دانشگاه پرینستون

8 نظر

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون (Princeton University) یک دانشگاه خصوصی در نیوجرسی آمریکاست که توانسته است در سال های متمادی فعالیت خود، جوایز علمی ارزنده ای از جمله نوبل را به خود اختصاص دهد. دانشگاه پرینستون به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده آمریکا و یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود. این دانشگاه با ارائه رشته های درسی مختلف در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و همچنین برنامه های مشترک و بین دپارتمانی، از سراسر ایالات متحده آمریکا و جهان دانشجویان را به سوی خود جذب می کند. اپلای دانشگاه پرینستون به همراه اخذ بورسیه تحصیلی و کمک مالی امکان پذیر است. همچنین امکان اقامت دانشجویان در دانشگاه پرینستون فراهم شده است. با مطالعه مقاله زیر، جزئیات بیشتری را از شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون دریافت خواهید کرد. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور (MIE) و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه دریافت می نمایید.

عناوین بررسی شده در این مقاله عبارتند از:

 • رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون (Princeton University)
 • نحوه ثبت پذیرش و اپلای دانشگاه پرینستون (Princeton University)
 • هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه پرینستون (Princeton University)
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون (Princeton University)
 • محل اقامت و خوابگاه دانشگاه پرینستون (Princeton University)
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه پرینستون
 • کلام آخر

دانشگاه پرینستونرشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون (Princeton University)

دانشگاه پرینستون از سراسر جهان، دانشجویانی را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته های تحصیلی مختلف پذیرش می کند. این دانشگاه همچنین تعداد فزاینده ای از برنامه ها و برنامه های بین دپارتمانی را ارائه می دهد. رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون را می توان در گروه های درسی مختلف دسته بندی کرد. مدارک پیشرفته از طریق 42 گروه دانشگاهی ارائه می شوند. گواهینامه ها نیز برای دانشجویان مقطع تحصیل در رشته های خاص در دسترس می باشد. رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون در دوره تحصیلات تکمیلی در چهار بخش علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مهندسی ارائه می شوند. در جدول زیر، به تعدادی به از این گروه های دانشگاهی اشاره شده است.

 

مردم شناسی

مهندسی زیستی

ادبیات

ریاضیات

هنر و باستان شناسی

علوم کامپیوتر

معماری

فلسفه

مهندسی عمران و محیط زیست

مهندسی برق

مطالعات محیطی

مهندسی مکانیک و هوافضا

رسانه و مدرنیته

علم مواد

تاریخ

 

مدرسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه پرینستون سالیانه بیش از 300 مدرک پیشرفته را از طریق 42 بخش و برنامه مختلف پذیرش دانشجو و همچنین از طریق برنامه های مدرک مشترک تاسیس شده و پیشنهادات بین دپارتمانی که دانش آموزان ممکن است پس از ثبت نام دنبال کنند، اعطا می کند. اکثر دریافت کنندگان مدرک، دکترا هستند.

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پرینستون پس از ثبت نام می توانند لیسانس هنر (AB) یا لیسانس مهندسی (BSE) را دنبال کنند. در طول دو سال اول تحصیل در پرینستون، دانشجویان در برنامه AB تشویق می شوند که برنامه درسی را کشف کنند. آنها ملزم به تکمیل یک یا دو دوره در هر یک از هفت حوزه کلی هستند: معرفت شناسی و شناخت، اندیشه اخلاقی و ارزش های اخلاقی، تحلیل تاریخی، ادبیات و هنرها، استدلال کمی، علوم و فنون آزمایشگاهی و تحلیل اجتماعی. همه دانشجویان AB باید مهارت خود را در ترکیب انگلیسی از طریق یک سمینار نوشتاری یک ترم نشان دهند. آنها همچنین باید به یک زبان خارجی مسلط شوند. پرینستون دوره هایی را به بیش از 18 زبان خارجی ارائه می دهد. در بهار سال دوم، دانش آموزان رشته ای را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد انتخاب می نمایند.

 BSE توسط دانشکده مهندسی و علوم کاربردی اعطا می شود. در پایان سال اول، مهندسان تصمیم می گیرند در یکی از شش بخش مهندسی تمرکز کنند. این شش بخش عبارتند از: علوم کامپیوتر، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی شیمی و زیست شناسی، تحقیقات عملیاتی و مهندسی مالی، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی برق. در دو سال اول، دانشجویان در برنامه مهندسی شرایط ریاضیات، فیزیک، شیمی و علوم کامپیوتر و همچنین شرکت در یک سمینار نوشتن دانش آموز اول را برآورده می کنند. مهندسی در پرینستون در چارچوب رویکرد هنرهای لیبرال در آموزش تدریس می شود. دانشجویان رشته مهندسی لازم است حداقل هفت دوره پرینستون را در علوم انسانی و اجتماعی بگذرانند.

چه در برنامه AB و چه در برنامه BSE باشند، در طول سالهای ارشد و ارشد همه دانشجویان تحقیق مستقلی را در بخش خانه خود انجام می دهند که در پایان نامه ارشد به اوج خود می رسند و یک به یک با استاد دانشکده کار می کنند. نسبت دانشجو به استاد در پرینستون 5 به 1 ست. از سمینارهای دانش آموز اول تا پایان نامه های ارشد، اعضای هیئت علمی مشغول تدریس در مقطع کارشناسی هستند و به راحتی در خارج از کلاس برای کنفرانس های فردی و مکالمات غیررسمی در دسترس دانشجویان می باشند.

دانشگاه پرینستون

سایت دانشگاه پرینستون (Princeton University)

نحوه ثبت پذیرش و اپلای دانشگاه پرینستون (Princeton University)

پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد:

دانشگاه پرینستون، دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برای مشاغل برجسته در تحقیق و تدریس و به عنوان رهبران در بخش های دولتی و خصوصی آماده می کند. دانشجویان کارشناسی ارشد برای ارزیابی اطلاعات در زمینه های خود و ایجاد آثار اصلی آموزش دیده اند. دانشجویان دکترا تحقیق را در بالاترین سطح انجام می دهند و دانش را در زمینه های خود پیشرفت می دهند. دانشجویان از سراسر جهان تشویق می شوند که برای پذیرش تحصیلات تکمیلی در پرینستون اقدام کنند. بیش از 40 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، شهروندان کشورهای دیگر هستند. برنامه کارشناسی ارشد یا دکترای این برنامه برای شهروندان ایالات متحده، اقامت دائم یا متقاضیان بین المللی یکسان است. دانشگاه پرینستون در هر مرحله از برنامه های پذیرش یا کمک های مالی یا سایر موارد، بر اساس سن، نژاد، رنگ، جنس، گرایش جنسی، هویت یا بیان جنسیتی، مذهب، ملیت و قومیت، از کارافتادگی یا سرباز کهنه تبعیض قائل نمی شود.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید سطح مهارت شفاهی در زبان انگلیسی را نشان دهند که برای انجام فعالیت های دوره تحصیلات تکمیلی از جمله کار در کلاس، تحقیق، ارائه، کار تیمی پروژه و آموزش کارشناسی مورد نیاز است.

متقاضیان واجد شرایط جهت پذیرش و اپلای دانشگاه پرینستون در دوره تحصیلات تکمیلی بایستی قبل از ثبت نام، مدرک کارشناسی یا معادل آن را از یک کالج یا دانشگاه معتبر ارائه دهند (طول دوره کوتاهتر از 3 سال، معادل لیسانس محسوب نمی شود). با بررسی دقیق سایت دانشگاه پرینستون، رشته و زمینه تحصیلی مورد علاقه و هدف خود را انتخاب کنید و در ارسال درخواست به این دانشگاه، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • مهلت ها و هزینه هایمورد نیاز را مرور کنید؛ زیرا مهلت درخواست در برنامه های مختلف، متفاوت است؛ هیچ درخواست تأخیری پذیرفته نمی شود و هیچ هزینه ای برای هزینه درخواست ارسالی پرداخت نمی شود.
 • مطمئن باشید که بیان هدف علمی،اهداف تحصیلات تکمیلی را مشخص می کند.
 • رزومه و برنامه درسی رانهایی کنید.
 • قبل از ارسال درخواست به صورت آنلاین، آدرس های ایمیل و نام کامل سه توصیه کننده را جمع آوری کنید. دقت کنید که متقاضی می تواند فقط یک درخواست را در سال ارسال کند.
 • ترتیب ارسال نمرات پیش نیاز آزمون پرینستون را رعایت کنید. کلیه متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست و تحصیلات لیسانس خود را در کشور غیرانگلیسی زبان گذرانده اند، بایستی نمرات یکی از دو ارزیابی معتبر بین المللی زبان انگلیسی را (آیتلس یا تافل) ارائه دهند.
 • درخواست رونوشت کنید.

 

دانشگاه میامی آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه میامی آمریکا

در این مقاله ما جوانب تحصیل دانشگاه میامی آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

متقاضیان کارشناسی ارشد ملزم به ارائه صورت منابع مالی هستند. پس از ارسال درخواست خود، متقاضی قادر به مشاهده چک لیست برنامه خواهد بود. لازم به ذکر است که برخی دانشجویان بنا به رشته انتخابی خود، ملزم به ارائه نمرات معتبر آزمون عمومی مانند GRE یا GMAT می باشند. برای بررسی نیاز یا عدم نیاز به نمره GRE می توانید به سایت این دانشگاه و نیازمندی های برنامه مد نظر خود مراجعه نمایید.

الزامات استاندارد برای همه داوطلبان تحصیلات تکمیلی و مدرک پیشرفته عبارتست از:

 • الزامات اداری: دانشجویان باید از نظر وضعیت اداری در اختیار دانشگاه باشند و سالانه، فرم ورود به سال تحصیلی را تکمیل کرده و در روند ثبت نام مجدد سالانه در بهار شرکت نمایند.
 • الزامات اقامتی: همه داوطلبان دریافت مدرک پیشرفته باید حداقل یک سال را به منظور استفاده از منابع دانشگاه، در اقامت در دانشگاه پرینستون یا در مجاورت آن بگذرانند.
 • الزامات مطالعه تمام وقت: به جز در برخی از برنامه های کارشناسی ارشد نهایی، تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پرینستون، یک تعهد تمام وقت است و انتظار می رود که در طول سال، از جمله ماه های تابستان، از منابع دانشگاه استفاده شود.
 • الزامات برنامه: الزامات برنامه که شامل دوره های آموزشی، مهارت در زبان یا زبان های خارجی، تمرینات یا امتحانات مقدماتیست با توجه به هر بخش، متفاوت است. عدم برآورد این الزامات در دانشجویان دکتری، به رد درخواست ثبت نام در سال سوم منجر می شود و ممکن است در امتحان عمومی نیز شرکت داده نشوند.

دانشگاه پرینستون

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی:

دانشگاه پرینستون در روند پذیرش و کمک مالی به دانشجویان، شهروندان ایالات متحده و شهروندان غیرآمریکایی را به طور یکسان در نظر می گیرد. دفتر پذیرش کارشناسی، بدون توجه به تابعیت یا کشور محل اقامت، همه برنامه ها را به همان شیوه بررسی می کند. کپی برداری از محتوای این مقاله که توسط موسسه ملک پور نگارش شده است؛ بدون ذکر منبع دارای منع قانونی و شرعی است. اگر زبان مادر شما انگلیسی نیست و در مدرسه غیرانگلیسی زبان آموزش دیده اید، باید در آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (تافل)، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (آکادمیک آیلتس) یا آزمون پیرسون انگلیسی دانشگاهی (PTE Academic)شرکت نمایید.

درخواست شما در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می شود:

 • درخواست
 • رونوشت
 • گزارش مدرسه
 • نامه مشاور مدرسه
 • دو توصیه نامه معلم

دانشگاه پرینستون

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه پرینستون (Princeton University)

هزینه درخواست پذیرش در دانشگاه پرینستون معادل 95 دلار است. نرخ شهریه استاندارد برای یک سال تحصیلی برای همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به طور منظم ثبت نام می کنند در طول دوره ثبت نام عادی آنها یکسان است. نرخ کل شامل هزینه مورد نیاز برنامه بهداشت دانشجویی (SHP) است. دانشگاه به دانشجویان اجازه نمی دهد از هزینه SHP چشم پوشی کنند. دکترا دانشجویانی که غیرحضوری و یا در وضعیت DCE هستند، شهریه ای با هزینه کم را پرداخت می کنند که شامل هزینه اجباری SHP است. با مطالعه جداول زیر می توانید از هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون اطلاع یابید.

 

ثبت نام منظم

مقدار

شهریه منظم

53،890 دلار

هزینه SHP

2580 دلار

شهریه کل و هزینه SHP

56،470 دلار

 

ثبت نام غیرحضوری

مقدار

شهریه غیرحضوری

3900 دلار

هزینه SHP

2580

شهریه کل و هزینه SHP

6،480 دلار

 

هزینه های سالیانه زندگی برای یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در سال 2020-21 برآورد شده است که در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

 

هزینه های زندگی

 10 ماه

12 ماه

مسکن

11،500 دلار

13،800 دلار

غذا

6،984 دلار

8،380 دلار

هزینه های شخصی

6،583 دلار

7،900 دلار

کتاب و لوازم

1،704 دلار

2045 دلار

هزینه های کل زندگی

26،771 دلار

32،125 دلار

بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون (Princeton University)

دانشگاه پرینستون که فرصت تحصیل مقرون به صرفه را ایجاد کرده است، تعهد خود در حمایت از فعالیت های دانشجویی را به روش های مختلفی نشان داده شده است: از جمله بودجه سخاوتمندانه که در آن پرینستون شهریه کامل، هزینه ها و هزینه ای را برای داوطلبان Ph. D منوط به عملکرد مطلوب علمی برای تمام سال های ثبت نام برنامه منظم بر عهده گرفته است. مبلغ کمک هزینه سالیانه بر اساس هزینه های برآورد شده، در نظر گرفته می شود. ممکن است دانشجویان متأهل یا افراد تحت تکفل برای تأمین هزینه های زندگی خود، به مبلغ بیشتری نیاز داشته باشند. برنامه کمک مالی دانشگاه پرینستون برای تشویق همه دانشجویان واجد شرایط - بدون در نظر گرفتن شرایط مالی آنها- طراحی شده است. پرینستون یکی از انگشت شمار دانشگاه هایی است که همین سیاست را برای دانشجویان بین المللی نیز اعمال می کند. در یک بررسی اجمالی می توان گفت که شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه دانشجوی کارشناسی در سال 2019- 20 معادل 69،950 دلار بوده است که با احتساب متوسط کمک هزینه 56،500 دلار، هزینه خالص شهریه، دانشگاه و خوابگاه دانشجو به 13،450 دلار کاهش یافته است.

انواع وام های دانشگاه پرینستون در دوره های تحصیلات تکمیلی عبارتند از:

 • وام های آموزشی: این وام های بلند مدت برای تأمین هزینه های تحصیل در طول سال تحصیلی اعطا می شود و پس از خروج از تحصیلات تکمیلی، قابل پرداخت است.
 • شهروندان ایالات متحده و ساکنان دائمی: شهروندان و افراد دارای اقامت دائم آمریکا می توانند از طریق وزارت آموزش ایالات متحده، درخواست وام دانشجویی فدرال بدهند.
 • دانشجویان بین المللی: دانشجویان بین المللی واجد شرایط برنامه های وام فدرال نیستند و می توانند از منابع خصوصی، بانک ها، اتحادیه های اعتباری و سایر مؤسسات وام دهنده، درخواست وام دانشجویی خصوصی دهند.

علاوه بر موارد فوق، بورسیه های تحصیلی رقابتی متعددی نیز وجود دارند که عبارتند از:

 • بورسیه هاید: این بورسیه در علوم انسانی به دانشجویان برجسته دکترا در بخشهای هنر و باستان شناسی، کلاسیک، مطالعات آسیای شرقی، انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی، آلمانی، مطالعات خاور نزدیک و اسپانیایی و پرتغالی اعطا می شود. متقاضیان باید به طور تمام وقت در دوره های دکترا در یکی از هشت گروه فوق الذکر ثبت نام کرده و آزمون عمومی خود را تا آغاز دوره اعطای جوایز گذرانده باشند. بورس تحصیلی سال تحصیلی هاید برای تأمین هزینه های زندگی تا 10 ماه در خارج از کشور و همچنین هزینه سفر از ایالات متحده و بازگشت به آن است. جایزه تحقیقات تابستانی هاید دانشجویان تحصیلات تکمیلی را قادر می سازد تا تحقیقات پایان نامه خود را که نیاز به اقامت کوتاه مدت در خارج از کشور دارد، دنبال کنند و 9000 دلار در تابستان فراهم می کند.
 • همکار دانشمندان وودرو ویلسون: این بورس تحصیلی پشتیبانی کامل شهریه و مبلغی بیشتر از نرخ پایه را فراهم می کند. این بورس تحصیلی همچنین شامل کمک مالی برای حمایت از برخی هزینه های تحقیق است.

دانشگاه پرینستون

بورسیه تحصیلی در آمریکا

محل اقامت و خوابگاه دانشگاه پرینستون (Princeton University)

دانشگاه پرینستون متعهد به ایجاد یک جامعه دانشگاهی متنوع است. دانشجویان کارشناسی از فرصت زندگی در یک موسسه تحقیقاتی مسکونی برخوردارند؛ جایی که اساتید و کارکنان، اکثر وقت خود را به تدریس، مشاوره و حمایت از دانشجویان کارشناسی می پردازند. محوطه دانشگاه پرینستون در مرکز نیوجرسی واقع شده و دسترسی آسان به شهرهای فیلادلفیا و نیویورک را با قطار فراهم کرده است. این دانشگاه، برای هر چهار سال تحصیل دانشجویان، مسکن را تضمین می کند و 96 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی می کنند. البته در طی دو سال اول تحصیل، دانشجویان ملزم به زندگی در یکی از شش دانشکده مسکونی دانشگاه هستند. این دانشکده ها انواع برنامه های دانشگاهی، اجتماعی، فرهنگی و تفریحی را ارائه می دهند. دانشجویان سال اول معمولاً در سالن های غذاخوری کالج های مسکونی وعده غذایی خود را صرف می کنند. این کالج های مسکونی، علاوه بر تحصیل، با در برداشتن باشگاه های ورزشی و... به سایر علاقه مندی های دانشجویان نیز پرداخته است.

سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه پرینستون (Princeton University)

✅ رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون در چه دوره هایی ارائه می شود؟

این دانشگاه در 42 گروه درسی و در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، پذیرش دانشجو می کند. همچنین برنامه های مشترک و دوره های بین دپارتمانی نیز در این دانشگاه برگزار می شود.

✅ شهریه تحصیل در دانشگاه پرینستون چقدر است؟

هزینه تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته و دوره تحصیلی، متفاوت است و در صورت دریافت کمک مالی، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

✅ آیا بورسیه تحصیلی در دانشگاه پرینستون ارائه می شود؟

بله؛ در این دانشگاه، انواع بورسیه تحصیلی و کمک مالی، با توجه به رزومه علمی دانشجو و شرایط مالی وی اعطا می شود.

✅ شرایط اقامت در خوابگاه دانشجویی دانشگاه پرینستون چگونه است؟

دانشجویان کارشناسی در یک تا دو سال اول تحصیل، ملزم به زندگی در یکی از شش دانشکده مسکونی دانشگاه هستند. همچنین فرصت اقامت در خوابگاه در هر چهار سال تحصیل خود را دارند.

 

_____________کلام آخر_____________

شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون (Princeton University) آمریکا، اپلای دانشگاه پرینستون، رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون و سایر اطلاعات مربوط به این دانشگاه را در مقاله فوق مطالعه کردید. این دانشگاه با موقعیت مناسب قرارگیری خود و ایجاد شرایط تحصیلی مناسب در مقاطع مختلف و رشته های متنوع، آماده پذیرش دانشجویان از سراسر جهان می باشد. دانشجویان پس از اپلای دانشگاه پرینستون می توانند از کمک های مالی این دانشگاه استفاده کرده و فعالیت های علمی خود در رشته های تحصیلی دانشگاه پرینستون را با موفقیت پیگیری نمایند. علاوه بر این خوابگاه دانشجویی، امکان اقامت دانشجویان در دانشگاه و دسترسی به منابع دانشگاهی و ارتباط با اساتید و همکاران را فراهم کرده است. در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه پرینستون می توانید اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس به دست آورید. همچنین با طرح سوالات خود در پایان مقاله، پاسخ آن ها را دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی
با سلام و عرض خسته نباشید. سی و هفت ساله هستم. دانشگاه رو نیمه کاره رها کردم در رشته ریاضی روزانه دولتی. فاصله ای ایجاد شده برای تحصیل. از نظر زبان انگلیسی خوبم. امکان داره بتونم در دانشگاه پرینستون در رشته مطالعات خاور دور (آسیای شرقی) بورسیه بگیرم و مشغول به تحصیل بشم؟ به زبان کره ای در حد بیشتر از آشنایی تسلط دارم، میتونم بخونم و بنویسم و شنیداری هم مقداری متوجه میشم. در مورد سه کشور آسیای شرقی به فرهنگ و تاریخ کره وارد ترم، چین رو هم تاریخشو،ولی زبانش نه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما با شرایط سنی که فرمودید، حتی اگر بتوانید پذیرش این دانشگاه را بدست آورید، شانس بالایی برای دریافت ویزا نخواهید داشت. در واقع گپ تحصیلی شما برای دریافت ویزا بسیار بالاست که این موضوع برای دریافت ویزای کشور آمریکا بسیار مهم است. توصیه میکنیم شرایط خود را برای برخی کشورهای اروپایی که سخت گیری زیادیر برای شرایط سنی ندارند بررسی نمایید.
کاربر گوگل
سلام من 16 ساله هستم و علاقه بسیار زیادی به ریاضیات دارم، میخواستم بدونم برای اینکه بتونم در سال های آینده از دانشگاه پرینستون بورسیه بگیرم از الان باید دقیقا چه مهارت ها و توانایی هایی رو پرورش بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برای دریافت بورسیه در دانشگاه ها شما باید مدرک زبان بالا، نمرات تحصیلی عالی، سوابق تحقیقاتی و ... داشته باشید. البته دریافت بورسیه کاملا رقابتی است و در زمان اقدام باید بررسی شود تا شانس متقاضی به چه صورت است. ضمن اینکه بیشتر بورسیه ها در مقاطع بالاتر تحصیلی ارائه می شوند.
a
سلام برای فیزیک هسته بورسیه تو دانشگاه پرینستون وجود داره که همه هزینه ها رو بده ؟ و چجور باید وب بورسیه رو برگردونیم؟ اگه مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد داشته باشیم چجور باید مهاجرت تحصیلی کنیم و زبان انگلیسی رو در مدت کمی یاد بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما از قبیل سن، سطح زبان، تعداد مقالات، معدل و... باید به صورت کامل بررسی شود شما میتوانید با شماره های موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما شرایط شما را کامل بررسی کنند با تشکر
.
با سلام ببخشید من الان رشته ی ریاضی هستم و علاقه به ریاضیات و مکانیک و... دارم و موفقیت هایی در المپیاد و روابط عجیب و غریبی در ریاضیات و.... کشف میکنم و الان توی انرژی اتمی دبیرستان درس میخونم خواستم بپرسم که آیا من میتونم اگه برم صنعتی شریف بورسیه بگیرم؟؟؟؟لطفا پاسخ بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بورسیه را به صرف دانشگاه خاصی رفتن نمی دهند و باید مدارک علمی کاملی را ارائه بدهید. بهتر است شرایط بورسیه دانشگاهی می خواهید اقدام بکنید را کامل بررسی نمایید. موفق باشید
Mohadeseh
سلام من در هنرستان کامپیوتر خوندم و معدلم عالی هست و میخوام در این دانشگاه در رشته بازیگری بورسیه بشم آیا امکانش هس لطفا جواب بدید ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه علمی و کارنامه های تان را مستقیم به دانشگاه بفرستید اگر مورد تایید شان باشید بلی امکان دارد که با بورس شما را بپذیرند. ما اطلاعات دانشگاه و شرایطش را کامل معرفی کردیم.
کتایون تازنده
سلام من ۱۵ سالمه میخواستم در آینده برای مقطع کارشناسی دانشگاه پرینستون اپلای کنم .بیشتر به رشته های مربوط به هنر علاقه دارم .میخواستم ببینم در چه رشته ای (مربوط به هنر) امکان پذیرش فول فاند از دانشگاه پرینستون رو دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید این موارد را مستقیم براساس رزومه ای که دارید به خود دانشگاه ایمیل بزنید. در مورد بورسیه هم معمولاً دانشگاه اگر بورسیه ای داشته باشد اعلام می کنند که ببینید چه مدارکی مورد نیاز است.
Diba.akaashi
سلام با نمره بالای sat , ielts میشه کارشناسی یکی از رشته‌های مرتبط با حیطه life science رو در دانشگاههای رنک بالا مثل پرینستون و هاروارد و ییل و ... انلاین خوند و مدرک لیسانس گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این موارد را بهتر است مستقیم از خود دانشگاه مورد نظرتان پیگیری نمایید تا اطلاعات دقیق تری دریافت نمایید.
F.k
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم برای اپلای همچین دانشگاه هایی بهتره برای تحصیلات تکمیلی اقدام کرد یا دوره کارشناسی ارشد هم گزینه خوبیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. این موضوع به شرایط و سوابق تحصیلی شما بستگی دارد و امکان اقدام برای هردو مورد وجود دارد.
مشاوره رایگان