مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

13 دی 1401 بدون نظر

متقاضیان عزیز، مقاله حاضر را  به جهت مطلع کردن شما  از شرایط کلی برنامه های پزشکی در انگلستان و آمریکا  به نگارش در آورده ایم. یکی از سوالات رایجی که شما متقاضیان عزیز از ما می پرسید، در رابطه با مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا است. حال برای این که بدانید تحصیل پزشکی در انگلستان بهتر است یا آمریکا، بایستی به چند فاکتور توجه ویژه نمایید. ولی به طور کلی در خصوص پاسخ به این سوال می توان گفت به شرایط و علاقه شما بستگی دارد. به عنوان یک مثال کوچک، ممکن است شخصی تمایل داشته باشد در یکی از دانشگاه های انگلستان همانند دانشگاه کمبریج، آکسفورد و یا دانشگاه های درجه یک دیگر این کشور، تحصیل نماید. حال ممکن است دانشجویی مایل باشد رزومه خود را به یکی از دانشگاه های موجود در ایالات متحده آمریکا، همچون دانشگاه هاروارد، MIT ارسال نماید.

در واقع تصمیم‌ گیری در این خصوص تا حد بسیار زیادی اختیاری می باشد. ولی به طور کلی دانشجویان ایرانی و خارجی به جهت تحصیل در انگلستان و آمریکا بایستی به دو موضوع توجه نماید. ابتدا شما باید چک کنید که اخد ویزای تحصیلی انگلستان برایتان آسان می باشد و یا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا؟ به جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بایستی یک سری اصول را رعایت نمایید. توجه کنید که نوع ویزای تحصیلی انگلستان براساس سیستم امتیاز بندی طراحی شده است. ولی در نظر داشته باشید که چه خواهان تحصیل در انگلستان باشید، چه آمریکا، بایستی در چیدمان مدارکی که مورد قبول دانشگاه  مقصد می باشد، دقت لازم به خرج دهید. زیرا همانطور که می دانید افسر ویزای آمریکا خودسرانه تصمیم‌ گیری می‌ کند. منظور از کلمه خودسرانه این است که افسر مربوطه به تنهایی در رابطه با ویزای شخص متقاضی تصمیم می گیرد. بنابرین ممکن است ویزای شما را رد کند. ولی در خصوص انگلستان این موضوع کمتر دیده می‌ شود. البته چیدن پرونده و کامل بودن مدارک در نظر آفیسر بسیار تاثیر می گذارد.

در خصوص پذیرش تحصیلی انگلیس در رشته پزشکی می بایستی دوره های ۲ ساله A-level را پشت سر گذاشته باشید. دانشجویانی که پشت کار دارند و از لحاظ ذهنی قوی می باشند، مطمئنا دوره‌ های A-level را با موفقیت پشت سر می گذرانند. نمرات به دست آمده شما همگی بایستی A-plass شود. در سطح زبان مورد قبول به جهت شرکت در دوره های A-level، آیلتس ۵.۵ به بالا می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده ممکن است دانشگاه مربوطه از شما تست ورودی هم بگیرد. به عنوان مثال دانشگاه کمبریج تست ورودی دارد. بعد از این که قبول شوید، دوره های آموزشی شما در دانشگاه مد نظر شروع می شود.  طبق آخرین آمار اعلام شده توسط دانشگاه های انگلستان، اکثر دانشجویان پزشکی دوره‌ های A-level خود را در بهترین کالج ها گذرانده‌ اند. حال به جهت شرکت در دوره های پزشکی آمریکا نیازی نیست دوره ۲ ساله A-level را پشت سر بگذرانید و همچنین لازم نیست وارد دوره شش ساله پزشکی در دانشگاه شوید.

فراگیران در آمریکا دوره های ۳ الی ۴ ساله لیسانس زیست شناسی را مطالعه می نمایند. بعد از این دوره وارد دوره فوق لیسانس می‌شوند و بعد از آن هر زمان که آمادگی داشته باشند به دوره پزشکی وارد می شوند. در واقع برای ورود به دوره های پزشکی آمریکا بایستی در آزمونی که توسط دانشگاه برگزار می شود، شرکت کنید. اما خبر خوش برای شما فراگیران بین المللی این است که موسسه ملک به شما کمک می کند تا در بهترین کالج های آمریکا و انگلستان ثبت نام نموده و پس از آن وارد دانشگاه های درجه یک، این دو کشور شوید‌. حال اگر مایل هستید رزومه تحصیلیتان توسط افراد متخصص مورد آنالیز و ارزیابی علمی قرار گیرد ، توصیه می‌ کنیم با کارشناسان موسسه ملک پور که به نوبه خود بهترین می باشند، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مطالب آورده شده در مقاله مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا در خصوص عناوین زیر می باشد.

 • شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان
 • شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا
 • شرایط کار پس از تحصیل در انگلستان و آمریکا
 • خدمات موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا
 • نتیجه گیری کلی در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا
 • پاسخ به سوالات پرتکرار در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

 

تحصیل در کانادا

 

مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

انگلستان کشوری مرفه با سطح اقتصادی و اجتماعی بسیار بالا است. در حال حاضر اکثر فراگیران خارجی شرایط اولیه و مالی خود را به منظور شرکت در دوره هایی که توسط دانشگاه های موجود در انگلستان ارائه می‌ شوند،  می‌ سنجند. در میان فراگیران بین المللی جمع محدودی با هدف شرکت در دوره های پزشکی به انگلستان سفر می کنند. قابل ذکر است به جهت شرکت در برنامه‌ های پزشکی انگلستان می بایستی قبل از تنظیم برنامه تحصیلی خود در خصوص رشته پزشکی و شرایط ورود به رشته پزشکی،  شناخت داشته باشید. ولی به طور کلی به جهت تحصیل در پذیرش پزشکی در انگلستان می بایست در دوره های ۲ ساله A-level شرکت کنید. شما با کمک موسسه ملک پور می توانید دوره های A-level خود را در کالج های شماره یک به اتمام برسانید. نمراتی که شما در انتهای دوره دو ساله کسب می نمایید، می بایست همگی A-plass  باشد. زیرا اکثر دانشگاه ها بر اساس نمرات شما پذیرش تحصیلی صادر می‌ کنند.

حال اگر دانشجویی موفق به کسب نمره A-plass نشود، می‌ تواند به اختیار در رشته های جانبی پیراپزشکی همانند: ژنتیک پزشکی به مدت ۳ سال تحصیل نماید و بعد از گذشت سه سال اختیار دارد که با دانشگاه مد نظر خود مصاحبه کند. ممکن است در مصاحبه مسئولین دانشگاه مربوطه برای شخص پذیرش تحصیل پزشکی صادر کنند. در این صورت دانشجو وارد سال دوم پزشکی می شود. لطفاً توجه نمایید که شما به عنوان یک دانشجوی پزشکی پس از شش سال می توانید به مدرک معتبر پزشکی کشور انگلستان دست یابید. به این موضوع توجه ویژه کنید که، به طور میانگین دانشجویان پزشکی به جهت تحصیل در دوره های پزشکی سالانه ۳۸ هزار پوند هزینه می پردازند. حال برای این که بدانید چه دانشگاه هایی در انگلستان مشغول به فعالیت می باشند، بهتر است، دیگر مقالات ما را مطالعه کنید. در زیر این متن اسامی برخی از دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان را ذکر نمودیم.

 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه ابردین
 • دانشگاه هول یورو
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه کاردی
 • مدرسه پزشکی لندن
 • دانشگاه لیورپول

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

در شروع مقاله پیش رو، تا حدودی با شرایط کلی تحصیل پزشکی در آمریکا آشنا شدید. در این قسمت سعی داریم به ریز نکات شرایط تحصیل در آمریکا بپردازیم. از شروط اولیه تحصیل در آمریکا این است که در آزمونی که توسط دانشگاه گرفته می‌ شود، ثبت نام نموده و نمره قبولی کسب نمایید‌ نام آزمون ورودی MCAT  می باشد. سوالاتی که در این آزمون قرار دارند در رابطه با درس فیزیک  شیمی، زیست شناسی و مهارت کلامی هستند. از زمان شروع تا پایان آزمون شما ۵ ساعت فرصت دارید تا به سوالات پاسخ دهید. فراگیران خارجی پس از این که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون مربوطه شوند، می‌ توانند به اختیار در یکی از دانشگاه‌ هایی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به فعالیت تحصیلی و ارائه دوره های برتر می باشند، تحصیلات خود را آغاز نمایند.

به عنوان یک مثال خیلی کوچک در این باب می توان گفت، به منظور شرکت در برنامه های دانشگاهی و پزشکی دانشگاه مدرنیته و عالی آریزونا آمریکا می‌ بایستی نمره قبولی مابین ۴۹۸ الی ۵۰۹ را به مسئولین دانشگاه مربوطه ارائه دهید. و یا به جهت حضور در برنامه ها و دوره های تحصیلی دانشگاه نیو اورلئان، می بایست نشان دهید که در آزمون موفق به کسب نمره ۵۰۹ شده اید. در واقع حضور در آزمون MCAT و کسب نمره قبولی پل ارتباطی شما با دانشگاه کشور مقصد است. پس از این که مراحل ثبت نام را با موفقیت پشت سر بگذارید اجازه دارید، در دوره های ۲ ساله شرکت کنید. دوره های ۲ ساله با هدف ارائه دروس آزمایشگاهی و تئوری برای دانشجویان طراحی شده‌ اند.

پس از گذشت مدت زمان مشخص شده می بایست در آزمون usmle حضور به عمل آورید و قبول شوید در پی این موضوع و پایان دو سال اول دوره های خود موظف هستید، در دوره های ۲ ساله مرحله دوم شرکت کنید. در این مرحله می بایست در بیمارستان های مورد قبول دانشگاه مدنظر آمریکا فعال باشید. در پایان دو سال دوم می‌ بایست مجدد در آزمون usmle حضور به عمل آورید و نمره قبولی کسب کنید. پس از قبولی در هر دو مرحله، پ وارد یک دوره سه ساله می‌ شوید و جمعا ۷ سال تحصیل می کنید. دانشگاه های آمریکا در پایان دوره مجدد از شما امتحان می گیرند. اگر در امتحان نهایی قبول شوید مدرک پزشکی برایتان صادر می شود. حال در ادامه به دلیل این که هزینه های تحصیل بخشی از دغدغه های دانشجویان پزشکی می باشد، جدول زیر را طراحی نموده ایم.

نام دانشگاه

هزینه تحصیل به دلار

جان هاپکینز

52000 دلار در سال

هاروارد

48000 دلار در سال

استنفورد

75000 دلار در 4 ترم

سان فرانسیسکو

52000 دلار در سال

کالیفرنیا لس آنجلس

40000 دلار در سال

شرایط کار پس از تحصیل در انگلستان و آمریکا

معمولاً اکثر فراگیران بین المللی مایلند پس از دریافت مدرک معتبر پزشکی خود در کشور مد نظر بمانند. انگلستان و آمریکا هر دو به دانش آموختگان فرصت می دهند در پایان دوره مطالعات خود در کشور بمانند و در پی کار تمام باشند. اگر دانشجویان خارجی فارغ التحصیل دانشگاه های آمریکا باشند، اختیار دارند که در ترم آخر تحصیلی خود و یا پس از دریافت مدرک پزشکی، مشغول به کار در مطب خصوصی و یا بیمارستان آمریکا شوند. در واقع آنان در حوزه تخصص خود می توانند فعالیت‌ هایی را انجام دهند و از این راه کسب درآمد کنند. حال اگر تحصیلات پزشکی خود را در کشور انگلستان به پایان رسانده باشید، می توانید به مدت دو سال در محیط حضور داشته باشید و در مطب شخصی خود مشغول به کار شوید و یا در یک بیمارستان خصوصی و یا دولتی در حوزه تخصص خود فعالیت نمایید. برای این که تا حد زیادی با شرایط کار در انگلستان و کانادا آشنا شوید به نمودارهای نرخ بیکاری زیر توجه نمایید.

 • نمودار نرخ بیکاری در کشور انگلستان

 

نرخ بیکاری انگلستان

 

 • نمودار نرخ بیکاری در کشور آمریکا

 

نرخ بیکاری آمریکا

با توجه به این که یکی از اصلی ترین راه های اشتغال در انگلستان و آمریکا کاریابی می باشد پیشنهاد می شود محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و مشاهده بفرمایید.

کار در جمهوری چک

خدمات موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا

مشورت گرفتن از یک فرد با تجربه،  پیمودن مسیر مهاجرت تحصیلی و پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی انگلستان و یا آمریکا را برایتان راحت تر می کند. اگر شما هم تصمیم دارید مدرک پزشکی خود را از دانشگاه های موجود انگلستان و یا آمریکا اخذ نمایید، می بایست در خصوص این مسئله مهم تامل کنید که مهاجرت تحصیلی به انگلستان و آمریکا و یا سایر کشورها به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. البته شما می توانید بدون مشورت گرفتن از کارشناس ویزا اقداماتی را انجام دهید ولی مطمئنا در همان مراحل اولیه پروسه خود با شکست مواجه می شوید. بنابراین توصیه می‌ شود، از طریق یک موسسه معتبر که با کارشناسان معتبر، معتمد و متبحر در ارتباط است، مراحل اولیه پروسه تحصیلی خود را پشت سر بگذرانید. موسسه مشاوره ای MIE با توجه به سابقه طولانی و اطلاعات مهمی که راجع به مهاجرت و با توجه به این که با کارشناسان مهاجرتی شناخته شده و آگاه همکاری دارد، قطعاً می‌ تواند بهترین مشاور شما در پیمودن مسیر مهاجرت تحصیلی و یا سایر روش های مهاجرت قانونی باشد. این موسسه کمک می کند تا شما بتوانید در کالج های مطرح شده جهانی ثبت نام کنید. لطفا توجه نمایید که، موسسه ملک پور دررابطه با به نگارش در آمدن مقاله حاضر تلاش های فراوانی کرده است. بنابراین استفاده غیر مجاز از آن حرام می باشد. پیشنهاد می گردد محصول گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده فرمایید:

گام به گام تا اخذ اقامت


_____________نتیجه گیری کلی در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا__________

مطالعه مقاله مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا، به شما کمک می کند تا با دید بازتری اقداماتی را در رابطه با پذیرش پزشکی انجام دهید. در مقاله فوق راجع به شرایط ورود به رشته پزشکی در کشور انگلستان و درباره شرایط تحصیل پزشکی در کشور پیشرفته آمریکا مطالب جامع ارائه دادیم. در حالت کلی سعی داشتیم، شما فراگیران خارجی را با سایر جنبه‌ های دوره ها و برنامه های پزشکی انگلستان و آمریکا آشنا نماییم. با وجود مواردی همچون سیستم آموزش عالی انگلستان و آمریکا، امکان شرکت در برنامه‌ های جذاب پزشکی در انگلستان و آمریکا، امکان دسترسی به برنامه‌ های انگلیسی زبان در هر دو کشور یاد شده، تعجب آور نیست که دانش آموختگان به جهت ادامه تحصیل، تمایل به تحصیل در انگلستان و یا آمریکا را داشته باشند. منتها به این نکته اساسی توجه کنید که دو کشور ذکر شده به گپ تحصیلی بالای ۳ سال بسیار حساس می باشند و ممکن است با وجود داشتن رزومه عالی ولی گپ تحصیلی طولانی، شما را نپذیرند. بنابراین پیشنهاد می‌ شود؛ رزومه خود را به کمک کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE با دقت بسیار بالا مورد بررسی قرار دهید‌. گفتنی است که، مشاوره اولیه شما با کارشناسان ارشد موسسه ما رایگان انجام می شود. لطفاً میزان رضایت خود از مقاله مقایسه تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا را با روشن نمودن ستاره های ارزشمند زیر اعلام کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان