مهاجرت به بلغارستان

3 نظر

مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان، نحوه مهاجرت به بلغارستان و اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان و همچنین هزینه های زندگی در بلغارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کشور بلغارستان راه های مهاجرت مختلفی دارد از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. کشور بلغارستان در راستای اعطای ویزای کار بلغارستان با متقاضیان همکاری خوبی دارد. به طور کلی مهاجرت به بلغارستان از طریق کاری و سرمایه گذاری راحت تر است. در این مقاله که توسط مشاورین موسسه ملک پور نگارش گردیده است، به بررسی مهاجرت به بلغارستان و شرایط هر یک از روش ها می پردازیم. امیدواریم شما عزیزان پاسخ تمامی سوالات و ابهامات خود را از طریق این مقاله دریافت نمایید. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایط خود، با شماره تلفن های موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرمایید و یا از طریق تکمیل فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. عناوین بررسی شده در این مقاله عبارتند از:

 • زندگی در بلغارستان و شرایط مهاجرت به بلغارستان
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق کار
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به بلغارستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت هنرمندان و اشخاص خاص به بلغارستان
 • هزینه های زندگی در بلغارستان
 • اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان
 • سوالات متداول راجع به مهاجرت به بلغارستان
 • سخن پایانی درباره مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستانشرایط مهاجرت به بلغارستان

بلغارستان کشوریست در جنوب شرقی اروپا که به نام رسمی جمهوری بلغارستان شناخته شده است. صوفیه پایتخت این کشور می باشد. جمعیت کشور بلغارستان شامل 7. 364. 570 نفر است که بالاترین رشد منفی جمعیت را در سراسر جهان دارا می باشد و سالیانه 1 درصد از جمعیت آن کاسته می شود. زبان رسمی این کشور بلغاری می باشد. کشور بلغارستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپاییست که مساحت آن 110. 994 کیلومتر مربع می باشد. از 1 ژانویه 2077 جمهوری بلغارستان سیاست مشترک ویزای اتحادیه اروپا را با توجه به شرایط عضویت پذیرفته است. همان طور که می دانید کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است؛ بدین معنی که تمام شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین چند ملیت دیگر می توانند بدون داشتن ویزا برای مدت زمان 90 روز در خاک کشور بلغارستان حضور داشته باشند. درست است که این کشور جزو اتحادیه اروپاست ولی جزو توافق نامه های منطقه شنگن نمی باشد. مهاجرت به بلغارستان از طرق مختلفی امکان پذیر است. با توجه به آخرین دسته بندی روش های مهاجرت و تقسیم بندی آن ها در گروه های هفتگانه، در این مقاله نیز روش های مهاجرت به بلغارستان را در قالب همین دسته بندی ها بررسی می نماییم. این دسته بندی شامل روش های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی و مهاجرت افراد خاص و هنرمندان می شود.

بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به قیمت مصرف کنندگان، هزینه زندگی در بلغارستان در بازه زمانی مارس ۲۰۰۸ تا مارس ۲۰۱۹ بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. قیمت مواد غذایی ۳۷٪ افزایش یافت و قیمت کالاهای غیر غذایی نیز ۲۴٪ افزایش یافت. در دسامبر ۲۰۱۷، CITUB برآورد کرد که یک خانواده چهار نفره بلغاری برای یک زندگی سالم به مبلغ ۱۱۸۹ یورو نیاز دارد یا به عبارتی هزینه زندگی در بلغارستان، ۲۹۷ یورو به ازای هر نفر می باشد.

مهاجرت به بلغارستان از طریق کار

یکی از انواع ویزاهای این کشور، ویزای کار بلغارستان می باشد. در هنگام ورود به مهاجرت به بلغارستان از طریق کار همه شهروندان خارجی مجبور به اخذ اجازه کار نیستند. به عنوان مثال شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس مجاز به دریافت مجوز کار برای این کشور نیستند. آن ها فقط باید در اداره محلی استخدام منطقه ای که در آن زندگی می کنند درخواست کار نمایند. این مقاله توسط موسسه ملک پور MIE) اتریش) تهیه و تنظیم شده؛ لذا هرگونه کپی برداری از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد. افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند باید یک پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما در بلغارستان داشته باشند. این بدان معناست که لازمه اخذ پیشنهاد شغلی در بلغارستان همانند سایر کشور های اروپایی این است که کارفرما به وسیله آگهی کردن در نشریات معتبر اروپایی باید ثابت کند برای شغل مد نظر برای شما هیچ گزینه دیگری نه تنها در بلغارستان بلکه در تمام اتحادیه اروپا وجود ندارد. با توجه به درخواست کارفرما، شما با داشتن ویژگی و مهارت خاص می توانید مورد قبول کارفرما در این کشور واقع شوید و پیشنهاد شغلی دریافت نمایید؛ اما قبل از شروع کار در اداره مهاجرت برای اخذ مجوز کار درخواست کنید. پس از اینکه ویزای کار بلغارستان را دریافت نمودید و کارت اقامت خود را در این کشور اخذ کردید با ثابت کردن تمکن مالی و محل سکونت برای زندگی می توانید برای خانواده خود درخواست دهید تا به شما بپیوندند. در کل نحوه مهاجرت به بلغارستان بسیار مهم است. یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیانی که درخواست ویزای کار دارند باید به آن توجه فرمایند، نرخ بیکاری کشور بلغارستان می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2019 به 5. 62 رسیده است که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

مهاجرت به بلغارستان

شرایط مهاجرت به بلغارستان از طریق کار به این صورت است که شخص باید حتماً پیشنهاد کار از یک کارفرمای تابع بلغارستان داشته باشد. تاکید می‌کنیم کارفرما حتماً باید تبعه بلغارستان باشد تا بتواند جاب آفر صادر نماید. در صورتی که شخصی این نامه را داشته باشد به راحتی می‌تواند از طریق سفارت بلغارستان در تهران اقدام نماید. در صورتی که تمایل به مهاجرت به بلغارستان از طریق کار دارید، توجه به لیست مشاغل مورد نیاز در بلغارستان اهمیت دارد. البته باید این نکته مهم را ذکر کنیم که کشورهای بلغاری از جمله بلغارستان به راحتی اقامت دائم و تابعیت نمی دهند و پس از پایان قرارداد کاری در صورتی که قرارداد کاری جدیدی منعقد نگردد باید کشور بلغارستان را ترک نمایید.

 

لیست مشاغل مورد نیاز

مشاغل مربوط به حوزه کشاورزی

مشاغل مرتبط با ساخت و ساز

مشاغل مرتبط با دامپروری

توسعه دهنده نرم افزار

مامور پست

برنامه نویس متخصص

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به بلغارستان از طریق کار و اخذ ویزای کاری به شرح ذیل می باشد:

 1. دارا بودن پاسپورتی معتبر
 2. تکمیل نمودن فرم های مربوط به ویزا طبق چک لیست
 3. داشتن 2 قطعه عکس گذرنامه ای
 4. ارائه دادن مدارک تحصیل و رزومه کاری متقاضی
 5. اثبات نمودن داشتن پیشنهاد شغلی و حقوق و دستمزد توافق گردیده
 6. ارائه شواهدی از محل زندگی متقاضی در بلغارستان برای آینده

افرادی که با اخذ ویزای کار بلغارستان قصد مهاجرت کاری به بلغارستان را دارند پس از ورود بایستی اجازه اقامت خود را از پلیس محلی بلغارستان دریافت نمایند. استفاده از وکیل مهاجرت به بلغارستان می تواند به متقاضیان مهاجرت به بلغارستان از طریق کار کمک شایانی کند به طور مثال می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزا نمایند؛ البته بایستی ثابت نمایند که توان مالی لازم برای حمایت از همراهان خود را دارند. عمدتاً بهترین نحوه مهاجرت به بلغارستان کاری است. با توجه به اینکه دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما کار دشواری می باشد و پیچیدگی های زیادی دارد توصیه می گردد متقاضیان ویزای کار بلغارستان از طریق لینک های زیر از اطلاعات جامعی در باب ویزاهای جستجو کار آلمان و ویزای کار اتریش بهره مند گردند.

مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به بلغارستان، اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی حدود 3000 تا 4000 یورو می باشد. دانشجویان بین المللی همزمان با تحصیل، اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند. لازم به ذکر است که دانشجویان اجازه بردن همراه را با خود به این کشور ندارند. گام اول برای دریافت ویزای بلغارستان از نوع تحصیلی، اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا کالج یا موسسه آموزشی در کشور بلغارستان می باشد. در بلغارستان می توانید در اکثر رشته ها از جمله ریاضیات، پزشکی، مهندسی، شیمی و. . تحصیل نمایید؛ ولی سطح علمی دانشگاه های کشور بلغارستان با دیگر کشورهای اروپایی از جمله کشور اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و انگلیس قابل مقایسه نمی باشد. عزیزانی که قصد اخذ ویزای بلغارستان را دارند باید به این نکته توجه ویژه نمایند که آموزش عالی در کشور بلغارستان ترکیبی از دانشگاه های دولتی و خصوصی است. دانشجویانی که قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل را دارند و تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس را داشته باشند بایستی متوجه این موضوع باشند که بیشتر دوره هایی که در این مقطع برگزار می گردد به زبان بلغاری است. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در بلغارستان 3 سال می باشد.

افرادی که قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل را دارند می توانند از رتبه های بین المللی دانشگاه های این کشور طبق جدول ذیل، آگاهی لازم را دریافت نمایند.

 

دانشگاه

رتبه جهانی

رتبه کشوری

دانشگاه سنت کلیمنت اوریدسکس صوفیه

843

1

دانشگاه پلوودیو

2528

2

دانشگاه علوم پزشکی

2919

3

دانشگاه تکنولوژی

2944

4

دانشگاه بلغارستان

3050

5

دانشگاه صنعت شیمی و متالوژی صوفیا

3333

6

دانشگاه علوم پزشکی وارنا

3444

7

دانشگاه تراکیا استارا زاگورا

3632

8

دانشگاه راس آنجل کانج

3781

9

دانشگاه مهندسی عمران و معماری

4205

10

مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

کشور بلغارستان در سال‌های اخیر اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی نموده است. سرمایه‌گذاری در بلغارستان در بخش‌های مختلف امکان پذیر است و امکان اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد. مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور برای متقاضیان و سرمایه گذاران از روش های متفاوتی امکان پذیر می باشد. سالانه افرادی زیادی در سرتاسر جهان اقدام به سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور های دیگر می نمایند. استفاده از وکیل مهاجرت به بلغارستان جهت انتخاب نحوه صحیح مهاجرت به بلغارستان بسیار مهم است. کشور بلغارستان از روش های مختلفی به سرمایه گذاران خارجی، خدمات ارائه می دهد. متقاضیان و علاقه مندانی که در این کشور اقدام به سرمایه گذاری می نمایند باید به عواملی همچون استانداردها و ریسک های سرمایه گذاری در این کشور دقت لازم را داشته باشند. یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ممکن است برای ویزای کسب و مهاجرت به بلغارستان از طریق کار در زمینه ثبت یک دفتر نمایندگی محدود، شعبه یا نمایندگی تجاری در این کشور درخواست دهد. ویزای تجاری یا کسب و کار بلغارستان به مدت 6 الی 12 ماه اعطا می گردد و برای همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به اجازه اقامت در این کشور هستند امکان پذیر می باشد. مدت زمان اخذ ویزا 30 روز کاری است و هزینه پرداخت ویزا 100 یورو می باشد. برای واجد شرایط بودن نیاز به تهیه یک دعوت نامه تجاری است که باید از طرف شرکت صادر شود. افرادی که تمایل به مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری را دارند باید سرمایه حداقل 512000 یورو (یک میلیون BGN) را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرند. در خیلی از موارد سرمایه گذاران تنها به علت سود سرمایه گذاری در کشور مقصد اقدام به امر می نمایند و عملاً اخذ اقامت کشور مقصد را ندارد. ما در این بخش به روش های مختلف سرمایه گذاری از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، کار آفرینی و خود حمایتی اشاره کرده ایم و مواردی همچون نرخ مصادره اموال را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم. نرخ مصادره اموال نشان دهنده خطر از دست رفتن دارایی های یک سرمایه گذار خارجی در این کشور توسط دولت بلغارستان به صورت مستقیم یا با اعمال سیاست هایی تضعیفی برای سرمایه گذار می باشد. در نمودار ذیل شاهد این موضوع هستیم که ریسک و خطر اموال افرادی که قصد مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری را دارند، خیلی پایین است.

مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

کشورهای همچون اتریش، سوئیس و. . . ریسک سرمایه گذاری فوق العاده پایینی دارند. حتی در این کشورها روش های همچون خودحمایتی موجود است که اصلاً نیازی به سرمایه گذاری مستقیم ندارد. در لینک زیر در خصوص روش های خودحمایتی توضیح داده ایم.

مهاجرت به بلغارستان

خودحمایتی اتریش

مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج

شاید یکی از مزایای زندگی در بلغارستان، پیدا کردن کیس ازدواج باشد. ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به بلغارستان می باشد. اگر فردی بخواهد از طریق ازدواج به کشوری مهاجرت کند و اقامت آن کشور را بدست آورد باید با یک تبعه از کشور مورد نظرش ازدواج کند. این ازدواج نباید صوری باشد و باید قانونی صورت گیرد. شما به عنوان همراه می توانید درخواست ویزای همراه دهید و به همسر خود بپیوندید. برای الحاق به خانواده، فردی که اقامت بلغارستان را دارد باید ثابت کند که درآمد کافی برای ساپورت مالی خود و خانواده را دارد. لازم به ذکر است که بدانید افرادی که از طریق پناهندگی اقامت این کشور را اخذ نموده اند، قبل از اینکه برای الحاق به خانواده درخواست دهند، باید به مدت چهار سال در بلغارستان سابقه کار و یا تحصیل را داشته باشند تا بتوانند درخواست ویزای همراه داشته باشند.

 مدارک مورد نیاز جهت ویزای ازدواج و همراه:

 • فرم درخواست
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • هر نوع مدارکی دال بر اجازه ازدواج قانونی
 • کارت اقامت معتبر
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر
 • ارائه اسنادی مبنی بر پرداخت مالیات فرد بلغاری
 • ارائه نامه پشتوانه مالی جهت اثبات تامین معیشت
 • ارائه مدارکی مبنی بر انتخاب محل سکونت در بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان از طریق تولد فرزند

از سایر روش های مهاجرت به کشور بلغارستان تولد می باشد. قوانین مربوط به تولد نوزاد در یک کشور و اعطای تابعیت به وی در کشور های مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی کشور بلغارستان برای اعطای تابعیت از قاعده خون پیروی می کنند. کشورهایی نظیر کانادا، برزیل، آمریکا، برزیل، پرتغال و ... به فرزندی که در خاکشان متولد گردیده است، پاسپورت اعطا می نمایند. کشور بلغارستان همانند بسیاری از کشورهای اروپایی از روش خون برای اعطای تابعیت پیروی می کند. به این معنی که اگر نوزاد متولد شده در بلغارستان پدر یا مادر بلغارستانی نداشته باشد تابعیت کشور بلغارستان را دریافت نمی کند، ولی در صورتی که پدر یا مادر نوزاد متولد شده تابعیت بلغارستان داشته باشد، وی تابعیت بلغارستان را بدست می آورد.

مهاجرت به بلغارستان از طریق پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به کشور بلغارستان، پناهندگی می باشد. همانطور که می دانید پناهندگی راه پرخطر است و موسسه ملک پور در خصوص پناهندگی، خدمات و مشاوره ای ارائه نمی کند. پناهجو به کسی اطلاق می شود که به دلایل مختلفی همچون جنگ، اختلافات سیاسی، دینی، نژادی و... در کشور خود امنیت جانی نداشته باشد و به کشور دیگری پناه آورد. اداره مهاجرت کشور بلغارستان بسیاری از پرونده های پناهندگی را رد می کند و بیشتر پرونده افرادی را می پذیرد که کشورشان در حال جنگ یا جنگ زده باشد. لازم به ذکر است، شرایط زندگی در بلغارستان برای پناهجویان مطلوب نیست و اسکان خوبی ندارند. به دلیل شرایط نامطلوب پناهجویان در کشور بلغارستان، موسسه ملک پور به هموطنان عزیز که قصد مهاجرت به کشور بلغارستان را دارند توصیه می کند از سایر راه های مهاجرت همچون مهاجرت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری این اقدام مهم را انجام دهند.

لطفاً توجه بفرمایید که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به پناهندگی

مهاجرت هنرمندان و اشخاص خاص به بلغارستان

کشور بلغارستان اقامتی تحت این عنوان ندارد. مهاجرت هنرمندان و اشخاص خاص به اتریش و فرانسه ویژه اشخاصی است که یا به صورت خود اشتغالی به کار هنری در اتریش می پردازند و یا اینکه شرکت یا موسسه هنری آنها را به استخدام خود درآورده و کارفرمای آنها می شود. نکته واضح در زمینه این ویزا این است که هنرمند الزاماً در کشور اتریش یا دیگر کشورهای ممکن برای این روش می بایست به کار هنری مشغول شود؛ چرا که به این منظور ویزای اقامتی کشور مورد نظر را دریافت نموده است و این موضوع هر ساله توسط دولت آن کشور بررسی می شود. همچنین این افراد می بایست مقررات کارت قرمز سفید قرمز اتریش را نیز رعایت نمایند. هنرمند وارد شده به اتریش یا. . . در ابتدا اقامت موقت و قابل تمدید بوده و پس از چند سال اقامت به همراه کار در آن کشور می تواند درخواست اقامت دائم را داشته باشد و پس از آن نیز در صورت رعایت مقررات لازم و طی روند اداری، موفق به اخذ پاسپورت خواهد شد. در لینک های زیر، به شرایط مهاجرت هنرمندان در کشورهای مختلف به طور مفصل و دقیق پرداخته شده است.

هزینه های زندگی در بلغارستان

در مطالب پیشین، طرق مختلف مهاجرت به بلغارستان را مطرح نمودیم. در این میان یکی از مواردی که مستقیماً بر تصمیم متقاضیان مهاجرت به بلغارستان تأثیر می گذارد، موضوع هزینه ها و شرایط زندگی در بلغارستان می باشد. در خصوص بحث هزینه های زندگی در بلغارستان و مزایای زندگی در بلغارستان باید خاطر نشان شویم، هزینه های زندگی در بلغارستان در مقایسه با ایران بسیار بالاست؛ البته میانگین هزینه ها در مقایسه با درآمد افراد به گونه ایست که افراد در صورتی که وارد بازار کار این کشور شوند به راحتی می توانند هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند؛ زیرا درآمد ها در بلغارستان متوسط می باشد. ما در جدول زیر به بررسی برخی هزینه های پیش روی افراد در این کشور می پردازیم که شامل موارد زیر است. میانگین هزینه های ماهیانه زندگی در بلغارستان تقریباً 350 یورو است.

 

درآمد و هزینه در بلغارستان

مبلغ

میزان متوسط درآمد ماهیانه با کسر مالیات

543.26€

اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر

271 €

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر

209 €

هزینه غذا در رستوران

8-25 €

تخم مرغ 12 عدد

1.59 €

آب معدنی 1.5 لیتری

0.52€

بنزین 1 لیتر

1.12€

هزینه برق، گاز، آب و... برای یک اپارتمان85متری

95.35€

اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان

اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان با کار و سرمایه گذاری در این کشور به تابعیت این کشور تبدیل می شود. از شروط لازم برای اخذ تابعیت بلغارستان، داشتن اقامت دائم بلغارستان است. یکی از الزامات دریافت تابعیت دانش زبان بلغارستانی در سطح تسلط است. در صورتی که متقاضی دارای والدین بلغارستانی باشد می تواند برای تابعیت بلغارستان درخواست دهد. افرادی که تابعیت بلغارستان را دریافت می کنند مجوز اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین اجازه کار در این کشورها را خواهند داشت. علاوه بر دانش زبان بلغارستانی، پایبندی به اصول اساسی بلغارستان و اطلاع از تاریخ و فرهنگ بلغارستان لازم است. در خصوص این امر، مشورت با وکیل مهاجرت به بلغارستان پیشنهاد می گردد. طبق اصول اقامتی کشور بلغارستان، تابعیت دوگانه مورد تأیید این کشور است و برای اخذ تابعیت بلغارستان ملزم به سلب تابعیت اولیه خود نیستید. در صورتی مهاجرین می توانند تابعیت بلغارستان را دریافت کنند که به مدت چندین سال متوالی و به طور مداوم در بلغارستان زندگی کنند و مالیات این کشور را بی وقفه پرداخت نمایند؛ مگر اینکه اقامت بلغارستان از طریق ازدواج با شخص بلغارستانی و یا پناهندگی کسب شده باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به مهاجرت به بلغارستان

✅ آیا اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد؟

این روش نیاز به تهیه یک دعوت نامه تجاری دارد که باید از طرف شرکت صادر شود. افرادی که تمایل به مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری را دارند باید سرمایه حداقل ۵۱۲ هزار یورو را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرند.

✅ هزینه های مهاجرت تحصیلی به بلغارستان گونه است؟

عموماً هزینه ها مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل پایین است و سالیانه ۲ الی ۴ هزار یورو هزینه دارد.

✅ مهاجرت به بلغارستان از طریق کار چگونه است و چه شغلی مورد نیاز است؟

در ابتدا باید به این نکته اشاره داشت که شخص متقاضی باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما معتبر اخذ نماید سپس جهت ویزای کار اقدام کند. مشاغل مورد نیاز بلغارستان اکثراً در حوزه کشاورزی، دامپروری و ساخت و ساز می باشد. در زمینه های توسعه نرم افزار و حمل نقل نیز نیروی کار مورد نیاز است.

✅ آیا هزینه زندگی در بلغارستان مقرون به صرفه است؟

در مقایسه با هزینه زندگی در ایران، زندگی در این کشور هزینه های بالایی دارد. البته اگر افراد وارد بازار کار این کشور شوند قطعاً هزینه های خود را می توانند به راحتی پوشش دهند.


_____________سخن پایانی درباره مهاجرت به بلغارستان_____________

مهاجرت به بلغارستان، نحوه مهاجرت به بلغارستان و اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان از طرق گوناگون مورد بررسی علمی قرار گرفت. افراد زیادی به دلیل مطلوب بودن شرایط زندگی در بلغارستان از طرق گوناگون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و. . . تمایل به مهاجرت به بلغارستان دارند. همان گونه که متوجه شدیم کشور بلغارستان راههای مهاجرت مختلفی دارد از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذلری، ازدواج، تولد و پناهندگی و با توجه به اینکه هر یک از روش های مهاجرتی ذکر شده در این مقاله دارای قوانین خاص خود می باشند. پیشنهاد می شود در صورتی که کشور بلغارستان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید، در ابتدا مقاله اقامت بلغارستان را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه در خصوص هر یک از راه های مهاجرت به این کشور را کسب نمایید و سپس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه ملک پور به صورت کاملاً تخصصی و رایگان مشاوره تلفنی داشته باشید. تکمیل فرم تماس یا برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور دریافت مشاوره تلفنی رایگان را در پی خواهد داشت. در انتهای مقاله در بخش "ثبت پرسش" نیز امکان طرح سوالات شما عزیزان فراهم شده است.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
moalem
سلام. خسته نباشید عرض میکنم. این امکان وجود داره که بدون مدرک زبان برای مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل اقدام کنیم و در آنجا دوره زبان شرکت کنیم یا خیر؟ همراه میتونه اجازه کار بدون محدودیت داشته باشه؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای تحصیل به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید و همراه هم میتواند اجازه کار بگیرید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
مانا
سلام وسپاس فروان از شما من وهمسرم 43و 46 ساله معلم ویک دختر 8 ساله داریم و 500 میلیون آیا هیچ راهیبرای مهاجرت به بلغارستان برای ما وجود دارد ممنون از لطف و پاسخگویی شما🙏🙏🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به سن متاسفانه از طریق کاری نمی توانید اقدام نمایید و با توجه به تمکن مالی از طریق روش های سرمایه گذاری هم نمیتوانید اقدام کنید مگر اینکه جاب آفر داشته باشید با تماس با موسسه با کارشناسان ما از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید .
علی محمد ساوجبلاغی
سلام من 46 و همسرم 36 سالشونه. دارای مدرک لیسانس مکانیک هستم و پنج مدرک فنی حرفهای مرتبط با رشتهام دارم. حدود 20 ساله تخصوصی در رشته خودم کار می کنم و شرکت و کارگاه دارم با توجه به سنم نمی خواهم بیگدار به آب بزنم. می خواستم محاجرت کنم به هرجا غیر از جهان سوم. یک راحی به من پیشنهاد کنید که ابتدا خودم محاجرت کنم اگر موفق بودم سرمایهام را هم بباورم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید اگر خودتان بخواهید اقدام کنید نیازمند به این است که از برنامه های سرمایه گذاری اقدام کنید یا اینکه از طریق همسرتان که سنشان کم هست برای برنامه های تحصیلی اقدام شود و شما برای کار تشریف بیاورید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود.
مشاوره رایگان