دوره های آوسبیلدونگ آلمان

19 دی 1401 26 نظر

دوره های آوسبیلدونگ در آلمان، شرایط و هزینه آوسبیلدونگ آلمان و چگونگی اخذ ویزای آوسبیلدونگ در کشور آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. از آنجایی که آلمان کشوری با رشد جمعیت منفی و افراد سالخورده می باشد، لذا دولت آلمان اقدام به جذب نیروهای کاری از کشور های دیگر می نماید. شرکت های بسیار قدرتمند و بزرگی نظیر بی ام و، دایملر، وودافون، بوش و فولکس واگن در کشور آلمان در حال فعالیت بوده و افراد علاقه مند به کار در کشور آلمان تنها با گذراندن دوره های آوسبیلدونگ در آلمان و کسب سابقه کارآموزی در این شرکت ها، می توانند وارد بازار کار آلمان و فعالیت در شرکت های مختلف شوند. دوره آوسبیلدونگ در واقع نوعی دوره مهارت و کارآموزی است که در رشته های مختلف ارائه می گردد. افرادی که در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان شرکت می نمایند پس از یافتن شغل در این کشور می توانند ویزای کاری آلمان را دریافت نمایند. چنان چه پس از خواندن این مقاله نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه داشتید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید. برای این منظور کافیست که با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اوسبیلدونگ آلمان


کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دوره های آوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ چیست؟

برگزاری دوره های آموزش مهارت و تخصص یکی از اهداف کشورهای پیشرفته برای تربیت نیروی کار مفید و متخصص می باشد. یکی از این دوره ها آوسبیلدونگ نام دارد که به آموزش در زمینه مهارت های فنی و حرفه ای مربوط به هر رشته، اختصاص یافته است. این دوره که هدف از آن، آموزش کامل افراد و به نوعی کارآموزی می باشد، می تواند ویزای کاری را برای متقاضیان مهاجرت به آلمان، به همراه داشته باشد.

اگر بخواهیم شرح دقیق تری از آسبیلدونگ در آلمان بدهیم، باید بگوییم هرگاه افراد بخواهند در کشور آلمان مشغول به کار شوند اما دارای مهارت ویژه ای نباشند، با توجه به سیاست های کشور آلمان که تخصص و مهارت حرف اول را می زند، دوره های آوسبیلدونگ تدارک دیده شده تا طی این دوره ها، آموزش هایی به افراد داده شود تا مهیای ورود به بازار کار و فعالیت در کشور آلمان شوند و بتوانند شغل مناسب با درآمد ایده آل را بیابند. به عبارتی اگر بخواهیم اوسبیلدونگ را شبیه سازی کنیم شبیه دوره های علمی کاربردی می باشد که در این دوره ها بین500 تا 1100 یورو به متقاضی پول پرداخت می شود. با تحصیل در دوره اوسبیلدونگ شما می توانید با سرعت بالایی جذب بازار کار شوید و رنج حقوقی شما بین 2 الی 3 هزار یورو می باشد. ولی به طبع در مقایسه با پزشکی که 7 تا 8 سال بیشتر تحصیل می کند درآمد کمتر و معمولی تری خواهید داشت.

آوسبیلدونگ دوگانه (Duale Ausbildung)

اکثر متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ در آلمان آموزش های حرفه ای دوگانه را انتخاب می نمایند، در این دوره ها به دانش عملی بسیار توجه می گردد. این دوره سه سال و نیم الی چهار سال بطول می انجامد. در کشور آلمان 350 شغل وجود دارد که وارد شدن به آن ها نیازمند آموزش حرفه ای است. در کشور آلمان فهرستی تحت عنوان اصطلاح مثبت (Positivlist) وجود دارد که ارائه دهنده برنامه های آموزش حرفه ای برای مشاغل دارای کمبود است، این لیست با تغییرات ایجاد شده در بازار کار دارای سازگاری است. در این برنامه های آموزشی کارآموز مجاز به ده ساعت کار در هفته است، البته باید قبل از اقدام به این کار کارفرمای خود را مطلع نموده و از وی کسب اجازه کنید. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه گردیده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعاٌ و قانوناٌ حرام است. در پایان دوره آوسبیلدونگ در آلمان، کارآموزان گواهی نامه پایان دوره را دریافت می نمایند. لازم به ذکر است که هرچه نمرات درسی و زبان شما بهتر باشد شانس شما جهت پذیرش در این دوره ها افزایش میابد.

آوسبیلدونگ آموزش محور (Schulische Ausbildung)

این نوع دوره آوسبیلدونگ دارای دوره های آموزشی تئوری و عملی می باشد که همگی در یک مدرسه برگزار می گردد و آموزشهای تئوری در این نوع دوره، بیشتر از ساعت های عملی بوده و تعداد ساعت های اندکی را به آموزش های عملی اختصاص داده اند. رشته هایی از قبیل: بانکداری، طراحی، پرستاری، فروشندگی و صنعت در این نوع دوره های آوسبیلدونگ، گنجانده می شود و برای به پایان رساندن دوره آوسبیلدونگ آموزش محور، یک الی سه سال باید زمان در مدرسه های دولتی یا خصوصی آلمان صرف کرد. همانگونه که ذکر گردید شرکت در دوره آوسبیلدونگ در آلمان نیازمند داشتن مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان است. برای شرکت در این مدارس متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم از یک مدرسه المانی بوده و یا این که از کشور خود دارای گواهی دیپلم مورد تایید آلمان باشند. در برخی از دوره ها ارائه سابقه کاری در همان حرفه نیز ضروری است. محدودیت سنی شرکت در دوره های آموزش حرفه ای مدارس 24 سال است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


 

شرایط دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

دوره های آوسبیلدونگ و یا دوره های فنی و حرفه ای در آلمان، دوره های کارآموزی می باشند که طول این دوره ها 2 الی 3 سال است. در این مدت زمان کارآموزان علاوه بر دروس نظری، آموزش هایی به صورت عملی نیز خواهند داشت. این دوره ها با همکاری برخی از کارفرمایان و یا مؤسسات آموزشی برگذار می گردند. در حال حاضر نزدیک به 400 رشته در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارند.

متقاضیان شرکت در این دوره ها باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشند، البته لازم به ذکر است که میزان تسلط به زبان در وابستگی به نوع رشته نیز می باشد، در برخی از رشته ها آشنایی با زبان انگلیسی نیز می تواند کمک کننده باشد. در برخی از دوره های آوسبیلدونگ کارآموزان مبلغی بین 500 الی 1100 یورو نیز به عنوان حقوق دریافت می نمایند که می تواند مقداری از هزینه زندگی در آلمان و همچنین هزینه تحصیلرا را پوشش دهد. مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان بسته به نوع رشته انتخابی می باشد به عنوان مثال برای شرکت در دوره های آرایشگری داشتن مدرک دوران راهنمایی کفایت می کند اما برخی از رشته ها به مدرک دیپلم و یا فوق دیپلم نیاز دارند. به طور کلی داشتن دیپلم متوسطه یا مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 18 بهترین حالت برای ثبت نام در دوره های  آوسبیلدونگ یا کار تحصیل آلمان می باشد.

ویدیو دوم موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


متقاضیان شرکت در این دوره ها همچنین باید توجه داشته باشند که حداقل سن مورد نیاز برای شرکت در این دوره ها 18 سال و حداکثر سن 25 سال است. برخی از مراکز جهت پذیرش آزمون هایی را برگذار می نمایند که تنها موفقیت در این آزمون ها امکان پذیرش در دوره ها را برای متقاضیان فراهم می نماید.

شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان

یکی از محدودیت و قوانینی که در شرایط شرکت در دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد، مربوط به سن می شود که این شرط در هرکدام از مدارس آلمان که اقدام به برگزاری دوره های آوسبیلدونگ می کنند، متفاوت می باشد. اما می توان گفت حداکثر سنی که افراد شانس حضور در دوره های آوسبیلدونگ را دارند، تا قبل از 45 سالگی است.

در حالت کلی برای واجد شرایط شدن شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، حداقل سن 18 و حداکثر 35 سال لازم می باشد. این در حالی است که کارفرمایان نیز برای جذب نیروی آموزش دیده از دوره های آوسبیلدونگ، شرط سنی را برقرار کرده و این شرط سنی در بعضی مواقع متفاوت با شرایط سنی برای ورود به دوره های آوسبیلدونگ می باشد.

مدرک زبان برای آوسبیلدونگ آلمان

داشتن مدرک زبان انگلیسی و آلمانی برای کار و تحصیل در آلمان حرف اول را می زند و دوره های آوسبیلدونگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرط مهارت زبانی را برای ورود به دوره ها اعمال کرده اند. بدیهی است که پیش نیاز ورود به دوره های آوسبیلدونگ مدرک زبان می باشد اما نمره و سطح قابل قبول، برای هر رشته متفاوت است.

داشتن حداقل مدرک زبان A2 آلمانی یا B1 در هر شرایطی اجباری می باشد و جزء همان پیش نیازهای ذکر شده است. متقاضیان مهاجرت می توانند با دارا بودن این مدرک زبان، وارد کشور آلمان شده و برای ارتقای مدرک و مهارت زبانی خود، در دوره های زبان آلمانی در المان برگزار می شود، شرکت نمایند.

تمکن مالی برای آوسبیلدونگ

لازمه شرکت در دوره های آوسبیلدونگ، حضور در آلمان که برای ایرانیان تنها با اخذ ویزا میسر می باشد و رسیدن به این هدف زمانی در دسترس است که تمکن مالی متقاضیان با اسناد و ارائه مدارک، اثبات گردد. اثبات تمکن مالی به معنای توانایی متقاضی در پرداخت هزینه های زندگی، آموزش و بطور کلی هزینه های جاری در کشور آلمان می باشد که برای اثبات این موضوع، شخص باید سرمایه قابل قبولی داشته و این دارایی قابل استناد باشد.

افرادی که از تمکن مالی برخوردار نمی باشند، تنها راه برای دور زدن این قانون کشور آلمان، ارائه گواهی که نشان دهد که در ماه حقوقی بالغ بر 832 یورو دریافت می کنند، (باتوجه به اینکه در دوره های آوسبیلدونگ به افراد حقوق تعلق می گیرد) قادر به اخذ ویزای آلمان بدون برخورداری از شرایط تمکن مالی خواهند بود.

رشته های ارائه شده در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

رشته های ارائه شده در دوره آوسبیلدونگ در آلمان بسیار متنوع می باشند و تقریباٌ 400 رشته در این رشته های آوسبیلدونگ در کشور آلمان ارائه می گردند. متقاضیان شرکت در این دوره ها باید قبل از انتخاب رشته به علاقه، استعداد، توانایی، جنسیت و پیش زمینه های کاری خود توجه نمایند و سپس با آگاهی کامل به انتخاب رشته بپردازند. اکثر خانم ها دوره های خدماتی و اکثر آقایان دوره های فنی را انتخاب می نمایند. متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ در آلمان با جستجو در سایت های مربوطه می توانند به اطلاعات کاملی درخصوص هر یک از رشته ها دست پیدا نمایند. برخی از دوره های خدماتی ویژه بانوان عبارتند از: فروشندگی، آرایشگری، منشی کارهای دفتری، دستیار پزشک و غیره، و برخی از دوره های فنی ویژه آقایان عبارتند از: برقکاری، مکانیک صنعتی، مکاالکترونیک، کامپیوتر، فروشندگی و غیره. در برخی از رشته ها دانشجویان در حین کارآموزی حقوق نیز دریافت می نمایند. اکثر رشته های ارائه شده در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان، رشته هایی با آینده کاری عالی می باشند.

 لیست آوسبیلدونگ های آلمان

دستیار دکتر بیهوشی

مکانیک

مکانیک پردازش

برقکار

بازرس مصالح ساختمانی

منشی

منشی بانک

فروشنده

روترهای ساختمانی و شیء

فروشنده فروشگاه

معمار

قصاب

شیشه ساز ماشین

گلفروش

هتل و دستیار مهمان نوازی

قصاب

کارمند خودرو

مکانیک گیاهی

مکانیک کارخانه برای لوله کشی، گرمایش و تهویه مطبوع

مکانیک کارخانه برای لوله کشی، گرمایش و تهویه مطبوع

بهترین آوسبیلدونگ در آلمان

دوره آوسبیلدونگ برای رشته های متعددی برگزار می شود اما این بدان معنا نیست که همه آوسبیلدونگ های برگزار شده ایده آل می باشند و در این بین بعضی از این دوره ها دارای شرایط بهتری برای مهاجران است. بهترین دوره آوسیبلدونگ تا حدودی بستگی به شرایط خود فرد که شامل جنسیت، مهارت و علاقه مندی وی می شود نیز دارد که در ادامه همه آنها را بررسی کرده ایم:

آوسبیلدونگ مکانیک خودرو در آلمان

این دوره در میان متقاضیان مهاجرت به آلمان بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد و افرادی که وارد دوره آوسبیلدونگ مکانیک خودرو در آلمان می شوند، مهارت هایی در انجام کارهای نگهداری از وسایل خودرو، تعمیر خودرو، تعویض قطعات خودرو، مشاوره به رجوع کنندگان، بازرسی و توانایی ارائه اطلاعات کاربردی و مناسب را آموزش خواهند دید. به گونه ای که در پایان آموزش، یک تکنسین مکانیک خودرو باید وظایف زیر را برعهده و به خوبی از پس انجام آنها برآید:

 • تعمیر خودروها به طور کامل
 • تعویض قطعات معیوب خودروها
 • ارتباط با مشتریان

آوسبیلدونگ ورزشی

آموزش در دوره های  آوسبیلدونگ ورزشی 3 ساله بوده و افرادی که وارد این دوره ها می شوند در کلاس های عملی و تئوری همه مهارت های مربوط به علوم ورزشی  باید شرکت کنند تا به وسیله این مهارت، وارد بازار کار مربوط به رشته علوم ورزشی که دارای زیرشاخه های متعددی است، بشوند.

آوسبیلدونگ معماری در آلمان

تبدیل شدن به نیروی کار ماهر در حوزه رشته پرطرفداری مانند معماری یکی از اهداف بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان با هدف پیدا کردن شغل می باشد که از طریق شرکت در دوره های آوسبیلدونگ معماری در آلمان امکان پذیر است. شرایط شرکت در این دوره ها، داشتن حداقل مدرک دیپلم و سپری کردن دوره 2 الی 3 ساله آوسبیلدونگ معماری می باشد که افراد را مهیای حضور در بازار کار معماری در آلمان می کند.

آوسبیلدونگ برنامه نویسی

برنامه نویسی شغل پردرآمدی در دنیای وب می باشد که تحصیل و یاد گرفتن این تخصص، زندگی کاری افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. راه های بسیاری برای آموختن رشته برنامه نویسی وجود دارد که یکی از راه ها در کشور آلمان، شرکت در دوره های آوسبیلدونگ برنامه نویسی می باشد و افراد طی 3 سال کارآموزی، بدون هیچ سابقه کاری، دارای مهارت و تخصص شده و به سرعت مورد توجه کارفرمایان آلمانی قرار خواهند گرفت و از مزایای بیشمار کار در حوزه برنامه نویسی در آلمان، برخوردار می شوند.

آوسبیلدونگ حسابداری در آلمان

رشته حسابداری در آلمان یکی از رشته های می باشد که بدون آن چرخ هر کار و فعالیتی از حرکت باز خواهد ماند.، پس افرادی که دارای مهارت و تخصص در این رشته می باشند، بی شک در صورت توانایی، جذب بازار کار با درآمد بسیار خوب خواهند شد. یکی از راه متخصص شدن در حوزه حسابداری علاوه بر ورود به دانشگاه ها، شرکت در دوره های اوسبیلدونگ حسابداری  و حسابرسی در آلمان می باشد که افراد را آماه حضور در بازار کار آلمان می کند.

آوسبیلدونگ آشپزی

کشور آلمان برای جذب نیروی کار، حساسیت بسیارزیادی روی میزان تخصص و مهارت افراد دارد و می توان قطع به یقین گفت که بدون تخصص، افراد شانسی برای پیدا کردن شغل در آلمان ندارند. اوسبیلدونگ آلمان بهترین روش برای متخصص شدن متقاضیان ورود به بازار کار در حوزه ای که علاقه مند می باشند اما دارای مدرک و تخصص دانشگاهی نیستند. علاقه مندان به آشپزی با شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی، دارای مهارت هایی از جمله موارد زیر می شوند:

 • برش حرفه ای مواد غذایی
 • ترکیب مواد غذایی
 • طبخ درست مواد غذایی
 • برخورد با مشتری
 • آشنایی با قوانی آشپزی تجاری آلمان
 • نحوه طبخ غذای اصیل آلمانی

آوسبیلدونگ عکاسی

رشته عکاسی در آلمان یکی از رشته هایی است که افراد با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، قادر به فعالیت در این کشور می شوند. این دوره محبوب در طول سه سال، افراد را به یک عکاس حرفه ای تبدیل می کند. براساس آموزش در دوره های آوسبیلدونگ عکاسی آلمان، متقاضیان وارد بازار کار شده و در سال اول حداقل 550 یورو حقوق دریافت خواهند کرد.

آوسبیلدونگ روانشناسی

دوره های آوسبیلدونگ آلمان بیشتر در رشته های فنی کاربرد داشته چرا که افراد در این دوره های 2 الی 3 ساله، دارای مهارت و تخصص می شوند. این در حالی است که رشته ای نظیر روانشناسی، نیازمند سالها تحقیق و مطالعه می باشد که با یک دوره آوسبیلدونگ، امکان پذیر نبوده و نیروی متخصصی را در این زمینه، تحویل بازار کار نخواهد داد.

آوسبیلدونگ پزشکی

از آنجایی که رشته پزشکی از رشته های حساس و بسیار خطیر می باشد برای متخصص شدن در آن ، نیاز به آموزش های متمادی تئوری و عملی قابل توجهی می باشد که قطعا این آموزش ها را نمی توان در یک دوره گنجاند. با این حال بعضی از از زیرشاخه های این رشته مانند دستیار بیهوشی، با شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان، قابل دستیابی می باشد. و افراد با شرکت در دوره های بخصوص  مربوط به دستیاری بیهوشی، به مهارت قابل قبولی خواهند رسید که برای مشغول به فعالیت شدن در کشور آلمان، مناسب است.

آوسبیلدونگ دندانپزشکی

هرچند که امکان مشغول به کار شدن در شغل دندانپزشکی با یک دوره آوسبیلدونگ آلمان وجود ندارد اما افراد علاقه مند به این رشته می توانند به شرکت در دوره آوسبیلدونگ دستیار دندانپزشکی و دندان سازی در مدت سه سال که به آموزشهای عملی و تئوری اختصاص می یابد، به خواسته خود تا حدودی جامعه عمل پوشانده و در این حیطه مشغول به کار شوند.

آوسبیلدونگ داروسازی

دوره آوسبیلدونگ داروسازی واقعیت نداشته چرا که برای متخصص شدن در این دوره افراد باید تحصیلات خود را از دانشگاه آغاز نمایند و حتما در این بستر، تبدیل به یک متخصص داروساز شوند. اما افراد بدون مدرک تحصیل داروسازی در آلمان که علاقه مند به فعالیت در این حوزه می باشند، می توانند در دوره آوسبیلدونگ تکنسین داروخانه شرکت و پس از سه سال آموزش، به عنوان نیروی کار تکنسین داروخانه، مشغول به کار شوند.

آوسبیلدونگ خلبانی

از آنجایی که شغلی مانند خلبانی با جان هزاران انسان ارتباط مستقیم دارد، منطقی نمی باشد که برای متخصص شدن در این رشته، تنها 3 سال زمان سپری کرد، زیر برای تبدیل شدن به یک خلبان حرفه ای، طی کردن فرایند ها و تحصیلات آکادمیک، ضروری می باشد از این رو افراد علاقه مند به این رشته که فرصت شرکت در دانشگاه ها را ندارند، با گذراندن دوره آوسبیلدونگ مکانیک هواپیما، تا حدودی به خواسته خود خواهند رسید.

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

بدون اغراق محبوب ترین دوره آوسبیلدونگ آلمان را باید متعلق به رشته فیزیوتراپی در آلمان دانست که علاقه مندان به این رشته را بعد از 6 ماه تا 3.5 سال، تبدیل به یک نیروی کار ماهر در این حوزه شغلی می کند. متقاضیان کار در رشته فیزیوتراپی با شرکت در آوسبیلدونگ مربوط به این رشته، در دوره های عملی و تئوری آموزش و کارآموزی کرده که اغلب این دوره برای رشته فیزیوتراپی، بدون دریافت حقوق است و سپس جذب بازار کار خواهند شد.

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

آرایشگری یکی از مشاغلی است که در لیست دوره های آوسبیلدونگ آلمان قرار گرفته است. علاقه مندان به کار در این رشته پس از سه سال آموزش، با سرفصل های آموزشی آرایشگری مو، میکاپ، میکاپ آرتیست و... تبدیل به یک آرایشگر خواهند شد. متقاضیان پس از پایان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری، جذب  مشاغل مختلفی از جمله: تئاتر، مدارس هنری و آرایشگاه ها شده و حداقل حقوق 700 یورو در سال اول با 14 الی 16 ساعت کار، برایشان تخمین زده شده است.

آوسبیلدونگ کامپیوتر

رشته کامپیوتر به دلیل گستردگی و دارا بودن زیرشاخه های متعدد، برای متخصص شدن در هر گرایش، نیازمند گذراندن آموزش های مربوط به همان حیطه می باشد. دوره های آوسبیلدونگ کامپیوتر آلمان شامل یکپارچه سازی سیستم، شبکه دیجیتال و تجزیه تحلیل داده ها می شود. افراد پس از آموزش در گرایش های فوق، قادر به فعالیت در کشور آلمان خواهند شد.

آوسبیلدونگ عمران

شرکت در دوره های مربوط به آوسبیلدونگ عمران، حداقل یک سال به طول می انجام که این فرایند با داشتن مدرک B2 زبان به حداقل خواهد رسید. متقاضیان در طول دوره رشته مهندسی عمران در آلمان، مشمول دریافت حقوق به مبلغ 650 الی 1100 یورو در ماه می شوند و این مبلغ در صورت استخدام شدن، تا 2500 یورو در ماه قابل افزایش است. داشتن مدرک پاسپورت، دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات متوسطه، برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ عمران آلمان، ضروری می باشد.

آوسبیلدونگ برق

رشته برق دارای دوره های آوسبیلدونگ  است و متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان، بدون داشتن مدرک تحصیلات آکادمیک، با شرکت در دوره آوسبیلدونگ، تبدیل به یک متخصص برقکار شده و با همین رزومه، قادر به جلب نظر کارفرمایان آلمانی خواهند شد. شرکت کنندگان دوره اوسبیلدونگ برق آلمان، در دوران کارآموزی، مهارت و تخصص مفیدی را آموخته و هم مبلغی را در قالب حقوق دریافت خواهند کرد و مسیر تبدیل شدنشان به یک متخصص برق، حدود یک الی سه سال طی خواهد شد.

آوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی

کنترل کننده ترافیک هوایی یکی از مشاغلی است که با شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان می توان بدست آورد و به درآمد 6000 الی 8000 یورو به عنوان حقوق رسید، اما این اتفاق به شرطی به واقعیت خواهد رسید که متقاضیان دوره 1 تا 3 ساله آوسبیلدونگ را با موفقیت پشت سر بگذارند. دوره هایی که شامل آموزش های تئوری و عملی برای رسیدن به مهارت مورد نیاز کارفرمایان می باشد.

حقوق آوسبیلدونگ در آلمان

افراد در دوره های اوسبیلدونگ آلمان، حقوق دریافت خواهند کرد که میزان این دریافتی رابطه مستقیمی با رشته انتخابی متقاضیان دارد اما متوسط حقوق اختصاص داده شده در دوره های آوسبیلدونگ رقمی بین 500 تا 1200 یورو می باشد و افراد برای این رقم درخواستی، شامل پرداخت مالیات به دولت آلمان نمی شوند، مگر آنکه درآمد این دسته از افراد در سال، از 8450 یورو فراتر رود.

پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ

در مبحث پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ باید به این مهم دقت داشته باشید که میزان درآمد در هر رشته از دوره اوسبیلدونگ می تواند متفاوت باشد. در زمان آموزش میزان درآمد شما تقریبا بین 500 تا 1100 یورو بوده که هر سال افزایش می یابد. پس با توجه به این مهم نمی توان گفت که پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ چه رشته ای می تواند باشد. در جدول زیر به لیست رشته های آوسبیلدونگ المان می پردازیم، فراموش نکنید که این رشته ها از محبوب ترین رشته ها در کشور آلمان هستند.

برقکار

مکانیک

فروشنده

کارمند صنعتی

فروشندگی در فروشگاه

منشی

هزینه های دوره های آوسبیلدونگ در آلمان و شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی

متقاضیان دوره های آوسبیلدونگ و یا دوره های فنی و حرفه ای در آلمان در آموزش های حرفه ای مدارس (Schulish Ausbildung) هیچ کسب درآمدی نخواهند داشت. در برخی از این مدارس خصوصی هزینه آوسبیلدونگ و هزینه ویزای آوسبیلدونگ آلمان نیز باید پرداخت گردد که بسته به نوع رشته این هزینه متفاوت است. در برخی از موارد در این زمنیه استثنائاتی نیز وجود دارند، نظیر آموزش در بخش بهداشت و مراقبت که شما با کار نمودن در بیمارستان ها و یا خانه های سالمندان می توانید حقوقی برابر با 1091 یورو، 1152 یورو، 1253 یورو در سال های اول، دوم و سوم آموزش دریافت نمایید. متقاضیان تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان با توجه به شرایطی خاص می توانند کمک هزینه دانشجویی (Schuler Bafog) دریافت نمایند، این کمک هزینه نوعی برنامه کمک مالی توسط دولت است که بر اساس قانون ارتقاء آموزش فدرال ارائه می گردد. مقدار کمک هزینه 500 الی 1100 یورو در ماه است و نیازی به بازگرداندن آن نیست. شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه آوسبیلدونگ عبارتند از:

 • سن زیر 30 سال در ابتدای آموزش
 • حداقل زمان برنامه آموزشی دو سال باشد.
 • قبلاٌ در دوره های آوسبیلدونگ در مدارس حرفه ای آلمان شرکت نکرده باشید.

شهروندانی که آلمانی نیستند تنها با داشتن شرایط زیر می توانند از این کمک هزینه استفاده نمایند:

 • سنین زیر 24 سال
 • داشتن اقامت دائم آلمان
 • داشتن اقامت قانونی در آلمان حداقل به مدت 15 ماه
 • 5 سال اقامت در آلمان و اشتغال به کار در این مدت
 • وجود یکی از والدین و اشتغال به کار وی به مدت سه سال در کشور آلمان طی شش سال گذشته

لازم به ذکر است که دانشجویان شرکت کننده در این دوره عموماً دارای تضمین کار پس از تحصیل به دلیل کاربردی و مورد نیاز بودن این رشته ها در کشور آلمان خواهند بود.

پناهجویانی که به صورت غیر قانونی وارد کشور آلمان شده اند نمی توانند از Bafog استفاده نمایند، اما بر اساس قوانین این کشور می توانند در دوره آوسبیلدونگ در آلمان شرت نمایند. افرادی که دارای زندگی مستقل بوده و به سن قانونی رسیده اند می توانند جهت تهیه مسکن نیز کمک هزینه مسکن تحت عنوان Wohngeld درخواست نمایند.

هزینه زندگی در آلمان

یکی از پیش نیازهای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، علاوه بر هزینه ویزای آوسبیلدونگ آلمان نیاز به داشتن سرمایه لازم برای تامین هزینه های زندگی در طول مدت تحصیل دانشجو می باشد. دانشجویان خارجی ماهیانه و براساس هزینه های زندگی 700 تا 1000 یورو به صورت ماهیانه اجازه برداشت دارند. جدول ذیل، میانگین برخی از اقلام مهم هزینه زندگی در آلمان را نشان می دهد.

کالا و خدمات

هزینه

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

10 یورو

1 لیتر شیر

0.72 یورو

1 کیلوگرم برنج

2.08 یورو

1 کیلوگرم گوشت قرمز

10.51 یورو

1 کیلوگرم گوشت مرغ

7.83 یورو

1 کیلوگرم سیب

2.29 یورو

1 کیلوگرم سیب زمینی

1.14 یورو

1.5 لیتر آب

0.369 یورو

اجاره ماهیانه آپارتمان 1خوابه در مرکز شهر

725.91 یورو

اجاره ماهیانه آپارتمان 3خوابه در مرکز شهر

1379.43 یورو

اجاره ماهیانه آپارتمان 1خوابه در خارج از مرکز شهر

541.16 یورو

اجاره ماهیانه آپارتمان 3خوابه در خارج از مرکز شهر

1026.14 یورو

 

شرایط دوره های آوسبیلدونگ در آلمان برای دانشجویان بین المللی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا ممکن است جهت شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان ویزای آوسبیلدونگ و مجوز اقامت جهت گذراندن دوره را دریافت نمایند. این مورد باید توسط آژانس فدرال تایید گردد. آژانس فدرال قبل از تایید، بررسی می نماید که آیا این مکان آموزشی مورد تقاضا، برای اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا نیز تبلیغ شده است و یا خیر. افراد دریافت کننده گواهینامه آلمانی، علاوه بر دریافت صلاحیت در خارج از کشور، می توانند در کشور مبداء نیز دوره آموزشی خود را بگذرانند. در صورتی که آموزش بیش از یک سال به طول انجامد متقاضیان دوره های فنی و حرفه ای در آلمان باید اقامت خود را دریافت نمایند. در صورتی که فرد دارای تجربه کاری باشد، آژانس فدرال ممکن است نیازی به مدرک تحصیلی نبیند و رزومه کاری متقاضی را به رسمیت بشناسد. برخی از دوره های کارآموزی که تحت عنوان دوره تحصیلی و رشته های آوسبیلدونگ می باشند و یا اینکه توسط یک بورسیه تحصیلی مورد حمایت قرارگرفته اند، مورد تایید آژانس فدرال نخواهند بود. این مورد درخصوص کارگران، دانشجویان و مدیران ماهر و متخصص است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای آوسبیلدونگ آلمان

برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان و یا دوره های فنی و حرفه ای در آلمان شما باید ویزای آوسبیلدونگ را دریافت نمایید. برای شرکت در آموزش حرفه ای مستقر در مدارس، ویزای آوسبیلدونگ به راحتی اعطا می گردد. اما برای شرکت در آموزش های حرفه ای دو گانه در ابتدا اولویت ها مورد بررسی قرار می گیرند و آژانس فدرال در ابتدا موقعیت دریافت این آموزش توسط اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا را بررسی می نماید. هزینه ویزای آوسبیلدونگ آلمان، مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای آوسبیلدونگ آلمان و رشته های آوسبیلدونگ عبارت است از: نامه پذیرش مرکز آموزش دوره های فنی و حرفه ای، پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی، پاسپورت دارای اعتبار، عکس، بیمه درمانی و فیش پرداخت هزینه ویزای آوسبیلدونگ آلمان 60 یورو. متقاضیان ویزای دوره های آوسبیلدونگ در آلمان باید درخواست خود را به صورت حضوری ارائه نمایند و توجه داشته باشند که این روند سه ماه بطول می انجامد. درخواست ها توسط وزارت امور خارجه بررسی و سپس تایید یا رد می گردند.

مدرک پایان دوره های آوسبیلدونگ در آلمان و شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در آلمان

نمودار نرخ بیکاری در آلمان

متقاضیان دوره های آوسبیلدونگ در آلمان پس از به پایان رساندن دوره خود موفق به دریافت مدرک پایان دوره می شوند و آماده کاریابی در آلمان و اشتغال به کار و ورود به بازار کار حرفه ای می گردند. مدارک ارائه شده کاملا دارای اعتبار بوده و فرد دارنده مدرک به راحتی می تواند به شغل مرتبط با رشته خود دست یابد. نکته قابل ذکر این است که دارندگان مدرک دوره آوسبیلدونگ در آلمان می توانند برای تحصیلات آکادمیک در دانشگاه ها نیز اقدام نمایند. برخی از پر تقاضاترین دوره های فنی و حرفه ای در آلمان عبارتند از: تکنسین تاسیسات تبرید، مددکار مراقبت از سالمندان، راننده قطار، برق کار صنعتی، مکانیک دستگاه های گرمایشی، تهویه ای و بهداشتی. همانگونه که ذکر گردید با توجه به این که جمعیت آلمان را بیشتر افراد مسن تشکیل می دهند و هر سال این کشور پذیرای افراد متخصص و ماهر جهت اشتغال به کار در مشاغل مختلف این کشور می باشد و با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور آلمان، فارغ التحصیلان دوره آوسبیلدونگ در آلمان پس از فراغت از تحصیل به راحتی می توانند شغل مرتبط با رشته خود را بیایند. پیشنهاد می گردد تا محصول ویدیویی گام به گام تا کار درخارج از کشور را تهیه و مشاهده نمایید تا به اطلاعات کاملی درخصوص کاریابی در کشورها دست پیدا نمایید. در نمودار روبرو، نرخ بیکاری در کشور آلمان طی سال های اخیر نشان داده شده است:

دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آوسبیلدونگ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


بنرهای مورد نیاز

 

پرسش: سلام درود بر شما. من 39 ساله، متاهل، با فرزند 12 سال، کارشناسی حسابداری و حقوق، 15 سال سابقه کاری در حسابداری، بدون مدرک زبان. جهت زندگی و اقامت در اتریش چه مسیرهایی امکانش را دارم؟ هزینه ها چه میزانی است؟ آوسبیلدونگ آلمان یا اتریش، کدام شرایط بهتری دارد؟ سپاسگزارم

 


سوالات متداول راجع به دوره های آوسبیلدونگ آلمان

✅ آیا برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، برای شرکت در دروه های آوسبیلدونگ در آلمان محدودیت سنی 18 تا 25 سال وجود دارد.

✅ چه نوع مدرک زبانی برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان مورد نیاز است؟

برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان مدرک زبان آلمانی B2 مورد نیاز است.

✅ آیا امکان دریافت کمک هزینه برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارد؟

بله برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان امکان دریافت کمک هزینه به مبلغ 590 الی 709 یورو در ماه امکان پذیر است.

✅ پروسه صدور ویزای آوسبیلدونگ آلمان چند ماه بطول می انجامد؟

پروسه صدور ویزای آوسبیلدونگ آلمان سه ماه بطول می انجامد.


_____________سخن پایانی درباره دوره های آوسبیلدونگ در آلمان_____________

دوره های آوسبیلدونگ در آلمان، مدرک دوره های آوسبیلدونگ در آلمان ، شرایط و هزینه آوسبیلدونگ آلمان و هزینه ویزای آوسبیلدونگ آلمان، شرایط کار پس از فارغ التحصیلی دوره آوسبیلدونگ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دوره های آوسبیلدونگ در آلمان و یا دوره های فنی و حرفه ای در آلمان همانگونه که ذکر گردید دوره های کارآموزی در کشور آلمان بوده که امکان آموزش عملی در کالج ها و یا مدارس دولتی و خصوصی را برای متقاضیان بین المللی فراهم آورده است، در اکثر این دوره ها دانشجویان حقوق نیز دریافت می نمایند. محدوده سنی پذیرش در این دوره ها 18 تا 25 سال است. متقاضیان پس از پذیرش در مراکز آموزشی دوره های آوسبیلدونگ در آلمان باید ویزای آوسبیلدونگ دریافت نمایند. درصورتی که سن و شرایط پذیرش در این دوره ها را ندارید میتوانید با بررسی شرایط خودتان برای تحصیلات دانشگاهی اقدام نمایید که قطعا شانس ویزای بالاتر هم دارند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور آلمان و نیاز این کشور به نیروی کار ماهر و متخصص امکان جذب سریع آن ها در بازار کار آلمان وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره ها و چگونگی شرکت در آن ها با مشاوران ما در موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمایید و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید. همچنین شما همراه عزیز می توانید در انتهای همین مقاله هرگونه سوال خود را در این خصوص مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

امتیاز 4.34 از 5 ( 27 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
دریا قاسمزاده
سلام وقتتون بخیر. ببخشید میخواستم راجع به شرایط آوسبیلدونگ آلمان از شما سوال بپرسم. چه شرایطی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای این دوره ها علاوه بر شرایط سنی، شرایط سطح زبان، شرایط مالی و ... شما باید بررسی گردد اما به طور کلی دوره های آوسبیلدونگ شانس ویزای پایین تری برای ایرانی ها دارد که پیشنهاد می کنیم به همین دلیل برای دوره های دانشگاهی اقدام داشته باشید.
بهرام
سلام.وقت بخیر.بنده ۲۶ سالمه فوق دیپلم در رشته حسابداری.دارای مدرک فنی و حرفه در رابطه با تعمیر و ساخت موتور سیکلت با سابقه کار ولی جایی ثبت نشده.زبان آلمانی هم تازه شروع به یادگیری کردم.آیا با توجه به سنم میتونم در دوره ها شرکت کنم؟با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی به طور معمول دوره های آوسبیلدونگ شانس بالایی برای ویزا شدن برای شما نخواهد داشت و بهتر است برای دوره های تحصیلی دانشگاهی برای مقطع لیسانس اقدام داشته باشید.
سینا
با عرض سلام و خداقوت این دوره برای افراد بالای 30 سال هم قابلیت انجام و ثبت نام داره بخاطر این میپرسم که در بعضی سایت ها گفته شده تا سقف 35 سال ولی به سابقه ای که از قدمت و سابقه شما میدونم قطعا جواب معتبر تری دارید آیا این موضوع صحت داره بالای 30 یا خیر همون 25 سال سال هستش سقف سنی و اینکه برای کسی که در بازار مالی فعالیت داره که خویش فرما به حساب میاد و نیاز به کار کردن جایی نداره توانایی مهاجرت دارد یا خیر با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، عزیزان تا سنین بالاتر هم امکان اقدام دارند اما شانس ویزای این دوره ها بسیار پایین بوده و موسسه ملکپور توصیه ای برای اقدام برای این دوره ها انجام نمی دهد. بهتر است شرایط خود را برای کشورهای دیگری همچون سوئد، اتریش، دانمارک، فنلاند نیز بررسی نمایید.
Eli mohebi
سلام و وقت بخیر خدمت شما بنده ۳۴ ساله هستم دارای لیسانس جغرافیا. سوالی داشتم خدمتتون،در سایت های مختلف خواندم به تازگی برای دوره های آسبیلدونگ (پرستاری در آلمان تا سن ۴۵ سال) قابل اقدام هست؟آیا این مطلب صحت دارد،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی به طور کلی دوره های آوسبیلدونگ شانس ویزای بسیار پایینی دارند و پیشنهاد می شود که برای دوره های دانشگاهی اقدام داشته باشید.
فائزه علی نژاد
سلام وقتتون بخیر...من ۳۳ سالمه ولیسانس اقتصاد با معدل ۱۵/۳۱از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس مدیریت مالی با معدل ۱۹/۳۰ از دانشگاه آزاد دارم و ۴ سال سابقه کار به عنوان معامله گر بورس اوراق بهادار دارم و البته مدرک معامله گری داخلی که سازمان بورس ارائه میده هم دارم...به نظرتون بهترین روش برای مهاجرت برام چی میتونه باشه...هم آلمان هم سایر کشورها...ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، با توجه به تغییرات موجود در نظام مالی کشورها، شاید بهتر باشد که آموزش های لازم برای کار را در کشور مقصد خود ببینید و بعد از آن با شانس بیشتری برای کار اقدام داشته باشید.
Hossein
دوستان، دوره‌های اوسبیلدونگ محدودیت سنی نداره، اون محدودیت زیر ۲۵ واسه ویزای جستجوی کاره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما برای ثبت نام در دوره های آوسبیلدونگ نیاز به ویزا دارید و سفارت برای اعطای ویزا شروطی دارد که در مقالات کامل توضیح داده شده در نظر داشته باشید که شرایط اخذ ویزا برای ایرانیها دشواریهایی دارد شما میتوانید برای کسب اطلاعات با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کنند
Damoon Hamidi
سلام وقتتون بخیر ، بنده ۱۸ سالم هست و تمایل داشتم که ویزای آوسبیلدونگ دریافت کنم و اقامت آلمان رو دریافت کنم ، آیا کشور های دیگه ای نیز وجود دارند که با معدل دیپلم و دبیرستان مهاجر رو بپذیرند؟! شرایط بنده: زبان انگلیسی رو بلد هستم و مدرسه نمونه دولتی درس می خوانم ممنون میشم پاسخ بدید🙏🌹
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی و گپ تحصیلی شما بسیار مناسب است و شما میتوانید برای تحصیل در کشورهای تاپ همچون انگلیس، کانادا، آمریکا، فنلاند،هلند،فرانسه،اتریش و... اقدام نمایید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را کامل بررسی کنند
مریم جنتی
سلام خسته نباشید تحصیل آوسبیلدونگ آلمان دارای مدرک دانشگاهی هست ؟؟ یعنی مدرک دانشگاهی داره مثلا در رشته پرستاری
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز آوسبیلدونگ ییه دوره آموزشی مانند دوره های فنی حرفه ای می باشد
مریم کشاورزی
سلام وقتتون بخیر .من ۲۱سالمه .دیپلم تجربی دارم و الان دوره کاردانی ترم ۲ رشته it رو در دانشگاه علمی کاربردی ناجا میخونم. مدارک هلال احمر رو کامل دارم .انگلیسی در حد متوسط هستم. در حال یادگیری آلمانی و دوره های داروخونه هستم .با این شرایط امکان اخذ پذیرش رو دارم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز امکان اقدام دارید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
ارسلام
سلام و درود. بنده ۲۱ سالمه دانشجو ترم ۳ مهندسی برق قدرت. زبان انگلیسی جنرال را به طور کامل بلدم ولی ایلس ندارم. سابقه ۲سال کار مربوط به رشته تحصیلیم هم دارم. المانی هم بلد نیستم. سوالم اینه که برای اقدام اسبیلدونگ حتما باید زبان آلمانی و انگلیسی را با مدرک معتبر داشت یا نه فقط کافیه بلد باشیم.و سربازی هم نرفتید. ممنون میشم راهنمایی کنید و همچنین پیشنهاد شما چی هست🙏🌹
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی برای اخذ ویزای آسبیلدونگ نیاز به ارائه مدرک زبان المانی می باشد. شما می توانید برای کالج زبان المانی اقدام به اخذ پذیرش نمایید
حنانه دانایی
سلام وقتتون بخیر من ۲۰سالمه معدل دیپلمم،۱۷/۸۹دانشجوی زبان اینگلیسی هسم و میخام تا یکسال دیگه مدرک b1بگیرم..بنظرتون شانسی برای اوسبیلدونگ المان برای من هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تا سن ۲۵ سالگی شما شانس اخذ ویزای اوسبیلدونگ را دارید
سمیراباقلایی
آیا برای ثبت نام خود دوره های اوسبیلدونگ هزینه دارد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً یکسری هزینه های اداری دارید موقع ثبت نام.
آریام
سلام. من ۳۲ سالمه و فوق لیسانس مکانیک تبدیل انرژی هستم. اقدام برای این دوره ها را برای من پیشنهاد میکنید و اصولا شانس پذیرش دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رشته تحصیلی و سن تان شما برای کار اقدام بکنید بهتر است چون بالای 30 سال هستید حتی اگر از دانشگاه هم پذیرش بگیرید امکان ریسک ویزا دارید.
امیررضا غفاریان
سلام خسته نباشید بنده 23 سالم هستش به تازگی مدرک کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی را از دانشگاه دولتی صنعتی در دوره روزانه اخذ کردم 5 سال سابقه برنامه نویسی غیر مستند دارم و به طور تخصصی برنامه نویس فرانت اند با فریمورک(کتابخانه) ری اکت جی اس هستم که محبوب ترین فریمورک توی جهان هستش و در کنار هم برنامه نویسی هوش مصنوعی بیشتر پردازش تصویر انجام میدهم و تسلط تقریبا خوبی به ماشین لرنینگ و یادگیری عمیق و شبکه عصبی و منطق فازی معدل لیسانسم 15 هستش و زبان المانی هم تا b1 کلاس رفتم اما مدرک زبان رو هنوز نگرفتم میخواستم بدونم شانسم برای اوسبیلدونگ برنامه نویسی چه مقدار هستش؟ چقدر زمان میبره که انجام بدین و هزینه اش چه مقدار هستش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شانس شما برای اخذ ویزای اسبیلدونگ بالا می باشد. برای اطلاع از جزییات این روش کانال یوتیوب موسسه را سابسکرایب نمایید.
River
سلام وقتتون بخیر . چه کشورهایی به جز آلمان اوسبیلدونگ دارن و ایرانی هارو قبول میکنن؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر در المان این دوره ها برگزار می گردد.
سینا
درود بنده 23 ساله هستم دارای مدرک زبان c1 آلمانی و دیپلم دبیرستان، تمکن مالی هم چیزی حدود 8000 یورو دارم ، میتونم برای یکی از دوره های ausbildung اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد اما در نظر داشته باشید آسبیلدونگ ریسک ویزا دارد.
بابک
با سلام خدمت شما و تبریک سال نو امیدوارم سال خوبی داشته باشید ، بنده ۳۷ سال سن دارم و دیپلم ۱۱ ساله دارم و حدود ۳۵۰ میلیون هم پول ، مدرک زبان ندارم ولی قصد دارم بگیرم ، به نظر شما با این شرایط برای کجا میتونم اقدام کنم؟ آیا برای آوسبیلدونگ میشه اقدام کرد؟ اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی با توجه به شرایط سنی شما، برای اخذ ویزای آسبیلدونگ عملا شانسی نخواهید داشت. در صورتیکه کمی بتوانید پشتوانه مالی بالاتری ارائه دهید کاریابی در امارات گزینه مناسبی برای شما می باشد.
امیر
سلام وقت بخیر سال نو مبارک من 37 ساله هستم. مدرک گردشگری (تاسیس آژانس و تورلیدری) ، مدرک بیمه (نمایندگی بیمه داشتم.) ، دوره های هلال احمر دیدم ، مدرک طراحی سایت دارم ، مدرک زبان انگلیسی دارم و نیز فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش اموربین الملل دارم. و نیز بصورت قانونی و ثبت شده شرکت بازرگانی و پخش دارم. آیا من میتونم در اوسبیلدونگ شرکت کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز شانس ویزای دوره های اوسبیلدونگ با توجه به شرایط سنی شما پایین می باشد. پیشنهاد می شود برای بررسی رزومه خود و راه های دیگر مهاجرت با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان