معرفی دانشگاه لتبریج کانادا

14 دی 1401 1 نظر

مطالب این نوشتار در مورد دانشگاه لتبریج کانادا و یا به عبارتی دانشگاه لثبریج کانادا، هزینه و شرایط پذیرش لتبریج کانادا می باشد. داوطلبان تحصیل در این دانشگاه می بایست قبل از ثبت نام و اخذ پذیرش، از هزینه تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا و رشته‌ های تحصیلی University Of Lethbridge آشنا شوند تا با آگاهی بیشتری در پروسه مهاجرتی خود گام بر دارند. سوالاتی که در ادامه ذکر نمودیم ممکن است سوالاتی باشد که در ذهن داوطلبان تحصیل درباره تحصیل در دانشگاه لتبریج شکل گرفته باشد. تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا برای دانشجویان ایرانی چه شرایطی دارد؟ هزینه تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا سالانه چه مقدار است؟ آیا ارائه مدرک زبان انگلیسی به جهت تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا الزامی است؟ در ادامه به این قبیل سوالات به صورت منطقی و کامل پاسخ خواهیم داد. بعلاوه به پرسش‌های شما خوبان درباره شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا نیز پاسخ خواهیم داد. دانشگاه لتبریج کانادا در جنوب استان آلبرتا قرار گرفته است که با آموزش منحصر به فردی که ارائه می‌ دهد ایده‌ های داوطلبان تحصیل در این دانشگاه را شکوفا می‌ کند. اگر سوالی در رابطه با این دانشگاه و یا دیگر دانشگاه های کانادا داشتید، می توانید پرسش مطرحی خود را با کارشناسان مؤسسه مشاوره‌ای MIE از طریق تماس تلفنی در میان بگذارید و اطلاعات مورد نیاز مهاجرتی را دریافت نمایید. گفتنی است که مشاوره شما رایگان است.

عناوین زیر در خصوص دانشگاه لتبریج کانادا می باشد:

تماس با ما

دانشگاه لتبریج کانادا

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد دانشگاه لتبریج کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه لتبریج کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه لتبریج کانادا

درباره دانشکاه لتبریج کانادا

دانشگاه غیرمذهبی لثبریج کانادا، در سال ۱۹۶۷ در جنوب آلبرتا تأسیس گردید. این دانشگاه در همان ابتدا ۶۵۰ دانشجو را ثبت نام نمود. تعداد این دانشجویان در سال ۱۹۷۱ سریعاً افزایش یافت و همین امر موجب گشت تا این دانشگاه به مرکز شهر لتبریج منتقل شود. در سال ۲۰۱۹، ۸ هزار دانشجوی مقطع لیسانس و ۶۴۰ دانشجوی سطح تحصیلات تکمیلی در دانشگاه لتبریج ثبت نام نمودند. ولی در سال جدید ۵۷ درصد دانشجوی خانوم و ۴۳ درصد دانشجوی آقا مشغول به تحصیل در این دانشگاه می‌ باشند. این دانشگاه پیشرفته در حال حاضر ۷ دانشکده و مدرسه دارد. در دانشگاه لتبریج و دانشکده‌ های آن ۱۵۰ برنامه تحصیل در مقطع لیسانس و ۷۰ برنامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دسترس دانشجویان بین المللی می باشد. محصلان می‌ توانند در صورت تمایل پس از اتمام دوره های تحصیلی خود به منظور کاریابی در کشور کانادا بمانند.

شرایط تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا

دانشگاه لتبریج از بهترین دانشگاه های کانادا و تاسیس سال 1967 میلادی بوده که همانگونه که از نامش پیداست در شهر لتبریج قرار دارد. کیفیت آموزش و دانشگاه های کانادا در جهان زبانزد است، از این رو همواره افراد زیادی تمایل به تحصیل در کانادا دارند. دانشگاه های کانادا و همچنین دانشگاه لتبریج پذیرای دانشجویان بین المللی نیز می باشند. بخش ویژه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بوده و افراد زیادی سعی در ادامه تحصیل در این دانشگاه دارند. برای حضور در این دانشگاه باید از شرایط پذیرش و تحصیل در آن آگاهی داشته تا به سادگی در پذیرش و تحصیل دانشگاه لتبریج به موفقیت دست یابید. گفتنی است برخورداری از مدرک زبان با نمره بالا، معدل بالا، سن مناسب، تمکن مالی، توصیه نامه، مقالات علمی و... از جمله شرایط عمومی هستند که سبب موفقیت شما در پذیرش تحصیلی توسط این دانشگاه می شود. با این حال شرایط شرایط تحصیل در دانشگاه لتبریج کانادا برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت بوده و باید متناسب با هر مقطع شرایط لازم را رعایت کرد.

شرایط پذیرش لیسانس در دانشگاه لتبریج کانادا

در رابطه با شرایط پذیرش لیسانس در دانشگاه لتبریج کانادا باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید. ترجمه ریز نمرات، مدرک زبان، معدل بالای 13 و پرداخت شهریه که به طور معمول بیش از 16 هزار دلار است نیز از دیگر شرایط پذیرش لیسانس در این دانشگاه می باشد. گفتنی است که رشته های مختلف تحصیلی ممکن است مدارکی افزون بر این مدارک درخواست دهند بنابراین باید از شرایط دقیق پذیرش رشته تحصیلی خود کاملا آگاهی داشته باشید. نداشتن گپ تحصیلی و سن مناسب برای ادامه تحصیل نیز از عوامل موثر بر پذیرش در این مقطع می باشند.

شرایط پذیرش دانشگاه لتبریج در مقطع فوق لیسانس

کارشناسی ارشد و به عبارتی دیگر فوق لیسانس از مقاطع تحصیلی به شمار می رود که افراد در جهت ادامه تحصیل و پژوهش انتخاب می کنند. در این مقطع قرار گیری در یک فضای آموزشی ممتاز از اولویت های دانشجویان است. از این رو همواره دانشگاه لت بریج یکی از گزینه های ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می رود. برای این منظور باید از شرایط پذیرش دانشگاه لت بریج در مقطع فوق لیسانس اطلاع پیدا کنید. از جمله این شرایط ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، رزومه علمی موفق، مدرک زبان انگلیسی، معدل کارشناسی بالای 15، پرداخت شهریه حدود 5435 دلار است. همانطور که پیشتر اشاره شد، گپ تحصیلی، سن داوطلب بر روند پذیرش موثر می باشد. گفتنی است که دانشگاه لت بریج در مقطع فوق لیسانس در رشته های مختلفی پذیرش داشته از این رو ممکن است روند پذیرش و شرایط پذیرش در هریک از رشته ها اندکی تفاوت داشته باشد.

دانشگاه سادبری کانادا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه سادبری کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه سادبری کانادا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دکترا در دانشگاه لتبریج کانادا

تحصیل در کانادا آن هم در مقطع دکتری از بهترین تجربه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است زیرا این کشور از بهترین دانشگاه ها که دارای رتبه علمی و جهانی بالایی هستند، برخوردار است. از سوی دیگر تحصیل در دانشگاه های برتر برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در کانادا دارند همواره گزینه مهمی به شمار می آید. بنابراین دانستن نحوه پذیرش و موفقیت در پذیرش دکترا اهمیت به سزایی دارد. شرایط پذیرش دکترا در دانشگاه لتبریج کانادا نیز عبارت است از ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، ارائه مقالات علمی، مدرک زبان و تسلط نسبی بر زبان، معدل بالای مقطع کارشناسی ارشد، سن مناسب و عدم دارا بودن گپ تحصیلی و... . گفتنی است که بهتر است که مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته انتخابی در مقطع دکترا باشد.

ددلاین دانشگاه لتبریج کانادا

ددلاین ها تاریخ های مقرری هستند که با توجه به آن بازه زمانی، پذیرش، شروع ترم، برگزاری کلاس ها و... تعیین می شود. تقویم دانشگاهی برای موارد مختلفی از جمله زمان دریافت مدارک، پذیرش، فاند، بورسیه و... زمان بندی خود را دارد و داوطلبان با توجه به ان باید اقدام کنند. بنابراین ددلاین برای موفقیت در پذیرش و حضور در کلاس ها اهمیت ویژه ای دارد و باید به آن دقت کرد. گفتنی است که ددلاین دانشگاه لتبریج کانادا نیز به طور معمول در فصل های پاییز و بهار و تاریخ های 1 سپتامبر تا اخر ژوئن و 15 ژانویه تا 15 سپتامبر است. همچنین به این موضوع باید توجه کنید که ممکن است مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف ددلاین متفاوتی داشته باشند و برای این منظور بهتر است سایت این دانشگاه را به طور دائم بررسی کرده و از ددلاین های این دانشگاه اطلاع دقیق داشته باشید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه لث بریج

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد دانشگاه لت بریج در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی پذیرای دانشجویان بین المللی می باشد. به مقاطع مختلف تحصیلی نیز اشاره کردیم که از جمله شرایط اصلی پذیرش تحصیلی در آن ها برخوداری از مدرک زبان بود. در رابطه با مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه لث بریج می توان به دو آزمون معتبر بین المللی آیلتس و تافل که در کشور ما نیز برگزار می شود اشاره کرد. شرکت در این دو آزمون و گرفتن مدرک آن ها با نمره بالا بر روند پذیرش شما بسیار موثر است. برای مقاطع مختلف تحصیلی نمره این آزمون ها متفاوت بوده و هر مقطع تحصیلی حداقل نمره ای برای خود دارد. در مقطع کارشناسی  نمره آزمون تافل به صورت حضوری حداقل 550 و به صورت اینترنتی حداقل 80 و در آزمون ایلتس حداقل نمره باید 6 باشد. در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری نیز حداقل نمره آزمون تافل به شکل حضوری 580 و به شکل اینترنتی 86 است. گفتنی است که نمره ازمون ایلتس در تحصیلات تکمیلی باید بیشتر از 6 باشد.

رشته های دانشگاه University Of Lethbridge

دانشگاه لت بریج دارای دانشکده های متعدد برای تحصیل رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. از جمله دانشکده های این دانشگاه هنرهای زیبا، بازرگانی، علوم زیستی، آموزش و... است. در جدول زیر برخی از رشته های دانشگاه University Of Lethbridge آمده است.

رشته های دانشگاه University Of Lethbridge

مشاوره

بهداشت عمومی

ریاضیات

روانشناسی

فلسفه

فیزیک

هنر

بهداشت

علوم پایه

موسیقی

مدیریت

بیوتکنولوژی

تئاتر

مدیریت بازرگانی

زبان آلمانی

هنرهای دیجیتال

مدیریت بین الملل

زبان انگلیسی

فسلفه آموزش

مطالعات مذهبی

زبان فرانسوی

علوم بیولوژی

رتبه دانشگاه لتبریج کانادا و دانشکده های آن

رنک و یا به عبارتی رتبه University Of Lethbridge در رشته تحصیلی لیسانس، در لیست دانشگاه های کانادا ۵ می باشد. این دانشگاه به دلیل دانشکده های متعددی که دارد مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گرفته است. زیرا تنوع رشته در این دانشکده ها بسیار بالا می باشد. بنابراین محصلان خارجی راحت‌ تر می توانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. نام دانشکده های این دانشگاه در ذیل این متن ذکر شده است:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده آموزش دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده آموزشی
 • دانشکده آموزش لیبرال
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی

شهریه تحصیلی در دانشگاه لتبریج

معمولاً تمامی دانشجویان خارجی برای دریافت پذیرش از دانشگاه لتبریج کانادا در مورد هزینه های تحصیل در کانادا و این دانشگاه و هزینه زندگی تحقیق می کنند و در صورتی اقدام به ثبت نام می‌ کنند که شرایط لازم را داشته باشند. شهریه ای که این دانشگاه برای یک سال تحصیل دانشجویان بین‌المللی تعیین کرده است، در مقطع کارشناسی تقریباً ۱۷.۵۲۷.۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. علاوه بر این شما باید هزینه مجله دانشجویی، خدمات ورزشی، هزینه اتحادیه دانشجویان، هزینه مرکز بهداشت و هزینه های اداری دانشجویی را نیز در نظر بگیرید.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا به لایف استایل شما بستگی دارد. اگر منطقه متوسط را برای زندگی دانشجویی خود برگزینید، هزینه های زندگی شما نسبت به شهرهای با سطح کیفی بالا کاهش می یابد. از آن جا که دانشگاه لتبریج در استان آلبرتا قرار دارد شما بایستی هزینه های زندگی در این استان را در نظر بگیرید. هزینه های زندگی برای یک خانواده ۴ نفره ماهانه تقریباً۳.۲۶۷.۱۶ دلار می‌ باشد. این مبلغ بدون احتساب هزینه اجاره مسکن می باشد. هزینه زندگی برای یک نفر بدون هزینه اجاره مسکن ماهانه تقریبا ۹۱۷.۱۶ دلار است. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام مصرفی را شرح داده ایم. سروران گرامی، مطالب این مقاله به صورت مفهومی توسط موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن حرام می باشد.

هزینه های زندگی برای 1 تا 4 نفر

قیمت (دلار)

کاپوچینو

4.58

آب(بطری0.33 لیتری)

1.90

پپسی(0.33 لیتری)

2.26

 

هزینه های زندگی برای 4 نفر

قیمت (دلار)

تخم مرغ

3.54

فیله مرغ

13.54

پنیر محلی

13.47

گوشت گاو

15.06

برنج سفید

3.04

موز 1 کیلو گرم

1.87

گوجه فرنگی 1 کیلوگرم

4.31

پرتقال 1کیلوگرم

4.01

بورسیه تحصیلی دانشگاه لتبریج کانادا

دانشگاه لتبریج کانادا به دانشجویانی که معدل بالا و مهارت خاص دارند کمک هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی در کانادا اعطا می‌ کند. در واقع این دانشگاه با هدف حمایت از دانشجویان به آن ها بورسیه تحصیلی به ارزش ۱۵ هزار دلار در سال اعطا می‌ کند. این بورسیه‌ ها در دسترس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و phd می باشند. برای دریافت کمک هزینه از این دانشگاه ابتدا باید درخواست خود را تا ۱۵ مارس ارسال نمایید. در ادامه نام چند بورسیه تحصیلی دانشگاه لتبریج کانادا را ذکر نمودیم.

 • کمک هزینه های انتقال
 • کمک هزینه های دبیرستانی
 • کمک هزینه های تحصیلات تکمیلی
 • کمک هزینه های خارجی
 • کمک هزینه‌ های FNMI grants

مزایای تحصیل در University Of Lethbridge

همانطور که اطلاع دارید تحصیل در کانادا مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. بعلاوه تحصیل در دانشگاه معتبر و غیرمذهبی لثبریج نیز مزایایی برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه دارد. برخی از مزایای مهم تحصیل در این دانشگاه را در ذیل این متن تشریح نمودیم.

 • مردمان کانادا بسیار مهربان و خون گرم می باشند بنابراین دانشجویان در میان آنان احساس آرامش می کنند.
 • وجود امکانات مناسب در محوطه دانشگاه
 • در شهر لتبریج کانادا آب و هوا بسیار عالی می باشد.
 • همراه دانشجو می‌ تواند در صورت داشتن شرایط لازم ویزای کار کانادا را دریافت کند و مشغول به کار در این کشور شود.
 • دانشجو می‌ تواند در صورت تمایل در ضمن تحصیل کار دانشجویی انجام دهد همچنین پس از اتمام تحصیلات خود می‌ تواند به منظور کاریابی در کشور کانادا بماند.

کمپس های دانشجویی در دانشگاه لتبریج کانادا

خوابگاه های دانشگاه لتبریج در یک نقطه محبوب در محوطه دانشگاه قرار دارند. این خوابگاه ها تنها چند قدم با سالن ورزشی، دفاتر اساتید و اتاق مطالعه فاصله دارند. خوابگاه دانشگاه لتبریج مجهز به اتاق های لوکس یک نفره و دو نفره، سرویس بهداشتی و میز مطالعه هستند. هر ساختمان یک آشپزخانه مشترک دارد. معمولاً دانشجویانی که در این دانشگاه ثبت نام می نمایند از همان ابتدا اسم خود را در برنامه ناهارخوری ثبت می‌ کنند تا دیگر نگران آشپزی نباشند. به طور کلی دانشجویان بین المللی می توانند در خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه اسکان داشته باشند و یا در محلی خارج از دانشگاه بمانند. جالب است بدانید دانشجویان بین المللی در صورت مایل بودن می توانند از طریق اینترنت، خوابگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. ناگفته نماند که خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه برای دانشجویانی که به تازگی در این دانشگاه ثبت نام نمودند، مناسب می باشد. آنان می‌ توانند در سال‌ های بعدی تحصیل خود به منظور کاهش هزینه‌ ها با دوستان و همکلاسی های خود خوابگاه های خارج دانشگاه را برای ادامه زندگی دانشجویی خود برگزینند. هزینه ای که می‌ بایست برای ماندن در خوابگاه‌ های دانشجویی بپردازید، سالانه ۳ تا ۷ هزار دلار کانادا می باشد.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا می توان به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای در دانشگاه لتبریج کانادا تحصیل نمود؟

خیر، جهت تحصیل در این دانشگاه باید شهریه پرداخت نمایید؛ ولی هزینه تحصیل برای دانشجویانی که شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه تحصیل را داشته باشند کاهش می یابد.

شهریه دانشگاه لتبریج کانادا برای دانشجویان داخلی و ایرانی چه مقدار است؟

محصلان داخلی برای دریافت پذیرش از این دانشگاه بایستی سالانه ۶ هزار دلار برای تحصیل خود در نظر بگیرند؛ ولی شهریه تحصیل برای دانشجویان بین المللی و ایرانی سالانه ۱۹ هزار دلار می باشد.

آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه لتبریج چه زمانی است؟

ثبت نام دانشجویان داخلی و خارجی در سه فصل بهار (ژانویه تا آوریل)، پاییز (ماه سپتامبر تا دسامبر) و تابستان (می تا آگوست) می باشد.

مدارک لازم برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه لتبریج کانادا کدامند؟

توصیه‌ نامه، مدارک تحصیلی به همراه ترجمه، رزومه مناسب، داشتن معدل حداقل ۱۵، پرداخت اپلیکیشن فی، داشتن سن مناسب، ارائه مدرک زبان انگلیسی قابل قبول دانشگاه لتبریج کانادا

سخن پایانی

در موضوعات فوق توضیحاتی کاربردی در خصوص دانشگاه لتبریج کانادا، هزینه ها و شرایط پذیرش لتبریج کانادا را به شما داوطلبان تحصیل در کانادا ارائه دادیم. با توجه به عناوین بالا از شرایط اپلای به دانشگاه لتبریج آگاه شدیم و دانستیم که مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه لتبریج کدامند. علاوه بر این در مقاله فوق بورسیه تحصیلی دانشگاه لتبریج، رتبه این دانشگاه و کمپس های دانشجویی مورد بررسی علمی قرار گرفت. دانشگاه لتبریج کانادا میزبان دانشجویان داخلی و خارجی می باشد و به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در کشور کانادا معروف است. هم اکنون اگر با خواندن این نوشتار همچنان ابهامی درباره مطالب بیان شده این نوشتار داشتید، می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید و به صورت کاملاً رایگان اطلاعات کامل تری دریافت نمایید. البته شما عزیزان می توانید از طریق مطرح کردن پرسش های خود در انتهای مقاله دانشگاه لتبریج کانادا با این مجموعه ارتباط بگیرید. در صورت مایل بودن و مفید بودن مطالب مقاله فوق ۵ ستاره که در انتهای مقاله قرار دارند را روشن نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
یلدا عبداللهی
وقت بخیر ممنون از سایت و مقالات خوبتون من یه سوال داشتم از حضورتون امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون ارائه تمکن مالی و نشون دادن حساب بانکی هست؟یعنی این مورد توسط سفارت قابل پیگیریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از محبت شما. خیر دوست عزیز بدون ارائه نامه تمکن مالی و پرینت حساب آفیسر با ویزای شما موافقت نخواهد کرد و ویزا شما ریجکت خواهد شد.
مشاوره رایگان