئد که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود شهر زیبای استکهلم است. کشور سوئد دارای مساحت 450.295 کیلومتر مربع می باشد و جالب است بدانید که چهارمین کشور بزرگ در اروپا محسوب می شود. جمعیت سوئد در حدود 10 میلیون نفر است و تقریباً 7.9 میلیون نفر از آن را سوئدی ها تشکیل می دهند.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشک به سوئد

از مهمترین مواردی که برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد باید مورد بررسی قرار گیرد، لزوم یادگیری زبان کشور سوئد است. دندان پزشکان و پرستارانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند بهتر است بدانند که باید در ابتدا زبان سوئدی را فرا گیرند و پس از یادگیری و آموزش زبان سوئدی می توانند برای معادل ‌سازی اقدام نمایند. در این مورد باید بدانید که در صورتی می توانید برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید که دارای مدرک C1 زبان سوئدی باشید. در این صورت و با گذراندن دوره زبان و اخذ مدرک زبان خود می ‌توانید برای معادل ‌سازی نیز اقدام نموده و سپس به عنوان دندانپزشک به کار و یا تحصیل در سوئد بپردازید. نکته جالبی که باید بدانید این است که دندانپزشکان این امکان را دارند تا دوره زبان سوئدی را در این کشور بگذرانند و سپس با اخذ مدرک زبان خود وارد مرحله معادل سازی شوند.

مراحل معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد به صورت گام به گام

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد نیاز به معادل سازی دارد که در این بخش به مراحل معادل سازی در سوئد می پردازیم. اشخاصی که قصد معادل سازی مدرک تحصیلی خود را دارند باید مراحل زیر را پشت سر بگذرانند.

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

1: گذراندن آزمون های تئوری مرتبط با رشته تحصیلی خود

2: گذراندن آزمون عملی و انترنی

3: گذراندن نیم ترم از دوره درسی

متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به سوئد برای دریافت مجوز جهت ورود به مرحله انترنی، در ابتدا باید امتحان تئوری خود را با موفقیت پشت سر بگذرانند. البته لازم به ذکر است که در صورت عدم قبولی در این آزمون، شخص متقاضی این امکان را دارد تا مجدداً در آزمون معادل سازی شرکت نماید که البته شخص متقاضی مجاز به گذراندن 3 دوره دیگر نیز خواهد بود تا بتواند در این آزمون قبول مورد نیاز را کسب نماید. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر متقاضی در آزمون مورد نظر موفق به قبولی نشود، برای تمدید اقامت باید تأییدیه از طرف اداره مهاجرت سوئد را دریافت نماید تا اقامت وی تمدید گردد. در صورتی که در آزمون اولیه، شخص متقاضی موفق به قبولی شود می تواند در دوره انتری نیز ورود نماید و پس از آن با گذراندن دوره انتری و دوره درسی، مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کرده و پس از آن به کار و یا تحصیل مشغول شود.

مهاجرت پزشکان به سوئد

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت پزشکان به سوئد

در این مقاله ما جوانب مهاجرت پزشکان به سوئد را به شما خواهیم آموخت.

آزمون معادلسازی مهاجرت دندانپزشکان به سوئد چگونه است؟

بدلیل وجود تفاوت ها در متد اموزشی و مقررات پزشکی کشور های مختلف، معادلسازی مدارک پزشکی امری معمول در کشور های جهان به شمار می اید. سوئد نیز از این امر مبرا نیست و سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از این طریق را مشغول کرده این است که آزمون معادلسازی مهاجرت دندانپزشکان به سوئد چگونه است؟ امتحان معادلسازی برای متقاضیانی که مدرک تحصیلی انها در خارج از اتحادیه اروپا اخذ شده، در موسسه کرولینسکا انجام می گیرد و همه موارد تحت نظارت هیئت ملی بهداشت و رفاه است. این امتحان برای ارزیابی مهارت های نظری و عملی دندانپزشکان برگزار شده و متقاضی می بایست توانایی اثبات ان را در سطوح مورد انتظار وزارت بهداشت سوئد، داشته باشد. این ازمون در 2 بخش کتبی و عملی به مرحله اجرا گذاشته می شود. محدودیت هایی در رابطه با حداکثر دفعات شرکت در ازمون وجود دارد که طبق ان متقاضی نهایتا 5 بار در امتحان کتبی و 3 بار در امتحان عملی می تواند شرکت کند. از محدودیت های دیگر در این باره به این موضوع می توان اشاره داشت که شخص شرکت کننده می بایست حداکثر طی 5 سال از اولین ازمون، موفق به گذارندن آن شود. در ادامه سعی خواهیم کرد اطلاعات بیشتری در مورد تست کتبی و عملی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم:

شرایط ازمون کتبی معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد

ازمون بصورت حضوری و به زبان سوئدی صورت می گیرد و دارای 2 بخش است. بخش اول شامل سوالات مرتبط با شرایط بیمار با موضوع اصلی ادنتولوژی و موضوعات فرعی نظیر فارماکولوژی، آناتومی، پزشکی عمومی و غیره است. در بخش دوم سوالات به شکل MEQ (Modified Essay Question) مطرح می شود. سؤالات MEQ سناریوهای بالینی کوتاهی هستند که به دنبال آن مجموعه ای از سؤالات با ساختار به هم مرتبط برای امتیازدهی قرار می گیرند. این سوالات در درجه اول میزان به یاد اوری طبیعی امتحان دهنده را ارزیابی می کنند، اما مهارت های شناختی مانند استفاده صحیح از دانش علمی، استدلال و حل مسئله را نیز ارزیابی می کنند. شما می توانید قبل از امتحان و از طریق سایت موسسه، به منابع ازمون دسترسی داشته باشید. اولویت شرکت در ازمون برای افرادی خواهد بود که برای بار اول اقدام به ثبت نام کرده اند. بنابر این در صورتی که موفق به ثبت نام در ازمون برای اولین بار شده باشید، حتما در ان حضور خواهید داشت، اما در صورتی که برای بار چندم قصد شرکت در تست را دارید، می بایست در انتظار اعلام امکان حضور در ان از سمت دانشگاه بمانید.

شرایط ازمون عملی معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد

برای شرکت در این تست، می بایست توانسته باشید در امتحان کتبی امتیاز قبولی را کسب نمایید. در این صورت از طرف دانشگاه دعوتنامه ای برای اطلاع از زمان و محل ازمون دریافت خواهید کرد. این تست نیز دارای 2 بخش است. بخش اول OSCE (observed structural clinical examination) خواهد بود که طی ان شما باید توانایی های خود را در حیطه استدلال بالینی، تصمیم گیری، ارتباط موضوعی و رفتار متناسب، به اثبات برسانید. مواردی که به انها پرداخته خواهد شد می تواند از شامل قسمت ‌های معاینه و دنتولوژی و پانورامای درمان باشد.

اما بخش دوم بیشتر به موارد بالینی می پردازد، و شرکت کننده می بایست اموری مانند آماده سازی، پر کردن، درمان ریشه و غیره را بر روی بیماران شبیه سازی شده اعمال کنند. در نظر داشته باشید در صورتی که بعد از ثبت نام در هر یک از دو امتحان، امکان حضور برایتان مقدور نبود، حتما نسبت به لغو ان اقدام فرمایید. در غیر اینصورت نمره مردودی برای تست منظور شده و یکی از شانس های خود را برای حضور مجدد از دست می دهید.

مدارک مورد نیاز مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

یکی از مواردی که در مورد مهاجرت دندانپزشک به سوئد باید مورد بررسی قرار گیرد مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای سوئد می باشد. در این بخش قصد داریم تا در مورد مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و شرایط و مدارک مورد نیاز ان مطالبی را ارائه نماییم.

 • ارزیابی مدرک تحصیلی: در ابتدا شخص متقاضی در صورتی که قصد مهاجرت به سوئد را از این طریق داشته باشد، باید بتواند مدارک خود را تهیه کرده و تکمیل نماید. از موارد مورد ارزیابی، مدرک تحصیلی شماست که طبیعتا در خارج از سوئد اخذ شده است. شما می بایست کپی مدرک تحصیلی و پاسپورت خود را برای وزارت بهداشت این کشور ارسال کنید. پروسه ارزیابی حدودا 3 ماه به طول می انجامد. پس از بررسی های لازم، در صورت امکان معادل سازی اصل مدارک از شما درخواست خواهد شد. همچنین ارسال مدارکی که نشان دهد متقاضی موفق به اخذ دوره های پزشکی مختلف است، در میزان موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود.
 • ازمون مهارت: درصورتی که موفق به گذر از مرحله ارزیابی مدرک خود شوید، قادر به شرکت در ازمون مهارت خواهید شد. ازمون مهارت، یک امتحان 2 مرحله ای است که بصورت کتبی و عملی اخذ می شود. شما برای شرکت در این مرحله عملی موظف هستتید ابتدا مرحله کتبی را با موفقیت پشت سر بگذارید. پس از اخذ امتیاز قبولی، گزارشی برای وزارت بهداشت ارسال خواهد شد. هم اکنون موسسه کارولینسکا واقع در استکهلم، اقدام به برگزاری این تست می کند.
 • دوره آشنایی با مقررات: در گام بعدی شما می بایست در یک دوره اشنایی با قوانین و مقررات بهداشتی موجود در سوئد، شرکت کنید. دوره بصورت مجازی در دانشگاه اومئو (از دانشگاه های سوئد) برگزار می شود و بصورت رایگان ارائه می گردد.
 • آموزش بالینی: پس از پشت سر گذاشتن مراحل قبلی، شما نیاز خواهید داشت تا در یک دوره اموزش بالینی شرکت و با نحوه عملکرد سیستم دندانپزشکی این کشور آشنایی پیدا کنید. برای این موضوع باید خودتان جهت یافتن یک محل کار، شروع به جستجو کرده و از طریق کارفرما نسبت به اخذ مجوز برای کار مشروط تحت نظر سرپرست (همان کارفرما) در محل کاری که یافته اید، اقدام کنید. پس از اتمام این دوره سرپرست باید مبادرت به تکمیل فرمی مبنی بر گذراندن دوره بالینی توسط شما، کند.
 • درخواست صدور مجوز: برای انجام امور دندانپزشکی در سوئد، شما نیاز به مجوز فعالیت از سمت نظام پزشکی این کشور دارید. برای این منظور باید فرم اموزش بالینی را همراه با فرم درخواست مجوز برای نهاد مربوطه ارسال فرمایید. در این بین شما باید برای تکمیل درخواست، هزینه 870 کرون سوئد را نیز پرداخت نمایید. عموما 2 تا 4 هفته تا صدور مجوز زمان نیاز است.

در ادامه به برخی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد که طی پروسه های مطرح شده نیاز خواهد بود، اشاره داریم:

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

 • ارائه مدارک تحصیلی و ترجمه آن ها به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت شخص متقاضی
 • ارائه شناسنامه شخص متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه تأییدات وزارت بهداشت سوئد
 • ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی
 • ارائه نامه پذیرش برای دوره زبان سوئدی

 

 

مدت زمان و هزینه های پروسه معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد

در بخش های قبلی به مراحل و شرایط مورد نیاز برای معادل سازی پرداختیم. حال سوالی که پیش امد می کند این است که مدت زمان و هزینه های پروسه معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد چقدر است؟ در مرحله اول یا همان بررسی مدرک تحصیلی توسط وزارت بهداشت سوئد، شما حدودا 3 ماه در انتظار خواهید بود. مراحل ازمون ها برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد بیشتر از چند ساعت به طول نمی انجامد، اما ارائه نتیجه بسته به زمان ثبت نام و تعداد شرکت کنندگان می تواند متفاوت باشد، هرچند مدت زمان زیادی را شامل نخواهد شد. در مرحله آموزش بالینی، روند پیشرفت شما است که تاثیر گذار خواهد بود، تا سرپرست شما را متقاعد به عدم نیاز به حضور بیشتر شما جهت دریافت اموزش ها شود. در قدم نهایی که متقاضی درخواست مجوز می کند، پروسه حدود 2 الی 4 هفته بطول خواهد انجامید.

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و سوالات مهم

اشخاصی که در اندیشه مهاجرت دندانپزشکان به سوئد هستند، به طور قطع سوالات مهم متعددی در این باره خواهند داشت که در این بخش به برخی از آن سوالات مهم اشاره می نماییم. یکی از سوالات متداول و رایج اکثر افراد این است که:

 • آیا الزامی برای یادگیری زبان سوئدی وجود دارد؟

در این باره باید گفت اشخاص متقاضی که به عنوان دندانپزشک قصد مهاجرت به سوئد را دارند در صورتی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند که بتوانند مدرک زبان سوئدی در سطح C1 را دریافت نمایند.

 • برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد محدودیت سنی وجود دارد؟

در این باره باید گفت که محدودیت سنی برای شخص متقاضی وجود ندارد.

 • آیا افراد همراه امکان کار و تحصیل در این کشور را خواهند داشت؟

در مورد این مسئله باید گفت که در صورتی که شخص همراه موفق به یافتن کار مورد نظر در این کشور شود می تواند اجازه کار را دریافت نماید و مشغول به کار شود و فرزندان زیر 18 سال نیز امکان تحصیل رایگان را خواهند داشت.

بررسی میزان حقوق دندانپزشکان در سوئد

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و میزان حقوق، یکی از مهمترین مواردی است که شخص متقاضی باید از آن اطلاع کافی داشته باشد. با توجه به اینکه دندانپزشکی شاخه های مختلفی دارد، در این قسمت میزان حقوق در شاخه های مختلف دندانپزشکی مورد بررسی قرار می گیرد تا با میزان حقوق و درآمد دندانپزشکان در سوئد آشنایی کامل داشته باشید. اشخاصی که قصد مهاجرت و معادل سازی مدرک تحصیلی خود را دارند در صورتی که موفق به معادل سازی مدرک تحصیلی خود شوند می توانند در یکی از شاخه های مرتبط با دندانپزشکی مشغول به کار گردند. بر این اساس، میزان حقوق در شاخه های مختلف دندانپزشکی در جدول زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

مشاغل مرتبط با دندانپزشکی

میزان حقوق به کرون

دندانپزشک

275،000

دستیار دندانپزشک

83،400

بهداشت دندانپزشکی

87،300

تکنسین آزمایشگاه دندانپزشکی

92300

تکنسین دندانپزشکی

89،600

آندودنتیست

355،000

ارتودنتیست

342،000

دستیار ارتودنسی

106،000

متخصص پروتز

355،000

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

هزینه زندگی برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد چقدر است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا در مورد مهاجرت دندانپزشکان به این کشور و هزینه های زندگی در سوئد مطالبی را بیان نماییم. چرا که اطلاع از هزینه های زندگی، یکی از مهم ترین مباحث در بحث مهاجرت می ‌باشد. اشخاص متقاضی باید از تمامی هزینه ها در این کشور آگاهی و اطلاع کافی را داشته باشند و سپس برای مهاجرت خود و اعضای خانواده اقدام نمایند. مطالبی که در این قسمت از مقاله عنوان می شود به صورت جزئی در نظر گرفته شده است اما باید بدانید که هزینه های زندگی هر شخص با فرد دیگر نیز متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است هزینه های زندگی کمتر و یا حتی بیشتر شود. برای اطلاع از برخی هزینه های زندگی در کشور سوئد می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

موارد

هزینه به یورو

غذا و رستوران ارزان قیمت

9.49 €

کاپوچینو

3.41 €

آب معدنی

1.62 €

1 لیتر شیر

1.08 €

1 کیلوگرم برنج

2.30 €

12 عدد تخم مرغ

2.64 €

1 کیلوگرم پنیر

8.14 €

1 کیلوگرم گوشت گاو

13.65 €

1 کیلوگرم موز

2.06 €

1 کیلوگرم پرتغال

2.29 €

1 کیلوگرم سیب زمینی

1.04 €

 

هزینه های خرید و اجاره ملک در سوئد نیز از قرار زیر است:

اجازه و خرید ملک

هزینه به یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

781.15 €

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

563.93 €

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،248.21 €

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

910.54 € 

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

5،292.08 €

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

3،354.87 €

شرایط اخذ ویزای همراه در مهاجرت دندانپزشک به سوئد

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

از مهمترین مواردی که در بحث مهاجرت دندانپزشکان به سوئد باید مورد بررسی قرار گیرد، اخذ ویزای همراه برای همراهان شخص متقاضی می باشد. در صورتی که قصد مهاجرت از این روش را دارید باید بدانید که سوئد یکی از کشورهاییست که امکان اخذ ویزای همراه را فراهم کرده است و اشخاص متقاضی، این امکان را دارند تا با همراهان خود درخواست اقامت نمایند. شاید جالب باشد که بدانید که برای مهاجرت به سوئد، اشخاص متقاضی در صورتی که موفق به اخذ پذیرش دوره زبان این کشور شوند می توانند در پروسه ویزا درخواست همراه را مطرح نمایند که گاهاً ممکن است پروسه اخذ ویزا برای شخص همراه، به صورت همزمان و گاهاً با تأخیر کوتاه انجام شود و شخص همراه می تواند به عنوان همراه شخص اصلی وارد کشور شود. در مورد این پروسه باید بدانید که نظر آفیسر سفارت از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته مهم دیگری که باید در مورد ویزای همراه بدانید این است که شخص همراه می تواند اجازه کار به صورت تمام وقت را در سوئد دریافت نموده و در این کشور مشغول به کار شود.

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و نکات مثبت و مزایا

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و مزایای آن در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. پس از دریافت تأییدیه های مربوط به مدارک تحصیلی خود از اداره مهاجرت سوئد و انجام پروسه های معادل سازی در این کشور، شخص متقاضی این امکان را دارد تا بدون هیچ محدودیتی در زمینه تخصص خود مشغول به کار شود. همچنین شخص متقاضی این امکان را دارد تا در شهر مورد نظر خود و با توجه به شرایط خود به کار و فعالیت مشغول گردد. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به تقاضایی که این کشور در جهت جذب نیروی کار دندانپزشکان در کشور سوئد دارد، یافتن کارفرما امری سهل و آسان خواهد بود. جالب است که بدانید سازمان تأمین اجتماعی کشور سوئد یکی از بهترین بیمه های تأمین اجتماعی در دنیا را ارائه می نماید. همچنین افرادی که به عنوان مهاجر وارد این کشور می شوند در صورتی که مشغول به کار و فعالیت باشند می توانند از این خدمات نیز بهره مند شده و خدمات کامل و با کیفیتی را در زمینه بهداشت در این کشور دریافت نمایند. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که در صورتی که فارغ التحصیلان پروسه معادلسازی در رشته دندانپزشکی در سوئد، دوره معادلسازی خود را با موفقیت پشت سر بگذرانند این امکان را دارند تا در کشورهایی مانند فنلاند، نروژ، دانمارک یا سایر کشورهای اروپایی (به شرط یادگیری زبان رسمی آن کشور) و با داشتن کارفرما از کشور مورد نظر و تاییدیه های لازم می توانند مشغول به کار شوند.

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و اخذ اقامت و پاسپورت سوئد

یکی از مهم ترین مواردی که در بحث مهاجرت دندانپزشکان به سوئد باید مورد بررسی قرار گیرد، اخذ اقامت و تابعیت است. بهتر است بدانید برای اخذ اقامت و تابعیت، روش های متفاوتی وجود دارد. اشخاصی که از طریق تحصیل برای مهاجرت اقدام می نمایند باید پس از تحصیل وارد بازار کار شده و به صورت تمام وقت در کشور سوئد مشغول به کار شوند که درآمد یکی از بخش های مزایا و معایب زندگی در سوئد است. سپس با پرداخت بیمه و مالیات خود می توانند درخواست اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. در صورتی که از طریق ویزای کار برای مهاجرت به سوئد اقدام می نمایید باید بدانید که پس از یافتن کارفرمای خود می ‌توانید ویزای کار این کشور را اخذ نموده و پس از انجام کار در این کشور، اقامت دائم خود را نیز دریافت کنید. در صورتی که به مدت 3 سال مشغول به کار شوید، با پرداخت بیمه و مالیات، شخص متقاضی می تواند اقامت و سپس تابعیت این کشور را درخواست کند. شخص متقاضی با انجام 3 سال کار و پرداخت مالیات خود در این کشور می تواند درخواست اقامت کشور سوئد را نماید و اقامت دائم را دریافت کند. در صورتی که قصد اخذ پاسپورت سوئد را داشته باشید باید به زبان سوئدی تسلط کافی داشته باشید. همچنین باید اثبات نمایید که در این کشور مرتکب جرم و جنایت نشده اید. در صورت برخورداری از شرایط فوق می ‌توانید برای پاسپورت کشور سوئد اقدام کنید.


سوالات متداول راجع به مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

✅ شرایط لازم برای مهاجرت دندانپزشکان به سوئد چیست؟

دندان پزشکان و پرستارانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند باید در ابتدا زبان سوئدی را فرا گیرند و پس از دریافت مدرک C1 زبان سوئدی، برای معادل ‌سازی اقدام نمایند و سپس به عنوان دندانپزشک در این کشور به کار و یا تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که دندانپزشکان می توانند دوره زبان سوئدی را در سوئد گذارنده و مدرک زبان اخذ نمایند.

✅ مراحل معادلسازی مدرک دندان پزشکی در سوئد چگونه است؟

معادلسازی مدرک دندانپزشکی در سوئد شامل سه مرحله می شود: اول، گذراندن آزمون های تئوری مرتبط با رشته تحصیلی خود؛ دوم، گذراندن آزمون عملی و انترنی و سوم، گذراندن نیم ترم از دوره درسی.

✅ آیا خانواده دندانپزشکان می توانند ویزای همراه سوئد را دریافت کنند؟

بله؛ دندانپزشکان می توانند به طور همزمان با خانواده خود به کشور سوئد مراجعه کنند. شخص همراه می تواند ویزای کار به صورت تمام وقت را در سوئد دریافت کرده و مشغول به کار شود.

✅ شرایط کار دندانپزشکان در سوئد چگونه است؟

با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور سوئد و نیاز این کشور به نیروی کادر درمانی و دندانپزشک، یافتن کارفرما و اشتغال در زمینه دندانپزشکی، کار دشواری نیست.

 سخن پایانی

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد، مراحل مهاجرت کاری دندانپزشکان به سوئد، شرایط اخذ اقامت سوئد توسط دندانپزشکان و درامد دندانپزشک در سوئد در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. در صورتی که قصد اقدام از طریق مهاجرت دندانپزشکان به سوئد را دارید باید در ابتدا روش ها و شرایط مهاجرت به این کشور را بررسی نمایید و سپس با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنید. با توجه به کمبود نیروی کاری که در سوئد وجود دارد، این روزها مهاجرت دندانپزشکان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در صورتی که در اندیشه مهاجرت دندانپزشکان به کشور سوئد هستید باید در ابتدا یک دوره زبان سوئدی را بگذرانید و سپس بتوانید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید. پس از معادل سازی مدرک تحصیلی خود می توانید به عنوان دندانپزشک مشغول به کار و یا تحصیل در این کشور گردید. موسسه ملک پور آماده ارائه هر گونه خدمات در زمینه مهاجرت دندانپزشکان به سوئد می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا فرم تماس را تکمیل نمایید تا در هر یک از دو روش یاد شده، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین این امکان فراهم است تا سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح کرده و پاسخ علمی و صحیح آن را از مشاورین این مجموعه دریافت کنید.

امتیاز 4.21 از 5 ( 27 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
امیر خارزمی
درود بر شما من دکتر خارزمی هستم متخصص جراحی فک و دندان من اگر بخواهم تخصص خودم رو معادل سازی کنم، آیا این امکان وجود داره مستقیم برای تخصص وارد بشم؟ یا اول باید عمومی رو معادل کنم و بعد تخصص رو؟ من یک فرزند هم دارم که 12 سالش هست ، آیا امکانش هست که خانواده من همزمان با من وارد این کشور بشن یا خیر؟ ممنونم از مقاله بسیار خوب و مفید تون سپاس بیکران
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی ابتدا باید مدرک عمومی شما معادلسازی شود. درخصوص مهاجرت خانوادگی به سوئد هم با هم می توانید اقدام کنید و سوئد به خانواده خیلی اهمیت می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل بررسی شود. موفق باشید.
علی نظربیگی
سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که در خصوص مهاجرت دندانپزشکان به سوئد در اختیار ما قرار میدهید. من خیلی به دنبال این اطلاعات می گشتم خوشبختانه پیدا کردم. فقط سوالی که دارم این است که آیا سوئد مدرک دانشگاه آزاد را قبول دارد؟ آیا ما اجازه معادل سازی داریم؟ آیا میتوانیم زبان سوئدی را در ایران یاد بگیریم و بعد برای معادل سازی اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام وعرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی 90درصد مدارک دانشگاه های ایران اجازه معادلسازی دارند. نکته مثبت کشور سوئد این است که ابتدا مدارک شما به این کشور ارسال می شود تا ارزشیابی شود و اگر جواب ارزشیابی مثبت باشد به شما ویزای یک ساله زبان سوئدی می دهد تا در سوئد اقدام به یادگیری زبان و گذراندن آزمون معادلسازی نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سیامک علیجانی.
با سلام و عرض ادب. مدارک تحصیلی من در ادارهsocialstyrelson تایید شده هست.(طی سفرس که رفته بودم مدارک رو اراء کردم و پذیرش شده است)با توجه به این مسءله مراحل گذراندن زبان و اخذ مدرک کار چگونه است؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به اینکه مدارک شما تایید شده است شما نیازمند به اخذ یک اقامت هستید تا زبان سوئدی را آموزش و در آزمون معادلسازی شرکت نمایید، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی و درخصوص اخذ اقامت کشور سوئد مشاوره دریافت نمایید. موفق باشید.
Soffia
سلام من دندان دانشگاه آزاد تهران خوندم. مبلغی که برای تمکن لازمه چقدره؟الان بعد از معادل سازی باید آزمون بدیم و کلاس بریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به اینکه شما یکسال اول را به یادگیری زبان سوئدی می پردازید داشتن هزینه حداقل یکسال زندگی که حدود 10 تا 15 هزار یورو می باشد کفایت می کند. و ازمون معادلسازی هم بعد از یک سال آموزش برگزار میشه. پیشنهاد میکنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی احمدی
سلام و وقتتون بخیر میخواستم بدونم پروسه تایید کردن مدارک دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت سوئد چقدر زمان میبرد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً مراحل ارزشیابی مدارک بین 3 تا 5 ماه ممکن است به طول بیانجامد.
علی زمینی
سلام و ارادت در خصوص مهاجرت دندان پزشکان به سوئد امکانش هست بدون دانش زبان سوئدی اونجا برای ویزا و معادل سازی اقدام کرد؟ من مشاوره گرفتم روند کارش حدود 1 سال طول میکشه بعد سوئدی هم کلاس پیدا نمیشه اینجا خیلی سخته بخوام یه سال سوئدی بخونم بعد یهو کارم انجام نشه و قانونش تغییر کنه کل این وقت و هزینه میپره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز زمانی شما می توانید از این طریق اقدام نمایید که شرایط و رزومه شما کامل بررسی شود و اگر شرایط تان خوب باشد می توانید با رشته های مرتبط به رشته تا ابتدا وارد کشور سوئد شوید و در محیط اقدام به یادگیری زبان سوئدی نمایید. ولی بصورت کلی بدون دانش زبان اقدام نکنید بهتر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسام احمدزاده
سلام و احترام ممنون از مقاله کاملتون در خصوص مهاجرت دندانپزشکان به سوئد، یک سوال در خصوص پروسه معادل سازی داشتم که چقدر زمان می برد و دوره زبانی که با آن اقدام می کنیم چقدر هزینه دارد؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پروسه های کاری مهاجرت معمولاً 10 تا 12 ماه به طول می انجامد و هزینه دوره های زبان هم متغییر بوده و از 8 تا 10 هزار یورو می باشد. موفق باشید.
مهران محمدی
سلام و خداقوت مطالب بسیار کامل و مفید بود ممنون از زحماتتون فقط ی سوال بنده فارغالتحصیلی دندانپزشکی از روسیه هستم و قصد مهاجرت به سوئد دارم . ریزنمرات دبیرستانم زیاد جالب نیست آیا در روند معادل سازی مدرکم در سوئدبه مشکل میخورم ؟ نمرات و معدل دانشگاهیم عالی هستن .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از همراهی شما . نمرات دبیرستان تاثیری زیادی در پرونده شما ندارد. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
نگار عیوضی
با عرض سلام. میخواستم بدونم چیزی که متوجه شدم درست هست؟ اول مدارک رو جهت تایید به وزارت بهداشت سوئد می‌فرستیم و بعد اگه تایید شد برای دوره زبان اقدام می‌کنیم؟ یا کلا برای هر رشته ای که بخوایم میشه اقدام کرد؟ این دوره توسط خود وزارت بهداشت اجرا میشه یا رشته دانشگاهی هست؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در ابتدا مدارک شما برای تایید اولیه ارسال شده و بعد تشریف میبرید زبان آن کشور را یاد گرفته و معادل سازی هم انجام خواهد شد و بعد می توانید مشغول به کار شوید . برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
نیایش رحمتی
با سلام. من 39 ساله متخصص بیهوشی هستم با دو فرزند. سوالی که دارم این هست که آیا برای سایر رشته های پیراپزشکی هم به همین روش میشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله رشته های متعددی وجود دارد و می توانید اقدام نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مهناز صادقی
سلام. در مورد درآمد دندانپزشک در بدو ورود و در زمانی که کارآموز هست می فرمایید؟ سال های اول چه رنج درامدی خواهند داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شما در بدو ورود اجازه کار کردن تا زمانی که معادلسازی انجام ندادید نخواهید داشت برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محمدی
سلام دکترمحمدی هستم دندانپزشک با توجه به اینکه نمرات قبل علوم پایه ی بنده چندان خوب نبودن آیا میتونم به معادلسازی مدرکم امیدوار باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شانس معادلسازی برای شما وجود دارد. ما برای این کار ابتدا مدارک شما را برای این کشور ارسال می نماییم تا در صورت تایید مراحل بعدی کار شما انجام شود.
نیما جلالی
با سلام،من دندانپزشک هستم و میخواستم بدونم اگر قبل از مهاجرت به سوئد زبان سوئدی رو یاد بگیریم برای معادل سازی چه ویزایی میشه گرفت و اینکه اگر در پروسه معادل سازی در امتحانی رد بشیم در این فاصله ما اجازه کار های غیر از دندانپزشکی رو داریم یا نه و اینکه با چه ویزایی میتونیم بیشتر از یکسال در سوئد بمونیم تا مدرکمون معادل سازی بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما می توانید زبان سوئدی را قبل از ورود خود بیاموزید تا پروسه معادلسازی شما سریع تر انجام شود. شما در طول این پروسه اجازه کار پارت تایم خواهید داشت و تحت شرایطی ممکن است تا ویزای شما تمدید گردد.
اکبر
سلام خدمت شما ممنون از زحماتتان واقعا سپاسگزارم اگه ممکنه برای من کشوری رو معرفی کنید که نیازمند تمکن مالی نباشه و یا اینکه با حداقل و کمترین مقدار ممکن باشه . خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما را درست تر راهنمایی تان بکنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری اعم از سن، مدرک تحصیلی، سوابق کاری، سطح زبان و میزان پشتوانه مالی تان هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
حسینی
سلام و ممنون از مطلب مفیدتون میشه بفرمایید rate قبولی در ازمون های تئوری و عملی معادل سازی چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به استان و کالج هایی که در آن آزمون دارید دارد که این اطلاعات را دقیق تر از خودشان درخواست نمایید.
مشاوره رایگان