معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس

3 نظر

کشور انگلستان یکی از بهترین کشورها در زمینه کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی است که شرایط زندگی در این کشور برای افراد مختلف بسیار مطلوب می باشد. با توجه به کمبود نیروهای ماهر و متخصص در امور پرستاری و پزشکی در انگلستان، پایین بودن نرخ بیکاری، وجود یک نظام سلامت عالی و بسیار پیشرفته و بالا بودن میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در انگلیس، این کشور به مکانی جذاب جهت مهاجرت متخصصان این دو حرفه تبدیل شده است، اما افراد دارای فعالیت و مدرک در این زمینه باید جهت اشتغال به کار در انگلستان دارای شرایطی باشند. شرایط تحصیل در دانشگاه های پیشرفته انگلستان نیز برای علاقه مندان به رشته های پرستاری و پزشکی فراهم بوده و تضمین کننده آینده شغلی آن ها در این کشور و دیگر کشورهای جهان است.  ما در این مقاله ارزشیابی مدارک تحصیلی پزشکی در انگلستان که پیش شرط لازم جهت کار پرستاران و پزشکان در انگلستان می باشد را مورد بحث و بررسی علمی قرار می دهیم. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه و چگونگی معادل سازی مدارک با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمایید.

 

 

فرصت ویژه کاریابی تضمینی انگلیس بدون نیاز به معادل سازی!

این فرصت محدود بوده و سالانه فقط برای 50 نفر ممکن می باشد.

 

 

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار برای پزشکان در انگلیس


 

در ادامه مقاله عناوین زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

تماس با ما

معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس

شرایط کلی معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس

کشور جزیره ای انگلستان از کشورهای بریتانیای کبیر دارای یک فرهنگ مهاجرپذیر و بومی در کنار یک فرهنگ کاملاً مدرن است. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور شهر لندن، از مهمترین شهرهای جهان نیز می باشد. کشور انگلستان از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و زبان رسمی مردمان این کشور زبان انگلیسی است و برخلاف دیگر کشورهای اتحادیه اروپا واحد پول آن پوند است. شهروندانی که از سایر کشورهای جهان تمایل دارند وارد خاک این کشور شوند، با توجه به هدف خود در این کشور باید ویزای مربوطه را دریافت نمایند. کشور انگلستان یکی از کشورهایی می باشد که در سال های اخیر دارای میزان نرخ بیکاری اندکی بوده است و با توجه به همین امر برای افراد دارای تخصص ویزای کاری صادر می نماید. علاقه مندان به معادل سازی وارزشیابی مدارک تحصیلی پزشکی در انگلستان و مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان باید توجه داشته باشند که کشور انگلستان در بخش بهداشت با کمبود نیرو مواجه می باشد و نیروهای لازم در این بخش را از خارج از کشور جذب می نماید. به عنوان مثال اتباع انگلیسی بسیاری هر سال جهت مراجعه به دندانپزشکان راهی کشورهای لهستان و مجارستان می شوند و این کشور با کمبود شدید دندانپزشک مواجه است. اما باید این نکته را نیز مورد توجه قرار داد که شانس پرستاران در حال تحصیل پرستاری در انگلستان و پزشکان تحصیل کرده در این کشور جهت استخدام وکار در این کشور با توجه به سرمایه گذاری های دولت بریتانیا در این زمینه، بیش از سایر افراد است.

مراحل معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس

پزشکان و پرستاران علاقه مند به مهاجرت انگلیس از طریق کار و علاقه مندان به معادل سازی مدرک پزشکی در انگلستان، باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار گردند. اما ارزشیابی مدارک تحصیلی پزشکی در انگلستان دارای مراحلی می باشد که در این بخش از مقاله بررسی می گردند. پرستاران علاقه مند به کار در انگلیس در ابتدا باید در شورای پرستاری و مامایی کشور انگلستان(NMC) با رعایت تمامی استانداردهای مربوطه ثبت نام نمایند. این سازمان سطح آموزش پرستاری متقاضی را با توجه به نیاز کشور انگلستان مورد بررسی قرار می دهد. اما برای این کار در ابتدا پرستاران باید در یک امتحان کامپیوتری شرکت نمایند، این امتحان در اکثر کشورهای جهان برگزار می گردد و نیازی به حضور در خود کشور انگلستان جهت شرکت در آزمون نمی باشد. پس از این امتحان، نوبت به معاینه بالینی ساختار هدفمند عملی(OSCE) می رسد که این مورد تنها در کشور انگلستان برگزار می گردد. یکی از شروط اصلی موفقیت در این آزمون ها تسلط کافی به زبان انگلیسی است. متقاضیان کار در رشته پزشکی در انگلستان و معادل سازی مدرک پزشکی در انگلستان نیز باید در آزمون PLAB یا برد ارزیابی حرفه ای و زبانی شرکت نمایند که این آزمون توسط شورای عمومی پزشکی انگلستان(GMC) طراحی گردیده است. پزشکان برای شرکت در این آزمون نیازی به حضور در انگلستان ندارند و و ممکن است در آینده این آزمون نیز کامپیوتری شود. در مرحله دوم مهارت های بالینی و حرفه ای پزشکان علاقه مند به معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس و مهاجرت پزشکان به انگلیس مورد برررسی قرار می گیرند و در صورت داشتن شرایط لازم مدرک پزشکان جهت کار در کشور انگلستان معادل سازی می شود. پزشکان جهت شرکت در این آزمون ها باید حداقل دارای مدرک زبان آیلتس 7 باشند.

هزینه های معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس

یکی از موضوعات مورد توجه علاقه مندان به معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس، هزینه های مربوط به فرایند معادل سازی می باشد. هزینه معادل سازی مدرک تحصیلی در هر یک از کشورها و یا حتی در ایالات مختلف جهان متفاوت است. اما می توان گفت در کل هزینه تقریبی معادل سازی مدرک تحصیلی حدود 200 یورو می باشد. متقاضیان معادل سازی مدرک پزشکان در انگلستان و مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان، می توانند این مبلغ را از طریق کردیت کارت(کارت اعتباری) پرداخت نمایند. مقاله معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس توسط کارشناسان موسسه ملک پور تنظیم و نوشته شده است و هرگونه کپی و رونوشت از این متن شرعاً و قانوناً حرام بوده  دارای پیگرد قانونی است. پس از آنکه نتایج مربوط به معادل سازی مدرک تحصیلی مشخص گردد، ممکن است از متقاضیان خواسته شود که برخی از دروس و دوره های دیگر را نیز پشت سر بگذارند که در این صورت هزینه های مربوط به این دوره ها و درس ها نیز باید در نظر گرفته شوند.

روش های مهاجرت پزشکان و پرستاران به انگلیس

یکی از راه های مهاجرت پزشکان و یا مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان به انگلیس، تحصیل پرستاری در انگلستان و تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی انگلستان می باشد. شرایط تحصیل پرستاری در انگلیس در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد و علاقه مندان به تحصیل پزشکی در انگلیس می توانند در رشته های مختلف پزشکی به تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان بپردازند و در واقع یکی از بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان می باشد، اما در ابتدا باید در آزمون ورودی قبول شوند. برای قبولی در آزمون ورودی پرستاران و پزشکان در ابتدا وارد دوره پیش پزشکی شده و پس از کسب مهارت های لازم در آزمون شرکت می نمایند. افرادی که در کشور انگلستان در دو رشته پزشکی و پرستاری مشغول به تحصیل می باشند، پس از فارغ التحصیلی می توانند رد این کشور به جستجوی کار پرداخته  در صورت یافتن کار، ویزای کار و اقامت انگلیس را دریافت نمایند.یکی دیگر روش های مهاجرت پزشکان و پرستاران به انگلیس نیز کار در این کشور است که علاقه مندان به این امر در ابتدا باید فرایند معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس را پشت سر بگذارند و در صورت قبولی و موفقیت در آزمون های مربوط به معادل سازی مدرک، می توانند در کشور انگلستان مشغول به کار گردند.

خدمات ویژه موسسه mie برای کاریابی پزشکان در انگلیس

پزشکانی که تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشند، و دارای مدرک معتبر و سابقه کار مناسب داشته باشند، علاوه بر معادل سازی می‌توانند از روش ویژه‌ ای که موسسه MIE برای آنها ایجاد کرده است برای کاریابی تضمینی در انگلستان اقدام کنند. در این روش سالانه فقط ۵۰ نفر شانس این را خواهند داشت که بتوانند بدون نیاز به معادل سازی اقدام کنند. برای این منظور نیاز است که در سفارت انگلیس قرار ملاقاتی با نماینده دانشگاه مقصد و وزارت علوم داشته باشند تا از آنها مصاحبه به عمل آید. و در صورت تایید تا مدت ۶ ماه نیاز است که مدارک مورد نیاز را ارائه دهید، تا برای کاریابی شما بدون نیاز به شرکت در دوره‌های معادل سازی اقدام شود. همانطور که در ابتدا نیز بیان شد ین روش محدود می‌باشد و فقط ۵۰ نفر در سال شانس اقدام از این روش را خواهند داشت

درآمد پزشکان و پرستاران در انگلیس

علاقه مندان به معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس باید میزان حقوق و درآمد پرستاران و پزشکان در انگلیس را مورد بررسی قرار دهند، زیرا یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر مهاجرت از طریق کار میزان حقوق و دستمزد در کشور مقصد است. در کشور انگلستان میزان حقوق پزشکان و پرستاران با توجه به محل کار، میزان تخصص، میزان سطح آموزش و میزان سابقه و تجربه کاری متفاوت می باشد. متوسط حقوق پرستار در انگلیس 52300 پوند است که پایین ترین مبلغ دریافتی 28300 پوند و بالاترین 83300 پوند در سال است. علاقه مندان به معادل سازی مدرک پزشکان در انگلستان باید بدانند که پزشکان فاقد تخصص و یا پزشکان عمومی در کشور انگلستان دارای درآمد 56 الی 85 هزار پوند می باشند که در برخی از مواقع به 110 هزار پوند در سال نیز میرسد. پزشکان دارای تخصص و یا پزشکان دستیار متخصصان در کشور انگلستان دارای حداقل درآمد 52 الی 70 هزار پوند هستند و درآمد پزشکان ارشد در این کشور 137 الی 271 هزار پوند است. پیشنهاد می شود تا محصول گام به گام تا کار در خارج از کشوررا جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با شرایط کاریابی در تمامی کشورها تهیه و مشاهده نمایید.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول

✔️ آیا کشور انگلستان با کمبود نیروی کار رشته پرستاری مواجه می باشد؟

بله کشور انگلستان در زمینه پرستاری با کمبود نیروی کار مواجه می باشد و پرستاران در این کشور با شانس سطح بالای استخدام روبرو می باشند.

✔️ آیا برای معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس نیاز تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله جهت معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس متقاضیان باید جهت موفقیت در آزمون ها کاملاً به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و برای معادل سازی مدرک پزشکی متقاضیان باید دارای حداقل مدرک آیلتس 7 باشند.

✔️ متوسط حقوق پرستار در انگلیس چقدر است؟

متوسط حقوق پرستاران در انگلستان 52300 پوند در سال است.

✔️ هزینه معادل سازی مدرک تحصیلی چقدر است؟

هزینه معادل سازی مدرک تحصیلی در کشورهای مختلف متفاوت است اما بطور تقریبی دارای هزینه حدود 200 یورو است.


سخن پایانی

ما در این مقاله معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس، حقوق پرستار در انگلیس و تمامی جنبه های مربوط به معادل سازی مدرک تحصیلی را در کشور انگلستان مورد بررسی قرار دادیم. علاقه مندان به مهاجرت پزشکان به انگلیس و مهاجرت پرستاران به این کشور باید در ابتدا مدرک خود را معادل سازی نموده و در صورت موفقیت در این زمینه می توانند در کشور انگلستان از طریق ویزای کاری مشغول به کار شوند. کشور انگلستان از کشورهای دارای کمبود نیرو در زمینه پزشک و پرستار است و به همین خاطر از این طریق اقدام به جذب نیروهای ماهر و متخصص از خارج از کشور می نماید. میزان حقوق پرستار در انگلیس و میزان درآمد پزشکان در این کشور مناسب بوده و شرایط زندگی آسان را برای آنان در انگلستان فراهم می نماید. دانشجویان در حال تحصیل پزشکی و پرستاری در انگلیس با شانس بیشتر کاریابی در این کشور رو به رو بوده و دیگر نیازی به معادل سازی پزشکان و پرستاران در انگلیس ندارند. در صورت تمایل به دریافت هرگونه اطلاعات در رابطه با تحصیل در انگلستان و اعزام پزشک و پرستار به این کشور با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و یا سوالات خود را در بخش زیرین این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما هر چه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 3.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محدثه نوروزی کیا
من در حال حاضر دانشجوی ترم ۳ پرستاری مقطع کارشناسی هستم می خواستم بدونم اگه بخوام ترم ۴ یا ۵ به بعد رو در انگلستان بخونم چه اقدامی باید بکنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان اینکه شما ادامه تحصیل خود را در دانشگاه های انگلستان سپری نمایید امکان پذیر نیست و اگر قصد تحصیل دارید باید از ابتدا شروع به تحصیل رشته مورد نظر خود را داشته باشید.
فاطمه
برای مهاجرت پزشکان کشورهای فرانسه ,انگلیس؛آلمان؛نروژ و دانمارک کدام بهتر هست؟ هزینه معادل سازی و آزمون و تمکن مالی برای یکسال برای هر کشور چقدر می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در بین کشورهایی که فرمودید کشورهای آلمان، دانمارک و نروژ گزینه های خیلی خوبی هستند و برای امر معادلسازی نیز ویزا صادر می کنند که البته هرکدام شرایط خاص خود را خواهند داشت. شما باید بتوانید هزینه های یک سال معادلسازی خود و زندگی خود و همراهانتان را تامین نمایید تا بتوانید ویزا دریافت کنید. برای بررسی و مقایسه این کشورها می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
مهسا
سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۷ پرستاری ایران هستم . قصد مهاجرت شغلی دارم ولی میخاستم دوباره پزشکی بخونم .به نظر شما کدوم راه بهتره که اینجا کنکور بدم یا اینکه مدرکم رو برای پزشکی معادل کنم یا کلا دوباره اونور پزشکی بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است مدرک پرستاری خود را در ایران اخذ نمایید و سپس برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید.
مشاوره رایگان