تحصیل پرستاری در انگلستان

16 نظر

تحصیل پرستاری در انگلستان، از جمله اهدافی است که بسیاری از متقاضیان کار و تحصیل آن را ترجیح می دهند. سیستم های درمانی کشورهای مختلف از جمله کشورهای صنعتی، شرایط خوبی را به لحاظ کاری و سطح درآمد برای این قشر از جامعه فراهم می کند. در انگلستان نیز پرستاران از جایگاه خوبی برخوردار هستند و مهاجرت تحصیلی پرستاری به این کشور رواج دارد. از جمله مواردی که در خصوص شغل پرستاری در انگلستان می توان مطرح کرد مواردی از قبیل حقوق رقابتی، گزینه های شغلی متعدد، برنامه های کاری انعطاف پذیر و امنیت شغلی است. حقوق ماهیانه پرستار در انگلیس شرایط خوبی دارد و به لحاظ تامین زندگی می تواند قابل اتکا باشد. از دیگر مزایای تحصیل پرستاری در انگلستان، گزینه های متعدد شغلی است. بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های سالمندان و مراکز درمانی دیگر، موقعیت های کاری خوبی برای شما فراهم می کنند. کار به عنوان پرستار در انگلستان همچنین این مزیت را دارد که از شیفت های متنوع کاری بهره ببرید و در ایام شلوغی و تشدید فعالیت ها، امکان بهره مندی از برنامه های مدون و منظم کاری وجود دارد. از طرف دیگر با پیر شدن جمعیت انگلستان، نیاز به نیروی پرستار در این کشور رو به افزایش است و برای متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان، می تواند فرصت بسیار خوبی برای برنامه ریزی آینده باشد. بنابراین پرستاری یک حرفه ممتاز در انگلستان به شمار می آید است و البته کار یک پرستار چالش برانگیز، احساسی و سخت است اما کار و حضور پرستاران نه تنها ضروری است بلکه دارای تاثیر شگرف در زندگی انسان ها است. با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور می توانید مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین متخصص و مجرب این مؤسسه در خصوص شرایط تحصیل و مهاجرت پرستاران به انگلستان دریافت نمایید. این مقاله پس از مشورت با وکلای محلی انگلستان و بررسی سایت ها دولتی تقدیم شما می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل پرستاری در انگلستان

شرایط تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل پرستاری در انگلستان، یکی از مقاصد جذاب برای متقاضیان این رشته می تواند باشد. همانطور که مطلع هستید انگلستان یکی از بهترین نظام های آموزشی در دنیا را دارد و خیلی از کشورها، سیستم های آموزشی این کشور را الگوی خود قرار می دهند. فارغ التحصیلان رشته پرستاری در انگلستان، شرایط کاری خوبی می توانند داشته باشند و افزایش میانگین سن اتباع انگلستان در سال های اخیر، نیاز نیروی پرستار در این کشور و مهاجرت تحصیلی پرستاری را افزون کرده است. برای ورود به دوره های تحصیلی انگلستان از جمله تحصیل پرستاری در انگلستان در مقطع لیسانس، لازم است شرایط مورد نیاز برای این فرآیند را مهیا نمایید. معمولاً داشتن سطح خوبی از زبان مثلاً در حد آیلتس 6.5 و سوابق تحصیلی مناسب برای شرکت در دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه های انگلستان، حائز اهمیت است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز، افرادی که از سایر کشور ها اقدام می نمایند، معولاً نیاز به گذراندن دوره های معادل سازی مدرک دارند. به طور کلی شرایط دانشگاه های مختلف برای تحصیل پرستاری در انگلستان، متفاوت است. برخی از دانشگاه ها ممکن است سطح زبان پایین تری را طلب نمایند و برخی بالاتر. همچنین شرط معدل برای هر کدام ممکن است متفاوت باشد. معمولاً معدل 2.75 از 4 برای پذیرش در این رشته لازم است. درآمد پرستاران در انگلستان که در زمینه خاصی در پرستاری دارای تخصص شده اند، می تواند تا 37890 پوند درآمد کسب نمایند و برای پرستارانی که در مقطع ارشد فارغ التحصیل شده اند و به عنوان پرستار پیشرفته فعالیت می کنند، می توان درآمدی در حدود 44503 پوند متصور بود. رئیس پرستاران تا 51668 پوند نیز می تواند درآمد داشته باشد. زمینه های مورد علاقه خود در بهداشت و درمان برای پرستاران شامل مراقبت های اورژانسی، بیهوشی، مامایی، نوزادان، ارتوپدی، باروری و جراحی است. در برخی موارد نیز مدیریت، پرستاری پیشرفته و پرستار مشاور می تواند از جمله مشاغل پیشرو در زمینه پرستاری به حساب آید که در مواردی حتی می تواند نقشی شبیه به پزشک ایفا کنند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط دوره پیش نیاز پرستاری در انگلیس

تحصیل پرستاری در انگلیس از بهترین انتخاب های تحصیلی است که منجر به اشتغال به کار پس از تحصیل می شود. از این رو تحصیل پرستاری در انگلستان بسیار موفقیت آمیز است. بنابراین در صورتی که تمایل به تحصیل در انگلستان در این رشته کاربردی و سودمند دارید باید از شرایط دوره پیش نیاز پرستاری در انگلیس و سایر موارد مرتبط با ان در این زمینه مطلع باشید. لیستی از ریز نمرات تحصیلی و ترجمه انها، انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، پرداخت هزینه درخواست و در صورت وجود ارائه رزومه مرتبط با پرستاری و مقالات علمی مرتبط در این زمینه از جمله الزامات در رابطه با درخواست تحصیل پرستاری در انگلیس است. گفتنی است دوره پیش نیاز پرستاری برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مستلزم گذراندن دوره های پیش نیاز پرستاری است. دوره پیش نیازپرستاری که از ان به ONP نیز یاد می شود توانایی دانشجویان را پیش از ورود به مقطع و برنامه تحصیلی با تمرین در محیط ها و مراقبت های بهداشتی در مدت زمانی مشخص افزایش داده و ارزیابی می کند. این دوره به طور معمول شامل چهارصد ساعت کار به صورت عملی است که در کنار دروس تئوری گذرانده می شود این دوره زمینه ساز امکان همکاری دانشجویان به عنوان پرستار در سازمان کار پرستاران پس از فراغت از تحصیل خواهد شد.

تحصیل کارشناسی پرستاری در انگلستان

تحصیل کارشناسی پرستاری در انگلستان از پرطرفدارترین و محبوب ترین مقاطع تحصیلی در میان علاقمندان به تحصیل و همچنین دانشجویان بین المللی است. زیرا همانطور که پیش تر به ان اشاره شد موقعیت کار برای این رشته تحصیلی بسیار مناسب بوده و از درامد خوبی برخوردار است. تحصیل کارشناسی پرستاری در انگلستان در مورد به روز ترین تحقیقات و شیوه های پرستاری است. گقتنی است که تحصیل پرستاری در انگلستان شامل پرستاری کودکان، بزرگسالان و پرستاری بهداشت روان و مامایی است. در طول مدت تحصیل پرستاری به مهارت های بالینی نیز مسلط خواهند شد. کسب مهارت در بخش های بالینی، عفونی، اتاق عمل و... نیز از دیگر مهارت های این رشته ومقطع تحصیلی است. در نهایت کاراموزی در بخش های مختلف تجربه عملی بسیار حرفه ای برای پرستاران خواهد بود. طول مدت تحصیل کارشناسی پرستاری در انگلستان به صورت تمام وقت و 3 تا 4 ساله بوده و از مدارک الزامی جهت تحصیل در این مقطع شامل موارد زیر است.

 • ریز نمرات دانشگاهی
 • کلیه گواهینامه های صلاحیت لازم
 • فتوکپی پاسپورت
 • توصیه نامه
 • صورتحساب بانکی (والدین/شخصی)
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی

گفتنی است هر دانشگاه معیارهای ورود خود را تعیین می کند، به یه طور معمول حداقل دو (معمولاً سه) مدرک A-level یا مدارک معادل در سطح 3، به علاوه GCSE های پشتیبانی از جمله انگلیسی، ریاضیات و علوم، زیست شناسی یا زیست شناسی انسانی لازم است.

تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان

پرستاری از پرتقاضاترین حرفه ها در انگلستان است که در طی 4 تا 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی حدود94 درصد از فارغ التحصیلان مشغول به کار در انگلستان می شوند. دانشگاه های انگلستان از رتبه های علمی برخوردارند از این رو همه دانشجویان و حتی دانشجویان بین المللی مدرک فارغ التحصیلی معتبری داشته و به سادگی در هر نقطه جهان در حرفه خود کار کنند. در تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان یک مطالعه دقیق مبتنی بر علومی مانند انکولوژی، مراقبت از کودک، سلامت زنان و... همچنین کار در شرایط بحرانی است و در تمام زمینه های مرتبط با مراقبت های بهداشتی و مدیریت در پرستاری دانشجویان را آموزش می دهد. متقاضیان کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان باید مدارک ثبت نام به عنوان پرستار ثبت نام شده،اثبات تجربه، توصیه نامه، انگیزه نامه، بیانیه هدف، مدرک زبان در صورت لزوم ارائه دهند. نکته حائز اهمیت این است که ممکن است دانشگاه های مختلف مدارک متفاوتی را لازم داشته باشند بنابراین بهتر است با دقت از شرایط دانشگاه موردنظر اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید. از جمله معیارهای واجد شرایط بودن تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان به سرح زیر است:

 • فارغ التحصیل در رشته پرستاری یا رشته مشابه در مراقبت های بهداشتی با حداقل نمره 55٪ باشد
 • بسیاری از موسسات به حداقل نمرات 75٪ یا بالاتر نیاز دارند که معادل درجه اول / درجه دوم درجه عالی در انگلستان است
 • بسیاری از دانشگاه ها به ریاضیات و انگلیسی به عنوان موضوعات اصلی متقاضیان و تجربه حرفه ای یا کاری نیاز دارند.

مدارک لازم برای پذیرش نیز در ادامه امده است

 • گواهی تحصیلی مقطع مرتبط پیشین
 • ریز نمرات رسمی کلاس دوازدهم و لیسانس
 • مدرک ثبت نام (پرستار ثبت نام شده)
 • اثبات سابقه کار
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان زمانی انجام می شود که نامه تاییدیه از دانشگاه دریافت شده  سپس ودیعه پذیرش را پرداخت کرده و ثبت نام تکمیل گردد.

تحصیل دکترای پرستاری در انگلیس

تحصیل دکترای پرستاری در انگلیس (DNurs) برای پرستارانی است که تمایل به افزایش مهارت ها و دانش های تحقیقاتی دارند مقطعی فوق العاده است. در این مقطع پرستاران به پژوهشگرانی مستقل تبدیل شده و قادر می شوند تا با به کارگیری دانش و مهارت خود در حرفه خود بسیار موفق و مفید واقع شوند. از جمله مدارک و موارد لازم برای تحصیل دکترای پرستاری در انگلیس  مدرک معتبر تحصیلات تکمیلی، سه سال تجربه، مهارت و تسلط بر زبان (حداقل ایلتس 6.5 یا 7)، پروپوزال، تحقیقات و مقاله و... در زمینه مرتبط با پرستاری است.

گرایش های رشته پرستاری در انگلیس

پیش تر به این موضوع نیز اشاره شد که گرایش های رشته پرستاری در انگلیس شامل گرایش های بزرگسالان و کودکان، روان، بهداشت و مامایی و... است. این رشته در انگلستان بسیار پر طرفدار بوده زیرا به لحاظ شغلی در موقعیتی بسیار عالی بوده و به سادگی افراد پس از تحصیل جذب کار می شوند و درامد خوبی را کسب می کنند. از سوی دیگر در مقاطع تحصیلی بالاتر نظیر کارشناسی ارشد و دکترا به مبانی به صورت تحقیقاتی تر و پژوهشی تر پرداخته می شود. لازم به ذکر است که تحصیل پرستاری در انگلستان با موارد بالینی و عفونی و اتاق عمل و... نیز در ارتباط بوده و در این زمینه دانشجویان نیز به سطح خوبی از مهارت دست پیدا میکنند.

هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان

هزینه های تحصیل پرستاری در انگلستان، یکی از مهم ترین موضوعات مورد سوال برای متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان است. در واقع هزینه های تحصیل در انگلستان، براساس دانشگاه مورد نظر متفاوت است و البته این هزینه در رشته های مختلف متفاوت است. برای تحصیل پرستاری در انگلستان، متقاضیان حدوداً بین 14 تا 30 هزار پوند در سال در مقاطع مختلف هزینه پرداخت می کنند. همچنین دانشجویان می توانند با ارائه سوابق تحصیلی درخشان و کسب معدل بالا در دانشگاه های انگلستان، از کمک هزینه های تحصیلی برای تحصیل پرستاری در انگلستان بهره مند شوند. این کمک هزینه ها می تواند درصدی از هزینه های تحصیل افراد را پوشش دهد. در برخی موارد امکان کار و تحصیل به صورت توام در دانشگاه های انگلستان نیز فراهم است که می تواند برای متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان مورد توجه قرار گیرد.

هزینه تحصیل پرستاری در دانشگاه های مختلف

کارشناسی ارشد

The University of Edinburgh

22850 پوند در سال

King’s College, London

24850 پوند در سال

University of Glasgow

21920 پوند در سال

University of Nottingham

19170 پوند در سال

Coventry University

14700 پوند در سال

University of Central Lancashire

13200 پوند در سال

کارشناسی

King’s College London

16530 پوند در سال

The University of Manchester

24000 پوند در سال

University of Edinburgh

27550 پوند در سال

University of Nottingham

21150 پوند در سال

Ulster University

14060 پوند در سال

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس

هزینه های زندگی در انگلستان براساس نوع و سبک زندگی افراد متفاوت است. اما در جدول زیر می توانید برخی از هزینه های ضروری زندگی در انگلستان را مشاهده فرمایید:

ردیف

عنوان هزینه

هزینه

ردیف

عنوان هزینه

هزینه

1

1 وعده غذا در رستوان ارزان

13.45

10

1 کیلومتر هزینه تاکسی

1.39

2

بطری آب کوچک

1.08

11

1 لیتر بنزین

1.41

3

1 لیتر شیر

1.02

12

هزینه ماهانه منزل (شامل آب، برق و...)

172.84

4

نان سفید – نیم کیلو

1.11

13

مکالمه با موبایل به میزان 1 دقیقه

0.13

5

یک کیلو برنج سفید

1.14

14

اشتراک ماهانه اینترنت

34.83

6

12 عدد تخم مرغ

2.18

15

اجاره آپارتمان 1 خواب مرکز شهر- ماهانه

835.9

7

1 کیلو پنیر محلی

6.25

16

اجاره آپارتمان 1 خواب حومه شهر - ماهانه

679.3

8

1 کیلو انواع میوه

حدود 1

17

اجاره آپارتمان 3 خواب مرکز شهر - ماهانه

1418.6

9

بلیط یک طرفه جابجایی عمومی

2.8

18

اجاره آپارتمان 3 خواب حومه شهر - ماهانه

1105.9

بورسیه تحصیل پرستاری در انگلستان

به صورت خاص یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان و متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. با توجه به اینکه شهریه های تحصیل در این کشور براساس پوند حساب می گردد، این موضوع بر دغدغه آنان می افزاید. دانشجویان می توانند در صورتی که در طول دوران تحصیل از عملکرد تحصیلی خوبی برخوردار هستند، از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های انگلستان بهره ببرند. بدیهی است بورسیه تحصیلی برای متقاضیات تحصیل پرستاری در انگلستان، با کسب حداقل امتیازات و خواسته های دانشگاه، قابل برقراری است. در ادامه برخی از بورسیه های دانشگاه های مختلف انگلستان را ارائه خواهیم داد که می تواند مورد توجه متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان قرار گیرد:

 • دانشگاه منچستر: مبلغ 2000 پوند بورسیه تحصیلی بورس تحصیلی بین المللی عالی
 • دانشگاه کوئین بلفاست: مبلغ 2500 تا 3000 پوند بورسیه کارشناسی دفتر بین المللی
 • دانشگاه کوئین بلفاست: هزینه های تحصیل تا چهار سال بورسیه تحصیلی بین المللی معاون آموزشی
 • دانشگاه کوئین بلفاست: تخفیف تا 20% شهریه، بورسیه تحصیلی وفاداری ملکه
 • دانشگاه گلاسکو: مبلغ 5000 پوند، بورسیه تعالی کارشناسی
 • دانشگاه گلاسکو: هزینه کامل شهریه و مبلغ 5000 پوند، بورسیه تحصیلی بشر دوستانه

برترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته پرستاری

همانگونه که قبلاً نیز اشاره گردید، انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مقاصد تحصیلی است. در حالت کلی نظام های آموزشی در این کشور از کیفیت بسیار خوبی برخوردار استو بسیاری از افراد مشهور دنیا، از فارغ التحصیلان این کشور هستند. دانشگاه های متعددی در شهرهای مختلف انگلستان، امکان تحصیل پرستاری در انگلستان را فراهم می کنند که وابسته به شهر انتحابی شما براساس فاکتور های مورد نظر، می توانید یکی از این دانشگاه ها را انتخاب نمایید. در ادامه اطلاعات 5 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل پرستاری در انگلستان آورده شده است:

 1. کالج کینگ لندن

دانشکده پرستاری و مامایی فلورانس نایتینگیل در کالج کینگ لندن اولین دانشکده پرستاری در جهان بود و به عنوان دانشکده شماره یک پرستاری در انگلستان و دوم در جهان رتبه بندی شده است.

 1. دانشگاه ساوتهمپتون

دانشگاه ساوتهمپتون لیسانس پرستاری سه ساله دارد و دانشجویان می توانند از برنامه های ثبت نام تک یا دوگانه در همه زمینه های پرستاری استفاده کنند و این فرصت را دارند که تجربه توسعه پرستاری خود را در انگلستان یا خارج از کشور برنامه ریزی کنند.

 1. دانشگاه منچستر

دانشکده زیست شناسی، پزشکی و بهداشت در دانشگاه منچستر انگلستان از طیف وسیعی از روش های نوآوری آموزش و یادگیری برای ارائه پشتیبانی برجسته از مطالعات آکادمیک، در مکان ها یا موقعیت های شخصی استفاده می کند.

 1. دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ دوره لیسانس پرستاری را در چهار سال ارائه می دهد و به عنوان یکی از اولین دانشگاه هایی که مدرک پرستاری در انگلستان (1956) را ارائه داده است شناخته می شود.

 1. دانشگاه ناتینگهام

 پرستاری در دانشگاه ناتینگهام برای تخصص های بزرگسالان، کودکان و بهداشت روان ارائه می گردد و دوره دو ساله تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد پرستاری برای دانشجویانی که قبلاً دارای مدرک تحصیلی پرستاری بوده اند ارائه می گردد. دانشکده علوم بهداشتی در ناتینگهام دارای شهرت جهانی درآموزش، تحقیق و انتقال دانش است.

مراحل تحصیل پرستاری در انگلستان

برای تحصیل پرستاری در انگلستان و همچنین در سایر رشته ها، لازم است ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایید. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، ابتدا آن ها باید پذیرش دانشگاه مورد نظر را دریافت نمایید. پس از اخذ پذیرش، شما می توانید درخواست ویزای تحصیلی انگلستان دهید. ویزای تحصیلی انگلستان دارای 3 نوع مختلف است.

ویزای تحصیلی Tier 4 جنرال

این ویزا برای افراد بالاتر از 16 سال صادر می گردد. این افراد معمولاً قصد ادامه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی انگلستان دارند. این ویزا 3 سال اعتبار دارد.

ویزای تحصیلی Tier 4 (child)

این ویزا برای افراد زیر 16 سال صادر می گردد برای تحصیل در مدارس انگلستان کاربرد دارد. متقاضیان پس از دریافت این ویزا، در مدارس کشور انگلستان و براساس سیستم آموزشی آن کشور مشغول به تحصیل می شوند. مدت این ویزا معمولاً بیش از یک سال است.

ویزای کوتاه مدت انگلیس

که این ویزا برای تحصیل در دوره های کوتاه مدت که معمولاً کمتر از شش ماه به طول می انجامد کاربرد دارد.

برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در انگلستان، لازم است مدارک مورد نیاز برای این پروسه را تدارک ببینید. علاوه بر آن باید تمکن مالی مورد نیاز برای این فرآیند را تهیه و مدارک آن را ارائه نمایید. در نهایت شما با خذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان می توانید برای تحصیل پرستاری در انگلستان اقدام نمایید و از مزایای تحصیل در یکی از 5 کشور برتر دنیار در زمینه تحصیل استفاده نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان باید شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را مهیا نمایند. برای ورود به رشته پرستاری در مقطع کارشناسی، همان گونه که اشاره گردید داشتن سطح زبان مناسب براساس نیازمندی های اعلامی دانشگاه مورد نظر، ضروری است. گذراندن دوره مقدماتی برای ورود به دانشگاه های برتر انگلستان نیز لازم است. این دوره ها که معمولاً یکساله یا یکسال و نیمه هستند، مسیر تحصیل متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان را هموار می کند و آنان را برای فعالیت در این کشور مهیا می سازد. مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان معمولاً شامل موارد زیر است:

 • فرم های درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه با اعتبار کافی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • رسید پرداخت هزینه های سفارت
 • تعیین محل اقامت
 • عکس پرسنلی

شرایط اخذ اقامت انگلستان پس از تحصیل پرستاری

دانشجویان مشغول به تحصیل و تخصص پرستاری در انگلستان موقعیت کاری مناسبی دارند. این موقعیت های کاری برای دانشجویان بین المللی سبب می شود تا از شرایط اخذ اقامت انگلستان پس از تحصیل پرستاری برخوردار شوند و بتوانند در انگلستان مشغول به کار شوند. دانشجویان این امکان را دارند تا ضمن تحصیل در رشته خود و به صورت مرتبط کار کنند و درامد داشته باشند. بنابراین در صورتی که پرستاران از طریق تحصیل بخواهند در انگلستان به اقامت دست یابند، باید پس از تحصیل وارد بازار کار شده و حدود 5 سال بعد در صورت پرداخت مالیات اقامت دائم انگلیس را کسب خواهند کرد و 10 سال بعد نیز می توانند در صورت دارابودن شرایط لازم پاسپورت انگلستان را دریافت نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

درآمد یک پرستار در انگلستان حدودا چقدر است؟

کالج سلطنتی پرستاری تخمین زده است که میانگین حقوق سالانه یک پرستار 33384 پوند است. به طور کلی، ما تخمین می زنیم که میانگین حقوق برای یک پرستار چیزی بین 33000 تا 35000 پوند است.

آیا تحصیل پرستاری در انگلستان دارای موقعیت شغلی خوبی است؟

بله، تحصیل پرستاری در انگلستان دارای آینده شغلی و حقوق و مزایای خوبی است.

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان چقدر است؟

میانگین هزینه تحصیل کارشناسی در رشته پرستاری در انگلستان بین 16000 تا 30000 پوند است. دانشجویان بین المللی ممکن است برای کمک به تحصیل خود در انگلیس  به طرح های بورسیه تحصیلی و وام های خصوصی و کالج برخوردار شوند.

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان چیست؟

شرایط ورود به دوره های مدرک پرستاری متفاوت است زیرا هر دانشگاه معیارهای ورود خود را تعیین می کند.

سخن پایانی

در مقاله فوق، شرایط تحصیل پرستاری در انگلیس مورد بررسی قرار گرفت. انگلستان به دلیل افزایش میانگین سن، بازار کار بسیار خوبی در حال حاضر و آینده برای پرستاران و پزشکان دارد و میانگین حقوق ماهیانه پرستار در انگلیس، شرایط مناسبی دارد. از طرفی دانشگاه های انگلستان دارای بهترین سیستم های آموزشی است و تحصیل در این کشور می تواند مزایای خوبی برای فارغ التحصیلان تحصیل پرستاری در انگلستان داشته باشد. بازار کار این کشور و کشورهایی نظیر آلمان، کانادا، دانمارک و سایر کشورهای اروپایی می تواند برای متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان بسیار مناسب باشد. شما می تواند سوالات خود در خصوص تحصیل پرستاری در انگلستان را با برقراری تماس تلفنی رایگان با کارشناسان موسسه ملک پور مطرح نمایید. همچنین نظرات خود در مورد تحصیل پرستاری در انگلستان را در قسمت "ثبت پرسش" وارد نمایید.

امتیاز 3.45 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
الهام
ارائه مدرک ایتلس الزامی هست؟ و قوانین همراه پابرجاست یا تغییر کرده؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما دوست عزیز. بله حتما متقاضی باید آیلتس 7 ارائه نماید و در این روش توصیه داریم ابتدا متقاضی اصلی وارد شود و همراهان پس از آن وارد کشور انگلستان شوند.
امیرعلی
سلام و تشکر از شما با این حال برای تحصیلی پرستاری حتما باید دوره alevel رو بگذرونیم ؟ و برای تحصیل پرستاری آزمون ورودی داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته های پزشکی و پیراپزشکی ازمون ورودی دارند و دوره هایA_Level باید گذرانده شود.
حنانه
سلام و خداقوت. خیلی مقاله اتون عالی بود. من 4 سال سابقه پرستاری دارم. سطح زبان انگلیسمم خوبه. آیا با مدرک تافل هم میتونم اقدام کنم برای این پروسه؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. خیر پیشنهاد ما برای تحصیل و کار در انگلستان دریافت مدرک زبان آیلتس UKVI نامبر دار است.
سحر
سلام، آیا کسی که لیسانس پرستاری داره میتونه توی انگلیس کار کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که حدود 2 سال سابقه کار داشته باشید و حداقل مدرک آیلتس 7 ارائه نمایید می توانید معادلسازی نموده و از انگلستان جاب آفر دریافت نمایید و کار کنید.
Mina
برای کار پرستار در انگلیس باید حتما مدرک معادلسازی بشه در ایران یا انگلیس؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض اردات. بله، شما حداقل باید مدرک زبان آیلتس 7 داشته باشید و بعد از قبولی در آزمون ها و مراحل معادلسازی که به صورت آنلاین و حضوری در انگلستان انجام می شود اجازه کار در این کشور را خواهید داشت.
ستاایش
سلام برای رشته پرستاری میشه معادل آیلتس مدارک دیگه مثل تافل ارایه داد؟ و با مدرک فنی کمک پرستاری هم شانس اقدام داریم؟چون سابقه کار تجربی دارم در بیمارستان بدون مدرک تحصیلی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. صرفا می توانید مدرک OET به جای آیلتس ارائه نمایید و با مدرک کمک پرستاری امکان اقدام وجود ندارد و حتما باید مدرک لیسانس پرستاری داشته باشید.
سحر
سلام من ۲۵ سال دارم آیا امکان اقدام برای پرستاری برای کشور آلمان را دارم؟؟ و اینکه من ب یک زبان آلمانی دارم میشه از طریق اون هم اقدام کرد ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما می توانید برای تحصیل در دوره زبان آلمانی و یا دوره های M کورس اقدام داشته باشید اما دقت داشته باشید که شرایط سن شما قدری ریسک برای نتیجه کار شما ایجاد می کند.
فاطمه
سلام روز بخیر من فاطمه هستم ۳ سالدسابقه پرستاری توی بیمارستان قلب تهزان رو دارم میخواستم بدونم امکان کاریابی رایگان برای ما در کشور انگلیس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز دد صورتی که ایلتس ۷ داشته باشید می توانید برای این پروسه درخواست دهید
محدثه ریاحی
سلام. روزتون بخیر. ۲۳ سالمه. سال اخر رشته پرستاری. میتونم مجدد برای تحصیل پرستاری در انگلیس اقدام کنم یا از طریق کار برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. در صورتی که حداقل مدرک زبان آیلتس 7 را بدست آورید می توانید برای معادلسازی و کار در انگلستان اقدام داشته باشید.
لیلا
سلام عرض ادب بنده 20سالمه وبرای تحصیل رشته پرستاری میخواستم اقدام کنم سطح زبانم 6 هست و تمکن مالی بالای 50هزار پوند رو دارم ممنون میشم شرایط مدنظر رو برای تحصیل بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط اولیه شما مناسب است و در صورتی که سوابق تحصیلی مناسبی هم داشته باشید شانس دریافت پذیرش خواهید داشت.
مرسده
سلام.وقتتون به خیر و خوبی. برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان، باید حتما مدرک آیلتس داشته باشیم؟ یا تافل نمره ی خیلی خوب نمیشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام داشتن ایلتس اکادمیکukvi ضروری است.
Helena
سلام خسته نباشید من ۲۴ سالمه و لیسانس پرستاری را از یکی از دانشگاه های امارات دریافت کردم، برای اقدام به تحصیل دوره فوق لیسانس در انگلیس، لازم است دوره ی پیش نیاز نیز بگذرانم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرک دانشگاه مبدا بایستی بررسی گردد.
صادقی پور
سلام و وقت بخیر ایا برای آزمون هایی که برای معادل سازی انگلیس نیاز هست حتما باید در این کشور حضور داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر، آزمون های اولیه به صورت آنلاین انجام می شود و پس از پشت سر گذاشتن آنها باید در محیط نیز در آزمون هایی شرکت کنید.
صبا
سلام بنده 22 سالمه و دارای کارشناسی پرستاری هستم که این مدرک را هم در ایران دریافت کردم ولی نظر دارم دوباره برای تحصیل کارشناسی پرستاری در انگلستان اقدام کنم، آیا این امکان وجود دارد یا خیر و اگر ممکن است باید مدرک تحصیلی که الان دارم را ارائه دهم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید میتوانید برای تحصیل پرستاری اقدام داشته باشید.
سیمین دانش
سلام من ۱۹ سالمه و میخواستم برای تحصیل پرستاری در انگلستان اقدام کنم به تازگی آیلتس ۵.۵ گرفتم با همین زبان میتونم اقدام کنم یا باید مجدد امتحان بدم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای تحصیل دوره لیسانس حداقل باید مدرک آیلتس 6 را ارائه نمایید.
بابک شفایی
برای معادلسازی پرستاری در انگستان باید ایران حتما سابقه کار داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حداقل ۱ سال سابقه کار لازم است
مشاوره رایگان