پناهندگان در ترکیه باید در اولین فرصت به مراکز UNHCR مراجعه و در خواست پناهندگی خود را ثبت کنند. مراحل پروسه پناهندگی شامل ارزیابی و بررسی درخواست و تصمیم‌گیری در مورد اعطای وضعیت پناهندگی به متقاضی صورت می ‌گیرد. پناهندگان می ‌توانند مجوز کار دریافت کنند و در بازار کار ترکیه فعالیت کنند. در نظر داشته باشید که موسسه MIE هیچگونه خدماتی در موضوع پناهندگی ندارد و در این نوشتار صرفا خطرات و شرایط پناهندگی در ترکیه ذکر خواهد شد. به دلیل عدم آگاهی اکثر هموطنان گرامی از شرایط پیش رو یک پناهنده و همچنین گزارشات نمایانگر وضعیت پناهندگان در ترکیه ما بر خود واجب دانستیم که موضوع مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی را با دیدی متفاوت از دید عموم تحلیل کنیم. موسسه MIE در موضوع پناهندگی در ترکیه ارائه خدمات ندارد و این مقاله را با بررسی سایت یوان ترکیه و سایت های معتبر جمع آوری کرده.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارایه می گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

شرایط پناهندگی در ترکیه

شخص پناه جو به دلایل برخوردار نبودن از امنیت در کشور خود مانند تبعیض نژادی، اعتقادی، ملیتی و عضو بودن درگروه های اجتماعی خاص دچار مشکل شده و برای نجات جان خود و نیز مجازات به کشور دیگری مهاجرت می کند و نمی توان به وطن خود بازگردد. در ادامه چندین نوع کیس پناهندگی بیان شده را مطالعه کنید.

 • پناهندگان اروپایی به دلایل گفته شده نمی‌توانند میهن خود برگردند
 • آن گروه از افرادی که از خوف مجازات شدن حق ورود مجدد به وطن خود را ندارند، ویزای ترکیه - موقت اقامت در ترکیه را دریافت می کنند و بعد از پایان مراحل گفته شده به کشور ثالث انتقال می ‌یابند.
 • افرادی که امکان پناهنده شدن در ترکیه را ندارند، توسط دولت ترکیه تحت حفاظت قرار می گیرند این در شرایط فرد مذکور در میهن خود به اعدام و شکنجه شدید مجازات خواهد شد.
 • بهتر است بدانید کسانی که می خواهند پناهندگی ترکیه را بگیرند دست به جنایاتی در وطن خود می زنند. دولت ترکیه مجوز اقامت پناهندگی در ترکیه را به آنها نمی دهد و فرد باید به کشورش بازگردد.
 • حال اگر فرد مجرم برای اینکه از جرم و مجازات دور باشد خواهان است که پناهندگی ترکیه را دارد ولی دولت ترکیه درخواست وی را رد می کند.

پادکست موسسه MIE در مورد مهاجرت از طریق پناهندگی به ترکیه

قوانین پناهندگی در ترکیه

ترکیه در سال 1951 وارد کشورهای اصلی کنوانسیون ژنو شده است. این کشور با قرار دادن دستورات مهاجرت در تلاش است، تا بتواند به بهترین کشور پناهنده جهانی تبدیل شود ولی با وجود عضو بودن ترکیه در کنوانسیون ژنو، یوان ترکیه به هر پناجویی مجوز نمی ‌دهند.

در سال 2018، ترکیه قانون جدیدی در حوزه پناهندگی به نام "قانون ترکیه در خصوص پناهندگان و وضعیت پناهندگی" را تصویب کرد. این قانون جدید به منظور بهبود و تقویت سیستم مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی و حمایت از حقوق پناهندگان به وجود آمده است. در زیر به برخی از مهمترین موارد این قانون اشاره می کنم:

 • تسهیل در فرآیند درخواست پناهندگی
 • ارائه خدماتی مانند پزشکی، آموزش، حمایت اجتماعی و اشتغال بهتر به پناهندگان
 • حفظ حقوق پناهندگان
 • پیشگیری از ورود  قاچاقی پناهندگان

 کسانی که در کشور های اروپایی زندگی می‌ کنند اقامت دائم ترکیه را می ‌توانند دریافت کنند و برای ما بقی کشورها اقامت موقت ترکیه وجود دارد اما اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه را بگیرید، باید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید و سپس پناهندگی ترکیه را دریافت کنید.

مراحل پناهندگی در ترکیه

مراحل درخواست پناهندگی در ترکیه به شرح زیر است:

 1. ثبت نام: درخواست‌ دهنده باید به سازمان پناهندگان و مهاجران ترکیه (DGMM) مراجعه کرده و درخواست پناهندگی خود را ثبت نام کند. در این مرحله، درخواست‌دهنده باید مدارک و اسناد لازم برای درخواست پناهندگی را تهیه کند و به همراه خود به سازمان مراجعه کند.
 2. مصاحبه: پس از ثبت نام، درخواست‌ دهنده باید به مصاحبه با مقامات پناهندگی بپردازد. در این مصاحبه، درخواست‌ دهنده باید دلایل فرار از کشور خود را توضیح دهد و از مدارک و اسناد خود استفاده کند.
 3. ارزیابی درخواست: پس از مصاحبه، درخواست پناهندگی بررسی و تحلیل می‌ شود تا تعیین شود آیا درخواست‌ دهنده می‌ تواند به عنوان پناهنده در ترکیه سکونت داشته باشد یا خیر
 4. تعیین وضعیت پناهندگی: پس از ارزیابی درخواست، سازمان پناهندگان و مهاجران ترکیه (DGMM) باید تعیین کند که آیا درخواست‌ دهنده می‌تواند به عنوان پناهنده در ترکیه سکونت داشته باشد یا خیر.
 5. اعلام نتیجه: پس از تعیین وضعیت پناهندگی، سازمان پناهندگان و مهاجران ترکیه (DGMM) نتیجه را به درخواست‌ دهنده اعلام می‌ کند. در صورتی که پناهندگی پذیرفته شود، درخواست‌ دهنده به عنوان پناهنده در ترکیه سکونت داشته باشد و از خدمات مختلفی مانند خدمات بهداشتی، آموزش و آموزش حرفه‌ای، خدمات پزشکی و خدمات اجتماعی استفاده کند.
 6. اپیل: در صورتی که درخواست پناهندگی رد شده است، درخواست‌ دهنده می‌تواند اپیل کند و از حق آن استفاده کند تا تصمیم سازمان پناهندگان و مهاجران ترکیه (DGMM) دوباره بررسی شود.

کیس های پناهندگی در ترکیه

متقاضیان پناهندگی در ترکیه اغلب افرادی هستند که در ارائه کیس فریب کاری می‌کنند، یا به دلیل ایجاد زندگی مطلوب تر برای خود فریب می خورند؛ ولی طبق مقررات و معاهدات بین المللی شخصی که جان و مالش در نا امنی باشد، می تواند برای پناهندگی اقدام کند. متقاضی باید دلایلی و مستندات کافی را ارائه کند، که به چه علت از وطن خود خارج شده است؟  به چه دلایلی نتوانسته در کشور خود به زندگی ادامه دهد؟ چنانچه شخص مورد نظر به زادگاهش بازگردد، باچه خطراتی روبه رو خواهد شد؟

نکته حائز اهمیت دیگری که بایستی به آن توجه داشت این است که اگر شخصی گناهکار معرفی گردد و عمل انجام شده در کل کشورها و طبق قوانین آنان جرم باشد، آن فرد نمی‌تواند درخواست پناهندگی دهد.

برای قابلیت دریافت وضعیت پناهندگی در ترکیه، شرایط زیر برای افراد لازم است:

 • تعرض به خطر: فرد باید در کشور خود تحت تعرض قرار گرفته باشد و برای حفظ امنیت شخصی خود به ترکیه پناه آورده باشد.
 • تعرض به حقوق بشر: شخص باید به دلیل تعرض به حقوق بشر، از جمله تعقیب، اذیت و آزار، خشونت و جنگ، تبعیض نژادی و دینی و یا دیگر دلایل مشابه، از کشور خود فرار کرده باشد.
 • عدم امنیت: شخص باید تحت تهدید جدی برای امنیت شخصی خود باشد و در صورت بازگشت به کشور خود، به خطر بیشتری برای جان و امنیت خود بیافتد.
 • عدم توانایی برای بازگشت: شخص باید به دلیل شرایط فعلی در کشور خود، امکان بازگشت به آنجا را نداشته باشد.

خطرات پناهندگی در ترکیه

مهاجرت از راه های مختلف برای کشور ترکیه امکان پذیر است، که دشوارترین و پر مخاطره ترین روش مهاجرت پناهندگی می باشد. پناهندگی دارای اصول معینی است اما ما پناهندگی را تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌کنیم؛ البته قبل از اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی بهتر است با افراد متخصص و آشنا به امور مهاجرت صحبت کرده و کل کارها (از اقدام تا پایان پناهندگی) را موشکافانه تحلیل کنید. معمولا افرادی که از این طریق اقدام می‌نمایند با خطرات بسیاری رو به رو شده، ثروت و اموال خود را از دست داده و دچار مشکلات روحی می‌ شوند.

سودجویان که از نا آگاهی مردم برای کسب سود از این روش اقدام می کنند، همچنین با گفته های دور از واقعیت، مهاجران را به ترکیه می‌کشاند و درمیانه راه آنها را ترک می‌کنند. این افراد نیز با دادن وعده های توخالی و دروغین که به نفع خود آنهاست، افراد پناه جو را وادار به پناهندگی در ترکیه می‌کنند.

حقوق ماهیانه پناهندگی در ترکیه

حقوق ماهیانه پناهندگی در ترکیه بر اساس قانون پناهندگی و حفاظت بین‌المللی تعیین می‌شود. برای پناهندگانی که در مراکز پناهندگی و موقعیت‌های دیگری در ترکیه زندگی می‌کنند، حقوق ماهیانه ای به عنوان کمک هزینه زندگی اعطا می‌شود. مبلغ این کمک هزینه بر اساس شرایط فردی پناهندگان تعیین می‌شود، اما معمولاً بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر ترکیه‌ای در ماه است. این مبلغ برای پناهندگانی که به صورت خودسر در ترکیه زندگی می‌کنند، ممکن است کمتر باشد. همچنین، پناهندگان در صورت داشتن کودکان زیر ۱۸ سال، ممکن است از کمک هزینه بچه‌ها نیز بهره‌مند شوند.

مهاجرت قاچاقی به ترکیه

مهاجرت قاچاقی به ترکیه یک فعالیت غیرقانونی و خطرناک است و توصیه نمی‌شود. به علاوه، دولت ترکیه با رویکرد پذیرش پناهندگان و مهاجران قانونی و در چارچوب قوانین و مقررات خود، فعالیت‌های مهاجرتی غیرقانونی را تحریم می‌ کند و در صورت شناسایی فردی که به صورت قاچاقی وارد ترکیه شده است، او را با تبعاتی جدی مواجه خواهد کرد.

بهترین راه برای ورود به ترکیه، تقاضای کسب ویزای معتبر از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود است. لازم به ذکر است که ترکیه با توجه به وجود جنگ در سوریه و سایر مناطق مرزی، در نقش مهمی در پذیرش پناهندگان و مهاجران دارد و برای کسب اطلاعات در مورد مسیرهای قانونی و امکانات پذیرش پناهندگان و مهاجران، می‌ توانید به سایت سازمان پناهندگان و مهاجران ترکیه (DGMM) به آدرس www.goc.gov.tr مراجعه کنید.

روش های جایگزین مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

کسانی که سعی دارند مهاجرت به ترکیه را جایگزین پناهندگی ترکیه کنند می توانند از راههای قانونی استفاده نمایند. به عنوان نمونه تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، خرید و اجاره ملک در ترکیه، ثبت یک برند مانند اینها می تواند کافی باشد.

دانشگاه های ترکیه معتبر هستند و باهزینه اندک می توان در آن کشور تحصیل نمایید. با تحصیل در این کشور می توان اقامت دائم دریافت کنید و تحصیل در برخی از دانشگاه های ترکیه ارزان قیمت است، زیرا این دانشگاه‌ ها دولتی هستند. شما باید زبان انگلیسی و مخصوصاً زبان ترکی (استانبولی) یاد گرفته باشید، که بتوانید با هزینه های بسیار کم و امکانات دانشجویی بسیار عالی در ترکیه تحصیل کنید.

ویزاهای کار در ترکیه که از طریق دعوتنامه کاری اقدام پذیر است. دعوتنامه کاری برای تمامی افراد صادر می شود، اما باید توجه داشته باشید که صاحب کار در ترکیه باید به ازای هر یک فرد خارجی پنج فرد ترک را استخدام کند.

می‌توان در کمترین زمان ممکن شرکت خود را نسبت به حوزه فعالیتی مد نظر ثبت کرد. شخص مدیر عامل با داشتن مدرک ثبت شرکت اجازه کار در ترکیه را دارد و هر ماه مالیات شرکت خود را پرداخت می‌کند.

در ترکیه شما نیروی کار محسوب می شوید و Blue Card Turkey را دریافت می نمایید. با ثبت شرکت خود در ترکیه نیاز به سرمایه زیادی نخواهید داشت و حساب اولیه شرکت نیاز به سپرده بلاک شده نخواهد بود؛ اما شما باید ماهیانه به مامور حسابرسی مالیات و تمام فاکتورها و کارکرد خود را نشان دهید.

ایرانی ها بیشترین خرید ملک در دو سال اخیر در ترکیه را داشتند. خرید ملک به شما اجازه می‌دهد که اقامت توریستی خود را هر سال تمدید کنید و با تمدید سالانه در این کشور زندگی کنید. توجه داشته باشید هزینه خرید ملک حدود 300 هزار لیر به بالا می باشد. به طوری که ارزش ملک خریداری شده از 400 هزار دلار بیشتر باشد، امکان گرفتن پاسپورت ترکیه نیز برای شما وجود خواهد داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پاسخ به سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

✔️ آیا اقدام به پناهندگی در ترکیه توسط موسسه MIE میسر است؟

نه، موسسه ملک پور در بحث پناهندگی خدمتی ارائه نمی‌کند و همچنین این راه پر ریسک را به هیچ عنوان معرفی نخواهد کرد. مقالات مهاجرت از طریق پناهندگی صرفا برای آگاهی دادن به افراد و همچنین معضلات و مخاطرات این راه پرخطر منتشر می شوند.

✔️ ارائه چه مدارکی در ترکیه برای فرد پناهجو ضروری است؟

یک کارت شناسایی سفید رنگ به شخص مورد نظر داده می‌ شود و مشخصات شخصی، دین و تصویر شخص متقاضی در آن موجود است و هدف از صدور این کارت شناسایی فرد مورد نظر می باشد.

✔️ آیا پناهجویان می‌ توانند در ترکیه شغل داشته باشند؟

پناهجو در ترکیه با در دست داشتن کارت شناسایی طبق قوانین مجوز فعالیت دارد، ولی این مورد با پیچیدگی های همراه است که کار را عملا با شکست مواجه می‌ کند. برای این کار ابتدا بایستی پناهجویان از وزارت کشور ترکیه مجوز کار را دریافت کرده و مجری کار باید بیمه پناهچو را بپردازد که معمولا این کار انجام نمی‌دهند و پناهجو مجبور می‌شود به صورت غیر قانونی و اصطلاحا سیاه فعالیت کند.

✔️ آیا پناهجویان در ترکیه می توانند فعالیت تحصیلی داشته باشند؟

پناهجو می تواند با کسب مجوز از اداره مهاجرت ترکیه و هچنین مشارکت در امتحان YOS در دانشگاه به فعالیت تحصیلی مشغول شود. ملاک دریافت مجوز فعالیت های تحصیلی سطح زبان و سن پناهجو است. در دانشگاه های ترکیه به دلیل بالا بودن سطح آموزشی می‌ توان به زبان های مختلف از جمله انگلیسی تحصیل نمود.

✔️ آیا پناهنده در طی روند پروسه پناهندگی مجاز به رفت و آمد است؟

پناهجو باید ابتدا به اداره مهاجرت محل تعیین شده توسط دولت ترکیه مراجعه و نام نویسی کرده و سپس به طور هفتگی یا ماهانه خود را معرفی نماید. همچنین ثبت اثر انگشت و امضاء نیز ضروری است.

نکته قابل ذکر اینکه اگر پناهجو به صورت متناوب سه بار از مراجعت به اداره مهاجرت خودداری کند، روند رسیدگی به وضعیت متقاضی متوقف و پرونده مختومه خواهد شد.

سخن پایانی

توضیحات بیشتر وضعیت پناهندگان براساس نظریه های ثابت شده علمی پناهندگی در کشور ترکیه قرار داده شده است که با مطالعه آنها پاسخ سوال های خود را دریافت کنید. با این وجود ترکیه پناهندگان غیر اروپایی را مورد حمایت بسیار قرار نمی‌دهند زیرا پناهجویان با وضعیت بسیارنامناسب روبه رو خواهند شد. مهاجرت به ترکیه تنها از طریق پناهندگی صورت می گیرد که بهتر است به دلیل خطرناک بودن مسیر از طریق پناهندگی روش های قانونی مهاجرت به ترکیه را برگزینید. می توانید به عنوان فرد پناهجو مهاجرت به ترکیه از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری اقدام نمایید. اگر قصد گرفتن اقامت ترکیه را در نظر دارید توصیه می کنیم ابتدا با مشاوران متخصص موسسه ملک پور مشورت گرفته و سپس بهترین راه قانونی، با وضعیت خود را به جای پناهندگی عملی کنید. اگر پاسخ برخی از سوال های خود را نیافتید می توانید در بخش دیدگاه های وبسایت بیان کنید، تا مشاورین ما به شما جواب مورد نظر را ارائه کنند.

امتیاز 3.3 از 5 ( 41 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Farooq
آیا من میتوانم به کشور ترکیه سفر‌ نمایم من‌ یک افغان ام در جریان جنگ طالبان و تصرف شان در افغانستان بوده ام اما اکنون در ایران پناهنده ام میخواهم بحیث مهاجر افغان در ترکیه سفر نمایم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، موسسه ملک پور هیچگونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی نماید و این مطلب صرفا به منظور آشنایی شما با این روش است.
نعمان ابراهیم خیل
من از راه قاچاق به ترکیه آمدم مدت 4 ماه میشه که به هیچ اداره دولتي نه رفته ام من چه کار کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه هیچگونه خدمات و مشاوره ندارد
محتبی شفیعی
من میخوام پناهندگی ترکیه بگیرم واسه کاربرم کجابنویسم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد با تشکر
سعید
سلام وقتتون بخیر. من یک جوان نویسنده با وضع مالی ضعیف هستم. چه راه هایی برای مهاجرت وچه کشورهایی را برای بنده توصیه میکنید. راه هایی که مستلزم بودجه زیاد نباشه. سؤال زياد داشتم. اگه لطف کنید یک شماره تلفنی یا واتساپی بگذارید بتونم باهاتون در تماس بمونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تماس با موسسه می توانید از لینک زیر اقدام کنید https://officialmalekpour.net/contact
منصوری
میخواهم پناهنده شوم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای در مورد پناهندگی ندارد. و ما فقط در روش های قانونی می توانیم در خدمتتان باشیم.
مهردادترکنسب
میخوام در کشور ترکیه زندگی کنم اما توان مالی زیادی ندارم به همین دلیل میخوام از طریق کار در کشور ترکیه پاسپورت اونجارو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام در صورتی که شرایط کاری شما مساعد باشد می توانید برای کارفرما های این کشور رزومه خود را ارسال نمایید. در غیر اینصورت می‌توانید با سفر به این کشور در جستجوی کار مورد نظر تان باشید. علاوه بر این می توانید از موسسه های کاریابی راهنمایی دریافت نمایید
محمد
اگر پناهندگی ترکیه رو داشته باشیم، مهاجرت به اروپا و امریکا راحت میشه؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست گرامی، این امر می تواند برای بسیاری از روش ها کار شما برای مهاجرت را دشوار نماید.
شهاب جعرزاده
سلام و عرض ارادت میخواستم بپرسم به جز پناهندگی ترکیه چه روشی برای گرفتن پاسپورت ترکیه به صورت مستقیم میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما با خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار دلار می توانید مستقیما برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام داشته باشید.
علی
سلام وقت بخیر با این تفاسیر اگر بخوام از طریق کاری اقدام کنم چطور برای من امکان پذیر هست ؟ سابقه کار جوشکاری دارم به مدت 5 سال و در حال حاظر 30 سالم هست ممنونم از راهنمایی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای کار در ترکیه می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور موسسه استفاده نمایید ولی برای کار جوشکاری در حال حاضر در کشورهایی مانند عمان امکان کاریابی مستقیم وجود دارد.
یادگار
سلام. من افغان هستم و میخوام از مرز ترکیه خارج بشم، شما از اینجا میتونید کمک کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه اقامت قانونی ایران را دارید می توانید از روش های قانونی اقدام نمایید.
سهند پازکی
سلام من یک جوان 25ساله هستم میخاستم ببینم میتونی در ترکیه کار داشته باشم و از طریق کار پناهندگی بگیرم و از چه راهی راحت تر میتونم پناهندگی خودم رو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. موسسه MIE مشاوره و خدماتی در خصوص روش پناهندگی ارائه نمی کند و این روش را پیشنهاد نمی دهد. توصیه میکنیم از طریق روش های قانونی اقدام داشته باشید. ضمن اینکه برای کار می توانید برای کشورهای اروپایی یا کانادا اقدام داشته باشید اما شرایط شما باید توسط مشاورین موسسه سنجیده شود.
سحر
سلام، من قصد مهاجرت به ترکیه دارم، چطور میتونم راه های مهاجرت به ترکیه رو بدونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای بررسی شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و شرایط ترکیه و سایر کشورهای دنیا برای شما بررسی خواهد شد.
محسن شابویی
سلام عرض ادب من تو ایران پرونده سیاسی دارم و تهدید شدم برای کشتن من من میخوام برم ترکیه میخوام اونجا پناهنده شوم چیکار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی دهد.برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نمی باشد.
کمیل
سلام وقت بخیر ایا راهی وجود داره تا به صورت قانونی با حداقل هزینه به اروپا بریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
اسماءرضایی
سلام قانونی رفتن به ترکیه چقدهزینه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به روش مورد نظر شما دارد. هزینه های مهاجرت بسته به اینکه از روش تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری اقدام نمایید متفاوت است.
شهناز
سلام وقتتون بخیر من میخاستم برای پناهندگی در کشور ترکیه اقدام کنم‌ اما سایت شما رو دیدم ممنون میشم راهنمایی کنید برای چه روشی می‌شود برای ترکیه اقدام کرد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. برای بررسی مسیر مهاجرت باید شرایط سن، زبان، تحصیلات و میزان سرمایه را بفرمایید. یا می تونید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده کنید و روش ها را برای شما بررسی کنند.
مهدی
سلام وقت بخیر من قصد مهاجرت جدی دارم سطح زبان خوبه مهندسی مکانیک دارم با سه سال سابقه کار هم دارم با کمترین هزینه کدوم کشور میتونم کاری مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.
Rose
سلام وقت بخیر من ۲۹ ساله فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم. مجردم و یک میلیارد دارایی دارم کدوم کشور می تونم برم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید برای کار و یا تحصیل در کشورهای مختلفی اقدام داشته باشید. پیشنهاد میکنیم برای کار کانال تلگرام mielaw را بررسی نمایید و برای تحصیل نیز با تیم applymie تماس بگیرید.
علیرضا محمدی
سلام وقت بخیر، برای خرید ملک در ترکیه حداقل چقدر باید سرمایه گذاری کنیم، و اینکه اگر بخوایم با موسسه شما اقدام کنیم، چه جوری باید پروسه رو شروع کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که قصد دریافت پاسپورت داشته باشید باید حداقل 400 هزار دلار سرمایه گذاری نمایید و می توانید با شماره گیری 02149196000 شرایط اقدام را جویا شوید.
حسین
سلام، من 34 سالم هست و لیسانس دارم، به جز پناهندگی راه دیگه ای دارم برای مهاجرت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما بسته به رشته و سوابق کاری خود می توانید برای کار و یا حتی تحصیل اقدام داشته باشید.
یارا
وقت بخیر اگه پناهندگی ترکیه رو داشته باشیم میتونیم برای اقامت یه کشور اروپایی اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط مهاجرتی شما از قبیل سن، تحصیلات، زبان و سرمایه و ... باید بررسی شود.
افشار
سلام و عرض ادب. اگه توی ترکیه پناهنده بشم بعدش میتونم راحت برم اروپا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. موسسه MIE روش پناهندگی را توصیه نمی نماید و مشاوره ای در این خصوص ارائه نمی کند.
alireza
با سلام من 49 سال دارم فوق لیسانس فرق مخابرات دارم و بالای 20 سال سابقه کار در همین زمینه در شرکت دولتی در حوزه نفت و گاز دارم آیا میتونم در ترکیه کار کنم و یا پناهندگی بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بازار کار ترکیه ضعیف می باشد بهتر است برای کشورهای تاپ اروپایی اقدام نمایید‌. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
مشاوره رایگان