سرمایه گذاری در مجارستان

28 آذر 1401 4 نظر

سرمایه گذاری در مجارستان، شرایط سرمایه گذاری در کشور مجارستان، هزینه های ثبت شرکت در مجارستان و اخذ اقامت مجارستان با سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چه روش هایی برای سرمایه گذاری در مجارستان وجود دارد؟ آیا با سرمایه گذاری در مجارستان می توان به اقامت و تابعیت دست یافت؟ این روزها سرمایه گذاری در کشور مجارستان با توجه به شرایط و هزینه های مناسبی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با انجام سرمایه گذاری در این کشور می توان اقامت و تابعیت مجارستان را اخذ کرد. برای سرمایه گذاری در این کشور باید روشی را انتخاب نمایید که منجر به اخذ اقامت و تابعیت گردد. موسسه ملک پور در این مقاله شرایط اقامت سرمایه گذاری مجارستان را بررسی می نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با تماس تلفنی از مشاوره رایگان مشاورین موسسه ملک پور بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

سرمایه گذاری در مجارستان

آشنایی با شرایط سرمایه گذاری در کشور مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان در سالهای آتی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. شاید یکی از دلایلی که سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه افراد می باشد، واقع شدن کشور مجارستان در اتحادیه اروپا و عضو شنگن باشد که باعث شده سرمایه گذاران بسیاری قصد انجام سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند. سرمایه گذاری در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی می تواند با سرمایه بسیار پایین و مناسب انجام گردد، که شخص متقاضی می تواند اقامت و تابعیت مجارستان پس از انجام سرمایه گذاری را بدست آورد.

ویدیو موسسه MIE در مورد آموزش راه های مهاجرت


 

برای انجام سرمایه گذاری در این کشور فرد متقاضی باید درآمد و سرمایه کافی داشته باشد که در بخش های بعد به انواع سرمایه گذاری هایی که در این کشور وجود دارد می پردازیم. از نکته های مهمی که در مورد سرمایه گذاری در مجارستان وجود دارد نرخ پایین مالیات در این کشور می باشد که باعث شده سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه قرار گیرد. کارشناسان موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات در مورد سرمایه گذاری در مجارستان می باشند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان و نحوه تبدیل به تابعیت

سرمایه گذاری در مجارستان یکی از راههای اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. اشخاصی که قصد اخذ اقامت در مجارستان از طریق سرمایه گذاری را دارند باید بدانند که با انجام سرمایه گذاری سودآور در این کشور می توانند به اقامت و تابعیت دست یابند. شخص متقاضی اگر بتواند به مدت 3 سال در این کشور به فعالیت اقتصادی بپردازد و مالیات های شرکت خود را پرداخت نماید می تواند با گذشت 3 سال درخواست اقامت دائم خود را مطرح کند و اقامت خود و اعضا خانواده خویش را نیز دریافت کند. در صورتی که شخص متقاضی 5 سال از مدت حضورش در مجارستان گذشته باشد می تواند درخواست تابعیت را نیز نماید، در این صورت می تواند تابعیت را برای خود و خانواده خویش اخذ نماید. نکته مهمی که در مورد سرمایه گذاری و اخذ اقامت مجارستان وجود دارد این است که در صورتی که فردی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نماید، باید حداقل 9 ماه در سال را در این کشور حضور داشته باشد تا بتواند درخواست اقامت خود را نیز مطرح نماید.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک و هزینه های آن

خرید ملک در مجارستان یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در مجارستان می باشد. اگر قصد خرید ملک در این کشور را داشته باشید باید بدانید که اشخاص خارجی امکان خرید ملک مسکونی در مجارستان را دارند، اما خرید زمین های کشاورزی و مستغلات در این کشور برای افراد خارجی امکان پذیر نمی باشد. شخصی که قصد خرید ملک در مجارستان را داشته باشد باید در ابتدا مجوز خرید ملک، از شهرداری این کشور اخذ نماید تا بتواند ملک مورد نظر خود را خریداری کند. نکته مهمی که در مورد خرید ملک در مجارستان وجود دارد این است که قیمت خرید ملک در این کشور از 60000 یورو شروع خواهد شد اما در صورتی که متقاضی خرید ملک در این کشور هستید می توانید به ارزش 100000 یورو نیز ملک خود را خریداری نمایید حتی امکان خرید 2 ملک با این ارزش برای شخص متقاضی نیز وجود دارد. در صورتی که بخواهید از طریق ملک خریداری شده اقامت خود را اخذ نمایید باید بتوانید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید و از این طریق اقامت خود را نیز بدست آورید و یا با ملک خریداری شده اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد درآمد نمایید. این مقاله  توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگاشته شده است.

سرمایه گذاری مجارستان از طریق ثبت شرکت و سرمایه مورد نیاز

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت نیز امکان پذیر است. با توجه به نرخ پایین مالیات ها در مجارستان افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند از طریق مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری در این کشور یکی از بهترین روش های اخذ اقامت و تابعیت می باشد. اگر قصد ثبت شرکت در مجارستان دارید می توانید با سرمایه ای در حدود 10000 یورو اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان نمایید. زمانی که طرح اقتصادی خود را در مجارستان ارائه می نمایید و مورد تایید و بررسی قرار می گیرد می توانید شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید که تقریبا مدت زمان انجام این کار در حدود 4 الی 6 ماه خواهد بود که پس از تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت می تواند شرکت را در این کشور به ثبت رسانید. پس از انجام ثبت شرکت شخص متقاضی می تواند اقامت خود را نیز اخذ نماید. نکته بسیار مهم در مورد ثبت شرکت در مجارستان این است که مدت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور بسیار کوتاه می باشد و افراد متقاضی می توانند پس از ثبت به راحتی اقامت و سپس تابعیت خود را اخذ نمایند. موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت شرکت در مجارستان می باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی و مزایای آن

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کار آفرینی یکی دیگر از روش هایی می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند. کار آفرینی در مجارستان به عنوان یک عامل اصلی جهت توسعه اقتصاد این کشور می باشد که در سال های اخیر مورد توجه سرمایه ‌گذاران خارجی قرار گرفته است. متقاضیان کارآفرینی در مجارستان باید با توجه به زمینه کاری خود یک بیزینس پلن مرتبط ارائه دهند. کشور مجارستان سیستم کارآفرینی خود را تبدیل به سه بخش کرده که در رتبه اول، مجارستان مرکزی در رتبه دوم، مجارستان شمالی و در رتبه سوم، مجارستان جنوبی قرار دارد مناطق مجارستان از نظر انگیزه و  کارآفرینی ضعیف می باشند.

سرمایه گذاری و کار آفرینی در مجارستان از سطح پایین هزینه ها و سرمایه اولیه در کل اتحادیه اروپا برخوردار است. متقاضیانی که قصد کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید حداقل مبلغ 50.000 یورو در نظر داشته باشند نکته قابل توجه این است، کارآفرینی در این کشور از ارزانترین کار آفرینی ها در کل اتحادیه اروپا می باشد. در برخی موارد متقاضیانی که قصد کار آفرینی در این کشور را دارند باید برای شروع پلن تجاری خود ثبت شرکت نمایند. متقاضیان می توانند برای اطلاعات بیشتر از قوانین ثبت شرکت بخش های مرتبط سایت موسسه ملک پور را مطالعه نمایند.

مزایای کار آفرینی در مجارستان

 • امکان اخذ پذیرش از POA  و اخذ اقامت.
 • پرداخت مالیات حداقل 10% می باشد.
 • مجارستان جزو 26 کشور اتحادیه شنگن می باشد.
 • تمام کار آفرینان جهان امکان سرمایه گذاری در این کشور را دارند.
 • شما بدون محدودیت اجازه عبور و مرور دارید.

بررسی امکان اخذ اقامت سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق از راه های ورود به این کشور نمی باشد متقاضیان می توانند به راحتی وارد این کشور شوند و از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را بدست آورند. نکته جالب این است که در سال های اخیر کشور مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه به متقاضیان اخذ اقامت از طریق خرید سهام نمی دهد و این باعث شده شما عزیزان که متقاضی سرمایه گذاری در مجارستان می باشید از روش هایی وارد این کشور شوید تا به اقتصاد این کشور کمک نمایید. در صورتی که قصد خرید اوراق قرضه دولتی را داشته باشید می توانید کشورهایی را انتخاب نمایید که با خرید اوراق قرضه دولتی بتوانید اقامت خود را نیز اخذ نمایید.

لیست مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در کشور مجارستان دارای مزیت هایی است که در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما را با آنها آشنا نماییم. مزایای سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

سرمایه گذاری در استرالیا

 • سرمایه گذاری مجارستان دارای ریسک بسیار پایین می باشد.
 • با انجام سرمایه گذاری در این کشور می توان در سریعترین زمان به اقامت و تابعیت مجارستان دست یافت.
 • مجارستان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد.
 • با اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری می توان برای همراه هم اقامت را اخذ کرد.
 • مجارستان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای انجام سرمایه گذاری می باشد.
 • سرمایه گذاری در این کشور دارای مالیات بسیار پایین می باشد.

معایب سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟

همانطور که مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری از مزایای متعددی برخوردار است؛ قطعاً دارای معایبی نیز می باشد. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، علاوه بر اینکه باید از مزایای آن اطلاع داشته باشند، بایستی از معایب سرمایه گذاری در مجارستان نیز مطلع بوده و سپس برای اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان اقدام نمایند. معایب سرمایه گذاری در مجارستان به شرح ذیل است:

 • پروسه سرمایه گذاری در کشور مجارستان، راحت و ساده نیست.
 • اشخاص خارجی که اقدام به مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می نمایند، امکان اخذ وام از بانک های این کشور را ندارند. این مسئله می تواند یکی از بزرگترین معایب مجارستان برای سرمایه گذاری باشد.
 • در صورتی که قصد مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری را دارید باید بدانید که داشتن وکیل رسمی از این کشور در انجام پروسه سرمایه گذاری، امری الزامی است.
 • در صورتی که در مجارستان اقدام به کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی نمایید، امکان اخذ اقامت را نخواهید داشت.
 • برای دریافت اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، حتماً بایستی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.
 • روش های اخذ پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، بسیار محدود است.

استاندارد های سرمایه گذاری در مجارستان

مهمترین مبحثی که در مورد سرمایه گذاری مجارستان وجود دارد، استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. استاندارد های سرمایه گذاری بیانگر این مسئله است که کشور مجارستان از نظر امنیت در چه جایگاهی قرار دارد. نکته مثبتی که در مورد سرمایه گذاری در مجارستان وجود دارد این است که کشور مجارستان از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند به همین دلیل سرمایه گذاران خارجی می توانند در این کشور به سرمایه گذاری مطمئن بپردازند. همچنین مجارستان از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند و سرمایه گذاران می توانند با هزینه های متفاوت و با ریسک کمتر در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند. نمودارهای زیر به ترتیب بیانگر بیانگر نرخ مصادره اموال و کنترل فساد در کشور مجارستان می باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در مجارستان

یکی دیگر از مباحث مهمی که در مورد سرمایه گذاری در مجارستان وجود دارد شاخص های اقتصادی تاثیر گذار می باشد. در مورد شاخص های اقتصادی تاثیر گذار باید بگوییم که از جمله مسائل مهمی که در این بخش وجود دارد نرخ مالیات و نرخ تولید ناخالص داخلی که همان GDP می باشد که در این بخش به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در مجارستان

آخرین به روز رسانی

زمان بررسی

آخرین ارزش

شاخص های اقتصادی

2018

1995_2018

10839.37

تولید ناخالص داخلی

2018

1996_2018

5.00

رشد اقتصادی

2017

1991_2017

4.16

نرخ بیکاری

2017

1996 - 2017

0.09

کنترل فساد

2018

2006 - 2018

27

نرخ مالیات غیر مستقیم

2018

1996_2018

29.12

رشد سرمایه گذاری

2019

1993_2019

2.69

نرخ تورم

 

نمودار زیر تولید ناخالص داخلی در مجارستان را در 5 سال گذشته نشان می دهد.

سرمایه گذاری در مجارستان

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری را دارند، بایستی با انتخاب صحیح ترین روش مهاجرتی، شرایط مناسبی را برای خود و خانواده خود ایجاد نمایند. به همین منظور، بررسی کلیه روش های مهاجرتی و نه تنها یک روش، به این افراد توصیه می شود. لذا موسسه ملک پور برای اولین بار سری ویدئوهایی را در تحلیل و بررسی تمامی روش های مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی به صورت علمی تهیه کرده است تا علاقمندان با مشاهده اطلاعات این سری ویدئویی، قادر به بررسی شرایط خود و خانواده برای انواع مسیرهای مهاجرت و از جمله سرمایه گذاری بوده و در واقع مشاور مهاجرتی خود باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و طریقه خرید این محصول ویدئویی فوق العاده می توانید به لینک زیر رجوع نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

✅آیا امکان مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان وجود دارد؟

ایرانیان می توانند از طریق ثبت شرکت در مجارستان، اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند. اما ذکر این نکته لازم است که افتتاح حسابی بانکی در این کشور، با مشکلاتی مواجه است.

✅آیا سرمایه گذاری در مجارستان، منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟

سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا که قصد اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری دارند، در ابتدا یک کارت اقامت یک ساله دریافت می نمایند که سالیانه تمدید می گردد. این افراد پس از گذشت پنج سال می توانند اقامت دائم کشور مجارستان را اخذ نمایند.

✅میزان دارایی لازم جهت سرمایه گذاری در مجارستان چه مقدار است؟

به منظور ثبت شرکت در مجارستان، فرد باید حداقل 30 هزار یورو را با خود به همراه داشته باشد و 10 هزار یورو از این مبلغ را برای ثبت شرکت هزینه نماید.

کدامیک از روش های سرمایه گذاری در مجارستان منجر به اخذ اقامت می شود؟

با ثبت شرکت در مجارستان و ارائه یک طرح تجاری یا بیزنس پلن قوی که مورد تأیید دولت مجارستان قرار گیرد، می توان برای اقامت مجارستان درخواست داد. هزینه ثبت شرکت در مجارستان، حداقل 10 هزار یورو می باشد.

فرآیند اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

پس از ثبت شرکت در مجارستان، ابتدا یک اقامت 2 ساله به متقاضی اعطا می شود که در صورت ادامه فعالیت، به مدت 3 سال دیگر قابل تمدید است. با گذشت 5 سال از حضور و فعالیت اقتصادی در کشور مجارستان می توان برای اقامت دائم این کشور درخواست داد.

چگونه می توان با خرید ملک در مجارستان، اقامت این کشور را دریافت کرد؟

خرید ملک در مجارستان به تنهایی منجر به اخذ اقامت مجارستان نمی شود. متقاضیان بایستی علاوه بر خرید ملک، اقدام به ثبت شرکت در مجارستان نمایند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

آیا با خرید اوراق قرضه دولتی در مجارستان می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

خیر؛ متأسفانه مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر نیست و برای این منظور بایستی از روش دیگری مانند ثبت شرکت اقدام کرد.

✅آیا استانداردهای سرمایه گذاری در مجارستان رعایت می شود؟

خوشبختانه مجارستان به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، از جمله کشورهایی است که استانداردهای سرمایه گذاری در آن به خوبی رعایت می گردد و به همین دلیل، امنیت سرمایه گذاری در آن از نظر ریسک سرمایه گذاری تأمین شده است.


_____________________ سخن پایانی _____________________

سرمایه گذاری در مجارستان یکی از مواردی است که با توجه به سرمایه پایین و مالیات های بسیار مناسبی که دارد طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. اگر قصد سرمایه گذاری در مجارستان و همچنین اطلاع از هزینه های ثبت شرکت در مجارستان را دارید بهتر است روشی را انتخاب نمایید که بتوانید اقامت و تابعیت خود و اعضا خانواده خویش را بدست آورید. سرمایه گذاری در مجارستان از بسیاری روش ها امکان پذیر است، اما در حال حاضر با ثبت شرکت در مجارستان می توان به اقامت مجارستان با سرمایه گذاری دست یافت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه ملک پور بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نمایید و یا با مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سحر عسگری
سلام وقت شما بخیر برای سرمایه گذاری در مجارستان حتما باید نمره زبان ارائه داد؟ و آیا با 2 میلیارد سرمایه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پروسه های سرمایه گذاری در کشور مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد و لی خیلی از روش ها الان برای ما ایرانی ها بسته است مثل روش 300 هزاریورویی ولی از طریق ثبت شرکت می توان در مجارستان اقامت گرفت نکته منفی آن هم این است که به ایرانی ها خیلی راحت اجازه باز کردن حساب نمی دهند. موفق باشید.
طاهر
سلام وقت خوش آیا در مجارستان هم مثل اتریش وقتی ثبت شرکت میکنیم حتما باید بریم استخدام بشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما در هر کشوری می توانید شرکت ثبت کنید ولی ثبت شرکت در هر کشوری منجر به اخذ اقامت نمی شود. و روشهای مختلف برای ثبت شرکت وجود دارد. و یکی دیگر از نکات مهم در ثبت شرکت افتتاح حساب بانکی می باشد که هر کشوری به ایرانیها اجازه افتتاح حساب نمی دهند. بنابراین قبل از ثبت شرکت می توانید با وکیل مجرب مشورت بفرمایید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.
شبنم محمدرضا
سلام و عرض ادب خیلی ممنونم بابت مقاله خوب شما من در ایران شرکت دارم و میخوام شعبه شرکت خودم رو در مجارستان ثبت کنم ایا از این طریق میتونم اقامت رو بگیرم ؟ حدودا چقدر سرمایه برای پشتوانه شرکت نیازه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب از طریق ثبت شعبه شما امکان اخذ اقامت وجود ندارد مگر اینکه شما در مجارستان شرکتی را ثبت کنید و در آن شرکت نیروی مجارستانی استخدام نمایید در این صورت امکان اخذ اقامت برای شما وجود دارد و سرمایه اولیه شرکت حدودا 10.000 یورو می باشد.
عمادصالحی
با سلام و تشکر. آیا سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک برای ایرانیان قابل انجام است؟ نحوه اقدام به چه شکلی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز بله امکان سرمایه گذاری برای شما وجود دارد اما اگر هدف شما دریافت اقامت از این طریق است باید عرض کنیم که اقامتی بابت این سرمایه گذاری به شما تعلق نمی گیرد. برای آشنایی با نحوه انجام کار می توانید با مشاورین مجموعه تماس حاصل نمایید تا راهنمای شما باشند.
مشاوره رایگان