دانشگاه رویال رودز کانادا

بدون نظر

دانشگاه رویال رودز کانادا

دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) یکی از دانشگاه های دولتی واقع در شهر کال وود ایالت بریتیش کلمبیای کانادا است که در هاتلی پارک اسکویمالت لاگون قرار دارد. این دانشگاه که در گذشته یک کالج نظامی بوده است از سال 1995 به عنوان یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی با شرایط اعطای مدارک حرفه ای و کاربردی معرفی شد. سبک آموزش این دانشگاه مبتنی بر یادگیری، آموزش و تحقیق است که با این سبک هر ساله دانشجویان محققان زیادی را به سوی خود جذب می کند. حال ما قصد داریم تا در این مقاله که به همت موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است شما را با دوره ها، رشته های تحصیلی، هزینه های تحصیل، امکانات، شرایط ورود و... این دانشگاه آشنا نماییم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) داشته باشید و یا بخواهید شرایط خود را بررسی فرمایید می توانید با مشاورین مجرب موسسه تماس گرفته و یا ضمن تکمیل فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.

  • دوره ها و رشته های دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university)
  • هزینه تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university)
  • هزینه زندگی در کانادا
  • اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا
  • وضعیت سکونت در خوابگاه های دانشجویی
  • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا
  • کار پس از تحصیل در کانادا
  • سوالات متداول راجع به دانشگاه رویال رودز کانادا
  • سخن پایانی در باب دانشگاه رویال رودز کانادا

دانشگاه رویال رودز کانادادوره ها و رشته های دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university)

اطلاع از دوره ها و رشته های دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) می تواند ذهنیت درستی در خصوص رشته و دوره ای که تمایل به تحصیل در آن را دارید به شما بدهد. این دانشگاه دوره های مختلف تحصیلی از جمله دوره های کوتاه مدت و بلند مدت برگزار می کند که شانس دریافت ویزا برای دوره های کوتاه تر از یک سال برای ایرانیان بسیار پایین است. اما دوره های اصلی این دانشگاه شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری است که رشته های متنوعی را در خود جای داده است. البته دوره های زبان نیز برای دانشجویانی که به مدرک زبان مورد نظر برای دوره اصلی خود دست پیدا نکرده اند نیز توسط دانشگاه برگزار می شود تا دانشجویان بتوانند به این کشور ورود پیدا کنند. ضمن اینکه دوره های pre master و دوره های دیگری نیز برای آمادگی دانشجویان طراحی شده است تا متقاضیان ضمن آموزش مبانی، با شرایط تحصیل در این دانشگاه بیشتر آشنا شوند.

رشته های دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) بیشتر در زمینه های علوم انسانی و به صورت تحقیقاتی است که در این زمینه تنوع خاص خود را دارد. مدیریت، کسب و کار و رشته های مطالعاتی و... جزو پرطرفدارترین رشته ها هستند. اگر بخواهیم به طور کلی دوره های اصلی این دانشگاه را نام ببریم می توانیم به زمینه های مختلفی اشاره کنیم که مهم ترین موارد آن را در جدول زیر ذکر نموده ایم.

 

کسب و کار

آموزش و فناوری

آموزش اجرایی

مطالعات بشردوستانه

مطالعات رهبری

جهانگردی و مهمانداری

ارتباطات و فرهنگ

محیط زیست و پایداری

مطالعات عمومی

مطالعات میان رشته ای

مطالعات حرفه ای و مداوم

دانشگاه رویال رودز کانادا

تحصیل در کانادا

 

در صورتی که قصد دارید تا تمام روش های مهاجرتی را برای مهاجرت خود بررسی نمایید می توانید تا محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت که توسط استاد ملکپور تهیه شده است را تهیه نموده و با تمامی روش ها به طور کامل آشنا شوید و بهترین مسیر را انتخاب نمایید.

دانشگاه رویال رودز کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university)

هزینه های تحصیل یکی از موارد مهمی است که دانشجویان تمایل دارند تا قبل از هر اقدامی از آن اطلاعات لازم را کسب نمایند و در بودجه بندی خود آن را لحاظ نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) بسته به رشته تحصیلی و طول دوره کاملاً متغیر و متنوع است. به عنوان مثال دوره های کوتاه مدتی با هزینه های حدود 7,000 دلار در این دانشگاه وجود دارد و حتی دوره های دکتری با هزینه کل حدود 80,000 دلار نیز در بین رشته های متنوع آن یافت می شود. البته این هزینه ها مربوط به کل دوره است اگر بخواهیم میانگینی از هزینه سالیانه برای تمام دوره ها خدمت شما ارائه نماییم می توانیم به صورت حدودی بین 15,000 تا 20,000 دلار کانادا را در نظر بگیریم که یک هزینه معمول برای دانشگاه ها در کانادا به حساب می آید.

هزینه زندگی در کانادا

در ادامه مبحث بودجه بندی برای مهاجرت به کانادا علاوه بر هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی در کشور کانادا را نیز مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم که از اهمیت خاص و ویژه ای برخورد است. البته ما همواره به این موضوع اشاره می نماییم که هزینه های زندگی افراد بسته به سبک زندگی آنها با هم تفاوت های زیادی خواهد داشت اما به صورت معمول و میانگین اغلب افراد هزینه های مشخصی را خواهند داشت. هزینه های زندگی در کانادا برای یک نفر تقریباً مبلغ 1,200 دلار در ماه خواهد بود که برای افراد متاهل حدود 30 درصد به این هزینه افزوده خواهد شد و به ازای هر فرزند نیز در حدود 25 درصد به این مبلغ افزوده خواهد شد. اگر بخواهیم برای شفاف شده هزینه ها نمونه هایی برای شما عنوان نماییم می توانیم برخی هزینه های روزمره زندگی در کانادا را به صورت میانگین در جدولی ارائه نماییم که به صورت زیر قابل مشاهده می باشد.

 

میانگین هزینه های زندگی در کانادا

شرح

هزینه (دلار)

 

شرح

هزینه (دلار)

غذا در رستوران معمولی

17

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

3.25

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.83

تاکسی (1 کیلومتر)

2

شیر (1 لیتری)

2.49

گازوئیل (1 لیتر)

1.13

برنج (1 کیلو)

3.76

هزینه باشگاه (ماهیانه)

50.21

نان سفید (500 گرم)

2.89

هزینه انرژی (آب، برق و...)

159

تخم مرغ (12 عدد)

3.46

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1344

سیب (1 کیلو)

4.15

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1103

سیب زمینی (1 کیلو)

2.85

اینترنت

77.32

مک دونالد

10

سینما

14

کاپوچینو

4.26

شهریه مهدکودک خصوصی

974

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا

یکی از مواردی که به دانشجویان کمک زیادی برای تحصیل خواهد داشت بورسیه های تحصیلی است. دانشجویان دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) نیز از این قضیه مستثنی نیستند و می توانند با استفاده از کمک هزینه های تحصیلی از طرف دانشگاه، دولت یا سایر نهادهای حمایتی هزینه های تحصیل و زندگی خود را کاهش دهند. این کمک هزینه ها می تواند به صورت وام دانشجویی، جایزه، بورسیه های تحصیلی و سایر انواع کمک هزینه ها باشد. مقاله ای که مطالعه می نمایید را موسسه ملک پور تهیه و تنظیم نموده است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع حرام و غیرقانونی می باشد. اگرچه دانشجویان می توانند از بورسیه های دولت استفاده کنند اما دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) نیز بورسیه ها و کمک هزینه های خاصی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

نام بورسیه

شرایط و مزایای بورسیه

Vanier Canada Graduate Scholarships

50,000 دلار به مدت 3 سال
به دانشجویان دکتری در کلاس جهانی داده می شود

Pierre Elliott Trudeau Foundation Scholarship

60,000 دلار به مدت 3 سال
هر ساله به حداکثر 15 دانشجوی دکتری تعلق می گیرد

CIHR/NSERC/SSHRC Canada Graduate Scholarship Masters

17,500 دلار برای 1 سال
بورسیه یک ساله است و برای سال اول دوره های کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.

Mackenzie King Scholarship

معمولاً بین 8,500 الی 10,500 دلار

برای حمایت از تحصیلات تکمیلی

دانشگاه رویال رودز کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

وضعیت سکونت در خوابگاه های دانشجویی

دانشجویانی که تقاضای تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) را دارند می توانند از خوابگاه های این دانشگاه استفاده نمایند. البته این دانشگاه خوابگاه های تمام وقت ندارد ولی برای حمایت و پشتیبانی از دانشجویان خوابگاه های کوتاه مدتی را برای آنان فراهم کرده است. خوابگاه های این دانشگاه به چند حالت وجود دارد که می توان به خانه های یک و دو اتاقه و یا همینطور سوئیت های خوابگاهی که دارای سرویس بهداشتی و برخی فضاهای مشترک دیگر هستند اشاره نماییم. این خوابگاه ها معمولاً شامل امکاناتی از جمله یخچال، قهوه ساز، مایکروفر، توستر، کتری، گاز و... هستند که در اختیاز دانشجویان قرار داده می شود. زندگی در خوابگاه های دانشجویی علاوه بر اینکه به کاهش هزینه های دانشجویان کمک زیادی می کند، نگرانی آنها را از جهات گوناگونی از جمله امنیت، دسترسی ها و موارد اینچنینی برطرف می کند. تصاویر ذیل از خوابگاه های این دانشگاه تهیه شده است.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

تهیه مدارک یکی از مراحل حساس در پروسه پذیرش و ویزای متقاضیان مهاجرت به کانادا به حساب می آید. افراد زیادی هر ساله به دلیل عدم ارائه مدارک صحیح و یا به موقع پروسه کارشان مختل شده و یا از بین می رود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) نیز باید متناسب با مقطعی که در آن مشغول به تحصیل می شوند و یا رشته تحصیلی خود مدارکی را به دانشگاه جهت پذیرش ارائه نمایند. از مهم ترین مدارکی که دانشجویان برای پذیرش باید به دانشگاه ارائه نمایند می توانیم به مدرک زبان اشاره کنیم که به طور معمول برای دانشجویان مقطع لیسانس حداقل آیلتس 6، برای مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و برای مقطع دکتری آیلتس 7 است که با توجه به رشته ممکن است حداقل هایی برای نمره هر مهارت مشخص شده باشد. البته در شرایط کنونی دانشگاه ها مدارک زبان دیگری مانند تافل و PTE را نیز که نمره ای معادل با آیلتس ذکر شده داشته باشند می پذیرد. ذکر این نکته ضروری است که دانشجویان باید سوابق تحصیلی سال های گذشته را نیز ارائه کنند که حداقل معدل آنها باید در سطح B با نمره 3 از 4.33 باشد. همینطور داشتن توصیه نامه، انگیزه نامه، سوابق کاری و یا تحقیقاتی برای برخی رشته ها الزامی است.

حال دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) می شوند باید مدارک و مستندات کافی برای سفارت جمع آوری نموده و در زمان مشخص شده ارائه کنند. دانشجویان باید مدارک ترجمه شده خود را به همراه نامه پذیرش دانشگاه، نامه تمکن مالی و... به سفارت ارائه نمایند. نکته بسیار مهم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شرایط سنی متقاضی است که در صورت داشتن گپ تحصیلی بالا شانس ویزای شخص را تا حد زیادی کاهش می دهد.

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا یکی از مواردی است که می تواند به دانشجویان برای دریافت اقامت دائم کمک کند. اما اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان به چه صورت است و آیا موقعیت شغلی برای آنها وجود دارد؟ دولت کانادا به دانشجویانی که حداقل 8 ماه در این کشور تحصیل می کنند اجازه اقامت پس از تحصیل می دهد و تقریبا افراد پس از فارغ التحصیلی می توانند به میزان دوره تحصیلی خود در کانادا حضور داشته باشند و کار پیدا کنند. ذکر این نکته ضروری است که حداکثر میزان اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان 3 سال در نظر گرفته شده است. اما شرایط کار به چه صورت است؟ دانشجویان این شانس را دارند تا با کمک دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل بوده اند با صنایع و شرکت ها ارتباط بگیرند و مشغول به کار شوند. با توجه به روند کاهشی نرخ بیکاری در سال های گذشته در کانادا، دانشجویان شانس بالایی برای کار در این کشور دارند و پس از یافتن کار می توانند از طریق پروسه های اقامتی برای اقامت دائم و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. روند کاهشی نرخ بیکاری کانادا در 10 سال گذشته در جدول زیر قابل مشاهده است.


سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university)

✅ آیا دانشجویان در دوران تحصیل در دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) می توانند به کار دانشجویی مشغول باشند؟

بله، دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند به کار دانشجویی مشغول شوند. به طور مثال دانشجویان دوره لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) وجود دارد؟

بله، دانشجویان این دانشگاه علاوه بر بورسیه های دولتی و نهادها می توانند از بورسیه هایی که خود دانشگاه قرار می دهد استفاده نمایند.

✅ آیا می توان برای پذیرش در دوره زبان انگلیسی دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) اقدام نمود؟

امکان پذیرش برای دوره های زبان وجود دارد اما شانس ویزای ایرانی ها برای دوره های کوتاه مدت کم بوده و بهتر است برای دوره های اصلی اقدام نمایند.

✅ آیا دانشجویان می توانند در طول تحصیل در خوابگاه های دانشگاه سکونت داشته باشند؟

دانشگاه خوابگاه تمام وقت ندارد ولی به دانشجویان برای یافتن خوابگاه کمک می کند.


_____________سخن پایانی در باب دانشگاه رویال رودز کانادا_____________

در خصوص دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) موضوعات مختلفی از جمله شرایط پذیرش، دوره ها و مقاطع تحصیلی، امکانات دانشگاه، شرایط اخذ بورسیه و... را مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. این دانشگاه می تواند گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا باشد که متقاضیان می توانند با شهریه حدود 15 الی 20 هزار یورو در سال در آن مشغول به تحصیل شوند. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تهیه شده است تا شما را با دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) آشنا نماید. در صورتی که پس از مطالعه آن سوالی در خصوص این دانشگاه و یا شرایط آن دارید و یا حتی اگر تمایل دارید تا شرایط خود را برای مهاجرت بررسی نمایید می توانید با مشاورین موسسه تماس گرفته و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید. علاوه بر این شما می توانید پرسش های خود در خصوص دانشگاه رویال رودز کانادا (Royal roads university) را در زیر همین مقاله یادداشت نمایید و پاسخ خود را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان