دانشگاه پلی تکنیك كوانتلن

1 نظر

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

كوانتلن كه هم اكنون دانشگاه پلی تکنیك كوانتلن است در سال 1981 توسط دولت بریتیش كلمبیا در کانادا تأسیس شد. این دانشگاه دارای 5 پردیس واقع در منطقه مترو ونكوور در بریتیش كلمبیا می باشد. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن(KPU)  در بیش از 120 برنامه مدرک لیسانس، کاردانی، دیپلم و گواهینامه ارائه می دهد. تقریباً 20،000 دانشجو سالانه در دوره های دانشگاه های KPU شرکت می کنند. در حال حاضر دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) طیف وسیعی از مدارک را ارائه می دهد که بسیاری از آنها کاملاً منحصر به فرد هستند تا نیازهای تکامل یافته بازارهای اشتغال منطقه ای و جهانی را برآورده کنند. دانش آموزان این فرصت را دارند که گواهینامه ها و مدارک تحصیلی دیپلم را در مقطع کارشناسی پیوند دهند. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) به عنوان تنها دانشگاه پلی تکنیک کانادا، علاوه بر آموزش های دانشگاهی سنتی، بر روی مهارت های عملی نیز تمرکز دارد. شعار این دانشگاه، رویارویی فکر با عمل است و مدعی ارائه آموزش و مهارت هاییست که در خارج از آن یافت نمی شود. با مطالعه مقاله زیر، اطلاعات جالبی در خصوص این دانشگاه به دست خواهید آورد. در صورت تمایل می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید و از این طرق، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

 • برنامه های آموزشی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)
 • پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن KPU))
 • بورسیه و کمک های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)
 • امکانات و زندگی دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)
 • کارآموزی و شرایط کار پس از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
 • سخن پایانی

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های آموزشی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

در این دانشگاه، دوره های تحصیلات تکمیلی، کارشناسی، حرفه ای و مقدماتی در رشته های متعدد ارائه می گردند. علاوه بر این برای کارآموزی و انجام مطالعات مداوم و حرفه ای نیز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) دارای برنامه می باشد.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور برای معرفی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

فایل صوتی موسسه ملک پور برای معرفی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

 

این دانشگاه دارای هفت دانشکده هست که در هر کدام به آموزش و ارائه مهارت ها و تجربیات مورد نیاز برای حرفه مورد نظر پرداخته می شود. این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده پیشرفت علمی و شغلی، دانشکده هنر، دانشکده بهداشت، دانشکده علوم و باغبانی، دانشکده تجارت و فناوری، دانشکده تجارت، دانشکده طراحی ویلسون

در جدول زیر به اسامی تعدادی از برنامه های آموزشی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) اشاره شده است.

 

مردم شناسی

حسابداری

تکنسین خدمات خودرو

مطالعات آسیایی

 هنر

سرویس لوازم خانگی

مدیریت کسب و کار

تجارت (CPS)

زیست شناسی

علم شیمی

نجاری/ ساختمان سازی

مشاوره

نوشتن خلاق

 اقتصاد

جرم شناسی

مهندسی

فناوری حفاظت از محیط زیست

طراحی و فناوری مد

دستیار مراقبت های بهداشتی

مدیریت تجارت جهانی

پرستارفارغ التحصیل با تحصیلات بین المللی

 

یکی از امکانات تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)، برگزاری دوره های آموزش و ارتقای زبان انگلیسی بدون هزینه است. دوره های رایگان ABE/ ESL در این دانشگاه برگزار می شود. از دانشجویان ثبت نام شده در این دوره شهریه ای دریافت نمی شود؛ اما هزینه های اجباری مانند هزینه های کتابخانه، زندگی دانشجویی، استفاده از فناوری ها، خرید کتاب و... پابرجاست. با مراجعه به سایت این دانشگاه می توانید اطلاعات واجدین شرایط شرکت در دوره های زبان دانشگاه KPU را مطالعه کنید.

دوره مطالعات مداوم و حرفه ای (CPS) در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) طیف وسیعی از برنامه ها را ارائه می دهد که برای دانشجویان، امکان ادامه تحصیل، ادامه یادگیری و ارتقای مهارت های خاص یا کشف چیزهای کاملاً جدید را فراهم می نماید. کلیه دوره ها توسط مربیان آگاه و مجرب تدریس می شوند. بدین ترتیب شما می توانید با کسب مهارت های جدید مورد نیاز بازار کار، خود را به سطح بالاتری در حرفه خود برسانید.

پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

برای دانشجو شدن و پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) دو مرحله وجود دارد:

1- در یکی از چهار دسته زیر برای متقاضیان واجد شرایط قرار بگیرید:

 • دبیرستان: فارغ التحصیل مقطع متوسطه دوم یا معادل آن باشید.
 • انتقال: متقاضی که 24 واحد کارشناسی یا بیشتر را میانگین نمره تجمعی 2.0 یا بیشتر با موفقیت گذرانده باشد.
 • بالغ: متقاضی که در روز اول کلاس ها 19 سال به بالا داشته باشد و فارغ التحصیل دبیرستان نباشد.
 • بومی: متقاضی بومی که شرایط وی برای پذیرش، توسط کمیته پذیرش بومی بررسی می شود.

2- شرایط پذیرش اعلام شده را برآورده کنید:

 • ورودی های (intakes) باز: ورودی که در آن برای تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر دوره درخواست، محدودیتی تعیین نشده است.
 • ورودی های محدود: ورودی که برای تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر دوره در خواست، محدودیت در نظر گرفته شده است.

زبان اصلی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) زبان انگلیسی است. همه متقاضیان باید بتوانند سطح مناسبی از مهارت های زبان انگلیسی را برای دوره های تحصیلات تکمیلی، کارشناسی، حرفه ای و مقدماتی نشان بدهند. کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملزم به برآورده کردن مهارت های انگلیسی از طریق یک دوره قابل قبول در دبیرستان، دوره کارشناسی، دوره KPU یا گزینه تست هستند. شرایط مهارت انگلیسی برای تحصیلات حرفه ای و همچنین تحصیلات مقدماتی، با توجه به برنامه متفاوت است. شرایط پذیرش از جمله مهارت انگلیسی، در تقویم آموزشی هر برنامه شرح داده شده است. با مراجعه به وب سایت دانشگاه می توانید به طور دقیق از شرایط پذیرش رشته مورد نظر خود اطلاع یابید.

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

وب سایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

در پروسه اپلای دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)، پس از آنکه شرایط پذیرش را برآورده کرده و درخواست خود را اعلام کردید، باید مراحل زیر را طی کنید:

1- وارد سیستم عامل شوید و سرویس آنلاین خود را مرتباً بررسی نمایید.

2- چک لیست برنامه های خود را برای یافتن اسناد و مدارک برجسته بررسی کنید. توجه داشته باشید که حتماً اسناد را در اسرع وقت ارائه دهید. برنامه هایی که دارای ورودی محدود می باشند ممکن است که اسناد اضافه مانند بررسی نمونه کارها، نامه های مرچع، مصاحبه، نامه علاقه و... داشته باشند.

3- ارزیابی پرونده درخواستی شما توسط دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) انجام می شود. پذیرفته شدگان نامه ای را از طریق پست دریافت می کنند که مراحل بعدی از جمله دستورالعمل پرداخت ودیعه تأیید و پذیرش پیشنهادی در آن شرح داده شده است.

4- در این مرحله بایستی پیشنهاد پذیرش خود را در یک مهلت مشخص بپذیرید و به عنوان بخشی از پذیرش، سپرده تأیید غیرقابل استرداد را پرداخت نمایید. تا زمان پذیرش پیشنهاد پذیرشی و پرداخت سپرده تأیید، زمان ثبت نام به شما تعلق نخواهد گرفت.

5- ثبت نام در کلاس ها: ایمیل PKU خود را بررسی کرده، دوره ها و برنامه ها و تاریخ ثبت نام هر یک را بررسی کنید، برنامه ترم تحصیلی خود را برنامه ریزی نمایید، شهریه و هزینه ها را پرداخت کرده و کتاب درسی خریداری نمایید و برای ترم اول دانشجویی خود در دانشگاه KPU آماده شوید.

به منظور تقویت مهارت های زبان انگلیسی، تهیه و مشاهده پکیج ویدئویی آموزش زبان انگلیسی موسسه ملک پور را پیشنهاد می کنیم.

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

شهریه برنامه های مبتنی بر هر ترم دانشجویان بین المللی پذیرفته شده 658.03 دلار و هزینه های اجباری دانشجویان بین المللی 46.06 دلار در هر ترم می باشد.

شهریه کار آموزش تعاونی برای دانشجویان بین المللی تازه پذیرفته شده، برای کار تعاونی تمام وقت 719.32 دلار در هر مدت کار و هزینه اجباری دانشجویی 50.35 دلار در هر دوره کار می باشد. این شهریه برای کار تعاونی نیمه وقت، 359.66 دلار و هزینه اجباری دانشجویی 25.18 دلار می باشد.

علاوه بر هزینه های اجباری شامل کتابخانه و...، هزینه بیمه نیز از دانشجویان دریافت می شود که حدود 200 دلار در هر ترم بوده است.

دانش آموزی که در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) برای سطح کارآموزی ثبت نام می نمایند، علاوه بر پرداخت شهریه و هزینه های دانشجویی، باید 10 دلار نیز بابت ارزیابی کارآموز پرداخت نمایند.

بورسیه و کمک های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) دارای مزیت های متعددی می باشد که از جمله آن، امکان دریافت بورسیه و کمک های مالی می باشد. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) طیف گسترده ای از بورسیه ها، کمک هزینه های تحصیلی و جوایز را برای شناخت دانشجویان با موقعیت علمی بالا و کمک مالی برای کمک به تأمین هزینه های آموزشی ارائه می دهد. صلاحیت بورس تحصیلی بر اساس پیشرفت تحصیلی و نیاز مالی است. دریافت بورس های تحصیلی برای کلیه دانشجویان آزاد است و دریافت کنندگان توسط کمیته بورس و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) انتخاب می شوند.

کمک های به روزرسانی بزرگسالان (AUG) برنامه ای برای کمک به دانش آموزانیست که در حال ارتقای تحصیلات خود هستند. برای آمادگی برای تحصیلات دوره متوسطه در دسترس می باشد. صلاحیت دریافت این کمک های مالی بر اساس نیاز مالی ارزیابی شده تعیین می شود.

صندوق پیشرفت تحصیلی دانش آموزان (SEEF) تا 500 دلار در سال به دانشجویان کنونی KPU کمک می کند تا از تجربه های یادگیری خارج از کلاس که به طور مستقیم با برنامه تحصیلی و اهداف آموزشی آنان ارتباط دارد استفاده کنند.

همچنین کمک های اضطراری شامل وام های اضطراری، بورس اورژانسی و هزینه مسکن در دسترس می باشد که شرایط ویژه دریافت کنندگان آن در وب سایت موسسه شرح داده شده است.

امکانات و زندگی دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

دانشگاه KPU در ورزش های مختلفی مانند دومیدانی، فوتبال زنان، بدمینتون و... دارای نتایج چشمگیری بوده و موفق به کسب مدال های ارزشمندی شده است. به طور کلی فعالیت های فرهنگی و ورزشی در دانشگاه پلی تکنین کوانتلن (KPU) جریان دارد و جامعه دانشجویی را ایجاد کرده است. با توجه به نگارش این مقاله توسط اعضای موسسه ملک پور، متذکر می شویم که کپی برداری از مطالب این مقاله بدون آن که به منبع آن اشاره شود، از نظر قانونی و شرعی خلاف و حرام است. در حال حاضر عضویت رایگان در مرکز تناسب اندام برای کلیه دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارمندان دانشگاه KPU در دسترس می باشد.

کارآموزی و شرایط کار پس از تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU)

مرکز توسعه شغلی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) دانشجویان را با کارفرمایان و شرکای جامعه متصل می کند و بدین ترتیب دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) با ارسال آگهی های شغلی، فرصت های داوطلبانه، آموزش گروهی و و مشاوره شغلی، دانشجویان را برای آماده شدن برای اشتغال آماده می کند. در این مرکز، خدماتی مانند کارگاه های آموزشی رزومه نویسی و برگزاری مصاحبه، کمک جستجوی کار فردی و... ارائه می شود. با توجه به نرخ بیکاری در کانادا و شرایط مساعد کار در این کشور توسعه یافته و مهاجرپذیر، شانس افراد برای جذب در بازار کار کانادا بالا می باشد؛ ضمن اینکه دانشجو مهارت های عملی و حرفه ای خود را با تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) افزایش داده است.

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

✅ مزایای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن چیست؟

تحصیل در این دانشگاه، فکر را با عمل روبرو می کند و مهارت های جدید مورد نیاز بازار کار را به شما می آموزد تا سطح خود را در حرفه مورد نظر ارتقا دهید. همچنین می توانید دوره های زبان انگلیسی را به طور رایگان طی کرده و از برنامه های کارآموزی این دانشگاه بهره مند شوید.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن وجود دارد؟

بله؛ دانشجویان می توانند از انواع بورسیه و کمک مالی، جوایز و وام آموزشی استفاده کنند.

✅ دوره های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) کانادا چیست؟

دورهای تحصیلی کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، دوره های مقدماتی و حرفه ای در این دانشگاه برگزار می شود.

 

_____________سخن پایانی_____________

در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) که در بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است، فکر با عمل روبرو و در هم آمیخته می شود. در این دانشگاه، مهارت های لازم برای بازار کار جدید آموزش داده می شود. همچنین افراد دارای مدرک تحصیلی نیز می توانند برای افزایش مهارت و ارتقای سطح خود در حرفه مورد نظر، از خدمات آموزشی این دانشگاه استفاده نمایند. تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) ملزم به پرداخت هزینه هست؛ اما می توان از بورس ها، جوایز و کمک مالی این دانشگاه بهره مند شد. این دانشگاه شرایط ارتباط دانشجو با کارفرمایان و شرکت ها را فراهم آورده و فرصت مناسبی برای کارآموزی و اشتغال را در اختیار آنان قرار داده است. چنانچه قصد اقدام برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) و یا دیگر دانشگاه ها را دارید توصیه می کنیم که با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین در صورتی که سوالات خود را در پایان مقاله درج نمایید، پاسخ علمی و قانونی توسط مشاورین مجرب به شما عزیزان داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهدی رفیع
با سلام ممنون از مقاله عالیتون می خواستم بپرسم آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بستگی به رزومه فرد داره. برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
مشاوره رایگان