تحصیل پرستاری در ترکیه

بدون نظر

تحصیل پرستاری در ترکیه یکی از مقاصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان ایرانی می باشد. دانشگاه معتبر پزشکی در ترکیه همواره پذیرای دانشجویان ایرانی می باشند. ترکیه با اقتصادی پیشرفته پلی میان قاره اروپا و قاره آسیا بوده و هر سال درخواست افراد برای مهاجرت به ترکیه در سطح بالایی است. با توجه به اروپایی آسیایی بودن این کشور، فرهنگ های مختلفی در ترکیه به چشم خورده و زندگی در این کشور در واقع تجربه ترکیبی از سنت و مدرنیته برای دانشجویان می باشد. تحصیل پرستاری در ترکیه برای دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان ایرانی امکان پذیر است. با توجه به نزدیک بودن ترکیه به کشور ایران دانشجویان بسیاری متقاضی اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف این کشور می باشند اما دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در ترکیه و تحصیل پرستاری در ترکیه بهتر است از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور جهت انتخاب بهترین کشور جهت تحصیل خود بهره مند گردند. مقاله حاضر به کمک وکلای محلی ترکیه و جستجو در سایت های معتبر در زمینه تحصیل پرستاری در ترکیه به تحریر در آمده است. ارائه این مطالب به معنی ارائه خدمات به شما بزرگواران نمی باشد پیشنهاد می گردد برای اطلاع از میزان خدمات موسسه حتما با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پرستاری در ترکیه

شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه چیست؟

اولین موردی که در رابطه با شرایط عمومی تحصیل پرستاری در ترکیه باید به آن اشاره نمود سن متقاضی است، جهت اخذ پذیرش در دوره کارشناسی پرستاری دانشجویان نباید دارای گپ تحصیلی زیادی باشند و تنها گپ تحصیلی 2 الی 5 سال مورد قبول می باشد. در صورت تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه، دانشجویان باید دارای دانش زبانی مورد نیاز دانشگاه انتخابی خود باشند و همچنین باید دارای دیپلم معتبر و مورد تایید کشور ترکیه نیز باشند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه های دولتی این کشور باید در آزمون yos شرکت نمایند و دانشجویان بین المللی تنها در صورت موفقیت در این آزمون شانس راهیابی به دانشگاه های دولتی ترکیه را پیدا می نمایند. این آزمون هر سال در ماه آوریل در تمامی کشورها از جمله کشورهای عربی برگزار می گردد. این آزمون شامل سوالات مربوط به درس ریاضی و هوش می گردد. علاقه مندان به تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور باید در آزمون sat شرکت نمایند و تنها با موفقیت در این آزمون شانس تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه در رشته پرستاری و رشته های مختلف پزشکی را پیدا می نمایند. پیشنهاد می شود از پکیج های فوق فشرده آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید تا بتوانید به سطح زبان مورد نیاز دست پیدا کنید.

مدت زمان تحصیل رشته پرستاری در ترکیه چقدر است؟

دوره تحصیل پرستاری در ترکیه در مقطع کارشناسی یک دوره چهار سال است. تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه در دانشگاه های ترکیه نیز دوره دو سال متشکل از چهار ترم و دوره دکترای پرستاری یک دوره هشت ترم می باشد. همان گونه که بیان نمودیم در مرحله اول جهت ورود به دانشگاه های پزشکی جهت تحصیل پرستاری در ترکیه دانشجویان باید در آزمون مربوطه شرکت و پس از موفقیت در این آزمون وارد دانشگاه شوند. در ابتدا دانشجویان در دانشگاه دروس تئوری و پایه را گذرانده و سپس جهت گذراندن دوره کارآموزی به کار در بیمارستانهای ترکیه می پردازند و دانش تئوری فراگرفته شده را به صوت کاملاً عملی فرا می گیرند و خود را برای ورود به دسته پرستاران حرفه ای آینده آماده می نمایند.

مدارک مورد نیاز تحصیل پرستاری در ترکیه در مقاطع مختلف

اکثر دانشگاه های ترکیه برای پذیرش دانشجو شرایط یکسانی دارند و اگر معدل شما بالا باشد، می‌توانید برای دریافت بورسیه های تحصیلی نیز اقدام کنید. مدارک مورد نیاز تحصیل پرستاری در مقاطع مختلف را در این بخش برای شما بازگو خواهیم کرد:

شرایط تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی

در ابتدا بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز، باید فرم های مربوطه را در پروفایل دانشگاه تکمیل کنید، ارائه نمرات دبیرستان، ریز نمرات تحصیلی، پاسپورت و اطلاعات شخصی، ارائه مدرک پذیرش دانشگاه، ارائه مدرک در آزمون یوس و آزمون sat در صورتی که می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. باید مدرک زبان را ارائه دهید که برای دوره لیسانس باید نمره تافل حداقل 80 باشد و نمره آیلتس حداقل 6 باشد. ارسال انگیزه نامه و توصیه نامه از معلمان دبیرستان نیز جز مدارک ضروری می باشد.

شرایط تحصیل پرستاری در مقطع فوق لیسانس

برای قبولی در مقطع ارشد، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • کپی مدرک لیسانس
 • ریز نمرات دوره لیسانس
 • داشتن حداقل نمره پذبرش در آزمون gre یا gmat
 • ارائه نمره حداقل 60 در آزمون تومر
 • در صورتی که میخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید حداقل نمره 6.5 و یا 7 داشته باشید.
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • پر کردن فرم درخواست تحصیلی در سایت دانشگاه مقصد
 • اگر زبان انتخابی شما برای تحصیل زبان ترکی باشد و بخواهید در دانشگاههای دولتی ترکیه به تحصیل بپردازید باید آزمون yos و sat دهید اما اگر زبان انتخابی انگلیسی باشد تنها آزمون sat کافی می باشد.

هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه و جزئیات هزینه های زندگی

یکی از موضوعات و موارد دارای اهمیت بسیار برای افرادی که روش تحصیلی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند، هزینه و شهریه تحصیل در رشته مورد نظر در کشور مقصد می باشد. ذکر این نکته در این بخش از مقاله ضروری می باشد که هزینه تحصیل در کشور ترکیه به زبان انگلیسی 20 الی 30 درصد بیش از هزینه تحصیل در همان رشته به زبان ترکی می باشد. هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه و تحصیل در دیگر رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی آتاتورک و حاجت تپه بسیار اندک و تنها حدود 400 الی 700 دلار می باشد. اما هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه های بین المللی و خصوصی این کشور حدود 20000 دلار می باشد. هزینه شهریه دانشگاه های دولتی جهت رشته های پزشکی و همچنین پرستاری مبلغی حدود 1000 الی 3500 دلار می باشد. هزینه های تحصیل در ترکیه در برخی از دانشگاه در جدول زیر بیان شده است.

دانشگاه

شهر

زبان

هزینه سالانه قبل تخفیف

هزینه سالانه بعد از تخفیف

دانشگاه مدیپول

استانبول

انگلیسی

6250

4500-3825

فنر باخچه

استانبول

انگلیسی

4000

3000

دانشگاه اطلس

استانبول

انگلیسی

3500

3150

دانشگاه هالیک

استانبول

انگلیسی

4000

4000

دانشگاه اوکان استانبول

استانبول

انگلیسی

6500

4500

دانشگاه آنکارا

استانبول

انگلیسی

4860

4860

دانشگاه ایستینیه

استانبول

انگلیسی

4860

4860

دانشگاه ازمیر

ازمیر

انگلیسی

8500

8500

دانشگاه یدیتپه

استانبول

انگلیسی

8500

8500

 

یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در مهاجرت تحصیلی، بحث هزینه زندگی دانشجویی در کشور مقصد می باشد. در جدول موجود در زیر برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه در موارد مصرفی و ضروری قابل مشاهده می باشند:

قیمت(دلار)

موارد ضروری زندگی

4.22

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

 3.38

1 عدد ساندویچ مک دونالد

 0.74

1 لیتر شیر

 0.42

500 گرم نان سفید محلی

1.46

1 کیلوگرم برنج سفید

 3.54

 یک کیلو مرغ

 10.07

یک کیلو گوشت گوساله

 0.82

سیب – یک کیلو

 1.94

موز- یک کیلو

 0.56

سیب زمینی – یک کیلو

 0.52

1 کیلومتر تاکسی

 1.16

بنزین

227.86

اجاره واحد آپارتمانی با یک خواب در مرکز شهر

145.47

اجاره آپارتمان با یک خواب در خارج از مرکز شهر

 394.18

اجاره واحد آپارتمانی سه خوابه مرکز شهر

 

بورسیه پرستاری ترکیه و شرایط اخذ آن

دانشجویان برای دریافت بورسیه جهت تحصیل پرستاری در ترکیه باید دارای شرایطی باشند که این شرایط در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. دانشجویان در حال تحصیل در رشته پرستاری جهت ادامه تحصیل در این رشته در دوره کارشناسی باید دارای حداکثر سن 21 سال و جهت ادامه تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد دارای سن زیر 30 سال باشند. از دیگر عوامل موثر بر دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه جهت تحصیل پرستاری در ترکیه ارائه ریزنمرات مناسب و همچنین حداقل معدل تحصیلی 14 برای تحصیل در دوره کارشناسی می باشد. همچنین در مقطع فوق لیسانس ارائه معدل 15 مورد نیاز می باشد. هر یک از دانشگاه های موجود در کشور ترکیه بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر می گیرند. این بورسیه و کمک هزینه های اعطایی می توانند شامل شهریه دانشگاه دانشجو، هزینه بیمه دانشجویی، هزینه خوابگاه، هزینه های مربوط به آموزش زبان ترکی و یا غیره شوند.

بورسیه پرستاری ترکیه بنیاد vehbi koc

بورسیه پرستاری ترکیه بنیاد vehbi koc یا همان vkv در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد، که این بنیاد از سال ۲۰۰۳ تا به امروز فعالیت خود را آغاز کرده و بیش از دو هزار دانشجوی رشته پرستاری را بورسیه کرده است. دانشجویانی می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند که نشان دهد دانشجویان مستعد و با استعدادی هستند، و برای تحصیل نیاز به حمایت مالی دارند. این بورسیه به دانشجویان دانشگاه های آتاتورک، اچ فلورانس، حاجت تپه، مرمره ،دوکوز ایلول، دبیرستان های حرفه ‌ای بهداشت، دبیرستان آتاتورک و... تعلق می گیرد. دانشجو برای اینکه بتوانند به این بورسیه دست پیدا کند باید به دفاتر بورسیه در دانشگاه ها مراجعه کنند و درخواست خود را ارسال کند در صورت داشتن شرایط زیر واجد شرایط دریافت بورسیه می شوید

 • برای دریافت این بورسیه باید شهروند ترکیه یا ترک اصل باشید
 • دانشجوی کارشناسی آموزش رسمی باشید
 • نیاز به کمک تحصیلی داشته باشید
 • سوابق انضباطی نداشته باشید
 • حداقل معدل شما بالایی ۶۰ باشد
 • از نظر تحصیلی هیچ درسی را نباید پاس نکرده باشید توجه داشته باشید

اگر اظهارات شما جعلی باشد باعث لغو بورسیه شما می شود و مجازات قانونی خواهید شد.

برترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل پرستاری

کشور ترکیه دارای بیش از 800 موسسه در زمینه آموزش عالی است که در این میان هفتاد و شش دانشگاه آن در سطوح بین المللی شناخته شده و بسیار معتبر می باشند. در حال حاضر حدود یک میلیون دانشجوی داخلی و بین المللی در دانشگاه های مختلف این کشور مشغول به تحصیل در رشته های مختلف از جمله تحصیل پرستاری در ترکیه می باشند. کیفیت نظام آموزشی در دانشگاه های ترکیه در تدریس دروس پرستاری با توجه به دانشگاه و رنکینگ آن متغیر می باشد. رشته پرستاری یکی از رشته های تحصیلی می باشد که دانشجویان این رشته با داشتن مدرک کارشناسی نیز با آینده کاری بسیار خوب و مناسبی در سراسر جهان روبرو خواهند بود. برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها جهت تحصیل پرستاری در ترکیه عبارتند از:

 • دانشگاه بیلگی استانبول
 • دانشگاه مال تپه
 • دانشگاه اقتصاد ازمیر
 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه کریک کاله
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه عدنان مندرس
 • دانشگاه ایستینیه
 • دانشگاه حاجت تپه

شرایط پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه کوچ

شرایط پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه کوچ ترکیه به شرح زیر می باشد، دوره لیسانس ۴ سال تمام است که باید ۲۴۹ واحد تحصیلی را پشت سر بگذارید، اگر آموزش به زبان ترکی باشد، شهریه ۱۹,۵۰۰ دلار خواهد بود. همچنین هزینه درخواست تحصیلی ۲۵۰ لیر می باشد. مدارک مورد نیاز پذیرش به شرح زیر می باشد:

 • حداقل یک معرفی نامه داشته باشید
 • انگیزه نامه تحصیلی که در آن دلیل علاقه خود به تحصیل در این رشته و این دانشگاه را باید بیان کنید و قصد خود از ادامه تحصیل را نگارش کنید
 • سوابق تحصیلی ارائه شود
 • نمرات آزمون پذیرش و ریز نمرات پایه های تحصیلی ارائه شود (نمره شما در آزمون ورودی باید از دو بالاتر باشد)
 • دیپلم رسمی ارائه شود
 • ریز نمرات و معدل در دبیرستان
 • باید تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی داشته باشید: نمره زبان ترکی شما در حد c1 و نمره زبان انگلیسی شما در حد آیلتس ۶ باشد.

در صورت داشتن شایستگی تحصیلی شما می توانید از بورسیه های تحصیلی ۵۰ درصد تا %۱۰۰ استفاده کنید.

شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول استانبول با هدف توانمند سازی افراد جهت خدمت به جامعه و جوامع بین المللی، با تربیت پرستاران ماهر، نقش مهمی در نظام سلامت دارد. شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه مدیپول استانبول به شرح زیر می باشد:

 • داشتن بیمه دانشجویی
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی ارائه مدرک زبان ترکی در حد c1 و یا زبان انگلیسی در حد ۶ و تافل بالای ۷۵
 • ریز نمرات و تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی در دوره دبیرستان و یک کپی از آن
 • اطلاعات شخصی خود را درج کرده باشید
 • پرداخت شهریه دانشگاه 3800 تا 6500

از جمله مدارکی می باشد که برای تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول به آن نیاز دارید.

شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه دارای امکانات ویژه ای از جمله خوابگاه های دانشجویی پیشرفته می باشد که پردیس خانم ها و آقایان جدا می باشد، کتابخانه مجهز، خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، مجتمع بیمارستانی، امکانات ورزشی، واحد بهداشت و واحدهای نظارت بر فعالیتهای فرهنگی اجتماعی برخوردار است. دانشگاه حاجت تپه از قدیمی‌ترین پردیس های موجود در در استانبول می باشد. دانشگاه حاجت تپه از دانشگاه های برجسته در زمینه پرستاری در ترکیه می باشد که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مشغول تربیت پرستار می باشد، فارغ التحصیلان این دانشگاه شانس بالایی برای جذب و مراکز بهداشتی بیمارستان ها درمانگاه ها و مراکز خصوصی درمانی خواهند داشت، زیرا مدرک این دانشگاه از جمله مدرک های معتبر می باشد، هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت تپه بین سه هزار دلار تا ۸۵۰۰ دلار می باشد. شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه حاجت تپه مانند شرایط تحصیل در دانشگاه های دیگر می باشد، در واقع نیاز به ارائه مدارک شناسایی، cv یا همان انگیزه نامه تحصیلی، معرفی نامه از معلمان و اساتید قبلی خود، پرداخت شهریه، پرداخت هزینه درخواست و غیره می باشد.

مدارک زبان مورد نیاز پذیرش رشته پرستاری در ترکیه (انگلیسی - ترکی)

برای تحصیل در ترکیه سطح تسلط شما به زبان ترکی c1 و یا c2 ضروری است. برای سنجش میزان تسلط شما به زبان ترکی لازم است که در آزمون yos شرکت کرده باشید و نمره زبان شما بالای ۶۰ باشد. اگر نمره زبان شما زیر ۶۰ باشد، یعنی سطح تسلط شما از c1 کمتر است، و باید یک سال دوره های زبان را بگذرانید، و در پایان دوره در آزمون تومر شرکت کنید. در صورتی که سطح زبان شما c1 برسد، میتوانید برای تحصیل اقدام کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز شما برای دوره لیسانس حداقل باید آیلتس ۶ و برای ارشد 6.5 و 7 را داشته باشید.

لیست دروس پرستاری در ترکیه چیست؟

برای تحصیل رشته پرستاری در ترکیه باید هشت ترم تحصیلی یا همان چهار سال را پشت سر بگذارید، و کلیه دروس مربوط به این رشته را به صورت عملی و تئوری مطالعه کنید. بعد از گذراندن دروس تئوری عمومی، دانشجو ها باید دوره کارآموزی را طی کنند، تا بتوانند مدرک خود را دریافت کنند. برای اگاهی از اینکه لیست دروس پرستاری در ترکیه چیست؟ این بخش را مطالعه کنید.

فیزیولوژی، آسیب شناسی، پرستاری کودکان و سالمندان، بهداشت عمومی، پرستاری بیماری های خاص، پرستاری از بارداران، بیماری های عفونی، جراحی، آسیب شناسی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی از جمله دروس تحصیلی پرستاران در این کشور می باشد

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای دانشجویان رشته پرستاری

پس از طی نمودن پروسه دریافت پذیرش و موفقیت در اخذ آن، دانشجویان بین المللی باید بر روی دریافت ویزای ترکیه برای دانشجویان تمرکز نموده و مدارک ضروری جهت دریافت این نوع ویزا را بدون هرگونه نقصی آماده سازی نموده و تحویل سفارت این کشور دهند. از جمله مدارک ضروری جهت طی نمودن پروسه اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل پرستاری در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تکمیل فرم درخواست
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • عکس بیومتریک
 • بلیط پرواز جهت ورود به خاک ترکیه
 • فیش پرداخت شهریه دانشگاه برای دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده نمی نمایند.
 • اثبات توانایی مالی متقاضی با ارائه پرینت بانکی سه ماه
 • در صورت وجود حامی مالی، ارائه نامه از جانب وی جهت حمایت مالی تحصیل و زندگی متقاضی در ترکیه
 • قرارداد نشان دهنده ملک استیجاری یا نامه خوابگاه جهت اسکان دانشجو

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به ترکیه

دانشجویان در حال تحصیل پرستاری در ترکیه ممکن است تمایل داشته باشند که پس از فارغ التحصیلی به کار در بیمارستانهای ترکیه بپردازند و اقامت در ترکیه را دریافت می کنند. رشته های پرستاری شاخه ای از رشته پزشکی می باشد که در اکثر مواقع فارغ التحصیلان آن با شانس سطح بالای استخدام در کشورهای مختلف روبرو می باشند، البته باید توجه داشته باشند که مدرک دانشگاه محل تحصیل آن ها به اندازه کافی در تمامی کشورها دارای اعتبار باشد. در طی دوران کارآموزی در ترکیه دانشجویان کاملاً مسئولیت های لازم در رابطه با مراقبت از بیمار را به صورت حرفه ای فرا می گیرند و به افرادی متخصص در این زمینه تبدیل می شوند. پرستاران در کشور ترکیه دارای دستمزد و درامدی حدود 6330 لیر(800 دلار) الی 10000 لیر(1200 دلار) می باشند. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که این میزان حقوق با توجه به میزان مهارت، میزان تجربه، سابقه کاری، موقعیت مکانی فرد و همچنین جنسیت فرد متغیر می گردد.

درامد رشته پرستاری در ترکیه بر اساس سابقه کار چقدر است؟

در ترکیه پرستاران را بر اساس سابقه کار به دو سطح اولیه و سطح پیشرفته یا ارشد تقسیم می شوند. که با توجه به نظرسنجی ها و تحقیقات در این باره: حقوق یک پرستار سطح یک که سال اول تا سوم کاری خود را می گذراند، تقریباً 25380 می باشد، و پرستاری که در دسته ارشد اشد (یعنی ۸ سال سابقه کار داشته باشد) به طور متوسط مبلغ 131614 لیر حقوق دریافت می کند. همچنین اگر بخواهیم به صورت ساعتی در نظرگیری میانگین نرخ ساعتی 19.5 لیر در ساعت می باشد و پاداش متوسطه پرستاران بین ۹۰ تا ۱۴۰ هزار لیر می باشد.

کار در ترکیه

سوالات متداول

✅ حقوق پرستاران در ترکیه چقدر است؟

با توجه به سطح مقدماتی و پیشرفته که بر اساس سابقه کار افراد می باشد، حقوق پرستاران بین 25 تا 131 هزار لیر متغیر می باشد.

✅ هزینه تحصیل در رشته پرستاری در ترکیه چقدر است؟

با توجه به مقطع و دانشگاه متغییر است و بین 3000 تا 8500 دلار می باشد.

✅ دانشگاه های معروف ترکیه برای تحصیل در رشته پرستاری کدامند؟

دانشگاه های کوچ، حاجت تپه، مدیپول استانبول از دانشگاه های معتبر در این حوزه می باشند.

✅ برای تحصیل در رشته پرستاری چه مدرک زبانی برای مقطع لیسانس و ارشد باید داشته باشیم؟

مدرک زبان ترکی حداقل c1 و مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 و تافل حداقل 75 به بالا باید باشد.


__________________________سخن پایانی__________________________

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا تمامی جنبه های تحصیل پرستاری در ترکیه را به دقت مورد بررسی قرار دهیم. همان گونه که بیان گردید امکان تحصیل در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و همچنین دکتری در این کشور برای علاقه مندان به رشته پرستاری وجود دارد. دانشجویان در صورت داشتن شرط سنی مناسب و همچنین داشتن معدل و رزومه تحصیلی مناسب که به صورت کامل در بخش های مختلف این مقاله بررسی گردیدند می توانند جهت دریافت بورسیه تحصیل پرستاری در ترکیه اقدام نمایند. تعدادی از دانشگاه های پزشکی موجود در ترکیه در سطح جهانی شناخته شده بوده و دارای رنکینگ بسیار مناسبی می باشند. برخی از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل پرستاری بدون کنکور در ترکیه را برای دانشجویان امکان پذیر ساخته اند و فقط با ارائه معدل مناسب امکان پذیر می باشد. هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار مناسب بوده و تنها حدود 500 الی 800 دلار است در حالی که هزینه تحصیل هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه در دانشگاه های خصوصی 20 هزار دلار است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر و جامع ‌تر در زمینه تحصیل پرستاری در ترکیه با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره مشاورین و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند گردید و یا سوالات خود را در قسمت زیرین همین مقاله مطرح نمایید تا هر چه سریع تر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان