مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا- شرایط و هزینه ها 2024

بدون نظر

در این مقاله به مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا میپردازیم. از شرایط کلی برای تحصیل پزشکی در انگلستان می بایستی دوره های 1 ساله A-level را بگذرانند. این دوره برای دانشجویان بین اللملی است که علوم پایه مانند شیمی، فیزیک، زیست را پشت سر بگذرانند و حداقل نمره آنها باید در سطح A باشد.  سطح زبان مورد قبول برای شرکت در این دوره آیلتس ۵.۵ به بالا می باشد. بعد از قبولی در این دوره آزمون هایی مانند UCAT و BMAT مورد نیاز است و حداقل سطح زبان شما برای تحصیل پزشکی باید  باید آیلتس 7 به بالا باشد. شرایط تحصیل در آمریکا هم به این صورت هست که ابتدا باید دوره 4 ساله لیسانس علوم پایه مانند شیمی، زیست شناسی و... را با معدل بالا بگذرانید سپس بعد از گذاراندن این دوره در آزمون MCAT شرکت کنید و پس از قبولی در این آزمون میتوانید برای تحصیل پزشکی در آمریکا وارد دانشگاه های این کشور شوید. سطح زبان برای تحصیل پزشکی در آمریکا هم باید آیلتس 7 به بالا یا معادل تافل آن 80 باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان میتوانید از مشاوره تلفی رایگان مشاورین موسسه MIE استفاده کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مصاحبه با پرفسور پاول کولثارد


 

مباحثی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته:

تماس با ما

مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

کشور های انگلستان و آمریکا از نطره تحصیلی در رتبه های یک و دو قرار دارند و تحصیل در هر دو آنها با سطح بالای آموزشی همراه است. ما در این مقاله سعی بر این داریم که از شرایط کلی تحصیل پزشکی در آمریکا و انگلیس برای شما عزیزان صحبت کنیم تا انتخاب را برای شما بسته به شرایط که دارید ساده تر کنیم  در ادامه به شرایط تحصیل در آنریکا و انگلستان پرداخته ایم:

 

ویدیو موسسه MIE در مورد گفتگو با مدیر دانشگاه چستر


تحصیل پزشکی درانگلستان

انگلستان کشوری مرفه با سطح اقتصادی و اجتماعی بسیار بالا است. در حال حاضر اکثر فراگیران خارجی شرایط اولیه و مالی خود را به منظور شرکت در دوره هایی که توسط دانشگاه های موجود در انگلستان ارائه می‌ شوند،  می‌ سنجند. در میان فراگیران بین المللی جمع محدودی با هدف شرکت در دوره های پزشکی به انگلستان سفر می کنند. قابل ذکر است به جهت شرکت در برنامه‌ های پزشکی انگلستان می بایستی قبل از تنظیم برنامه تحصیلی خود در خصوص رشته پزشکی و شرایط ورود به رشته پزشکی،  شناخت داشته باشید. ولی به طور کلی به جهت تحصیل در پذیرش پزشکی در انگلستان می بایست در دوره های 1 ساله A-level شرکت کنید. حال اگر دانشجویی موفق به کسب نمره A-plass نشود، می‌ تواند به اختیار در رشته های جانبی پیراپزشکی همانند: ژنتیک پزشکی به مدت ۳ سال تحصیل نماید و بعد از گذشت سه سال اختیار دارد که با دانشگاه مد نظر خود مصاحبه کند. ممکن است در مصاحبه مسئولین دانشگاه مربوطه برای شخص پذیرش تحصیل پزشکی صادر کنند. در این صورت دانشجو وارد سال دوم پزشکی می شود. 

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه تحصیل پزشکی در انگلستان


 

تحصیل پزشکی در آمریکا

برای تحصیل پزشکی در آمریکا ابتدا باید دوره 4 ساله لیسانس علوم پایه مانند بیولوژیک، فیزیک و یا... را بگذرانید و پس از گذراندن دوره کارشناسی با معدل سطح A میتوانید وارد مراحل بعدی تحصیل پزشکی شوید.

یکی از شروط  تحصیل پزشکی  در آمریکا این است که در آزمونی که توسط دانشگاه گرفته می‌ شود، ثبت نام نموده و نمره قبولی کسب نمایید‌ نام آزمون ورودی MCAT  می باشد. سوالاتی که در این آزمون قرار دارند در رابطه با درس فیزیک  شیمی، زیست شناسی و مهارت کلامی هستند. از زمان شروع تا پایان آزمون شما ۵ ساعت فرصت دارید تا به سوالات پاسخ دهید. فراگیران خارجی پس از این که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون مربوطه شوند، می‌ توانند به اختیار در یکی از دانشگاه‌ هایی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به فعالیت تحصیلی و ارائه دوره های برتر می باشند، تحصیلات خود را آغاز نمایند.

به عنوان یک مثال خیلی کوچک در این باب می توان گفت، به منظور شرکت در برنامه های دانشگاهی و پزشکی دانشگاه مدرنیته و عالی آریزونا آمریکا می‌ بایستی نمره قبولی مابین ۴۹۸ الی ۵۰۹ را به مسئولین دانشگاه مربوطه ارائه دهید. و یا به جهت حضور در برنامه ها و دوره های تحصیلی دانشگاه نیو اورلئان، می بایست نشان دهید که در آزمون موفق به کسب نمره ۵۰۹ شده اید. در واقع حضور در آزمون MCAT و کسب نمره قبولی پل ارتباطی شما با دانشگاه کشور مقصد است. پس از این که مراحل ثبت نام را با موفقیت پشت سر بگذارید اجازه دارید، در دوره های ۲ ساله شرکت کنید. دوره های ۲ ساله با هدف ارائه دروس آزمایشگاهی و تئوری برای دانشجویان طراحی شده‌ اند.

پس از گذشت مدت زمان مشخص شده می بایست در آزمون usmle حضور به عمل آورید و قبول شوید در پی این موضوع و پایان دو سال اول دوره های خود موظف هستید، در دوره های ۲ ساله مرحله دوم شرکت کنید. در این مرحله می بایست در بیمارستان های مورد قبول دانشگاه مدنظر آمریکا فعال باشید. در پایان دو سال دوم می‌ بایست مجدد در آزمون usmle حضور به عمل آورید و نمره قبولی کسب کنید. پس از قبولی در هر دو مرحله، پ وارد یک دوره سه ساله می‌ شوید و جمعا ۷ سال تحصیل می کنید. دانشگاه های آمریکا در پایان دوره مجدد از شما امتحان می گیرند. اگر در امتحان نهایی قبول شوید مدرک پزشکی برایتان صادر می شود.

مقایسه مدت زمان تحصیل پزشکی در آمریکا و انگلستان

مدت زمان تحصیل پزشکی در آمریکا ابتدا دوره 4 ساله علوم پایه و پس از قبولی در آزمون دوره پزشکی 4 ساله پس از اتمام  دوره های تئوری شما باید 3 تا 7 سال هم دوره انترنی یا کاآموزی را در بیمارستان های آمریکا بگذرانید، به طور کلی تحصیل پزشکی در آمریکا حداقل 11 سال است.

مدت زمان تحصیل پزشکی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی گذراندن دوره 1 ساله در کالج های انگلستان و پس از این شما باید دوره 5 ساله پزشکی در دانشگاه را بگذرانید، سپس دوره 2 ساله آموزش در بیمارستان های این کشوربه صورت عملی را برای تبدیل شدن به پزشک باید ببنید. که به طور کلی دوره پزشکی در انگلستان 8 ساله است.

مقایسه هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا و انگلستان

اگر بخواهیم به طور کلی هزنیه های تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا را سالانه با یک دیگر مقایسه کنیم باید بگوییم تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و کلا هزینه تحصیل در این دو کشور بالاست به نسبت دیگر کشور ها، هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان سالانه حدود 24000 پوند تا 65000 پوند بسته به نوع دانشگاه متغیر است. و در آمریکا هزینه تحصیل پزشکی سالانه بین 40 تا 100 هزار دلار است. در جداول زیر هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف آمریکا و انگلیس برای شما لیست شده است. توجه داشته باشید که این هزینه ها فقط هزینه های تحصیل در انگلستان و آمریکا است، که هزینه های زندگی را نیز باید به آن اضافه کرد.

 • هزنیه های تحصیل پزشکی در دانشگاه ها انگلستان

 

نام دانشگاه 

هزینه تحصیل سالانه به پوند

دانشگاه کمبریج

65,130

دانشگاه آکسفورد

30,520

دانشگاه کالج لندن

40,600

کینگز کالج لندن

45,780

دانشگاه ادینبورگ

34,402

امپریال کالج لندن

48,410

 

 • هزینه ی تحصیل پزشکی در دانشگاه های آمریکا

 

نام دانشگاه

هزینه تحصیل به دلار

جان هاپکینز

52000 دلار در سال

هاروارد

48000 دلار در سال

استنفورد

75000 دلار در 4 ترم

سان فرانسیسکو

52000 دلار در سال

کالیفرنیا لس آنجلس

40000 دلار در سال

 

هزینه های زندگی در آمریکا سالانه حداقل 20 هزار دلار است و در انگلستان 12000 تا 15000 پوند در سال متغیر میباشد.

بهترین دانشگاه های پزشکی در آمریکا و انگلستان

دانشگاه های انگلیس و آمریکا همیشه جزو برترین دانشگاه ها در سطح جهانی بوده اند در زیر نام بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در آمریکا و انگلیس برای شما لیست شده است.

بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل پزشکی

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج پزشکی
 • کالج دانشگاهی لندن (UCL)
 • دانشگاه ابردین
 • دانشگاه کمبریج پزشکی
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه ادینبورگ انگلستان
 • مدرسه پزشکی لندن
 • دانشگاه لیورپول

بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل پزشکی 

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه جانز هوپ کینز
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه سانفرانسیسکو – کالیفورنیا
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه لس آنجلس – کالیفورنیا
 • دانشگاه واشنگتون – سنت لوییس
 • دانشگاه کرنل
 • مدرسه پزشکی مایو

شرایط کار پس از تحصیل در انگلستان و آمریکا

معمولاً اکثر فراگیران بین المللی مایلند پس از دریافت مدرک معتبر پزشکی خود در کشور مد نظر بمانند. انگلستان و آمریکا هر دو به دانش آموختگان فرصت می دهند در پایان دوره مطالعات خود در کشور بمانند و در پی کار تمام باشند. اگر دانشجویان خارجی فارغ التحصیل دانشگاه های آمریکا باشند، اختیار دارند که در ترم آخر تحصیلی خود و یا پس از دریافت مدرک پزشکی، مشغول به کار در مطب خصوصی و یا بیمارستان آمریکا شوند. در واقع آنان در حوزه تخصص خود می توانند فعالیت‌ هایی را انجام دهند و از این راه کسب درآمد کنند. حال اگر تحصیلات پزشکی خود را در کشور انگلستان به پایان رسانده باشید، می توانید به مدت دو سال در محیط حضور داشته باشید و در مطب شخصی خود مشغول به کار شوید و یا در یک بیمارستان خصوصی و یا دولتی در حوزه تخصص خود فعالیت نمایید. برای این که تا حد زیادی با شرایط کار در انگلستان و کانادا آشنا شوید به نمودارهای نرخ بیکاری زیر توجه نمایید.

 • نمودار نرخ بیکاری در کشور انگلستان

 

تحصیل پزشکی در انگلستان

 

 • نمودار نرخ بیکاری در کشور آمریکا

 

تحصیل پزشکی در آمریکا

با توجه به این که یکی از اصلی ترین راه های اشتغال در انگلستان و آمریکا کاریابی می باشد پیشنهاد می شود محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و مشاهده بفرمایید.

 

خدمات موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

مشورت گرفتن از یک فرد با تجربه،  پیمودن مسیر مهاجرت تحصیلی و پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی انگلستان و یا آمریکا را برایتان راحت تر می کند. اگر شما هم تصمیم دارید مدرک پزشکی خود را از دانشگاه های موجود انگلستان و یا آمریکا اخذ نمایید، می بایست در خصوص این مسئله مهم تامل کنید که مهاجرت تحصیلی به انگلستان و آمریکا و یا سایر کشورها به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. البته شما می توانید بدون مشورت گرفتن از کارشناس ویزا اقداماتی را انجام دهید ولی مطمئنا در همان مراحل اولیه پروسه خود با شکست مواجه می شوید. بنابراین توصیه می‌ شود، از طریق یک موسسه معتبر که با کارشناسان معتبر، معتمد و متبحر در ارتباط است، مراحل اولیه پروسه تحصیلی خود را پشت سر بگذرانید. موسسه مشاوره ای MIE با توجه به سابقه طولانی و اطلاعات مهمی که راجع به مهاجرت و با توجه به این که با کارشناسان مهاجرتی شناخته شده و آگاه همکاری دارد، قطعاً می‌ تواند بهترین مشاور شما در پیمودن مسیر مهاجرت تحصیلی و یا سایر روش های مهاجرت قانونی باشد. این موسسه کمک می کند تا شما بتوانید در کالج های مطرح شده جهانی ثبت نام کنید. لطفا توجه نمایید که، موسسه ملک پور دررابطه با به نگارش در آمدن مقاله حاضر تلاش های فراوانی کرده است. بنابراین استفاده غیر مجاز از آن حرام می باشد. پیشنهاد می گردد محصول گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده فرمایید:


سوالات متداول 

✔️ تحصیل پزشکی در آمریکا بهتر است یا انگلیس؟

هر دو کشور دارای بالاترین سطح آموزشی هستند و انتخاب آنها کاملا بسته به سلیقه ی هر فرد دارد.

✔️ طول دوره تحصیل پزشکی درانگلستان بیشتر است یا آمریکا؟

تحصیل پزشکی در انگلستا با گذاراندن دوره عملی در بیمارستان ها 8 ساله و لی در آمریکا 11 ساله است.

✔️ هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان بیشتر است یا آمریکا ؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا به نسبت انگلستان بیشتر است.

✔️ بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان و آمریکا کدام است؟

دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، ادینبرگ  و  منچستر  از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در انگلستان هستند. و دانشگاه های هاروارد، دانشگاه استنفورد و دانشگاه پنسیلوانیا بهترین دانشگاه های تحصیل پزشکی در آمریکا است.

✔️ دریافت ویزا در انگلستان راحت تر است یا آمریکا؟

در آمریکا به دلیل آفیسر مجور بودن ریجکتی ویزا بیشتر اتفاق میافتد ولی در انگلستان چون بر اساس امتیاز بندی است دریافت ویزا با داشتن شرایط لازم راحت تر است.

_____________ سخن پایانی _________

مطالعه مقاله مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا، به شما کمک می کند تا با دید بازتری اقداماتی را در رابطه با پذیرش پزشکی انجام دهید. در مقاله فوق راجع به شرایط ورود به رشته پزشکی در کشور انگلستان و درباره شرایط تحصیل پزشکی در کشور پیشرفته آمریکا مطالب جامع ارائه دادیم. در حالت کلی سعی داشتیم، شما فراگیران خارجی را با سایر جنبه‌ های دوره ها و برنامه های پزشکی انگلستان و آمریکا آشنا نماییم. با وجود مواردی همچون سیستم آموزش عالی انگلستان و آمریکا، امکان شرکت در برنامه‌ های جذاب پزشکی در انگلستان و آمریکا، امکان دسترسی به برنامه‌ های انگلیسی زبان در هر دو کشور یاد شده، تعجب آور نیست که دانش آموختگان به جهت ادامه تحصیل، تمایل به تحصیل در انگلستان و یا آمریکا را داشته باشند. منتها به این نکته اساسی توجه کنید که دو کشور ذکر شده به گپ تحصیلی بالای ۳ سال بسیار حساس می باشند و ممکن است با وجود داشتن رزومه عالی ولی گپ تحصیلی طولانی، شما را نپذیرند. بنابراین پیشنهاد می‌ شود؛ رزومه خود را به کمک کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE با دقت بسیار بالا مورد بررسی قرار دهید‌. گفتنی است که، مشاوره اولیه شما با کارشناسان ارشد موسسه ما رایگان انجام می شود. لطفاً میزان رضایت خود از مقاله مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا را با روشن نمودن ستاره های ارزشمند زیر اعلام کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان