سرمایه گذاری در مکزیک

6 نظر

سرمایه گذاری در مکزیک

این مقاله را به منظور افزایش اطلاعات شما خوبان درباره سرمایه‌ گذاری در مکزیک، مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه‌ گذاری و روش ها و شرایط اخذ اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری تهیه نمودیم. سرمایه گذاری در مکزیک برای اتباع ایرانی چه شرایطی دارد؟ آیا اخذ اقامت مکزیک از طریق خرید ملک برای مهاجرین ایرانی امکان پذیر است؟ آیا دریافت پاسپورت مکزیک از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور امکان پذیر می باشد؟ قطعاً با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات ذکر شده این قسمت و سوالات ذهنی خود دست خواهید یافت. شما خوبان می توانید به منظور بررسی شرایط اولیه خود با مشاورین کاربلد مؤسسه مشاوره ای MIE از طریق تماس با شماره های ذکر شده در وبسایت رسمی ارتباط بگیرید. کارشناسان علاوه بر بررسی شرایط شما اطلاعات به روزی در خصوص سرمایه گذاری در مکزیک و دیگر راه‌ های اصلی مهاجرت به این کشور در اختیار شما خوبان قرار می دهند‌. لازم به ذکر است مشاوره اولیه شما کاملاً رایگان است.

مهم ترین موضوعاتی که در این نوشتار در خصوص سرمایه گذاری در مکزیک بررسی خواهد شد:

  • مکزیک و ویزاهای سرمایه ای
  • سرمایه‌ گذاری از طریق ثبت شرکت در مکزیک
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مکزیک
  • سرمایه‌ گذاری از طریق خود حمایتی در مکزیک
  • استاندارد های سرمایه‌ گذاری مکزیک
  • شاخص‌ های اقتصادی در مکزیک برای سرمایه‌ گذاری
  • مراحل اقدام و مدارک مورد نیاز
  • مزایا و معایب سرمایه گذاری مکزیک
  • اقامت دائم و تابعیت مکزیک نتیجه‌گیری کلی درخصوص سرمایه گذاری مکزیک

 

تحصیل در مدارس کانادامکزیک و ویزاهای سرمایه ای

در این قسمت از مقاله به منظور آشنایی بیشتر شما خوانندگان محترم با شرایط سرمایه گذاری در کشور مکزیک ابتدا ویزاهای سرمایه ای این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. در حال حاضر سرمایه گذاران از ۲ طریق می‌ توانند در مکزیک سرمایه گذاری نمایند. به عبارتی امکان دستیابی به ۲ نوع ویزای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. یکی از طریق ثبت شرکت و دیگری از طریق خرید ملک. لازم است بدانید که شما با ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور از همان ابتدا اقامت دائم دریافت می نمایید. در عناوین بعدی سرمایه‌ گذاری در مکزیک، اطلاعات جامعی در خصوص این دو روش در اختیار شما سروران گرامی قرار خواهیم داد. آشنایی کلی با کشور مکزیک قبل از مهاجرت سبب می‌ شود تا مهاجرت موفق تری داشته باشید. برای آشنایی شما متقاضیان با شرایط عمومی کشور مکزیک جدول زیر را طراحی نموده ایم.

 

نام رسمی

مکزیک

زبان رسمی

اسپانیایی

مساحت

1.972.550 کیلومتر مربع

دین

مسیحیت

واحد پول

پسومکزیک

جمعیت

128 میلیون نفر

پایتخت

مکزیکوسیتی

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مکزیک

ثبت شرکت در مکزیک از لحاظ اقامتی به خودی خود هیچ مزیتی ندارد. ثبت شرکت را می‌ توان در قالب یک برنامه مهاجرتی استفاده نمود. به عنوان مثال اگر فرد خارجی بیزینس فعالی را در مکزیک ثبت کند و به دولت این کشور مالیات بپردازد. می‌تواند به اقامت دائم این کشور از همان ابتدا دست یابد. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت و خرید بیزینس در مکزیک ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۳۰ هزار دلار آمریکا می باشد. به عبارت دیگر شخص سرمایه‌ گذار باید سهام شرکتی را به ارزش ۱۰۰ هزار دلار یا ۱۳۰ هزار دلار بخرد و از این طریق اقامت دائم این کشور را به دست آورد. یکی از مزیت‌ های ثبت شرکت و خرید سهام شرکت در مکزیک این است که نیازی به حضور شخص سرمایه گذار نمی باشد. به خاطر داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم سرمایه‌ دار بایستی مدارک مربوط به ثبت شرکت و اسناد مربوط به میزان سهام خریداری شده را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مکزیک

یکی از روش های بسیار محبوب و رایج برای رشد پول متقاضیان سرمایه گذار، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات است. شما با خرید ملک از همان ابتدا اقامت با ارزش(اقامت دائم) دریافت می‌ کنید. اگر ملکی را در مکزیک خریداری نمایید، روز به روز بر ارزش ملک شما افزوده می شود. علاوه بر این می توانید ملک خود را اجاره دهید. برای اینکه بتوانید کارت اقامت دائم کشور مکزیک را از طریق خرید ملک دریافت کنید، بایستی سند ملک خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید. حداقل مبلغی که باید به منظور خرید ملک در مکزیک سرمایه گذاری نمایید ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۳۰ هزار دلار آمریکا است. گفتنی است که اگر ملک خریداری شده شما در کشور مکزیک از سواحل این کشور ۵۰ کیلومتر و از مرز ۱۰۰ کیلومتر فاصله داشته باشد، بایستی مسکن خود را پس از تشکیل سازو کار تراست که در این کشور بدان Fideicomiso می گویند، به این اسم خریداری نمایید. بعد از این که سرمایه‌ دار پاسپورت و تابعیت مکزیک را به دست آورد، سند چنین ملکی به نام وی زده می‌ شود. Fideicomiso یک بانک قابل انتقال می باشد که به سرمایه‌ گذاران خارجی اجازه حق مالکیت مطلق املاک در مکزیک را می‌ دهد.

سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی در مکزیک

خود حمایتی روشی است که در آن شخص صرف این که نشان می دهد سرمایه و املاک دارد بدون این که سرمایه به کشور مقصد انتقال دهد، اقامت کشور میزبان را به دست می‌ آورد. در این روش شما تنها باید مبلغی را به سفارت کشور مقصد نشان دهید تا کارت اقامت برایتان صادر شود. در خود حمایتی مکزیک کارت اقامتی که برای شما صادر می‌ شود به دو صورت اقامت موقت و اقامت دائم می‌ باشد. اگر مبلغی که در حساب شخصیتان نشان می‌ دهید ۳۲ هزار دلار آمریکا باشد و این مبلغ به مدت یک سال بدون این که از آن برداشت کنید در حساب شما بماند، اقامت موقت کشور مکزیک را به دست می آورید. البته اگر بتوانید نشان دهید که در حساب شخصی خود در شش‌ ماه اخیر ماهیانه مبلغ ۲ هزار دلار درآمد داشته اید، به کارت اقامت موقت این کشور دست می یابید. مدت اعتبار کارت اقامت موقتی که دریافت می نمایید، یک سال است که پس از اتمام مدت اعتبار آن در صورت تمایل و حفظ اقامت خود می توانید به مدت ۳ سال دیگر آن را تمدید کنید.

اقامت دائم: برای به دست آوردن اقامت دائم کشور مکزیک می بایست مبلغ ۱۳۰ تا ۱۳۲ هزار دلار آمریکا را به مدت یک سال در حساب شخصی خود نشان دهید یا باید ثابت کنید که در ۶ ماه اخیر ماهانه حداقل ۳۲۰۰ دلار آمریکا در آمد داشته اید.

استانداردهای سرمایه گذاری مکزیک

سرمایه گذاران خارجی به جهت سرمایه‌ گذاری در هر کشوری باید به چند مورد توجه کنند. در غیر این صورت ممکن است کل مبلغ سرمایه آنان از بین برود. این موارد استاندارد های سرمایه‌ گذاری و شاخص های تاثیرگذار می‌ باشند که ما در این قسمت استاندارد های سرمایه گذاری و در موضوع بعدی شاخص های تاثیرگذار را به شما خوبان توضیح می دهیم. نرخ کنترل فساد، یکی از استانداردهای بسیار مهم در حوزه سرمایه گذاری است که بایستی مورد توجه قرار گیرد. در کشورهایی که این نرخ به سمت عدد مثبت 2.5 پیش می رود، سرمایه گذاری از امنیت کافی برخوردار است. از طرفی هر چه میزان این نرخ به سمت منفی 2.5 میل کند، از میزان امنیت سرمایه گذاری کاسته می شود. با توجه به نکات گفته شده، می توان نمودار زیر را در خصوص شاخص کنترل فساد در مکزیک بررسی و تحلیل کرد.

سرمایه گذاری در مکزیک

شاخص های اقتصادی در مکزیک برای سرمایه گذاری

همانطور که در عنوان قبلی به اشاره نمودیم، علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری، ارزیابی و بررسی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار برای مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه گذاری بسیار ضروری است. در این قسمت به ترتیب سه مورد از شاخص‌ های اقتصادی تاثیرگذار را شرح می دهیم.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت: نرخ مالیات در کشور مکزیک طبق آخرین تحقیقات به دست آمده ۳۰ درصد بوده است. این میزان را می‌ توانید در نمودار ترسیم شده زیر مشاهده کنید.

سرمایه گذاری در مکزیک

نرخ تورم: میزان این شاخصه تاثیر گذار در حال حاضر در کشور مکزیک ۴.۶۷ درصد می باشد که به وضوح می توانید آن را در نمودار زیر مشاهده کنید.

سرمایه گذاری در مکزیک

تولید ناخالص داخلی: میزان این شاخصه نوسانات بسیار زیادی در کشور مکزیک داشته است. نموداری که در ادامه آورده ایم نشان دهنده این نوسانات در چند سال اخیر است.

سرمایه گذاری در مکزیک

مراحل اقدام و مدارک مورد نیاز

برای دست یابی به اقامت های سرمایه ای کشور مکزیک در ابتدا باید برای اقامت موقت این کشور اقدام کنید و مدارک درستی ارائه دهید. مدارکی همچون : رسید پرداخت، هزینه‌ های مربوط به ویزا(۴۰ دلار)، ارائه یک قطعه عکس پاسپورتی و ارائه گذرنامه.

پس از ارائه این مدارک موظف هستید اسنادی را که به نوع ویزای تمکن مالی و سرمایه گذاری شما در کشور مکزیک مرتبط می‌ شود را به سفارت این کشور ارائه دهید. در این صورت برای شما ویزای ۶ ماهه Singel Entry صادر می شود. پس از این که وارد کشور مکزیک شدید، تا یک ماه فرصت دارید تمامی اموری که به دریافت کارت اقامت مرتبط می شود را انجام دهید. هزینه درخواست تقریباً ۴ تا ۵ هزار پیسوی مکزیک می باشد. توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری در مکزیک یا سایر کشورها محصول گام به گام اخذ اقامت را تهیه کنید و حتماً این محصول را مشاهده نمایید. زیرا در این محصول مرحله به مرحله روش های مهاجرتی و کشورهای مناسب جهت زندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری بررسی شده‌اند.

گام به گام تا اخذ اقامت

مزایا و معایب سرمایه گذاری مکزیک

مکزیک، یکی از کشورهایی است که در سال‌ های اخیر عضو اتحادیه نفتا شده است. کشور آمریکا، مکزیک و کانادا عضو این اتحادیه می باشند. نفتا به معنی موافقت نامه تجاری می‌ باشد. اگر در مکزیک سرمایه گذاری کنید و پس از چند سال به پاسپورت این کشور دست پیدا کنید به راحتی می توانید بدون این که ویزا درخواست کنید به کشورهای اتحادیه شنگن، کانادا و بریتانیا رفت و آمد کنید. یکی از مزایای مهم سرمایه‌ گذاری در مکزیک این است که نیازی به حضور شما در هنگام تمدید کارت اقامت دائمتان نمی باشد. این کشور تصمیم دارد در چند سال آینده میزبان جام جهانی فوتبال شود. در پی این موضوع قطعا سرمایه هنگفی وارد این کشور خواهد شد‌. برای اخذ پاسپورت مکزیک می بایست به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشید. یادگیری این زبان بسیار دشوار است. بنابراین این موضوع می تواند یکی از معایب سرمایه گذاری در مکزیک باشد. یکی دیگر از معایب سرمایه‌ گذاری در این کشور این است که مکزیک از لحاظ مسافتی بسیار دورتر از کشورهای آسیایی و اروپایی است.

اقامت دائم و تابعیت مکزیک

دریافت مجوز اقامت موقت و یا کارت اقامت دائم مکزیک از طریق روش سرمایه گذاری و یا سرمایه داری برای اتباع ایرانی و اتباع سایر کشورها امکان پذیر است. با توجه به عناوین فوق از طریق ثبت شرکت و خرید ملک می توانید به اقامت دائم این کشور دست یابید. اقامت دائم شما پس از ۵ سال زندگی در مکزیک قابل تبدیل به پاسپورت این کشور می باشد. این بدان معناست که شما در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، می توانید بعد از ۵ سال برای دریافت پاسپورت مکزیک اقدامات لازم را انجام دهید. در ثبت شرکت و خرید ملک نیازی به حضور سرمایه‌ گذاران نمی باشد. ولی برای دستیابی به پاسپورت کشور مکزیک باید ۶ ماه آخر سال اخیر را در این کشور حضور داشته باشید. لازم است بدانید؛ دریافت پاسپورت مکزیک در شرایط خاصی پس از ۲ سال نیز امکان پذیر است. بدین صورت که اگر شما با یک شهروند مکزیکی ازدواج کنید و صاحب فرزند شوید، ۲ ساله پاسپورت دریافت می‌ کنید.


سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در مکزیک

✅ مناسب ترین روش سرمایه گذاری در مکزیک برای اتباع ایرانی و شهروندان سایر کشورها کدامند؟

خرید ملک و روش خودحمایتی، مناسب ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور هستند.

✅ سرمایه اولیه مورد نیاز جهت اخذ اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز، ۱۰۰هزار دلار آمریکا است.

✅ آیا امکان اخذ اقامت مکزیک از طریق خرید ملک وجود دارد؟

بله، متقاضیان با خرید ملک در مکزیک از همان ابتدا اقامت دائم را به دست می‌ آورند.

✅ اخذ اقامت از طریق خودحمایتی مکزیک چگونه است؟

به دو صورت اقامت دائم از ابتدا یا ابتدا اقامت موقت و سپس تبدیل به اقامت دائم.


_____________نتیجه گیری کلی در خصوص سرمایه گذاری مکزیک__________

در این نوشتار با سرمایه‌ گذاری در مکزیک و برنامه اقامت خودحمایتی مکزیک و شرایط اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری آشنا شدید. به طور اختصار، حداقل مبلغی که برای سرمایه‌ گذاری در مکزیک مورد نیاز می باشد ۱۰۰ هزار دلار است. البته قبل از این که سرمایه خود را وارد کشور مکزیک کنید، باید با استانداردها و شاخص های تاثیرگذار سرمایه گذاری آشنا باشید. در مقاله فوق هر یک از این موارد را بررسی نمودیم. شما از طریق دو روش خرید ملک و ثبت شرکت در کشور مکزیک کارت اقامت دائم را دریافت می کنید و پس از ۵ سال می‌ توانید اقدامات لازم را برای دریافت پاسپورت این کشور به عمل آورید. البته برای دریافت پاسپورت باید سطح زبان اسپانیایی خود را تا حد زیادی تقویت کنید. اگر تصمیم شما برای سرمایه‌ گذاری در مکزیک قطعی می باشد، پیشنهاد می کنیم حتماً قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان مؤسسه مشاوره ایMIE تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این خصوص را دریافت کنید. مشاوره شما با کارشناسان کاربلد این مؤسسه رایگان است. البته شما می توانید در صورت داشتن هر گونه ابهامی در خصوص سرمایه گذاری در مکزیک سوالات خود را به صورت کتبی در انتهای مقاله بیان کنید. در صورت مفید بودن اطلاعات مقاله فوق ۵ ستاره ارزشمند بدهید.

امتیاز 4.06 از 5 ( 31 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عماد صالحی
با سلام. آیا می توان ویزای توریستی مکزیک را اخذ کرد و سپس این ویزا را به نوع دیگری تبدیل کرد؟ مثلا به سرمایه گذاری در این کشور اقدام کرد و اقامت را چنج نماییم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز به طور معمول امکان تبدیل ویزاهای توریستی به ویزاهای اقامتی وجود ندارد و با توجه به حساسیت های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف پیشنهاد میکنیم که برای این امر از مشاوره با وکیل مهاجرتی استفاده نمایید. مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه نیز می تواند راهنمای شما باشد.
میلاد
سلام با خرید ملک و دریافت اقامت دائم اجازه کار هم داریم یا نه ؟ ملک خریداری شده چه زمانی به نام خودمون میشه و تا چه زمانی قابل فروش نیست ؟ و اینکه اگه زمانی ملک رو فروختیم اقامت هم لغو میشه یا خیر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای خرید ملک کشورهایی نظیر اسپانیا مجارستان و یونان می توانید اقدام به خرید ملک و اخذ اقامت نمایید.
علی کرمی
سلام و خداقوت الان میشه واسه خرید ملک در مکزیک اقدام کرد؟ شرط حضور داره؟ بعد از چه مدت میشه ملک را فروخت؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برای خرید ملک در اسپانیا مجارستان و یونان می توانید اقدام به اخذ اقامت نمایید.
محمد عبدی
باسلام میخواستم بدونم در این طرح خود حمایتی امکان کار برای اون فرد وجود دارد؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام امکان کار برای یک کارفرما تا 5 سال وجود ندارد. اما در کشورهایی مانند اتریش و ایتالیا شما می توانید بیزینس خود را راه اندازی نمایید.
مشاوره رایگان