دانشگاه صنعتی وین

بدون نظر

مطالب مهمی که در این نوشتار قرار خواهند گرفت، همگی در رابطه با شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در دانشگاه فنی وین و عناوینی چون بورسیه تحصیلی دانشگاه صنعتی وین (Vienna University of Technology) و رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی وین اتریش می باشد. موسسه مشاوره ای MIE برای آشنایی بیشتر شما با دانشگاه صنعتی وین به معرفی کامل این دانشگاه و نکات کلیدی  در رابطه با تحصیل در دانشگاه صنعتی وین پرداخته است. به سوالاتی که در ذیل آورده شده است، دقت کنید. زیرا ممکن است سوالات این چنینی در اذهان شما داوطلبان تحصیل در کشور اتریش شکل گرفته باشد. آیا ارائه مدرک زبان به جهت تحصیل در دانشگاه صنعتی وین نیاز است؟ آیا مدارکی که دانشجویان غیر بومی از دانشگاه صنعتی وین اتریش دریافت می نمایند، در سطح جهانی معتبر است؟ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه صنعتی وین اتریش برای دانشجویان بومی و ایرانی وجود دارد؟ 

برای تحصیل در دانشگاه های اتریش کافی است فقط در کشور خود پذیرش دانشگاه گرفته باشید و مدرک A2 آلمانی نیز داشته باشید. می توانید در دوره های زبان آلمانی شرکت کرده و برای تحصیل در دانشگاه آماده شوید. هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی اتریش نظیر وین سالی 1000 یورو است و تقریبا رایگان است.

دانشگاه صنعتی وین اتریش به دلیل ارائه کورس های تحصیلی ایده آل و به دلیل افزایش چشم گیر مهارت و اعتماد به نفس دانشجویان غیر بومی و بومی مکان مناسبی جهت ادامه تحصیل می باشد. در حالت کلی دانشجویانی که قصد شرکت در برنامه‌ های فنی را داشته باشند، در این دانشگاه ثبت‌ نام می‌ کنند. زیرا اکثر برنامه‌ هایی که در این دانشگاه قرار دارند، در زمینه فنی می باشند. در موضوعات بعدی مقاله پیش رو مرحله به مرحله تحصیل در این دانشگاه را مورد بحث قرار خواهیم داد. به جهت دریافت مشاوره رایگان و به جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان آماده و کاربلد موسسه ملک پور تماس بگیرید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


 

تحصیل در دانشگاه اتریش 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد

 • آشنایی با دانشگاه صنعتی وین
 • رشته های دانشگاه صنعتی وین
 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه صنعتی وین
 • تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی وین
 • تحصیل دکترا در دانشگاه صنعتی وین
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه صنعتی وین
 • هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه صنعتی وین اتریش (Vienna University of Technology)
 • کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه صنعتی وین
 • نتیجه گیری کلی در خصوص دانشگاه صنعتی وین

تماس با ما

دانشگاه صنعتی وین

آشنایی با دانشگاه صنعتی وین

دانشگاه صنعتی وین بر تحقیقات کاربردی و تحقیقات بنیادی متمرکز می باشد. این دانشگاه ثبت نام دانشجویان غیر بومی و شهروند را در سال ۱۸۱۵ آغاز نمود و در آن زمان این دانشگاه به موسسه پلی تکنیک صنعتی معروف بود. خدماتی که در دانشگاه صنعتی وین اتریش ارائه می‌ شوند، در زمینه فناوری پیشرفته برای اقتصاد و صنعت می باشند. همین امر سبب گشته تا شرکت‌ های صنعتی و نوآورانه علاقه زیادی به همکاری با دانشگاه صنعتی وین نشان دهند. رنک این دانشگاه در سطح جهانی با توجه به رتبه بندی کیو اس ۱۹۹ می باشد. اساتیدی که مشغول به کار در این دانشگاه می باشند، برنامه های تحصیلی را به زبان المانی به دانشجویان غیر بومی و بومی آموزش می‌ دهند. البته امکان تحصیل در برنامه های انگلیسی زبان نیز وجود دارد. ولی تعداد آن ها بسیار محدود می باشد. در ذیل این متن اسامی دانشکده های دانشگاه صنعتی وین را آورده ایم.

 • دانشگاه فناوری اطلاعات
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده ریاضیات و اطلاعات جغرافیایی
 • دانشکده معماری و برنامه‌ ریزی منطقه‌ ای
 • دانشکده شیمی فنی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم بازرگانی
 • دانشکده انفورماتیک

 برنامه های تحصیلی در هر ۸ دانشکده یادشده در زمینه فنی مهندسی می باشند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


رشته های دانشگاه صنعتی وین

در عنوان قبلی با ۸ دانشکده دانشگاه صنعتی وین آشنا شدید و دانستید که برنامه ها و دوره های ارائه شده در هر ۸ دانشکده در زمینه مهندسی می‌ باشند. به عبارتی دقیق تر ۱۹ گرایش تحصیلی در سطح لیسانس و ۳۱ گرایش تحصیلی در رشته فوق لیسانس و ۳ گرایش تحصیلی در سطح دکترا در دانشکده های این دانشگاه ارائه می‌ شوند. نکته قابل تأمل این است که دانشگاه صنعتی وین برای هر رشته یک دانشکده افتتاح نموده است. همین امر سبب گشته تا دانشجویان بتوانند به دنبال علاقه خود در دانشکده مد نظر خود ثبت نام نموده و روز به روز رشد کنند.

در جدول زیر اسامی برخی از گرایش های تحصیلی دانشگاه صنعتی وین ذکر شده است.

 

رشته های دانشگاه صنعتی

مهندس عمران

تجارت اطلاعاتی

ریاضیات فنی

مهندس مکانیک

علوم و مهندسی محاسبات

معماری

مهندس برق

برنامه ریزی فضایی

مهندس شیمی و فرآیند

مهندس پزشکی

علوم مواد

فیزیک فنی

تحصیل کارشناسی در دانشگاه صنعتی وین

دانشگاه صنعتی وین به دانشجویان رشته کارشناسی زمانی نامه پذیرش تحصیلی اعطا می‌ کند که آنان با دقت بالا، با چیدمان درست و بدون نقص اسناد لازمه را ارائه دهند. اسنادی همچون مدرک دیپلم ۱۲ ساله، مدرک زبان آلمانی سطح A2 و رسید پرداخت شهریه. قابل ذکر است که اگر این دانشگاه دیپلم شما را قبول نکند، بایستی در یک دوره تحصیلی شرکت کنید. این دوره قبل از ورود شما به دانشگاه انجام می‌ شود و در پایان دوره از شما امتحان می گیرند. در صورتی که در امتحان قبول شوید، می توانید تحصیلات خود را به زبان آلمانی آغاز کنید. ناگفته نماند که به جهت شرکت در رشته هایی نظیر: اقتصاد، اطلاعات، نقشه برداری، عمران، مکانیک و مهندسی شیمی بایستی مدرک آزمون هندسی توصیفی را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. در حالت کلی پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه صنعتی وسن اتریش در سطح کارشناسی ۱۰ تا ۱۲ هفته طول می کشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی وین

به جهت ثبت نام و شرکت در برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس را به دانشگاه صنعتی وین ارائه دهید. اگر این دانشگاه مدرک شما را قبول نکند، بایستی در یک دوره شرکت کنید و در امتحان پایان دوره قبول شوید. ناگفته نماند که جهت شرکت در این دوره ها می بایست هزینه بپردازید. به طور کلی برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی از این دانشگاه در سطح فوق لیسانس بایستی مدارکی نظیر:  مدرک زبان سطح A2 و یا C1 و مدرک کارشناسی ارائه دهید.

تحصیل دکترا در دانشگاه صنعتی وین

شما به عنوان دانشجوی دکترا زمانی می‌ توانید نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه صنعتی وین دریافت کنید که با موفقیت دوره فوق لیسانس را پشت سر گذاشته باشید. می بایست دانشگاهی که به شما مدرک فوق لیسانس را اعطا نموده، مورد قبول دانشگاه صنعتی وین باشد. در غیر این صورت نمی توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید. بهترین پیشنهاد و توصیه ای که می توانیم به شما دانشجویان غیر بومی ارائه دهیم این است که، حتماً قبل از هرگونه اقدامی در رابطه با این که آیا مدرک فوق لیسانس شما مورد قبول دانشگاه می باشد یا خیر تحقیق کنید. در حال حاضر امکان دسترسی به برنامه هایی نظیر: علوم فنی، علوم تجربی، علوم اجتماعی و اقتصاد در مقطع دکترا وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه صنعتی وین

برای این که بتوانید به طور رسمی در دانشگاه صنعتی وین اتریش شرکت نمایید و برای این که دانشگاه شما را با آغوش باز بپذیرد، بایستی اسنادی آماده کنید. به عبارتی شما باید با ارسال مدارک کامل با چیدمان درست به دانشگاه صنعتی وین درخواست پذیرش خود را ثبت نمایید. مدارکی که در زیر مشاهده می نمایید، مدارک مورد قبول این دانشگاه می‌ باشد.

 • توصیه‌ نامه
 • ارائه فرم درخواست پذیرش
 • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ترجمه
 • ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • رزومه
 • ایمیل
 • ارائه پاسپورت
 • داشتن سوپروایزر و مکاتبه با وی در مقطع دکترا
 • ارائه مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه صنعتی وین اتریش

تمامی دانشجویان بومی و خارجی به جهت ثبت نام و تحصیل در دانشگاه صنعتی وین اتریش (Vienna University of Technology) می بایست به صورت کاملاً منظم هزینه های تحصیل سالانه خود را بپردازند. منظور از هزینه های تحصیل هزینه کتاب، بیمه دانشجویی، شهریه دانشگاه و غیره می باشد. ناگفته نماند که، دانشجویان بین المللی علاوه بر هزینه های تحصیل بایستی هزینه ای را تحت عنوان اتحادیه دانشجویان به دانشگاه صنعتی وین بپردازند. در حالت کلی و معمولاً شهریه محصلان خارجی بدون احتساب هزینه اتحادیه دانشجویان ۷۶۲.۷۲ یورو و با احتساب هزینه دانشجویان ۷۴۵.۹۳ در هر ترم تحصیلی می باشد. در واقع هزینه اتحادیه دانشجویان به تنهایی در هر ترم تحصیلی تقریباً ۲۰.۲۰ یورو است. ممکن است بر اساس شرایطی که دارید نیاز باشد تا یک ترم بیشتر تحصیل کنید، در این صورت بایستی ۱۰ درصد بیشتر از هزینه تحصیل بپردازید. علاوه بر شرایط یاد شده، شما به عنوان دانشجوی غیر بومی می بایست به هزینه های زندگی در اتریش نیز توجه کنید و درباره هزینه اقلام مصرفی و اجاره مسکن در شهر وین تحقیق کنید تا در حین تحصیل با مشکل جدی مواجه نشوید. البته کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در وین را کاهش می دهد. دانشجویان غیر بومی در سطح لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا به ترتیب حق ۱۰ ساعت، ۲۰ ساعت و ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند. گفتنی است که کشور اتریش به دانشجویان متاهل در هر ۳ سطح دانشگاهی اجازه می‌ دهد که افراد وابسته (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) را پس از گذشت مدتی از دوره‌ های تحصیلی، در کنار خود داشته باشند. البته به دانشجویان دکترا اجازه اقدام به طور همزمان داده می‌ شود.

کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه صنعتی وین

دانشگاه های کشور اتریش و شهر وین به دانشجویانی که در زمینه‌ های پژوهشی مستعد می باشند و به دانشجویانی که دارای برتری علمی باشند، کمک هزینه تحصیل و یا همان بورسیه تحصیلی اعطا می‌ کنند. بنابراین دانشجویانی که موفق به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه  وین شوند، برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌ شوند. البته این دانشگاه اکثر بورس های  تحصیلی را برای محصلان غیر بومی و بومی ثبت نام شده در مقطع دکترا، در نظر گرفته است. ناگفته نماند که، بورسیه تحصیلی نقش بسزایی در موفقیت‌ های دانشجویان نخبه دارد.


_____________نتیجه گیری کلی در خصوص دانشگاه صنعتی وین__________

تمامی اطلاعاتی که در این نوشتار با ذکر نکات کلیدی قرار داده شد، همگی درباره تحصیل دانشجویان غیر بومی و بومی در دانشگاه صنعتی وین، شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در دانشگاه فنی وین بود.  بعلاوه مباحثی همچون شهریه دانشگاه صنعتی وین و شرایط اپلای به دانشگاه صنعتی وین اتریش نیز مورد آنالیز و ارزیابی قرار گرفت. به طور کلی ما در این نوشتار دانشگاه صنعتی وین را معرفی نمودیم و دیدیم که این دانشگاه برنامه های تحصیلی گسترده‌ای را به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان دانشگاهی در نظر گرفته است. معمولاً دانشجویان خارجی ترجیح می‌ دهند در دوره‌ های انگلیسی‌ زبان این دانشگاه ثبت نام کنند. ولی توجه نمایید که تعداد دوره هایی که به این زبان آموزش داده می شوند، بسیار کم هستند. بنابرین ممکن است برنامه مورد علاقه شما در لیست برنامه‌ های انگلیسی‌ زبان قرار نگرفته باشد. از این رو توصیه می‌ کنیم؛ حتماً مهارت زبان آلمانی خود را ارتقا دهید. برای این منظور می توانید از محصولات زبان آلمانی موسسه مشاوره ای MIE استفاده کنید. حال اگر شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی وین و یا سایر دانشگاه های اتریش را دارید، پیشنهاد می‌ کنیم، با کارشناسان این موسسه تماس بگیرید. کارشناسان ما دانشگاه‌ های ایده‌آل، لوکس و منحصر به فردی را به شما معرفی می کنند و شرایط تحصیلی شما را بررسی می نمایند. مشاوره دریافتی شما بدون پرداخت هیچ گونه هزینه و کاملاً رایگان می‌باشد. درصورت مفید بودن مطالب ارائه داده شده در مقاله فوق ستاره های زیر را روشن نمایید.

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان