تحصیل پرستاری در چین

13 دی 1401 بدون نظر

اعزام دانشجو به ترکیه

با توجه به پیش بینی کاهش تعداد نیروی پرستار در جهان، عدم اطمینان از برآورده شدن نیازهای درمانی در دنیا دلهره آور شده است. در کشور چین نیاز به تولید نیروی کار پرستار آموزش دیده برای پشتیبانی از سیستم مراقبت های بهداشتی احساس می شود. چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا که حدود 20 درصد جمعیت جهان را شامل می شود، نگرانی زیادی از بابت رشد میانگین سنی و نیاز به خدمات پرستاری دارد. کشور چین برنامه ها و اصلاحات قابل توجهی را در سیستم درمانی خود مدنظر قرار داده است که نوید آینده خوبی برای تحصیل پرستاری در چین دارد. موفقیت این اصلاحات تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله توسعه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی چین قرار خواهد گرفت. این کشور معتقد است آموزش پرستاران و دامنه عملکرد آن ها برای پاسخگویی به خواسته های مراقبتی و بهداشتی، به توسعه برنامه ها نیاز دارند و همچنین تعداد زیادی از پرستاران به دنبال استخدام در خارج از کشور هستند و این موضوع برای این کشور مهم و حیاتی است.

چین از سیستم مدرن مراقبت های بهداشتی و بیمارستان های معتبر بهره می برد و تحصیل پرستاری درچین، گزینه بسیار خوبی به شمار می آید. دانشگاه ها و موسسات آموزشی چین، برنامه های بسیار خوبی را برای آموزش داوطلبان تحصیل پرستاری در چین، ارائه می دهند. همچنین دلایلی از قبیل هزینه پایین تحصیل پرستاری در چین، فرصت های زیادی برای بورس تحصیل پرستاری در چین، طیف گسترده ای از موقعیت های استخدامی و اعتبار مدارک دانشگاهی چین، از جمله دلایل جذابیت تحصیل پرستاری در چین است. همراهان گرامی به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان از طریق واتساپ و بررسی روش های مهاجرت، لطفاً نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید.

درادامه جدیدترین اطلاعات در خصوص تحصیل پرستاری در چین را با شما به اشتراک می گذاریم و به صورت خاص در مورد موضوعات زیر، با تفصیل بیشتری صحبت خواهیم کرد:

 • شرایط عمومی تحصیل پرستاری در چین
 • مراحل تحصیل پرستاری در چین
 • هزینه تحصیل پرستاری و هزینه زندگی در چین
 • بورسیه تحصیل پرستاری در چین
 • برترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته پرستاری
 • شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی چین
 • شرایط کار و مهاجرت پرستاران به چین
 • سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در چین

تحصیل در فرانسه

شرایط عمومی تحصیل پرستاری در چین

چه مدارکی برای پرستاری در چین وجود دارد؟

برای تحصیل پرستاری در چین باید بدانید که 3 سطح آموزش پرستاری قابل تصور و رایج است. دیپلم پیشرفته، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد. نکته قابل توجه این است که تعداد زیادی از پرستاران چینی مدرک دیپلم یا دیپلم پیشرفته دارند و فقط ده درصد از پرستاران، فارغ التحصیل دانشگاه هستند، آموزش در سطح دیپلم طی چند سال گذشته در حال کاهش است. تحصیلات تکمیلی در چین با سایر کشورهای غربی متفاوت است. به عنوان مثال تحصیل پرستاری در چین در مقطع کارشناسی ارشد، بیشتر متمرکز بر مطالعات، ارتباطات بین المللی و زبان انگلیسی است و خود را از حرفه پرستاری دور می کند. همچنین تحصیل پرستاری در چین در مقطع دکترا، پرستاران را در زمینه مدیریت و آموزش تربیت می کند. بنابراین برای تحصیل پرستاری در چین، یاید شرایط مختلفی در نظر گرفته شود.

بیشتر موسسات آموزش عالی به افراد سالم و زیر 40 سال احتیاج دارند. اگر متقاضی دریافت کارشناسی یا کارشناسی ارشد در چین هستید باید از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید و دیپلم 12 ساله اخذ کرده باشید. برای متقاضیان تحصیل به زبان چینی، سپری کردن یک آزمون داخلی دانشگاه یا HSK ممکن است احتیاج باشد. همچنین برای تحصیل پرستاری در چین به زبان انگلیسی، ارائه مدرک لازم برای اثبات مهارت زبان لازم است. برای تحصیل پرستاری در چین باید بدانید که برنامه های متنوعی در بین کالج ها و دانشگاه ها وجود دارد. برخی از برنامه ها ممکن است به طور انحصاری به زبان چینی ارائه شود و برخی به زبان انگلیسی. به عنوان مثال، دانشگاه Huazhong یک برنامه پرستاری کاملاً انگلیسی دارد. برخی از دانشگاه ها، دوره های تحصیل پرستاری در چین را به دو یا چند زبان ارائه می دهند. از انجایی که دانش انگلیسی برای یافتن کار در خارج از کشور چین، یک مزیت به حساب می آید، شاید خیلی از افراد بومی هم متقاضی تحصیل پرستاری در چین به زبان انگلیسی باشند.

مراحل تحصیل پرستاری در چین

مدرک لیسانس برای تحصیل پرستاری در چین، به صورت کلی 4 سال تحصیل در چین به طول می انجامد هرچند که در برخی دوره ها ممکن است زمان اخذ مدرک لیسانس کوتاه تر شود. تحصیل در چین در مقطع لیسانس شامل رشته های مختلف است.

برای ورود به دوره کارشناسی در چین لازم است شرایط زیر را دنبال کنید:

 • سن شما باید بین 18 تا 30 سال باشد.
 • گواهی قبولی دوره دبیرستان را ارائه دهید.
 • در دوره دبیرستان باید دروس انگلیسی، ریاضیات و شیمی را گذرانده باشید.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید
 • شما باید از نظر جسمی و روحی سالم باشید

مدرک کاردانی در چین با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا متفاوت است. کاردانی به طور عمده توسط دانشکده های فنی حرفه ای ارائه می گردد و این دوره معمولاً سه سال در چین به طول می انجامد.

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی که به پژوهش و مطالعات عالی در یک زمینه خاص از مطالعه یا یک منطقه تمایل دارند، تدارک دیده شده است. عموماً دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی ارشد درخواست دارند، بسته به نوع دوره و مطالعات پیش رو، دو سال یا بیشتر را صرف مطالعات می کنند.

درجه دکتری بالاترین سطح علمی است که افراد برای رسیدن به بالاترین سطح دانش حرفه ای، این دوره ها را انتخاب می کنند. عموماً دریافت این مدرک تحصیلی سخت است و دانش آموزان برای به پایان رساندن آن نیاز به زمان و انرژی زیادی دارند. تحصیل در مقطع دکتری در چین بیش از سه سال طول می کشد.

هزینه تحصیل پرستاری و هزینه زندگی در چین

یک دانشجوی بین المللی که به دنبال تحصیل در رشته پرستاری در چین است باید توجه داشته باشد که بیشتر برنامه های آموزش عالی در چین، رایگان نیست. متوسط هزینه های شهریه در دانشگاه های دولتی چین از 2500 تا 10000 دلار در سال است. شایان ذکر است که بورسیه و کمک مالی، ممکن است برای برخی از دانشجویان در دسترس باشد اما متقاضیان تحصیل پرستاری در چین باید آماده پرداخت شهریه باشد. هزینه های تحصیل در چین  به عواملی مانند شهر محل دانشگاه، رتبه و اعتبار دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی بستگی دارد. همچنین هزینه پذیرش در اکثر دانشگاه ها با متوسط قیمت 150 تا 200 دلار است. به صورت قطع، هزینه های زندگی در چین، از جمله فاکتورهای تعیین کننده برای مهاجرت متقاضیان تحصیل پرستاری در چین است. در جدول زیر برخی از هزینه های ضروری زندگی در چین بر حسب یورو، آورده شده است:

 

ردیف

نام هزینه

قیمت به یورو

ردیف

نام هزینه

قیمت به یورو

1

یک وعده رستوان ارزان

2.57

10

یک ساعت تاکسی

4.8

2

بطری 300 میلی لیتری آب

0.27

11

یک لیتر بنزین

0.9

3

یک لیتر شیر

1.71

12

هزینه ماهانه عمومی منزل

47.67

4

500 گرم نان

1.41

13

1 دقیقه موبایل

0.02

5

یک کیلو برنج

0.86

14

اشتراک ماهانه اینترنت

12.05

6

12 عدد تخم مرغ

1.62

15

آپارتمان 1 خواب مرکز شهر

409

7

انواع میوه

کمتر از 1

16

آپارتمان 1 خواب حومه شهر

247.2

8

بلیت یکطرفه عمومی

0.26

17

آپارتمان 3 خواب مرکز شهر

903

9

یک کیلومتر تاکسی

0.31

18

آپارتمان 3 خواب حومه شهر

508.9

بورسیه تحصیل پرستاری در چین

در حالت کلی می توان گفت بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، جایگاه مناسبی ندارد. معمولاً دانشجویان پس از حضور در برنامه های آموزشی، با اثبات مهارت ها و سطح علمی خود، می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند. این واقعیت وجود دارد که به طور قابل توجهی فرصت های بورس تحصیلی کمتری برای تحصیل پرستاری در چین در مقایسه با سایر رشته ها وجود دارد. در ادامه برخی از فرصت های بورسیه برای تحصیل پرستاری در چین را بر خواهیم شمرد.

 • بورس تحصیلی پرستاری در دانشگاه پزشکی دالیان

همانطور که می دانید دانشگاه پزشکی دالیان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در چین است. این شهر در دالیان ، یک شهر ساحلی زیبا در چین واقع شده است و برنامه های رقابتی MBBS را فقط با هزینه های مناسب ارائه می دهد. این دانشگاه برنامه پرستاری به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهد.

 • بورس تحصیلی پرستاری دانشگاه علم و صنعت Huazhong

دانشگاه علم و صنعت Huazhong یک دانشگاه فناوری گرا در شهر ووهان است وعلاوه بر پرستاری، دوره های پزشکی را نیز ارائه می دهد. شهریه برنامه پرستاری در این دانشگاه، حتی کمتر است دانشگاه دالیان است.

 • بورس تحصیلی پرستاری: دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ در شهر چونگ کینگ است. ممکن است به اندازه دانشگاه پزشکی دالیان مشهور نباشد، اما یک دانشگاه پزشکی کلیدی در چین است. این دانشگاه دوره چهار ساله کارشناسی و دوره  سه سال پرستاری به زبان انگلیسی را با هزینه های بسیار مناسب ارائه می دهد. بهره مندی از بورس تحصیلی در این دانشگاه آسان تر است.

برترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته پرستاری

برای تحصیل پرستاری در چین، شاید به دنبال کسب اطلاعات در مورد بهترین موسسات و دانشگاه های چین در این خصوص باشیم. در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

1. دانشگاه پزشکی گوانگشی

این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ارائه برنامه تحصیل پرستاری در چین می پردازد. همچنین برنده جایزه به عنوان معتبرترین موسسه آموزشی در منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ بوده است. این دانشگاه به دانشجویان خود بهترین امکانات را ارائه می دهد و هر ساله بیشتر از پانزده هزار متخصص را آموزش می دهد. دانشگاه پزشکی گوانگشی دائماً در حال رشد و پیشرفت است و در تحقیقات هموگلوبین، پیشگیری از سرطان کبد، انکولوژی و بسیاری از زمینه های پزشکی نقش اساسی دارد. دانشگاه پزشکی گوانگشی همچنین بهترین دانشکده پرستاری در چین محسوب می شود. دانشجویان پرستاری که مدرک خود را از این دانشگاه دریافت می کنند، اغلب در این استان کار می کنند.

2. دانشگاه جیلین چین

این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ارائه برنامه تحصیل پرستاری در چین می پردازد و تحت حمایت مستقیم وزارت بهداشت چین کار می کند. برنامه های ارائه شده با همکاری نزدیک با اساتید خارجی تدوین شده است و تا به امروز این دانشکده همزمان با موسسات برجسته پرستاری ایالات متحده آمریکا، کانادا، هنگ کنگ و سایر کشورها، همکاری می کند. دانشکده پرستاری این دانشگاه یک محیط مثال زدنی را فراهم می کند که در آن می توان استعدادهای فوق العاده پرستاری را کشف و آموزش داد. دانشگاه جیلین چین دارای یک برنامه پرستاری کارشناسی بین المللی به زبان انگلیسی و یک برنامه کارشناسی توانبخشی و آموزش تحقیق در سطح کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.

3. دانشگاه پزشکی چینی پکن

دانشگاه طب چینی پکن در زمینه موضوعات خود مانند Materia Medica و طب سنتی چینی، معروف شده است . علاوه بر این، به میزان هشت بیمارستان وابسته دارد. علاوه بر 12 برنامه کارشناسی، این دانشگاه 42 برنامه دوره دکترا و 46 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. در حال حاضر، دانشکده پرستاری این دانشگاه، هیچ دوره کارشناسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد.

4. دانشگاه علم و صنعت Huazhong

این دانشگاه در ووهان و در چین مرکزی واقع شده است و توسط وزارت آموزش جمهوری خلق چین اداره می شود. این دانشگاه در سال 2000 تاسیس شد و به یکی از مدرن ترین دانشکده های پرستاری در چین بدل شده است. برای تحصیل پرستاری در چین برای دانشجویان بین المللی، دوره پرستاری پنج ساله کاملاً انگلیسی و همچنین دوره چهار ساله پرستاری عمومی به زبان چینی امکان پذیر است. هر دو برنامه برنامه های درسی مختلفی دارند و پس از فارغ التحصیلی موقعیت های شغلی زیادی وجود دارد.

5. کالج پرستاری دانشگاه ژنگژو

آخرین دانشکده در لیست مدارس برتر پرستاری در چین دانشکده پرستاری دانشگاه ژنگژو است که امکانات عالی، تیم آموزشی باتجربه و هزینه های مقرون به صرفه را در یک چشم انداز خیره کننده قرار داده است. در طول تاریخ خود از هزاران دانشجوی بین المللی استقبال کرده است و یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجران برای تحصیل پرستاری در چین است. این دانشگاه انواع برنامه های پرستاری، از مقطع لیسانس تا دکترا و همچنین گزینه های آموزش انگلیسی و چینی را دارد.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی چین

برای تحصیل پرستاری در چین، همانطور که میدانید لازم است نسب به تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. این مقاله حاصل تحقیقات موسسه ملک پور است و هر گونه کپی برداری و انتشار مطالب بدون اجازه صاحب اثر، غیرقانونی بوده و شرعاً حرام است. در ادامه مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی چین را ارائه خواهیم کرد:

 • مدارک ترجمه شده مقاطع قبلی تحصیل شماتحصیل دکترا در اتریش
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سطح مناسب زبان چینی یا انگلیسی براساس ضوابط دوره مورد نظر
 • انگیزه نامه تحصیل در چین
 • گواهی اثبات تمکن مالی

 

 

مدارک مورد نظر ممکن است بر اساس نوع نیاز دانشگاه، متفاوت باشد.

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به چین

کشور چین با توجه به سرمایه گذاری زیاد در خدمات پزشکی ، همزمان با رشد و رونق اقتصادی این کشور، برای پرستاران، ماماها و سایر اعضای حرفه پزشکی، محل مناسب با چشم اندازهای شغلی خوبی است. چینی ها در سراسر کشورشان در حال ساخت تسهیلاتی هستند تا به جمعیت در حال رشد خود، خدمت کنند. سیستم بهداشت و درمان چین معمولاً عمومی است. هرچند که بهداشت خصوصی و مراکز پزشکی بین المللی نیز به مردم خدمت می کنند. صحبت به زبان چینی (مگر در گوانگدونگ یا هنگ کنگ) ضروری است مگر اینکه در یک مرکز خصوصی یا بین المللی کار کنید که در آن زبان کار پرستاران اغلب انگلیسی خواهد بود. هرچند که مهارت در زبان چینی، همیشه یک امتیاز است.

پیشنهاد می گردد محصول زیر را تهیه و استفاده فرمایید:

کار در جمهوری چک

شخصی که در چین به حرفه پرستاری مشغول است، معمولاً ماهیانه حدود 28300 یوان درآمد کسب می کند. محدوده حقوق از 18200 یوان تا 54،500 یوان می تواند متغیر باشد. این متوسط حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین شغل های مختلف پرستاری به شدت متفاوت است.

نرخ بیکاری در چین در سال های گذشته در قالب جدول زیر ارائه شده است که در مجموع درصد مناسبی به نسبت سایر کشورها است.

تحصیل پرستاری در چین

برای کسب اطلاعات کامل و جامع در زمینه انواع روش های مهاجرت به خارج از کشور می توانید محصول بینظیر گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


__________________________سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در چین__________________________

تحصیل پرستاری در چین، ضوابط و شرایط مهاجرت تحصیل به چین و برخی هزینه ها مورد بررسی قرار گرفت. این کشور بیشترین جمعیت جهان را دارد و به خدمات بهداشت و درمان نیاز مبرم دارد. بنابراین هدف مناسب مهاجران تحصیل، می تواند تحصیل پرستاری در چین باشد. هزینه های پایین زندگی و تحصیل در چین و همچنین امکان بهره مندی از برخی کمک هزینه های حین تحصیل از طرفی، و اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور در سطح جهان از طرف دیگر بر جذابیت تحصیل پرستاری در چین می افزاید. اما پیشنهاد می گردد برنامه های تحصیل پرستاری در سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا را نیز مطالعه فرمایید. شما همچنین می توانید با برقراری تماس رایگان تلفنیبا کارشناسان موسسه ملک پور، از آخرین اطلاعات در خصوص تحصیل پرستاری در چین مطلع شوید. همچنین دیدگاه های خود در خصوص این مقاله را می توانید در قسمت بیان دیدگاه ها مطرح نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان