دانشگاه IFM

2 نظر

دانشگاه IFM دانشگاه خصوصی تجاری است که در ژنو سوئیس واقع شده و دانشجویان را در زمینه های تجاری، مدیریت، مالی و دیجیتال آماده می کند. برنامه های آموزش تجارت در دانشگاه IFM به زبان انگلیسی و فرانسوی یا دو زبانه آموزش داده می شوند. دروس آموزشی این موسسه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد. تحصیل در این دانشگاه خصوصی مالی و مدیریت نیاز به پرداخت هزینه دارد و دانشجویان بین المللی بایستی شهریه آن را به صورت سالیانه پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه امکان پذیر نیست. اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید. همچنین با برقراری تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس رایگان در وب سایت، می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این موسسه استفاده کنید. عناوینی که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت عبارتند از:

 • رشته های تحصیلی دانشگاه IFM
 • شرایط پذیرش در دانشگاه IFM
 • شرایط دریافت ویزای تحصیلی سوئیس
 • مسکن و زندگی دانشجویی در دانشگاه IFM
 • نکات مهم تحصیل در دانشگاه IFM
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه IFM
 • سخن پایانی

تماس با ماIFMدانشگاه

رشته های تحصیلی دانشگاه IFM

دانشگاه IFM (دانشگاه مالی و مدیریت) که به اختصار IFM نامیده می شود، یک دانشگاه بازرگانی خصوصی هست و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در چندین رشته از جمله مدیریت بازرگانی، مدیریت، امور مالی، تجارت بین الملل، کارآفرینی و نوآوری، مالی بین المللی و تحول دیجیتال ارائه می دهد.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور برای معرفی دانشگاه IFM

فایل صوتی موسسه ملک پور برای معرفی دانشگاه IFM

 

سبک تدریس در این دانشگاه، منحصر به فرد است و ترکیبی از آموزش های برتر تحصیلی، مهارت های عملی و ارتباط واقعی تجارت و فناوری می باشد. کلیه رشته های تدریس شده در دانشگاه IFM را می توان در چهار گروه زیر دسته بندی کرد:

تجارت، مدیریت، مالی و دیجیتال

 • کارشناسی (BBA) مدیریت: این برنامه عالی سه ساله، یک مسیر ایده آل برای مدیران مشتاق است. مدارک این دانشگاه، مهارت های اساسی لازم برای مدیریت یک شرکت و ایجاد پایه ای محکم برای یک حرفه موفق را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این برنامه، ذهنیت تبدیل شدن به یک رهبر مدرن و پایدار را فراهم می کند.
 • کارشناسی (BBA) امور مالی: این برنامه سه ساله شما را برای ورود به دنیای جذاب امور مالی آماده می کند. مدرک کارشناسی امور مالی دانشگاه IFM، زمینه عالی در همه جنبه های تجاری و درک دقیق از فضای مالی جهانی را فراهم می کند. این تخصص، فارغ التحصیلان را برای موقعیت های برتر در مؤسسات مالی مختلف از جمله شرکت های مالی، شرکت های کارگزاری، بانک ها آماده می کند.
 • کارشناسی (BBA) تجارت بین الملل: این برنامه سه ساله پیشرفته، پایه ای محکم برای آینده شغلی بین المللی آینده دانشجویان فراهم می کند. این درجه، مهارت های اساسی لازم را برای موفقیت افراد در بازارهای بین المللی و برای مشاغل مدیریت در شرکت های چندملیتی، صنایع مختلف و شرکت های مشاوره آماده می کند.
 • کارشناسی (BBA) کارآفرینی: این درجه، برای ایجاد مشاغل شخصی و تبدیل شدن به یک مدیر پایدار مدرن، پایه ای محکم، مهارت های جهانی و ابزارهای عملی برای دانشجویان فراهم می کند. این تخصص، فارغ التحصیلان را برای ایجاد یک شرکت نوپا، تبدیل یک کسب و کار و توسعه یک شرکت آماده می کند.
 • کارشناسی ارشد MBA اجرایی: قالب MBA اجرایی برای متخصصان، مدیران، مدیران با پتانسیل بالا و کارآفرینانی طراحی شده است که می خواهند حرفه خود را به سطح بعدی برسانند.

MBA در تجارت بین الملل، MBA در تحول دیجیتال و MBA در امور مالی بین الملل از جمله برنامه های درسی این دانشگاه هستند.

شرایط پذیرش در دانشگاه IFM

دانشگاه IFM معتقد است که هر دانشجویی توانایی ایجاد یک حرفه موفق را دارد. این دانشگاه در ماه های اکتبر و مارس برای پذیرش دانشجویان آمادگی دارد. برای ثبت پذیرش در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه IFM بایستی درخواست خود را ارائه نمایید. برای این منظور، امکان تکمیل فرم انلاین و بارگذاری اسناد و مدارک فراهم شده است. در روش دوم، پس از تکمیل فرم درخواست می توانید آن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق پست و ایمیل برای موسسه ارسال نمایید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • نامه حاوی دلایل درخواست برای IFM و برنامه انتخاب شده (300-400 کلمه)
 • کپی رسمی کلیه مدارک، گواهینامه ها و ریزنمرات آکادمیک (کپی های معتبر به زبان فرانسه یا انگلیسی)
 • یک نامه از مدرسه یا یکی از اساتید
 • مدارک زبان (تافل، آیلتس یا معادل آن ها)
 • رزومه یا برنامه درسی که تجربه کاری شما را نشان دهد (برای متقاضیان MBA/ EMBA)
 • کپی صفحه عکس گذرنامه
 • چهار قطعه عکس رنگی باه اندازه عکس گذرنامه
 • هزینه درخواست (غیرقابل استرداد) 150 یورو
 • نامه بانکی یا مدارک تمکن مالی

با مراجعه به وب سایت موسسه می توانید فایل فرم درخواست را مشاهده نمایید.

IFM دانشگاه

وب سایت دانشگاه IFM

مراحل ثبت پذیرش در دانشگاه IFM بدین ترتیب است که:

1- برنامه خود را آماده کنید و مدارک مورد نیاز را گردآوری نمایید.

2- پرونده کامل خود را ارسال کنید. فرم درخواست را پر کرده، مدارک را ارسال نمایید و هزینه درخواست را پرداخت کنید.

3- پذیرش و پیشنهاد: شرایط شما طی 10 روز ارزیابی و نتیجه به شما اعلام می شود.

4- ثبت نام: در صورت پذیرش اولیه و تأیید موسسه، باید فرم نهایی ثبت نام را پر کرده و هزینه ثبت نام و شهریه را پرداخت نمایید.

5- پس از ثبت نام نهایی در موسسه لازم است که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمایید تا مجوز حضور در این کشور و ادامه تحصیل را داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که انواعی از ویزای تحصیلی سوئیس وجود دارد که بسته به شرایط و دوره تحصیلی دانشجو به وی اعطا می شود. دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره های بیش از سه ماهه، باید ویزای نوع D تحصیلی سوئیس را درخواست دهند. به طور کلی، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجوعبارتند از:

 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • برگه پذیرش در دانشگاه یا موسسه آموزشی
 • نامه هدف شما از تحصیل در سوئیس
 • ارائه مدارک دال بر بازگشت به وطن پس از پایان تحصیل

با توجه به اهمیت ارائه مدرک زبان در اخذ پذیرش از دانشگاه IFM، برای یادگیری و تقویت سطح زبان خود و دریافت مدرک زبان انگلیسی توصیه می شود که محصول ویدئویی آموزش زبان موسسه ملک پور را تهیه و مشاهده نمایید.

IFM دانشگاه

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

مسکن و زندگی دانشجویی در دانشگاه IFM

ژنو یک شهر زیبا، پویا و بین المللی در کشور سوئیس است که کیفیت زندگی عالی را ارائه می دهد. تجربه زندگی دانشجویی در این شهر، به شما در کشف محیط، آشنایی با فرهنگ و اقوام بین الملل و یافتن دوستان جدید کمک می کند. دانشگاه IFM طی سال تحصیلی، طیف وسیعی از فعالیت های اجتماعی، رویدادهای فرهنگی و دور هم جمع شدن را به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه در مرکز شهر جذاب ژنو قرار گرفته است و به بسیاری از مراکز فرهنگی این شهر مانند موزه ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها دسترسی دارد. همچنین این شهر دارای مراکز ورزشی مختلف می باشد.

دانشگاه IFM مسکن در دانشگاه ارائه نمی دهد؛ اما با قرارگیری در مرکز شهر ژنو و دسترسی به سیستم حمل و نقل عالی، از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است و با اقامت در هر نقطه از شهر می توان دسترسی راحتی به دانشگاه داشت. لازم به ذکر است که دانشگاه، یک سرویس جابجایی خارجی را نیز در نظر گرفته است. به منظور برآورد هزینه زندگی در شهر ژنو، میانگینی از قیمت ها به صورت جدول زیر ارائه شده است.

 

غذا و نگهداری

900- 1500 فرانک سوئیس

مسکن

900- 2،100 فرانک سوئیس

بیمه

90- 300 فرانک سوئیس

سایر

800 فرانک سوئیس

 

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های اضافی را برای اقامت در ماه های اول در نظر بگیرید. برای مثال هزینه پرداخت اجاره یک ماهه شامل ودیعه اجباری، هزینه امکانات و وسایل، خدمات تلفن و اینترنت و....

نکات مهم تحصیل در دانشگاه IFM

قطعاً یکی از مهم ترین سوالاتی که برای دانشجویان خارج از کشور مطرح می شود، هزینه تحصیل، شرایط دریافت بورسیه، شرایط کار دانشجویی و نیمه وقت در آن دانشگاه و وضعیت آینده شغلی و بازار کار رشته مورد نظر است. دانشجویان بین المللی دانشگاه IFM که دارای مجوز دانشجویی B هستند می توانند در طول دوره تحصیل خود به کار نیمه وقت در سوئیس بپردازند. مقاله پیش رو که توسط موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده است؛ دارای منع قانونی و شرعی برای کپی برداری بدون ذکر منبع می باشد. این دانشگاه، بورسیه تحصیلی ارائه نمی دهد و دانشجویان بین المللی بایستی حداقل 60 روز قبل از شروع سال تحصیلی، کل هزینه های سالیانه را پرداخت نمایند. شهریه تحصیل در دانشگاه IFM به دوره و برنامه درسی انتخاب شده دانشجو بستگی دارد. شهریه هر ترم کارشناسی در سال اول 7500 فرانک سوئیس و در هر ترم سال های دوم و سوم، 8500 فرانک سوئیس است. قسط اول نیز 5500 فرانک سوئیس می باشد. شهریه دوره های MBA تمام وقت که در سه ترم و به مدت 9 ماه ارائه می شود، 9000 فرانک سوئیس در هر ترم و شهریه دوره های MBA پاره وقت که در شش ترم و به مدت 14 ماه ارائه می شود، 4500 فرانک سوئیس است.

سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه IFM

✅ رشته های تحصیلی در دانشگاه IFM چیست؟

رشته های تحصیلی دانشگاه IFM در زمینه های تجارت، مدیریت، مالی و دیجیتال و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.

✅ تحصیل در دانشگاه IFM به چه زبانیست؟

برنامه های آموزش تجارت در دانشگاه IFM به زبان انگلیسی و فرانسوی یا دو زبانه آموزش داده می شوند.

✅ آیا امکان بورسیه تحصیلی در دانشگاه IFM وجود دارد؟

خیر؛ این دانشگاه خصوصی به دانشجویان، بورسیه تحصیلی اعطا نمی کند؛ اما دانشجویان دارای مجوز دانشجویی B می توانند به کار نیمه وقت در سوئیس بپردازند.

✅ آینده شغلی تحصیل در دانشگاه IFM چگونه است؟

اکثر فارغ التحصیلان در کمتر از 6 ماه از پایان تحصیل خود، جذب بازار کار بین الملل می شوند.

 

_____________سخن پایانی_____________

شرایط تحصیل در دانشگاه IFM در این مقاله بررسی شد. این دانشگاه خصوصی مالی و مدیریت، در کشور سوئیس و مرکز شهر ژنو واقع شده و دروس تخصصی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مربوط به تجارت ارائه می دهد. با تحصیل در این دانشگاه، امکان اشتغال در بازارهای بین المللی افزایش یافته و اکثر دانشجویان در کمتر از 6 ماه، جذب بازار کار می شوند. تحصیل در دانشگاه IFM، دارای شهریه هست و بورس تحصیلی به دانشجویان تعلق نمی گیرد. در صورت تمایل به کسب علم و مهارت در این دانشگاه و نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین این امکان در اختیار شما قرار گرفته است که سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید که در پایان مقاله قرار دارد.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
موسوي
سلام مقاله خيلي جالب و مفيد بود ممنونم ايا اين دانشگاه پس از تحصيل اجازه كار پيدا كردن ميدهد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله 6 ماه بعد از تحصیل اجازه خواهید داشت دنبال کار بگردید .
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من میخوام برای مقطع کاذشناسی ارشد رشته بیزینس درس بخونم حدودا هزینه تحصیل و خوابگاه توی این دانشگاه چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام حدودا ۱۵ هزار. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
مشاوره رایگان