دانشگاه ترنت کانادا

بدون نظر

دانشگاه ترنت کانادا

دانشگاه ترنت کانادا (Trent University) یکی از دانشگاه های خوب و سطح بالا در کانادا برای تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد. این دانشگاه که در سال 1964 تاسیس گردیده است، دارای دو کمپ می باشد که کمپس اول در شهر پیتربورو قرار گرفته است. این کمپس که از نظر معماری ساخت، برنده جایزه شده است و در یک مکان طبیعی نفسگیر و زیبا در حاشیه رودخانه اوتونابی (Otonabee) قرار دارد، تنها 90 دقیقه با مرکز شهر تورنتو فاصله دارد. این در حالیست که دورهام (Durham) کمپس دیگر این دانشگاه، جامعه ای گره خورده با فضای شهری را ارائه می دهد و در اوشاوا در چند دقیقه ای مرکز شهر تورنتو واقع شده است. دانشگاه ترنت کانادا به طور پیوسته از نظر رهبری در امر آموزش، تحقیق و رضایت دانش آموزان شناخته شده می باشد و دانشجویان عالی را از سراسر کشور و سراسر جهان جذب می نماید. موسسه ملک پور با سال ها سابقه در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان متقاضی به تحصیل در دانشگاه ترنت کانادا را راهنمایی کند. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور و یا از طریق تکمیل فرم تماس، شرایط خود را در مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط بهترین روش را به شما عزیزان پیشنهاد دهند.

 • دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه ترنت (Trent University)
 • هزینه تحصیل در دانشگاه ترنت (Trent University)
 • هزینه زندگی در کانادا
 • اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا
 • هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا
 • کار پس از تحصیل در کانادا
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در دانشگاه ترنت (Trent University)
 • سخن پایانی

دانشگاه ترنت کانادادوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه ترنت (Trent University)

دانشگاه ترنت یکی از برترین و بهترین دانشگاه های آنتاریو و کانادا به شمار می رود. این دانشگاه دارای دو کمپ به نام های پتربورگ و دورهام می باشد که در مقاطع لیسانس فوق لیسانس به دانشجویان از سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. برترین برنامه ها که در این دانشگاه ارائه می گردند عبارت اند از تجارت، ارتباطات و تفکر انتقادی، حقوق، مددکاری اجتماعی، مطالعات کودک و نوجوان، سیستم های محاسبات، انسان شناسی، ادبیات انگلیسی، مطالعات رسانه، تاریخ، آموزش معلم، روانشناسی، جامعه شناسی، فلسفه و روزنامه نگاری می باشد. دانشگاه ترنت دورهام دانشگاه انتخابی دانشمندان برتر می باشد که به دنبال یک تجربه یادگیری کاملاً شخصی هستند. دانشگاه ترنت کانادا برترین دانشگاه در مقطع کارشناسی در ایالت آنتاریو به شمار می رود. در ادامه رشته های تحصیلی در دانشگاه ترنت را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

رشته های موجود در دانشگاه ترنت

حرکت شناسی

علوم آب

علوم اجتماعی

باستان شناسی

انسان شناسی

مطالعات یونان و روم باستان

بیوشیمی و بیولوژی مولکول

علوم و هنر

باستان شناسی

کشاورزی پایدار و سیستم غذایی

مطالعات سیاسی

روانشناسی

مطالعات زنان و چنسیت

هنر

پرستاری

مطالعات فرانسه

آموزش زبان انگلیسی

ادبیات انگلیسی

مطالعات فرهنگی

بیولوژی زیست محیطی

مهندسی نرم افزار

تخصص در علوم کامپیوتر

سیستمهای کامپیوتری

علوم شیمی

کسب و کار

مارکتینگ و فرهنگ مصرف کننده

مدیریت منابع انسانی

اخلاق و پایداری

امور مالی

سیستم های اطلاعات و تجارت الکترنیک

اقتصاد

کارآفرینی

اقتصاد

مدیریت کسب و کار

علوم پزشکی

تخصص حسابداری

علوم بیومدیکال

زیست شناسی

تخصص علوم سلامت

مطالعات کانادایی

مهندسی شیمی

علوم فیزیک

 

دانشگاه NYIT ونکوور

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه NYIT ونکوور

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه NYIT ونکوور را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل در دانشگاه ترنت (Trent University)

یکی از مهم ترین مسائل برای تحصیل در خارج از کشور بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه مورد نظر می باشد. زیرا با بررسی این مساله می توان به این مهم دست یافت که آیا تحصیل در دانشگاه مورد نظر با توجه به میزان شهریه و هزینه های تحصیل می تواند گزینه مناسبی برای ما باشد؟ دانشگاه ترنت کانادا یکی از دانشگاه های برتر کانادا می باشد که سالیانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل به آن مراجعه می نمایند. این دانشگاه در مقاطع مختلف به دانشجویان خدمات ارائه می نماید. برنامه های تحصیلی دانشگاه ترنت کانادا شامل برنامه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد می باشد. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در این دانشگاه نسبت به رشته و مقطع تحصیل متغیر می باشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس برای یک سال بسته به رشته از 21000 دلار کانادا شروع و تا 24000 هزار دلار کانادا ادامه دارد. در مقطع فوق لیسانس نیز دانشجویان برای هر سال تحصیل بسته به رشته از 21000 دلار تا 24000 دلار هزینه تحصیل دارند.

هزینه زندگی در کانادا

از مهم ترین مسائل قبل از هر گونه اقدام برای تحصیل و زندگی در کانادا بررسی هزینه های زندگی در این کشور است. با توجه به این مورد که دانشگاه ترنت در استان انتاریو و در حومه تورنتو واقع گردیده ما در این قست سعی بر آن داریم تا به بررسی هزینه های زندگی در کانادا در شهر تورنتو بپردازیم. بررسی هزینه های زندگی می تواند باعث این شود تا دانشجویان متقاضی به تحصیل بتوانند قبل از هر گونه اقدام از هزینه های زندگی اطلاع پیدا کرده و نسبت به شهر محل تحصیل و زندگی خود اطلاعات لازم را به دست آورند. در ادامه هزینه برخی از اقلام مصرفی در کانادا را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

قیمت(دلار کانادا)

مقدار

اقلام مصرفی

3.42 دلار

12 عدد

تخم مرغ

3.43 دلار

1 کیلو

برنج

2.98 دلار

1 لیتر

شیر

2.03 دلار

1.5 لیتر

آب معدنی

2.35 دلار

1 کیلو

پیاز

2.71 دلار

1 کیلو

سیب زمینی

3.37 دلار

1 کیلو

 گوجه فرنگی

3.59 دلار

1کیلو

پرتقال

1.59 دلار

1 کیلو

موز

3.67 دلار

1 کیلو

سیب

13.2 دلار

1 کیلو

مرغ

16.40 دلار

1 کیلو

گوشت

15.62 دلار

1 کیلو

پنیر

3.25

تعرفه عادی

شروع تاکسی

1.13 دلار

1لیتر

بنزین

153 دلار

1ماه

قبض آب، برق، گاز، شارژ ساختمان

2.216 دلار

1 ماه

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.807دلار

ماه

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا

از مهم ترین مسائلی که هر دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور به آن توجه ویژه دارد هزینه های تحصیل می باشد و هر دانشجو تمایل دارد با پایین ترین هزینه به تحصیل و زندگی بپردازد. با توجه به بالا بودن سطح رفاه زندگی و شرایط عالی و ایده ال آموزش در کانادا هر دانشجویی تمایل دارد برای زندگی و تحصیل به این کشور بی نظیر مهاجرت نماید. با توجه به این موضوع که تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان نمی باشد، این شرایط برای دانشجویان فراهم گردیده تا در صورت داشتن شرایط از بورس های تحصیلی استفاده کنند و بتوانند بدون هزینه یا با هزینه های کمتری به تحصیل و زندگی بپردازند. یکی از نکات مثبت دانشگاه ترنت کانادا داشتن بورسیه های تحصیلی متعدد است. دانشگاه ترنت به عنوان دانشگاه شماره 1 در اعطا بورس تحصیلی در کانادا به شمار می رود، این دانشگاه برنامه های بورسیه تحصیلی کامل و متنوعی را ارائه می دهد که این برنامه ها در راستای تقویت و پاداش تعالی علمی دانشجویان ارائه می گردد. در ادامه نام تعدادی از بورس های تحصیلی دانشگاه ترنت را برای شما قرار داده ایم:

دانشگاه ترنت کانادا

 • بورس تحصیلی IB Entrance

کلیه دانشجویان بین المللی متقاضی پذیرش در Trent به طور خودکار برای بورس تحصیلی IB در نظر گرفته می شوند. برای دریافت بورس تحصیلی 1000 دلار IB، دانشجویان باید مدرک دیپلم را ارائه نمایند این بورس تحصیلی را می توان با بورس تحصیلی ورودی دانشگاه ترنت و جوایز جهانی شهروند جهانی ترنت ترکیب کرد. مبلغ بورس تحصیلی در اولین دوره تحصیل داده خواهد شد.

 • بورس تحصیلی برنامه بین المللی ترنت

این بورس تحصیلی توسط دانشجویان دانشگاه ترنت از طریق دریافت عوارض سالانه تأمین می شود. مبتنی بر پیشرفت تحصیلی بالا و سوابق قوی، و یا خدمات بین المللی، رهبری و نیاز مالی. این بورس تحصیلی شهریه بین المللی و هزینه های جانبی تقریباً 25000 دلار در هر سال تحصیلی را شامل می شود (بدون هزینه مسکن)

 • بورسیه های کالج جهانی ترنت-یونایتد (UWC)

به دانشجویان بین المللی که از کالج UWC وارد دانشگاه ترنت می شود و موفقیت برجسته علمی، خدمات اجتماعی، پتانسیل رهبری و نیاز مالی را نشان می دهد اعطا می گردد. ارزش بورس تحصیلی با ارزیابی نیاز مالی تعیین می شود و ممکن است شامل شهریه بین المللی و هزینه های جانبی تقریباً 25000 دلار در هر سال تحصیلی باشد (بدون هزینه مسکن).

این بورسیه به دانشجویان بین المللی که از آسیا وارد می شوند و پیشرفت تحصیلی برجسته، خدمات اجتماعی، پتانسیل رهبری و برخی نیازهای مالی را نشان می دهند تعلق می گیرد. بورس های تحصیلی تا حدی هزینه های تحصیلات ترنت را در مبلغی بین 3000 تا 15000 دلار در هر سال تحصیلی تأمین می کنند.

دانشگاه وینیپگ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه وینیپگ کانادا

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه وینیپگ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی

مطابق با اعلام وبسایت دانشگاه ترنت کانادا برای دانشجویان این امکان وجود دارد تا در خوابگاه ها و سوئیت های که دانشگاه ترنت برای دانشجویان در نظر گرفته اسکان نمایند. خوابگاه ها دارای سوییت های مجزا با تجهیزاتی مانند تخت یک نفره یا دو نفره، حمام، آشپزخانه، ماشین لباس شویی، تهویه مطبوع، کمد لباس، وای فای، میز و صندلی، چراغ رو میزی و.. می باشد. خوابگاه های مورد نظر در هر دو پردیس پیتربرو و دورهام به دانشجویان خدمات اقامتی می دهند. هزینه اقامت در این خوابگاه ها در دو ترم پاییز و زمستان از 8000 دلار کانادا شروع می شود و بسته به امکانات تا 12000 دلار کانادا ادامه دارد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه استفاده از آن شرعاً و قانوناً خلاف مقررات است.

دانشگاه ترنت کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه ترنت کانادا در ابتدا نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه دارد و اخذ پذیرش از دانشگاه نیاز به داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز و ارسال آن ها به دانشگاه ترنت کانادا می باشد که در این قسمت سعی در بررسی آن داریم. دانشگاه ترنت در 3 ترم پاییز، زمستان و بهار می باشد که در ترم پاییز از 1 سپتامبر تا 31 دسامبر، ترم زمستان از 1 ژانویه تا 30 آوریل و ترم بهار از 1 می تا 31 آگوست می باشد. دانشجویان پس از اخذ پذیرش از سمت دانشگاه با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه همراه با مدارک هویتی و دیگر مدارک باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به نزدیک ترین سفارت کانادا مراجعه نمایند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه ترنت کانادا را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

شرایط اخذ پذیرش:

 • ارائه درخواست پذیرش از طریق وب سایت دانشگاه ترنت
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره قبولی (مقطع لیسانس آیلتس 6، فوق لیسانس آیلتس 6.5 و دکتری آیلتس 7)
 • ارائه ریز نمرات اخرین دوره تحصیل با معدل بالا
 • پرداخت هزینه شهریه دانشگاه
 • ارائه توصیه نامه در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه انگیزه نامه

 

شرایط اخذ ویزا:

 • ارائه گذر نامه
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • ارائه نامه عدم سو پیشینه
 • ارائه نامه پذیرش اخذ شده از دانشگاه ترنت کانادا
 • ارائه نامه تمکن مالی و گردش حساب
 • ارائه مدرک زبان تافل یا ایلتس با نمره قبولی (مقطع لیسانس آیلتس 6، فوق لیسانس آیلتس 6.5 و دکتری آیلتس 7)
 • Cv ارائه
 • ارائه نامه سلامت
 • درخواست و تکمیل فرم ویزا
 • پرداخت هزینه ویزا

کار پس از تحصیل در کانادا

از نکات بسیار مهم برای افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادا شرایط پیدا کردن کار پس از تحصیل می باشد و اخذ اقامت از این روش می باشد. با توجه به مهاجر پذیر بودن کشور کانادا می توان به این موضوع رسید که این کشور شرایط کار پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده است. دانشجویان با اتمام تحصیل در کانادا از گزینه های خوب برای شروع و ورود به بازار کار کانادایی می باشند. یکی از نکات مثبت دانشگاه ترنت کانادا میزان خیره کننده اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه می باشد. بیش از 96 درصد دانشجویان فارق التحصیل از دانشگاه ترنت کانادا موفق به ورود به بازار کار شده اند. دانشجویان بین المللی در صورتی که بتوانند پس از اتمام تحصیل از سمت یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نمایند می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند همچنین این امکان برای آن ها وجود دارد تا در برنامه اکسپرس انتری شرکت نمایند.

دانشگاه ترنت کانادا

کار در کانادا

سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه ترنت کانادا (Trent University)

✅ آیا دانشگاه ترنت کانادا برنامه های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است؟

بله؛ دانشجویان ممتاز در صورت داشتن شرایط مناسب می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

✅ شرایط تحصیل در دانشگاه ترنت کانادا چیست؟

دانشجویان با معدل بالای 15 و شرکت در آزمون کنکور این امکان را دارند تا برای پذیرش این دانشگاه اقدام نمایند.

✅ هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ترنت چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ترنت کانادا از 21000 دلار شروع و تا 24000 دلار کانادا ادامه دارد.

✅ ایا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ترنت کانادا امکان ورود به بازار کار را دارند و شانس آن ها برای پیدا کردن کار چقدر است؟

بله؛ دانشجویان می توانند در صورت فارق التحصیلی وارد بازار کار شوند و بیش از 96 درصد از فارق التحصیلان از دانشگاه ترنت کانادا در طول 2 سال موفق به ورود به بازار کار شده اند.

 

_____________________ سخن پایانی_____________________

دانشگاه ترنت کانادا، شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی، انواع بورسیه تحصیلی، شرایط کار پس از تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا را در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار دادیم. دانشگاه ترنت کانادا سی و نهمین دانشگاه برتر کانادا و در رنک 1117 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه با سطح علمی و آموزش بالا هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان برای تحصیل به خود جذب می کند. موسسه ملک پور با سال ها سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی می تواند شما عزیزان متقاضی به تحصیل در دانشگاه ترنت کانادا را راهنمایی نموده و در این راه در کنار شما عزیزان باشد. همچنین می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط شما بهترین روش مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد دهند. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان