مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

7 نظر

کشور ترکیه که به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می شود و یکی از کشورهای بسیار زیبابا اقتصاد نسبتا قوی و در حال پیشرفت، که امروزه سرمایه‌گذاران بسیاری از سرتاسر دنیا قصد دارند، به دلیل پیشرفت کشور ترکیه در زمینه گردشگری و صنعت اقتصاد هتلداری و غیره در این کشور سرمایه گذاری کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه ثبت شرکت می باشد. در این مقاله به بررسی ثبت شرکت و روش های ثبت شرکت، انواع شرکت ها، دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، چگونگی طرح تجاری و خدمات موسسه ملک پور در در زمینه ثبت شرکت در ترکیه می پردازیم. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت شرکت ها دست یابد همچنین شما عزیزان میتوانید با مشاوران موسسه ملک پور تماس گرفته و و از مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

مهاجرت به ترکیه در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و شرایط عمومی
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت ها
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت و شرکت و هزینه های ثبت شرکت
 • مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و مزایای آن
 • مهاجرت به ترکیه از طریق صبت شرکت و طرح تجاری
 • مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه
 • اخذ اقامت و تابعیت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
 • خدمات موسسه MIE در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت
 • سوالات متداول

تماس با ما

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و شرایط عمومی

افراد زیادی در سرتاسر دنیا قصد دارند برای دوران بازنشستگی و داشتن آرامش خاطر به کشور ترکیه مهاجرت کنند. کشور ترکیه در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفته بسیار زیادی در اقتصاد و جذب سرمایه گذار گزینه خوبی برای مهاجرت می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی می ‌توانند با راه اندازی کسب و کار از تسهیلات ویژه برخوردار باشند و مالیات های بسیار پایینی را پرداخت کنند. همچنین در کشور ترکیه به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری بسیاری از جوانان حاظر هستند با دستمزد بسیار پایین استخدام شوند که این موضوع می تواند انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران و افرادی که ثبت شرکت می کنند ایجاد کند.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور ترکیه را مشاهده می کنید

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به ترکیه


مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و انواع شرکت ها

در کشور ترکیه قانون سرمایه گذاری بر مبنای برابری می باشد. یعنی سرمایه گذاران خارجی از از همان تسهیلاتی استفاده می کنند که سرمایه گذاران داخلی می توانند بهره مند شوند. رعایت این اصل و این قانون باعث شده که از سرتاسر دنیا سرمایه‌ گذاران خارجی با اطمینان خاطر تصمیم به سرمایه گذاری در ترکیه نمایند. یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه روش ثبت شرکت می باشد در این بخش به مهاجرت ترکیه از طریق ثبت شرکت و معرفی انواع شرکت ها می پردازیم.

 

شرکت سهامی (joint stock company)

شرکت با مسولیت محدود (Limited Liability Company)

شرکت تعاونی (Cooperative Company)

شرکت های جمعی (Collective company)

 

اکثر شرکت هایی که در ترکیه به ثبت می‌ رسد شرکت‌ های سهامی و شرکتهای با مسئولیت محدود هستند. شرکت های سهامی با تعداد ۵ نفر شروع شده و برای افزایش تعداد شرکا هیچ محدودیتی قائل نشده اند. در شرکتهای با مسئولیت محدود حداقل سرمایه شرکت ۵ هزار لیر می باشد و تعداد شرکا می‌تواند از حداقل ۵ نفر تا حداکثر ۵۰ نفر تشکیل شود؛ همچنین در قانون جدید با یک سهام دار نیز ثبت شرکت قابل اجرا می باشد.تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به ترکیه از طریق کار?

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت و شرکت و هزینه های ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد در جدول زیر هزینه های ثبت شرکت خدمت شما عزیزان به ترتیب ارائه می گردد.

سرمایه اولیه ثبت شرکت در ترکیه

حدود 2 هزار و 600 دلار

هزینه حسابدار

120 دلار به بالا

هزینه های کارمند

 

اجاره محل دفتر

حدود 300 تا 2 هزار دلار

آب، برق، تلفن و اینترنت

23 درصد از مالیات اجاره محل کار.

دفاتر رسمی و پلمپ آن دراداره دارایی

حدودا 400 دلار.

مالیات بر درآمد شرکت

22 درصد از سود خالص شرکت

 مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و مزایای آن

ثبت شرکت در ترکیه دارای مزایایی است که افراد زیادی برای استفاده از این مزایا به ثبت شرکت در کشور ترکیه روی آورده اند. مثلاً شخصی که ثبت شرکت می کند بعد از یک سال فعالیت و ارائه سود و مفید بودن تجارت وی در کشور ترکیه، می‌توانند از تسهیلات بانکی و داشتن کردیت کارت برخوردار شود. همچنین با ثبت شرکت در ترکیه شخص می تواند اقامت کاری دریافت کند. افرادی که ثبت شرکت می کنند می توانند شخصیت حقوقی داشته باشند. در نظر داشته باشید؛ دیدگاه مردم کشور ترکیه همچنین دولت کشور ترکیه نسبت به افرادی که ثبت شرکت کرده‌اند، نسبت به افرادی که با خرید ملک یا هر نوع فعالیت دیگری اقامت کشور ترکیه را دریافت کرده‌اند، بسیار موجه تر می باشد. به این نکته نیز توجه کنید شما می توانید حتی بدون این که اقامت کشور ترکیه را داشته باشید در این کشور ثبت شرکت نمایید و اقامت کاری دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و طرح تجاری

هر شخصی که قصد داشته باشد در کشور ترکیه ثبت شرکت نماید، باید قبل از هر کاری در کنسولگری ترکیه در کشور خود ابتدا برنامه کاری و بیزینس پلن خود را ارائه دهد و پس از گرفتن تایید همان بیزینس پلن را برای گرفتن مجوز به تایید وزارت کار کشور ترکیه برساند. افراد پس از ارائه برنامه کاری و بیزینس پلن می باید نکات مثبت و مفید طرح را ارائه نمایند و ثابت کنند که بیزینس ‌پلن آنها برای کشور‌ترکیه مفید خواهد بود. باید از اهداف و برنامه کاری خود به صورت جزئی رونمایی کنند. شما عزیزان اگر قصد دارید در کشور ترکیه ثبت شرکت نمایید، می توانید در خصوص قوانین ثبت شرکت با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه ملک پور مشاوره نمایید و راهنمایی های ویژه دریافت کنید.تحصیل در خارج از کشور

?سرمایه گذاری در ترکیه?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در خارج از کشور

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

در این قسمت مراحل ثبت شرکت در کشور ترکیه به صورت خلاصه بیان می شود. اولین قدم این است، فردی که قصد دارد ثبت شرکت انجام دهد باید مدارک هویتی خود و شرکا را به وزارت کار کشورارائه دهد. تمکن مالی بالا و اثبات توانایی مدیریت کسب و کار مرحله دوم در ثبت شرکت می باشد. در مرحله بعدی تعیین فعالیت شرکت و ارائه اساسنامه و همچنین مراجعه به اداره دارایی و دریافت شماره مالیاتی است. مرحله بعدی تعیین مدیر و ثبت کردن آدرس شرکت با تایید اداره دارایی می باشد. پس از طی این مراحل شخص می تواند با دادن آگهی و چاپ در روزنامه رسمی برای ثبت شرکت به اتاق بازرگانی مراجعه کرده و کارت بازرگانی دریافت کند. در نهایت می تواند حساب بانکی افتتاح کرده و فردی را به عنوان حسابدار در شرکت خود معرفی کند که حقوق حسابدار و مدیر مالی حداقل ماهیانه ۲۰۰ دلار به بالا می باشد. 

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در ترکیه افراد می توانند اقامت را دریافت کنند که در این بخش به اختصار توضیح داده خواهد شد.

 •  اجازه اقامت کوتاه مدت برای افراد خارجی

افراد برای اینکه اقامت کوتاه مدت دریافت کنند، می‌توانند مدارک املاک و مستغلات خود در کشور ترکیه را ارائه دهند و یا با پیوستن به تجارت و کسب و کار در این کشور و ارائه مدارک به اداره مهاجرت اقامت کوتاه مدت حداکثر به مدت دو سال دریافت کنند. در نظر داشته باشید در صورت عدم اقامت بیشتر از ۶ ماه، اقامت کوتاه مدت شما منقضی خواهد شد.

 • اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی ها

برای دریافت اقامت طولانی مدت افراد تبعه کشورهای دیگر که به صورت مستمر در کشور ترکیه به مدت هشت سال اقامت داشته اند می توانند مدارک زیر را به اداره مهاجرت ارائه نمایند.

 • تکمیل فرم درخواست اقامت.
 • اصل گذرنامه و کپی آن
 • اصل و کپی فرم مجوز اقامت قبل.
 • چهار عدد عکس بیومتریک.
 • ارائه تمکن مالی کافی برای ادامه اقامت.

خدمات موسسه MIE در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

زمانی که شما برای ثبت شرکت در کشور ترکیه اقدام می کنید می بایست فرم اساسنامه را کامل کرده و برای شرکت خود یک نام تجاری انتخاب کنید. سیستم مرسیس یک سیستم الکترونیکی در دولت ترکیه می باشد که افراد می توانند از این طریق ریجستری تجاری و ثبت اطلاعات و داده ها را ذخیره سازی کنند. بر این اساس برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار، افراد می‌توانند پروسه تکمیل مدارک را طی کرده و یک شماره فایل مختص به خود دریافت کنند. شما عزیزان برای این که مراحل مختلف ثبت شرکت را به صورت دقیق طی کنید و در این راه با موفقیت پیش روید، می ‌توانید با مشاوران موسسه ملک پور مشورت کنید و به واسطه موسسه ملک پور با وکلای محلی کشور ترکیه و همچنین دیگر کشورها ارتباط برقرار نمایید.

تحصیل در خارج از کشور

?کار در ترکیه?

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ با ثبت شرکت در ترکیه میتوانیم اقامت کشور ترکیه را دریافت کنیم؟

بله. شما می توانید با ثبت شرکت در ترکیه در قدم اول، اقامت موقت دو ساله دریافت کنید.

✔️آیا با شرایطی که کشور ترکیه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت دارا می باشد، مورد پیشنهاد شما متخصصان می باشد؟

کشور ترکیه برای فعالیت های اقتصادی و تجاری شرایط مناسبی دارد اما کشورهای تاپ اروپا مانند اتریش و هلند می توانند در اولویت قرار گیرند.

✔️ آیا با ثبت شرکت در ترکیه می توانیم کردیت کارت داشته باشیم؟

بله. با ثبت شرکت در ترکیه میتوان افتتاح حساب کرد و همچنین از تسهیلات بانکی و کردیت کارت برخوردار شد.

✔️ آیا برای ثبت کردن شرکت در ترکیه باید اقامت آن کشور را داشته باشیم؟

خیر شما بدون داشتن اقامت ترکیه هم می توانید شرکت ثبت نمایید. 


_____________سخن نهایی __________

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. شرایط عمومی ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اقامت، همچنین مراحل مختلف ثبت شرکت در کشور ترکیه مورد بررسی قرار گرفت. کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن به ایران و همچنین پیشرفت اقتصادی در سالهای اخیر سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است. اما شما عزیزان می توانید در صورت داشتن شرایط و ارائه تمکن مالی مناسب، کشورهای اروپایی مانند اتریش و هلند و سوئیس و غیره را در الویت قرار دهید تا بتوانید اقامت اروپا را دریافت کنید. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت های موسسه ملک پور مراجعه کرده و در باب مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و یا ثبت شرکت در اتریش و یا نوآفرینی در هلند اطلاعات بسیار ارزشمندی را کسب نمایید. همچنین می توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در قسمت انتهایی این مقاله، در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سینا محبی
سلام وقت بخیر برای ثبت شرکت در ترکیه چقدر سرمایه مورد نیاز هست؟ و پروسه چقدر زمان میبره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور کلی هزینه های ثبت شرکت شما کمتر از 10 هزار دلار خواهد بود.
بهرامی نیا
سلام و عرض ارادت من برای ثبت شرکت ترکیه می خواستم اقدام کنم. فقط می خواستم بپرسم برای دریافت اقامت دائم ایا نیاز به استخدام نیروی ترک دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله در صورتی که قصد دریافت اقامت دائم از این طریق باشید باید حتما نیروی بومی این کشور را استخدام نمایید و شرکت شما فعال باشد.
هادی عندلیبی
سلام روز خوش اگه در ترکیه ثبت شرکت داشته باشیم میتونیم با این روش اقامتش رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز با ثبت شرکت در ترکیه شما می‌توانید اقامت کوتاه مدت این کشور را اخذ نمایید
علی سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 38 سالمه و دوتا فرزند دارم خودم شرکت نرم افزاری در ایران ثبت کردم میخواستم بپرسم برای ثبت شرکتم در ترکیه چقدر سرمایه لازم هست و ایا امکان دریافت اقامت از این طریق وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. محدودیتی برای ورود سرمایه برای این منظور وجود ندارد اما برای دریافت اقامت حتما باید چند نیروی بومی را جذب نمایید.
فاطمه
سلام روز خوش من میخواستم برای تبادل های خارجی شرکتمون ثبت شرکت داشته باشم داخل کشور ترکیه حالا سوالم از شما این هست که اگر ساکن ترکیه نباشم میتونم اقامت رو کسب کنم فقط با یه ثبت شرکت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با ثبت شرکت میتوانید اقامت ۲ ساله دریافت نمایید.
لیدا
سلام وقت بخیر برای ثبت شرکت در ترکیه مربوط بودن فعالیت شرکت به رشته ی تحصیلی شخصی که شرکت رو ثبت می‌کنه ،مهمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز الزامی به مرتبط بودن با رشته تحصیلی ندارد.
سیما امیری
سلام وقت بخیر ببخشید حداقل سرمایه لازم برای گرفتن اقامت ترکیه چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز،بستگی به شرایط شما و نحوه اقدام وجود دارد.
مشاوره رایگان