مهاجرت به عراق

20 دی 1401 47 نظر

مهاجرت به عراق

عراق کشوری با قدمتی تاریخی که از تمدن بزرگ بین النهرین نشأت گرفته است. این کشور که جمعیتی حدود 39 میلیون نفر دارد، از قویت ها و ادیان و مذاهب متفاوتی تشکیل شده است. اغلب مردم عراق عرب و مسلمان هستند. در سال های اخیر با توجه به تغییر نظام سیاسی حاکم بر کشور عراق و همچنین همسایگی این کشور با ایران، بسیاری افراد به هدف تجارت و یا کار اقدام به مهاجرت به عراق کرده اند. به طور کلی با توجه به این که عراق یکی از کشورهای منطقه خاورمیانه به شمار می آید، مهاجرت به عراق بیشتر از طریق کشورهای همسایه مانند ایران، سوریه، اردن و... صورت می پذیرد. در این بین با توجه به این که تعدادی از پیشوایان شیعیان در این کشور به خاک سپرده شده اند، اقدام برای دریافت ویزای توریستی عراق از طرف کشورهای مسلمان و به ویژه ایران بسیار زیاد می باشد. در این مقاله در مورد نحوه گرفتن اقامت عراق 2020 صحبت خواهیم نمود. در صورت که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به عراق داشته باشید، می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور (MIE) و یا از طریق تکمیل فرم تماس، از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 • شرایط مهاجرت به عراق
 • مهاجرت به عراق از طریق کار
 • مهاجرت به عراق از طریق تحصیل
 • مهاجرت به عراق از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به عراق از طریق ازدواج
 • مهاجرت به عراق از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به عراق از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در عراق
 • حقوق و درآمد مشاغل در عراق
 • گرفتن اقامت و تابعیت عراق 2021
 • پاسخ به سوالات متداول راجع به مهاجرت به عراق
 • سخن پایانی در خصوص مهاجرت به عراق

ویزای هنرمندان استرالیاشرایط مهاجرت به عراق

در عراق نیز همانند سایر کشورهای دنیا، در مجموع 7 روش اصلی برای مهاجرت به عراق و گرفتن تابعیت عراق تعریف می شوند. این روش ها تولد، ازدواج، پناهندگی، روش مهاجرت افراد خاص و هنرمندان، کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشند. در بحث مهاجرت، در صورتی که شخصی به هدف بهبود شرایط زندگی شخصی خود و خانواده اش به دنبال مهاجرت باشد، مسلماً پیشنهاد اول ما کشورهایی هستند که با وضع قوانینی از حقوق مهاجرین و دارایی های مهاجرین حمایت بسیار بیشتری انجام می دهند که از جمله این کشورها، اتریش است. در غیر این صورت می توانید با مطالعه این مقاله با روش های مختلف مهاجرت به عراق آشنا شوید. هدف ما در این جا بررسی مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور مانند مهاجرت به عراق از طریق کار و یا سرمایه گذاری می باشد. در کنار آن اطلاعاتی در خصوص تحصیل در عراق و سایر روش ها ارائه می گردد.

ویزای هنرمندان استرالیا

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به عراق از طریق کار

مهاجرت به عراق

به صورت کلی مهاجرت کاری در کشورهای مختلف جهان از قواعد خاصی پیروی می کند. در برخی کشورها مانند اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار به متقاضیان اعطا می گردد. در کشورهایی مانند کانادا و استرالیا متقاضیان می توانند از طریق برنامه های مهاجرت کاری طراحی شده اقامت دائم این کشورها را به دست آورند. در خصوص مهاجرت به عراق از طریق کار، دانستن این نکته مهم می باشد که در قدم اول باید یک پیشنهاد کاری معتبر در اختیار داشت. این پیشنهاد کاری معتبرترین دلیل جهت دریافت ویزای عراق می باشد. در سال های اخیر با بیشتر شدن ارتباط سیاسی، صنعتی و اقتصادی بین ایران و عراق تعداد بسیار زیادی شرکت ها و صنایع مختلف ایرانی در عراق شروع به کار کرده اند که امکان استخدام ایرانیان را دارند. همچنین در صورتی که شخصی به زبان عربی و یا کردی مسلط باشد، می تواند در این کشور شغل مناسب رزومه کاری خود را بیاید. تسلط به زبان کردی برای دریافت اقامت کردستان عراق بسیار مهم می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری عراق در ده سال گذشته را مشاهده می نمایید. مشاهده می کنید که همواره نرخ بیکاری در این کشور حدود 10 درصد بوده است. به علاوه در سال های اخیر این نرخ افزایش نیز داشته است.

ویزای هنرمندان استرالیا

کار در عراق

بنابراین پیشنهاد می شود نگاهی به مقالات کار در کشورهایی مانند آلمان در همین سایت داشته باشید.

ویزای هنرمندان استرالیا

کاریابی در آلمان

مهاجرت به عراق از طریق تحصیل

فرزندان افرادی که به دلایل کاری، تجاری و یا دلایل دیگر مهاجرت به عراق را انجام داده اند می تواند در مدارس و دانشگاه های عراق تحصیل بنمایند. تحصیل در این مراکز آموزشی به زبان عربی و اکثراً به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل برای این افراد در عراق رایگان می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در اقلیم کردستان عراق به زبان مادری آن ها یعنی زبان کردی و همچنین زبان انگلیسی می باشد. همچنین زبان عربی را نیز آموزش می بینند. دانشجویان خارجی نیز می توانند با دریافت ویزای عراق به منظور تحصیل در این کشور حضور پیدا بکنند. اشخاصی که به هدف تحصیل وارد عراق می شوند می توانند با ارائه مدارک تحصیلی قبلی خود واثبات تسلط به زبان انگلیسی در دانشگاه های بین المللی عراق تحصیل بکنند. ارائه مدرک زبان می تواند دلیلی بر اثبات تسلط شما به زبان انگلیسی باشد. ولی ارائه آن الزامی نمی باشد. جهت افزایش تسلط به زبان انگلیسی می توانید از محصول آموزش زبان انگلیسی فوق فشرده موسسه ملک پور استفاده کنید.

 

 

 در ادامه با تعدادی از دانشگاه های عراق آشنا می شوید:

 

نام دانشگاه

شهر

دانشگاه آل البیت

بغداد

دانشگاه ملی بغداد

بغداد

دانشگاه المستنصریة

بغداد

دانشگاه البصرة

بصره

دانشگاه موصل

نینوا

 

دانشجویان خارجی در صورت یافتن شغل مناسب در عراق می توانند ویزای کار عراق را به دست آورند. با توجه به نرخ بیکاری بالایی که در عراق وجود دارد، همچنین پایین بودن میزان امنیت در این کشور پیشنهاد می شود مقاله زیر را در خصوص تحصیل رایگان در نروژ بررسی بفرمایید.

ویزای هنرمندان استرالیا

تحصیل رایگان در نروژ

مهاجرت به عراق از طریق سرمایه گذاری

در مورد مهاجرت به عراق از طریق سرمایه گذاری می بایست شاخص های اقتصادی تاثیر گذار و استانداردهای سرمایه گذاری بین المللی در این کشور مورد بررسی قرار گیرند. کشور عراق در سال های اخیر از نظر اقتصادی در مقایسه با 10 سال گذشته پیشرفت بهتری داشته است. جذب سرمایه خارجی از کشورهای همسایه و همچنین کشورهای غربی یکی از دلایل اصلی این پیشرفت بوده است. اقتصاد عراق متکی بر فروش نفت می باشد که بالا رفتن نرخ جهانی نفت در سال های اخیر در این رشد بی تاثیر نمی باشد. یکی از استانداردهای سرمایه گذاری نرخ ریسک مصادره اموال می باشد. در نمودار زیر می بینیم که در 5 سال گذشته نرخ ریسک مصادره اموال در عراق در بالاترین سطح خود و روی عدد 7 بوده است. فقط در سال گذشته کاهش کمی داشته است.

مهاجرت به عراق

استاندارد دیگری که مورد ارزیابی قرار می گیرد نظام قضایی و اداری عراق و نرخ فساد موجود در این کشور می باشد. در این کشور نرخ کنترل فساد همان گونه که در نمودار زیر می بینیم،بسیار ضعیف می باشد. بنابراین پیشنهاد می شود به فکر سرمایه گذاری در کشورهایی باشید که نرخ کنترل فساد در آن ها بسیار بالا باشد.

مهاجرت به عراق

افراد غیر عراقی اجازه دارند در زمینه های مختلف به جز در زمینه های مرتبط به نفت و گاز و تجهیزات و استخراج نفت سرمایه گذاری کنند. حداقل سرمایه گذاری در این کشور 250 هزار دلار آمریکا می باشد. با توجه به تحلیل ها و نمودارهایی که ارائه گردید، ریسک مصادره اموال در عراق و همچنین نرخ فساد اداری و قضایی موجود در این کشور بالا می باشد. بنابراین مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری نخواهد بود. پیشنهاد می شود که در خصوص کشورهایی مانند کانادا و یا اتریش که نرخ کنترل فساد و نرخ ریسک مصادره اموال بسیار عالی و مناسبی دارند را از طریق مقاله های زیر بررسی نمایید.

مهاجرت به عراق از طریق ازدواج

همانند سایر کشورهای جهان هر شهروند غیر عراقی می تواند با ازدواج با شهروندی عراقی به اقامت این کشور برسد. اگر مرد عراقی با زنی غیر عراقی ازدواج بکند آن زن اقامت عراق را به دست می آورد. همچنین زن عراقی در صورت ازدواج با مردی غیر عراقی می تواند اقامت این کشور را به دست آورد. این کسب اقامت به شرط آن می باشد که حداقل 5 سال از تاریخ ازدواج رسمی این دو شخص گذشته باشد. همچنین می بایست در تمام این مدت در عراق زندگی کرده باشند. در صورت گذشت 5 سال از تاریخ مهاجرت به عراق از طریق ازدواج و زندگی در عراق، شخص غیر عراقی می تواند درخواست تابعیت عراق را بدهد. زن عراقی در صورت دریافت تابعیت همسر غیر عراقی خود می تواند تابعیت اولیه خود را حفظ کند. مگر آن که به صورت رسمی درخواست ترک تابعیت عراق را ارائه کند.

مهاجرت به عراق از طریق تولد فرزند

یکی از راه های مهاجرت به عراق و اخذ تابعیت عراق تولد می باشد. کشورهای مختلف جهان از دو قانون مطرح در دنیا یعنی قانون خاک و قانون خون در این مورد استفاده می کنند. کشور عراق عمدتاً از قانون خون پیروی می کند. کسی که از پدری عراقی و یا مادر عراقی متولد شود اجازه دریافت اقامت و تابعیت عراق را دارد. همچنین فرزندی که از مادری عراقی و پدری غیر عراقی در خارج از خاک عراق به دنیا بیاید، تحت شرایطی می تواند شهروندی عراق را به دست آورد. کشور عراق به صورت فرعی از قانون خاک پیروی می کند. به این صورت که اگر فرزندی در خاک عراق به دنیا بیاید و تابعیت پدر و مادر فرزند مشخص نباشد، آن فرزند می تواند پاسپورت عراق را به دست آورد. همچنین لازم به ذکر است در صورتی که شخصی غیر عراقی که به صورت اکتسابی تابعیت عراق را به دست آورده است در این کشور صاحب فرزندی شود، فقط در صورتی که این فرزندان در سن کمتر از سن قانونی و همچنین ساکن عراق باشند می توانند تابعیت عراق را به دست آورند.

مهاجرت به عراق

مهاجرت به عراق از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و از جمله مهاجرت به عراق، پناهندگی در عراق می باشد. با توجه به این که کشور عراق عضو کنواسیون ژنو است، بنابراین ملزم می باشد تا از پناهندگانی که به این کشور پناه می آورند، حمایت کند. طبق تعاریف موجود در کنوانسیون ژنو، پناهنده به شخصی اطلاق می شود که به دلایلی از قبیل عضویت در گروه های اجتماعی خاص، عقاید سیاسی، دین، مذهب و نژاد، بیم آن رود که در کشورش جان و مال وی در خطر باشد. این گونه افراد طبق توافق نامه ژنو می توانند به کشورهایی که این توافق نامه را امضا کرده اند، پناه ببرند. البته با توجه به شرایط زندگی نامساعدی که در حال حاضر در کشور عراق وجود دارد و همچنین تعداد جنگ های مختلفی که در سال های اخیر در این کشور اتفاق افتاده اند، خود مردم عراق از جمله پر جمعیت ترین پناهجویان در سراسر جهان به شمار می آیند. با این وجود در جریان جنگ داخلی سوریه، تعداد زیادی از مردم سوریه که در همسایگی عراق قرار گرفته اند به کشور عراق پناه آوردند.

لازم به ذکر است موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی کند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به پناهند

هزینه های زندگی در عراق

طبیعتاً هزینه های زندگی در عراق در مقایسه با سایر کشورهای عربی و به ویژه کشورهای اروپایی بسیار پایین تر می باشد. افزایش اعتبار دینار عراق باعث شده که هزینه زندگی در عراق در سال های گذشته نسبت به ایران افزایش داشته باشد. جهت مهاجرت به عراق باید آگاه بود که هزینه زندگی در ای کشور در ماه حدود 500 هزار دینار عراقی می باشد. در حالی که حداقل درآمد در این کشور حدود 709 هزار دینار می باشد.

 

کالا و خدمات مورد نظر

قیمت (به دینار عراق)

یک وعده غذایی در رستورانی معمولی

7000

یک وعده غذایی در رستورانی متوسط برای دو نفر

29000.9

یک بطری آب

266.9

یک لیتر شیر

1366

یک کیلو برنج

1792

12 عدد تخم مرغ

2062

یک کیلو پنیر

5561

یک کیلو گوشت گوساله

13678.58

یک کیلو گوشت مرغ

4466.5

بلیط رفت حمل و نقل

500

هزینه تاکسی

3000

اجاره آپارتمان سه خواب در مرکز شهر

783121

اجاره آپارتمان سه خواب سایر مناطق شهر

499049

خرید ملک هر متر آپارتمان در مرکز شهر

443167

خرید ملک هر متر آپارتمان سایر مناطق

292530

حقوق و درآمد مشاغل در عراق

دانستن میزان حقوق و درآمد کار، برای افراد علاقمندان به کار در آن کشور حیاتی است. در این بخش از مقاله به معرفی درآمد مشاغل در کشور عراق خواهیم پرداخت:

مشاغل

میزان درآمد سالیانه(دلار)

پزشک

10.050

مهندس

39.742

استاد دانشگاه

19.773

حسابدار

97.929

مدیر منابع انسانی

33.497

متخصص شبکه

62.664

گرفتن اقامت و تابعیت عراق 2021

بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به عراق هستند، به ویژه افرادی که به هدف تجارت و سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند، به دلیل اعتبار پایین پاسپورت عراق شاید به دنبال دریافت تابعیت عراق نباشند. ولی طبق قانون موجود در عراق افرادی که از طریق کار، تولد و یا ازدواج وارد این کشور شوند می توانند بعد از گذشت 5 سال درخواست اقامت دائم عراق دهند. افرادی که از طریق ویزای کار عراق وارد این کشور می شوند، در صورت اشتغال تمام وقت به مدت پنج سال در این کشور می توانند اقامت دائم عراق را دریافت کنند. دانشجویان خارجی نیز در صورت اشتغال پس از تحصیل در عراق می توانند از این شرایط استفاده کنند. افرادی که با یک شخص عراقی ازدواج می کنند نیز پس از گذشت 5 سال از ازدواج و زندگی در عراق می توانند اقامت این کشور را به دست آورند. سرمایه گذاران خارجی پس از گذشت 3 سال می توانند به این مهم دست پیدا کنند و همچنین اقامت کردستان عراق را نیز می توانند دریافت کنند. اشخاصی که دارای اقامت دائم عراق هستند در صورتی که 5 سال از این تاریخ گذشته باشد و در این 5 سال به توالی در عراق زندگی کرده باشند می توانند درخواست تابعیت عراق را بدهند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن از نظر قانونی و شرعی صحیح نمی باشد.


سوالات متداول راجع به مهاجرت به عراق

✅ آیا تحصیل در عراق به زبان انگلیسی ممکن است؟

بله؛ در دانشگاه بین المللی و همچنین بسیاری از دانشگاه های ملی عراق تحصیل به زبان انگلیسی ممکن می باشد.

✅ آیا مهاجرت به عراق از طریق سرمایه گذاری ممکن می باشد؟

طبق قانون تصویب شده در سال 2006 با سرمایه گذاری حداقل 250 هزار دلار آمریکا در عراق می توانید اقامت عراق را به دست آورید.

✅ آیا ازدواج زن عراقی با مرد غیر عراقی منجر به اخذ تابعیت مرد می شود؟

بله مرد در صورت اقامت و زندگی در عراق به مدت 5 سال پس از ازدواج می تواند درخواست شهروندی عراق را بدهد.

✅ نحوه کسب ویزای کار عراق به چه ترتیب است؟

در صورت یافتن شغل و دست یابی به پیشنهادی جهت مهاجرت به عراق از طریق کار می توانید اقامت کاری عراق را به دست آورید.


_____________سخن پایانی در خصوص مهاجرت به عراق_____________

عراق یکی از کشورهای با تمدن و با ریشه جهان می باشد. دارای مردمی با ادیان و فرهنگ های متفاوت می باشد. ولی در سال های گذشته به دلیل شرایط سیاسی و اجتماعی حاکم بر این کشور و تحولات سیاسی زیادی که در عراق صورت می پذیرد، از شرایط اقتصادی و صنعتی خیلی خوبی برخوردار نیست. این امر در نمودار های موجود در بخش مهاجرت به عراق از طریق سرمایه گذاری کاملا مشهود است. مهاجرت به عراق از طریق روش های دیگری مانند تحصیل، مهاجرت به عراق از طریق کار، ازدواج در عراق و یا تولد مقدور می باشد. ولی مهاجرت به عراق فقط به افرادی پیشنهاد می شود که در این کشور وابستگی مالی و یا معنوی داشته باشند. نحوه گرفتن اقامت عراق 2020 در این مقاله توضیح داده شد. در صورتی که به دنبال یافتن مقصد مناسبی جهت مهاجرت می باشید، می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور (MIE) تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید و در خصوص کشورهای مختلف به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" انتهای همین مقاله مطرح بفرمایید.

امتیاز 3.9 از 5 ( 63 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد زاد
با سلام. مادر من ایرانی هستن و پدر عراقی بنده مرداد ماه ۹۹ فوت کردن. ایا الان و پس از فوت پدرم، مادر من میتوانند تابعیت عراق رو بگیرن؟ چون الان حقوق بازنشتگیه پدرم که از عراق میگرفتند به مادرم تعلق نمیگیره و گفتن در صورتی که مادرم شناسنامه عراقی داشت تعلق میگرفت. و اینکه مادرم ایران زندگی میکردند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در این خصوص باید وکیل لوکال بگیرید تا به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنند .
narvan
سلام.اگر 5 سال تحصیل در عراق داشته باشیم نمتوانیم اقامت دریافت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر. کشورهای آسیایی اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی کنند
هاشمی از فارس
سلام آیا برای راه اندازی مغازه در یکی از شهرهای عراق مثلا شهر نجف و یا کربلا ویزای کار صادر میشود ؟ مدت زمان ویزا چقدر میباشد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام باید ابتدا اقامت قانونی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
احمد قریشی
باسلام . اگر با یک عراقی شریک تجاری بشویم . میتوانیم اقامت و در آینده تابعیت در عراق را بگیریم. ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر در کشورهای عربی افراد به اقامت دائم و تابعیت نمیرسند
اسماعیل امیری
سلام بنده 11 سال اقامت عراق در شهر اربیل دارم میخام برا تابعیت عراقی اقدام کنم آیا تعلق خاهم گرفت یا خیر سپاس فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام کشورهای آسیایی از جمله کشورهای عربی تابعیت اعطا نمی کنند
علی رستمی
سلام من میخوام تو حوزه علمیه نجف درس بخوانم باید چجور اقامت عراق رو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت با توجه به فرمایشاتتون می بایست از طریق تحصیل اقدام بفرمایید و اقامت تحصیلی داشته باشید.
علی رستمی
سلام من میخوام تو حوزه علمیه نجف برم و تو نجف زندگی کنم باید چه بکنم تا هم بتوانم اقامت ایران را داشته باشم هم عراق
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت شما می توانید از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت نمایید. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
علی
سلام تو بخش درامد شغل ها شغل مهندسی رو ذکر کردین منظورتون چه نوع مهندسی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و ارادت بسته به کشور مقصد عموما رشته هایی نظیر مهندسی کامپیوتر، مکانیک، برق الکترونیک، متالوژی و رشته هایی از این دست شرایط کاری خوبی را به خصوص در کشورهای اروپایی خواهند داشت. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
صفری
من آرایشگر هستم و مدارک بین‌المللی از فنی حرفه‌ای ایران دارم چجوری میتونم ویزا یا اقامت کاری اربیل یا سلیمانیه بگیرم؟ایا از طرف یه ارایشگاه از اونجا درخواست همکاری بفرستم میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز بله، در صورتی که جاب آفر از یک کارفرما داشته باشید می توانید با اقامت کاری به این کشور مهاجرت نمایید.
کاوه
خودم وهمسرم ایرانی هستیم من همسرم ۳ماه دیگه وقت زایمانشه اگر درخاک سلیمانیه پسرم متولد شه ایا امکان اقامت بهمون میدن؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز، سیستم اعطای تابعیت به نوزاد در کشور عراق بر اساس خون است و برای دریافت تابعیت این کشور حتما یکی از والدین باید تابعیت این کشور را داشته باشند.
Mohammad
سلام خسته نباشید اینجانب لیسانس مهندسی نفت دارم و ۲۸ سالمه سابقه کار هم ندارم چگونه میتوانم در صنعت نفت عراق کار پیدا کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت جناب مهندس شما برای کار در کشور عراق و یا سایر کشورها نیاز دارید تا کارفرمایی پیدا کنید که برای شما جاب آفر داشته باشد تا به آن واسطه بتوانید ویزای کار دریافت نمایید. محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملکپور می تواند راهنمای شما در امر کاریابی باشد.
حسین علی محمدی
سلام درزمینه طب سنتی .حجامت و ماساژ درمانی فعالیت دارم میتونم در نجف یا کربلا فعالیت داشته باشم ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما اگر بخواهید به عنوان پزشک و با مدرک پزشکی مشغول به کار شوید باید مدرکتان را معادلسازی نمایید. البته برای ماساژ درمانی و موارد اینچنینی شما باید کارفرمایی در این کشور داشته باشید که شما را جذب کند و بتوانید اقامت کاری دریافت نمایید.
علیرضا محمدی
جویای کار هستم در زمینه دکوراسیون و کابینت اداری خانگی نمایشگاهی .با داشتن جواز کسب و مدرک فنی حرفه ای با رتبه بالا آیا میتوانم در کشور عراق صاحب شغل با درآمد خوب میباشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما برای کار در کشوری دیگر باید ویزای کاری داشته باشید و برای این منظور نیز باید کارفرمایی داشته باشید تا برای شما جاب آفر ارسال نمایید تا به وسیله آن ویزای شما صادر گردد. پیشنهاد میکنم برای کاریابی از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید.
مهدی پاکدل
سلام من میخوام اقامت یک ساله کشور عراق را بگیرم صفر تا صد چقدر هزینه داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت؛ دوست عزیز، برای بررسی دریافت اقامت باید شرایط شما اعم از سن، تحصیلات، سطح زبان، دارایی ها و ... کاملا بررسی شود و پس از آن بتوانیم مسیر درست را به شما پیشنهاد دهیم. توصیه میکنیم که برای بررسی شرایط از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجموعه استفاده نمایید.
تاوان
درود بر شما من یک کورد بازنشسته و دارای تابعیت دانمارک هستم و میتوانم بدون ویزا به اقلیم کوردستان سفر کنم ولی یک سوال از حضور شما دارم که آیا میتوانم اقامت اقلیم کوردستان بگیرم و در اربیل زندگی کنم یا نه متشکرم که اگر پاسخ صحیح به من بدهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز اگر قصد دریافت تابعیت عراق دارید باید عرض کنیم که امکان دریافت پاسپورت برای اتباع خارجی برای کشور عراق وجود ندارد.
کیانوش کرمی
باسلام بنده متولد عراق هستم و تو شناسنامه هم نوشته عراق .آیا من میتونم شناسنامه عراقی بگیرم واقامت عراق بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز مبنای اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور عراق سیستم خون می باشد یعنی در صورتی که یکی از والدین شما تبعه کشور عراق باشند امکان دریافت تابعیت این کشور برای شما نیز فراهم است و در غیر این صورت به شما اقامت و یا تابعیت عراق تولد نمی گیرد.
مانی راستگو
با سلام ، من ۶ ساله به طور مداوم در اربیل مشغول کار هستم و اقامت دارم، میتونم درخواست اقامت دائم بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز این کشور اقامت دائم و تابعیت ارائه نمیکند و شما مادامی که مشغول به کار هستید می توانید با اقامت کاری در این کشور حضور داشته باشید.
بایزگلیی
سلام و خسته نباشید.من ترم یک کارشناسی هستم و سه ترمم مونده درسم تموم شه.ایا میتونم درسمو همینجا تو ایران مجازی ادامه بدم و خودم برم عراق زندگی کنم و کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در خصوص این شرایط باید از دانشکاه محل تحصیل خود اطلاعات بدست آورید.
حسین قوچی
سلام خسته نباشید.من میخواهم با دختر عراقی ازدواج کنم سوال ۱آیا بعد ازدواج میتونم از کشور عراق خونه بخرم سوال ۲ میتونم از کشور عراق ماشین بخرم به اسم خودم یا دختری که میخوام باهاش ازدوا کنم میتونم ماشین بخرم و بیارم تو ایران سوار بشم یا نمیشه ممنون میشم از راهنمایی تون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید مقابات یایت موسسه ملک پور را در باب ازدواج در کشورهای مختلف مطالعه نمایید https://malekpourlaw.net/اخذ-تابعیت-از-طریق-ازدواج/amp/
Hedieh
سلام برای زندگی و کار در اربیل یا سلیمانیه ، به چه زبانی باید صحبت کنیم ؟ انگلیسی یا عربی یا کردی ، و برای دختران که کار کنند مثلا فروشندگی گارسونی یا خدمتکاری ، امنیت وجود دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در صورت داشتن سطح زبان مناسب و همچنین شرایط لازم، شما میتوانید با تهیه محصول کاریابی در خارج از کشور موسسه ملک پور کار مناسب پیدا کنید.
حسین قوچی
سلام خسته نباشید.من میخواهم با دختر عراقی ازدواج کنم سوال ۱آیا بعد ازدواج میتونم از کشور عراق خونه بخرم سوال ۲ میتونم از کشور عراق ماشین بخرم به اسم خودم یا دختری که میخوام باهاش ازدوا کنم میتونم ماشین بخرم و بیارم تو ایران سوار بشم یا نمیشه ممنون میشم از راهنمایی تون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید مقابات یایت موسسه ملک پور را در باب ازدواج در کشورهای مختلف مطالعه نمایید https://malekpourlaw.net/اخذ-تابعیت-از-طریق-ازدواج/amp/
یونس
سلام ودرود من یونس هستم ساکن اتریش و تراول داکیومنت دارم ونامزدم ساکن ایران آیا میتوانیم در اربیل عراق ازدواج بین المللی ثبت کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این امکان را دارید شما میتوانید با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند
امیرحسین خاوریان
سلام و عرض ادب من اهل ایران هستم و ۱٠ساله با ویزای معمولی بر شهر سلیمانیه عراق میرم و میام آیا با خرید خانه ویا با شرایط معمـولی میتوانم تابعیت عراق را بگیرم ویا اقامت داعم بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط و رزومه شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
زهرا قاجارگیر
سلام من یه ایرانی هستم به عشق امام حسین و اهل بیتش میخوام بیام کربلا زندگی کنم چکار کنم باید
X

فرم پاسخ به این نظر


یاسر عزیززاده
سلام ممنون از مقاله خوبتون بنده ۲۳ سالمه و لیسانس مهندسی الکترونیک-ابزار دقیق و کارت پایان خدمت دارم. زبان های انگلیسی و کردی و ترکی استانبولی رو بلدم. آیا فرصت شغلی متناسب با رشته بنده در اقلیم کردستان عراق وجود داره؟ اگر بله چطور میتونم برای کاریابی و یا گرفتن جاب آفر اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در عراق باید جاب آفر داشته باشید شما شرایط مناسبی دارید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را کامل بررسی کنند
علیرضا محمدی
سلام بنده جوشکار آلماتور بند قالب بند و فنداسیون کار هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرص ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم از پکیج گام به گام کاریابی خارج از کشور استفاده نمایید
میر جواد مدرس
با سلام وقت بخیر ایا برای معمار ی داخلی ساختمان کابینت کاعذ دیواری وپارکت کار هست لطفا راهنمای فرمایید ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام شما میتوانید از پکیج گام به گام کاریابی خارج از کشور در سایت موسسه حقوقی ملکپور استفاده نمایید
محسن بازدار
من می خوام در کشور عراق کار کنم کار من در وپنجره یو پی وی سی کار میکنم الان در کشور عراق هستم ۲۰ روز دیگرهم باید به ایران برگردم من می خوام در این کشور بمانم وشروع به کار کنم زبان عربی هم بلد نیستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز الان اگر شما در کشور عراق اقامت دارید و کار می کنید باید از کارفرمای قبلی تان کمک بگیریداگر کار یا پروژه جدیدی پیدا کردید اقامت تان را تمدید کنید.
پوریاعباس پور
باسلام..بنده اقاومتاهل هستم وتنهایی میخوام برم عراق کارگری کنم کارشامل کارساختمانی یاجوشکاری..یه چندماهی برم کارکنم جمع کنم برگردم ایران یعنی موقتامیرم..الان من چطورمیتوانم درعراق کارپیداکنم ودراصرع وقت شروع بکارکنم..؟ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه در خارج کشور بتوانید کار کنید، از کاریابی هایی که در سایت معرفی شده یا از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور استفاده نمایید. متشکرم.
احد ابراهیم زاده
با سلام شرایط پناهندگی و یا مهاجرت به کشور عراق و یا کشور های ارزان افغانستان هند و ... چقد ر هست؟ 09393037264 با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه mie هیچگونه خدمات و مشاوره ای در مورد پناهندگی ندارد.
عباسی
باپیشنهاد ایجاد کار آفرینی میتوان اقامت گرفت؟ در وحله اول چقد وقت داری که در عراق شغلی ایجاد کنی مع بگذارند صاحب شغل وکارفرما باشی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید از یک وکیل مهاجرت عراقی کمک بگیرید و ببینید اصلا کشور عراق قانون حمایت از اتباع خارجی و همین طور جذب سرمایه گذار خارجی دارد یا خیر. همان طور هم که در مقاله اشاره شده است به نرخ مصادره اموال و برخی از استانداردهای بین المللی باید دقت بکنید. موفق باشید
فرشاد دودهء
سلام وقت بخیر. عرض ادب و خسته نباشید.یک چند لحظه خواستم وقتت رو بگیرم در رابطه با یک موضوع.برادرم با یک از آشناها رفتن سلیمانیه عراق برای کار.البته آشنامون زودتر رفته بود و داداشم رو هم میگه بیاد اونجا برای کار.خلاصه برادرم کارهای ویزاش انجام میده الان تقریبا ۴۰ روزی اونجا مشغول میشه و قرار بود صاحب کارشان کارهای تمدید اقامتشان رو در سفارتخانه انجام بده که به مُشکل بر نخورن و بخاطر قولی که از اون طرف میگیرن پیگیر تمدید اقامت نمیشن و یک ۲۰ روزی اضافه تر الان وایستادن اونجا که الان با اون صاحب کار بهم زدن و اومدن بیرون از محل کارشان و گویا شنیده به خاطر این تمدید نکردن مشمول جریمه و تخلف شدن که تقریبا به پول ایران ۱۰ تا ۱۵ میلیون در میاد که ندارن بپردازن که دوباره بخوان برگردن ایران.آیا این موضوع صحت دارد که مشمول جریمه و جزا میشن و اگر آره ایا راه حلی هست براشون که تخفیف بخورن و اصولا چه مقدار جریمه دارن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً اگر تخلفی صورت بپذیره جریمه داره و بهتر است مستقیم از اداره اقامت جویا بشوند شرایطشون را موسسات کمکی نمی توانند بکنند. موفق باشید.
احمد پارسا
سلام وقت بخیر بنده مدرک بینلمللی تخصصی دیتلینگ از ژاپن دارم میتونم در سلیمانیه جواز کسب کار بگیرم و شروع به کار کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید این موارد را با ارگانهایی که در سلیمانیه مسئولش هستند مطرح بفرمایید. در ید ما نیست پاسخ این موارد. موفق باشید.
احمدی
سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه پنج تا مدرک تخصصی وبینلمللی ارایشگری دارم ایا میتونم بیام عراق اونجا سالن بذارم و کار کنم درامد خوبی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این امکان بلی برای شما فراهم است منتها باید یک پیشنهاد شغلی از یک سالن یا شرکت مرتبط به رشته تان داشته باشید. البته پیشنهاد میکنم چون شرایط سنی خوبی دارید برای کشورهای اروپایی و همینطور آمریکا و کانادا هم تحقیق بفرمایید.
Mahdi
سلام من یه خیاطم می تونم تو عراق کار پیدا کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی با توجه به اینکه اقتصاد این کشور نسبتا ضعیف می باشد برای مشاغلی مانند خیاطی ترجیح کارفرما استخدام شهروند عراقی میباشد
فاطمه
سلام اگر فقط برای متولد شدن کودک در عراق و نه برای اقامت بخوام بدنیا بیارم با این که هم مادر و پدر ایرانی هستن چیکار باید کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید با ویزای توریستی و یا اقامت کوتاه مدت اقدام نمایید.
نوذرکوروند
با درود وخسته نباشید، من جوشکار آرگون و برق هستم، برای کارکردن درعراق چه جایی بایدثبت نام کنم، یا زنگ بزنم، یا اون رابط که نیرو میفرسته عراق، بایدپیداکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای کسب راهنمایی دقیق جهت مهاجرت کاری به کشور های همسایه و عراق حتما با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید و از مشاوره متخصصین استفاده کنید.
علی تهرانی
آیا عراق با آمریکا رابطه تجاری دارد تا بشود ویزای e2 گرفت برای متولدین عراق با پدرومادر ایرانی نحوه اقدام به گرفتن پاسپورت و شهروندی عراق به چه نحو است و چقدر طول میکشد پس از آن اقدام به ویزای e2 به چه نحو است و چقدر طول میکشد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشورهای عربی قانون خون را دارند و والدین شما بایستی تابعیت عراق را داشته باشند تا به شما تابعیت انتقال گردد.
احمدبرهمندپور
سلام ‌من درسال ۱۳۴۴ در عراق متولدشده وسال ۱۳۴۶به ایران همراه خانواده مهاجرت کرده ولی دایی ها خاله ها ،دختر عمووفامیل های دیگر همه درآنجا ساکن هستند پیگیراخذ شناسنامه واقامت عراق رادارم ودرخواست راهنمایی ومساعدت رادارم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام. دوست عزیز سیستم تابعیت کشور عراق از طریق خون می باشد. اگر پدر و مادر شما تابعیت عراق را داشته باشند شما می توانید تابعیت این کشور را اخذ نمایید.
مشاوره رایگان