شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

2 نظر

شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، مقایسه هزینه های زندگی در آلمان و اتریش، مقایسه سرمایه گذاری در آلمان و اتریش، آسان ترین راه مهاجرت به اتریش و آلمان و هزینه مهاجرت به اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. در حال حاضر دو کشور آلمان و اتریش محبوبیت زیادی در میان متقاضیان مهاجرت به دست اورده اند. این محبوبیت حاصل شرایط کار مطلوب، اقتصاد پیشرفته و استانداردهای زندگی پیشرفته در این کشورها می باشد. اکثر مهاجرین دغدغه انتخاب بین این دو کشور را دارند؛ لذا به مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت می پردازند. دو کشور آلمان و اتریش در همسایگی یکدیگر در قاره اروپا واقع شده اند؛ پایتخت اتریش شهر وین و پایتخت آلمان، شهر برلین است. دو شهر وین و برلین دارای محبوبیت زیادی در بین توریست ها و گردشگران می باشند و از جمله شهرهای بزرگ قاره اروپا محسوب می شوند. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، سوالات و ابهاماتی در خصوص مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت داشتید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس بهره مند گردید. در ادامه این مقاله با شما سروران گرامی همراه گردیده و موارد زیر را پیرامون هزینه و شرایط اقامت در آلمان و اتریش بررسی می نماییم:

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه آلمان و اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شاخصه های انتخاب برای مهاجرت به آلمان و اتریش
 • مقایسه بعد فاصله و امکان رفت و آمد از آلمان و اتریش به وطن
 • مقایسه نظام قضایی و فساد اداری آلمان و اتریش
 • مقایسه شرایط آب و هوایی آلمان و اتریش
 • مقایسه هزینه های زندگی در آلمان و اتریش
 • مقایسه خدمات اجتماعی در آلمان و اتریش (بیمه، تحصیلات رایگان، وام و...)
 • انواع روش های مهاجرت به آلمان و اتریش
 • سوالات متداول راجع به شرایط آلمان و اتریش برای اقامت
 • سخن پایانی درباره شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

تماس با ما

شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

شاخصه های انتخاب برای مهاجرت به آلمان و اتریش

در مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، بر اساس آخرین آمارهای موجود، کشور آلمان در زمینه شاخص و استانداردهای زندگی دارای رتبه پنجم در جهان است و کشور اتریش رتبه بیستم جهان را به خود اختصاص داده است.

 • وین به عنوان پایخت اتریش، چندین سال متوالی در میان ده شهر برتر جهان قرار گرفته است؛ اما برخی از شهرهای کشور آلمان در رتبه های بالاتری نسبت به وین می باشند. 
 • رفاه اجتماعی در کشور اتریش از سطح بسیار بالایی برخوردار بوده، اما با توجه به کوچک و کم جمعیت بودن این کشور، اکثر امکانات کشور اتریش در شهر وین متمرکز گردیده است، این در حالیست که کشور آلمان دارای چندین شهر پیشرفته، بزرگ و بسیار مدرن می باشد که همگی دارای اقتصاد خوب و مناسبی هستند.
 • کشور آلمان کشور کوچکی می باشد و تقریباً دارای جمعیتی برابر با جمعیت ایران است؛ و 10 برابر وین است لذا تراکم جمعیت در آن به چشم می خورد، اما اتریش کشوری نسبتاً خلوت است.
 • همچنین کشور آلمان از لحاظ ترافیک بسیار شبیه به ایران است، چیزی که در کشور اتریش به چشم نمی خورد.
 • از نظر آب و هوایی آلمان و اتریش دارای شرایط تقریباً مشابهی می باشند و تفاوت چشمگیری در شرایط آب و هوایی این دو کشور دیده نمی شود.
 • نرخ بیکاری در کشور آلمان3.5% و در کشور اتریش 5% است
 • از نظر نظام قضایی، هر دو کشور آلمان و اتریش دارای نظام دموکراسی بوده و از نظر رسیدگی به پرونده های قضایی مستقل از حکومت عمل می کنند و تفاوت خاصی بین فرد آلمانی و غیر آلمانی در امور قضایی قائل نیستند.
 • کشور آلمان نسبت به اتریش صنعتی تر و پیشرفته تر بوده و از این لحاظ بیشتر مورد استقبال متقاضیان کار قرار می گیرد.
 • هر دو کشور آلمان و اتریش دارای امنیت مناسبی هستند، ولی شرایط کشور اتریش از این لحاظ بهتر از آلمان است.
 • از نظر خدمات اجتماعی و بهداشت عمومی کشور اتریش به دلیل جمعیت کمتر، شرایط بهتری نسبت به آلمان دارا می باشد.
 • در کشور اتریش آرامش برای زندگی نسبت به آلمان بالاتر می باشد
 • مهاجر پذیری مردم کشور آلمان نسبت به اتریش بیشتر است
 • حقوق دریافتی در کشور آلمان کمی بالاتر از اتریش می باشد اما هزینه های زندگی نیز بالاتر است در آلمان
 • آمار جرم و جنایت در اتریش پایین تر از آلمان است

 جهت بررسی و مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت باید شاخصه هایی نظیر آب و هوا، فاصله تا وطن، راه های اخذ اقامت و مهاجرت، نظام قضایی، هزینه های زندگی و خدمات تامین اجتماعی در دو کشور آلمان و اتریش مورد مقایسه قرار گیرند. در مقاله زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به اتریش به دست آورید.

شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

مهاجرت به اتریش

مقایسه بُعد فاصله و امکان رفت و آمد از آلمان و اتریش به ایران

یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص مهاجرت ایرانیان و مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، مقایسه ُبعد فاصله و امکان رفت و آمد از دو کشور آلمان و اتریش به کشور ایران است. زیرا اکثر افراد مهاجر تمایل دارند هر چند مدتی با توجه به علایق و دلبستگی های خود راهی وطن شوند؛ لذا این امر می تواند تأثیر به سزایی بر تصمیمات مهاجرتی افراد بگذارد. فاصله شهرهای آلمان تا ایران نظیر شهر فرانکفورت تا تهران، حدود 3775 کیلومتر است و پرواز از فرانکفورت به تهران حدود 5 ساعت به طول می انجامد. اکثر شهرهای آلمان دارای همین بُعد مسافتی تا شهرهای مختلف ایران هستند. اما در خصوص بعد مسافتی ایران و اتریش، فاصله این دو کشور حدود 4504 کیلومتر است و زمان رسیدن از اتریش به ایران حدود یک روز کامل است. لذا کشور آلمان دارای بعد مسافتی کمتری تا ایران نسبت به کشور اتریش است.

مقایسه نظام قضایی و فساد اداری آلمان و اتریش

داشتن یک نظام قضایی سالم و دارای فساد اداری کمتر در یک کشور، ضامنی برای حفظ حقوق شهروندان آن کشور است. افرادی که به یک کشور دوم مهاجرت می نمایند، تا زمان دریافت اقامت دائم و تابعیت آن کشور به عنوان شهروند درجه دو تلقی می گردند. در این زمان شما باید تمامی حقوق یک شهروند عادی را داشته باشید و فقط توانایی شرکت در انتخابات و فعالیت های سیاسی و یا انتخاب مشاغل سیاسی آن کشور را نخواهید داشت. در مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، بررسی نظام قضایی و فساد اداری این دو کشور و شاخص های مرتبط با نظام قضایی دارای اهمیت بسیاری است. شاخص rule of low یا شاخص حاکمیت قانونی که شاخص مرتبط با نظام قضایی یک کشور است دارای بازه 2.5- تا 2.5+ بوده و هرچه این عدد بزرگتر باشد، این کشور قانونمندتر خواهد بود. در نتیجه بر اساس نمودارهای ذیل، وضعیت کشور اتریش در این خصوص بهتر از کشور آلمان است.

شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

شرایط آلمان و اتریش برای اقامتمقایسه شرایط آب و هوایی آلمان و اتریش

یکی از موارد بسیار تأثیرگذار در زمینه تصمیم گیری در خصوص مهاجرت و مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، بررسی شرایط آب و هوایی و جوی در این دو کشور و مقایسه آن دو با یکدیگر است. اتریش و آلمان هر دو دارای زمستان های بسیار سرد بوده و تابستان های نسبتاً گرمی دارند. آب و هوای اتریش نسبت به آلمان کمی گرم‌ تر است. آب و هوای آلمان نسبت به کشور اتریش مرطوب تر بوده و در صورت علاقه و تمایل به زمستان های معتدل، زندگی در قسمت های جنوب غربی و غرب آلمان از بهترین گزینه های موجود می باشند. در کل می توان گفت که شرایط آب و هوایی در دو کشور اتریش و المان تا حدود زیادی مشابه یکدیگر هستند. در مقاله زیر می توانید با شرایط مهاجرت به آلمان بیش تر آشنا شوید.

شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

مهاجرت به آلمان

مقایسه هزینه های زندگی در آلمان و اتریش

یکی از فاکتورها و موارد تاثیرگذار در مقایسه دو کشور نظیر مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، فاکتور هزینه زندگی در آن کشورها است. کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در هر دو کشور آلمان و اتریش در سطح بالایی قرار دارد. کشور آلمان در مقایسه با کشورهای دیگری نظیر فرانسه، سوئیس و کشورهای اسکاندیناوی دارای هزینه زندگی کمتری می باشد؛ اما در آلمان نیز شهرها دارای قیمت های متفاوتی هستند. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر مونیخ، بالاتر و در شهرهای دانشجویی و کوچکتر کمتر است. اما نکته جالب توجه در خصوص زندگی آلمان، وجود تناسب بین هزینه های زندگی و درآمد است. اما کشور اتریش در مقایسه با آلمان، کشور تقریباً گران تری جهت زندگی می باشد. شهر بزرگی نظیر وین نسبت به شهرهای شرقی گران‌تر است. اما نکته جالب توجه، کمتر بودن هزینه زندگی در وین نسبت به شهرهایی همانند لندن، پاریس، استکهلم، لوکزامبورگ و کپنهاگ است. در مقاله های زیر هزینه های زندگی در اتریش و آلمان به تفصیل بیان شده اند.

مقایسه خدمات اجتماعی در آلمان و اتریش (بیمه، تحصیلات رایگان، وام و...)

در مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، یکی دیگر از موضوعات قابل توجه بحث خدمات اجتماعی نظیر تحصیلات، بیمه، وام دهی و غیره در این کشور است. با توجه به شرایط عالی دانشگاه های هر دو کشور، آلمان و اتریش هرسال پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشند. تحصیل در این دو کشور تا حدودی از نظر سیستم آموزشی یکسان، زبان رسمی هر دو کشور آلمان و اتریش، آلمانی است و تحصیل در دانشگاه های دولتی هر دو کشور رایگان می باشد. اما تفاوت اصلی در زمینه تحصیلات جهت مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، مدرک زبان آلمانی است. حداقل مدرک مورد نیاز برای دانشگاه های کشور آلمان مدرک B1 است و برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، فرد باید دارای مدرک آیلتس 6 باشد. اما برای تحصیل در دانشگاه های اتریش ارائه مدرک زبان الزامی نیست و دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه می توانند در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند. تحصیل در اتریش و یا آلمان برای علاقه مندان به تحصیل، ممکن است آسانترین راه مهاجرت به اتریش و یا آلمان باشد؛ اما در کل تحصیل در این دو کشور شرایط اقامت در آلمان و یا اتریش را به تنهایی فراهم نمی نماید. در مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، امکان دریافت وام برای سرمایه گذاران با توجه به شرایط سرمایه گذاری امکان پذیر است و سود و بهره بانکی در دو کشور آلمان و اتریش زیر دو درصد است. امکان اعطای وام به خصوص در سرمایه گذاری از نوع خرید ملک در این دو کشور وجود دارد. بازپرداخت وام ها بطور معمول بین 25 الی 30 سال است. افرادی که به کشور آلمان و یا اتریش مهاجرت می نمایند بلافاصله پس از دریافت اقامت موقت بایستی با پرداخت حق بیمه، خود را بیمه نمایند؛ اما شما با پرداخت این حق بیمه از نوک پا تا موهای سر خود و خانواده را بیمه کرده اید.

انواع روش های مهاجرت به آلمان و اتریش

جهت مقایسه مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، باید بدانیم که این دو کشور نیز همانند دیگر کشورهای جهان دارای هفت روش کلی مهاجرتی می باشند. این هفت روش عبارتند از: تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و اقامت افراد خاص (هنرمندان).

 

 • توضیحات موسسه ملک پور درمورد شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

 

در این بخش به اختصار روش های مهاجرتی دو کشور آلمان و اتریش را با یکدیگر مقایسه می نماییم.

 • مهاجرت به آلمان و اتریش از طریق کار:

این دو کشور هر دو دارای دو نوع ویزای کاری می باشند. یک ویزا از طریق دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر از جانب یک کارفرمای آلمانی و یا اتریشی است. دومین نوع ویزا ویزای جستجوی کار است که با استفاده از این ویزا شخص شش ماه زمان دارد تا در دو کشور اتریش و یا آلمان به جستجوی کار بپردازد. کشور آلمان هر سال پذیرای نیروی کاری بسیاری از سرتاسر جهان با توجه به نیاز به نیروی کار است، اما کشور اتریش تنها افراد متخصص و ماهر را استخدام می نماید. البته این استخدامی زمانی صورت می گیرد که فردی با تخصص مورد نیاز در میان اتباع خود آلمان و اتحادیه اروپا پیدا نشود. این روش شرایط اقامت در آلمان و اقامت در اتریش را برای علاقه مندان فراهم می نماید. با توجه به این که کشور آلمان نسبت به کشور اتریش صنعتی تر است، لذا کاریابی در این کشور ساده تر از کشور اتریش است.

پیشنهاد می گردد محصول ویدیویی راهنمای گام به گام تا کار خارج از کشور را تهیه و مشاهده نمایید تا با روش های کاریابی در کشورهای مختلف آشنا شوید.

شرایط آلمان اتریش برای اقامت

 • مهاجرت به آلمان و اتریش از طریق تحصیل:

دو کشور آلمان و اتریش دارای تعدادی از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در سرتاسر جهان هستند. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی هر دو کشور برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید 18 ماه در صف انتظار سفارت باشند اما دریافت ویزای تحصیلی اتریش یک دوره سه الی چهار ماه است. در این دو کشور فارغ التحصیلان یک الی دو سال می توانند در این دو کشور باقی مانده و به جستجوی کار بپردازند و از طریق کار به اقامت آلمان یا اتریش دست پیدا نمایند.

 • مهاجرت به آلمان و اتریش از طریق سرمایه گذاری:

با انجام فرایند سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت در دو کشور آلمان و اتریش وجود دارد. اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این دو کشور منجر به اقامت نمی گردد. یکی از روش های سرمایه گذاری ثبت شرکت است. در اتریش فرد با یک سرمایه گذاری 50 هزار یورویی و ارائه یک ایده خلاقانه می تواند به اقامت اتریش دست پیدا نماید. هزینه مهاجرت به اتریش در این روش 50 هزار یورو است. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در آلمان 25 هزار یورو است، اما طرح تجاری ارائه شده در این کشور باید بسیار قوی بوده و دارای سوددهی باشد. روش دیگری در اتریش تحت عنوان خود حمایتی وجود دارد که از شرایط آن داشتن دو سند ملکی و وجود مبلغ 21 هزار یورو برای هر یک از اعضای خانواده در حساب بانکی فرد متقاضی است. از طریق خودحمایتی شما اقامت اتریش را دریافت نموده و وارد این کشور می شوید و سپس می توانید جهت سرمایه گذاری تصمیم گیری نمایید. این روش آسان ترین راه مهاجرت به اتریش برای افراد دارای تمکن مالی است و هزینه مهاجرت به اتریش در این روش، هزینه چندانی نمی باشد.


سوالات متداول راجع به شرایط آلمان و اتریش برای اقامت

✅ آیا امکان دریافت اقامت آلمان و یا اتریش از طریق خرید ملک وجود دارد؟

خرید ملک در دو کشور آلمان و اتریش منجر به اخذ اقامت این دو کشور نمی شود.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در کشور آلمان و یا اتریش وجود دارد؟

بله امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی کشور آلمان و اتریش برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

✅ در مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت از نظر آب و هوا کدام کشور شرایط بهتری دارد؟

شرایط آب و هوایی در هر دو کشور تقریباً مشابه است.

✅ نظام قضایی کشور آلمان بهتر است یا کشور اتریش؟

نظام قضایی هر دو کشور سالم و دارای فساد اداری بسیار اندکی می باشند.

✅ امکان اشتغال به کار در آلمان بیشتر است یا در اتریش؟

آلمان با توجه به کمبود نیروی کار هر سال پذیرای نیروی کار از سرتاسر جهان است، اما کشور اتریش فقط افراد متخصص و ماهر را که مشابه آن ها در میان اتباع آلمانی و یا اتحادیه اروپا وجود ندارد استخدام می نماید.


_____________سخن پایانی درباره شرایط آلمان و اتریش برای اقامت____________

مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت، مقایسه شرایط آب و هوایی آلمان و اتریش، مقایسه هزینه های زندگی در آلمان و اتریش و هزینه و شرایط اقامت در آلمان و اتریش در این مقاله بررسی گردید. هر دوی این کشور ها دارای نظام قضایی سالمی می باشند و فساد اداری در آن ها بسیار اندک است، هرچند که کشور اتریش قانونمندتر است. کیفیت زندگی در هر دوی این کشورها در سطح بالایی می باشد و امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان بین المللی در هر دو کشور فراهم است. فاصله کشور اتریش با ایران بیش از فاصله آلمان با ایران است. یافتن کار در کشور آلمان آسان‌تر از کشور اتریش است. در نهایت انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت علاوه برا راهنمایی های یک کارشناس مجرب مهاجرتی، در وابستگی به تصمیمات خود شخص متقاضی است. در صورت نیاز به کسب هرگونه اطلاعات بیشتر در خصوص مقایسه شرایط آلمان و اتریش برای اقامت می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه و یا پر کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب موسسه ملک پور بهره مند گردید و همچنین می توانید سوالات خود را در بخش انتهایی همین مقاله مطرح کرده و پاسخ آن ها را در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 23 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مریم کریمی
مقاله خیلی عالی بود
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بسیار ممنون
علی کریمی
با سلام. من وضع مالی مناسبی دارم و جهت اقامت و زندگی می خواهم به کشور عراق بروم. لطفا مرا راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر آشنا و وکیل عراقی داشته باشید امکان گرفتن نتیه مطلوب وجود دارد. اما اگر در مورد کشورهای تاپ دنیا بخواهید اقدام داشته باشید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما کامل بررسی شود.
مشاوره رایگان