سرمایه گذاری در جمهوری چک

1 نظر

سرمایه گذاری در جمهوری چک

در این نوشتار بر آنیم تا شرایط سرمایه گذاری در جمهوری چک و تمام مسیر هایی که به واسطه سرمایه گذاری می تواند منتهی به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای فرد سرمایه گذار و خانواده وی شود را بررسی نماییم. از روش های سرمایه گذاری در جمهوری چک شامل؛ سرمایه گذاری از طریق ملک، اوراق قرضه، ثبت شرکت، کارآفرینی می باشد. جمهوری چک واقع در قلب اروپا و هم مرز با کشور هایی چون آلمان، اتریش و لهستان بوده و همچنین عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن نیز می باشد. این کشور دارای اقتصاد قوی و با ثبات می باشد. نرخ بیکاری پایین، اقتصاد قوی، هم مرز بودن با کشور های صنعتی نظیر؛ آلمان و اتریش باعث می شود که متقاضیان بسیاری نیازمند اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری چک باشند. در صورت وجود هر گونه سوال و ابهامی و همچنین چنان چه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در جمهوری چک یا سایر کشور های طراز اول در سطح جهانی دارید، می توانید با موسسه ملک پور (MIE) ارتباط برقرار نموده و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجرب موسسه در زمینه امور مهاجرتی بین المللی بهره مند گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در جمهوری چک با ما همراه باشید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛

 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری چک
 • استانداردها و شاخصه های تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در جمهوری چک
 • سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای و معایب سرمایه گذاری در جمهوری چک
 • سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در جمهوری چک
 • سخن پایانی در باب سرمایه گذاری در جمهوری چک

سرمایه گذاری در جمهوری چکاخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری چک

در سال های اخیر در قوانین مهاجرتی جمهوری چک تغییراتی صورت گرفته و از سال 2017 قوانین جدید در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری چک اعمال شده است. برای سرمایه گذاری در جمهوری چک می بایست مبلغی حدوداً هفتاد و پنج هزار کرونای چک معادل بیش از دو و نیم میلیون دلار آمریکا سرمایه گذاری نمود. این سرمایه گذاری می بایست مستقیماً باعث ایجاد حداقل بیست فرصت شغلی در این کشور و برای اتباع جمهوری چک شود. با این مبلغ نه تنها سرمایه گذار و اعضای خانواده وی (همسر و فرزندان زیر 18 سال) امکان دریافت اقامت چک را دارند بلکه به صورت همزمان برای مدیران اجرایی شرکت که حضورشان برای بقای شرکت الزامی است نیز می توان درخواست اقامت از طریق یک سرمایه گذاری واحد نمود. لازم به ذکر است که این اقامت در ابتدا دو ساله می باشد. به صورت کلی طبق قانون اتحادیه اروپا متقاضی پس از پنج سال زندگی و کار در یکی از کشور های اتحادیه اروپایی می تواند درخواست اقامت دائم نماید. در جمهوری چک پس از گذشت ده سال از حضور در این کشور نیز امکان درخواست برای تابعیت و پاسپورت چک نیز وجود خواهد داشت.

استانداردها و شاخصه های تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در جمهوری چک

از مهم ترین مواردی که برای سرمایه گذاری در جمهوری چک و هر کشور دیگری می بایست مد نظر قرار گیرد. امنیت سرمایه در کشور مقصد، ثبات اقتصادی و سیاسی آن مملکت، نوع برخورد آن دولت با سرمایه گذار خارجی و سرمایه وی، نرخ بهره بانکی و همچنین مالیات بر درآمد از جمله موارد تاثیر گذار می باشند. در سطر های بعدی مهم ترین استاندار ها و شاخصه های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در جمهوری چک را با هم مرور خواهیم نمود؛

سرمایه گذاری در جمهوری چک

 • ریسک مصادره اموال (Expropriation risk)؛

ریسک مصادره اموال و یا به زبان دیگر سلب مالکیت از سمت دولت میزبان زمانی اتفاق خواهد افتاد که دولت میزبان سرمایه گذاری بتواند به صورت یک طرفه از سرمایه گذار سلب مالکیت نماید و به این صورت سرمایه گذار نتواند اختیار کامل بر سرمایه خود داشته باشد. در نهایت یعنی شرایط آن کشور به صورتی است که سرمایه فرد در خطر می باشد. ریسک مصادره اموال در یک بازه عددی از عدد یک تا عدد هفت تعریف می شود. هر چه این عدد بیشتر به سمت عدد یک میل کند؛ سرمایه گذاری در آن کشور ایمن تر خواهد بود. چنان چه مشاهده می نمایید در سال های اخیر این شاخص در جمهوری چک روی عدد یک متوقف شده است که نشان دهده امنیت سرمایه گذاری در جمهوری چک می باشد.

سرمایه گذاری در جمهوری چک

 • کنترل فساد اداری (Control of Corruption)؛

این شاخصه مربوط به کنترل دولت بر فساد اداری در آن کشور می باشد که در یک بازه از 2.5+ تا 2.5- تعریف می شود. این شاخص هر چه بیشتر به سمت منفی میل نماید نشان دهنده کنترل هر چه بیشتر دولت در فساد و تخلفات اداری در جمهوری چک می باشد. ذیل این مطلب نمودار این شاخص را در یک بازه زمانی ده ساله مشاهده خواهید نمود؛

سرمایه گذاری در جمهوری چک

 

 • نرخ تورم (Inflation Rate)؛

نرخ تورم نیز قاعدتاً یکی از مهم ترین شاخصه های سرمایه گذاری در جمهوری چک و سایر کشور های میزبان برای سرمایه گذاری خواهد بود که متقاضی می بایست به دقت شرایط کشور مقصد را بررسی نماید. این نرخ باید از دو یا سه درصد ترجیحاً بالاتر نرود.

سرمایه گذاری در جمهوری چک

 

 • تولید ناخالص داخلی؛

از دیگر گزینه هایی که متقاضی سرمایه گذاری می بایست مد نظر قرار دهد؛ تولید ناخالص داخلی در یک کشور می باشد. هر چه این عدد به سمت سی و پنج هزار باشد یعنی توانایی و قدرت خرید مردم آن کشور مناسب است.

سرمایه گذاری در جمهوری چک

 

 • نرخ مالیات شرکت ها (Portugal Corporate Tax Rate)؛

نرخ مالیات بر شرکت ها نیز از گزینه های مهم برای بررسی شرایط سرمایه گذاری در جمهوری چک می باشد. تفاوت این شاخصه را در یک دهه اخیر مشاهده خواهید نمود؛

سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در خرید ملک یکی از ایمن ترین سرمایه گذاری ها می باشد. جدای از این که در بسیاری از موارد امکان بازگشت سرمایه وجود دارد، پروسه خرید ملک بی نیاز از ارائه مدرک زبان و یا مدرک سن و یا وجود هر گونه محدودیت سنی می باشد. به عنوان یک قاعده کلی اقامت چک با خرید ملک قابل دسترسی نمی باشد. هر چند که برای اتباع خارجی محدودیتی در خرید ملک در این کشور وجود ندارد. اما کسب اقامت و در نهایت تابعیت جمهوری چک از طریق خرید ملک برای فرد سرمایه گذار و به تبع ایشان برای خانواده وی آثار اقامتی به همراه نخواهد داشت. در جدول ذیل شما می توانید مبالغی را که برای خرید و یا اجاره مسکن در هر مترمربع ملک در جمهوری چک مورد نیاز است را مشاهده نمایید؛

 

املاک در جمهوری چک

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

680.48 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

534.77 دلار

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

4550.47 دلار

اجاره آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر

3187.70 دلار

 

سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در جمهوری چک می تواند به اخذ اقامت و در یک نگاه بلند مدت تر؛ به تابعیت این کشور منجر شود. لازم به ذکر است که یکی از روش های سرمایه گذاری در جمهوری چک ثبت شرکت است که می بایست حداقل منجر به ایجاد بیست فرصت شغلی برای بومیان این کشور و یا اتباع ساکن در اروپا شود. مبلغ پایه برای سرمایه گذاری در جمهوری چک معادل دو و نیم میلیون دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق ثبت شرکت همانند پروسه ثبت شرکت در تمام دنیا نیاز به ارائه یک طرح تجاری یا به اصطلاح بیزنس پلن معتبر و مورد تایید دولت کشور میزبان سرمایه گذاری می باشد. کل پروسه بررسی مدارک و تایید دولت چک نهایتاً سه الی چهار ماه می تواند به طول بیانجامد. پس از آن متقاضی یک اقامت دو ساله دریافت خواهد نمود. این اقامت طبق قانون اتحادیه اروپا چنان چه پنج سال متوالی تمدید شود به اقامت دائم و پس از گذشت ده سال به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور میزبان منتهی خواهد شد.

سرمایه گذاری در جمهوری چک

سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق کارآفرینی نیز به دلیل اشتغال زایی برای بیش از بیست نفر در جمهوری چک در همان طبقه بندی ثبت شرکت قرار خواهد گرفت. این سرمایه گذاری می بایست حدوداً هفتاد و پنج هزار کرونای جمهوری چک (واحد رسمی پول این کشور) باشد. لازم به ذکر است که بیش از نیمی از این پول به هر طریقی می تواند به این کشور آورده شود (تا شصت درصد). لازم است که سرمایه گذاری بتواند در طرح تجاری خود دلایل مناسبی برای وجود توجیه اقتصادی در راستای بهبود اقتصاد و صنعت و منافع کشور چک ارائه نماید. شما می توانید برای آگاهی هر چه بیشتر از تمام روش های مهاجرتی به تمام کشور های طراز اول جهان و همچنین جزییات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری چک و سایر کشور ها محصول گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به تدریس استاد ملک پور را تهیه و مشاهده نمایید و سطح آگاهی و دانش خود را به اندازه یک وکیل مهاجرتی در سطح بین المللی ارتقا دهید.

سرمایه گذاری در جمهوری چک

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از روش های سرمایه گذاری در جمهوری چک و دیگر کشور های جهان؛ سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. در برخی کشور های این سرمایه گذاری به همراه خود برای سرمایه گذار و اعضای خانواده وی آثار اقامتی به همراه دارد و گاهاً در برخی کشور ها این روش حتی با وجود سود دهی که برای متقاضی دارد، بدون ایجاد آثار اقامتی برای وی می باشد. خرید اوراق قرضه دولتی در جمهوری چک هر چند که برای اتباع خارجی امکان پذیر است اما؛ برای خریدار و به تبع آن برای همسر و فرزندان وی آثار قامتی به همراه نخواهد داشت. این مقاله تماماً توسط کارشناسان مجرب ما در موسسه ملک پور تهیه شده و به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری و رونوشتی از آن بدون ذکر منبع و حتی با ذکر منبع؛ غیر قانونی و خلاف عرف و حرام خواهد بود. لازم به ذکر است که کمترین مبلغی که می توان برای خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور هزینه نمود، سی هزار کرون چک یعنی مبلغی حدوداً معادل 1.264.2 دلار آمریکا می باشد.

مزایای و معایب سرمایه گذاری در جمهوری چک

در این قسمت از مقاله سرمایه گذاری در جمهوری چک به بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت. سرمایه گذاری در هر کشور مزایا و معایب مختص به خود را دارد و شناخت این مهم بدون بررسی و آنالیز دقیق شرایط اقتصادی و استاندار ها و شاخصه های سرمایه گذاری آن دولت امکان پذیر نمی باشد. مزایا و معایب سرمایه گذاری در چک را برای مقایسه هر چه بیشتر و بهتر آن ها به صورت جدول ذیل این مطلب گردآوری نموده ایم.

 

مزایای سرمایه گذاری در جمهوری چک

معایب سرمایه گذاری در جمهوری چک

جغرافیای مناسب همسایگی با آلمان و اتریش

دو قطب بزرگ صنعتی در دنیا

پول رایج این کشور یورو نمی باشد.

نرخ بیکاری بسیار پایین در سطح اروپا؛  1.93

عدم داشتن ثبات از لحاظ سیاسی

عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن

کمبود نیروی کار انسانی

رشد اقتصادی نسبتاً خوب و رو به رشد

وجود نیروی کار در سنین بالا و اکثریت مسن در جامعه

درآمد مناسب نیروی کار

کسب تابعیت در مدت طولانی

هزینه های معقول زندگی

وابستگی شدید اقتصاد و پویایی این کشور به صادرات بین المللی

 

سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در جمهوری چک

✅ آیا با سرمایه گذاری در جمهوری چک، اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور امکان پذیر است؟

با سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت امکان دریافت اقامت دائم این کشور پس از 5 سال وجود دارد.

✅ آیا کسب اقامت و تابعیت چک از طریق خرید ملک در این کشور امکان پذیر است؟

خیر؛ امکان دریافت اقامت و تابعیت در جمهوری چک از طریق خرید ملک وجود ندارد.

✅ آیا سرمایه گذار امکان به همراه بردن همسر و فرزندان خود را از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت در چک خواهد داشت؟

بله؛ بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال در این روش ها بلامانع است.

✅ آیا امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت جمهوری چک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی وجود دارد؟

خرید اوراق قرضه دولتی برای اتباع بیگانه امکان پذیر است اما این فرآیند برای اتباع خارجی آثار اقامتی به همراه نخواهد داشت.

 

_____________سخن پایانی در باب سرمایه گذاری در جمهوری چک_____________

شرایط و نکات سرمایه گذاری در جمهوری چک و روش های سرمایه گذاری در جمهوری چک را تماماً و به نحو کاملاً دقیق و شفافی مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. ملاحظه نمودید که سرمایه گذاری در جمهوری چک از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. اما نکته قابل توجه این است که مبلغ این سرمایه گذاری به نسبت بسیاری از کشور های جهان بسیار بالا می باشد و شاید هزینه نمودن این مبلغ به جز برای افرادی که انتخاب اول و آخر آن ها کشور چک می باشد؛ گزینه معقولی محسوب نگردد. مشاهده نمودید که اقامت چک با خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی نیز امکان پذیر نمی باشد. برای اخذ تابعیت جمهوری چک نیز فرآیندی طولانی می بایست پشت سر گذارده شود. شما می توانید برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در جمهوری چک و دیگر کشور های طراز اول در سطح جهانی وب سایت های موسسه ملک پور را دنبال نمایید و یا برای بررسی شرایط مهاجرت خود و خانواده محترمتان و دریافت مشاوره رایگان تلفنی با موسسه ملک پور تماس تلفنی برقرار نموده و با پر کردن فرم تماس، از مشاوره کارشناسان مجرب موسسه بهره مند گردید. همچنین شما می توانید در قسمت "ثبت پرسش" نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید و اطمینان داشته باشید که پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت خواهید نمود.

امتیاز 4.7 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فضلی
خسته نباشید. با خرید سهام و سرمایه گذاری در جمهوری چک از این راه بعد چند سال میتونیم اقامت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشورهای خارجی باید قبل از هر اقدامی تحقیق کنید که آیا دولت برنامه هایی در این خصوص برای مهاجرین اعلام کرده است یا خیر درمورد سوالی که پرسیده اید در حال حاضر برنامه های سرمایه گذاری برای ما ایرانی ها جهت اخذ اقامت در جمهوری چک باز نیست. موفق باشید
مشاوره رایگان