مهاجرت به جمهوری چک

1 نظر

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک با توجه به ثبات اقتصادی این کشور و نرخ بیکاری پایین و هزینه های زندگی مناسب همواره یکی از مقاصد مهاجرت در اروپا بوده است. سه دسته تحصیل کار و سرمایه گذاری از هفت دسته بندی اصلی مهاجرت به کشور جمهوری چک، جزو پر تقاضا ترین و مهم ترین مسیر های مهاجرت به این کشور هستند. هزینه های زندگی در این کشور در حدود 350 تا 750 یورو در ماه می باشد. نرخ بیکاری در کشور چک در آخرین آمار اعلام شده در حدود 2.5 درصد می باشد که از میانگین نرخ بیکاری اروپا بسیار پایین تر است. این کشور دارای ثبات اقتصادی بسیار مناسب و کشور صنعتی می باشد. موسسه ملک پور با 15 سال تجربه در سرمایه گذاری و مهاجرت بین المللی و تجربه بسیار زیاد در انجام پروسه های مهاجرتی در کشور جمهوری چک می تواند شما را در راه رسیدن به اهداف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری با بهره گیری از وکلای محلی شما را یاری نماید. در این مقاله شرایط مهاجرت و وکیل مهاجرت به جمهوری چک بررسی خواهد شد. در صورت تمایل به بررسی شرایط مهاجرت خود و خانوده محترمتان شما عزیزان همواره می توانید فرم تماس در وب سایت های موسسه را پر نمایید یا با تلقن های تماس موسسه در سرتاسر جهان ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید.

در ادامه این مقاله زیر عنوان هایی به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • شرایط مهاجرت به جمهوری چک
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج
 • مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزبنه های زندگی در جمهوری چک
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در جمهوری چک
 • اخذ تابعیت جمهوری چک
 • سوالات متداول راجع به مهاجرت به جمهوری چک
 • کلام آخر در خصوص مهاجرت به جمهوری چک

تماس با ما

شرایط مهاجرت به جمهوری چک

شرایط و روش های مهاجرت به جمهوری چک در این زیر عنوان به اختصار معرفی می گردد و در ادامه مقاله به هریک از روش های مهاجرتی به این کشور به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کشور چک یکی از کشور های صنعتی در اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن می باشد. این کشور با روش های مختلف مهاجرتی همواره مقصد بسیاری از مهاجران به اروپا بوده است. کشور جمهوری چک دارای جمعیت در حدود 10 میلیون نفر و نرخ بیکاری در حدود 2.5 درصد می باشد که از کمترین نرخ های بیکاری در اروپا می باشد. هزینه های زندگی و تحصیل در چک نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی بسیار مناسب بوده و دانشگاه های بسیاری به زبان انگلیسی دارد. همانند تمامی کشور های جهان، کشور چک نیز دارای هفت کتگوری اصلی مهاجرت که شامل تحصیل، کار، روش های سرمایه گذاری و تمکن مالی، تولد، ازدواج، روش های هنرمندان و افراد خاص و روش های پناهندگی می باشد. شایان ذکر است از اصلی ترین روش های مهاجرت به این کشور اروپایی روش های تحصیل و کاری می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی کامل هفت دسته بندی اصلی مهاجرت پرداخته خواهد شد. به صورت کلی انتخاب مسیر مهاجرت تصمیم بسیار مهم و سرنوشت سازی است و برای انتخاب صحیح نیاز است که فرد اطلاعات کاملی در خصوص تمامی کشور ها و روش های مهاجرتی به آن ها و شناخت مناسبی نسبت به شرایط کشور ها داشته باشد.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

برای اخذ اقامت کاری در جمهوری چک شما باید ابتدا پیشنهاد شغلی از یکی از کمپانی ها و یا کارفرمایان معتبر این کشور داشته باشید. با دریافت پیشنهاد شغلی از از کارفرمایان شما می توانید برای اخذ اقامت کاری این کشور اقدام نمایید. کارفرمایان در کشور جمهوری چک برای استخدام نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا باید ثابت نماید که نتوانسته است نیروی کار مورد نظر خود را در کشور چک و اتحادیه اروپا پیدا نماید تا بتواند مجوز های لازم را برای استخدام نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا اخذ نماید و پیشنهاد شغلی را برای فرد متقاضی ارسال نماید. با داشتن نامه پیشنهاد شغلی فرد به سفارت کشور چک در کشور خویش مراجعه می نماید و درخواست ویزای کاری می دهد. فرد شاغل در کشور چک پس از سه الی پنج سال می تواند اقامت دائم اتحادیه اروپا را اخذ نماید. کشور چک دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی نسبت به دیگر کشور های اروپایی می باشد و در آخرین آمار ارائه شده نرخ بیکاری این کشور حدود 2 درصد بوده است. در نمودار زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری در کشور جمهوری چک را مشاهده نمایید.

مهاجرت به جمهوری چک

با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور بررسی لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک گستردگی بسیاری دارد و می توان گفت تقریباً تمامی مشاغل در لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک می باشد. اما همانند بسیاری از کشور های اروپایی رشته های علوم کامپیوتر و IT بسیار پر تقاضا می باشد. پنج دسته بندی اصلی در لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک عبارتند از:

 • سمت های شغلی بالا در رشته های مرتبط به فناوری اطلاعات (IT)
 • رشته پزشکی و پیراپزشکی
 • مشاورین اقتصادی
 • تحلیل گران بازار
 • شیمی

مهاجرت به جمهوری چک

کار در جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

در زیر عنوان پیش رو به صورت خلاصه به بررسی شرایط تحصیل در کشور جمهوری چک و هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور پرداخته شده است. برای بررسی کامل تر و مطالعه جزییات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل و هزینه های تحصیل در کشور چک می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

 • تحصیل در مدارس

از سال 1774 میلادی تحصیل در مدارس در کشور جهوری چک اجباری گردیده است. مدارس در کشور جمهوری چک شامل مدارس ابتدایی و دبیرستان می باشد.دوره ابتدایی شامل دو مرحله می باشد، که مرحله اول یک دوره 5 ساله و در ادامه یک دوره 4 ساله می باشد. تحصیل در این کشور در این دو دوره که از سن 6 تا 15 سالگی می باشد کاملاً اجباری است. پس از تکمیل این دوره ها فرد وارد دبیرستان می گردد که دروس علمی تر و تخصصی تری را آموزش ببینند. برای دانش آموزان بین المللی و دانش آموزانی که قصد مهاجرت از مقطع مدارس را دارند، مدارس بین المللی در کشور چک با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی مناسب می تواند مقصد بسیار مناسبی باشد. در مدارس ابتدایی جمهوری چک معمولاً چندین زبان به صورت همزمان به دانش آموزان تدریس می گردد که اصلی ترین آن ها زبان چکی و زبان انگلیسی می باشد. مراحل و شرایط ورود و ثبت نام به مدارس بین المللی و میزان هزینه آن ها با یکدیگر تفاوت دارد. در برخی از مدارس خصوصی و بین المللی شرایط و امکانات تحصیل تمام وقت و شبانه روزی وجود دارد. شهریه مدارس خصوصی از 15 تا 30 هزار یورو در سال متغیر است که با توجه به امکانات و کیفیت مدرسه و منطقه آن متغیر است. تحصیل در مدارس برای شهروندان این کشور و فرزندان افرادی که در این کشور اقامت دارند کاملاً رایگان است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور چک مشابه بسیاری از کشور ها در حدود سه الی چهار سال می باشد. دانش آموزان با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله می توانید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام نمایید. اکثر دانشگاه های دولتی در این کشور به زبان چکی می باشند و تنها 30 درصد از دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می گردند. شایان ذکر است دانشگاه های خصوصی این کشور دوره های به زبان انگلیسی تدریس می گردند. افراد مسلط به زبان چکی می توانند در دانشگاه های دولتی این کشور به رایگان تحصیل نمایند. شهریه دانشگاه های خصوصی و اینترنشنال در بازه 4 تا 11 هزار یورو در سال می تواند متغیر باشد. برای اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی این کشور آیلتس 6 مورد نیاز می باشد. داشتن این حد از زبان انگلیسی در پروسه ویزا هم بسیار تاثیر مثبت خواهد داشت. شایان ذکر است هزینه های تحصیل در رشته پزشکی کمی بالاتر از دیگر رشته ها در این کشور و در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی بسیار مناسب است. به صورت میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در کشور جمهوری چک در حدود 8-14 هزار یورو می تواند متغیر باشد.

 • ­­تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در جمهوری چک 1-3 ساله می باشد و در اکثر موارد این دوره ها 2 سال زمان خواهد برد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته هایی نظیر پزشکی و پیراپزشکی و علوم انسانی، رشته های فنی و مهندسی و داروسازی بسیار پر طرفدار است. تحصیل در بیشتر دوره ها تحصیلی مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی بوده لذا داشتن نمره آیتلس 6.5 مورد نیاز است. شهریه دانشگاه های خصوص این کشور با توجه به رشته، شهر و دانشگاه متفاوت بوده و در بازه 7 الی 15 هزار یورو می تواند تغییر نماید.

 • تحصیل در مقطع دکتری

مانند اکثر کشور های جهان تحصیل در مقطع دکتری در این کشور نیز نیاز به تایید سوپروایزر دارد و متقاضی تحصیل در این کشور در مقطع دکتری باید قبل از اخذ پذیرش در دانشگاه تایید استاد راهنما را داشته باشد. برای اخذ تایید استاد راهنما فرد باید مدارک علمی و مقالات پژوهشی داشته باشد و در رزومه خود نمونه کارهای تحقیقاتی داشته باشد. دوره های دکتری حدود سه سال زمان خواهد برد. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری، ارائه مدرک آیتلس 7 الزامی می باشد هزینه های تحصیل در مقطع دکتری با توجه به نوع پذیرش فرد و فاند و بورسیه فرد می تواند متغیر باشد. ممکن است برخی از دانشگاه ها با تایید استاد بخشی از هزینه های تحصیل یا کل هزینه های تحصیل و یا حتی تمامی هزینه های تحصیل و زندگی فرد را پرداخت نماید.

مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

کشور جمهوری چک دارای اقتصاد بسیار قوی و کاملاً روبه رشدی دارد. این ثبات اقتصادی باعث جذابیت این کشور برای سرمایه گذاران خارجی می باشد. نرخ تورم در کشور چک، در سال های اخیر کمتر از ۳ درصد می باشد. مهاجرت به جمهوری چک از طریق ثبت شرکت در این کشور امکان پذیر است، دو نوع ویزای اصلی از این طریق قابل دسترس می باشد. ویزای مخصوص کارآفرینان که یک ویزای بلند مدت می باشد و ویزای سرمایه گذاری. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور جمهوری چک فرد باید یک شرکت رسمی ثبت نماید و با ارائه بیزینس پلان دولت جمهوری چک را قانع کند که شرکت وی برای این کشور سود ده بوده و باعث تاثیر مثبت در اقتصاد این کشور خواهد شد. پس از تایید دولت و اداره مهاجرت فرد یک کارت اقامت یکساله دریافت می نماید و با نشان دادن فعالیت شرکت خود می تواند آن را هر سال تمدید نماید. با داشتن این اقامت نیز فرد مانند اقامت کاری پس از 3 تا 5 سال می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

 برخی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور جمهوری چک، خرید اوراق قرضه دولتی و خرید ملک می باشد ولی شایان ذکر است که این دو روش ذکر شده در این کشور منجر به اخذ اقامت نمی گردد و نمی تواند به عنوان یکی از روش های مهاجرتی مورد استفاده قرار گیرد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری چک می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به جمهوری چک

سرمایه گذاری در جمهوری چک

در نمودار زیر تغییرات نرخ تورم در کشور جمهوری چک نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید در 10 سال گذشته همواره نرخ تورم در این کشور کمتر از 4 درصد بوده است.

مهاجرت به جمهوری چک

همچنین در نموداری که در ادامه مشاهده خواهید کرد تغییرات سرانه نرخ رشد اقتصادی GDP نمایش داده شده است.

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

پروسه مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. اگر یک فرد خارجی بخواهد با یک فرد تبعه جمهوری چک ازدواج نماید می تواند از دو طریق ازدواج مدنی و یا ازدواج مذهبی اقدام نماید. برای اخذ اقامت کشور جمهوری چک از این طریق می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • محل و تاریخ ازدواج از قبل برنامه ریزی شود.
 • جهت انجام ازدواج مذهبی باید با کلیسا یا جامعه مذهبی مورد نظر، هماهنگی انجام گیرد.
 • در تکمیل ازدواج مدنی فرد باید با اداره ثبت حیاتی (Office of Vital Records) در منطقه که ازدواج انجام می شود، هماهنگی انجام شود.

با توجه به قانون اساسی کشور چک اگر شما با یک فرد که تابعیت این کشور را داشته باشد ازدواج نمایید قادر خواهید بود از طریق ازدواج اقامت دائم و پس از چند سال شهروندی این کشور را اخذ نماید. اصلی ترین نکته در خصوص ازدواج در کشور چک این نکته است که فرد باید حداقل 17 ساله باشد تا بتواند از لحاظ قانونی در این کشور ازدواج نماید. قطعاً توصیه می گردد در انجام پروسه های ازدواج و الحاق همسر از وکیل مهاجرت به جمهوری چک یا وکلای محلی در این کشور استفاده نمایید تا روند پروسه های شما به بهترین شکل و بدون مشکل قانونی انجام شود. البته انتخاب صحیح وکیل مهاجرت به جمهوری چک بسیار پر اهمیت است و توصیه می شود با دقت عمل و بررسی رزومه و سابقه فرد، گزینه مورد نظر به عنوان وکیل انتخاب گردد.

مهاجرت به جمهوری چک و اخذ تابعیت از طریق تولد

اصلی ترین نکته در خصوص مهاجرت به جمهوری چک سیستم اعطای تابعیت در این کشور می باشد. سیستم اعطای تابعیت در کشور جمهوری چک خون می باشد و فرزندان افرادی که تابعیت و اقامت کشور چک را داشته باشند می توانند تابعیت و پاسپورت چک را از طریق تولد دریافت نمایند. شایان ذکر است یکی از والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ آن ها اهل چک باشند فرزند متولد شده می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. لذا اگر اقامت بلند مدت یا تابعیت جمهوری شک نداشته باشید فرزند شما اقامت این کشور را اخذ نخواهد کرد و همچنین در صورت اخذ اقامت فرزند اقامت خاصی به والدین تعلق نخواهد گرفت.

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق پناهندگی

به موجب این که کشور چک عضو کنوانسیون ژنو است، در صورتی فردی بواسطه دین، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و عضویت در گروه های اجتماعی مورد اذیت و آزار قرار گیرد، واجد شرایط دریافت پناهندگی قرار می گیرد. اخذ اقامت چک از طریق پناهندگی با توجه به خطرناک بودن مسیر، امکان بروز آسیب های جانی و معنوی جبران ناپذیر دارد. همچنین شانس اخذ پناهندگی در چک بسیار پایین است و این کشور در اکثر موارد درخواست پناهجویان را رد می کند؛ به طوری که در سال ۲۰۱۶ از ۱۴۷۵ فرد متقاضی پناهندگی، تنها درخواست ۱۴۵ نفر از آن ها مورد پذیرش قرار گرفته است.

پناهندگی بعد از تصویب کنوانسیون ژنو بین کشور های عضو آن کنوانسیون شکل گرفت. بعد از تصویب این کنوانسیون پس از پایان جنگ جهانی دوم کشور های عضو متعهد شدند چنان چه فردی در کشور خود از لحاظ جانی، مالی، اعتقادی و… در خطر باشد به این شخص پناه دهند. به این معنی که به عنوان مثال اگر یک فرد افغان که در کشور خود به دلیل وجود جنگ و قحطی و خشک سالی و… در خطر جانی باشد و به یکی از کشور های عضو پناه برده و از آن کشور درخواست پناهندگی نماید، کشور مورد نظر مکلف است در صورت اثبات ادعای شخص به وی اجازه ی اقامت در خاک آن کشور٬مکان زندگی٬ غذا و… دهد. البته در سال های اخیر با زیاد شدن تعداد پناهجویان از کشور های جنگ زده، معمولاً کشور های اروپایی به سختی درخواست پناهندگی افراد را قبول می کنند که کشور چک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راهی غیر از پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راهی غیر از پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راهی غیر از پناهندگی

مهاجرت به جمهوری چک برای هنرمندان و افراد فوق موفق

افراد فوق العاده ماهر و متخصص برای ورود به کشور چک می توانند با اخذ پیشنهاد شغلی با شرایط خاصی کارت آبی اتحادیه اروپا دریافت نماید. کشور چک شرایط اقامتی خاصی برای هنرمندان و ورزشکاران ندارد و هنرمندان و ورزشکاران می توانند با نشان دادن مدارک و رزومه کاری و حرفه ای خود در برخی دیگر از کشور ها اقدام نمایند. کشور اتریش شرایط مناسبی را برای هنرمندان قرار داده است که می توانید جزییات بیشتر را در مقاله زیر مشاهده نمایید. کشور کانادا هم شرایط اقامتی خاصی را برای هنرمندان و ورزشکاران دارد که فرد می تواند با نشان دادن مدارک و رزومه خود از همان ابتدا اقامت دائم اقدام نماید. جزییات این روش را می توانید در مقاله مهاجرت به کانادا مشاهده نمایید.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

یکی از عوامل بسیار پر اهمیت در مهاجرت به جمهوری چک اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور می باشد. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی به خصوص کشور های غرب اروپا بسیار مناسب تر است. میانگین ماهانه هزینه های زندگی در جمهوری چک بسته به شهر و سبک زندگی ممکن است از 350 یورو تا 750 یورو متغیر باشد. مبلغ هزینه های زندگی در چک در مقایسه با اکثر کشور های اروپایی مبلغ بسیار مناسبی است و یکی از معیار های اصلی جهت انتخاب مقصد مهاجرت می تواند مد نظر قرار گیرد.

برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در جمهوری چک در جدول زیر به صورت تیتر وار نمایش داده شده است.

 

هزینه ها در ماه

قیمت به یورو

یک وعده غذا در رستوران ارزان

5.73

یک وعده غذای کومبو در مک دونالد

5.34

12 عدد تخم مرغ

1.63

شیر

0.73

یک کیلو برنج

1.49

یک کیلو سیب زمینی

1.95

یک کیلو پیاز

0.79

عضویت یک ماهه حمل نقل عمومی

19.88

عضویت یک ماهه در باشگاه ورزشی

31.75

 

هزینه های اجاره مسکن در کشور جمهوری چک به صورت میانگین در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

هزینه ها در ماه

قیمت به یورو

هزینه اجاره یک واحد یک خوابه در مرکز شهر

578

هزینه اجاره یک واحد سه خوابه در مرکز شهر

454

هزینه اجاره یک واحد یک خوابه در خارج از شهر

946

هزینه اجاره یک واحد سه خوابه در خارج از شهر

697

مهاجرت به جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک

میزان حقوق و درآمد مشاغل در جمهوری چک

اقتصاد و بازار کار جمهوری چک در سال های اخیر عملکرد چشم گیری داشته و رشد قوی تولید ناخالص داخلی را حفظ کرده و به کمترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا رسیده است. صنعت تولید با استفاده از بیش از سه چهارم نیروی کار خود، ستون فقرات اقتصاد کشور است. لیست مشاغل مورد نیاز برای کار در جمهوری چک هر سال توسط دولت این کشور اعلام می شود و متقاضیان برای سریعتر شدن روند کاریابی در جمهوری چک و اخذ اقامت کاری در چک می توانند به لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک مراجعه نمایند و در صورت قرار داشتن شغل و تخصص آن ها می توانند برای کاریابی اقدام نمایند. در ادامه برای شما لیست مشاغل مورد نیاز در جمهوری چک را در قالب جدول قرار داده ایم:

 

مهندسین و سایر متخصصان فنی

صنعت انرژی، الکترو تکنولوژی، مهندسین معدن، مهندسین ساخت و ساز و برنامه ریزی، خودرو سازی، مهندسین صنایع، مهندسین مکانیک، مهندسین برق و الکترونیک

متخصصان پرستاری و مامایی

متخصصین همکار پرستاری و مامایی

پزشکان و دندان پزشکان

سایر متخصصان بهداشت

متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات

توسعه دهندگان نرم افزار و برنامه ها و تحلیل گران برنامه، متخصصین شبکه

معلمان

معلمان دوره ابتدایی و دبستان، معلمان آموزش حرفه ای،معلمان آموزش متوسطه، سایر متخصصان تدریس

مشاغل خدماتی

خدمات مالی، گردشگری و توریسم، خدمات تجاری

اخذ تابعیت جمهوری چک

از آنجایی که پاسپورت کشور چک، هشتمین پاسپورت معتبر در بین کشورهای دنیا است. البته در شرایط فعلی و وجود بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده به دلیل این ویروس میزان سفر های بدون ویزا در تمامی کشور ها بسیار کاهش پیدا کرده و با داشتن پاسپورت جمهوری چک که در رتبه پنجم قرار داره می توان بدون ویزا یا ویزای در داخل فرودگاه به 114 کشور سفر نمود. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه ملک پور تهیه و گرد آوری شده است و هرگونه کپی برداری از متن و اطلاعات آن بدون اجازه و ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد. بنابراین دریافت پاسپورت چک مزایای قابل توجهی برای فرد به همراه دارد.

 • اولین شرط اخذ شهروندی چک برای شهروندان خارجی این است که متقاضی، اقامت چک را به صورت دائم داشته باشد. لازم به ذکر است افراد فاقد حق شهروندی نیز در صورتی که اقامت چک به صورت دائم را داشته باشند، می توانند برای دریافت شهروندی چک اقدام کنند.
 • برای کسب شهروندی چک، اگر متقاضی تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشد، نیازمند است در گذشته حداقل ۳ سال، اقامت چک به صورت دائم را داشته باشد.
 • ، برای کسب تابعیت چک، اگر متقاضی شهروندی یکی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشد نیازمند است در گذشته حداقل ۵ سال، اقامت چک به صورت دائم را داشته باشد.
 • فرد متقاضی که بین ۱۵ تا ۶۵ سال سن دارد، نیاز به دانش زبان چک دارد.
 • فرد متقاضی باید دانش کافی در مورد سیستم مشروطه حاکم بر جمهوری چک، موضوعات تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیای کشور چک داشته باشد.
 • مدارک لازم دال بر داشتن درآمد در چک باید ارائه شود.
 • متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد.

 

مهاجرت به جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک


سوالات متداول راجع به مهاجرت به جمهوری چک

✅ برای مهاجرت به جمهوری چک از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به جمهوری چک شناخت روش های مهاجرت به این کشور بررسی شرایط و انتخاب بهترین مسیر با توجه به شرایطتان می باشد پس از آن باید مدارک مورد نیاز را با توجه به روش انتخاب شده فراهم نمود.

✅ بهترین راه برای مهاجرت به جمهوری چک کدام است؟

قطعاً پاسخ این سوال با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است ولی به صورت کلی روش های تحصیلی و کاری از برترین روش های مهاجرت به جمهوری چک می باشد.

✅ کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به جمهوری چک چیست؟

بهره گیری از مسیرهای کاری مانند دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان در کشور جمهوری چک از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به جمهوری چک است. تحصیل در جمهوری چک نیز دومین روش کم هزینه است.

✅ آیا برای مهاجرت به جمهوری چک باید حتماً از طریق وکیل اقدام کنیم؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به جمهوری چک را بیاموزید. اما مسلماً با توجه به سخت گیری های سفارت چک به خصوص برای پرونده های ایرانیان توصیه می شود که پروسه های ویزا با بهره گیری از وکیل مهاجرت به جمهوری چک انجام شود.


_____________کلام آخر در خصوص مهاجرت به جمهوری چک_____________

در این مقاله سعی گردید که به اصلی ترین نکات در خصوص شرایط مهاجرت و وکیل مهاجرت به جمهوری چک بررسی گردد و به تمامی سوالات احتمالی شما در خصوص اخذ اقامت این کشور پاسخ داده شود. در این مقاله به هفت کتگوری اصلی مهاجرت به کشور چک بررسی گردید و حدود هزینه های زندگی شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور بررسی گردید. مناسب ترین روش های مهاجرت به این کشور با توجه به تجربه چندین ساله این موسسه روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به نظر می رسد و با توجه به هزینه های زندگی و نرخ بیکاری پایین این کشور گزینه تحصیل همواره یکی از برترین مسیر های مهاجرت به این کشور می باشد. موسسه ملک پور با 15 سال تجربه در سرمایه گذاری و مهاجرت بین المللی و تجربه بسیار زیاد در انجام پروسه های مهاجرتی در کشور جمهوری چک می تواند شما را در راه رسیدن به اهداف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری شما را یاری نماید. شرایط مهاجرت و وکیل مهاجرت به جمهوری چک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اگر در حین مطالعه این مقاله در خصوص شرایط مهاجرت و پاسپورت چک سوال یا نکته ای برای شما پیش آمد می توانید آن را در انتهای مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهد. در صورت تمایل به بررسی شرایط مهاجرت خود و خانوده محترمتان شما عزیزان همواره می توانید فرم تماس را در وب سایت های موسسه تکمیل نمایید یا با تلقن های تماس موسسه در سرتاسر جهان ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
تمنا
با عرض سلام. بنده قصد دارم برای تحصیل به جمهوری چک مهاجرت کنم. اما از شرایط کاری در این کشور اطمینان ندارم. آیا مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل و سپس کار در این کشور، تصمیم عاقلانه ای هست؟ از لحاظ مالیات و هزینه زندگی این کشور در مقایسه با کشورهای دیگه چطوره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما کشور جمهوری چک به نسبت کشورهای دیگر اروپایی از نظر هزینه ها مناسب است و مهاجرت تحصیلی و سپس وارد بازار کار این کشور شدن با توجه زبانی که دارند کار منطقه ای است. پیشنهاد می کنم حمتا با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
مشاوره رایگان