تحصیل مهندسی در ژاپن

16 دی 1401 بدون نظر

تحصیل مهندسی در ژاپن

تحصیل مهندسی در ژاپن، مزایا، هزینه و بورسیه تحصیل در ژاپن، مدارک مورد نیاز تحصیل در ژاپن، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی و موارد مهم دیگر از این قبیل در خصوص تحصیل مهندسی در ژاپن، به صورت کاملاً علمی مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. هزینه های تحصیل مهندسی در ژاپن به چه میزان است؟ موقعیت کار پس از تحصیل مهندسی در ژاپن چگونه است؟ تحصیل مهندسی در ژاپن، از چند جهت قابل بحث خواهد بود در این مقاله به صورت خلاصه مهم ترین نکات آن را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. ژاپن که به واسطه پیشرفت تکنولوژی و کیفیت بالای مراکز تحصیلی و آموزشی در سطح جهان همواره مورد توجه کسانی است که عاشق فراگیری دانش در سطح بالا هستند. این مقاله که توسط متخصصین موسسه ملک پور (MIE) تهیه شده است پاسخگوی تمامی سوالات شما دوستان خواهد بود. شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همواره می توانید با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

 • شرایط عمومی تحصیل مهندسی در ژاپن
 • تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع کارشناسی
 • تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع دکتری
 • هزینه های تحصیل مهندسی در ژاپن
 • هزینه های زندگی در ژاپن
 • تحصیل مهندسی در ژاپن به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در ژاپن به زبان انگلیسی
 • مدلرک مورد نیاز تحصیل مهندسی در ژاپن
 • بررسی ویزای همراه دانشجویی در هلند
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل مهندسی در ژاپن
 • تحصیل مهندسی در ژاپن و سخن پایانی

کار در جمهوری چکشرایط عمومی تحصیل مهندسی در ژاپن

ژاپن کشوری جزیره ای در شرق آسیاست. پایتخت و بزرگترین شهر در این کشور توکیو است. کشور ژاپن به دلیل جمعیت 126.2 میلیون نفری، یازدهمین کشور پرجمعیت جهان است. ژاپن سومین اقتصاد برتر جهان از نظر میزان تولید ناخالص داخلی است. اکثر مردم این کشور به زبان ژاپنی صحبت می کنند و زبان اصلی آن ها زبان ژاپنی می باشد. اگر برای ادامه تحصیل کشور ژاپن را مد نظر قرار دهید بهتر است ابتدا اطلاعات کلی در خصوص تحصیل مهندسی در ژاپن را کسب کنید. مراکز تحصیلی در کشور ژاپن معمولاً با کیفیت بالا و در سطح جهانی شناخته شده می باشند. به همین دلیل کشور ژاپن نهمین مقصد محبوب برای آموزش و ادامه تحصیل در جهان است. پنج عدد از دانشگاه های ژاپن، در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار داده است. بیش از 140،000 دانشجوی بین المللی از 170 کشور در سراسر جهان در این کشور تحصیل می کنند. می توان گفت کشور ژاپن یکی از کشورهای پیشرو در زمینه نوآوری و فناوری است که فرصت های بی نظیری را برای آموزش نظری و عملی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این ها نکات مثبتی است که سبب شده است افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در کشور ژاپن باشند.

نکته قابل توجه در بررسی تحصیل مهندسی در ژاپن این است که علاوه بر کیفیت آموزش، مسائل مهم دیگری نیز می بایست در انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی در نظر داشت. نکاتی مانند: چگونگی اخذ ویزا، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد، شانس کاریابی پس از تحصیل، شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت و هم چنین امکان اخذ بورسیه های تحصیل و الحاق همراه از جمله نکات مهمی است که می بایست برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفت.

تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع کارشناسی

تاکنون دانستیم که در نظام آموزشی ژاپن چه سختگیری هایی وجود دارد. یکی از این سخت گیری ها وجود سخت ترین آزمون ها برای ورود به دانشگاه ها است. همانطور که گفته شد در ژاپن دانشگاه هایی وجود دارد که جز دانشگاه های برتر دنیا هستند. به همین دلیل دانشجویان خارجی زیادی تمایل دارند که در این کشور درس بخوانند. دانشگاه ها در ژاپن ملی، دولتی یا خصوصی هستند. دانشگاه های ملی بزرگترین و با حمایت مالیات دهندگان فدرال اداره می شوند. دانشگاه های دولتی توسط استان های خاص اداره می شوند و فقط با مالیات همان استان پشتیبانی می شوند. به علاوه، دانشجویان یک استان خاص ممکن است ملزم به پرداخت شهریه کمتری نسبت به دانشجو از یک استان دیگر باشند. دانشگاه های خصوصی هیچ بودجه دولتی دریافت نمی کنند و بنابراین گران ترین گزینه و همچنین کوچکترین نوع از سه دانشگاه هستند. طول دوره کارشناسی در ژاپن 4 تا 6 سال است. تحصیل به زبان ژاپنی نیز برای کسانی که به این زبان تسلط دارند ممکن است.افراد برای تحصیل در مقطع لیسانس حتماً باید مدرک دیپلم 12 ساله و هم چنین مدرک زبان ژاپنی در سطح N2 و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 داشته باشند.

تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های ژاپن به دلیل سطح علمی و امور تحقیقاتی خود از شهرت جهانی برخوردار هستند و دانشجویان بیشتری مشتاق به ادامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های بین المللی این کشور هستند. هم چنین وجود برخی از بورسیه های تحصیلی سبب روی آوردن دانشجویان بیشتری برای تحصیل در این کشور شده است. طول دوره تحصیل در کارشناسی ارشد برای رشته های mba یک الی دو سال و برای سایر رشته های تحصیلی دو سال می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همراه با دوره های تحقیقاتی، سخنرانی، کارهای گروهی و موارد عملی است. در این مقطع بیشتر دانشجویان سه ترم اول صرف گذراندن کلاس ها و آموزش ها می کنند و ترم آخر به پایان نامه کارشناسی ارشد می پردازند. برای پروژه ترم آخر یک استاد راهنما در کنار شما قرار می گیرد. داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا مدرک زبان ژاپنی برای تحصیل مهندسی در ژاپن الزامی است.

تحصیل مهندسی در ژاپن در مقطع دکتری

مطالعات دکتری به طور متوسط ​​3 سال طول می کشد دانشجویان برای پذیرش باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند و در آزمون های ورودی قبول شوند. علاوه بر این دانشجویان ابتدا می بایست برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا با یک استاد راهنما تماس بگیرند. معمولاً باید قبل از پذیرش با ارسال نامه ای شامل اهداف، توضیحات مربوط به کار و همچنین شرح مفصلی از مطالعه برنامه ریزی شده، با استاد راهنمای آینده تماس بگیرند.

دانشجویانی که یکی از معیارهای زیر را داشته باشند می توانند برای دوره های دکترا درخواست دهند:

 • مدرک کارشناسی ارشد، مدرک حرفه ای یا معادل آن را در دانشگاه ژاپن دریافت کرده باشند.
 • 16سال تحصیل (از جمله دبیرستان) را در یک کشور دیگر گذرانده و حداقل 2 سال مشغول فعالیت های تحقیقاتی بوده است.
 • حداقل 24 ساله باشید و دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن باشید.
 • برای تحصیل در مقطع دکترا نیز داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است. حداقل سطح زبان برای تحصیل مقطع دکترا حداقل آیلتس 6.5 یا بالاتر است.

تحصیل مهندسی در ژاپن به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان قابل استفاده است و در مقطع لیسانس شانس استفاده از بورسیه برای دانشجویان کمتر است. تحصیل در ژاپن هم برای خارجی ها و هم برای ساکنان محلی رایگان نیست. با این حال، دسته هایی از دانشجویان وجود دارد که از پرداخت بخشی یا همه شهریه معاف هستند:

 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا که به دلیل شرایط اقتصادی قادر به پرداخت شهریه در دانشگاه نیستند، اما از نظر شایستگی علمی برجسته متفاوت هستند.
 • دانشجویانی که به دلیل یک فاجعه طبیعی (سیل، طوفان) که در سال گذشته اتفاق افتاده است قادر به پرداخت شهریه نیستند.
 • دانشجویانی که به دلیل شرایط دشوار دیگری قادر به پرداخت شهریه نیستند.

تعدادی از بورسیه های تحصیل مهندسی در ژاپن و کمک هزینه های تعریف شده برای دانشجوی در کشور ژاپن به قرار زیر است:

 • بورسیه های تحصیلات تکمیلی دولت ژاپن (MEXT)

این بورسیه از طرف سفارت ژاپن اعطا می شود و کاملا گزینشی است. بر اساس این بورسیه به دانشجو کمک هزینه تحصیلی به میزان 1300 دلار آمریکا در ماه داده می شود. تعداد این بورس بسیار کم است و افراد کمی می توانند استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی دولتی است و شامل 7 دسته به شرح جدول زیر می شود:

 

نوع بورس تحصیلی

سن

الزامات

پرداختها در ماه

مدت زمان

برنامه رهبران جوان

حداکثر 35

رشته های اداری و تجاری، فارغ التحصیلان لیسانس یا کالج

2293 دلار

1 سال

برای دانشجویان لیسانس

17 - 25

دانشجویان علوم انسانی و طبیعی

1109 دلار

5 سال

برای دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا

حداکثر 35

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد که به تحصیل در دانشگاه ادامه می دهند.

1364 دلار

2 سال

برای دانشجویان جهت آموزشی

حداکثر 35

فارغ التحصیلان لیسانس یا کالج با 5 سال تجربه (در ژاپن یا کشور خود)

1364 دلار

تا 1.5 سال

برای دانشجویان مطالعات ژاپنی

18 - 29

دانشجویانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه ژاپن گذرانده اند.

1109 دلار

1 سال

برای دانشجویان کالج حرفه ای

17 - 25

دانش آموزانی که قبلاً 12 سال دوره متوسطه را گذرانده اند.

1109 دلار

3 سال

برای دانشجویان یک کالج فناوری

17 - 25

دانش آموزانی که قبلاً 11 سال (یا بیشتر) دبیرستان را گذرانده اند.

1109 دلار

4 سال

 

 • بورسیه تحصیلی Monbukagakusho

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی با هزینه خصوصی نیز این بورسیه کاربرد دارد. این بورسیه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که قبلاً از منابع دیگری بورسیه دریافت نکرده اند کاربرد دارد. فرد با اخذ این بورسیه ماهانه به اندازه 440 دلار آمریکا کمک هزینه دریافت می کنند.

بورسیه های تحصیلی دیگری نیز وجود دارد که فقط برای دانشجویان برخی از کشورهای خاص مانند :بنگلادش، کامبوج، جمهوری قرقیزستان، لائوس، مغولستان، میانمار، نپال، فیلیپین، سریلانکا، تاجیکستان، ازبکستان و ویتنام قابل استفاده است.

هزینه های تحصیل مهندسی در ژاپن

یکی از فاکتورهای مهم در بررسی تحصیل مهندسی در ژاپن بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. در جدول زیر جزئیات طول دوره و هزینه تحصیل در انواع مقاطع تحصیلی در کشور ژاپن را مشاهده می کنید.

 

برنامه

حداقل سن

مدت زمان

حداقل هزینه

میانگین هزینه

کمپ تابستانی

+6

2 ماه

1 772 دلار در ماه

3657  دلار در ماه

مدرسه زبان

16+

2 الی 6 سال

161 دلار در هفته

218 دلار در هفته

مدرسه راهنمایی

بیش از 12 سال

6 سال

3000 دلار

3316  دلار

پایه

18+

1-2 سال

5401 دلار در سال

5837 دلار در سال

دانشکده

15+

2-3 سال

7296 دلار در سال

8149 دلار در سال

لیسانس

18+

4-6 سال

7741 دلار در سال

8433 دلار در سال

MBA

22+

1-2 سال

5077 دلار در سال

16108 دلار در سال

کارشناسی ارشد

22+

2 سال

7741 دلار در سال

8812 دلار در سال

دکترا

24+

3 سال

8338 دلار در سال

9001 دلار در سال

 

برخی از مدارس بین المللی در ژاپن جزو گران ترین مدارس هستند. شهریه سالانه به طور متوسط ​​حدود 1.5 تا 2.3 میلی JPY در سال معادل 13.700 الی 21.000 دلار آمریکا می باشد. همچنین هزینه های اضافی برای لباس فرم، وسایل مدرسه و غیره را نیز باید در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که هزینه های ذکر شده فقط برای شهریه است و هزینه های زندگی، خوابگاه و... در ادامه بررسی خواهد شد.

هزینه های زندگی در ژاپن

کشور ژاپن به دلیل هزینه های بالای زندگی اش شهرت دارد، به ویژه شهر توکیو که سالانه در لیست ده شهر گران جهان قرار دارد. مانند اکثر شهرهای بزرگ جهان، اجاره بها قسمت عمده ای از هزینه های زندگی در ژاپن را تشکیل می دهد و متعاقب آن هزینه های عمده شامل مالکیت اتومبیل و حمل و نقل می شود. با این حال، زندگی در ژاپن بسته به محل زندگی خود، امکانات مورد استفاده و سبک زندگی متفاوت است. در جدول زیر می توانید قیمت برخی از کالاهای ضروری و هزینه های لازم برای زندگی را مشاهده کنید.

 

رستوران ها

غذا، رستوران ارزان قیمت

8.06 دلار

آب بطری

1.01 دلار

بازارها

شیر 1 لیتر

1.88 دلار

قرص نان سفید تازه 500 گرم

1.94 دلار

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

4.88 دلار

تخم مرغ

2.24 دلار

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

18.12 دلار

فیله مرغ (1 کیلوگرم(

7.98 دلار

گوشت گاو

22.18 دلار

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی(

2.09 دلار

شروع تاکسی (تعرفه عادی(

6.17 دلار

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی(

4.17 دلار

بنزین (1 لیتر(

1.35 دلار

تسهیلات (ماهانه)

پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع

203.68 دلار

1 دقیقه. تعرفه موبایل اعتباری پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه)

0.36 دلار

اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر)

45.68 دلار

اجاره ماهانه

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

801.34 دلار

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

536.22 دلار

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

815.85 دلار

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

1086.61 دلار

خرید قیمت آپارتمان

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

8909.08  دلار

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

111.61 دلار

حقوق و بودجه

متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات(

2،681.81 دلار

نرخ بهره وام به درصد (٪)، سالانه، به مدت 20 سال با نرخ ثابت

1.47 دلار

بررسی ویزای همراه دانشجویی در ژاپن

در کشور ژاپن نیز مانند اکثر کشورها ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد متقاضی داده می شود.با توجه به این موضوع فرد باید نشان دهد که توانایی پرداخت هزینه های جاری اعضای تحت حمایت خود را دار است.با طرح این موضوع شخصی که به واسطه تحصیل در ژاپن ویزا دریافت نموده باید نشان دهد که در یک ماه به طور متوسط حدود 40 هزار ین درآمد دارد. در این صورت فرزند زیر 18 سال وی نیز می تواند به صورت رایگان تحصیل کند. نکته قابل توجه این است که همراه اجازه کار ندارد. هنگامی که برای ویزای همسر ژاپن اقدام کنید، باید اسناد و مدارکی را تهیه و ابتدا به خدمات مهاجرت در ژاپن و سپس سفارت / کنسولگری ارائه دهید. مدارکی که باید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست ویزا همراه، تکمیل و امضا شده
 • گذرنامه معتبر به همراه کپی از آن
 • تصاویر در اندازه گذرنامه با مشخصات زیر:
 • ابعاد: 4 سانتی متر در 3 سانتی متر
 • طی سه ماه گذشته گرفته شده است
 • زمینه سفید، بدون هیچگونه نقش و نگار
 • شما باید مستقیماً جلوتر و با حالت چهره خنثی شروع کنید
 • صورت شما باید کاملاً دیده شود
 • تصویر باید با کیفیت خوب (متمرکز، واضح) باشد
 • ضمانت نامه یا حمایت مالی از طرف اسپانسر خود
 • اثبات رابطه خانوادگی بین شما و حامی مالی شما (گواهی ازدواج یا تولد)
 • مدارک کاری یا تحصیلی اسپانسر خود در ژاپن
 • اثبات درآمد سالانه و پرداخت مالیات حامی مالی شما                                                                                     

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ژاپن

هنگامی که برای ویزای دانشجویی تحصیل مهندسی در ژاپن اقدام می کنید، به چندین اسناد نیاز دارید که از درخواست شما پشتیبانی می کنند. مدارکی که برای درخواست ویزای دانشجویی ژاپن نیاز دارید شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر شما به همراه کپی از آن
 • گواهی صلاحیت
 • نامه پذیرش در موسسه آموزشی ژاپن، نشان دهنده مدت زمان و جزئیات دوره
 • مدارک تحصیلی قبلی و یا حرفه ای، در صورت وجود (دیپلم، ریز نمرات، و غیره)
 • اثبات اینکه می توانید شرایط مالی مدت اقامت خود در ژاپن را برآورده کنید. شرایط مالی ویزای دانشجویی ژاپن حدود 2 میلیون ین برای یک سال است. شما می توانید از طریق:
  • صورت های بانکی یا درآمد
  • اثبات بورس تحصیلی
  • اثبات دریافت کمک مالی
  • نامه اسپانسرینگ، اگر کسی از شما حمایت مالی می کند، همراه با گواهی نامه درآمد و اظهارات بانکی حامی مالی شما

در صورت نیاز:

 • دعوت نامه و ضمانت نامه صادر شده از موسسه آموزشی شما
 • نامه انگیزشی یا جلد نامه، نوشته شده توسط شما با بیان دلیل سفر شما

همچنین شما باید مدارک مختلفی از این مدارک را به مدرسه خود بفرستید تا آنها بتوانند برای گواهی صلاحیت درخواست دهند. EJU  سالانه دو بار در ژاپن و در شهرهای منتخب خارجی در سراسر جهان برگزار می شود.این آزمون مباحث مربوط به ژاپن را در زمینه زبان، علوم، مطالعات اجتماعی و ریاضیات در بر می گیرد.

وضعیت اقامت پس از تحصیل مهندسی در ژاپن

انتخاب ویزای ژاپن و مدت اقامت به مدت زمان تحصیل بستگی دارد و بسته به نوع تحصیلات به شرح ذیل است.

ویزای دانشجوییبرای مدت شش ماه صادر می شود. هنگام مراجعه به دوره های طولانی مدت زبان، دانشجویان معمولاً به مدت 1 سال ویزا می گیرند و سپس برای یک سال دیگر تمدید می کنند. تنها در صورت ثبت نام در یک موسسه آموزشی، می توانید بیش از دو سال با این نوع ویزا در ژاپن زندگی کنید. ویزای دانشجویی 4 بار در سال صادر می شود: در آوریل، جولای، اکتبر و ژانویه. در صورت ورود دانشجو به برنامه کارشناسی ارشد یا MBA، ویزا تمدید می شود و اگر دانش آموخته کاری پیدا کند، کارفرما اسناد مجوز کار را ارائه می دهد.یک موسسه آموزشی که متقاضی را ثبت نام می کند، مراحل اخذ ویزا برای دانشجویان را مدیریت می کند. برای اخذ تابعیت فرد می بایست حداقل 5 سال در کشور ژاپن زندگی کرده باشد. این مدت زمان بدون زمان تحصیل در ژاپن می باشد.

در استراتژی احیای مجدد ژاپن، که در ژوئن تدوین شد، دولت هدف افزایش نرخ اشتغال دانشجویان خارجی در ژاپن را از حدود 30 درصد در حال حاضر به 50 درصد تا سال 2020 قرار داد. ژاپن یکی از کشور هایی است که کمترین نرخ بیکاری در جهان را دارد نرخ بیکاری در ژاپن کمتر از2.3 % است پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان خارجی می توانند برای کار در کشور بمانند. برای داشتن حق اقامت در کشور به منظور کار، لازم است ویزای دانشجویی را با مجوز کار پس از استخدام عوض کنید. غالباً، هنگام تحصیل، دانشجویان می توانند در شرکتی کارآموزی کنند که پس از فارغ التحصیلی در آن می خواهند به کار خود ادامه دهند در این صورت آنها آماده عقد قرارداد هستند. برای دانشجویان مبادله ای که نمی توانند تصمیم بگیرند که در دوران تحصیل چه کاری می خواهند انجام دهند، یا می خواهند بعد از فارغ التحصیلی شغلی را شروع کنند، استفاده از "ویزای فعالیت های تعیین شده" یک گزینه دیگر است. این ویزا قبل از جستجوی کار تا 2 سال اجازه اقامت در ژاپن را می دهد.

کار پس از تحصیل در ژاپن


_____________تحصیل مهندسی در ژاپن و سخن پایانی_____________

تحصیل مهندسی در ژاپن، مزایا، هزینه و بورسیه تحصیل در ژآپن و امکان کار دانشجویی در ژاپن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دانستیم که شرایط اولیه اخذ پذیرش و ویزای تحصیل مهندسی در ژاپن چه چیزهایی هستند. کشور ژاپن با داشتن دانشگاه‌های معتبر بین المللی که جزو پیشرفته ترین دانشگاه ها در سطح دنیا است همواره پذیرای دانشجویان با هوش از سراسر دنیاست و با توجه به اطلاعات و توضیحاتی که در مورد تحصیل در ژاپن ارائه گردید به این نتیجه رسیدیم که تحصیل مهندسی در ژاپن می تواند تا چه اندازه در بالا بردن سطح علمی دانش آموزان و دانشجویان کمک کند.اما این نکته را باید درنظر داشته باشید با برای مشغول شدن به کار پس از تحصیل نیاز است زبان ژاپنی را تا حدی مسلط باشید.با توجه به سخت بودن زبان ژاپنی شما می توانید شرایط خود را برای تحصیل مهندسی در کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای اروپایی نیز بررسی نمایید.در این راستا شما همواره می توانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور جهت مشاوره تلفنی رایگان تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی مشاوران این مجموعه در مورد مشاعل و مراحل مهاجرتی بهرمند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان