شرایط مهاجرت به سوئد

19 دی 1401 بدون نظر

شزایط مهاجرت به سوئد

در مقاله پیش رو شرایط مهاجرت به سوئد و هزینه مهاجرت به سوئد و گریزی به همه راه های مهاجرت به سوئد به روشنی تحلیل شده است. مهم ترین شرایط مهاجرت به سوئد کدام است؟ برای همه ی راه های مهاجرت به سوئد باید چه مقدار پول داشت؟  مهاجرت به کشور سوئد برای کار چگونه است؟ این سری از سوالات و سوالات دیگری در متن مقاله پاسخ داده شده اند. سوئد از جمله کشور های تاپ دنیا به شمار می رود؛ افراد  مهاجرت به این کشور از امتیازات و سرویس های رایگان این کشوراستفده می کنند. از طرق مختلف و با شرایط  متناسب می توان به کشور سوئد مهاجرت کرد. شما همراهان ارجمند می توانید با برقرار کردن تماس تلفنی مستقیم با موسسه MIE از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوید و سوالات خود را هم در این میان بپرسید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

 • شرایط مهاجرت به سوئد و بررسی کلی
 • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل
 • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار
 • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج
 • شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند
 • شرایط مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی
 • پرسش و پاسخ به سوالات درباره شرایط مهاجرت به سوئد
 • سخن پایانی درباه شرایط مهاجرت به سوئد

شرایط مهاجرت به سوئد و بررسی کلی

سوئد کشوری است با اقلیم سرد که اقتصادی رو به رشد دارد؛ درآمد در این کشوربیشتر از راه صادرات و واردات و صنعت است. سوئد یکی از 5 کشور وسیع اروپا محسوب می شود؛ رفاه و کیفیت زندگی در سوئد در سطوح بالا قرار دارد؛ امنیت در این کشور به خوبی برقرار است و مردم درآرامش زندگی می کنند. هزینه ها در این کشور به نسبت بالا است، این کشور از آن دسته از کشورهای اروپایی است که پذیرای مهاجران است. همه راه های مهاجرت به سوئد پیش روی شماست. ابتدا و اولین گامهای مهاجرت بررسی و کسب اطلاعات و ارزیابی راه مهاجرت است. سپس ابعاد دیگر مانند اخذ اقامت سوئد و یا هزینه های ویزای مهاجرت به سوئد پیش خواهد آمد. راه های مهاجرتی مانند: مهاجرت از راه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی، مهاجرت به سوئد از طریق کار 2019 و سایر مواردی که در ادامه بررسی می شوند.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور سوئد مشاهده می کنید

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به سوئد?

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

در سالهای اخیر با تغییر رویه دانشگاه های سوئد در مورد دریافت هزینه تحصیل دانشجویان و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی را برآن داشته که برای تحصیل شهریه بپردازن در حالیکه در سالهای گذشته تحصیل برای همه افراد چه سوئدی ها و چه دانشجویان بین المللی رایگان بود. این هزینه ها تقریباً بالا و حدود نه تا هفده هزار یورو برآورد شده اند. اکثر کارهایی که برای اخذ اقامت سوئد انجام می شود را می توانید در سفارت سوئد در کشور خود به انجام برسانید. پس از ارسال درخواست و دریافت پذیرش از دانشگاه مد نظر خود در سوئد آنگاه نوبت درخواست اقامت دانشجویی است که آن را به سفارت سوئد در کشور خود می برید. طی مهیا کردن مدارک زیر شما اجازه اقامت دانشجویی را از سفارت سوئد در کشور خود دریافت می کنید:

 • داشتن نامه اخذ پذیرش دانشگاهی خاص در سوئد
 • اظهارنامه تمکن مالی برای شهریه و هزینه زندگی در سوئد
 • ارائه گذرنامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی بیمه
 • در صورت ازدواج و داشتن فرزند مدارک هویتی آنها هم الزامی است.

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل-در-سوئد?

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار

همانطور که پیش از این هم اشاره شد، صنعت در سوئد از رونق بالایی برخوردار است و همین ویژگی  صنعتی بودن این کشور باعث شده که کارفرمایان به نیروی کار نیاز مبرم داشته باشند و پیشنهاد استخدام نیروی کار را مطرح کنند. اینگونه است که افراد باید پیشنهاد استخدام داشته باشد  تا مجوز کار دریافت کند و بتوانند به کار در سوئد مشغول شوند. در مهاجرت به سوئد از طریق کارهم، فرد بایستی برای دریافت اقامت به سفارت کشور خود مراجعه کند. داشتن شروط و مدرک های زیر برای گرفتن اجازه کاردر سوئد اینگونه است:تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه گذر نامه
 • داشتن پیشنهاد کار از کارفرما و شرکتی دارای مجوز استخدام و بنابرقوانین اداره کارسوئد
 • حقوق و دست مزد معین و برابر قانون
 • تمکن مالی حداقل 13000 کرون ماهانه برای هزینه های زندگی
 • پرداخت حق بیمه درخواست کننده  بوسیله  کارفرما
 • اثبات تجربه کاری و تحصیلات مرتبط در زمینه ای که فرد پیشنهاد کار گرفته است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کاریابی در سوئد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کاریابی در سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کاریابی در سوئد

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به سوئد از طریق کار?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

سوئد به عنوان کشوری دارای ثبات  سیاستی  و اقتصاد رو به رشد سرمایه گذارانی از اقصی نقاط دنیا را مجذوب خود می کند. مهاجرت به کشور سوئد و اخذ اقامت سوئد این گونه است که : اقامت افراد بوسیله سرمایه گذاری در ابتدا یکساله است و پس از سپری شدن این یکسال امکان اعتبار دهی مجدد وجود خواهد داشت. مبلغی که بابت گرفتن این نوع  ویزا در سوئد سرمایه گذاری کنید، مبلغی بالغ بر 100 هزار یورواست. در جهت سرمایه گذاری در سوئد باید اقداماتی انجام شود فرد باید گزارشی حاوی قوانین و اساسنامه کسب وکار شرکت خود را ارائه دهد خدمات و یا کالاهایی که داد و ستد می کند را با ذکر درآمد و هزینه شرح دهد. در مرحله بعد حساب بانکی را در این کشور ایجاد کند و پول سرمایه گذاری را به آن واریز کند این باید حساب به مدت دو سال غیر قابل برداشت باشد. در این نوع از مهاجرت به سوئد فرد بایستی بیش از پنجاه درصد سهامی خاص را داشته باشد. در راستای سرمایه گذاری فرد بایستی طرحی  اقتصادی که کاربردی باشد را ارائه کند. این نوع از سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که می خواهند به مدت طولانی در سوئد بمانند و بیزینس خود را راه اندازی کنند.

تحصیل در خارج از کشور

?سرمایه گذاری در سوئد?

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به کشور سوئد از طریق ازدواج که اکثر افراد آن را ساده می پندارند امروزه روز به دلیل سوء استفده های بیش از حد از این روش با قوانین سخت گیرانه مواجه شده است. اینگونه است اگر فردی خارجی با فردی سوئدی ازدواج کند به فرد خارجی بواسطه این امر اقامت داده می شود. اولین قدم در این فرآیند اینگونه است که شما درخواست اقامت از طریق ازدواج در سوئد را به سفارت سوئد در کشور خود ارائه می دهید. برای شروع و تشکیل دادن پرونده برای شما لازم است عکس، پاسپورت، مدارک احراز هویت خودرا همراه با مبلغ ۱۵۰۰ کرون را ارائه کنید. پس از سپری شدن زمانی در حدود 2 تا 5 ماه از شما خواسته می شود که مصاحبه ای را به قصد ثابت کردن توانایی مالی برای ازدواج ، احراز هویت و اثبات واقعیت ازدواج دائمی با فرد سوئدی انجام می شود. اگر فرد که ازدواج کرد و اقامت گرفت هرچند سال که از این ازدواج گذشته باشد و این زوج به هر دلیلی بخواهند جدا شوند مجوز اقامت فرد غیر سوئدی باطل خواهد شد.

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج?

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

در قوانین سوئد آمده است در صورتی که تولدی در سوئد صورت بگیرد نوزاد حاصل از این تولد، تابعیت سوئد را دریافت می کند؛ این قانون در حالی است که حتی اگر والدین این نوزاد سوئدی نباشند هم اجرا می شود و جالب تر اینکه اگر یکی از والدین هم غیر سوئدی باشد هم اقامت نوزاد با قوت سر جای خود است و فرقی هم ندارد پدر غیر سوئدی داشته باشد یا مادر غیر سوئدی نوزاد را به دنیا آورده باشد. حتی اگر والدینی سوئدی فرزندی زیر دوازده سال را به فرزندی بپذیرند به آن فرزند خوانده هم اقامت سوئد داده می شود.

شرایط مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی

سوئد از آن دسته از کشور های اروپایی است که هزینه زندگی در آن اندکی بالاست،  بالا بودن هزینه ها به سطح زندگی انتخابی افراد هم بستگی دارد.  اگر بخواهیم به طور متوسط  محاسبه کنیم هزینه زندگی یک نفر در ماه بین نه هزار تا بیست هزار کرون است. اگر به صورت خانوادگی بخواهیم حساب کنیم قطعاً افراد خانواده به تنهایی هزینه ای نصف این مبلغ خواهند داشت زیرا بخش اعظم هزینه ها مربوط به محل سکونت است. استکهلم گران ترین شهر سوئد است و تفاوت چشم گیر قیمت ها در این شهر با سایر شهرها تا جایی است که هزینه یک آپارتمان متوسط از هشت هزار کرون تا دوازده هزار کرون متغیر است در حالی که آپارتمانی با همان موقعیت و امکانات در شهر های دیگر سوئد پانزده تا سی درصد ارزان تر است.

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه زندگی در سوئد?

 

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به سوئد

در شرایط مهاجرت به سوئد روش تحصیلی چقدر هزینه خواهد اشت؟

این هزینه ها تقریباً بالا و حدود نه تا هفده هزار یورو برآورد شده اند.

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کارچگونه است؟

ارائه گذر نامه، داشتن پیشنهاد کار از کارفرما و شرکتی دارای مجوز استخدام و بنابرقوانین اداره کارسوئد، حقوق و دست مزد معین و برابر قانون، تمکن مالی حداقل 13000 کرون ماهانه برای هزینه های زندگی، پرداخت حق بیمه درخواست کننده  بوسیله  کارفرما، اثبات تجربه کاری و تحصیلات مرتبط در زمینه ای که فرد پیشنهاد کار گرفته است.

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج چگونه است؟

برای شروع و تشکیل دادن پرونده برای شما لازم است عکس، پاسپورت، مدارک احراز هویت خودرا همراه با مبلغ 1500 کرون را ارائه کنید. پس از سپری شدن زمانی در حدود 2 تا 5 ماه از شما خواسته می شود که مصاحبه ای را به قصد ثابت کردن توانایی مالی برای ازدواج ، احراز هویت و اثبات واقعیت ازدواج دائمی با فرد سوئدی انجام دهید.

در شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری اعتبار ویزای سرمایه گذاری چه مدت است؟

در این نوع ویزا اعتبار اولیه یک سال است و قطعاً قابل تمدید خواهد بود.


_____________سخن پایانی درباره شرایط مهاجرت به سوئد__________

شرایط مهاجرت به سوئد، همه راه های مهاجرت به سوئد و هزینه مهاجرت به سوئد مورد تجزیه وتحلیل علمی قرار گرفت. به نحوی بدون بازدید حضوری ،  تجربه مهاجرت به سوئد را انتقال دادیم . و به  مباحث جالبی رسیدیم. دانستیم که هزینه تحصیل در سوئد قبلاً رایگان بوده و چند سال است که شهریه دریافت می شود. و نکته های دیگراینکه در تولد نوزاد در هر صورت نوزادی که در سوئد متولد شود اقامت سوئد را دریافت خواهد کرد و در ازدواج هم اگر زوج ازدواج کرده که یکی از آنها سوئدی و یکی خارجی است اگر پس از هر چند سال که طلاق بگیرند اقامت فرد خارجی لغو می شود و باید کشور را ترک کند. در این نوشتار به نکات کاربردی اشاره شد. مادامی که متقاضی مهاجرت به سوئد یا هر کشور دیگر هستید می توانید با موسسه MIE تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان نهایت استفاده را ببرید و سوالات خود را هم بپرسید این امکان هم وجود دارد که سوالات خود را در قسمت بیان دیدگاه ها تایپ کرده و جواب را در همان محل مشاهده کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان