معرفی دانشگاه واترلو

14 دی 1401 1 نظر

در مقاله دانشگاه واترلو تصمیم داریم یک حساب سرانگشتی از شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه واترلو انجام دهیم و مطالب علمی و کاملاً به روز از شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا University of Waterloo را خدمت شما دانشجویان متقاضی ارائه دهیم. سوالاتی که در ذیل این نوشتار قرار داده شده است، همگی در رابطه با تحصیل در دانشگاه واترلو می باشد. در ادامه به چنین سوالاتی پاسخ منطقی خواهیم داد. شهریه سالانه تحصیل در رشته کارشناسی در دانشگاه واترلو چه میزان است؟ شرکت در برنامه‌ های دانشگاه واترلو چه شرایطی دارد؟ رشته های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا چیست؟ شما می توانید با ارتباط گرفتن با کارشناسان موسسه ملک پور شرایط تحصیلی خود را به جهت تحصیل در دانشگاه واترلو بررسی نمایید. کارشناسان این مؤسسه به صورت رایگان به شما داوطلبان تحصیل مشاوره می دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه واترلو

درباره دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یکی از دانشگاه های کانادا می باشد که در سال ۱۹۵۷ برنامه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار داد. در سال ۱۹۵۸ اولین ساختمان این دانشگاه ساخته شد. این ساختمان ارائه دهنده برنامه های تحصیلی در زمینه مهندسی شیمی و شیمی می باشد. قابل ذکر است که استاد ریاضیات در سال ۱۹۶۰ دانشگاه واترلو را در لیست دانشگاه های برتر جهانی قرار داد که داوطلبان سطح لیسانس می توانند به راحتی به رایانه ها دسترسی داشته باشند. در نظر داشته باشید که، در سال ۱۹۶۲ آموزشکده فیزیک و در سال ۱۹۷۵ آموزشکده هنر افتتاح گردید. مدیران دانشگاه واترلو در آن زمان داگ رایت و جیمز دوانی بودند. در پردیس مرکز شهر کیچنر اولین رشته‌ داروسازی افتتاح گردید. دانشگاه واترلو چندین سال است که به دلیل داشتن استانداردهای آموزشی و به دلیل این که اعطا کننده مدارک معتبر می باشد در لیست دانشگاه های برتر جهانی قرار گرفته است. بدین صورت که این دانشگاه در رتبه بندی مجله Macleans موفق به کسب رتبه 1، در رشته‌ های ریاضیات و مهندسی شده است و همچنین در بین دانشگاه های کانادا موفق به کسب رتبه ۳ شده است. شایان ذکر است که دانشگاه واترلو کانادا سالانه از ۳۰ هزار دانشجو میزبانی می‌ کند و برنامه های تحصیلی را در اختیار آنان قرار می دهد. این دانشجویان خارجی از ۱۲۰ کشور مختلف جهانی آمده‌اند. ناگفته نماند که، دانشگاه واترلو از لحاظ اشتغال رتبه ۲۵ جهانی را کسب نموده است. اگر می‌ خواهید مدرک دانشگاهی شما توسط دانشگاه واترلو صادر شود و اگر می‌ خواهید پس از پایان دوره تحصیلی سریعا با کارفرمایان کانادایی ارتباط بگیرید، پیشنهاد می کنیم با مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

پردیس های دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو دارای 6 دانشکده به نام های هنر، مهندسی، ریاضیات، علوم، علوم بهداشت کاربردی و محیط زیست و 3 پردیس به نام های معماری، داروسازی، طراحی و تجارت تعاملی استراتفورد است. گفتنی است این دانشگاه با دارا بودن دانشکده ها و پردیس های متعدد، رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلی متفاوت را تدریس می کند. از این رو سالانه پذیرای دانشجویان ملی و بین المللی فراوانی در رشته ها و مقاطع مختلف می باشد. در ادامه معرفی هریک از پردیس های دانشگاه واترلو که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا می باشد، آمده است.

 • پردیس معماری:

این پردیس از مراکز علمی معتبر در سطح کانادا و همچنین بین المللی به شمار می رود. جذب بهترین دانشجویان و تربیت بهترین معماران جهان را به خود اختصاص داده است. پردیس معماری دانشگاه واترلو دارای فضای فوق العاده برای استودیوهای طراحی، آزمایشگاه ها و کلاس های درس و همچنین شامل یک کتابخانه طراحی، گالری نمایشگاه، سالن عمومی و کافه است. این پردیس، پردیس اصلی دانشگاه واترلو بوده و در شهر کمبریج قرار دارد.

 • پردیس داروسازی:

این پردیس، در ساختمان اموزشی و پژوهشی علوم بهداشتی در شهر کیچر قرار دارد. ارائه برنامه درسی نوآورانه که دانش اساسی در رابطه با زیست پزشکی و دارویی را با مهارت های کاربردی در علوم بالینی، رفتاری و اجتماعی ادغام می کند تا فارغ التحصیلان خود را برای خدمت به عنوان کارشناسان دارودرمانی آماده کند.

 • پردیس طراحی و تجارت تعاملی استراتفورد:

در این پردیس مهارت‌های خلاقانه، فنی و تجاری را که برای پیشرفت در دنیایی که به سرعت در حال توسعه است، آموزش داده می شود. این پردیس در 45 کیلومتری غرب پردیس اصلی قرار دارد.

رنکینگ دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه ها واترلو از بهترین دانشگاه های کانادا و جهان به شمار می رود که دارای رتبه و اعتبار علمی است. این دانشگاه در سال 2021 میلادی رتبه 151 تا 200 را در میان دانشگاه های جهان کسب کرده است. گفتنی است که رنکینگ دانشگاه واترلو در میان دانشگاه های کانادا 7 تا 8 بوده و از دانشگاه های ممتاز این کشور به شمار می رود. از سوی دیگر سازمان رتبه بندی جهانی QS در سال 2022 میلادی رنکینگ دانشگاه واترلو کانادا را در جهان 149 و در کانادا رتبه 7 معرفی کرد.

ددلاین دانشگاه واترلو کانادا

ددلاین ها از مهمترین تایم های دانشگاه ها و تقویم های دانشگاهی به شمار می روند. شروع پذیرش ها، اخذ مدارک، شروع ترم و جلسات، پایان ترم، تعطیلات و ... همگی در تقویم دانشگاهی قرار دارند. همه دانشجویان مخصوصا دانشجویان بین الملل که قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند باید از ددلاین ها اطلاع داشته و به زمان آن ها بسیار توجه کنند تا در مهلت مقرر اقدام به ارائه درخواست، ارسال مدارک و ثبت نام و... کنند. ددلاین دانشگاه واترلو کانادا برای رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی ممکن است اندکی متفاوت باشد. با این حال پذیرش در سپتامبر و ترم پاییز 1 فوریه، برای پذیرش در ژانویه و ترم زمستان 1 ژوئن و برای پذیرش در می 1 اکتبر ددلاین های دانشگاه واترلو کانادا هستند.

رشته های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا

سالانه دانشجویان بسیاری تصمیم می‌ گیرند به منظور تحصیل در دانشگاه واترلو، به کانادا مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آنان ابتدا باید نامه پذیرش و سپس ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنند. این دانشگاه سالانه صدها نامه پذیرش را برای دانشجویان خارجی و داخلی در هر ۳ مقطع تحصیلی صادر می کند. در ادامه رشته های تحصیلی برای مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه واترلو آمده است.

 • رشته های کارشناسی دانشگاه واترلو

رشته های کارشناسی دانشگاه واترلو

علوم داده

علوم زمین

فرانسوی

مدیریت بازرگانی

انگلیسی

اقتصاد

برق

مدیریت مالی

بیو شیمی

نرم افزار

جغرافیا

نانو

فرانسوی

نقشه برداری

علوم سیاسی

مهندسی پزشکی

تجارت

مکاترونیک

معماری

اسپانیایی

دارو

عمران

ارتباطات

هنر های زیبا

 • رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه واترلو

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه واترلو

جامعه شناسی

علوم مدیریت

مهندسی طراحی سیستم

مددکاری اجتماعی

مطالعات کلاسیک

مهندسی عمران

روانشناسی

مطالعات فرانسه

مهندسی شیمی

ریاضیات محض

مطالعات بهداشت

مهندسی برق

برنامه ریزی

مطالعات محیط زیست

مهندسی کامپیوتر

آمار

مالیات

مهندسی توسعه پایدار

 • رشته های دکترای دانشگاه واترلو

رشته های دکتری دانشگاه واترلو

داروسازی

فلسفه

مهندسی مکانیک

حرکت شناسی

تاریخ

ریاضیات

زبان انگلیسی

اقتصاد

فیزیک

جغرافیا

جامعه شناسی

علوم کامپیوتر

آمار

زیست شناسی

مدیریت

دانشکده های University of Waterloo

در ابتدای این مقاله به دانشگاه واترلو و دانشکده ها و پردیس های آن اشاره شد. این دانشگاه دارای سه کمپ و شش دانشکده است. دانشکده های هنر، مهندسی، محیط زیست، بهداشت و سلامت، ریاضیات، علوم دانشکده های University of Waterloo هستند که در ادامه به هریک از ان ها پرداخته می شود.

 • دانشکده هنر:

این دانشکده محیطی پویا و فعال برای دانشجویان و اساتید هنر است. ایده ها و خلاقیت ها و نواوری های به روزی در این دانشکده صورت می گیرد و آموزش داده می شود.

 • دانشکده مهندسی:

این دانشکده از برترین دانشکده های مهندسی در سطح جهان است که در زمینه آموزش و پژوهش مهندسی بسیار پر سرعت در حال رشد و پیشرفت است. دانشکده مهندسی واترلو بزرگترین دانشکده مهندسی کانادا است که در سال 2020 میلادی حدود 10500 دانشجو پذیرش کرده است. این دانشکده در زمینه تحقیقات، تحصیل مهندسی در کانادا و مشارکت های صنعتی بسیار قوی عمل کرده است.

 • دانشکده محیط زیست:

دانشکده محیط زیست با بیش از 50 سال سابقه تاسیس یکی از موثرترین عوامل در سطح ملی و جهانی بوده که تحقیقات جامع و میان رشته ای برای محیط زیست داشته و به چالش های پیچیده ای در این زمینه رسیدگی کرده است.

 • دانشکده بهداشت و سلامت:

دانشکده بهداشت و سلامت با هدف بهبود کیفیت زندگی از طریق آموزش و فعالیت های نوآورانه، طراحی استراژی هایی در جهت جلوگیری از بیماری ها و کاهش آسیب ها، ترویج زندگی سالم، بهینه سازی فیزیکی و... دانشجویان خود را پرورش می دهد.

 • دانشکده ریاضیات:

در دانشگاه واترلو بیش از 8000 دانشجو در بیش از 500 دوره در ریاضیات، آمار و علوم کامپیوتر مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشکده علوم:

این دانشکده انتخاب مناسبی برای افرادی که علاقمند به تحصیل در علوم پایه هستند، می باشد. در این دانشکده علوم به صورت علمی و عملی اموزش داده می شود تا دانشجویان پس از تحصیل بتوانند به مشاغل ارزشمند دست پیدا کنند. گفتنی است دانشجویان در این دانشگاه فرصت کارافرینی دارند.

شرایط تحصیل مقطع لیسانس در دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو کانادا دارای مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری است. این دانشگاه در مقطع لیسانس رشته های تحصیل مختلفی را ارائه می دهد. برای پذیرش در این مقطع باید شرایط تحصیل مقطع لیسانس در دانشگاه واترلو را دارا باشید. از جمله این شرایط ارائه مدراک درخواستی دانشگاه در مدت ددلاین است. ارائه مدرک زبان معتبر برای آزمون تافل با نمره 90 اورال، 25 رایتینگ و 25 اسپیکینگ و برای آزمون ایلتس نمرات 6.5 اورال، 6.5 رایتینگ، 6 ریدینگ، 6 لیسنینگ، 6 اسپیکینگ نیز از دیگر شرایط پذیرش می باشد. برخورداری از معدل بالا، مدرک دیپلم 12 ساله، ارائه ترجمه ریز نمرات، سن مناسب و عدم گپ تحصیل از پارامترهای مهم در تحصیل مقطع لیسانس دانشگاه واترلو است.

شرایط تحصیل در دانشگاه واترلو در مقطع فوق لیسانس

تحصیلات تکمیلی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این دانشگاه هستند. دانشگاه واترلو برای تحقیق و پژوهش در مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار ممتاز و محبوب است. از شرایط تحصیل در دانشگاه واترلو در مقطع فوق لیسانس ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی، ارائه مدرک زبان، ارائه مدرک مقطع تحصیلی کارشناسی، معدل و ریزنمرات است. سن مناسب و گپ تحصیلی نیز بر روند پذیرش موثرند. گفتنی است مدرک زبان برای آزمون های تافل جمعا 90، رایتینگ 25 و اسپیکینگ 25 است. برای آزمون ایلتس نیز نمره ازمون باید جمعا 7 با رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 6.5 باشد.

پذیرش دکترا در دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو سالانه شمار زیادی دانشجو در مقطع دکترا پذیرش می کند. برای پذیرش دکترا در کانادا در دانشگاه واترلو باید از مقالات معتبر علمی، معدل بالای 14 در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان با نمره ایلتس 7 با رایتینگ و اسپیکینگ حداقل 6.5 و نمره تافل 90 با رایتینگ و اسپیکینگ حداقل 25 باید برخوردار باشید. همچنین مرتبط بودن مقطع تحصیل پیشین با رشته انتخابی برای دکترا بر پذیرش تحصیلی موثر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه واترلو

برای دریافت گواهی پذیرش از دانشگاه واترلو می بایستی با دقت بسیار بالا، مدارکی که در زیر این متن آورده شده است را جمع آوری نموده و آن ها را برای دانشگاه واترلو بارگذاری کنید.

 • نتایج آزمون زبان
 • پر کردن فرم درخواست پذیرش
 • ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ارائه دیپلم ۱۲ ساله به جهت شرکت در برنامه‌ های کارشناسی
 • ارائه مدرک زبان
 • تکمیل فرم اطلاعات پذیرش
 • معرفی نامه

هزینه های تحصیل در دانشگاه واترلو

پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه واترلو University of Waterloo ابتدا شهریه تحصیل در این دانشگاه را به صورت تقریبی محاسبه کنید و سپس شروع به پیمودن مراحل اخذ پذیرش و اخذ ویزا نمایید. زیرا ممکن است هزینه های تحصیل در دانشگاه واترلو و هزینه های زندگی در کانادا بالاتر از توانایی مالی شما باشد. در این قسمت و در جدول زیر هزینه های تحصیل در دانشکده های دانشگاه واترلو را ذکر نمودیم‌. گفتنی است که، هزینه و شهریه تحصیل برای برنامه‌ های ۳ ساله خلبانی و هوانوردی تقریباً ۷۷ هزار دلار می باشد.

دانشکده

شهریه و هزینه

هزینه کتاب ها

دانشکده فنی و مهندسی و نرم افزار

61300

2290

دانشکده ریاضیات

45500

2290

مالی و حسابداری

40900

2290

بیوتکنولوژی

42900

2290

علوم کامپیوتر

61300

2290

تجارت جهانی

45100

2290

ریاضیات تجزیه و تحلیل

45500

2290

دانشکده های علوم بهداشتی کاربردی

40900

2290

دانشکده محیط زیست

41100

2290

دانشکده علوم

42700

2290

معماری

59700

2290

مدیریت بازرگانی

45000

2290

مدیریت مالی و محاسبات

45700

2290

ریاضیات حسابداری

44100

2290

هزینه های تحصیل و زندگی از مهمترین پارامترهای زندگی دانشجویی در کانادا است. هزینه های تحصیل در دانشگاه کانادا با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. با این حال هزینه های زندگی در کانادا بین 5000 تا 6600 دلار متغیر است. برای مسکن ماهانه مبلغ 2400 تا 3200 دلار و برای خوراک ماهانه 940 دلار، هزینه های شخصی مانند  تفریح 1540 دلار و تهیه لوازم التحریز و کتب درسی 500 تا هزار دلار محاسبه شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیل در کانادا با هدف شناخته شدن دستاوردهای دانشجویان برتر و نخبه طراحی شده اند. دانشجویانی که در سطح فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه واترلو ثبت نام نموده اند و به تازگی تحصیلات خود را شروع کرده‌ اند، برای بورسیه های تحصیلی ورودی این دانشگاه در نظر گرفته می‌ شوند. برای دریافت بورسیه تحصیلی بایستی نشان دهید که نیاز به حمایت مالی دارید و قادر به پرداخت شهریه سالانه خود نمی باشید. ناگفته نماند که برخی از کمک هزینه‌ های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا در ماه می به دانشجویان نخبه اعطا می گردد. در جدول زیر نام برخی از بورسیه های تحصیلی در کانادا نشان داده شده است. همراهان همیشگی، این مقاله توسط موسسه ملک پور با تلاش های فراوان به نگارش در آمده است، بنابرین هر گونه کپی برداری از آن غیرقانونی می باشد.

بورس ها

هزینه (دلار)

بورس تحصیلی رئیس جمهور

2000

بورسیه های ورودی دانشجویی بین الملل

10000

دانشکده علوم بهداشتی کاربردی

1000 الی 3000

دانشکده علوم

1000 الی 5000

کالج دانشگاه کنراد گربل

500 الی 1000

خوابگاه دانشگاه واترلو

بی شک شما با ثبت نام در دانشگاه واترلو خاطرات بسیار زیبایی از تجربیاتی چون: زندگی در کانادا، زندگی در کنار دوستان جدید و ملاقات افراد جدید خواهید داشت. دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه واترلو شده‌اند و به عبارتی سال اول می باشند، می‌ توانند در خوابگاه‌ های این دانشگاه سکونت داشته باشند. این خوابگاه ها مجهز به سالن غذاخوری، سالن ورزشی و مواردی دیگر می‌ باشد. دانشجویان با ماندن در این خوابگاه ها، زندگی در خارج از خانه را یاد می‌ گیرند. از انواع اقامتگاه‌ ها در واترلو می‌ توان به خوابگاه دانشجویان انتقالی، خوابگاه مخصوص جامعه ورزشی و خوابگاه دانشجویان دبیرستان اشاره کرد. لازم به ذکر است که، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز می‌ توانند در این خوابگاه ها سکونت داشته باشند.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه واترلو کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و در دانشگاه واترلو شامل هزینه اسکان، خرید کتب و لوازم تحصیل، تهیه خوراک و پوشاک دانشجویان، تفریح و... است. با این حال شهر واترلو نسبت به سایر شهرهای کانادا از هزینه کمتری برخوردار است. گاهی دانشجویان هزینه و شهریه دانشگاه را نیز بر عهده دارند. در جدول زیر براوردی از هزینه های زندگی دانشجویان دانشگاه واترلو کانادا آمده است. گفتنی است این مقادیر تقریبی می باشد.

برآورد هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد ساکن واترلو، در یک ترم تحصیلی چهار ماهه

مسکن خارج از دانشگاه با خدمات اب، برق و تخمین 600 تا800 دلار در ماه

2400 تا 3200 دلار

غذا با تخمین 235  دلار در ماه

940 دلار

هزینه های شخصی با تخمین 385 دلار در ماه

1540 دلار

کتاب و لوازم التحریر

500 تا 1000 دلار

هزینه کل

5380 تا 6680 دلار

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معرفی دانشگاه واترلو هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

دانشگاه واترلو چند پردیس دارد؟

دانشگاه واترلو دارای 4 پردیس است.

دانشگاه واترلو چند دانشکده دارد؟

دانشگاه واترلو دارای 6 دانشکده است.

هزینه تحصیل و زندگی در واترلو حدودا چند دلار است؟

هزینه زندگی و تحصیل در واترلو برای یک ترم تحصیلی 4 ماهه بین 5380 تا 6680 دلار است.

دانشگاه واترلو طبق رتبه بندی جهانی QS چه رتبه ای می باشد؟

 سازمان رتبه بندی جهانی QS در سال 2022 میلادی رنکینگ دانشگاه واترلو کانادا را در جهان 149 و در کانادا رتبه 7 معرفی کرد.

سخن پایانی

در مقاله دانشگاه واترلو موضوعات مهمی چون شرایط تحصیل در دانشگاه واترلو، شرایط اپلای به دانشگاه واترلو و رشته های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا را مورد آنالیز و بررسی علمی قرار دادیم. همچنین در هر یک از عناوین مقاله دانشگاه واترلو مطالب بسیار کاربردی در رابطه با تحصیل در این دانشگاه به شما متقاضیان دانشجو ارائه دادیم‌. قطعاً شما با مطالعه دقیق این مقاله و دیگر مقالات ما در خصوص دانشگاه های کشور کانادا اطلاعات جدیدی را کسب نمودید و سطح آگاهی شما افزوده شد. با توجه به مطالب ارائه شده در مقاله دانشگاه واترلو دیدیم که، این دانشگاه از لحاظ سطح کیفی آموزش در رتبه بالای جهانی قرار دارد و همین امر سبب گشته تا واترلو به دانشجویان خارجی و داخلی مدارک معتبر را اعطا نماید. همچنین دیدیم که، دانشگاه واترلو کانادا به منظور کمک به محصلان، کمک هزینه و بورسیه هایی را را اتخاذ کرده است. اگر دانشجویی می باشد که تحصیل در این دانشگاه برایتان آرزو است می توانید به منظور بررسی شرایط خود با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای و مهاجرتی ام آی تماس بگیرید تا در صورت داشتن شرایط لازم آرزوی شما محقق شود. قابل ذکر است که مشاوره شما کاملاً رایگان می باشد. لطفاً درصورت مفید بودن اطلاعاتی این مقاله پنج ستاره زیر را روشن نمایید

امتیاز 4.66 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی افاضلی
سلام و وقت بخیر. آیا امکان دریافت بورسیه در دانشگاه واترلو با مدرک آیلتس 7 و مدرک لیسانس معماری با معدل 15 وجود دارد؟ من مقاله هم ندارم ولی زبانم خیلی خوبه، این می تونه باعث دریافت بورسیه بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز داشتن مدرک زبان بالا یکی از شرایطی است که می تواند به شما کمک کند اما علاوه بر آن مدارک تحصیلی شما نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بهتر است تا رزومه خود را برای دریافت بورسیه آماده و برای این دانشگاه ارسال نمایید تا شرایط شما مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.
مشاوره رایگان