شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

13 نظر

برای تحصیل در مدارس و دبیرستان ها نروژ، باید بیان داشت که تحصیل در مدارس دولتی نروژ به زبان نروژی می باشد و هزینه تحصیل در آنها رایگان است. برای تحصیل به زبان انگلیسی می توانید در مدارس خصوصی و بین المللی تحصیل داشته باشید که تحصیل در این مدارس نیازمند پرداخت هزینه تحصیل می باشد. طول دوره آموزشی مدارس نروژی 12 الی 13 سال است. داوطلب بین المللی می بایست در مدارس خصوصی ثبت نام کند و به میزان حداقل 22 هزار یورو برای هزینه مدرسه و زندگی نیاز دارد. در صورت تمایل به دریافت هر گونه اطلاعات در خصوص تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ و همچنین اعزام دانش آموزان به این کشور پیشنهاد می کنیم که از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید.

تحصیل در مدارس نروژ در یک نگاه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

قوانین تحصیل در مدارس نروژ

در باب قوانین تحصیل در مدارس نروژ باید گفت که، آموزش اجباری در دوره مدارس نروژ ۱۰ سال است و ۷ ساله آن شامل دوره ابتدایی و سه سال آن شامل دوره راهنمایی است. سن ورود دانش آموزان به دوره ابتدایی از ۶ سال است. در واقع دانش آموزان از سن 6 تا 16 سالگی باید تحصیل اجباری را پشت سر بگذارند، ولی بر خلاف بسیاری از کشور ها که تحصیل در دوره دبیرستان نیز اجباری است، تحصیل در دوره دبیرستان درنروژ اختیاری است.

برنامه درسی و متون آموزشی در مدارس نروژ

بر اساس قوانین مدارس نروژ سال تحصیلی جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ حدود 190 روز است که از اواخر ماه آگوست آغاز و تا نیمه های ماه ژوئن ادامه پیدا می نماید. دانش آموزان 5 روز در طول هفته به مدرسه می روند، تعداد دروس در سال اول 20 درس بوده و در سال های پایانی به 30 درس می رسد. تدریس دروس در مدارس دولتی نروژ به زبان نروژی و در مدارس خصوصی و شبانه روزی این کشور به زبان انگلیسی است. دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ پس از فارغ التحصیلی به راحتی و آسانی می توانند وارد کالج ها و دانشگاه های این کشور و یا دیگر کشورها شوند. دوره متوسطه در نروژ یک نظام آموزشی یکپارچه است و آموزش ها به دو صورت عمومی و حرفه ای ارائه می گردند. در سال اول 15 دوره پایه و در سال های بعدی دوره های تخصصی و کارآموزی ارائه می گردند. در کلاس های هشتم و نهم دانش آموزان بر اساس توانایی های خود به سطوح ریاضی، انگلیسی، آلمانی و نروژی تقسیم می گردند. دوره اختیاری دبیرستان در نروژ جهت آماده سازی فرد برای ورود به بازار کار است و در سطوح تحصیلی پایین‌تر امکان کاریابی برای افراد وجود ندارد.

شرایط تحصیل در مدارس نروژ

تحصیل در مدارس  نروژ از سن 6 سالگی و با ورود به مقطع ابتدایی آغاز می گردد و تا سن 13 سالگی تحصیل در این مقطع ادامه پیدا می کند. البته قبل از سن 6 سالگی کودکان می توانند در مهد کودک های این کشور مشغول به تحصیل گردند که یک مقطع اختیاری است. پس از دوران ابتدایی دانش آموزان تا سن 16 سالگی در مقطع راهنمایی تحصیل می نمایند. تحصیل در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی در کشور نروژ اجباری است. از سن 16 تا 19 سال مقطع دبیرستان در این کشور است که اختیاری است.

زبان تحصیل در مدارس ابتدایی  نروژ

اولین سوالی که پیش می آید این است که زبان تحصیل در مدارس ابتدایی نروژ چیست؟ در پاسخ این سوال باید گفت زبان تحصیل در دوره ابتدایی در نروژ زبان بومی این کشور یعنی نروژی می‌باشد، تنها دروس زبان خارجی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند از این رو دانش آموزان باید قبل از ورود به مدارس نروژ برای تقویت زبان نروژی اقدام نمایند

شرایط تحصیل در دبیرستان های نروژ

دانش آموزان می توانند پس از اتمام دوره اجباری ابتدایی در دوره سه ساله تحصیلی دبیرستان شرکت کنند و برای ورود به دانشگاه آماده شوند. در این مقطع دانش آموزان می توانند بین آموزش حرفه ای یا مطالعات عمومی یکی را انتخاب کنند.

برخی از برنامه های آموزش حرفه ای شامل ساختمان و ساخت و ساز، هنر و صنایع دستی؛ برق و الکترونیک؛ بهداشت و مراقبت اجتماعی؛ رسانه؛ کشاورزی، فرآوری غذا؛ خدمات و حمل و نقل؛ تولید فنی و صنعتی است و برنامه های مطالعات عمومی عبارتند از: تخصص در مطالعات عمومی؛ تربیت بدنی؛ موسیقی.

در این قسمت به شرایط تحصیل در دبیرستان های نروژ میپردازیم:

 • سن: دانش‌آموزان باید حداقل ۱۵ سال سن داشته باشند تا بتوانند وارد دبیرستان شوند.
 • زبان: دانش‌آموزان باید مهارت نسبی در خواندن و نوشتن به زبان نروژی را داشته باشند، زیرا تمام دروس در دبیرستان های نروژ به زبان نروژی تدریس می‌شوند.
 • مدرک: دانش‌آموزان باید مدرک تحصیلی معادل پایه دوره ابتدایی (۷ سال تحصیل) را داشته باشند.
 • انتخاب رشته: دانش‌آموزان می‌ توانند در دوره عمومی یا دوره T ثبت‌ نام کنند و در رشته‌های مختلف تحصیل کنند.
 • هزینه: در دبیرستان های نروژ امکان تحصیل رایگان برای دانش‌آموزان وجود دارد، با این حال در برخی از مدارس دبیرستانی خصوصی و مدارس بین الملل شهریه از دانش‌آموزان درخواست کنند.
 • امتحانات: در دبیرستان های نروژ، امتحانات در پایان هر ترم برگزار می ‌شود و نمرات دانش‌آموزان بر اساس عملکرد در این امتحانات و همچنین ارزیابی‌ های دیگر در طول سال تعیین می ‌شوند.
 • ثبت‌نام: دانش‌آموزان می‌توانند برای پذیرش در دبیرستان های نروژ با مدرسه مورد نظر تماس بگیرند و اطلاعات لازم را برای ثبت‌نام ارائه کنند.

زبان تحصیل در دبیرستان های نروژ

به طور کلی زبان تحصیل در دبیرستان های نروژ، نروژی (norsk) است. دروس تمامی رشته های تحصیلی، از جمله ریاضیات، علوم، ادبیات، تاریخ، ورزش و غیره به زبان نروژی تدریس می‌شوند. هرچند که در برخی مدارس دبیرستانی از جمله مدارس بین المللی در نروژ، برخی دروس به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود، اما برای دانش آموزانی که به عنوان دانش آموز خارجی به دبیرستان های نروژ می ‌آیند، توانایی صحبت کردن به زبان نروژی بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود که قبل از ورود به دبیرستان، زبان نروژی را به خوبی یاد بگیرند. بنابراین، تحصیل به زبان انگلیسی در دبیرستان‌های نروژ وجود دارد، اما ممکن است در برخی مناطق و دبیرستان‌ها به صورت محدود تری ارائه شود.

معرفی مدارس و دبیرستان های نروژ

علاقه مندان به تحصیل در مدارس و دبیرستان های کشور نروژ و تحصیل در مدارس ابتدایی نروژ باید لیستی از مدارس موجود در این کشور را تهیه نموده و بر اساس شرایط خود و تطبیق آن ها با شرایط پذیرش در هر یک از مدارس دست به انتخاب بهترین گزینه بزنند. شرایط پذیرش و امکانات ارائه شده در هر یک از مدارس بین المللی و مدارس شبانه روزی موجود در کشور نروژ متفاوت است که با مراجعه به وبسایت هر مدرسه می توان اطلاعات کامل آن را بدست آورد. نام برخی از مدارس بین المللی و مدارس شبانه روزی در کشور نروژ در بخش زیرین ذکر گردیده است:

 • مدرسه بین المللی آرندال
 • مدرسه بین المللی آسکر
 • مدرسه بین المللی برگن
 • مدرسه بین المللی CIS فردریکستاد
 • مدرسه بین المللی منطقه ای Gjøvik
 • مدرسه بین المللی کریستیان ساد
 • مدرسه بین المللی کونزبرگ
 • مدرسه فرانسوی اسلو
 • مدرسه آلمانی اسلو
 • مدرسه بین المللی اسبو
 • مدرسه انگلیسی بین المللی استاوانگر
 • مدرسه بین المللی تلمارک
 • مدرسه بین المللی تراندهیم
 • مدرسه بین المللی ترومسو
 • مدرسه بین المللی Ålesund
 • مدرسه بین المللی بیرالی
 • مدرسه شبانه روزی کویتسوند گیمنس
 • دبیرستان شبانه روزی وستبورگ
 • دبیرستان شبانه روزی ساگاول

بهترین مدارس خصوصی نروژ

تحصیل در مدارس خصوصی یک راه بسیار عالی برای رسیدن به اهداف علمی فرزندان شماست. لیست زیر شماری از بهترین مدارس خصوصی نروژی که از نظر رنکینگ علمی بالاترین رتبه را در کشور نروژ دارند را نشان می‌دهد.

نام مدرسه

رنکینگ مدرسه در نروژ

مدرسه کسب و کار نروژی BI

1

MF مدرسه الهیات، دین و جامعه نروژی

2

کالج دانشگاه کریستیانیا

3

دانشگاه تخصصی VID

4

کالج دانشگاه NLA

5

کالج آموزش اولیه در دانشگاه کوئین مود

6

کالج دانشگاه دیاکونال لوویزنبرگ

7

تحصیل در مدارس بین المللی در نروژ

برای تحصیل در مدارس بین المللی نروژ، دانش آموزان  می‌توانند در کلیه مقطع یعنی از مهد کودک، ابتدایی و متوسطه در نروژ تحصیل داشته باشند. مدارس بین المللی می‌توانند انتخاب بسیار عالی برای مهاجرین و فرزندان دیپلماتیک و غیره باشد. امکانات مدارس بین المللی نروژ بسیار بالاست و دانش آموزان از امکاناتی مانند: سالم مطالعه، کتابخانه، زمین ورزش، خوابگاه، سالن غذاخوری و... بهره می برند. هزینه تحصیل در این مدارس متفاوت و بین 60 الی 78 هزار دلار برای یک سال می باشد. برترین مدارس بین المللی نروژ عبارتند از:

 • مدرسه بین المللی (AaIS) (Ålesund)
 • مدرسه بین المللی آرندال (AIS)
 • برگن (IBS) (برگن)
 • کودکان (فردریکستاد)
 • مدرسه بین المللی (GIS) (Gjøvik)
 • مدرسه بریتانیایی استاوانگر (Stavanger)
 • مدرسه فرانسوی (اسلو)
 • مدرسه فرانسوی استاوانگر
 • مدرسه Deutsche Schule (اسلو)

هزینه تحصیل در مدارس نروژ

همانگونه که بیان گردید تحصیل در مدارس دولتی کشور نروژ در صورت تسلط به زبان نروژی رایگان می باشد اما تحصیل در مدارس خصوصی این کشور مستلزم پرداخت شهریه است. هزینه تحصیل در این مدارس خصوصی با توجه به امکانات هر مدرسه متفاوت است که کسب اطلاعات کامل در این زمینه با مراجعه به وبسایت مدرسه مورد نظر امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال شهریه تحصیل در مدرسه بین المللی اسلو برای دوره های قبل از دوران ابتدایی حدود 102.500 کرون نروژ و برای دوره های ابتدایی تا متوسطه (شهریه و تسهیلات) سالیانه 224.000 کرون نروژ می باشد. برای بررسی دقیق هزینه های تحصیل در مدارس بن المللی نروژ می بایست به وبسایت مربوط به هر مدرسه رجوع کرد.

هزینه تحصیل در دبیرستان های نروژ

همان طور که گفته شد هزینه تحصیل در دبیرستان های نروژ با یکدیگر متفاوت است و با توجه به شرایط و امکانات هر مدرسه تعیین می گردد جدول زیر هزینه تحصیل در برخی دبیرستان ها را نشان می دهد:

نام مدرسه

هزینه تحصیل (سالانه)

مدرسه بین المللی آرندال

7655 (یورو)

مدرسه اسلو

19800 (کرون)

مدرسه فرانسوی استاوانگر

30980 (کرون)

کالج کوئین مود

9 الی 19000 یورو

هزینه ثبت نام در مدارس نروژ

هزینه اولیه برای ثبت نام در مدارس نروژ، با توجه به مدرسه، خصوی دولتی یا بین المللی بودن و امکانات و قوانین داخلی مدرسه متغییر است. اما به صورت کلی می توان این هزینه را 45000 کرون به بالا در نظر داشت.

هزینه زندگی دانش آموزی در نروژ

هزینه های زندگی دانش آموزی در نروژ شامل هزینه خرد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و دیگر هزینه های جانبی می باشد که تعدادی از مدارس شبانه روزی موجود در این کشور این هزینه ها را همان ابتدا علاوه بر شهریه تحصیل از والدین دریافت نموده و خدمات مربوطه را به دانش آموزان ارائه می نمایند. به عبارتی هزینه تحصیل در برخی از مدارس و دبیرستان های بین المللی کشور نروژ بصورت پکیج کاملی شامل هزینه تحصیل و زندگی است. 

درخواست پذیرش تحصیلی در مدارس نروژ

برای درخواست پذیرش در یک مدرسه در نروژ، ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را ترجمه و تأیید کنید. سپس باید با مدرسه‌ ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، تماس بگیرید و از آنها بخواهید که فرم درخواست پذیرش را برایتان ارائه کنند. این فرم‌ها عموماً از وب سایت مربوط به مدرسه قابل دریافت هستند. در فرم درخواست پذیرش، شما باید علاوه بر وارد کردن اطلاعات شخصی مدارکی مانند مدرک تحصیلی، رزومه و مدرک مهارت زبانی خود را ارائه کنید. همچنین، برخی از فرم های درخواست پذیرش بخشی را برای توضیح دلایلی که شما را به انتخاب این مدرسه ترغیب کرده است، داشته باشد. پس از پر کردن فرم درخواست پذیرش، باید آن را به مدرسه مربوطه ارسال کنید. پس از بررسی فرم درخواست پذیرش، مدرسه شما را درباره وضعیت درخواست خود مطلع خواهد کرد. پذیرش در مدارس نروژ بسته به مواردی مانند رشته تحصیلی، مدارک تحصیلی و توانایی زبانی شما ممکن است متفاوت باشد. همچنین، برای ورود به برخی مدارس نروژ، آزمون ورودی برگزار می‌ شود.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان نروژ

همانگونه که بیان نمودیم بر اساس قوانین موجود در کشور نروژ در صورت تسلط به زبان نروژی تحصیل رایگان در مدارس و دبیرستان های دولتی این کشور فراهم می گردد و نیازی به دریافت بورسیه تحصیلی در این مدارس وجود ندارد. دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس و دبیرستان های بین المللی و شبانه روزی نروژ مشغول می باشند می توانند برای پوشش دهی هزینه ها تحصیل و زندگی خود در نروژ درخواست بورسیه تحصیلی نروژ نمایند. برخی از مدارس موجود در کشور نروژ با توجه به شرایطی خاص و مشخص بورسیه هایی را برای تحصیل دانش آموزان در نظر می گیرند. دانش آموزان متقاضی بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ باید توجه داشته باشند که باید دارای معدل سطح بالا و رزومه تحصیلی قوی بوده و این مورد را نیز با کسب نمرات عالی در مدارس نروژ به اثبات برسانند. بورسیه تحصیلی می تواند بخشی از هزینه تحصیل افراد در نروژ را پوشش دهد. هر یک از مدارس بین المللی و شبانه روزی در کشور نروژ در صورت ارائه بورسیه تحصیلی آن را در وب سایت مدرسه اطلاع رسانی می نمایند.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ به زبان انگلیسی

در مدارس نروژ زبان آموزشی نروژی است و بیشتر دانش آموزان در مدارس دولتی به زبان نروژی تحصیل می کنند و انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی اجباری از ابتدا تدریس می شود. در بعضی از مناطق، مدارس خصوصی وجود دارد که در آن به زبان انگلیسی تدریس می شود. هزینه های تحصیل در این مدارس خصوصی معمولاً بالا است و برای برخی دانش آموزان، دسترسی به این مدارس دشوار است. برخی از مدارس و دبیرستان هایی که برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند شامل:

 • مدرسه بین المللی برای جوانان اسلامی (International School for Islamic Studies) در اسلو برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه مناسب می باشد.
 • مدارس آکسفورد در نروژ (Oxford International School) برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه پذیرش دارد.
 • دبیرستان نروژی آمریکایی (Norwegian American School) در اسلو برای دوره دبیرستان دانش آموزان پذیرش می کند.
 • مدرسه بین المللی یوتوبیا (Utopia International School) این مدرسه خصوصی در اسلو برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه مناسب است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ

دانش آموزان بین المللی علاقه مند به تحصیل در مدارس نروژ و تحصیل نروژ رایگان پس از دریافت پذیرش از مدارس و دبیرستان های کشور نروژ باید جهت حضور و تحصیل در این کشور جهت دریافت ویزای تحصیلی از سفارت کشور نروژ در محل اقامت خود اقدام نمایند. در کل دریافت ویزای تحصیلی نروژ چه برای دانشجویان بین المللی و چه برای دانش آموزان بین المللی با دشواری همراه است که پیشنهاد می گردد در این زمینه از اطلاعات و تجربه یک وکیل مجرب مهاجرتی نظیر کارشناسان موسسه ملک پور، بهره مند گردید. بهتر است مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزای دانش آموزی به صورت کامل و بدون نقص ارائه گردند تا از به تاخیر افتادن گروسه دریافت گذیرش و همچنین ویزا و یا رد هر یک از این درخواست ها جلوگیری شود. لازم به ذکر است که تمامی مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی و به صورت رسمی ترجمه گردند. از جمله مدارک مهم در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشور نروژ جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ می توان به موارد موجود در زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • نامه گذیرش از مدرسه مورد نظر
 • پرینت بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش یا ویزا
 • دو قطعه عکس استاندارد پاسپورتی
 • گواهی اجازه والدین جهت تحصیل در نروژ
 • مدارک نشان دهنده داشتن قیم و سرپرست

شرایط اخذ ویزای همراه نروژ برای تحصیل در مدارس نروژ

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ برای والدین مطرح می گردد امکان و یا عدم امکان همراهی فرزند خود جهت ادامه تحصیل در این کشور است. بر اساس قوانین موجود کشور نروژ والدین دانش آموزان بین المللی نمی توانند حین تحصیل فرزندان خود را با دریافت ویزای همراه، در کشور نروژ همراهی نمایند، ولی این امکان را خواهند داشت که با دریافت ویزای توریستی مدت زمان مشخصی را در کنار فرزندان خود در این کشور باشند. در کل همراه در قوانین تمامی کشورها به همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می گردد. لازم به ذکر است که این نوع ویزا تنها به یکی از والدین داده شده و فرد دریافت کننده ویزا حق تحصیل و کار در کشور نروژ را نخواهد داشت. والدینی که تمایل دارند تا در حین تحصیل فرزند خود را همراهی می نمایند می توانند یکی از کشورهای استرالیا و یا کانادا را جهت تحصیل فرزند خود انتخاب نمایند.

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های نروژ

همانگونه که بیان نمودیم مدارس خصوصی بسیاری در کشور نروژ وجود دارند که همگی این مدارس دارای خوابگاه های بسیار مجهز و مدرن جهت اسکان دانشجویان بین المللی می باشند هزینه هر یک از خوابگاه ها با توجه به نوع خدمات ارائه شده در آن ها متفاوت است و با مراجعه به وبسایت مدرسه مورد نظر می توان با خدمات خوابگاهی و هزینه مشخص شده برای آن ها آشنا گردید. اکثر خوابگاه ها دارای خدمات اینترنت رایگان بوده و وعده های غذایی را برای دانش آموزان فراهم می نمایند. علاوه بر خوابگاه های موجود، از آنجایی که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اسپانیا باید دارای قیم و سرپرست قانونی در این کشور باشند می توانند گزینه home stay را انتخاب نمایند که در این شرایط متقاضی با یک خانواده نروژی که به عنوان قیم وی شناخته می شود زندگی می نماید و این خانواده باید تمامی امکانات رفاهی جهت اسکان دانش آموز مورد نظر را فراهم نماید از مزایای این نوع اسکان یادگیری زبان نروژی در محیط یک خانواده نروژی و همچنین آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این کشور است. این خانواده اغلب از سوی مدرسه به عنوان قیم دانش آموز انتخاب می گردند.


سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

✔️ آیا دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ امکان اخذ ویزای الحاق برای والدین را دارند؟

خیر امکان دریافت ویزای همراه برای والدین دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ وجود ندارد و یکی از والدین با دریافت ویزای توریستی می تواند مدتی در کنار فرزند خود باشد.

✔️ آیا دانش آموزان بین المللی جهت تحصیل در نروژ نیاز به قیم قانونی دارند؟

بله دانش آموزان بین المللی جهت تحصیل در نروژ نیاز به قیم و سرپرست قانونی دارند.

✔️ آیا هزینه های زندگی در کشور نروژ بالا محسوب می شود؟

بله می توان گفت نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در نروژ نسبتاً بالا است.

✔️ آیا در مدرسه های کشور نروژ امکان تحصیل رایگان برای اتباع خارجی وجود دارد؟

در صورتی که دانش آموز بین المللی به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشد می تواند از تحصیل رایگان بهره مند شود.


سخن پایانی 

تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ. هزینه زندگی در این کشور و ویزای همراه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امکان تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس مختلف کشور نروژ وجود دارد. بررسی شرایط پذیرش در هر یک از مدارس نروژ با مراجعه به وبسایت مدرسه مورد نظر امکان پذیر است. دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ باید در این کشور دارای قیم قانونی باشند زیرا امکان دریافت ویزای همراه برای والدین آن ها وجود ندارد. پس از دریافت پذیرش دانش آموزان باید با ارائه مدارک به سفارت این کشور در محل زندگی خود جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمایند. افرادی که به زبان نروژی مسلط می باشند می توانند در مدارس و دبیرستان های دولتی رایگان کشور نروژ تحصیل نمایند در صورت تمایل به تدریس به زبان انگلیسی می توانند با پرداخت شهریه مدارس خصوصی و بین المللی اتریش را انتخاب نمایند. در صورت تمایل به دریافت هر گونه اطلاعات درخصوص تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب موسسه ملک پور بهره مند شده و یا سوالات خود را در بخش پایانی همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 3.77 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سنا
سلام ببخشید یعنی اگه من زبان نروژی بلد باشم و مسلط باشم میتونم بصورت رایگان در نروژ تحصیل کنم یا نه من 14 سالمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما برای تحصیل در نروژ نیاز به یک قیم قانونی دارید که مسئولیت قانونی شما را در این کشور بپذیرد. عموما دانش آموزان بین المللی در مدارس بین المللی این کشور تحصیلی می کنند اما در صورتی که بتوانید قیمی در این کشور بیابید می توانید از مدارس دولتی نیز استفاده کنید.
فاروق
سلام ببخشید کدوم کشورهای اروپایی نیاز به قیم ندارند؟؟ من 15 سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. افراد زیر 18 سال در تمام کشورها نیاز به قیم دارند و اگر قیم نداشته باشید باید در مدارس بین المللی ثبت نام نمایید و بتوانید برای تحصیل مهاجرت داشته باشید.
هانا حیدری
سلام خسته نباشید اگر در کشور نروژ یکی از بستگانمون بخواهند که قیم دخترم بشوند امکانپذیر هست؟ایرانی هستند و حدود ۲۵ ساله که نروژ زندگی میکنند و از نظر مالی هم در شرایط خوب هستند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، در صورتی که ایشان بتوانند مجوزهای لازم را از دولت دریافت نمایند می توانند قیم فرزند شما شده و برای تحصیل دخترتان به شما کمک کنند.
هانا کاظمی
سلام من ۱۶ سالمه و دو سال هست که در حال یاد گیری زبان نروژی هستم اگر بخوام در مدارس بین المللی تحصیل کنم آیا نیاز به قیم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، دانش آموزان زیر 18 سال باید در کشور مقصد قیم داشته باشند و یا در مدارس بین المللی تحصیل نمایند. در صورت پذیرش در مدارس بین المللی نیاز به ارائه قیم نخواهید داشت.
Sepehr..
سلام من نروژی بلدم ۱۶ سالم هستش راهی هست که قیم از خود نروژ پیدا کنم یا مدرسه قیم من رو به عهده بگیره؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، اگر از اقوام شما کسی در نروژ حضور داشته باشند و شرایط قیومیت داشته باشند می توانند این کار را برای شما انجام دهند وگرنه امکان این کار وجود ندارد.
ح ح
با سلام و احترام بنده یه سوال داشتم از خدمت شما من 40 ساله هستم خانم و وکیل دادگستری هستم خواستم ببینم آیا امکان داره با اخذ پذیرش از دانشگاه های نروز امکان تحصیل دو فرزندم یکی 9 و یکی 5 ساله رو فراهم کنم و اونها رو با خودم ببرم و آیا امکان آمدن همسرم هم هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی برای تحصیل در کشور نروژ می بایست از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشید. برای اخذ پذیرش تحصیلی می توانید برای کشوهایی مانند اتریش، فنلانذ و ... اقدام نمایید.
ایلیا
سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و زبان نروژی مسلط هستم. خواستم بدونم امکانش هست فردی رو به عنوان قیم معرفی کنم و دی مدارس دولتی تحصیل کنم ولی پیش شخص دیگه ای زندگی کنم؟ و اینکه این افراد رو به چه روشی میشه پیدا کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درمورد قیومیت باید از دولت این فرد مجوز دریافت بکنه و بعد به صرف معرفی شما نیست. احتمال اینکه ریسک داشته باشه اگر پیش قیم نباشید زیاد هست.
پارسا امیدی
سلام خسته نباشید. ببخشید من مدرک b2 زبان نروژی دارم میخواستم برای مدارس رایگان نروژ اقدام کنم در مقاله نوشته بودید امکان استفاده از گزینه home stay و یافتن قیم وجود داره میخواستم بدونم حدودا چقدر کل پروسه زمان میبره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر آشنایی در کشور نروژ دارید باید زحمت بکشند از اداره اقامت بپرسند و پروسه کار را باتوجه به مدارکی که نیاز هست همونجا اعلام می کنند.
سامان
با سلام بنده 14 سالمه و امسال وارد کلاس نهم میشوم.معدلمم تا حالا هشتم و هفتم 20 بوده سطح B1 زبان انگلیسی ام. من میتونم بری دبیرستان بورسیه تحصیلی بگیرم یا تحصیل رایگان. ویک مورد دیگر دبیرستان های بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس کنند هستند؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در دبیرستان های نروژ نیازمند به قیم هستید و بدون قیم امکان پذیر نیست.
محسن
با درود و احترام من دارای دو فرزند در مقطع ابتدایی هستند . وقصد دارم با مادرشان به یک کشور اروپایی بفرستم . خواهشمندم همکاری نمایید . با احترام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی برای بررسی شرایط خود با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید 
محمدعلی رضائی
دوتا فرزند پسر دارم یکی الان کلاس یازدهم رشته تجربی ودیگری کلاس نهم. خودم کارمند دولت هستم وضع مالی خوبی ندارم. چه کشوری پیشنهاد شماست بتونم فرزندانم برای تحصیل بفرستم. اگر مقدوره راهنمایی بفرمائید یک عمر دعا گو ی شما هستم. خدانگهدار
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب درصورتی که تمکن مالی بالایی ندارید میتونید برای مقطع دانشگاه اقدام کنید، دانشگاه های دولتی فرانسه، آلمان و.. هزینه کمی نیاز دارند اما در کل همه موارد نیاز به اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی و اسکان خواهید داشت. برای اقدام در این دانشگاه ها علاوه بر دانش زبان انگلیسی، نیاز به دانش زبان رسمی هر کشور، قبولی در کنکور (برای آلمان) خواهید داشت. بهتر است بلافاصله پس از اخذ دیپلم اقدام کرد، زیرا گپ تحصیلی در بعضی از کشورها شانس اخذ ویزا را پایین می اورد.
احمدی
سلام و عرض ادب من از خانمم جدا شدیم و قانونا قیم و مسئول نگهداری از دختر شش سالم هستم در نروژ برادرم بهمراه خانوادش زندگی میکنند ایا انها میتونند قیم دخترم بشن برای ادامه تحصیلات از ابتدایی تا اخر ؟و اینکه من نیازی به اخذ اجازه از همسر سابقم را دارم باتوجه به اینکه قانونا نگهداری دخترمو به من سپردن ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در صورتی که بردارتان بتوانند قیم ایشان شوند امکان این امر فراهم است.
Sna
سلام خسته نباشید کسایی که بتونن بورسیه مدارس خصوصی یا بین المللی رو بگیرن هم باید اونجا قیم داشته باشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در مدارس بین المللی مدرسه قیمومیت دانش اموز را به عهده می گیرد.
مشاوره رایگان