برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

دوره های کار و تحصیل در کانادا

18 خرداد 1401 5 نظر

دوره های کار و تحصیل در کانادا
دوره های کار و تحصیل در کانادا
، شرایط کوآپ کانادا و اخذ تابعیت و شهروندی کشور کانادا از طریق دوره های تحصیلی با تضمین کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط اصلی دوره های کار و تحصیل در کانادا چیست؟ تفاوت دوره های کار و تحصیل در کانادا با دیگر دوره های تحصیلی چه می باشد؟ شرایط اقامت کانادا بعد از تحصیل این دوره ها به چه صورت است؟ آیا با گذراندن دوره های کار و تحصیل در کانادا می توان وارد بازار کار شد؟ در این مقاله به پاسخ این سوال ها و برخی دیگر از سوالات احتمالی در باب دوره های کار و تحصیل در کانادا پرداخته شده و تلاش بر این بوده است که اطلاعات کاربردی و جامعی از این سیستم مهاجرتی در اختیار شما قرار گیرد. دوره های کار و تحصیل در کانادا که از آن با نام کوآپ یاد می شود، دوره ای کوتاه مدت است که داوطلبان را آماده ورود به بازار کار کانادا می نماید. بخشی از این دوره ها به آموزش تئوری و بخشی دیگر، به آموزش عملی و کار بر روی پروژه پرداخته می شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، شما عزیزان می توانید با موسسه ملک پور، تماس تلفنی حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب بهره مند گردید. همچنین چنانکه فرم تماس را تکمیل نمایید، درخواست شما جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت خواهد شد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط کارتحصیل کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد کارتحصیل کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کارتحصیل کانادا

 

در ادامه این مقاله با موضوع دوره های کار و تحصیل در کانادا، عناوینی به شرح زیر مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت:

 • زندگی در کانادا
 • رشته های مورد تقاضای دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • هزینه های مورد نیاز دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • کار پس از تحصیل در کانادا
 • نکات قابل توجه در زمینه دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • مدارک مورد نیاز دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق تصحیل
 • مزایای شرکت در دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • سوالات متداول در زمینه دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • سخن پایانی درباره دوره های کار و تحصیل در کانادا

دوره های کار و تحصیل در کانادازندگی در کانادا

کشور کانادا یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرتی در جهان می باشد که شرایط مناسبی را برای مهاجرین و روش های اقامتی مختلفی را برای جذب نیرو های مورد نظر خود ارائه می نماید. در جدید ترین آمار های ارائه شده در سال 2019، کشور کانادا به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی اعلام شده است و همین دلایل، باعث مهاجرت بسیاری از متقاضیان از سراسر جهان، به ویژه ایرانیان به مقصد کانادا شده است. این کشور درشمالی ترین بخش قاره پهناور آمریکا قرار گرفته است و از سمت جنوبی خود، مرز بسیار طولانی با کشور آمریکا دارد. مساحت بخش خشکی در این کشور 9,984,670 کیلومتر مربع می باشد و از این لحاظ، مقام دوم را در جهان داشته و پس از روسیه قرار گرفته است. کشور کانادا همانند کشور آمریکا تحت سیستم دولت فدرال اداره می گردد و از ایالت های مختلفی تشکیل شده است. اداره کشور کانادا با سیستم فدرالی، باعث کنترل بهتر و دقیق تر نقاط مختلف این کشور و پیشرفت سریع ایالت ها گردیده است. به صورت کلی ایالت ها در برخی از قوانین با یکدیگر تفاوت هایی داشته و با تدوین برخی از قوانین، سعی در بهبود ایالت خود می نمایند ولی به صورت کلی، تحت کنترل نظام فدرال این کشور اداره می گردند. پایتخت کانادا در ایالت اونتاریو قرار داشته و شهر اوتاوا می باشد که ساختاری اداری و نسبتاً مذهبی دارد. همچنین شهر های تورنتو، ونکوور و مونترال سه عدد از اصلی ترین و پر جمعیت ترین شهر های این کشور می باشند.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

بسیاری از افراد به منظور شرکت در دوره های تحصیلی مختلف، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت می نمایند و پس از آن، در جستجوی کار و اشتغال در کشور کانادا برمی آیند. دوره های کوآپ کانادا یکی از دوره های کار و تحصیل در کانادا می باشد که به علت فرصت های شغلی پس از آن، متقاضیان بسیاری دارد. در ادامه این مقاله، شرایط این دوره ها را بیشتر مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم.

 

فایل تصویری موسسه پیرامون کوآپ (CO-OP) کانادا

فایل صوتی موسسه پیرامون کوآپ (CO-OP) کانادا

رشته های مورد تقاضای دوره های کار و تحصیل در کانادا

دوره های کار و تحصیل در کانادا که به نام کوآپ (CO-OP) کانادا شناخته می شود، یکی از روش های تحصیل در کانادا می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، گزینه های مختلفی پیش روی خود خواهند داشت. دوره های کار و تحصیل همزمان یا اصطلاحاً کوآپ، یکی از روش های مناسب تحصیلی در کانادا می باشد. چرا که شخص متقاضی در این روش، در پروسه تحصیلی خود، دوره کارآموزی خواهد داشت و طی آن می تواند ماهانه حقوق دریافت نماید. با این حقوق فرد تقریباً هزینه های دوره تحصیلی خود را باز پس گرفته و یا می تواند بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین نماید. کسانی که این دوره ها را با موفقیت بگذرانند و مدرک پایان دوره دریافت نمایند، دارای تضمین کار پس از تحصیل به مدت مشخص خواهند بود. در پایان دوره های کار و تحصیل در کانادا افراد موفق در طول دوره، به استخدام کمپانی های متقاضی در می آیند. دوره های کار و تحصیل در کانادا در رنج وسیعی از رشته ها برگزار می گردد. برخی از اصلی ترین رشته های این دوره ها به شرح زیر است:

 • مدیریت و کارآفرینی
 • رشته های مرتبط به نرم افزار و  IT
 • توریسم و هتلداری
 • دیجیتال مارکتینگ
 • معماری و طراحی داخلی

این دوره های آموزشی که اکثراً در کالج ها ارائه می گردند، در بازه های زمانی یکساله و دو ساله برگزار می شوند. متقاضیان در نیمی از طول دوره های کار و تحصیل در کانادا، به آموزش و تحصیل آکادمیک می پردازند و در نیمه دوم دوره تحصیلی خود که به صورت کارآموزی می باشد، حقوق دریافت خواهند کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا، مطالعه مقاله زیر را به شما عزیزان توصیه می نماییم.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 هزینه های مورد نیاز دوره های کار و تحصیل در کانادا

شرکت در هزینه های مورد نیاز دوره های کار و تحصیل در کانادا جهت تحصیل و زندگی در این کشور در این زیر عنوان بررسی می گردد. جهت تحصیل در دوره های کار و تحصیل در کانادا، فرد متقاضی در ابتدا باید کل هزینه های تحصیل و زندگی در یکسال را تأمین نموده و هزینه های دوره را نیز بپردازد. هزینه دوره های کار و تحصیل در کانادا یا همان کوآپ به طور میانگین برای دوره های یکساله از حداقل مبلغ 12 هزار دلار کانادا شروع می گردند و در دوره های دو ساله و بیست ماهه به 25 هزار دلار کانادا می رسند. شایان ذکر است که این مقاله توسط تیم مشاورین موسسه ملک پور گردآوری و تهیه گردیده است و هرگونه کپی برداری و استفاده از محتوای این مقاله بدون اجازه و ذکر منبع اصلی، از لحاظ شرعی و قانونی خلاف می باشد. همانطور که در بالا گفته شد دانشجویان در بخشی از دوره های کار و تحصیل، حقوق دریافت خواهند کرد. این میزان حقوق برای دانشجویان دوره کارشناسی، مبلغ 2.886 دلار کانادا و برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، مبلغ 3.637 دلار کاناداست. این حقوق دریافتی می تواند در تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در دوره های کار و تحصیل در کانادا مؤثر باشد. شهرهای مختلف در کانادا دارای هزینه های زندگی متفاوت می باشد و سبک زندگی فرد، در برآورد هزینه های زندگی وی بسیار مؤثر است. به صورت کلی هزینه های تحصیل در کانادا و زندگی و در شهرهای بزرگتر آن بیشتر خواهد بود. میانگین هزینه های زندگی در کانادا در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به دلار کانادا

1

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره

65.00

2

کاپوچینو

4.16

3

یک لیتر شیر

2.34

4

یک کیلوگرم برنج

4.05

5

12 عدد تخم مرغ

3.31

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.70

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.75

10

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

2.26

11

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

146.49

دوره های کار و تحصیل در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

در جدول زیر میانگین هزینه های اجاره ملک در کانادا نمایش داده شده است. شایان ذکر است این هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت است و مبالغ زیر میانگین اجاره در این کشور می باشد.

 

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به دلار کانادا

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.263.99

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

1.029.62

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2.032.13

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1.657.30

5

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

6.116.07

6

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3.959.28

دوره های کار و تحصیل در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

 انتخاب دوره های کار و تحصیل در کانادا به عنوان یکی از روش های تحصیل در این کشور، یکی از کم هزینه ترین روش های تحصیلی می باشد. همچنین در پایان دوره تحصیل نیز، احتمال استخدام در کمپانی های برگزار کننده دوره، بسیار زیاد می باشد. پروسه تحصیل در کانادا، یکی از روش های اصلی و بسیار هوشمندانه در جهت رسیدن به کار و اقامت کاری در کشور کانادا می باشد. شرکت های برگزار کننده دوره های کار و تحصیل در کانادا برای دانشجویان و نیروهایی که دوره ها را با موفقیت گذرانده و عملکرد مناسبی داشته باشند، پیشنهاد شغلی فراهم می نماید تا با استفاده از آن بتوانند اقامت کاری کانادا را دریافت نموده و ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند. بدین ترتیب پس از چند سال کار و پرداخت بیمه و مالیات به دولت فدرال کانادا می توانند اقامت دائم را دریافت و پس از آن، برای پاسپورت اقدام نمایند. در نمودار زیر، نرخ بیکاری کانادا نمایش داده شده است که گویای وضعیت مطلوب کار در این کشور می باشد.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

لازم به ذکر است که کانادا کشور مهاجر پذیری می باشد و برنامه های مهاجرتی فراوانی دارد که با داشتن پیشنهاد کاری (Job Offer) می توان برای آنها اقدام نمود. فارغ التحصیلان دوره های کار و تحصیل در کانادا می توانند از این برنامه ها استفاده نموده و در کمترین زمان، به اقامت دائم کانادا برسند. به عنوان نمونه اگر فردی پیشنهاد کاری داشته باشد، می تواند از برنامه های اکسپرس اینتری (Express Entry) و زیرمجموعه اسکیل ورکر (Skilled Worker) برای کسب امتیاز و اخذ اقامت استفاده نمایند و یا از نامینیشن های استانی برای افزایش امتیاز در این برنامه ها بهره مند گردد. موسسه ملک پور یک مجموعه ویدئویی با نام آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا تهیه و عرضه نموده است که در آن، گام به گام مراحل محاسبه امتیاز و ثبت نام در روش اسکیل ورکر کانادا به صورت کامل بررسی و به جزییات مربوطه پرداخته شده است. علاقه مندان به استفاده از این روش، می توانند با تهیه این ویدئو، پروسه اسکیل ورکر خود را پیش برده و با کمترین هزینه، به اقامت دائم کانادا برسند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

اخذ ویزای کار کانادا برای فارغ التحصیلان دوره های کار و تحصیل در کانادا نیاز به مدارکی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

مدارک تحصیلی دوره تحصیل با کار در کانادا، گواهی پایان دوره کارآموزی، فیش پرداخت 255 دلار کانادا بابت هزینه ویزا، رضایت کارفرما

دوره های کار و تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

نکات قابل توجه در زمینه دوره های کار و تحصیل در کانادا

در این بخش در خصوص نکات مهم و پراهمیت دوره های کار و تحصیل در کانادا که می تواند مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد، مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار خواهند گرفت. برای ثبت نام در دوره های کار و تحصیل در کانادا در اکثر مواقع، حداقل نیاز مدرک دیپلم 12 ساله می باشد که بهتر است در ارتباط با رشته مورد نظر در دوره های کار و تحصیل در کانادا باشد. در غیر این صورت، باید ارتباط مناسبی بین سابقه کاری فرد با دوره مورد نظر وی وجود داشته باشد تا بتواند مدرک قانع کننده ای برای کالج و آفیسر ویزا باشد. دوره های کار و تحصیل در کانادا نیز همانند بسیاری از دوره های تحصیلی در کانادا نیاز به تسلط در زبان انگلیسی و در شرایطی خاص، زبان فرانسوی دارد. سطح زبان در دوره های مختلف می تواند متفاوت باشد. شایان ذکر است که در دوره های کار و تحصیل در کانادا نیز مانند دیگر دوره های تحصیلی در این کشور، سن، گپ تحصیلی، وابستگی به کشور مبدأ و انگیزه نامه برای اخذ پذیرش و به خصوص ویزا بسیار پر اهمیت است. به صورت کلی می توان گفت برای افرادی که گپ تحصیلی بیش از 6 یا 7 سال داشته و یا سن ایشان بالاتر از 31-32 سال است، انجام پروسه ویزای تحصیلی چه در دوره های کار و تحصیل در کانادا و چه در دیگر دوره های تحصیلی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد، می تواند همراه با ریسک باشد. شایان ذکر است در اکثر موارد، در دوره های کار و تحصیل در کانادا مانند روش های تحصیلی در دوره های آکادمیک، اجازه کار پس از تحصیل برابر با زمان تحصیل (PGWP) وجود ندارد و متقاضی باید حتماً پس از پایان دوره، برای با داشتن پیشنهاد کاری جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. این موارد ذکر شده با توجه به شرایط و سخت گیری های موجود روی پرونده ایرانیان، می تواند بیشتر از متقاضیان دیگر کشور ها اهمیت داشته باشد. برای این افراد، مقاصد مهاجرتی دیگری جهت تحصیل وجود دارد، به عنوان مثال کشورهای اروپایی مانند دانمارک، هلند و اتریش که نظام سوسیالیستی قوی دارند. همچنین روش های دیگر مهاجرتی نیز وجود دارند که می توانند جایگزین مناسبی برای این روش باشند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب انواع روش های مهاجرتی که شامل شش کتگوری اصلی مهاجرت می باشد، می توانید مجموعه ویدیوهایی که محصول موسسه ملک پور می باشد را تهیه کرده و مشاهده نمایید. با تماشای این مجموعه ویدیویی می توانید بهترین روش اخذ اقامت را برای خود و خانواده خویش انتخاب نمایید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این محصول فوق العاده و تهیه آن، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

شرایط اصلی ویزای همراه برای متقاضیان دوره های کار و تحصیل در کانادا در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط ویزای همراه برای این دوره ها نیز مشابه دیگر دوره های تحصیلی در کانادا می باشد. همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند به عنوان همراه، با فرد اصلی وارد این کشور شوند. لازم به تذکر است که یکی از شرایط لازم جهت اخذ ویزای همراه، ارائه مدارک دال بر تمکن مالی و توانایی تأمین هزینه های خانواده می باشد. به طور کلی در اخذ ویزای تحصیلی، همسر فرد اصلی با داشتن شرایط خاصی و متناسب با دوره ای که فرد اصلی تحصیل می نماید، می تواند با ویزای W1  به کار تمام وقت و بدون محدودیت نوع شغل (Open work permit) بپردازد. زمانی همسر می تواند ویزای W1 دریافت نماید که فرد اصلی در دوره های آکادمیک مانند کارشناسی ارشد، کارشناسی و یا دکترا تحصیل نماید. به دلیل آنکه دوره های کار و تحصیل در کانادا در کالج هایی برگزار می شود که مدرک تحصیلی مانند لیسانس یا فوق لیسانس ارائه نمی دهند، در نتیجه امکان گرفتن اجازه کار برای همراه نیز وجود نخواهد داشت. شایان ذکر است که فرد اصلی، همواره می تواند در طی پروسه تحصیل خود، در هفته به مدت 20 ساعت کار انجام داده و از این طریق، بخشی از هزینه های زندگی خانواده را تأمین نماید. زمانی که طی پروسه تحصیل و یا در پایان آن، فرد اصلی و یا همسر وی بتوانند کار مرتبط با رشته و یا پیشنهاد شغلی اخذ نمایند، می توانند اقامت خانواده را از تحصیلی به کاری تبدیل نمایند. همچنین می توانند از روش های تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا، جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام فرمایند. لازم به ذکر است که فرزندان متقاضیان شرکت در دوره های کار و تحصیل در کانادا می توانند از خدمات تحصیل در مدارس کانادا بهره مند شوند.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

مدارک مورد نیاز دوره های کار و تحصیل در کانادا

برای اخذ پذیرش از دوره های کار و تحصیل در کانادا، متقاضیان باید مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دوره های کار و تحصیل در کانادا را تأمین نمایند. علاوه بر این، مدارک دیگری نیز جهت اخذ ویزای دانشجویی (S1) پس از اخذ نامه پذیرش، مورد نیاز خواهد بود. در ادامه این مطلب، به برخی از پر اهمیت ترین مدارک مورد نیاز پرداخته خواهد شد. تکمیل مدارک در هنگام اقدام جهت پذیرش و اخذ ویزا می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. با توجه به اینکه کشور کانادا در صادر کردن ویزای تحصیلی حساسیت بسیار بالایی دارد، کامل بودن مدارک و رعایت نکات مورد نظر آفیسر ویزا در کسب موفقیت جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار پر اهمیت می باشد. لذا توصیه می شود متقاضیان شرکت در دوره های کار و تحصیل در کانادا و دیگر دوره های تحصیلی در این کشور، در تهیه مدارک و اسناد لازم، دقت و علم کافی داشته باشد. شما می توانید در این زمینه از مشاورین رسمی عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در موسسه حقوقی ملک، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. برخی از پر اهمیت ترین مدارک مورد نیاز در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی به شرح زیر می باشد:تحصیل دکترا در اتریش

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • عکس پاسپورتی
 • نمره آیلتس که در مؤسسات آموزشی مختلف می تواند متفاوت باشد.
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی گذشته افراد با تأیید داگستری و وزارت امور خارجه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه انگیزه نامه
 • سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • رسید پرداخت شهریه که با در نظر گرفتن نوع دوره و موسسه آموزشی برگزارکننده آن یعنی کالج و دانشگاه می تواند متفاوت باشد. (در خصوص ایرانیان توصیه می شود هزینه یکسال به طور کامل پرداخت شود.)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

 

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

اطلاعات کامل در خصوص ویزای تحصیلی کانادا در لینک ذیل قابل مشاهده می باشد.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق تصحیل

دوره های کار و تحصیل در کانادا و شرایط اخذ تابعیت کانادا در این بخش، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یکی از اصلی ترین مباحث موردنظر در ارتباط با دوره های کار و تحصیل در کانادا یا به طور کلی تحصیل در کانادا، اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می باشد. پس از گذراندن دوره های تحصیلی در کانادا، روش های مختلفی برای فارغ التحصیلان جهت اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. با توجه به نمودار نرخ بیکاری کانادا که در بخش های قبل، ارائه و بررسی شد، می توان به وضعیت مطلوب کار در این کشور اذعان داشت.

پس از دستیابی به شغل مورد نظر، می توان اقامت خود را از تحصیلی به اقامت کانادا از طریق کار تغییر داد. فارغ التحصیلان می توانند از لیست مشاغل مورد نیاز استان ها، بهره مند گردیده و تحت سیستم اکسپرس اینتری و روش اسکیل ورکر و یا دیگر روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری (در صورت برخورداری از شرایط لازم) برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. برای اینکه متقاضیان، قابلیت اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت کانادا را داشته باشند باید حداقل به مدت 3 سال در عرض 5 سال، در این کشور زندگی کرده و به کار مشغول باشند. در صورتی که این افراد به مدت 3 سال حق بیمه و مالیات پرداخته باشند، می توانند با تشخیص دولت فدرال، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. از سوی دیگر لازمست که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. در صورتی که در این بازه زمانی، اقامت تحصیلی در این کشور داشته باشید قادر خواهید بود نیمی از مدت زمان تحصیل خود را جزو سه سال مورد نیاز نشان دهید.

شهروندان کانادا با ارائه پاسپورت این کشور می توانند به 115 کشور جهان بدون اخذ ویزا و 50 کشور جهان با اخذ ویزا در کشور مقصد سفر نمایند. این آزادی سفر، اعتبار پاسپورت کشور کانادا را در کنار کشور های لهستان، اسلواکی، اسلونی، ایسلند و نیوزلند در رده ششم رنکینگ جهانی قرار داده است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب پاسپورت کانادا و انواع روش های اخذ آن می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

پاسپورت کانادا

مزایای شرکت در دوره های کار و تحصیل در کانادا

دوره های کار و تحصیل در کانادا علاوه بر بازگشت هزینه اولیه و دریافت حقوق در حین تحصیل، دارای مزایای فراوانی می باشد که برخی از اصلی ترین آنها در ادامه ارائه شده است:سرمایه گذاری در استرالیا

 • شرایط مناسب دوره ها برای کسب تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی در کشور پیشرفته کانادا
 • تضمین کار مرتبط با دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • احتمال زیاد اخذ اقامت دائم کانادا با کمترین هزینه ها
 • اخذ پذیرش در دوره های کار و تحصیل در کانادا با نمره زبان نه چندان بالا
 • کوتاه بودن تایم تحصیل در دوره های کوآپ نسبت به دیگر دوره های آکادمیک و دانشگاهی همچون دوره کارشناسی
 • تحصیل کاربردی و هدفمند با وجود شرایط مناسب جهت رفع اشکال در پروژه های عملی و تحت نظارت اساتید مجرب
 • قابلیت بهره گیری از اساتید راهنما در حل مسائل و استفاده از راهنمایی آنها در انجام پروژه های محوله به شما
 • شرایط مناسب ورود به بازار کار پس از پایان تحصیل با دریافت پیشنهاد شغلی از کمپانی برگزارکننده دوره های کار و تحصیل در کانادا
 • امکان ورود همراه و اخذ اجازه کار برای وی

 دوره های کار و تحصیل در کانادا و خدمات موسسه ملک پور

اخذ دوره های کار و تحصیل در کانادا همچون دیگر روش های تحصیلی در این کشور دارای نکات فراوانی می باشد و فرد متقاضی باید به صورت کامل، در جریان شرایط اخذ پذیرش و ویزا در کشور کانادا باشد. بهره گیری از وکلای کانادایی و مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا در انجام این پروسه و دیگر پروسه های مهاجرتی همچون اسکیل ورکر، کار و سرمایه گذاری می تواند بسیار پر اهمیت و سرنوشت ساز باشد و شانس موفقیت در انجام پروسه را به شدت افزایش دهد. با توجه به پلان های مهاجرتی بسیاری که در کشور کانادا وجود دارد، مشاورین رسمی مهاجرتی با دانستن قوانین به روز و و تسلط بر انواع روش ها و مشاغل مورد نیاز استان های کانادا می توانند متقاضیان را در رسیدن اهدافشان راهنمایی نمایند. یک موسسه حقوقی بین المللی که در کانادا فعالیت دارد، باید حتماً با وکلای کانادایی و مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا در ارتباط بوده و در طی فعالیت خود، پرونده های بسیار و متفاوتی را در انواع روش های مهاجرتی به نتیجه رسانده باشد. موسسه ملک پور با سابقه طولانی و استفاده از مشاورین مجرب و وکلای کار آزموده، مفتخر است شما عزیزان را در انجام پروسه دوره های کار و تحصیل در کانادا و دیگر روش های مهاجرتی کانادا یاری نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب مهاجرت به کانادا و انواع روش های آن، شما سروران گرامی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

دوره های کار و تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا


سوالات متداول در زمینه دوره های کار تحصیل کانادا

مهم ترین رشته های قابل ارائه در دوره های کار تحصیل در کانادا کدامند؟
مدیریت، توریسم، هتلداری، مهمانداری، دیجیتال مارکتینگ، رشته های مرتبط به نرم افزار و IT.

مدت زمان دوره های کار تحصیل در کانادا کانادا چقدر است؟
این دوره ها در تنوع زمانی ۶ ماهه ، یکساله و ۱۸ ماهه ارائه می شوند. (به ازای زمان تحصیل، به فرد اجازه کار پس از تحصیل داده می شود.)

هزینه دوره های کار تحصیل در کانادا به طور میانگین چقدر است؟
هزینه دوره های کوآپ به طور میانگین برای دوره های یکساله از مبلغ 12000 دلار کانادا شروع می شود و برای دوره های بیست ماهه و دو ساله، 25 هزار دلار کانادا می باشد.

میزان حقوق پرداختی به شرکت کنندگان در دوره های کار تحصیل در کانادا برای کار پس از تحصیل در کانادا چقدر است؟
به طور میانگین حقوقی که به دانشجو در شروع کار پس از بخش تحصیل داده می شود برای دوره کارشناسی 886/2 دلار کانادا و برای دوره کارشناسی ارشد 637/3 دلار کانادا می باشد.


_____________________ سخن پایانی درباره دوره های کار و تحصیل در کانادا _____________________

دوره های کار و تحصیل در کانادا، شرایط کوآپ کانادا و اخذ تابعیت و شهروندی کشور کانادا از طریق شرکت در دوره های تحصیلی با تضمین کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت و تلاش گردید تا به تمامی سوالات مطرح شده در مقدمه این مقاله پاسخ علمی و کاربردی داده شود. همچنین در زیر عنوان های این مقاله سعی شد مطالب جامعی از شرایط دوره های کار و تحصیل در کانادا در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. موسسه ملک پور با بهره گیری هوشمندانه و کاربردی از بستر فضای مجازی و تکنولوژی روز دنیا و همچنین استفاده از مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا و وکلای بین المللی و مشاورین متخصص حقوقی، با افتخار آمادگی خود را جهت ارائه انواع خدمات مهاجرتی اعلام می نماید. گواه صداقت ما در طی پانزده سال خدمت رسانی، رضایت موکلین از سطح کیفی و کمی خدمات این موسسه می باشد. پیشگامی و سابقه طولانی فعالیت موسسه ملک پور، مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاع از دوره های کار و تحصیل در کانادا و یا دیگر روش های مهاجرتی، با موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین درخواست شما جهت تماس ما با شما و ارائه خدمات تلفنی رایگان، از طریق تکمیل فرم تماس ثبت خواهد گردید. از شما عزیزان تقاضا می شود سوالات خود را در خصوص دوره های کار و تحصیل در کانادا در ذیل این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نموده و پاسخ را از مشاورین متخصص ما در مجموعه MIE دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مجتبی جباری
سلام وقت بخیر . پس از دوره های کار و تحصیل در کانادا اگر این دوره تموم شد باید به ایران برگردیم یا میشه در کانادا موند و کار کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، دوره های تحصیل کوآپ عموماً کوتاه مدت بوده و در دوره های تحصیل کمتر از 8 ماه، PGWP که فرصتی جهت اقامت پس از تحصیل می باشد ارائه نمی شود. اما شما در صورت اثبات توانایی خود و عملکرد عالی در دوره 6 ماهه کار این دوره، شانس بالایی جهت یافتن کار در شرکت های ارائه دهنده دوره کارورزی دارید. همچنین مجازید در طول دوره با یافتن کار، اقامت خود را به کاری تبدیل نمایید. * مانا باشید *
نوید محمد زاده
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خییلی خوبتون . یه سوال برام پیش اومده که با این دوره های کار و تحصیل امکان پذیر هست که با فوق دیپلم کامپیوتر اقدام کرد یا خیر ؟ و اینکه ایا محمدودیت سنی برای این راه وجود داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، بله در صورتی که گپ تحصیلی شما بیش از 3 سال نبوده با سابقه کاری مرتبط ر این مدت ارائه شود، همچنین مدرک زبان آیلتس 6.5 ارائه دهید، امکان ورود به دوره های کوآپ کانادا که دوره های کار و تحصیل همزمان می باشند، خواهید داشت. * مانا باشید *
ماهسون
با سلام و وقت بخیر سپاسگزارم از مقاله بسیار جامع و کاملتون سولی که درخصوص دوره های کار تحصیل در کانادا داشتم اینه که اینها دوره های زیر یک سال هم دارند که فرد سریعتر وارد بازار کار بشه؟ سوال دومم هم این است که برای پذیرش در این دوره های حتما باید آیلتس 6.5 ارائه بدهیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی دوره های زیر یک سال هم وجود دارد البته روی دوره های زیر یک سال ویزایی صادر نمی شود. بنابراین بخاطر اینکه شانس اخذ ویزا شما افزایش یابد اقدام برای دوره های حداقل یکساله بسیار مناسب تر است. برای پذیرش بسته به نوع رشته و کالج نمره زبان متفاوت است برای خیلی از دوره های کانادا اگر شرایط عمومی شما مناسب باشد نیاز به ارائه مدرک زبان 6.5 نیست. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
نگار
سلام و عرض ادب من 22 ساله و مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم سطح زبانم متوسط و در حدود 500 میلیون دارایی دارم میخواستم بدونم میتونم از طریق دوره های کارو تحصیل به کانادا برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه و رشته تحصیلی تان یکی از بهترین دوره ها برای شما دوره های کوآپ می باشد که همراه با کار هستند و شانس بسیار بالایی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
رضا یاری
عرض ادب من با ارشد معماری از دانشگاه تهران و ایلنتس 8.5 میتونم برای دوره های کو آپ کانادا اقدام کنم و آیا روی این پذیرش میشه ویزا گرفت یا نه ریسکش زیاده و اقدام نکنم شاید بهتر باشه؟ تمکن مالی کافی دارم و 29 ساله و مجرد هستم.سابقه کار مرتبط هم دارم. ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرص ادب دوست عزیز با توجه به تغییراتی که در ماه های اخیر صورت گرفته است ریسک ویزای دوره های کوآپ کانادا بالاست ولی شما از رزومه خوبی برخوردارید هم برای کوآپ و هم برای اسکلیدورکر کانادا شانس خوبی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.